Seminar Ronde 4500 euro voor Synthese Rondrit voor oudere bromfietsen 'Gevaarlijke' Zuivelweg deels afgesloten "Iedere schoolverlater zou zijn loopbaan bij ons moeten starten Gommans maakt grootste vlaai Tafel Occasionshow Rondje Venray bij autodealers Tal van mogelijkheden bij Intervention Met korting naar de tuinen van Appeltern BEZORGEN? f I fi -■ PEEL EN MAAS Donderdag 1 juni 2006 - Pagina 21 Het nationaal Fonds Ouderen- hulp, afdeling Venray, heeft voor de tweede maal een geldbedrag van 4500 euro overhandigd aan Synthese, unit Venray. Dit bedrag is beschikbaar gesteld door het samenwerkingsverband van Stich ting HetRC Maagdenhuis,Stichting Brentano Steun des Ouderdoms en het Nationaal Fonds Ouderenhulp. De dagvoorziening voor ouderen is een combinatie van dagopvang en dagverzorging, die in samen werking met de Thuiszorg Noord- Limburg vormgegeven wordt. Dagopvang en dagverzorging zijn geïntegreerd in een voorziening en biedt ouderen door middel van ondersteuning en begeleiding de mogelijkheid langer zelfstandig te kunnen blijven wonen. Uniek aan deze voorziening is dat zodra de hulpbehoefte toeneemt ook de hulp/zorg op maat geleverd wordt, zonder dat men daarvoor naar een andere locatie of voor ziening hoeft te gaan. Dagvoor ziening betekent ook een verlich ting van de mantelzorger, immers zij kunnen hun zorgtaak langer volhouden waardoor opname in verzorging- of verpleeghuis kan worden uitgesteld of voorkomen. Concrete projecten die het Fonds Ouderenhulp financiert zijn onder andere huisbezoeken, ouderenver voer en ontmoetingsactiviteiten. Daarnaast zet het Nationaal Fonds Ouderenhulp eigen diensten op zoals de Ouderenhulplijn (0900- 6080100) waar ouderen voor informatie of een gesprek dag en nacht naar toe kunnen bellen. Het Fonds ontvangt een deel van haar gelden uit de verkoop van Zomer- zegels die elk voorjaar uitkomen. Synthese Venray en de Thuiszorg Noord-Limburg gaan de financi ële bijdrage aanwenden voor de nieuwe accommodatie van de dagvoorziening aan de Westsingel in Venray. De Zuivelweg tussen Venray en Leunen wordt eind dit jaar gedeeltelijk afgesloten voor het doorgaande verkeer. Er doen zich steeds meer gevaar lijke verkeerssituaties voor en er wordt te hard gereden op deze ventweg langs de Deur nes eweg. Maandag in de commissie Ste delijk Beheer meldde wethouder Van der Broeck (CDA) dat de afsluiting komt vanaf de rotonde bij Intratuin tot aan de afslag naar de Engesteeg. Commissielid Tino Zandbergen (inVENtief) stelde vragen over de Zuivelweg en drong aan op maatregelen. Volgens Zandbergen wordt de weg steeds meer als sluiproute gebruikt tussen Leunen en Venray. Dit komt ondermeer door de komst van nieuwbouw wijk De Korenmolen in Leunen en de bedrijvigheid in de oude zuivelfabriek. "Daardoor komen fietsers, voetgangers, gemotori seerd verkeer en landbouwver- keer steeds vaker met elkaar in conflict", aldus Zandbergen. "En nog erger, er wordt soms te hard gereden. Het gevolg is kapot gere den wegkanten, voetgangers die noodsprongen moeten maken, fietsers die de berm invluchten en en gevaarlijke passages van auto's." Van der Broeck meldde dat de gemeente in november 2005 een verkeersonderzoek heeft uitge voerd. Dat heeft geleid tot con crete maatregelen die rond de jaarwisseling van kracht worden. "We denken aan een afsluiting voor alle doorgaande verkeer. Met uitzondering van hulpdiensten en bestemmingsverkeer", zei de ver keerswethouder. Zandbergen rea geerde dat alleen het neerleggen van een paar verkeersdrempels onvoldoende is. Mart Kessels (Lokaal Aktief) noemde de Sparrendreef in Oostrum als slecht voorbeeld. Daar zijn snelheidsremmers her haaldelijk vervangen omdat ze niet voldeden. Ruud de Veen (SP) vroeg om de aanleg van een trot toir en/of een fietspad op het laatste stuk van de Zuivelweg tot aan de Leunseweg.Van der Broeck zei dat dit laatste niet in de plan nen is opgenomen. De wethouder zegde toe dat er een betere oplos sing komt dan 'alleen een paar drempels'. Voor de afslag van de Deurneseweg en de bereikbaar heid van de Boerenbond heeft de afsluiting geen gevolgen. Wendy Linders van Adecco: ff Op zaterdag 3 juni start vanuit Merselo een jaarlijkse rondrit spe ciaal voor oudere bromfietsen en motoren. Deze rit van ongeveer 90 kilometer trekt deelnemers uit heel Nederland. Zeker bij goed weer is er erg belangstelling en bekijks voor en door deze rij ders, bekijks door en voor de vele belangstellenden en belangstel ling voor de rijders die reeds jaren terugkomen. De rit start om 11.30 in Merselo op het Grootdorp 47 en De Venrayse Autodealers (VAD) houden op vrijdag 2, zaterdag 3 en pinkstermaan dag 5 juni een occasionshow. Met veel zomervoordeel en aanbiedingen pakken de auto dealers op deze dagen uit tij dens Rondje Venray. De VAD bestaat uit zeven auto bedrijven. Normaal gesproken vin den de autoshows plaats op een centrale locatie, deze keer echter kunnen de autoliefhebbers bij de afzonderlijke deelnemers terecht om te profiteren van de aanbiedin gen. Naast een keur aan occasions kunt u dan ook kennis maken met de nieuwe auto's van de merkdea lers. Ook daarbij kunt u profiteren van de bijzondere acties van de VAD-bedrijven. De zeven bedrijven die aan de occasionshow deelnemen zijn Auto Arena (Leunseweg), Auto Lenders (bedrijventerrein Kei- zersveld), Van Flaren Autobedrij ven (eveneens op Keizersveld), Autobedrijf Nabuurs (Zuidsingel), Autobedrijf Strijbosch (bedrijven terrein De Hulst),Autobedrijf GHV (Stationsweg) enAMV Smakterhei- de (Maasheseweg). De autobedrij ven bieden de keuze uit in totaal 350 occasions, jonge gebruikte auto's van alle merken en in alle prijsklassen. Van compacte stads auto's, middelgrote en luxe perso nenauto's tot en met stationscars, MPV's, terrein- en bedrijfswagens. Naast een keur aan occasions zijn er ook diverse acties. Zo maken kopers van een occasion tijdens de showdagen kans op een teakhouten tuinset met een winkelwaarde van 1000 euro. Daarnaast zijn er extra hoge Laagvlieg oefeningen In het kader van de Forward Air Control (FAC) oefening, Basic Windmill, worden er vliegactivitei- ten met militaire gevechtsvliegtui gen gehouden boven Luchtmacht basis De Peel en de aanvliegroutes daar naar toe. De deelnemende vliegtuigen gaan boven en rond om de Luchtmachtbasis De Peel op lage hoogte vliegen. De vliegactiviteiten worden gehouden op dinsdag 6 juni van 9.00 tot 15.00 uur; op woensdag 7 juni van 9-00 tot 15.00 uur; op donderdag 8 juni van 9-00 tot 15.00 uur en op vrijdag 9 juni van 9.00 tot 11.15 uur. Er wordt niet gevlogen beneden de toegestane hoogte. De vliegtuigen starten en landen niet van de Luchtmachtba sis De Peel. Deze oefening vindt plaats in het kader van de oplei ding van de zogenoemde Forward Air Controllers. Hierbij gaat het om militairen van de Koninklijke Landmacht die vanaf de grond per radio aanwijzingen geven aan vlie gers van jachtbommenwerpers over de exacte locatie van de aan te vallen sronddoelen. gaat door het Brabantse land naar Midden-Limburg. De deelnemers komen tussen 15.15 en 16.15 uur terug waarna de prijsuitreiking plaatsvindt voor de mooiste twee- wieler. Het evenement is voor een tweewieler liefhebber een must, gewoon om te zien waartoe de oudere bromfietsen en motoren zonder problemen in staat zijn. Op de site www.p-poot.nl (onder rondrit) kunt u meer zien over deze rit. inruilprijzen voor uw auto en kunt u profiteren van gunstige financieringen. Koopt u een auto vanaf 7500 euro dan kunt u zelfs kiezen: 1500 euro extra bovenop de ANWB-koerslijst voor uw in te ruilen occasion, of een uitgestelde betaling tot maximaal 5000 euro van twaalf maanden, of een gratis Tom Tom navigatiesysteem of als laatste gratis accessoires ter waar de van 500 euro. De deelnemende bedrijven zijn tijdens Rondje Venray op de vol gende dagen en tijden open: vrij dag 2 juni van 10.00 tot 20.00 uur (koopavond), zaterdag 3 en maan dag 5 juni van 10.00 tot 17.00 uur. Voor meer informatie kunt u ook kijken op www.autovenray.nl High Tea In het Koningskerkje in Vier lingsbeek wordt op zondag 25 juni van 15.00 tot 17.00 uur een High Tea gehouden. De opbrengst van deze High Tea is bedoeld voor de financiële ondersteuning van de activiteiten in het Koningskerk je. De gasten worden tussen 14.30 en 15.00 uur ontvangen. In de ruimte van het oude kerkje staan buffettafels opgesteld. Hier kan men een keuze maken uit diverse combinaties van theepotten met echte porseleinen theekopjes. Vervolgens kan men zelf uit een keur aan soorten thee de theezakjes vullen! Vrijwilligers van het Koningskerkjes zorgen voor een rijke schakering aan zoete en hartige lekkernijen. Aan de wanden is een kleine expositie te vinden met wetenswaardighe den over thee en ook een leestafel met theeboeken ontbreekt niet. Enkele muzikale intermezzo's completeren het geheel. De stem mige klanken worden verzorgd door Jorrit de Vries (zang en piano) en Aike Jeucken (akoesti sche en jazzgitaar). Opgeven voor woensdag 14 juni bij Ardy Drab- bels via tel. (0478)632224 of Dor- rie van de Ven via (0478)630380. Open dag lederwijs Iederwijs Horst zet op zondag 25 juni van 14.00 tot 16.30 uur haar deuren open voor ouders, kinderen en geïnteresseerden in ons onderwijs. Er is deze middag gelegenheid om vragen te stel len en Iederwijs te leren kennen. Neem gerust de kinderen mee. Iederwijs Hakuna Matata in Horst biedt potentiële leerlingen en hun ouders aan een vrijdag middag mee te draaien. Aanmel den kan via de schooltelefoon: 06-49815210. Zie ook www. iederwijs-horst.nl. Uit onverwach te hoek heeft Iederwijs Hakuna Matata in Horst steun gekregen. Het agiederwijsteam heeft voor haar school computers ontvan gen. Imro Arjun woont in Horst en werkt bij de afdeling Onderwijs Cultuur en Welzijn in Den Haag. "Studenten en scholieren die na het behalen van hun diplo ma op zoek gaan naar werk, doen er verstandig aan eerst met ons te praten." Dat zegt Wendy Linders, branchmana- ger van Adecco in Venray. Vol gens haar biedt een gesprek met een allround dienstverle ner de ideale mogelijkheid om je te oriënteren op de arbeids markt en om werkervaring op te doen. "Nog steeds is de uitzendfor- mule een prima startpunt voor schoolverlaters. Vroeger schakel den bedrijven flexibele krachten in bij probleemsituaties zoals ziek te en vakanties van vast personeel. De 'flexkracht' was dus meestal de vervanger van een vaste mede werker. Tegenwoordig kiezen veel werkgevers bewust voor flexibili teit. Een deel van het personeels bestand is in vaste dienst, een ander deel wordt op tijdelijke of vaste basis aangetrokken. Die ont wikkeling heeft ervoor gezorgd dat ook zwaardere functies door flexkrachten vervuld worden. Tegelijkertijd is de rechtspositie van flexkrachten sterk verbeterd. Er is een solide CAO, die niet ver meer verwijderd is van de beste CAO's voor vaste medewerkers." MEER KANS Volgens Wendy Linders is een uitzendbaan de ideale aanloop naar een vaste baan. Ongeveer een kwart van de flexkrachten stroomt door naar een vast dienst verband bij hetzelfde bedrijf. En nog eens dertig procent vindt, vanuit een tijdelijke job een vaste baan bij een ander bedrijf. Wendy Linders: "Dat zijn de landelijke cij fers. Voor Adecco liggen ze nóg gunstiger. Dat komt omdat wij niet Na twee maanden verblijf en werken in Udavum Karangal (India) en daarna een fantasti sche reis door Birma, China en Cambodja zijn Bart en Marijke Veldpaus weer teruggekeerd in Venray. "De tijd is voorbij gevlogen. Wij hebben en grote uiterlijke en innerlijke reis gemaakt. Het zal nog even tijd nodig hebben om alles een plek in ons leven te geven. Samen kijken wij dankbaar, tevreden, verrijkt en gezond terug op een geweldige tijd", aldus Bart Veldpaus. In een serie artikelen vertellen Bart en Marijke Veldpaus over hun ervaringen. Vandaag deel 1: over het respect en de bewon dering voor Steven 'Pappa' Vidyaakar. "In het project Udavum Karan gal (Helpende Handen) zijn wij open en met veel hartelijkheid ontvangen. We hebben ons er zeer welkom en thuis gevoeld. In het project was een totale open heid. Nooit was er iets te veel. Regelmatig hebben we de grote verschillen binnen en buiten de veilige beschermende muren van het project kunnen ervaren. Met veel waardering en dankbaarheid kijken we terug op de maanden waarin wij intensief deel hebben mogen nemen aan het dagelijks leven in het project. In deze periode is onze waar dering, wij menen zelfs te mogen zeggen, bewondering voor Steven 'Pappa' Vidyaakar, de initiatiefne mer van het project, toegenomen. Steeds opnieuw hebben wij ons met grote verbazing afgevraagd hoe deze innemende man dit mooie, degelijke project in nog geen 25 jaar heeft opgebouwd. Ook nu, na twee maanden, kunnen wij dat nog niet helemaal bevatten. Hij is elke dag meer dan achttien uur in touw. Hij is niet alleen met grote zaken bezig, zoals de bouw van het Tsunami adoptiedorpje of alleen maar flexibel werk hebben. Adecco bemiddelt ook in vaste banen. En het aardige is dat men sen voor al die mogelijkheden op één adres terechtkunnen: in de gastvrije vestiging van Adecco aan de Schoolstraat." Wat gebeurt er precies als je bij Adecco solliciteert? Wendy Lin ders: "Een van onze consultants houdt een kennismakingsinter view. Dat is veel méér dan het opnemen van een paar gegevens. Er vindt een uitvoerig gesprek plaats over je wensen en mogelijk heden. Wij vertellen van onze kant welke banen we beschikbaar heb ben. Uiteraard geven we ook alle informatie over de opbouw van het salaris en de rechten en plich ten van de kandidaat. Dan zijn er twee mogelijkheden: óf er ligt een passende baan klaar óf we moe ten er naar op zoek. In het laatste geval kunnen we ook een beroep doen op andere vestigingen van Adecco in de buurt." juist ook, en dat siert hem zo, met kleine, alledaagse dingen. Het ver driet van een kind of een bewoner, een vraag van een vrijwilligster. Wekelijks gaat hij minstens twee keer naar elke locatie. Hij loopt dan rond en heeft korte intense contacten met de mensen. Onder tussen gaat regelmatig de tele foon. Dan is er weer iemand van de (lokale) overheid aan de lijn, dan weer iemand die iets 'kleins' heeft te vragen. Steeds is hij attent en correct en van werkelijk alles op de hoogte. Iedereen, zonder uit zondering, heeft een groot ontzag voor hem.Als hij komt dan 'zoemt' er iets, dan weet je dat Pappa er is, zonder dat je hem ziet. Het is, zo hebben wij gemerkt, geen angst maar oprecht respect. Want stel je voor dat je in barre omstandig heden op straat hebt geleefd, dat hij je uit de goot heeft gehaald en MEER PLAATSEN Vooral schoolverlaters lijken steeds minder moeite te hebben een geschikte baan te vinden. Dat heeft natuurlijk alles te maken met de economische situatie; die overigens hoopvolle groeicijfers vertoont. Kijk, bedrijven die wat onzeker zijn over de toekomst, worden ook voorzichtiger met het aanstellen van vast personeel. Tij delijk werk biedt dan een goede oplossing. Blijven de zaken goed gaan, dan nemen ze de flexkracht op contract via Adecco." "Bovendien", zo gaat de Adecco- Branchmanager verder, "betekent je inschrijving bij Adecco dat je op een heleboel plaatsen tegelijk solliciteert. Als je zelf rechtstreeks solliciteert bij één bedrijf en je krijgt 'nee' te horen, dan heb je ook definitief niks. Kom je bij ons en hebben wij op dat moment geen baan, dan is dat slechts een tijdelijk 'nee'. Dat kan de volgende mee heeft genomen naar dit para dijs. Dat hij jouw Pappa is, dat hij sindsdien alles voor jou regelt. Dat je zijn achternaam hebt gekregen, zodat je bij een familie hoort." "Laten wij in een adem ook alle vrijwilligsters noemen. Want zon der deze vrouwen en mannen is het niet mogelijk dit grote project draaiende te houden. Om er maar eentje te noemen. Vidya (zie foto), een intelligente wakkere jonge vrouw van 23 jaar. Pappa heeft haar lang geleden als kind van zes van de straat meegenomen. Sinds ze van school is, werkt ze op de afdeling Adai Kalam 24 uur per dag, zeven dagen per week het hele jaar. Ze verzorgt daar, samen met enkele anderen, meer dan 200 verstandelijk gehandicapte en psychiatrische zieke vrouwen, die vaker ook een lichamelijke ziekte onder de leden hebben (Aids, dag al omgeslagen zijn in 'ja'. Je vergroot gewoon je kansen door met Adecco in zee te gaan. Maar ja, banen maken kunnen zelfs wij niet..." Adecco zit al sinds jaren in Ven ray en kent het bedrijfsleven in de regio als geen ander. Omgekeerd weten al die werkgevers ook dat ze bij Adecco terechtkunnen met de meest uiteenlopende vacatures. Wendy Linders somt op: "Wij zor gen voor tijdelijke en vaste banen op kantoren, in de technische sec tor en de productie, in ziekenhui zen en instellingen, in de horeca en in nog tal van andere bedrijfs takken. De banen liggen op aller lei niveaus: van ongeschoold tot lbo, mbo en hbo. VOOR JONGEREN Wendy Linders is ervan over tuigd dat Adecco voor heel veel schoolverlaters en studenten iets kan betekenen: "Er werken in Nederland elke dag zo'n ruim 200.000 mensen via een uitzend organisatie. Ruim 75% van hen is jonger dan 30 jaar. En misschien is het ook wel aardig om te vermel den hoe het opleidingsniveau van deze mensen verdeeld is. Onge veer een kwart heeft lbo, bijna een derde heeft mbo en eveneens bijna een derde beschikt over een vwo.-, hbo.- of academische oplei ding. Wat de vaste banen en de projectmatige functies betreft ligt het accent doorgaans wat meer op zwaardere opleidingsniveaus, laten we zeggen vanaf mbo. Ook telt ervaring daar wat meer mee. Maar ik durf gerust te zeggen: er zijn kansen voor iedereen." Voor meer informatie: Adecco, Schoolstraat 29 Venray, tel. 586770, mailVenray015@adecco.nl kanker). Dat is lichamelijk en psy chisch heel zwaar werk. Wij heb ben haar er geen enkel moment op kunnen betrappen dat ze niet glimlachte of niet vriendelijk was. Bij het afscheid zei ze stralend: 'I am so happy'. En zo zijn er nog zo velen. In de loop der jaren zijn er meer dan 10.000 mensen opgevangen. Velen hebben hun weg in de Indiase samenleving weer teruggevonden en worden nog door Steven begeleid. Ande ren hebben hun laatste levensda gen in een serene sfeer en met veel respect en aandacht kunnen afsluiten, nadat ze verstoten en verwaarloosd op straat waren gevonden. De meeste bewoners zijn als kind hier gekomen en groeien sindsdien in een fijne beschermde sfeer op. Het is een overweldigende aanblik als je al die honderden weeskinderen met elkaar samen ziet. Wij hebben veel foto's gezien hoe het was voor de opname. Dan pas weet je wat het voor deze kinderen en volwas senen moet betekenen om hier te wonen. Elk individu heeft een eigen verdrietige voorgeschiede nis. Momenteel wonen er onge veer 1800 mensen in Udavum Karangal, 1800 verdrietige voor geschiedenissen, 1800 gelukkige blije gezichten nu. Op verzoek van Steven hebben wij ook goed rondgekeken waar er voor de (nabije) toekomst nieuwe mogelijkheden voor Steven en het project zouden kunnen zijn. Deze mogelijkheden liggen vooral op het vlak van de kwaliteit van zorg. Wij hebben ons vooral gericht op de verstandelijk gehandicapte en spastische kinderen. Volgens ons liggen daar veel mogelijkheden die uitgewerkt zouden kunnen worden. Een volgende keer zullen wij hier meer over schrijven. Voor meer informatie, ook voor sponsormogelijkheden, verwij zen wij graag naar onze website: www.helpendehanden.info" Namaste, warme groet, Marijke en Bart Veldpaus. Serviceclub Ronde Tafel 160 Horst-Venray houdt op donderdag 1 juni haar jaarlijkse seminar. Het thema van het seminar is Succes in het kwadraat! Men kan zich laten inspireren door twee succes volle sprekers die elk hun eigen visie en verhalen hebben over het fenomeen succes. Hennie van der Most is een sprekend voorbeeld van een succesvolle ondernemer. Een kant en klare handleiding voor succesvol ondernemen bestaat niet. Maar met ambitie, een duidelijke visie en een planmatige aanpak kom je een heel eind. Daarna is het de beurt aan Erik van Vooren. Hij gaat aantonen dat succes vooral tussen de oren zit. Professor Van Vooren is nationaal en internationaal bekend door zijn 'entertraining' presentatiestijl. Met de opbrengst van het semi nar ondersteunt de Ronde Tafel de Stichting Afasie Noord-Limburg. Deze stichting is een vrijwilligers- Op vrijdag 2 juni zal Gom mans De Echte Bakker, gele gen aan de Grotestraat 57, een vlaai presenteren van ruim één meter doorsnee! Met deze vlaai doet Gommans een ludie ke actie; raad het gewicht van deze vlaai en win een Sony dvd-harddiscrecorder of een Sony mp3-speler van zes giga- bite. "De twee mensen die het dichtst bij het juiste gewicht zit ten, winnen de prijzen", aldus Joep Gommans. Gommans roept iedereen op om op vrijdag 2 juni een bezoek te brengen aan de winkel. "De vlaai staat er maar één dag, dus ook maar één dag kans op deze prijzen die in totaal een waarde vertegenwoordigen van ruim 500 euro te winnen".'s Avonds zal de vlaai tevens voor een goed doel worden gebruikt, maar daarover wil Gommans nu nog niet uitweiden, het moet een Wie op zoek is naar een baan in de regio, is bij Intervention Uitzendburo aan het goede adres. Intervention is een bureau met negen vestigingen in Noord-Lim burg en Oost-Brabant. Al dertien jaar timmert deze uitzendorgani satie met succes aan de weg. Met name het midden- en kleinbedrijf maakt veelvuldig gebruik van de diensten van Intervention. Intervention richt zich op alle branches maar is gespecialiseerd in de logistieke en administratieve sector. "Met het aantrekken van de arbeidsmarkt komen met name daar veel nieuwe en leuke banen vrij" vertelt Patricia Martens, team leider van de Venrayse vestiging van Intervention. "Binnen onze organisatie hebben we een aan tal intercedenten die zich speci aal met de kantoorbranche bezig houden. Neemt niet weg dat we ook op zoek zijn naar goed tech nisch personeel. Ook daar liggen Intratuin Venray deelt tot en met maandag 5 juli kortingskaarten uit voor de Tuinen vanAppeltern. Op vertoon van deze kortingskaart is het tweede toegangskaartje gra tis. Appeltern, dat tussen Tiel en Nijmegen ligt, heeft het grootste en mooiste tuinideeënpark van Nederland met meer dan 180 voorbeeldtuinen. Een inspiratie bron voor tuinliefhebbers, maar ook een ideale bestemming voor een natuurlijk dagje uit met het hele gezin. Om dat de kortings actie afgelopen maart zo'n groot succes is gebleken, heeft Intratuin er voor gekozen de actie te herha len. In het voorjaar lag de nadruk van de actie op tuininspiratie, terwijl de komende actie in het teken van een ontspannen dagje uit met het gezin staat. De Tuinen vanAppeltern liggen in de rust en ruimte van het Maas en Waalse rivierenlandschap. De laatste tuin- trends geven nieuwe impulsen en inspiratie. Elke tuin is een beleve nis met een aparte architectuur, waterpartijen, bruggetjes, paden en terrassen en tuinmeubilair. Er kan een bezoek worden gebracht organisatie die mensen begeleidt die een taalstoornis hebben als gevolg van hersenletsel. Men sen met afasie beschikken over het algemeen wel over hun vol ledige intellectuele capaciteiten maar hebben problemen met het omzetten van hun bedoelingen of gedachten in de juiste bewoordin gen. De Ronde Tafel ondersteunt voorts jaarlijks een aantal locale projecten van sociaal en/of maat schappelijk belang. Afgelopen jaar zijn de opbrengsten van het seminar aan de volgende goede doelen besteed: Stichting Funpop, Stichting de Broekberg inz. zwem bad Wanssum, Stichting Nativitas, vervoer leerlingen basisscho len naar concert Rowwen Heze, Peelkabouters en touwtrekkam pioenschappen voor gehandicap ten. Kaarten zijn verkrijgbaar via www.rtl60.com. of rechtstreeks aan de kassa. Aanvang programma om 19-45 uur en ontvangst om 19.15 uur. verrassing zijn. Er zijn warme bakkers, ambach telijke bakkers en Echte Bakkers. Een 'warme' of 'ambachtelijke' bakker maakt en verkoopt op klei ne schaal zelf zijn producten. Een Echte Bakker is een warme bakker met iets speciaals. Hij is namelijk toegelaten tot het Echte Bakkers- gilde. Van de 2.100 warme bak kers in Nederland, zijn er slechts 230 (met bijna 450 winkels) toegelaten tot het Echte Bakkers- gilde. Het Echte Bakkersgilde stelt zeer hoge eisen aan de kwaliteit van brood en banket. Leden wor den echter niet alleen toegelaten, omdat ze voldoen aan de hoogste eisen op gebied van brood en ban ket. Het Gilde stelt ook hoge eisen op gebied van bediening, hygiëne en presentatie. Daarnaast wisse len Echte Bakkers onderling elke maand vakkennis en recepturen uit en zijn ze als enige gerechtigd het gele kwaliteitslogo te voeren. tal van banen." Ook voor vakantiewerk kun je je laten inschrijven bij Interven tion. Intervention heeft voor deze inschrijvers een speciale actie. Bij De Verleiding, de nieuwe ijssalon op de Grote Markt, worden kers verse inschrijvers getracteerd op een ijsje. "En hoe eerder je jezelf inschrijft, des te leuker de banen die beschikbaar zijn". Bij Intervention werken totaal ruim twintig mensen die bezig zijn met arbeidsbemiddeling. "Door ons regionale karakter en de persoonlijke benadering heb ben we een goede naam en een prima netwerk opgebouwd. Van onze kennis van de regionale markt hebben tal van bedrijven kunnen profiteren". Op zoek naar een baan? Neem contact op met Intervention, Grote Markt 13 Venray, tel. 552828 of kijk in de advertentie elders in deze krant. ten- en auteurstuinen of, speciaal voor kinderen, de natuurspeelhof. De tuinen worden afgewisseld door een kunstroute en natuur lijke bloemendecoraties. Zie ook www.appeltern.nl. Wil jij PEEL EN MAAS of andere bladen zoals E3 JOURNAAL WEEKENDLOOP DE TELEGRAAF Neem dan contact op met "PERIODIEK" Tel. 582877 Noorderhof 6 Venray Bart en Marijke Veldpaus over Helpende Handen (1) Axröwfenminncf\ec\Klömmine aan de eenwipe tuin de arrhiter- Verspreidingsburo 'I am so happy'

Peel en Maas | 2006 | | pagina 21