Vaderdag Ti intratuin '£jen& DeMKB 20% - 50% AFGEPRIJSD 4 k?1?,ANgen| >4^ EZ w\ H rrr automatiseerder KINDERAFDELING m Bandoetere v I u S Schelbergen Camp dé specialist tegels, sanitair en tegelwerken! Bijzonder schoolkamp in Overloon Expositie leerlingen Raayland Korfbalsters SVOC01 verliezen bekerfinale En verder: RBüHCH |^|eMenu Reserveer tijdig! Hotel Asteria Venray V r Ghieieri VIERDAAGSE BLOEMENVERKOOP KUNSTGEBITTEN B Waals overwoog omstreden artikel te wijzigen Waals heeft overwogen het omstreden artikel in de adver tentiekrant Limburg Onder neemt te laten wijzigen. De burgemeester oogstte felle kritiek omdat hij daarin ver kondigt dat racecircuit De Peel verplaatst moet worden naar bedrijventerrein Smakterhei- de in Venray. Terwijl college en gemeenteraad juist alles op alles zetten het circuit op de huidige locatie in Vredepeel te behouden. "Ik heb overwogen de jour nalist te bellen om het verhaal te wijzigen. Maar ik heb het niet gedaan", verklaarde Waals dinsdag in de vergadering met de fractie voorzitters. "Ik heb de tekst vooraf laten lezen door wethouder Hei dens en bureau communicatie. Ze zeiden 'laat maar doorgaan'." Het interview is afgenomen op 24 april. Drie dagen voor de besloten raadsbijeenkomst over het locatie- onderzoek van adviesbureau Has- koning. Het artikel verscheen pas op dinsdag 30 mei. Waals: "Dat heb ik me niet gerealiseerd. Dat het zo laat gepubliceerd zou worden. Het is vervelend, jammer en niet goed voor de beeldvorming. Toen ik het interview gaf, was het circuit volop onderwerp van discussie. Ik kende het rapport van Haskoning niet eens. Binnen het college is er stevig over gesproken. En ook daar had ik een afwijkend stand punt. Een burgemeester mag ook zijn eigen mening hebben. Dit doet niets af aan het raadsbesluit." Bert Linskens (PvdA) vindt dat de afdeling communicatie tekort is geschoten. "De voorlichter had moeten zeggen: 'dit doen we zo niet'." Linskens vindt het ongepast dat de burgemeester over zo'n politiek gevoelig onderwerp zo prominent zijn eigen mening ven tileert. "Het is ongelukkig en het heeft me verbaasd en geïrriteerd dat de burgmeester zo afwijkt van het standpunt van het college. Dit schept verwarring. Het beeld naar buiten toe moet juist heel duide lijk zijn. U had dit kunnen voorko men door de journalist te bellen." Ike Busser (Samenwerking) vindt dat ongeacht het tijdstip het verhaal nooit gepubliceerd had mogen worden. Gerrit Lemmens (Lokaal Aktief) vond het onhandig. Toon Loonen (CDA) meent dat Waals een inschattingsfout heeft gemaakt. "Om gezien de voorge schiedenis zo prominent zo'n uit spraken te doen. En de foto was ook al geen reclame voor Venray." Waals liet zich fotograferen tussen bergen bouwafval op het bedrijfsterrein van Maessen. "Ik vond dat ik er redelijk op stond", zei Waals. Busser reageerde: "Dat kan ook niet anders tussen al die rotzooi..." Frans van der Kruijf (WD) betreurde de uitspraken. "Het is een lang en dik dossier. Het is al niet gemakkelijk te volgen en zeker voor de doorsnee burger niet." Gerard Thijssen (inVENtief) sprak van een egotrip van de bur gemeester. "Daarmee loopt u de raad ongepast voor de voeten. Het is hinderlijk dat de burgemeester op zo'n manier zijn eigen mening naar buiten brengt. Uit respect voor de gemeenteraad zou Waals voor een naschrift of rectificatie moeten zorgen", zei Thijssen, die constateerde dat dit niet de eerste keer is dat Waals met zijn uitspra ken onrust en ophef veroorzaakt. Thijssen stelde daarom voor om in een bijeenkomst met alle frac tievoorzitters daar eens openlijk over te praten. "Om grenzen te stellen aan het uiten van menin gen over gevoelige zaken. Want de burgemeester moet hier veel zorgvuldiger mee omgaan." Ike Busser vond het een goed idee. In tegenstelling tot Waals: "Dit is niet zinnig. Ik weet niet of ik dan kom. Anderen hoeven niet te bepalen wat ik naar buiten breng." De burgemeester vindt dat hij niets verkeerds gezegd heeft. "We moeten van een mug geen olifant maken. Het is mijn mening. En die wijkt wel vaker af. Maar dat blijft normaal binnen de boezem van het college. Natuurlijk sta ik nog achter het collegestandpunt. Anders zou dit land onbestuur baar zijn." Oranjegekte Ik heb de oranje nootjes, oranje friet, oranje vlokken en oranje ijsjes al ingeslagen. Mijn oranje onderbroek, mijn oranje pet en mijn spiksplinternieuwe oranjeshirt hangen in de kast, ongeduldig wachtend op het uur U. Ik heb ook mijn Ruud Gullit- pruik maar weer eens uit de kast gehaald, dat brengt wellicht geluk, en de EK-videoband uit 1988 met in de hoofdrol het kolderieke duo Harrie Vermeegen en Henk Spaan nog maar eens bekeken. Ja, ik ben in de stemming, u ook? Ik geloof het wel, want ook in Ven ray en Meerlo-Wanssum treedt het oranjegevoel steeds meer naar buiten. Ik zie oranje vlaggen, oranje lintjes aan auto's, oranje hoedjes en zelfs al mensen in het oranje gehuld door het centrum van Venray lopen. De winkels puilen uit met oranje prullaria, er zijn oranje koekjes te winnen bij een pak boter en oranje snoepjes bij een pak melk. Het moet toch niet gekker worden! Maar goed dat ik een voetballiefhebber ben, anders zou je toch echt gek wor den en naar het buitenland vluch ten? Maar ook daar wordt naar het WK gekeken, zeker weten. Ja, het is raar maar waar: de hele wereld draait de komende vier weken om 22 volwassen man nen die op een veld achter een balletje aanhollen. Het is eigen lijk te gek voor woorden, zelf een serieuze actualiteitenrubriek als Nova besteedt bijna dagelijks aandacht aan het WK. 'Voetbal is oorlog', zei wijlen Rinus Michels ooit. Maar dat is het niet. Voetbal is en blijft een spel, waar niet iedereen van houdt, maar waar wel iedereen mee te maken krijgt. Helaas, voor sommigen. Gelukkig, voor vele anderen, en ook voor mij. Of Oranje het WK wint? Ik ben bang van niet. Gary Lineker, oud-superspits van het Engelse elftal en tegenwoordig sportpresentator van de BBC, zei het ooit treffend: "Voetbal is een eenvoudig spel, 22 mannen ren nen achter een bal aan en op het laatst winnen de Duitsers." En nu speelt 'Die Mannschaft' ook nog thuis op Nederlands gras... Ik denk dat ik op het strand in Scheveningen maar een diepe kuil ga graven, naast een voetbal- hatende Duitse toerist. Zodat ik me de komende weken niet hoef te ergeren als Jürgen und Franz na weer een triomf glunderend voor de zoemende camera's staan. Ik moet er niet aan denken! Ik zie veel liever een stralende Rafael die zijn Sylvie uit pure vreugde vol op de mond kust, San Marco met de WK-bokaal in zijn handen en Ruud 'Van The Man' die als wereldkampioen een megacon- tract tekent bij VW inVenlo.Ja, ik droom nog lekker even verder.... Hup Holland, laat de leeuw niet in z'n hempie staan! Hannes Bij een kampioenschap hoort vlaai, een bijzondere vlaai. Een vlaai van bijna één meter doorsnee! Vrijdagavond werden de voetbalsters van SV Venray, die dit seizoen glansrijk kampioen werden in de tweede klasse, voorafgaand aan de receptie door Joep Gommans van de gelijknamige bakkerij in hartje Venray verrast met 'de grootste vlaai van Venray'. Eer der op de dag konden de bakkerijbezoekers het gewicht van de vlaai raden.Aan de ludieke actie van de De Echte Bakker deden heel wat liefhebbers van vlaai mee. De dames van SV venray lieten zich de vlaai goed smaken. Al zullen de kilootjes er binnenkort wel weer af getraind moeten worden, willen ze in de eerste klasse hoge ogen kunnen gooien... Er dreigt opnieuw uitstel voor bouwproject de Gouden Leeuw. De verwerving van de panden Praxis/Leenbakker en Taxi 10000/sportschool is daarbij niet meer het grootste obstakel. De bouw gaat pas van start als de helft van de woningen is verkocht. In totaal gaat het om 192 woningen waarvan er 112 in de eerste fase gebouwd wor den. Wethouder Heidens (CDA) meldde in de commissie Midde len dat binnen een paar weken de juridische procedures zijn afgerond. "Dan krijgen we de beschikking over de twee pan den en zijn deze cruciale hobbels opgelost", verklaarde Heidens. De huurders Praxis en Leenbak- ker verhuizen in de loop van dit jaar naar de nieuwe locatie in De Brier. Beide panden worden ver volgens gesloopt, waarna het ter rein bouwrijp gemaakt wordt. De gemeente heeft het bodem- en explosievenonderzoek helemaal afgerond. Daarna kan worden gestart met de bouw van de parkeergarage met vijfhonderd plaatsen. De eer ste huizen kunnen pas gebouwd worden nadat de parkeerkel der grotendeels is voltooid. De nieuwbouw van fase 1 komt deels boven op de parkeergarage. Nico Eurlings, directeur van ont wikkelaar 3W Vastgoed, sprak onlangs de wens uit dat in sep tember 2006 de schop eindelijk de grond in kan. Wethouder Heidens durft inmiddels geen voorspellingen meer te doen. "Daar waag ik mij niet meer aan. Het is afhanke lijk van de woningverkoop." Het probleem is dat de helft van de woningen nog niet verkocht is. "En dat is een voorwaarde", aldus Heidens. Begin april ging een publiciteitscampagne van start. Volgens de wethouder is er veel belangstelling. "Maar het gaat om de daadwerkelijke verkoop. Dat is als de handtekeningen zijn gezet. Ik ben terughoudend. Het is een weerbarstig project." Paul Litj ens (CDA) stelde de kwestie aan de orde in de com missie. Hij wilde weten wat de financiële gevolgen zijn van het uitstel. Heidens: "Ik verwacht geen grote consequenties voor de exploitatie. Natuurlijk lijden we renteverlies. Daartegenover staat een rentevoordeel omdat we de investeringen uitstellen. De bedragen zullen elkaar onge veer opheffen." Er is een krediet beschikbaar van 8,3 miljoen euro voor de bouw van de parkeerga rage. Ijsbaan naar Schouwburgplein De ijsbaan wordt verplaatst van de Grote Markt naar het Schouw burgplein. Het college heeft de wens van de stichting Winterfes tival Venray gehonoreerd. Op het Schouwburgplein is veel meer ruimte. Zo komt er een grotere ijsbaan en kunnen er kwalitatief betere randactiviteiten georgani seerd worden. Volgens Winterfes tival Venray is verplaatsing nood zakelijk voor het voortbestaan. De ijsbaan geopend van 8 december 2006 tot en met 8 januari 2007. Het gevolg is dat de weekmarkt deels verplaatst moet worden. Op 11 en 18 december en op 8 janua ri is er voor 68 marktkramen geen plek op het Schouwburgplein. De andere 59 kramen kunnen wel blijven staan. De gemeente mag maximaal vijf keer per jaar de weekmarkt verplaatsen voor een groot evenement. De ijsbaan trok afgelopen winter in drie weken tijd 15.000 tot 20.000 bezoekers. Nieuws uit Meerlo-Wanssum 11 Kunst Cultuur 14 Sport 17-19 Gemeentelijke mededelingen 15-16 Kerkelijke diensten 22 ZONDAG 18 JUNI 6tm p.p. WEBSDESIGN Maatwerk op Internet .nl CAR-CITY VENRAY G2 Certified Used Cars www.autoghielen.nl VASTE KOOPAVOND j ZONDAG 11 JUNI VAN 9.30-13.00 UUR Ongeval De politie heeft zaterdagavond assistentie verleend bij een ver keersongeval op de Veulenseweg in Leunen waarbij drie personen gewond zijn geraakt. De politie sluit niet uit dat overmatig alco holgebruik de oorzaak is van het verkeersongeval waarbij een 20- jarige Pool met zijn auto tegen een boom botste. Behalve de bestuur der raakten ook twee andere Polen (20 23 jaar) gewond, ze werden allen per ambulance naar het ziekenhuis gebracht. Het rij bewijs van de bestuurder werd ingevorderd, in het ziekenhuis werd van hem een bloedproef afgenomen. De uitslag daarvan is niet bekend. - Schoolstraat 51 ^Öi °*SÏÏ?AAT Reparaties 100% vergoed door alle zorgverzekeraars Reparaties op afspraak en binnen 15 min. klaar. Zeer goede vergoedingen (min. 75%) voor een nieuwe prothese. Wij zijn ook gespecialiseerd in implantaatprotheses (klikgebit) Gratis controle van uw bestaande prothese Bel voor een afspraak of meer informatie Leunseweg 20 (De Wieën) Venray, tel.: 0478-582356 Extra bijlagen Peel en Maas Bij Peel en Maas vindt u deze week twee bijlagen. Allereerst is daar het blad Kijk op Wonen, dat in samenwerking met Peelrand Makelaardij wordt uitgegeven. Het blad bevat het meest recente woningaanbod van deze make laar. Daarnaast hebben wij in samenwerking met het Cliënten adviesbureau van de GGZ-groep een speciale krant vervaardigd in verband met het Euro-Psy festival. Dit festival wordt van 13 t/m 15 juni gehouden op het St.Annater- rein. In de krant vindt u alle ins en outs van het festival. Grotestraat 23 - Venray - Tel. 0478-581526 TEGELS SANITAIR TEGELWERKEN Tegels, Sanitair en Tegelwerken Rongen is A leverancier van een uitgebreide collectie topmerken. - Bezoek onze showroom en laat u vakkundig adviseren. Keizersveld 22 Venray (0478) 55 04 10 www. rongen vof.nl .iJ.lllUMMJ'* -Vo up 'Burgemeester mag eigen mening hebben' Grootste vlaai van Venray... Weer uitstel bouwplan Gouden Leeuw ^\\SÖ^ÏÖV MAASHESEWEG 80A, 5804 AD VENRAY lNL. EN RESERVERINGEN: TEL. 0478-51 1466 1 C A R- C ITY VE N RAY KEUZE UIT 50 OCCASIONS Keizersveld 73, 5803 AP Venray tel. 0478-569229 www.carcity.nl Kijk voor het grootste occasionaanbod op panningen - venray Keizersveld 55, Venray0478-58 62 00 Schoolstraat 57, Panningen, 077-307 12 53 Venlo (beide filialen): Donderdag Venray Panningen: Vrijdag VENRAY Grote Markt 21, tel. (0478) 516708 (vanwege vervroegd défilé i.v.m. WK) Kennedyplein Venray Schouwburgplein Venray Venray, Langstraat 133 tel. 0478-588585 's maandags gesloten bedrijfsautomatisering bv Bedrijfsautomatisering b.v. Keizersveld 25 5803 AM Venray tel. 0478-585457 email: info@jds.nl www.jds.nl Tandprothetische Praktijk Venray ■ipBOUWBfDBüF S'IS.GEVEli Honderdzevenentwintigste jaargang - week 23 - donderdag 8 juni 2006 EN MAAS I ven ray berden WW

Peel en Maas | 2006 | | pagina 1