f Kleine galerie van eindexamenopdrachten Jan Stevens neemt afscheid van het onderwijs Koester uw monument Cheques voor TroTro en hospice Tien met een griffel 1 Honderdzevenentwintigste jaargang - week 23 - donderdag 8 juni 2006 Expositie teken- en handvaardigheidopdrachten leerlingen Raayland College Ve De expositie van eindexa menopdrachten wordt don derdagavond geopend in het Raayland College in Venray. Liefst 53 leerlingen tonen een deel van hun creaties op het gebied van tekenen en hand vaardigheid aan leerlingen, docenten, ouders en overige geïnteresseerden. Tot aan het einde van het schooljaar is het Raayland college omgetoverd tot een 'kleine galerie'. Marinda Peeters, docente hand vaardigheid aan het Raayland col lege, is zeer verheugd met deze opzet. "Voorheen werd niet van alle leerlingen het beeldende werk geëxposeerd. Vandaar dat het idee ontstond om het groter aan te pakken: de werkstukken van alle leerlingen erbij betrek ken en exposeren op een speciale plek in het schoolgebouw. Boven dien willen we het een officiëlere uitstraling geven." Bij het groter aanpakken van de expositie hoort ook meer publici teit. "We hebben een officiële ope ning georganiseerd, die donder dagavond 8 juni plaatsvindt. Daar zijn de leerlingen, hun ouders, de leerkrachten en overige geïnte resseerden via een brief voor uit genodigd. Er wordt een inleiding gegeven, waarna de genodigden als eerste alle werkstukken van de leerlingen mogen bekijken." Hoewel er uitnodigingen zijn verstuurd, zijn geïnteresseerden nog steeds van harte welkom. "Het is wel een beetje afhankelijk van de ruimte. De mensen moeten er natuurlijk wel in passen." Na de officiële opening zijn de werkstukken nog enige tijd te bewonderen. "De expositie van werkstukken kan tot het einde van het schooljaar, op tijden dat de school open is, worden bezocht." Door middel van de expositie kunnen ouders, maar ook andere leerlingen en docenten, zien wat leerlingen gedurende het eind examen jaar voor de vakken teke nen en handvaardigheid doen. De reacties tot nu toe zijn heel posi tief. "Leerlingen zijn enthousiast en vinden het spannend om hun werk te exposeren. Ook docenten zijn enthousiast en ondersteunen het project. Samen met het school directie is besloten om de ruimte die nu grotendeels wordt gebruikt voor de expositie en voorheen een erg kale hoek was, permanent te gebruiken als expositieruimte waar leerlingen hun eindwerken tekenen en handvaardigheid kun nen tentoonstellen. Zo beschikt het Raayland College permanent over een eigen, kleine galerie" LEERLINGEN De examens zijn inmiddels ach ter de rug, en de leerlingen kun nen weer ontspannen. Enkele leerlingen, onder wie Evelien van Lierop (18) en Edouard Leblond (17), zijn deze week druk bezig met de opbouw van de exposi tie. Van Lierop: "Ik exposeer met vier eindopdrachten, die redelijk abstract zijn. Ik vind het een leuk idee dat deze vier werken nu in een officiële expositie te bewon deren zijn. Vorig jaar zagen met name alleen leerlingen de werk stukken. Nu verwacht ik er meer van." Leblond vindt het samengaan Een aantal leerlingen die hun werken exposeren: van links naar rechts Marloes Mijnster, Jill Swinkels, Sandra BoutenTanja Vermeulen en Maartje Lensen. van de twee vakken een goed idee. "Vaak wordt dat gescheiden, maar bij de opzet van deze expo sitie staat alles bij elkaar. De teke ningen hangen aan de muur en de werkstukken van handvaardig heid staan ervoor. Het is een leuke manier om je werkstukken te tonen. We hebben er per slot van rekening hard voor gewerkt." Misschien is dit zelfs een opstap voor een artistieke toekomst... Voor Evelien van Lierop en Edou ard Leblond echter niet. Zij gaan respectievelijk beginnen aan de studie PABO en Chinees. Jan Stevens, of meneer Jan zoals hij door de kinderen van de Petrus' Bandenschool wordt genoemd, gaat met pen sioen. Op vrijdag 9 juni wordt hij daarom door de leerlingen en het team van de Petrus' Bandenschool nog eens extra in het zonnetje gezet. Tot aan de zomervakantie blijft hij ver volgens nog werken, waarna hij van zijn welverdiende rust gaat genieten. Jan Stevens, muzikant in hart en nieren, studeert in september '65 af aan de Bijzondere Kweek school in Venlo. Na enkele korte dienstverbanden bij de R.K. meis jesschool in Well, de R.K. meisjes school in Bergen en het dienen van de militaire dienstplicht, treedt hij op 1 januari 1971 in vaste dienst als onderwijzer van de Petrus' Bandenschool. Vanaf deze tijd is Stevens onafgebroken in dienst geweest van deze school. Hij geeft les in alle klassen, dus van de eerste tot en met de zesde klas, later dus van groep drie tot en met groep acht. Vooral aan de tijd dat hij werk zaam was als meester van de tweede klas, nu groep vier, denkt hij met veel plezier terug. Stevens heeft een grote interesse heeft in alles wat met muziek te maken en begeleide onder andere jarenlang de communicanten van de school. Ook de leiding over het school- orkest tijdens Kerstvieringen, musicals en andere opvoeringen waren al die tijd in goede handen bij meneer Jan. De laatste jaren is Jan het iets rustiger aan gaan doen. Niet meer fulltime voor de klas bij voorbeeld. Zo is hij de laatste jaren vooral actief geweest als remedial teacher binnen de school. Een baan waarin hij aan kleine groep jes kinderen en soms een kind individueel zorg kon bieden. Een baan die hij met veel liefde en plezier invulling heeft gegeven. Maar na veertig jaar onderwijs is het mooi geweest. Stevens stopt officieel per 1 juli 2006. Vanaf die tijd, geeft hij aan, kan hij nog meer gaan genieten van zijn vrije tijd samen met zijn vrouw Marijke. Veel tijd zal hij ook doorbrengen bij en met zijn dochters Nicole en Carola, maar bovenal met klein dochter Robin. En wanneer hem tot slot gevraagd wordt wat hij toch echt het leukst vond in zijn onderwijstijd, antwoordt hij reso luut: "Muziekles geven was toch het leukst." Op het kruispunt hoek Berlo- straat-Leunseweg in Leunen werd in 1985 een houten kruis met een corpus geplaatst ter vervan ging van een scheef gezakt en verwaarloosd betonnen kruis. Het betonnen kruis was er onge veer rond 1900 neergezet, nadat in de buurt een boer was dood gebleven bij het hooien. Het was eerst eigendom van de fam. Jen- niskens aan de Engesteeg. Met de ruilverkaveling kwam het op provinciale grond te staan. Het corpus werd toen ontvreemd en de provincie liet het geheel in verval raken. De leerlingen van de L.T.S maakten een nieuw hou ten kruis en er werd een nieuw corpus gegoten. Dit werd na een maand weer gestolen en sinds 1986 is dit corpus aan het kruis bevestigd. Weet u ook een bijzondere plek in Venray of een van zijn kerkdorpen? Reacties graag naar Stichting Venray Monumentaal p/ a Groene Hart 7 ,5801 SX Venray. E-mail venraymonumentaal@kpn- planet.nl Pierre Nijsen, directeur van Nijsen/Granico, overhandigde onlangs cheques uit aan Stich ting TroTro en Hospice Zenit. De opbrengst van de giften die Nij sen/Granico ter gelegenheid van de officiële opening van zijn food- fabriek heeft mogen ontvangen, werden aan beide goede doelen geschonken. De heer Verhagen, voorzitter van Stichting TroTro, en mevrouw Manders, penning meester van Hospice Zenit Venray, mochten uit handen van Pierre Nijsen ieder een cheque van 5000 euro in ontvangst nemen. Nijsen/ Granico is enorm blij met alle schenkingen die het heeft mogen ontvangen. Het geld zal zeker goed worden besteed door Stichting TroTro, die in Ghana activiteiten ondersteunt die de gezondheids- Overhandiging van de cheques aan mevrouw Manders en de heer Verhagen door Pierre Nijsen (Foto: Wilbert Achten zorg en de sociaal-economische ontwikkeling bevorderen en aan Hospice Zenit Venray, een klein schalige instelling waar totale zorg geboden wordt aan mensen in hun laatste levensfase. Thuishulp Yvonne Hordijk en Nicole Linders van het ver pleegkundig team van Thuiszorg Noord-Limburg werden onlangs verrast met een tien met een grif fel. Mevrouw Van der Heijden uit Vernay, cliënt van Thuiszorg Noord-Limbug, nomineerde haar medewerkers, omdat 'ze die dub bel en dwars verdienen'. "Ze steunen en stimuleren me op een waardevolle manier", licht mevrouw Van der Heijden toe. "Ze geven me moed om vol te houden en door te gaan." De uitreiking van de spreekwoordelijke tien met een griffel maakt deel uit van de campagne 'We gaan voor een tien met een griffel voor de beste thuiszorg'. Cliënten van Thuiszorg Noord-Limburg reiken in 2006 tie nen met griffels uit aan medewer kers of teams waarover ze bijzon der tevreden zijn. De actie is bedoeld om meer bekendheid te geven aan de zorg en dienstverlening van Thuiszorg Noord-Limburg. De medewerkers van Thuiszorg Noord-Limburg spelen een belangrijke rol in alle activiteiten. "Wij zijn trots op onze 1300 deskundige en betrokken medewerkers, want zij vormen de basis voor de kwaliteit van onze Op de foto van links naar rechts: thuishulp Yvonne Hor dijk, unithoofd Riek Berden mevrouw Van der Heyden, uni thoofd verpleging Theo Houben en verpleegkundige Nicole Lin ders (foto: Ge Hirdes) zorg", meent bestuurder Wiel Ploegman. "Ze mogen beslist trots zijn op het werk dat ze doen en dit ook uitstralen! Betere ambas sadeurs kunnen we ons immers niet wensen. Vandaar ook de tien- met-een-griffelactie waarbij cliën ten na een eerdere oproep hun waardering aan medewerkers uit spreken." EL EN MAAS dei'"! H'j is "F0" r

Peel en Maas | 2006 | | pagina 13