'Niets moet, alles mag' tijdens uitwisseling met Poolse Wasosz a L Provincie verbaasd over N554 Leilindes worden vervangen Lintje voor Frits de Swart €19, X Ruiterdub Meerlo wil praten met college Service rubriek Een jaarabonnement kost u slechts PEEL EN MAAS De gemeente Meerlo-Wans- sum maakt zich tijdens het pinksterweekeinde op voor een uitwisseling met de Poolse gemeente Wasosz. Vrijdagoch tend zullen 45 Poolse ouders en kinderen worden ontvan gen op sportpark de Broek- berg in Wanssum. Het hele weekeinde kunnen de Poolse gezinnen deelnemen aan een programma dat is samenge steld door een werkgroep. 'Niets moet, alles mag', is het motto van deze uitwisseling. Peter Surminski uit Blitters- wijck heeft jaren heel erg veel gedaan om een vriendschapsband te creëren en te onderhouden met de Poolse gemeente Wasosz. Na 11 jaar vrijwillige inzet vond Surminski de tijd rijp om zijn werkzaamheden over te dragen. Hannie Rutten, Erna Classens, Loes Bukkems en Henk Lomme hebben de handen ineengesla gen en een werkgroep gevormd die de vriendschapsband met de Poolse gemeente zal voortzetten. Henk Kastelijn heeft zich sinds kort als vijfde lid aangemeld bij de werkgroep. "Iedereen die het leuk vindt om zich aan te sluiten bij de werkgroep of zich wil aanbieden als gastgezin, is welkom." In voorgaande jaren waren Sur minski en een aantal andere vrij willigers een grote steun bij de jeugduitwisselingen die door de Stichting 'Vriendenkring Meerlo- Wanssum - Wasosz'werden georga niseerd. In het pinksterweekeinde zal de werkgroep de uitwisseling geheel zelfstandig organiseren. Met behulp van subsidie van de gemeente Meerlo-Wanssum is het mogelijk om deze uitwisseling te verwezenlijken. OPEN ARMEN Vorig jaar Hemelvaart brachten de gezinnen van de werkgroep een bezoek aan Wasosz. Henk Lomme, één van de voortrekkers van de werkgroep, was daar ook bij."Met 15 personen zijn we naar de gemeente Wasosz afgereisd. Dat was een geweldige ervaring. We werden met open armen ont- vangen en hebben een erg gezel lige week gehad." Nu volgt het tegenbezoek aan de gemeente Meerlo-Wanssum. Er zullen dertig kinderen tussen de 12 en 19 jaar worden onder gebracht bij vijftien gastgezinnen. De zestien ouders zullen elders overnachten. Met het motto 'niets moet, alles mag' is een programma samengesteld waaraan de Poolse gezinnen kunnen deelnemen. Lomme:"Bij eerdere bezoeken van en naar Polen hebben wij ervaren dat het programma erg druk was en dat er weinig vrije tijd was. Wij willen dit nu voorkomen en heb ben voor een rustig programma gekozen. Iedereen mag zelf kiezen of hij of zij deelneemt aan het pro gramma." De Poolse gezinnen worden vrijdagochtend om 9 uur ontvan gen op sportpark de Broekberg in Wanssum. Daar kunnen ze de hele dag bijkomen van de reis en ken nismaken met hun gastgezinnen. In de loop van de avond zullen de Uitbreiding evenemententerrein blijkt te zware last Poolse kinderen met de gastgezin nen naar huis vertrekken. Op zaterdag zullen de kinde ren bij de gastouders verblijven en is er voor de volwassenen een rondrit door de gemeente Meerlo- Wanssum. 's Middags kunnen de gezinnen gaan winkelen in Venray en 's avonds is er een barbecue op sportpark de Broekberg. Dit is een ideaal moment voor iedereen die het leuk vindt om de Poolse gezin nen te ontmoeten. Zondagochtend, op eerste pink sterdag, zullen de Poolse gezin nen naar de kerk gaan in Geijste- ren waar het jeugdorkest uit de gemeente Meerlo-Wanssum voor de muzikale inbreng zorgt. Na de mis houdt de Wanssumse fanfare Concordia een openluchtconcert. Er is ook een optreden van de drumband en mini- en majoret tes. Tweede pinksterdag zal in het teken staan van sport. Op sport park de Broekberg zullen tal van sportieve activiteiten plaatsvin den. Vervolgens keren de Poolse gezinnen weer huiswaarts. Polen is volgens Lomme een mooi, gastvrij en goedkoop land. "Ieder jaar zie je Polen verbete ren in alle opzichten. Met behulp van onze werkgroep willen we proberen om hier een bijdrage aan te leveren, zodat Polen verder aansluiting vindt met de westerse landen." In de zomer zal bijvoorbeeld de 18-jarige Poolse Kate naar Nederland komen om hier drie a vier weken vakantie te vieren en te werken. De werkgroep heeft ervoor gezorgd dat Kate bij een gastgezin kan verblijven en kan werken bij een boomkwekerij. Daarnaast zoekt de werkgroep naar studiemogelijkheden voor Poolse jeugd in Nederland. Ook wordt gezocht naar goedkope vakanties voor Poolse gezinnen. Een week in een bungalowpark kan een modaal Pools gezin zich niet veroorloven. "Op deze manier proberen we de Poolse gezinnen een handje te helpen." grote ruiterfestijn in het week end van 9,10 en 11 juni maakt voorzitter Jan Janssen van rijvereniging Rijdt met Beleid de balans op. "We hebben een van de grotere en zeker het mooiste hippische evenement van ons land en een uniek evenementencomplex MEC Meerlo met manege", aldus Janssen. "Maar door de recen te en noodzakelijke aankopen om het terrein uit te breiden, hebben we een zware last op onze schouders genomen. Een te zware. Die last hangt als een molensteen om onze nek. Want we moeten hoognodig de kantine bij de manege opknap pen, maar daarvoor ontbreekt ons eenvoudig het geld. Als we niet snel een goede oplossing vinden, dan gaat dat deel van de manege vervallen. Dat geldt ook voor de houten buitenbak. Die is erg rot." Wie rond het gebouw loopt krijgt de tranen in de ogen. De planken en kozijnen zijn rot, de buitenbak is kapot en de afraste ring is omgevallen. Het complex ligt er belabberd bij, constateert Janssen. De ambitieuze voorzitter van Rijdt met Beleid vertelt dat de vereniging trots is op het evene mententerrein MEC Meerlo en dat hij nog steeds blij is dat de club enkele jaren geleden tien hectare heeft aangekocht om het terrein volledig te krijgen. Rijdt met Beleid heeft tot nog toe altijd op eigen kracht gewerkt. Al beloofde burgemeester R. Dit- trich in 1975 bij het behalen van de nationale titel dat de gemeente Meerlo-Wansum wel een manege zou bouwen voor de succesvolle vereniging. Die gemeentelijke manege is er nooit gekomen. De bestuurders van de ruiters heb ben op eigen kracht een grote loods van Beerkens Banden in Blitterswijck gekocht, afgebroken en opgebouwd tot manege. Met de aankoop van de laatste tien hectare landbouwgrond is het evenemententerrein volmaakt. "We kunnen nu echt grote paar densportevenementen en andere festiviteiten organiseren in Meer lo", zegt Janssen. "We scoren over al erg goed met dit terrein. Het is ook een uitermate goede plek voor andere evenementen, zoals het wereldfestival van de Stich ting Ontwikkelingssamenwerking Meerlo-Wanssum. In het grijze verleden was dit ook de plek waar het legendarische Midsummer- popfestival plaatsvond. Dankzij dit terrein en de evenementen pro moten we Meerlo en de gemeente op een geweldige wijze. Maar het succes van onze club heeft ook een keerzijde. De lasten blijken te zwaar te zijn." Bestuur en leden rennen zich nu, zoals Janssen het noemt, te barsten om de zaak draaiende te houden. Het jaarlijkse hippische evenement levert weliswaar wat geld op, maar niet genoeg om alle vaste lasten te kunnen betalen, laat staan nieuwe investeringen te doen. Jan Janssen wil binnenkort met het nieuwe college van bur gemeester en wethouders of de verantwoordelijke wethouder van Meerlo-Wansum aan tafel gaan zit ten om samen te kijken of er een oplossing te vinden is. De ruiter- club heeft het college daarvoor schriftelijk uitgenodigd. "Het nieu we college straalt nieuw en fris elan uit en wil in elk geval seri eus met de burgers praten over goede initiatieven", aldus Janssen. "Bovendien staat toerisme weer hoog in het vaandel. En de evene menten op het MEC-terrein zijn ook goed voor onze toeristen." Volgens de voorzitter zou het een optie kunnen zijn dat de gemeente eigenaar van de grond wordt. Dat is volgens Janssen een goede investering die, met enige creativiteit, de gemeente niet veel geld hoeft te kosten. "En als dat lukt, dan kunnen wij het evene mentencentrum MEC Meerlo ver der goed ontwikkelen en zorgen voor mooie evenementen die een visitekaartje voor de gemeente vormen." ECONOMIE Die grotere evenementen zijn ook goed voor de economische ontwikkeling van Meerlo-Wans sum, zo redeneert Janssen. Zo heeft de vereniging al afspraken gemaakt met camping 't Karrewiel en de maneges Winkes en Banens. Op Jumping Indoor Maastricht in het echte MECC, eind december, gaan deze vier zich promoten als ondernemers uit Meerlo-Wanssum. Fotocollage van de kantine van het evenementencomplex MEC Meerlo. Tijdens het grote ruiterfestijn in het weekend van 9,10 en 12 juni worden onder de gasten en ruiters driehonderd vrijkaarten verloot. Rijdt met Beleid is in onderhande ling met sponsoren om deze men sen gezamenlijk te vervoeren naar Maastricht. Jan Janssen zit zelf ook in een adviescommissie die zich bezighoudt met de vraag hoe je zoveel mogelijk paardenliefheb bers uit Noord-Limburg naar dit grote internationale paardencon- cours in Maastricht kunt krijgen. Autobrand De politie onderzoekt de oor zaak van een autobrand die vorige week, in de nacht van dinsdag op woensdag, plaatsvond op de Van Lyndenstraat in Blitterswijck. Daarbij is een bestelbus helemaal uitgebrand. Omstreeks kwart over vier kregen de hulpdiensten een melding van de brand, waarna de brandweer de bus heeft geblust. Een nabijgelegen haag liep schade op. De politie sluit brandstichting niet uit. Gemeente Meerlo-Wanssum wil weg niet overnemen De provincie Limburg is verbaasd over het besluit van het college van B en W van de gemeente Meerlo-Wanssum om af te zien van het overne men van de N554. Vanwege het financieel risico dat de overdracht van de centrale verkeersweg tussen Horst en Wanssum met zich meebrengt, besloten burgemeester en wet houders onlangs om 'nee' te zeggen tegen de overname van de deels op Meerlo-Wanssums grondgebied gelegen N554. Ook ziet het college te weinig voordelen in het zelf in eigen dom hebben van de provinci ale weg. De provincie Limburg, als eige naar van de N554 onder meer verantwoordelijk voor het beheer en onderhoud van de weg, knapte de doorgaande provinciale weg tussen de dorpen onlangs nog flink op. De provinciale weg loopt vanaf Wanssum (Burgemeester Ponjeestraat) door Meerlo (Hoofd straat) enTienray (Spoorstraat) tot aan de gemeentegrens met Horst aan de Maas. Voor de reconstruc tie van de weg binnen de kom men van Wanssum, Meerlo en Tienray werd 1.750.000 euro uit getrokken. Gedeputeerde Staten dachten de deal voor een afkoop som van 683-710 euro rond te hebben en vinden het vreemd dat na veelvuldig overleg, onder meer tussen burgemeester Joep Hahn en verkeersgedeputeerde Math Vestjens, de gemeente toch besloot om de weg niet over te nemen. De gemeente Horst aan de Maas heeft de provinciale weg inmiddels al wel van de provincie overgenomen. Volgens de gemeente Meerlo- Wanssum blijkt uit onderzoek dat er nogal wat mankeert aan de toe stand van de asfaltverharding en de fundering van de huidige weg buiten de bebouwde kommen. In de komende twintig jaar zou een bedrag van 1.912.000 euro nodig zijn om alle onderhoudskosten te kunnen betalen. De provincie Limburg laat de gemeente in een brief weten dat de werkzaamhe den aan de 2,8 kilometer volledig gereconstrueerde weg in haar ogen goed zijn uitgevoerd en dat er geen sprake is van achterstal lig onderhoud aan de resterende 3,4 kilometer hoofdrijbaan. Ook zijn de kosten van de mogelijke onderhoudswerkzaamheden in de komende tien jaar verdiscon teerd in de afkoopsom, aldus de provincie. Gedeputeerde Staten vinden het vreemd dat ondanks eerdere instemming de gemeente niet bereid is om de weg over te nemen. De gemeente vindt de afkoop som van 683-710 euro echter'vol strekt onvoldoende' en stelt dat in de gesprekken met de provin cie altijd duidelijk is gemaakt dat de overname van de weg pas aan de orde komt als de reconstruc tiewerkzaamheden binnen de kommen van Tienray, Meerlo en Wanssum waren afgerond. Als de provincie niet met een hoger bod komt, neemt Meerlo-Wanssum de weg niet over. Het college meent dat de gemeente niet verplicht is de weg over te nemen. De pro vincie herinnert de gemeente er echter aan dat het provinciaal beleid is om wegen over te dragen aan gemeenten als ze geen func tie als regionale verbindingsroute (meer) hebben. De N554 heeft die functie verloren na de aanleg van de snelweg A73- De provincie hoopt dat het college terugkomt op zijn besluit en de weg alsnog overneemt. De gemeente heeft de provincie op woensdag 14 juni uitgenodigd voor een gesprek over de kwestie. Ongeval De politie heeft zondagavond rond 23-50 uur een 20-jarige man uit Blitterswijck aangehouden nadat hij in Meerlo een ongeval veroorzaakte waarbij een 19-jarige plaatsgenoot gewond raakte. De verdachte reed met hoge snelheid over de Hoofdstraat in Meerlo in de richting van Wanssum, toen hij in een bocht de macht over het stuur verloor. De auto raakte in een slip en botste tegen een licht mast die afbrak. De auto draaide na de botsing om zijn as, raakte een woning en een verkeersbord en kwam tot stilstand op de rij baan. De 19-jarige inzittende werd naar het ziekenhuis gebracht met een gebroken arm. De verdachte kwam er met lichte verwondin gen vanaf. Schoolsport Olympiade Op vrijdag 2 juni vindt de eer ste Schoolsport Olympiade plaats op sportpark Oud Aast in Lottum. De Schoolsport Olympiade is een initiatief van Sport 3, die deze megamanifestatie organiseert in het kader van de breedtesportim puls. Er wordt deelgenomen door negen scholen uit de gemeenten Sevenum, Horst aan de Maas en Meerlo-Wanssum. In totaal 327 kinderen maken tijdens deze spor tieve dag kennis met allerlei olym pische sporten. De dag start om 08.45 met de officiële opening. De olympische vlam wordt ontstoken door een regionale topsporter. De dag is ingedeeld in drie verschillende soorten olympi sche spelen. Op de zomerspelen kunnen de kinderen de sporten handboogschieten, atletiek en een run-bike-run beoefenen, op de winterspelen biatlon, levend curling, rodelen en langlaufen en op de paralympics kunnen ze kennismaken met enkele sporten voor mensen met een beperking, zoals goalball, zitvoetbal en een tweelingloop. Als alle kinderen alle sporten beoefend hebben, is het om 15.15 uur de beurt aan de leraren. Van iedere school neemt één leraar deel aan een leraren- race. De leraren doen mee aan een run-bike-run-race waarmee ze extra punten kunnen scoren voor hun eigen school. Om 15-30 uur vindt de prijsuitreiking plaats en rond 15.45 uur eindigt de School sport Olympiade met het doven van het olympische vuur. De twee beeldbepalende oude leilindes die voor de authentieke langgevelboerde- rij van R. van Hooft aan de Mgr Jennekensstraat 3 in Meerlo staan, worden vervangen door twee nieuwe. Een van de twee bomen, die naar schatting een leeftijd hebben van tussen de vijftig en zestig jaar, is door nog onbekende oorzaak dood gegaan, maar de gemeente kiest ervoor om ook de gezon de boom te verwijderen. Het vervangen van alleen de dode boom is volgens de gemeen te namelijk geen goede optie. Daarvoor is het verschil in aanzien tussen die ene oude boom en de nieuwe, kleinere boom te groot. Twee bomen van gelijk formaat komen volgens de gemeente op deze plek het mooist tot hun recht. Het planten van een boom met een gelijke maat als de bestaande leiboom is te duur en, gezien de omvang van het wortelgestel, waar schijnlijk ook niet mogelijk omdat de bonten pal aan de straat in het trottoir staan. De twee bomen, die zijn onderhouden door Van Hooft maar eigendom zijn van de gemeente, worden nu op kosten van de gemeente Meerlo-Wanssum weggehaald. Ook de twee nieuwe leilindes worden betaald uit de gemeentekas. Omdat de bomen voor een belangrijk deel het straat beeld bepalen, is het college van B en W bereid om 2.683 euro uit te trekken voor het vakkundig weghalen en herplanten van twee nieuwe leilindes voor de karakte ristieke boerderij. Frits de Swart (63) is benoemd tot lid in de Orde van Oranje-Nassau. Hij kreeg de koninklijke onderschei ding zaterdag opgespeld door burgemeester Joep Hahn. Dat gebeurde bij de officiële ope ning van het nieuwe viswater in Swolgen. Frits de Swart is sinds 1967 lid van hengelsportvereniging HSV De Schol in Swolgen. Van meet af aan is hij actief betrokken bij zowel de organisatie van activi teiten als het wedstrijdgebeuren. Vanaf 1970 is hij tevens bestuurs lid van De Schol, waarvan 25 jaar als secretaris. Hij was ook de drij vende kracht achter de aanleg van de nieuwe vijver. Frits de Swart heeft zich tevens actief ingezet als secretaris van de commissie Beken en Diepeling. Met zijn inzet en enthousiasme heeft hij een belangrijke bijdrage geleverd aan de begeleiding van de herinrich ting van de Groote Molenbeek. Naam: Verloskundigenpraktijk Horst en Maasdorpen. Gemeenten Horst aan de Maas en Meerlo-Wanssum. Margo Vermazeren,Almut Raaijmakers, MarlonTheunissen en MarjonTruijen. U kunt in alle gevallen bellen met tel.nr: 077-3981450 b.g.g. 0478-522222.Voor het maken van afspraken kunt u het beste bellen op dinsdag, woensdag morgen of donderdag. Huisartsenpraktijk Meerlo, Pastoor Janssenstraat 3,5864 BL Meerlo, tel: 691367 Spoedgevallen: tel: 692300; tijdens de uren dat de praktijk geopend is.Artsen: J.F.H. van Arensbergen, F.J.P van Arensbergen Spreekuren: uitsluitend op afspraak Apotheek Maasdorpen: Beatrixstraat la, 5864AG Meerlo, tel: 530080 Openingstijdens ma-vrij van 8.30- 17.30 uur, za van 10.00-12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur, zo van 12.00-13-00 uur,spoedre- cepten: Apotheek Antoniusveld, Stationsstraat 60d Venray. EHBO: Secr: Oude Heerweg 30,5863 AE Blitterswijck, tel: 531346 Fysiotherapie: Praktijk voor fysiotherapie Meer lo-Wanssum, Constantijnstraat 7, 5864 BJ Meerlo, tel: 691726, fax: 692626, e-mail: fysiomeerlo@hetnet.nl Psycholoog/ -therapeut: MwA.G.M. van Mieghem- Smorenburg, Legert 15,5866 CG, Swolgen, tel: 692532, e-mail: mieg- hem@worldonline.nl. Spreekuur: volgens afspraak. RIAGG: RIAGG Noord-Limburg, Hogeweg 99, Postbus 242,5900AEVenlo, tel: 077-3550222. Geopend: ma t/m vr 8.30-17.30 uur. In deze stichting zijn ondergebracht: kinder- en jeugdzorg, volwassenenzorg, ouderenzorg, preventie en dienstverlening. Praktijk voor psychotherapie en bewustzijn, mw D.Van Dijk, Mgr. Aertsstraat 51,5866 BG Swolgen, tel: 077-4632297. Kruisvereniging: Het Groene Kruis Noord- Limburg, Drie Decembersingel 48, Postbus 3165,5902 RGVenlo. Bureau Klantenservice: bereikbaar tijdens kantooruren (inclusief ledenadministratie), tel: 077-3209595. Rode Kruis: Nederlandse Rode Kruis, afdeling Meerlo Gebouw: Dorpbroekstraat 9a, 5864 CP Meerlo, tel: 692755. Secretaris: W Baken, Hoofdstraat 40a, 5864 BG Meerlo. Tandartsen: S. H.Tan, De Kievit 8a, 5864 BX Meerlo, tel: 692231 Spreekuur: volgens afspraak. Hulpverlening: Kindertelefoon, tel: 0800-0432 (dagelijks bereikbaar van 14.00 tot 20.00 uur) SOS Telefonische Hulpdienst: 077-3548888 Buro Slachtofferhulp Noord- en Midden-Limburg tel: 077-3548030 Buro Jeugdzorg, Noorderhof 14, 5804 BV Venray, tel: 517484 Advies- en Meldpunt Kindermis handeling, Postbus 219,5913 ST Venlo, tel: 077-3875829. CAD Noord-Limburg, verslavings zorg, tel: 077-3548200. Ziekenvervoer: 077-3575757 Ongevallen: 112 Nationale Vereniging De Zonnebloem Afdeling De Driehoek Meerlo- Tienray-Swolgen, Secretaris: I.B.A. Arts, Generaal Dempsystraat 21, 5866 BM Swolgen, Tel. 0478- 692028. Voor bezoekwerk: tel. 0478-692364 Synthese unit Horst Bemmelstraat 2, 5961 HN Horst, tel. 077-3978500, fax 077-3978505, email: unithorst@synthese.nl. www.synthese.nl Ouderenadviseur voor infor matie, advies en bemiddeling. Voor tel. afspraak 077-3978500. Steunpunt voor Mantelzor- gers. Inloopbijeenkomst elke derde dinsdag van de maand van 10.00 - 12.00 uur. Tevens op die dag avondopenstelling van 19-30 -21.30 uur. Algemeen Maatschappelijk Werk. Voor tel. afspraak 077- 3978500. Spreekuur op maandag t/m vrij dag van 09-00-10.00 uur. V rij willigerscentrale .Openings tijden: ma., di. en do. van 10.00- 12.30 uur. Aan de vooravond van het Donderdag 1 juni 2006 - Pagina 11 Meerlo-Wanssum Ik word tot wederopzegging abonnee van Peel en Maas en word zo wekelijks geïnformeerd over al het nieuws uit Venray en Meerlo-Wanssum. Adres: Postcode Woonplaats: Tevens machtig ik de administratie van Peel en Maas om een keer per jaar het abonnementsgeld van mijn bank- of girorekening af te halen. handtekening: Bankreknr. Stuur deze bon op naar Antwoordnummer 13, 5800 VB Venray (postzegel NIET nodig)

Peel en Maas | 2006 | | pagina 11