Gemeente Venray Gemeente werkt aan kwaliteit van het groen Variatie op De Blakt Openbare bekendmakingen Aanpak wateroverlast Mambostraat Deze week Evenementen Collectes PEEL EN MAAS Gemeentehuis Openingstijden Op bedrijventerrein De Blakt kunnen zich allerlei bedrijven vestigen. Het eer ste bedrijf dat er neerstrijkt, aan de Hulstweg, is Cordstrap. Het gaat werk bieden aan 230 mensen. Bedrijventerrein De Blakt ligt tussen de A73, de spoorlijn Nijmegen-Venlo, de Hulstweg en de Blakterweg en heeft een totale oppervlakte van 70 hectare. Op 15 maart jongstleden heeft de gemeente tijdens een informatieavond het voorontwerp bestemmingsplan toegelicht. Gedurende de termijn van ter inzage legging is een aantal zienswijzen ontvangen. Die heeft het college op 9 mei 2006 beantwoord. De gemeente komt de insprekers op een aantal punten tegemoet. Zo wordt de maximaal toegestane milieucategorie aange past naar categorie IV en wordt de maximale hoogte voor de gebouwen 15 meter. De verwachting is dat half juni 2006 het ontwerp bestemmingsplan ter inzage wordt gelegd. Er volgt dan snel weer een informatieavond. 6 juni inzamelen grof huishoudelijk afval op afspraak. Bel 077 - 382 77 66. Verordening Vergadering Verkeerszaken Gehandicaptenparkeerplaatsen Besluit Bouwplannen Aangevraagd Voorgenomen vrijstellingen of doorbreking aanhouding Voorgenomen vrijstelling of doorbreking aanhouding Voorgenomen vrijstelling of doorbreking aanhouding Verleend Wet milieubeheer Maandag 5 juni (2e pinksterdag) - gemeentehuis gesloten geen test sirenes Ontwerpbesluit Besluit Donderdag 1 juni 2006 - Pagina 19 Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 8.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Alarm Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Centraal alarmnummer 112 Informatiecentrum Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Week 22 Moet het gras vaker gemaaid worden of kan het juist min der? Staan er genoeg bomen? Is het groen verzorgd? Wat is er goed en wat minder goed aan het groen in de gemeente Venray? De gemeente heeft ver tegenwoordigers van dorps- en wijkraden, externe partners en de raad gevraagd mee te praten over de kwaliteit van het groen tijdens een bijeenkomst in De Witte Hoeve op dinsdag 6 juni, 's avonds. Ze gaan tijdens deze workshop in kleine groepen aan de hand van foto's discussiëren over kwaliteit, gebruik en wensbeeld van het groen. Ook bekijken ze of de keuzes financieel haalbaar zijn. Tijdens een gezamenlijke, afsluitende gespreks ronde bespreken ze het resultaat daarvan. Dit wordt vervolgens ver werkt in een groenbeheerplan dat de gemeente dit jaar schrijft. Dat beheerplan is een nadere uitwerking van het groenstructuurplan dat vorig jaar is vastgesteld. Doel van de workshop is ook draagvlak te krijgen voor de gemeentelijke aanpak van het groen. Inmiddels is de gemeente al volop bezig om met de eigen toezichthouders en beheerders de huidige onderhoudstoestand van het groen te beoordelen. Volgend jaar zal de gemeente ook met de externe partners naar buiten gaan om ter plaatse de afgesproken kwaliteit van het groen te beoordelen. De riolering in het oostelijk deel van het Brukske (rond de Mam bostraat) functioneert tijdens zware regenbuien niet goed. Rioolputdeksels komen dan los en in huis borrelt het in wasbak en toilet. Daar gaat de gemeente wat aan doen. Als het heel erg hard regent, kan het riool het vele water niet verwerken. De gemeente gaat er daarom voor zorgen dat meer water via de bodem wordt afgevoerd. Ze gaat in de Mambostraat alle stenen vervangen door stenen die water doorlaten. Onder die stenen legt ze eerst een laag speciaal zand. Het is drainage- zand waar het water snel doorheen zakt. In dat zand liggen bovendien speciale drainagebuizen waar het water snel door weg kan. Gevolg is dat het water dat op de straat valt niet meer in het riool verdwijnt. Maar omdat tijdens een hoosbui de meeste regen op de daken valt is het probleem met het riool dan nog steeds niet helemaal opgelost. Ook het water van de daken wordt op het moment namelijk op het riool geloosd. Een oplossing is dat de gemeente met medewerking van de bewoners op hun grond een gootje van de regenpijp naar de straat aanlegt. De regenpijp wordt door gezaagd en watert dan op straat af. Aan iedereen die meewerkt levert de gemeente een maatoplossing die ze ook nog betaalt. Hoe meer regenwa ter er afgekoppeld kan worden, hoe beter het is voor het functioneren van het rioolstelsel. De Voorzitter en de Raadsgriffier van Venray maken hierbij bekend dat de gemeenteraad van Venray bij zijn besluit van 9 mei 2006, nr. 16 heeft vastgesteld de gewijzigde Verordening Rekenkamercommissie gemeente Venray 2006. Rekenkamercommissie De rekenkamercommissie is een instrument dat in het dualistisch-systeem een belangrijke rol kan spelen in het doeltreffend, doelmatig en rechtmatig besteden van gemeentelijke midde len. De gemeenteraad kan de commissie een gemotiveerd verzoek doen tot het instellen van een onderzoek. De commissie is belast met en verantwoordelijk voor de uitvoering, begelei ding en sturing van onderzoeken volgens door haar vastgestelde onderzoeksopzet welke ter kennis wordt gebracht van de gemeenteraad. De verordening gemeentelijke rekenkamercommissie treedt in werking met ingang van de eerste dag na de dag van bekendmaking. De verordening ligt vanaf 1 juni 2006 voor eenieder zes weken ter inzage bij de afdeling Publieksdiensten van de gemeente Venray. Woensdag 24 mei 2006 De Voorzitter en de Raadsgriffier van Venray Agenda voor de openbare vergadering Seniorenconvent op dinsdag 6 juni 2006, aanvang 19.30 uur, in het gemeentehuis. 1. Opening en vaststelling agenda 2. Vaststelling verslag vorige vergadering d.d. 24 april 2006 3. Spreekrecht publiek 4. Ingekomen stukken/mededelingen 5. Vaststelling raadsagenda 20/27 juni 2006 6. Evaluatie raadsvergadering d.d. 9 mei 2006 en 10 mei 2006 7. Voorstel van de raadsgriffier met bijlagen m.b.t. het formeren van een Raadspresidium 8. Bemensing Klankbordgroep en Auditcommissie gemeente Venray 9. Procedure benoeming leden Rekenkamercommissie; bespreken sollicitatie-/ benoemingsprocedure 10. Benoeming plaatsvervangende leden van de raadscommissies 11. Rondvraag en sluiting - Berkenstraat 74 - de invalidenparkeerplaats op kenteken DL-VR-20 toewijzen U kunt de desbetreffende stukken van 1 juni 2006 t/m 13 juli 2006 inzien (zes weken). Wanneer u belanghebbende bent, kunt u tijdens de inzagetermijn een gemotiveerd bezwaar schrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Een bezwaarschrift moet worden onderte kend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht - de gronden van het bezwaar. Gelijktijdig met het indienen van een bezwaarschrift kunt u -als onverwijlde spoed dit vereist- de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Roermond (Postbos 950, 6040 AZ Roermond) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het bezwaarschrift. Bouwvergunningen - Zwartwater 1 - vergroten varkensstal (nr. ba060264) - Broekweg ongenummerd - woning (nr. ba060265) - Maasheseweg 91a - garage (nr. ba060267) - Broekweg ongenummerd - woning (nr. ba060268) - Lavendelheide ongenummerd - woning (nr. ba060269) - Voerleberg, kavel 6 - woning (nr. ba060270) - Kroonkruid 91 - vergroten woning (nr. ba060271) - Wanssumseweg 14 - behandelcentrum voor wonen en recreatie (nr. ba060272) - Ripseweg 1 - overkapping met omvormergebouw (nr. ba060273) - Ripseweg 1 - oefenaccommodatie (nr. ba060274) - Boodenstraat 7 - vergroten woning (nr. ba060275) Sloopvergunningen - Noordsingel 39 - CV-ketel (nr. slp060017) - Steegse Peelweg 18a - diverse bouwwerken (nr. slp060018) De aanvragen liggen niet ter inzage. U kunt geen zienswijze/bezwaar indienen. Burgemeester en Wethouders zijn van plan voor zover nodig met gebruik van artikel 17 of artikel 19, lid 1, 2 of 3 en artikel 15 Wro en/of artikel 50, lid 5 of 6 van de Woningwet bouw vergunning te verlenen voor de navolgende bouwaanvragen: - Paterslaan 12 - vestiging moedercentrum (nr. prin060070) - Kroonkruid 91 - vergroten woning (nr. ba060271) U kunt het ontwerpbesluit met bijbehorende stukken van 2 juni 2006 t/m 14 juli 2006 (zes weken) inzien. Tijdens de inzagetermijn kunt u een gemotiveerde schriftelijke zienswijze in dienen bij Burgemeester en Wethouders. Op verzoek kunt u ook een mondelinge zienswijze indienen, waarbij u de gelegenheid krijgt over het ontwerpbesluit van gedachten te wisselen. U zult dan daartoe worden uitgenodigd voor een gesprek. Van de mondelinge zienswijze zal een verslag worden gemaakt. Tegen het besluit kunt u alleen later beroep indienen, wanneer u belanghebbende bent en tijdig een zienswijze hebt ingediend of wanneer u aantoont dat u daartoe redelijkerwijs niet in staat bent geweest. Rectificatie In de Peel en Maas van 24 mei 2006 heeft onderstaand bouwplan gepubliceerd gestaan voor een inzage termijn van zes weken. Dit is niet juist, het plan behoeft slecht twee weken (t/m 9 juni 2006) ter inzage te liggen. Het betreft bouwplan: - Hoogheidseweg 2 - tijdelijke woonruimte (nr. ba060224) Burgemeester en Wethouders zijn van plan medewerking te verlenen met toepassing van artikel 15 Wro en/of artikel 50 lid 4, Woningwet voor: - Hoogheidseweg 2 - woning en garage (nr. ba060205) U kunt de betreffende stukken van 2 juni 2006 t/m 16 juni 2006 (twee weken) inzien. Tijdens de inzagetermijn kunt u een schriftelijke zienswijze indienen bij Burgemeester en Wethouders. Burgemeester en Wethouders zijn van plan medewerking te verlenen met toepassing van artikel 15 Wro en/of artikel 50 lid 4, Woningwet voor: - Grotestraat 36 - veranderen luifel (nr. ba060200) U kunt de betreffende stukken van 2 juni 2006 t/m 30 juni 2006 (vier weken) inzien. Tijdens de inzagetermijn kunt u een schriftelijke zienswijze indienen bij Burgemeester en Wethou ders. Sloopvergunning - Noordsingel 39 - verwijderen/demonteren CV-ketel (nr. slp060017, verzenddatum 22/05) Bouwvergunningen en vrijstellingen - Heidseschoolweg 1 - bedrijfsgebouw (nr. ba040220, verzenddatum 19/05) - Duinhof 5 - woning/berging/zwembad (nr. ba060100, verzenddatum 23/05) - Wanssumseweg 25 - vergroten varkensstal (nr. ba060094, verzenddatum 17/05). U kunt de desbetreffende stukken zes weken inzien. Wanneer u belanghebbende bent, kunt u -binnen zes weken na de dag van verzending- een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders, (zie verder onder Verkeerszaken) Bouwvergunningen en vrijstellingen - St. Odastraat 22 - verbouwen garage (nr. ba060112) - Zilverschoon 51 - vergroten woning (nr. ba060120) - Kleefkruid 22 - vergroten woning en berging (nr. ba060108) - Andantestraat 18 - wijzigen pui garage/bouw erker (nr. ba060115) - Kruitweg 9c - glazen overkapping en tuinmuur (nr. ba060099) De desbetreffende stukken liggen vanaf heden gedurende zes weken ter inzage. Wanneer u belanghebbende bent en eerder een zienswijze heeft ingediend, kunt u -binnen zes weken na de dag van de ter inzage legging- beroep indienen bij de rechtbank. Wanneer u geen be langhebbende bent of niet eerder een zienswijze heeft ingediend, staan voor u geen verdere rechtsbeschermingmogelijkheden open. Een beroepschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het beroep is gericht - de gronden van het beroep. Gelijktijdig met het indienen van het beroep kunt u -als onverwijlde spoed dit vereist- de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Roermond (Postbus 950, 6040 AZ Roermond) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het beroep. Burgemeester en Wethouders zijn van plan voor de inrichting gelegen aan: - Timmermannsweg 71 te Ysselsteyn - een veranderingsvergunning te verlenen aan Maatschap van Veghel, Timmermannsweg 71 te Ysselsteyn voor een varkensfokkerij en vleesvarkenshouderij. Aan de vergunningen worden voorschriften verbonden om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen of zoveel mogelijk te beperken. U kunt de desbetreffende stukken van 2 juni 2006 t/m 29 juni 2006 inzien. Tijdens de inzagetermijn kunt u een gemotiveerde schriftelijke bedenking indienen bij Burgemeester en Wethouders. U kunt -schriftelijk en gelijktijdig met de bedenking- vragen uw persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Op verzoek kunt u ook een mondelinge bedenking indie nen, waarbij u de gelegenheid krijgt over het ontwerpbesluit van gedachten te wisselen. De aanvrager wordt hiervoor uitgenodigd. Tegen het besluit kunt u later alleen beroep indienen wanneer u tijdig een bedenking hebt ingediend of wanneer u een belanghebbende bent en aantoont dat u hiertoe redelijkerwijs niet in staat bent geweest. Gelijktijdig met het indienen van een beroepschrift kunt u de voorzitter van genoemde afde ling vragen een voorlopige voorziening te treffen. Het besluit treedt dan niet eerder in werking voordat op dat verzoek is beslist. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het beroepschrift. Een folder over de beroepsprocedure kunt u aanvragen via Postbus 51, 0800-8051, of via www.postbus51.nl. Informatie vindt u ook op www.raadvanstate.nl. Burgemeester en Wethouders hebben besloten voor de inrichting gelegen aan: - Steegse Peelweg 45 - een revisievergunning te verlenen aan Kempfarm BV, Scheiweg 15 te Leunen voor een pluimveehouderij. Aan de vergunningen zijn voorschriften verbonden om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen of zoveel mogelijk te beperken. Het besluit is gewijzigd ten opzichte van het ontwerpbesluit. U kunt de desbetreffende stukken van 2 juni 2006 t/m 13 juli 2006 inzien. Gedurende de ter inzage termijn kun u een beroepschrift (in tweevoud) indienen bij de Afdeling bestuursrecht spraak van de Raad van State (Postbus 20019, 2500 EA Den Haag), wanneer u: - belanghebbende bent en - tijdig een zienswijze over het ontwerpbesluit naar voren heeft gebracht of aantoont dat u hiertoe redelijkerwijs niet in staat bent geweest. Het besluit treedt in werking na afloop van de beroepstermijn. Het beroepschrift moet worden ondertekend en tenminste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het beroep is gericht (en een kopie van het besluit) - de gronden van het beroep. Gelijktijdig met het indienen van een beroepschrift kunt u de voorzitter van genoemde afde ling vragen een voorlopige voorziening te treffen. Het besluit treedt dan niet eerder in werking voordat op dat verzoek is beslist. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten ais het beroepschrift. Een folder over de beroepsprocedure kunt u aanvragen via Postbus 51, 0800-8051, of via www.postbus51.nl. Informatie vindt u ook op www.raadvanstate.nl. Donderdag 1 juni 2006 Burgemeester en Wethouders van Venray 3 juni - dertigjarig jubileum Jumpers, Schouwburgplein 3 en 4 juni - stratentoernooi Leunen-Veulen-Heide 4 juni - Voetbaltoernooi, Hensenius- plein/Schouwburgplein 5 juni - Vlooienmarkt, parkeerplaats De Wetteling 7 juni - Infostand Slachtofferhulp 8 t/m 11 juni - Avondvierdaagse Venray 8 t/m 11 juni - Drie dagen De Peel, meeting legervoertuigen, Ysselsteyn 4 t/m 10 juni - Algemene Neder landse Gehandicapten Organisatie (ANGO) De volledige lijst van evenementen en andere activiteiten in juni staat op www.venray.nl onder actueel Colofon De gemeentepagina is een uitgave van de gemeente Venray. De redactie stelt deze pagina samen met veel aandacht en zorg. Toch kan niemand aan de inhoud ervan rechten ontlenen. Overnemen van artikelen mag alleen met toestemming van de hoofdredactie. Hoofdredactie Esther Janssen, Jenna Baeten, 52 33 33 Eindredactie Jansen Houbiers, Venray Fotografie Gé Hirdes, Mijntje Wismans, Gemeente Venray Basisontwerp LaVerbe, Nijmegen Lay-out Studio Accent, Venray

Peel en Maas | 2006 | | pagina 19