Je moet gewoon doorgaan met ademhalen" Koester uw monument Multifunctioneel centrum haalbaar Droom van Hanny en Ferry Geurts komt uit Camping Des Bastides (Dordogne, Frankrijk): rPfffl Ben jij diegene Hm die wij zoeken? Een Multifunctioneel Cen trum (MFC) voor Venray is onder voorwaarden haalbaar. Dit is de conclusie van het op interactieve wijze tot stand gekomen haalbaarheidsonder zoek dat door het college van de gemeente Venray is beves tigd. Door de bouw van een MFC kunnen diverse maat schappelijke belangen gediend worden. Het advies is in een intensief proces met meerdere potenti ële eindgebruikers tot stand geko men. In het advies wordt aandacht besteed aan de te realiseren maat schappelijke doelen zoals de bij drage aan de levendigheid, door evenementenhal en terrein. Daar naast voorziet het MFC volgens de gemeente in de concrete invulling van een aantal voornemens uit het jeugd- en jongerenbeleid, zoals de realisatie van een eigen centrum. Door een aantal functies geza menlijk onder te brengen op één locatie wordt volgens de gemeen te de sociale cohesie versterkt. De meerwaarde die een MFC op maatschappelijk vlak kan hebben, rechtvaardigt de investering van circa zeven miljoen die met de realisatie gemoeid is. Na behandeling van het advies door commissie en raad wordt gestart met de volgende fase in de voorbereiding, de ontwerpfase. In dit proces wordt het integrale pro gramma van eisen vertaald naar een ruimtelijk ontwerp en wor den de financiële middelen vrij gemaakt. Ook in de ontwerpfase wordt weer nauw samengewerkt met de mogelijke eindgebruikers. Het onderzoek naar de haalbaar heid van een MFC op de locatie de Wieën is gestart in de zomer van vorig jaar. COI\l>f4IMT Weekendfunctie 16 uur per week Voel jij je aangesproken? Laat het ons weten... Diamanten bruidspaar Piet en Riet Gommans Dit kruis is een vervanging van een oud kruis, dat staat aan de Horsterweg in Leunen. Het betreft een nieuw betonnen corpus, ter vervanging van een vrij oud hou ten beeld. Bij de terugtrekking van de Duitse troepen in 1944 werden het kruishout en corpus beschadigd. Beeldhouwer P van Dongen restaureerde het beeld, terwijl er een nieuw kruishout vervaardigd werd. Op het tekst bord staat vermeld: "Hier offert men tot lafenis der gelovige zielen in het vagevuur". Het oorspronke lijke kruis werd ongeveer honderd jaar geleden opgericht. De juiste aanleiding is niet meer te achter halen. Koester uw monument. In museum het Freulekeshuus is momenteel een tentoonstelling over de kruisen en kapellen ter ere van het 25 jarig bestaan. Kent u ook zo n bijzondere plek in Venray of een van haar Kerkdor pen? Reacties graag naar Stichting Venray Monumentaal, p/a Groene Hart 7 ,5801 SX te Venray, e-mail venraymonumentaal@kpnplanet. nl. "Als je je vrouw netjes ver zorgt, dan word je zelf ook goed verzorgd." Piet Gommans (87) grijnst. Hij is nog altijd blij dat hij zestig jaar geleden met Riet Ummenthun (86) in het huwelijksbootje stap te. De twee jeugdliefdes van toen zijn zestig jaar later nog altijd gelukkig samen. Wat het geheim achter hun diamanten huwelijk is? "Niks aparts. Je moet gewoon doorgaan met ademhalen. Piet en ik hebben in al die jaren nog nooit één knallende ruzie gehad", glim lacht Riet. Aan de tongval van Riet en Piet kun je nog altijd horen dat beiden geen Venraynaren van geboorte zijn. Piet zag het levenslicht in Helden en Riet in Panningen. "We zijn bijna buren én bijna van het zelfde bouwjaar. Riet en ik ken nen elkaar al jaren", grinnikt Piet, die als oudste zoon voorbestemd leek om ooit de boerderij van zijn vader over te nemen. Leek, want het uitbreken van de Twee- Piet en Riet Gommans zijn 60 jaar getrouwd en genieten nog altijd volop van het leven. de Wereldoorlog trok een dikke streep door de toekomstplannen van Piet. Hij raakte in mei 1940, de Duitsers waren enkele dagen eerder Nederland binnengevallen, in Wieldrecht ernstig gewond aan zijn knie en werd voor het leven invalide. "Ik werd in mijn knie geschoten en verschillende vrien den van me sneuvelden. Aan die verschrikkelijke dagen denk ik nu nog vaak terug." Via een noodhospitaal in een suikerfabriek in Puttershoek en ziekenhuizen in Vlaardingen en Breda arriveerde Piet, die als dienstplichtig militair was inge deeld bij het korps motorrijders, op 20 juli 1940 weer in Helden. De jonge wachtmeester moest zich laten omscholen, want duide lijk was dat hij na de oorlog van wege zijn slechte knie het beroep van landbouwer nooit meer zou kunnen uitoefenen. Hij had tot 1950 een functie op het kantoor van de plaatse lijke voedselcommissaris in Hel den en wat later - Piet werd na het inkrimpen van de dienst op wachtgeld gesteld - leerde hij in de rijkswerkplaats voor vakont wikkeling in Helmond en Weert de fijne kneepjes van het vak fijn- bankwerker. Piet ging eerst aan de slag als instrumentenmaker bij Van de Vinne in Blerick, maar toen hij in 1955 de kans kreeg om bij de Venrayse metaalwarenfabriek Inalfa te gaan werken, besloot hij om samen met zijn gezin vanuit Helden naar Venray te verkassen. Bij Inalfa begon Piet als construc teur, maar de laatste jaren van zijn bijna 25-jarig dienstverband werk te hij vooral in de tekenkamer. In 1980, Piet kreeg ook nog een keer een motorongeluk, kwam hij in de WAO terecht. Riet ging na de lagere school leren voor coupeuse. Als snel stond ze in de wijde regio bekend als een uitstekende vakvrouw. Ze had jarenlang een eigen atelier en ook na haar huwelijk oefende ze nog een aantal jaren haar beroep uit. Na de verhuizing naar Venray gingen Piet en Riet in een 'indu striewoning' wonen aan de Ire- nestraat. Later verkasten ze naar een huis aan de Hubertusstraat en nu wonen ze al achttien jaar in een fraaie flat aan 't Liene in hartje Venray."Dit huis was net nieuw.Ja, we wonen hier erg graag. Je hebt alle voorzieningen om de hoek en dat is ontzettend handig als je ouder wordt", weet Riet. KINDEREN Piet en Riet hebben zes kinde ren, vier meisjes en twee jongens, en inmiddels zijn ze al jaren de trotse opa en oma van dertien kleinkinderen. Onlangs werden ze zelfs 'al' verblijd met de geboorte van hun eerste achterkleinkind. Prachtig, zegt Riet. "Maar je merkt nu toch wel dat we echt oud aan het worden zijn. Ja, de tijd vliegt voorbij." Maar Piet en Riet weten zich dan ook wel te vermaken. Vervelen doen ze zich nooit, zeggen ze. Piet vult zijn vrije uurtjes bijvoorbeeld graag in met een potje biljart in De Kemphaan, maar is ook regel matig te vinden achter zijn digi tale piano en de computer. Riet leest graag en veel en geniet - net als Piet overigens- vooral van de bezoekjes van de (kleinjkinderen. Beiden zijn ook lid van de KBO in Venray. Zestig jaar getrouwd: het is toch wel een mijlpaal om even bij stil te staan, vinden ook Piet en Riet. "Het is fijn om iedereen weer eens bij elkaar te hebben", zegt Riet. "Zelfs onze dochter, die in Polen woont, komt naar Venray om ons diamanten feest mee te vieren." Het is duidelijk: Piet en Riet heb ben er zin in en hopen dat ze nog jaren in goede gezondheid samen mogen zijn. Hun diamanten huwelijksfeest wordt gevierd op pinksterzondag 4 juni.Van 15.00 uur tot 16.30 uur kan iedereen het diamanten paar feliciteren tijdens een receptie in een feesttent op het terrein van Interal TC, Maasheseweg 73 in Venray. RVU-cameraploeg volgde Meerlonaren op hun Franse camping Dat het beginnen van een eigen camping in Frankrijk echt niet altijd rozengeur en maneschijn is, daar kan het echtpaar Hanny en Ferry Geurts over meepraten. De Meerlonaren begonnen in 1997 in het zuiden van de Dordogne een eigen camping. Ondanks de negatieve advie zen ("Begin er niet aan, aan die Franse slag wen je nooit"), stortte het Meerlose echtpaar zich in het Franse avontuur. Met bloed, zweet en tranen zijn ze nu acht jaar aan het werk op hun eigen camping. Een prachtige terrassencam- ping in het amper twintig hui zen tellende dorpje Salles, in de buurt van Cahors en Fumel in de regio Lot et Garonne in Zuid-Frankrijk. Over alles wat Nederlandse campingechtpa ren meemaken aan tegensla gen, teleurstellingen en mooie momenten heeft de RVU-televi- sie een zesdelige televisieserie gemaakt. Programmamaker Kees Boas volgt in elke afle vering, vier seizoenen lang, ondernemende Nederlanders die zich op de risicovolle Fran se toeristenwereld hebben gestort. Zo ook volgde hij de verrichtin gen van Hanny en Ferry Geurts. Het resultaat van deze opnames is woensdag 7 juni te zien op Neder land 3 vanaf 19-50 uur onder de titel Le Rêve (De Droom).Voordat Ferry naar Zuid-Frankrijk vertrok, was hij eigenaar van de succesvol le bouwmarkt Geurts in Blerick. Rond zijn vijftigste wilde hij gaan genieten. Doen waar hij echt zelf zin in had. Ferry was toen 50 jaar en Hanny 52. Ze besloten een cam ping te beginnen. Camping Des Bastides was een bestaande cam ping die ze overnamen, maar waar nog erg veel aan moest gebeuren. Ze ontdekten al snel dat de Fran sen inderdaad met de Franse slag werken. Een afspraak is niet altijd een afspraak, laat staan het afspre ken van een tijdstip om iets af te leveren. De droom van veel kam peerders is om ooit een camping te beginnen, het liefst in een land met een prettig klimaat, mooie natuur, met stilte en rust. En met Het echtpaar Hanny en Ferry Geurts poseert voor het zwem bad van hun camping in Frank rijk. weinig regels en controle, want daar hebben de meeste Nederlan ders een afkeer van. LEVEN IN FRANKRIJK De afgelopen decennia zijn veel Nederlanders, net als Ferry en Hanny, naar Frankrijk getrok ken. Wat de mensen in de televi sie serie gemeen hebben, is dat ze ondernemend zijn, hun droom hebben omgezet in realiteit. Het zijn ware entrepreneurs, die soms echter worden geconfronteerd met de keiharde werkelijkheid, hard werken en grote risico's. De meeste van deze mensen werken en wonen al jaren in Frankrijk, zijn ervaren campingeigenaren en kennen de Franse levenswij ze en gewoonten. Maar elk sei zoen brengt zo zijn onverwachte gebeurtenissen, tegenslagen en teleurstellingen. En ook in Frank rijk heeft Europa genadeloos toe geslagen, met regels, controles en voorwaarden. Maar ook dan moet de droom een droom blijven. RVU-programmamaker Kees Boas bezocht met camper en camera zes echtparen en hun gezinnen gedurende een jaar. Zijn reizen langs de locaties begonnen in sep tember 2004 en alle seizoenen van het jaar, de herfst, winter, lente en zomer, hadden zo hun eigen sfeer, geur en kleur. De vermoeidheid en plannen in het najaar werden gevolgd door de grauwe en koude winter, waarin de eerste voorbe reidingen op het nieuwe seizoen werden getroffen. Vervolgens was er de stress in het voorjaar om de noodzakelijke veranderingen op tijd klaar te hebben, gevolgd door de drukte van het hoogsei zoen: de acht weken waarin de campingeigenaar het eigen privé- leven, huwelijk en gezin even aan de kant moet schuiven om het de vakantievierende en van het leven genietende klant naar de zin te maken. De camping van Hanny en Ferry is 6,5 ha groot, heeft negentig ruime zon- en scha- duwplaatsen, luxe 'mobile homes' en chalets. Er is een gezellig ter ras, een restaurantje, een flink zwembad en een winkeltje. In de regio is van alles te beleven: leuke Franse markten, antiquairs met Franse prullaria, kanotochten op de Dordogne, abseilen, speleolo gie, boogschieten en paardrijden. En in het hoogseizoen is er elke week wel een excursie naar een wijnkelder. De afgelopen jaren hebben ook veel vakantiegangers uit Venray en Meerlo-Wanssum een bezoek gebracht aan camping Des Bastides en velen kwamen meerdere malen terug, laat Hanny weten. Meer weten, kijk op www. campingdesbastides.com Exclusief vakantieaanbod voor lezers weekblad Peel en Maas In het zuiden van de Dordogne (Frankrijk) in het dorpje Salles/Monflanquin ligt een prachtige terrassen- camping, camping Des Bastides van de familie Geurts uit Meerlo. Woensdag 7 juni zendt de RVU televisie op Ned 3 om 19-59 uur een reportage uit over het leven op deze camping en de droom van het echtpaar Hanny en Ferry Geurts. Speciaal vanwege deze uitzending bieden de directie van de camping en de directie van weekblad Peel en Maas de lezers van dit weekblad een aantrekkelijke reductie aan om naar deze camping af te reizen. Als u in de periode vanaf heden tot 15 juli en van 19 augustus tot en met 15 september boekt op de camping voor veertien dagen, dan hoeft u er maar tien te betalen. Vier dagen gratis verblijf op deze prachtige camping! Reageer snel! Camping Des Bastides: www.campingdesbastides.com info@campingdesbastides.com Creatief Enthousiast Flexibel Affiniteit met kleur en interieur Verkoopervaring MBO werk en denkvermogen 35 jaar en ouder Corpaint, t.a.v. Stan Reijnders Paterslaan 7, 5801 AS Venray Tel nr. 0478 - 582810 Honderdzevenentwintigste jaargang - week 22 - donderdag 1 juni 2006 MAAS EL EN

Peel en Maas | 2006 | | pagina 17