OOZO en SVO slaan handen ineen Tweede plaats TC Rodhe Ferry Greevink tweede op EK Kampioenen bij De Peelkorf Hockeydames verliezen van kampioen Tennissers TC Venray gedegradeerd T-ball toernooi Red Caps PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS Beachsoccer in Vierlingsbeek 3-on-3 toernooi Biljartfederatie voor Ouderen Noord-Limburg SV Oostrum korfbal Oranje Wit De Peelkorf een abonnement waard Stormbowlers kampioen bij jeugdbowlen niet ontvangen? Bel 582877! Receptie TV Merselo Eindstraat 12, tel. 581553 Donderdag 1 juni 2006 - Pagina 23 De Oostrumse Organisatie Zelf standige Ondernemers, OOZO en de Sport Vereniging Oostrum hebben een vijfjarig sponsorcontract gete kend. De SVO is een gezonde en groei ende vereniging die binnen de afde lingen voetbal en korfbal ruim 550 leden telt, waarvan onlangs de jeugd van de afdeling voetbal het 200e lid welkom heette. Daarnaast zetten 170 vrijwilligers zich in voor de ver eniging. Vijf jaar geleden werden de deuren geopend op sportcomplex de Spar. De Oostrumse sportvereniging is het afgelopen seizoen erg succesvol op de velden geweest en wist maar liefst drie seniorenteams naar een kampioenschap te loodsen. Het eerste elftal van de heren én de dames wer den kampioen. De senioren 1 van de afdeling korfbal wisten ook het hoog ste aantal punten in de competitie te pakken, een hattrick van kampioenen was een feit. Om dit te vieren werd er een receptie aangeboden door beide afdelingen die goed werd bezocht. Tijdens de sponsorbijeenkomst, die voorafging aan de receptie, werd een vijfjarig sponsorcontract getekend door de voorzitter van de OOZO, Jan Biermann en voorzitter van de SVO, Bas Kiinen. De OOZO heeft onlangs in het kader van het 50-jarig bestaan een consumentenbeurs gehouden. Twee dagen lang lieten 37 Oostrum se ondernemers zien waarin een klein dorp groot kan zijn. Bijna 5000 bezoekers passeerden de kassa, en de combinatie van het beursbezoek met de Zenith-rondleidingen bleek een schot in de roos. Vele complimenten werden ontvangen door de standhou ders en de mensen van de organisatie, weer een stimulans voor een volgende beurs. Een dergelijke samenwerking tussen sport en ondernemers is erg belangrijk en het is goed te zien dat er in dit sportieve en ondernemende dorp een dergelijk langdurig contract wordt gesloten. "Een dergelijke sponsor moeten we koesteren en daar moeten we er erg zuinig op zijn", aldus de voorzitter van de SVO. Kijk eens op www.aostrum.nl. Hier staan links naar diverse Oostrum se ondernemers. De heren van TC Rodhe hebben de tweede plek in de Hoofdklasse 35+ veiliggesteld. De mannen uit Venray wonnen in Sittard met 4-2 van num mer drie SLTC. Roel Swakhoven speelde een puike partij tegen Joep Vandenbergh maar moest in drie sets het hoofd buigen (7-5 4-6 l-6).Thom Spee was goed op dreef en won over tuigend van Herman Jan Slagboom uit Sittard (6-3 6-1). Rikus ten Brucke had geen moeite met Guido Hendrix en beleefde een gemakkelijk dagje (6-4 6- l).Tjeerd Jenniskens trof het niet met de tegenstander en kwam veel te laat in zijn spel tegen alleskunner Ronald de Bruyn (1-6 4-6). De dubbels werden beide drieset ters. Het duo Swakhoven/Spee tegen Houben/Scholtens (6-3 2-6 6-0) en het duo ten Brucke/Jenniskens keek in de tie-break van de derde set tegen een 0-5 achterstand aan om vervolgens zeven punten op rij te maken en de tie-break te winnen met 7-5. (6-7 6-4 7- 6). Door dit resultaat sluiten de heren het seizoen af met een tweede plaats achter kampioen LTV Stein. Tijdens de Europese kampioen schappen taekwondo in het Duitse Bonn is Venraynaar Ferry Greevink tweede geworden in de klasse +84 kg. Greevink, lid van Tong II uit Ven ray, verloor in de finale van de Frans man Mickael Borot met 6-7 en moest genoegen nemen met de zilveren medaille. Annette van Deursen, eveneens lid van Tong II, heeft op het EK de bron- Concordia houdt op zondag 4 juni in Vierlingsbeek het Concordia's Beach Soccer Toernooi. Eerst betreedt de kale jeugd de voetbalpiste op zand. Aansluitend tonen de senioren hun voetbalkunsten. Concordia heeft qua voetbaltraditie een naam hoog te houden als eerste zaalvoetbalver eniging uit Vierlingsbeek. Met Con cordia's Beach Soccer beleeft deze vorm van voetballen haar primeur in de gemeente Boxmeer. De winnende jeugdteams van Concordia’s beachsoccertoernooi mogen deelne men aan het offici&eumljle Neder lands Kampioenschap Beach Soccer in Scheveningen. Dit extraatje kregen de organisatoren aangeboden van de landelijke organisatie toen deze hoorde van dit Noordoostbrabantse toernooi. Beachsoccer wordt al vele jaren over de hele wereld beoefend. Het 'strandvoetbal' is spectaculair en dynamisch. Het zand voegt een andere dimensie aan de sport toe: lenigheid, teamwork en individuele vaardigheden worden getest. Voor het van de stranden overgewaaide beach soccer op de 'Playa del Concordia' zijn de belangrijkste uitgangspunten: een team bestaat uit vijf spelers, inclu sief keeper en heeft maximaal vijf wisselspelers om continu te kunnen wisselen. De wedstrijden duren tien minuten. De voetballers spelen op blote voeten, maar sokken, zwachtels en tape zijn toegestaan. De aftrap van Concordia's Beach Soccer Toernooi is aan de jeugdteams uit Vierlingsbeek en omliggende dorpen, grotendeels zijn dit de junioren van Volharding vanaf de F-jes en hoger; van 10.00 tot 17.00 uur. Het avondbeachsoc- cer is gereserveerd voor de senioren uit Vierlingsbeek en omliggende dor pen, van 17.00 tot 23.00 uur. Teams die zich willen opgeven kunnen bel len of mailen naar Rien Nillesen 06- 20825954, riennillesen@kpn-officedsl. nl. of naar Mare Oudenhoven via tel. 06-22201989, marc.oudenhoven@pla- net.nl. Het toernooi wordt gehouden op een deel van het Vrijthofplein bij Zalencentrum Concordia. Er is muziek en de voetbalpiste en het beach soc- certerrein zijn tropisch aangekleed. De muziek wordt verzorgd door een discotheek, de rockformatie Jeopardy en door Cosy'67. zen medaille gewonnen. Van Deursen kwam uit in de klasse tot 72 kilogram. In de halve finale verloor Van Deursen van de latere Europees kampioene, Sarah Stevenson uit Groot-Britannië. Op het schouwburgplein in Ven ray vindt zaterdag 3 juni het eerste 3-on-3 basketbaltoernooi plaats. Dit toernooi dat wordt gehouden door enkele leden van basketballvereniging Jumpers '76, heeft twintig inschrij vingen gekregen. Deze komen strij den om een trofee. De ochtend biedt plaats aan de jeugdteams tot achttien jaar. Tussen de middag wordt eredivi siespeler Jouke Pots (oud-speler van Jumpers '76) in de schijnwerpers gezet en stelen danseressen de show. Aansluitend wordt het toernooi van de dames en heren van achttien jaar en ouder gehouden. De dag wordt afgesloten met een dunkcontest. Kampioen A klasse: Wanssum 2, B klasse: Hegelsom 1, C klasse: Yssel- steyn 2, Dl klasse: Broekhuizen 2, D2 klasse: UVB 2, E klasse Sevenum 7. Persoonlijke Kampioenschappen. Kampioen in de Al klasse: Libre. Jan Geerarts America. A2 Piet Gommans Leunen. BI Vic. Hesen Oirlo. B2 Henk Kamerman (Ons Ple zier) Oirlo. Cl Hans Engbrocks Oirlo. C2 H. Houwen Sevenum. C3 Wim Schillings (Kemphaan) Venray. C4 Wiel Geurts Leunen. Dl H. Seweuster America. D2 H. Hopman Sevenum. D3 Jan Martens Castenray. D4 P Zanders (Gasthoes) Horst. El G. v. Kempen Sevenum. E2 J. Duijf America. A klasse Bandstoten Renè Coppus (Ons Plezier) Oirlo. B Frans van Dijk Lottum.A klasse Driebanden Jac Gie- lensTienray. Uitslag Midweek Oostrum-Merselo 13-2 Uitslagen Midweek 3-De Merels 3 2-4 Uitslagen Roka-De Peelkorf 4 2-8 Swift 4-De Peelkorf 5 3-10 Dames senioren 4, de Midweek l,van De Peelkorf heeft haar laatste wedstrijd van dit seizoen tegen ROKA 3 in Beesel gespeeld. Dit werd een echte kampi oenswedstrijd want het team werd ongeslagen kampioen in de tweede helft veld in de vierde klasse. Het was een prachtige wedstrijd die wat moeizaam op gang kwam. Mogelijk speelden de zenuwen de meiden parten. De eerste helft ging dan ook gelijkmatig op en met een ruststand van 2-2 gingen de dames aan de thee. De tweede helft ging aanzienlijk beter, mede door toedoen van het enthousiaste publiek, dat in groten getale naar Beesel was getrokken. De dames kregen hun zelfvertrouwen terug en scoorden veelvuldig. Met een eindstand van 2-8 konden de champagne kurken knallen en kregen de dames een welver diende champagnedouche. Het was een succesvol seizoen voor de jeugdteams van De Peelkorf.Aspiran- ten BI en C2, Pupillen D3 en El en de Welpen 2 vierden het kampioenschap. Voor dit mooie resultaat krijgen zij een receptie aangeboden op vrijdag 2 juni op sportpark De Vlies. De Welpen 2, Pupillen D3 en El houden receptie van 19.00 tot 19.45 uur en de Aspiranten BI en C2 van 19.45 tot 20.30 uur. Op de slotdag zijn de prijzen van het afgelopen seizoen verdeeld. In de huisleague werd het team Stormbow lers, bestaande uit Jelle Creemers, Lisa Jansen en Ken Litjens kampioen met 131,5 punten, net vóór Ex-Prutsers met 130,5 punten en Powerball met 117 punten. De Harrie Claessens-League werd gewonnen door Jolanda Camps met 636 punten. Tweede en derde waren Eric Minten en Ken Litjens. De hoog ste game werd gescoord door Paula Jansen (277) bij de meisjes en Stef Billekens met 256 bij de jongens. Bij de nieuwelingen waren dat Jolanda Camps (192) en Toby Faasen (253). De hoogste serie was bij de meisjes voor Paula Jansen (718) en bij de jon gens Bram Snellen met 666 pins. Bij de nieuwelingen waren Ravenne Oos- terwijk (539) en Toby Faasen (655) de gelukkigen. De aanmoedigingsprijs werd bij de jongens gewonnen door Ken Lit jens (stijging van het gemiddelde met 25,77 punten). Bij de meisjes sleepte Monya Kuysters met een verbetering van 12,39 punten deze prijs in de wacht. vrijdag tussen 9.00-17.00 uur Dit jaar bestaat Tennis Vereniging Merselo 25 jaar. Dit wordt op zaterdag 17 juni in de kantine van SV Merselo gevierd. De receptie wordt gehouden van 17.00 uur tot 18.00 uur. Voor afgaand aan de receptie is er vanaf 16.00 uur een demonstratie rolstoel- tennis. Sportnieuws -info Venray-Scoop 4-7 (3-3). Doel punten: Chrisie Mitchell, Karlijn Allard, Ingrid Herraets en Anke Muijsers. De hockeydames hebben in de laat ste (thuis)wedstrijd van het seizoen verloren van kampioen Scoop. De gas ten uit Sittard-Geleen gingen met een 4-7 zege en twee punten naar huis. Het was een felle wedstrijd waarin beide ploegen in de eerste helft gelijk opgingen. Venray scoorde na vijf minu ten de openingstreffer door Chrisie Mitchell die afgelopen zondag haar oud-ploeggenoten uit de brand hielp. Mitchell bracht vanuit een moeilijke hoek de Venrayse ploeg aan de leiding. Uit een strafcorner kwamen de gasten al snel weer op gelijke hoogte. Daarna pakte Venray opnieuw het initiatief en kwam via twee treffers op een 3- 1 voorsprong. Ingrid Herraets schoot raak vanuit een atrafcorner, waarna uit opnieuw een strafcorner Lenneke Bouwmans Karlijn Allard de kans gaf om de derde Venrayse treffer te sco ren. De gasten toonden in de eerste helft echter veerkracht. In de Venrayse cirkel zocht en vond Scoop regelma tig de voeten van de thuisspeelsters om zo strafcorners uit te lokken. Die corners werden gevarieerd genomen en brachten Scoop nog via twee treffers voor de pauze langszij. Na de thee gaven beide ploegen elkaar geen duimbreed toe. Toch kwamen de gasten via twee treffers, waaron der opnieuw een atrafcorner, op een 3-5 voorsprong. Dit was voor de thuis ploeg het sein om de aanvallende intenties nog sterker te benadrukken. Via een fraaie, vierde treffer van Anke Muijsers na perfect aangeven van Kim van Kessel kwamen de Venrayse hoc keydames weer helemaal terug in de wedstrijd en hing er een sensatie in de lucht tegen de kampioen. Venray bleef daarna aandringen op de gelijk- Chrisie Mitchell flinks) scoorde de openingstreffer voor de dames van Venray. maker en verdedigend werd met een uitstekend keepende Jorien Janssen weinig meer weggegeven. Scoop liet in de slotminuten zien waarom het de terechte kampioen is geworden. Waar iedereen de gelijkmaker van de thuisploeg verwachtte, sloegen de gasten met twee treffers genadeloos toe en pakten de volle winst. Door de nederlaag eindigden de Venrayse hockeydames op een zesde plaats in de competitie. Teleurstelling. Ongeloof. Kern woorden die de sfeer beschrijven nadat de tennissers van TC Venray 1 te horen kregen dat ze zijn gede gradeerd uit tweede klasse van de KNLTB landelijk tenniscompetitie gemengd. De gezichten spraken boekdelen. De Venrayse ploeg verloor zelf met 0-8 bij Barne- veld en naaste concurrent ALTA won met 6-2. De voorsprong van vier punten is helemaal uit han den gegeven en dat zorgt ervoor dat de ploeg, na een verblijf van slechts één jaar, weer degradeert naar de derde klasse. Op voorhand zag het er allemaal erg goed uit voor de ploeg van trai ner/coach Twan Lensen. De ploeg had inmiddels een voorsprong opge bouwd van vier punten op naaste concurrent ALTA uit Amersfoort en had daarbij het voordeel dat het ondelinge duel tussen beide ploegen inVenrays voordeel was beslist. ALTA moest daarom minimaal vijf punten halen en dan was men nog afhanke lijk van het resultaat tussen Venray en Barneveld. De Venrayse equipe reisde enigszins gehavend af naar Barneveld om daar te proberen één of twee punten weg te kapen bij kampioens kandidaat LTV Barneveld. Renee Kil laars was wegens verplichtingen met school in het buitenland en Marleen Custers was nog steeds niet helemaal fit om drie volledige wedstrijden te spelen. Op voorhand zou dus al één damesenkelspel opgegeven moeten worden. Er was daarentegen wel posi tief nieuws te melden uit het Venrayse kamp.Twan Lensen, trainer/coach van het team en al een aantal jaren chro nisch geblesseerd aan de schouder, had voor de gelegenheid zijn tennis- kleren onder het stof vandaan gehaald om te proberen of hij, met al zijn erva ring, misschien voor een verrassing kon zorgen. Carmen Ebus was dus de enige dame die op de baan verscheen voor een dames enkelspel. Marleen Custers, de andere Venrayse dame, probeerde het overigens wel nog even, maar moest na vier games de strijd staken. Ebus startte verrassend sterk en profiteerde optimaal van het inconstante spel van haar tegen standster. Ze liep al snel uit naar een 4-1 voorsprong en kreeg in de daarop volgende game 3 gamepoints om uit te lopen naar 5-1. Dit verzuimde ze echter en deze klap kwam blijkbaar heel hard aan. Esther van Asselt, haar tegenstandster, kwam sterk terug en Red Caps Venray houdt op zondag 4 juni haar jaarlijkse t-ball toernooi op sportpark De Wieën. Aan dit familie- toernooi kan iedereen meedoen. De regels zijn gebaseerd op het honk- en softbalspel. In plaats van op een aan geworpen bal te slaan, slaat men vanaf een paaltje. Daarna probeert men zo snel mogelijk alle vier de honken rond te rennen. Lukt dat, dan heeft men een was in het verdere verloop van de wedstrijd heer en meester. Ze gunde Carmen Ebus geen enkele game meer en won uiteindelijk, verdiend, met 0- 6 4-6. De Venrayse heren hadden op voorhand weinig kans tegen de ijzer- sterke heren van LTV Barneveld. Ruud Geurts moest aantreden tegen nati onaal kampioen tot en met zestien jaar Timios Karaliolios, die nog geen wedstrijd had verloren deze competi tie. Geurts maakte zich dan ook geen enkele illusie en speelde vrijuit tegen dit uitzonderlijke talent. Over de uit slag had de Venrayse speler na afloop eigelijk niet eens te klagen: 4-6 2-6. Rob Luyben zou misschien nog wel in staat moeten worden geacht om een punt binnen te kunnen halen voor Venray. Luyben verkeert de afgelopen weken in een bloedvorm en kan het iedere speler in deze competitie lastig maken. Zijn tegenstander, Maurice van Oosten, bleek hier echter anders over te denken en trok vanaf het begin af aan fel van leer. Met harde, dwingende slagen maakte hij het Luyben bijzon der lastig en de Helmonder in Ven rayse dienst kon hierdoor moeilijk in zijn spel komen. Uiteindelijk wist Luy ben zich nog wel terug te knokken in de wedstrijd maar bleek de kracht punt gescoord. Het veldteam probeert dit te verhinderen door bijvoorbeeld de bal te vangen of uit te tikken. Hoe verder men slaat, hoe verder men meestal komt, maar ook een klein tikje kan voldoende zijn om de honken te behalen. Gezelligheid staat voorop tijdens deze dag, of men nu op honk bal zit of niet. Men heeft alleen een trainingspak en (voetbal)schoenen nodig. De club zorgt voor de rest van de materialen. Aanmelden kan als team (minimaal acht, maximaal twaalf spelers) of alleen of met een kleiner groepje.Aanmelden kan op de dag zelf vanaf 9.00 uur. Het toernooi start om 10.00 uur. Voor het winnende team staat de wisselbeker klaar. Meer infor matie is verkrijgbaar bij Hans Sterk via tel. f04781582343. en snelheid van zijn tegenstander van doorslaggevend belang. 3-6 5-7. Het damesdubbelspel zou eveneens kan sen moeten opleveren voor Venray. Marleen Custers en Carmen Ebus zijn goed op elkaar ingespeeld en weten wat ze aan elkaar hebben. In de eer ste set had dit ook wel een positieve uitwerking. Het ging lang gelijk op en Custers en Ebus wisten het de Barne- veldse dames lastig genoeg te maken. Maar zoals vaker op deze dag zou blij ken, het geluk was niet aan Limburgse zijde. Esther vanAsselt en Himke Mau- rick wonnen met 4-6 2-6. Het heren dubbelspel was op papier een kans loze missie en op de baan bleek dat die verwachtingen volledig terecht waren. Timios Karaliolios en Maurice van Oosten maakte korte metten met het Venrayse duo en na nog geen uur was de wedstrijd al gespeeld. Met 1- 6 1-6 waren Rob Luyben en Michiel Boers geen illusie armer, maar wel een ervaring rijker. Intussen waren de berichten overgewaaid uit Amers foort, thuishaven van concurrent ALTA, dat deze ploeg het verrassend sterk deed tegen de nummer vier van de ranglijst Bilthoven. Na de dub bels stond de ploeg al met 4-2 voor en had het, met een gelijkblijvende stand tussen Venray en Barneveld, nog maar één punt nodig om niet zelf te degraderen, maar Venray. De gemengd dubbelspelen moesten dus gewonnen worden om zeker te zijn van lijfsbe houd. Niets is onmogelijk, alles uit de kast. Dat was het motto. Marleen Custers en Michiel Boers traden aan tegen Hinke Maurick en Timios Karali olios en Carmen Ebus en Twan Lensen tegen Yanina Supalesa en Maurice van Oosten. In beide partijen ging het er fel aan toe en beide duo's lieten zien zich niet neer willen leggen bij degra datie naar de derde klasse. Custers en Boers waren uiteindelijk nog het dichtst bij een setwinst deze dag. Tot twee keer toe moesten ze echter de setwinst met 5-7 laten aan Maurick en Karaliolios, nadat ze in de sets meer dere kansen op een beter resultaat hadden gehad. Zo ging dus ook het zevende punt verloren. Ebus en Len sen, tot slot, konden eveneens geen potten breken. Twan Lensen speelde wel een beresterke partij, en met een chronisch geblesseerd schouder is dat natuurlijk al een prestatie op zich. Hij kwam, samen met partner Carmen Ebus, echter net iets te kort. Supalesa en Van Oosten wonnen met 4-6 3-6 Het was nu wachten op de uitslag tus sen ALTA en Bilthoven. De gezichten in het Venrayse kamp spraken echter boekdelen en niemand geloofde nog in een goede afloop. De teleurstelling was zichtbaar en voor korte tijd was het erg stil. Na geruime tijd kwam het telefoontje uit Amersfoort en was het duidelijk dat ALTA een 5-2 voorsprong had genomen. Daarmee was degra datie een feit. Ongeloof sprak uit de ogen van de Venrayse tennissers en een mooi seizoen, althans dat leek het te gaan worden, gaat uit als een nacht- REIXTÏFT HAKKtKIJ r Van Gasset EN BfltNKE

Peel en Maas | 2006 | | pagina 23