Jan vermaakt Meerlo.. Blitterswijck bruist 'Kunstgeld' voor straatkinderen in arm Nepal Unieke paardenman in het zonnetje PEEL EN MAAS Donderdag 1 juni 2006 - Pagina 13 Tal van activiteiten in Maasdorp Blitterswijck bruist: het zou de slogan kunnen zijn voor een promotiecampagne van het kleine dorpje aan de Maas. Maar wie door Blitterswijck rijdt, de verschillende raamaf- fiches bekijkt of het plaatse lijke nieuwsblad erop naslaat, heeft al snel in de gaten dat er momenteel van alles aan de hand is in het anders zo rus tige plaatsje. Er worden door verschillende verenigingen groots opgezette activiteiten aangekondigd en gepromoot. Zo was er de avond voor Konin ginnedag het popconcert Klaan- pop in het gemeenschapshuis. Een vriendengroep tekende voor de organisatie van dit jaarlijks terugkerend gebeuren. En in het Hemelvaartsweek- end voerde toneelvereniging Wat is perfect de jubileumproductie Trug naor de Heerlijckheid uit. Het waren niet alleen de leden van deze toneelvereniging die betrokken waren bij deze voor stellingen. Nee, zo'n 100 mensen uit Blitterswijck staken de handen uit de mouwen om van de uitvoe ring een waar spektakel te maken. Hoewel de weergoden de vrijwil ligers niet zo goed gezind waren, mag men spreken van een groot succes. En nu kondigt het volgende spektakel zich alweer aan: Blittzz on Stage. Deze activiteit wordt georganiseerd door muziekver- De kinderen van basisschool St. Willibrordus uit Geijsteren heb ben tijdens de kunstmanifestatie op 14 mei in Geijsteren hun eigen kunst verkocht. Het was erg druk en erg veel mensen bezochten ook de stand van de kinderen. Aan het einde van de dag hadden ze 500 euro bij elkaar. De Stich ting Kunstmanifestatie Geijsteren heeft dit bedrag verdubbeld. Na de manifestatie werden ook nog eens eniging Moed en IJver. In samen werking met het bekende Venlose theatertrio Neutjesrang, dat zelf prachtige avondvullende theater voorstellingen heeft gemaakt o.a. bij de Venrayse Circus Mök-voor- stellingen, komt er op 16 en 17 juni een ware muzikale theater show op het toneel in de Venrayse schouwburg. Ook hierbij zullen weer veel Blitterswijckse men sen de handen uit de mouwen steken. Uiteraard de muzikanten van Moed en IJver, maar daarnaast heeft men eigen mensen uit het dorp die meehelpen bij de regie, belichting en het beeld en geluid. Aan het programma doen verder nog de drie zangkoren mee uit Blitterswijck, Meerlo en Geijste ren, het saxofoonkwartet Quar- tetto Moresque, diverse solisten uit de eigen vereniging, zangeres Marjolijn Kuenen, een buikdanse res en vele anderen. Tevens houdt voetbalvereniging BW'27 met Pinksteren de jaar lijkse @xie zeskamp en het Blit terswijck beachvolleybaltoernooi wordt ook al aangekondigd. Was onlangs nog het dorpsplein van Blitterswijck omgetoverd tot een ware filmset uit Hollywood voor de opnames van Blittzz on Stage, op 9 juli zal het plein de uitstra ling hebben van een subtropisch eiland met ongeveer 150 kuub zandstrand. De organisatie is in handen van de Blitterswijckse Beachboys in samenwerking met café de Zwart. de negen schilderijen verkocht die de kinderen gemaakt hadden tijdens een workshop met Henk van Hemert. Ze komen te hangen in het pand van Peeters Objecten in Tienray en worden door Henk van Hemert samengevoegd tot één groot werk. Dinsdagmiddag overhandigden de kinderen een cheque van maar liefst 1200 euro aan Henk van Hemert. Hij gaat naar Nepal en zorgt dat het geld GEMEENSCHAPSZIN Er is een grote gemeenschaps zin in Blitterswijck, zo bevestigt voorzitter Rob Koster van Moed en IJver. Wanneer er een beroep wordt gedaan op mensen of een vereniging, dan staat men altijd klaar voor elkaar. "Op deze manier en op basis van vrijwilligheid is het mogelijk om groots opgezet te evenementen te organiseren. Ook het bedrijfsleven is onder de indruk van de grote betrok kenheid van de mensen van Blit terswijck. Dit moge blijken uit de ruime sponsoring die Moed en IJver mag ontvangen voor Blittzz on stage." Daarnaast wijst Koster nog op het belang van de betrok kenheid van de jeugd. "We zagen het bij de toneeluitvoering al, maar ook bij Blittzz on stage zul len de jongeren weer hun inbreng hebben. Samen organiseren en uit voeren brengt zoveel moois. Het is natuurlijk wel zaak om de jon geren in huis te houden. Er moet voldoende woonruimte komen om de jongeren in het dorp te houden, opdat Blitterswijck ook over tien jaar nog een bloeiende gemeenschap zal zijn en in staat blijft om dergelijke grote activi teiten te houden. Helaas heeft de gemeenschap Blitterswijck het hierin niet alleen voor het zeggen, wellicht dat het woningprobleem zich dan sneller op zou lossen." Kaarten a 12,50 euro voor de muzikale theatershow Blittzz on stage zijn te verkrijgen via info@ Karsten en Laura bieden de cheque aan namens alle kinde ren van de St. Willibrordusschool. op de goede plek terechtkomt. Henk werkt al een tijd voor Art for caring, een project waarin kunste naars geld bij elkaar werken voor projecten in ontwikkelingsgebie den. Meer over dit project kunt u lezen op de website www.henk- vanhemert.com. Blitterswijck stond met Hemel vaart in het teken van de door toneelvereniging Wat is perfect op touw gezette en erg geslaagde jubileumproductie Trug naor de Heerlijckheid. moedenijver.nl; bij de kassa van de schouwburg Venray of via 0478532595 0478532742. Sprookjes met een Grimmlach Voor het eerst in haar tienjarig bestaan heeft toneelvereniging Mimus een jeugdafdeling, die op zaterdag 17 juni het stuk Sprook jes met een Grimmlach op de planken brengt. Het toneelstuk is geschreven door Rick Willemsen en Erik Zeegers en wordt geregis seerd door Maaike van Helden uit Tienray. Vera, de hoofdpersoon in dit toneelstuk, is gek op sprookjes boeken. Wanneer ze op een nacht stiekem in bed ligt te lezen, valt ze in slaap met haar hoofd op een sprookjesboek.Als ze wakker wordt, zit ze in een sprookje.Tel kens als het te spannend wordt, slaat ze het boek open op een andere bladzijde en verdwijnt ze naar een ander verhaal. Na vier verhalen wordt ze wakker...., het was een droom. Maar, ze heeft wel een wond van de prik aan het spinnewiel en er staan twee prachtige muiltjes naast haar bed. Dus toch geen droom?... De voorstellingen vinden plaats op zaterdag 17 juni in het Paro chiehuis aan de Bernadettelaan te Tienray. Entree: 2 euro per per soon*. Aanvang eerste voorstelling 15.00 uur, aanvang kaartverkoop 14.30 uur, aanvang tweede voor stelling 19 00 uur, aanvang kaart verkoop 18.30 uur. Reserveren van kaartjes kan ook: tele- fonisch onder nummer 0478 - 692484 (familie Rongen), e-mail: henkrongen@home.nl Kinderen en volwassenen zelfde prijs. Geijsteren viert kermis Geijsteren staat met Pinksteren weer helemaal in het teken van de jaarlijkse kermis. Van zaterdag 3 juni tot en met dinsdag 6 juni kun nen de liefhebbers muziek, attrac ties en gezelligheid in het pitto reske dorp weer volop aan hun trekken komen. Een dag eerder, op vrijdag 2 juni, treedt in zaal De Kei de Achterbendt op. Een bijzonder concert, want het is de laatste keer dat de muzikanten met 'hun'Ach terbendt op de planken staan. In het voorprogramma speelt Snor- maal.Aanvang: 20.00 uur. Natuurlijk staan tijdens de ker misdagen in Geijsteren aan de rand van het dorp weer tal van attracties opgesteld, maar vooral op pinksterzondag en -maandag is de 'kermisformule' in Geijsteren anders dan andere jaren. Zondag is de doorgaande weg, de Dorpstraat, namelijk afgesloten voor het ver keer. Midden in het dorp verrijst een groot terras en in verband met de verkeersveiligheid wordt het verkeer die dag uit hartje Geijste ren geweerd. Zaterdagavond speelt de regio naal bekende band April Fools in De Kei, zondagavond Trade Mark en de maandag staat dit jaar geheel in het teken van een ouderwets matinee. Vanaf 14.00 uur kunnen de bezoekers op het dorpsplein genieten van live muziek van achtereenvolgens De Senioren, De Cactus Boys en Sherry Bomb. Dinsdag wordt de kermis afgeslo ten met een gezellige terrasdag. Jan Smit liet tal van meisjesharten in kermisvierend Meerlo sneller Brugeind in Meerlo. Negenhonderd fans gingen uit hun dak en zongen kloppen. Dinsdagavond stond de populaire zanger uitVolendam op de de hits 'Vrienden Voor Het Leven' en 'Laura' van Jan Smit natuurlijk uit planken van de al weken uitverkochte feesttent voor zalencomplex 't volle borst mee. Jan Custers uit Swolgen: gouden commandant "Ik beleef nog altijd veel ple zier als ik de vooruitgang zie bij paard en rijder." Aan het woord is de 77-jarige Jan Cus ters uit Swolgen, die vijftig jaar commandant en instructeur is van rij ver eniging Rijdt met Beleid Meerlo e.o. De afgelo pen halve eeuw heeft Custers honderden jongens en meis jes in de dorpen van Meerlo- Wanssum paard- en ponyrij den geleerd. "Er zijn families waarvan ik de derde generatie onder mijn hoede heb", weet Custers. Bijna dagelijks is hij te vinden in en om het evene mentencomplex MEC Meerlo, waar manege Megelsprong ligt. De laatste jaren is Custers min der commandant ("We hebben geen acht- en viertallen meer") en meer instructeur van deze vereniging. Bovendien jureert hij veel tijdens concoursen en bezoekt hij graag de grote paardensportevenementen, zoals recentelijk het CHIO in het Duitse Aken. "Daar wordt paardensport bedreven op het allerhoogste niveau", aldus de Swolgnaar. In het weekend van 9, 10 en 11 juni wordt de unieke paar denman Custers in het zonnetje gezet. Daarvoor heeft Rijdt met Beleid een speciale familiedag in het driedaagse ruiterprogramma opgenomen.Tijdens deze dag kun nen zijn paardenvrienden de gou den man feliciteren. "Custers is voor Rijdt met Beleid altijd een belangrijke fac tor geweest, en nog steeds promi nent aanwezig. Hij heeft ervoor gezorgd dat Meerlo provinciaal en landelijk in de hippische wereld op de kaart staat'", zegt voorzit ter Jan Janssen van Rijdt met Beleid. Zowel met de paarden als pony's wist Custers in totaal meer dan vijftig kampioenstitels in de wacht te slepen. Janssen spreekt van een uniek jubileum omdat hij geen tweede persoon in het land kent die zo lang en zo veel succes sen heeft behaald in de hippische wereld. Rijdt met Beleid traceert momenteel al die mensen, die in de afgelopen vijftig jaar instructie hebben genoten van Jan Custers. Op de familiedag zullen al deze mensen tijdens een reünie elkaar treffen. SPORTVRIENDEN Veel paardenvrienden zullen dat weekend, en zeker op zaterdag 10 juni, naar Meerlo komen om Jan Custers de hand te drukken. De Swolgenaar begon in het voorjaar van 1956 als commandant van de vereniging, en vanaf het eerste moment bleek dat hij magische krachten had en nog altijd heeft voor paard en ruiter. In 1964 volg de de eerste bekroning toen het achttal van Rijdt met Beleid voor de eerste keer Limburgs kampi oen werd in Blerick. Het achttal van toen - de ruiters treden tijdens de familiedag nog een keer op- bestaat uit: Jan Willems (toen 22 jaar) met Donto, Sef Peelen (24) metAzota, Louis van Vegchel (15) met Benita, Lei Willems (23) met Vesta, Herman van de Hoef (16) met Resa, Renier Poels (21) met Romance, Ger Camps (16) met Vobuca en Jan Bovee (18) met Bovano. De acht ruiters van Rijdt met Beleid reden in Blerick fier als koningen op hun glanzende paarden en de commando's van commandant Jan Custers knalden als verbale zweepslagen over de doorwoelde dressuurplaats, zo meldde het Dagblad voor Noord- Limburg destijds lyrisch. HOOGTEPLJNTEN Hoogtepunten zijn er veel, maar het NK- kampioensachttal in de klasse zwaar bij de paarden in 1975 in Rossum, de unieke trilo gie (drie achttallen tegelijk kam pioen) bij de pony's in 1987 en de vele NKB-kampioenschappen in de klasse zwaar bij de pony' s spannen de kroon. In totaal heeft Jan meer dan vijftig verenigings kampioenschappen voor Meerlo behaald. Zelf is hij vijfendertig jaar geleden reservekamp [oen geweest bij het springen in de klasse zwaar. "Ik was bijna kampi oen. We stonden met z'n tweeën in de barrage. De tegenstander maakte twee springfouten. Toen dacht ik: die prijs heb ik binnen. Helaas, ik maakte drie springfou ten waardoor de titel aan mijn neus voorbijging", aldus Custers. Als Jan er niet bij is als comman dant, dan gaat het meestal niet goed. Zoals die ene keer in 2003, toen hij door omstandigheden het commando uit handen gaf aan de voorzitter en de vereniging als kampioen prompt werd gedis kwalificeerd. In 2004 had Jan Cus ters zelf de leiding, met weer een kampioensachttal als resultaat. EVALLJATIE Custers heeft de afgelopen vijf tig jaar een hele evaluatie meege maakt in de hippische wereld. De jongens die in het kampioensteam van 1964 aantraden, reden op paar den die de hele week in de bedrij ven meewerkten. "We gingen zelfs te voet met de paarden naar de wedstrijden en concoursen. Daar moet je vandaag niet meer mee aankomen. De paarden van nu zijn allemaal luxe rijpaarden. En ze worden vervoerd in prachtige trailers en grote vrachtwagens. Kijk eens bij de concoursen: die vrachtwagens zijn net kastelen. Zelfs naar de wekelijks trainingen in de manege komen de meeste paarden en pony's per trailer of vrachtwagen", vertelt Custers. De familiedag vindt plaats op zaterdag 10 juni in en om het evenementencentrum MEC Meerlo (manage Megelsprong) in Meerlo. Vanaf 15.00 uur is er een speelparadijs voor de jeugd met Jan Custers aan het werk in manege Megelsprong met de kin deren van de ponyclub Rijdt met Beleid. springkussens, een draaimolen en een treintje. Kinderen kunnen er natuurlijk ook ponyrijden en er is een voetbalwedstrijd met oranje pony's. Om 17.30 uur is er speci aal voor Jan Custers een kür op muziek voor dressuurruiters in de klasse Z2. Om 19 00 uur begint de huldiging van de gouden com mandant, met het aanbieden van een bijzonder aandenken en een grote receptie. Om 20.00 uur start het spectaculaire Jump Quad, een spektakel met quads, springen en paarden. Daarna zal oud-Meerlonaar Harry de Ruyter met zijn vierspan paarden een spectaculaire demon stratie verzorgen en treedt nog een keer het allereerste kampioens achttal van 1964 op in vol ornaat. En vervolgens is er in de manege een groot ruiterbal met muziek van 2 For you en een gastoptre den vanAnnelie Reijnders. De uit Venray afkomstige zangeres van internationale allure stond vorige week nog samen met Lee Towers op de planken van het openlucht festival Funpop inArcen. The Pukes in Tienray Vrijdag 9 juni speelt de band The Pukes in Tienray. Deze for matie speelt een mix van muziek, eigen nummers en covers, onder meer van rockbands als The Ramones, Led Zeppelin, The Mis fits, AC/DC, Black Sabbath, Peter Pan Speed Rock en Nashville Pussy. De show van het vierkop pig gezelschap uit Noord-Limburg en Zuid-Brabant staat als een huis. De zaal gaat open om 20.00 uur en de band begint rond 21.00 uur. Meerlo-Wanssum TropEZ ''torvtwefovy.

Peel en Maas | 2006 | | pagina 13