Felle kritiek op Waals over uitspraken racecircuit DeMKB Vliegbasis De Peel niet van de kaart 'Vermisten niet meer in leven' Art.Com op De Hulst 20% - 50% AFGEPRIJSD d intratuin automatiseerder collecties RINALDO'S gm u Alle dames- heren- en kinderjassen Voor dé specialist tegels, sanitair en Jan Smit vermaakt Diamanten bruidspaar Gommans Bandoetere Veilig Waals: "Raad is te bang en krampachtig" jeugdshow^*1* €16.95 pp Ghïelen GEOPEND 2E PINKSTERDAG 5 JUNI Schoolstraat 5 c.f' °lfnua 5 IRÜHL HAEGENS MOLENAARjft *1 utvj "Als korting en Pinksteren op één dag vallen tot 50% LA PEEL EN MAAS Technisch onderzoek in loods afgerond En verder: Venray blijft eersteklasser B33 Speciaal voor de kinderen 3 gangen-keuze-menu Rinaldo's Jeugdshow. www.autoghielen.nl VAN 11-17 UUR VASTE KOOPAVOND Nu hele tapijt en gordijnen voor halve prijzen pinksterkorting! www.tapijtcentrum.nl TAPIJTCEMTRUM RAY Julianasingel 7 Nieuws uit Meerlo-Wanssum 11-13 Kunst Cultuur 27 Sport 21-25 Gemeentelijke mededelingen 19 Kerkelijke diensten 30 Grotestraat 23 - Venray - Tel. 0478-581526 Keizersveld 22 Venray (0478) 55 04 10 rongenvof.nl WEBSDESIGN Maatwerk op Internet .nl In de aanloop naar de verkie zingen van maart jl. hebben mijn collega's via internet een enquê te gehouden. Een van de vragen die wij stelden was" 'Kunt u in Venray veilig over straat lopen?'. De geënquêteerden konden kie zen uit de antwoorden 'ja', 'nee', 'overdag wel maar 's avonds niet' of'in het centrum niet maar in de dorpen wel'. Een ruime keus dus en een ruime meerderheid, bijna tweederde, koos voor 'ja'. Bijna 23% vindt het overdag veilig en 's avonds niet en slechts 3,03% zei 'nee'. Als we die vraag nu opnieuw zouden stellen, denk ik dat er toch wel iets veranderd is. De recente gebeurtenissen in het Venrayse en de constatering van het AD dat Venray vorig jaar al fors gestegen was in de rij van onveilige gemeenten, zal het vei ligheidsgevoel niet bevorderd hebben. Of dat een realistisch gevoel is, weet ik niet. Ik voel me niet onveilig als ik door het centrum van Venray fiets of loop, maar zorg er wel voor dat alle deuren en ramen goed dicht zijn. Ik constateer regelmatig blauw op straat, maar anderen zeggen dat juist niet te zien. Het zijn vaak van die tegenstrijdigheden waar je mee te maken hebt. Feit is dat de Venrayse politie door de recente ontwikkelingen onder hoge werkdruk staat. Door deze 'grote' zaken blijven de afhandeling van woninginbraken, autodiefstallen etc. wat langer lig gen. En dan heb ik het nog niet eens over de fietsen die met de regelmaat van de klok verdwij nen. Mijn angst is wel dat de cri minaliteit zich steeds meer naar het platteland verplaatst. In Den Haag mogen ze ook wat beter naar deze trend kijken als ze de begroting van de politie onder de loep nemen. Want het is eigenlijk van de zotte dat beveiligingsbe drijven door de gemeente inge schakeld moeten worden om over de veiligheid van de burgers te waken. Ik begrijp de keuze van de gemeente volledig, maar in mijn ogen is dat niet de geijkte weg. En wat de veiligheid van de Venrayse burgers betreft. U kunt uw mening daarover kwijt in de enquête die op www.peelen- maasonline.nl staat. Mijn collega's zien uw antwoorden met span ning tegemoet. Hannes Burgemeester Waals is er weer eens ingeslaagd de gemeenteraad op de kast te jagen. Dinsdag in de adverten tiekrant Limburg Onderneemt deed Waals enkele gewraakte uitspraken over racecircuit De Peel. Terwijl de voltallige gemeenteraad zich hard maakt voor de locatie in Vredepeel, meldde Waals dat het circuit beter verplaatst kan worden naar Venray. Op de locatie van Maessen Bedrijven tussen de Metaalweg en de A73. Om zijn voorkeur te onderstrepen liet Waals zich prominent fotogra feren op het bedrijfsterrein van Maessen. "Ik erger me enorm aan het krampachtig verzet tegen nieuwe ontwikkelingen. Men is te bang", liet Waals optekenen. De burge meester ziet een racecircuit mid den in een natuurgebied hele maal niet zitten. "Een ideale plek is bedrijventerrein Smakterheide 1 pal aan de A73- Dat is een wens waar ik mij enorm hard voor maak." Dinsdagavond in de commissie Stedelijke Ontwikkeling kwam de kritiek los. Bert Linskens (PvdA) merkte op dat Waals een afwijkend collegestandpunt inneemtHoogst ongelukkig en ook ongepast", vindt de PvdA'er, die zich enorm ergerde aan de foto van Waals op het ter rein van Maessen. "Hij snapt blijk baar de politieke gevoeligheid niet. Venray staat voor aap. Daar baal ik ontzettend van." John Michels (CDA) was het volkomen met Linskens eens. "Inderdaad hoogst ongelukkig. Hij zet de raad op achterstand. En dat is kwalijk. Het is juist van belang dat we nu de rijen sluiten." Kees van de Molengraft (inVENtief) reageerde 'zeer verbaasd'."We wil len het hoe en waarom weten van zijn uitspraken." Komende dinsdag zullen de fractievoorzitters de burgemeester aan de tand voelen in de bijeenkomst van het senio renconvent. Wethouder Teunissen (Lokaal Aktief)"Als jullie dat wil len, moeten jullie dat zeker doen. Maar dat interview is al zes weken geleden gehouden. Sinsdien is er wel wat gebeurd." Linskens vond dat geen excuus. "De burgers die dit lezen beseffen niet dat het gedateerd is." Voor Gerrit Verkoe- ijen (Samenwerking) is de maat vol. "Dit kan dus niet wat Waals doet. En het is niet voor de eerste keer. Hij zet niet alleen de raad, maar ook het college voor paal. Daar moeten we eens stevig over praten", aldus Verkoeijen, die wees op de koninklijke onderscheiding die Waals op de foto droeg. "Hij staat daar met zijn speldje. Nor maal krijg je zo'n onderscheiding pas bij het afscheid..." De uitlatin gen van Waals staan evenwel niet op zich. De gedoogtermijn voor circuit De Peel loopt af op 1 juli 2006. De gemeenteraad houdt ste vig vast aan de omgeving van de huidige locatie aan de Bakelsedijk. Het onafhankelijke onderzoek van adviesbureau Haskoning onder streept de wens van de raad. Maar de andere twee partijen denken daar heel anders over. De VROM- inspectie heeft al vaker laten weten dat de huidige locatie geen optie is. Daar kan het advies van Haskoning niets aan veranderen. Ook de provincie ziet die plek niet zitten. Dat liet gedeputeerde Ger Driessen (CDA) afgelopen vrijdag nog op LI-tv weten. Hij trok zelfs de objectiviteit van het rapport van Haskoning in twijfel. Volgens Driessen is het onmogelijk een nieuw racecircuit aan te leggen pal naast een waardevol natuurge bied. Met de uitlatingen van Waals komen nu de eerste scheuren aan het gemeentefront. Ook de raadsle den beginnen te twijfelen.Wethou der Teunissen werkt aan de wijzi ging van het bestemmingsplan om het raceciruit te legaliseren en in te passen aan de Bakelsedijk. Bert Linskens vindt dat daarmee direct gestopt moet worden. "We moeten er geen geld en geen energie meer instoppen. Voordat we definitief weten wat VROM en provincie wil len. Het is niet kies dat zij nog geen standpunt hebben ingenomen." Op 17 mei besprak een onafhankelijke provinciale adviescommissie de toekomst van het racecircuit. Teu nissen meldde dat zijn ambtenaren momenteel bezig zijn de gestelde vragen te beantwoorden. "Op 14 juni zal de commissie het advies uitbrengen aan Gedeputeerde Sta ten", zei Teunissen die het niet met Linskens eens is. "Als we niets doen is het zo 1 juli. We moeten onze afspraken nakomen en gewoon doorwerken aan het bestem mingsplan. Anders redden we het nooit op tijd." Linskens reageerde: "VROM en provincie trekken zich ook niets van de afspraken aan. Zolang er nog een discussie is over de locatie, moeten we geen tijd in het bestemmingsplan steken." Ger rit Verkoeijen ziet de bui al hangen. "Dit gaat helemaal niet goed. We kunnen er beter in de raad over verder praten." Veilig spelen op straat... Ook de komende feestdagen bent u van harte welkom! In een gezellige sfeer bieden wij voor elk wat wils: Op eerste Pinksterdag kunt u vanaf 11.00 uur heerlijk BRUNCHEN. (tinderen 3 l m 5 jr: €7.95 6 l m 12 jr: €10.50) In ons restaurant op beide pinkster dagen van 12 tot 22 uur zowel de normale a la carte-kaart als ook het voor maar €18.- p.p. Voor onze jonge gasten heerlijke kindermenu's, een leuke tekenhoek met boeiende tekenfilms en Tijdig reserveren aan te bevelen! HOTEL ASTERIA VENRAY Maasheseweg 80a, Venray Tel. 0478 511466 Voor al uw wensen op het gebied van onderhoud, reparatie, aanschaf van accessoires en schadeherstel panningen - venray Keizersveld 55, Venray0478-58 62 00 Schoolstraat 57, Panningen, 077-307 12 53 Beekweg 52 5815 CN Venray - Merselo T (0478) 54 63 39 E info@keutenvanloon.nl Zie voor acties activiteiten: www.intratuin.nl Venray, Langstraat 133 tel. 0478-588585 CS L 's maandags gesloten Accountants Belastingadviseurs Managementconsultants Automatiseringsadviseurs bedrijfsautomatisering bv Bedrijfsautomatisering b.v. Keizersveld 25 5803 AM Venray tel. 0478-585457 email: info@jds.nl www.jds.nl Venlo (beide filialen): Donderdag Venray Panningen: Vrijdag VENRAY Grote Markt 21, tel. (0478) 516708 Noorderhof 8, Postbus 68, 5800 AB Venray telefoon (0478) 58 43 33, fax (0478) 58 46 24 e-mail: info@rhmweb.nl; internet: www.rhmweb.nl Honderdzevenentwintigste jaargang - week 22 - donderdag 1 juni 2006 EN MAAS Basisschool De Kruudwis in Venray hield woensdag voor het eerst een straatspeeldag. Deze straatspeeldag viel samen met de landelijke straatspeeldag van verkeersveiligheids organisatie 3VO. Tevens stond de school even stil bij het feit dat ernstig zieke kinderen vaak niet op straat kunnen spelen. Om de organisatie KiKa (Kinderen Kankervrij) te steu nen, werd woensdagmorgen door de oudervereniging aan een vrijwilligster van KiKa een cheque ter waarde van 600 euro overhandigd. Via een ballonnenactie en spontane giften is dit geld bij elkaar gebracht. Na de overhandiging ging de straatspeeldag van start. Rond om de school konden de kinderen spelen en er werd geschminkt in het thema verkeer. Defensie mag het luchtruim rond de voormalige militai re vliegbasis De Peel blijven gebruiken voor oefenvluchten. Een buurtbewoner die protest had aangetekend, kreeg ook bij de hoogste bestuursrechter nul op het rekest. Etnalaanbewoner J. Houba was de herrie van de laag overvlie gende straaljagers meer dan beu, en stapte eerst naar de rechter en vervolgens naar de Raad van State. Hij wijst erop dat de vliegbasis dusdanig verwaarloosd is dat er niet kan worden opgestegen en geland. Daarom wil hij dat er ook een eind komt aan het 'oneigen lijke gebruik' van het luchtruim rond de basis als oefenterrein voor grondaanvallen. Volgens Defensie kan de vlieg basis echter zonodig weer in korte tijd in staat van paraatheid worden gebracht. Aangezien het wenselijk is De Peel aan te houden als reser vebasis voor bijzondere situaties, moeten ongewenste ontwikkelin gen in de omgeving worden voor komen. Dat kan alleen maar als de basis officieel staat geboekstaafd als militair luchtvaartterrein. De Raad van State vond deze redenering overtuigend genoeg, en wees het verzoek om de basis van de militaire kaart te schrap pen af. Houba en anderen zullen dus voorlopig moeten leren leven met het lawaai, al doet Defensie er naar eigen zeggen alles aan om de overlast te beperken. een abonnement waard Het technisch onderzoek in de loods aan de Poststraat in Venray is afgerond. Deze week werd het gebouw helemaal leeggehaald en inmiddels is ook de werkcontainer voor het onderzoek van de techni sche recherche van het parkeer terrein verdwenen. In de afgelo pen twee weken werd in de loods minutieus gezocht naar sporen. De politie is nog steeds bezig met het onderzoek naar de verdwij ning van Fouad Bendella (23) en Karim Fourkour (19), maar zowel familie, politie als het Openbaar Ministerie houden er rekening mee dat beide mannen niet meer in leven zijn. Hun vermissing staat ook vermeld op de website www. vermistepersonen.nl In de loods trof de politie op donderdagmiddag 11 mei een ont ruimde hennepplantage aan voor circa 500 hennepplanten, terwijl in het gebouw ook bloedsporen waren te zien. Het bloed bleek van de twee vermiste mannen te zijn. Het duo was in de nacht van woensdag 10 op donderdag 11 mei samen met een vriend naar de henneploods gegaan om hen nep te stelen. LEESVERDER OP PAGINA 5. Medio juni gaat op De Hulst 2 het Amerikaanse bedrijf Art.Com van start. Art.Com is een bedrijf dat wanddecoraties via internet verkoopt. Daarbij moet met name worden gedacht aan posters en reproducties. De vestiging op De Hulst wordt het Europese centrum voor logistiek en distributie. Het bedrijf zal op termijn werk bieden aan 200 mensen. Wethouder Heidens toonde zich verheugd met de komst van Art. Com. "Samen met industriebank LIOF en de gemeente Venlo is geke ken naar de meest geschikte plaats voor dit bedrijf. Het feit dat Art. Com op De Hulst snel aan de slag kon in de bedrijfshal van Maessen heeft uiteindelijk de doorslag gegeven." LEESVERDER OP PAGINA 5. I venray berden TEGELS SANITAIR TEGELWERKEN Tegels, Sanitair en Tegelwerken Rongen is leverancier van een uitgebreide collectie topmerken. Bezoek onze showroom en laat u vakkundig adviseren.

Peel en Maas | 2006 | | pagina 1