4800 euro voor gemeenschapshuis Castenray Vrijwilligers Europsy Venray JDS bedrijfs automatisering breidt verder uit Website toont alle gepleegde misdaden bij u in de buurt Feesteljke Start bouw brede scholen 111 i i ii *=4 *5$ Flyers M Msaëleis Niets! BEZORGEN? te Thuiszorg nodig? Bel 0478-526262 PEEL EN MAAS Woensdag 24 mei 2006 - Pagina 7 De Stichting Wilhelmina Sangers Cultuurprijs heeft ook dit jaar weer prijzen toege kend aan instanties en instel lingen die de doelstellingen van de stichting nastreven. De stichting heeft als doel het bevorderen van de rooms katholieke godsdienst en cul tuur in Limburg, steun geven aan jeugdwerken en aan rooms katholieke kerken voor conservatie of restauratie van kunstschatten. In de gemeenten Venray en Meerlo-Wanssum werden drie instellingen verblijd met een geldbedrag. Zo kreeg jeugd- en gemeenschapshuis De Wis in Cas tenray een bedrag van 4800 euro. De stichting, die deze accommo datie sinds 1970 namens de paro chie beheert, heeft een plan voor renovatie en uitbreiding opge steld, dat voor de komende tijd moet voldoen aan de ruimtebe hoefte van de gemeenschap Cas tenray. En met name ook rekening houdt met de wensen van de ver schillende jeugdverenigingen en instellingen, zoals peuterspeelzaal, jeugdwerk en jeugdafdeling fan fare. Het gaat om een omvangrijke renovatie en uitbreiding met een kostenplaatje van bijna 450.000 euro. Dankzij de inspanning van veel vrijwilligers en bijdragen vanuit de gemeenschap Castenray kunnen de plannen worden gere aliseerd. De Stichting Kindervakantie werk Venray mocht een bedrag van 2400 euro in ontvangst nemen. Er zijn diverse mogelijkhe den om het vakantiewerk te orga niseren. Maar in Venray gebeurt dat op een zo bijzondere manier, dat deze organisatie is uitgegroeid tot de grootste kindervakantie- werkorganisatie in Nederland. De activiteiten worden gevolgd door circa duizend kinderen in de basisschoolleeftijd. Dat vergt een omvangrijke organisatie en de vrijwilligers zijn kan ook het gehele jaar doende, om de kinder vakantieweek goed in te vullen en soepel te laten verlopen. Speciale aandacht is er voor de veiligheid en daarom is het kindervakantie werk Venray eerder door de Ver enigde Jeugdclubs Limburg als eerste organisatie beloond met het zogeheten 'veiligheidsvignet'. Een voorbeeld voor andere jeugd werkorganisaties. De organisatie is aldus up tot date, ook na 55 jaar kindervakantiewerk. Ook 4800 euro was er voor de Willibrordusparochie in Geijs- teren. Deze kerk vraagt ook een constante restauratie en renovatie. Zo zijn onlangs de beelden en de kruisweg gerenoveerd. Maar ook gewone zaken, zoals verlichting en verwarming vragen veel aan dacht. De gemeenschap Geijsteren is klein en veel werk moet gebeu ren met inzet van vrijwilligers. Maar dat tekent ook Geijsteren, een vitale gemeenschap met groot gevoel voor cultuur en stijl. Voor alle vrijwilligers die mee gaan helpen om het 8e Europsy Festival dat plaatsvindt van dins dag 13 tot en met donderdag 15 juni in Venray is een bijeenkomst gehouden. Het Europsy festival is een festival voor (ex)cliënten en beroepskrachten uit de geestelijke gezondheidszorg. De werkgroep Interaction, allemaal mensen met een psychiatrische achtergrond, ondersteund door beroepskrach ten hebben meer dan een jaar gewerkt aan de organisatie. Om het festival te doen slagen zijn veel vrijwilligers nodig. Na oproe pen in de pers kwamen de aan meldingen binnen. Momenteel zijn er ruim honderd vrijwilligers. Afgelopen donderdag is de derde bijeenkomst gehouden. Ernie Hofmans, projectleider van het festival opende de avond. Daarna sprak Geert Derks, lid van de Raad van Bestuur van de GGZ Noord en Midden Limburg de aanwezi gen toe. Hij benadrukte vooral dat door de organisatie van dit festival Wordt uw site gevonden door uw doelgroep? Haalt u voldoende business uit uw website? Nee? Met Flyers Internet Communicatie haalt u meer uit uw website door: Een aansprekend ontwerp Communicatieadvies Business monitoring Content Management Systemen Zoekmachine marketing Interesse? Neem contact op met Flyers Internet Communicatie Grootdorp 89 5815 AN Merselo-Venray www.flyers.nl 0478-546293 - info@flyers.nl door de cliënten zelf dit zeer ten goede zal komen aan 'het geloof in eigen kracht, eigen kunnen, waar dering, en dat het mogelijkheden biedt een volgende stap te zetten in hun leven'. Ook gaf hij nog een compliment aan de ondersteuners van het Cliënten Advies Bureau, want de organisatie van zo'n groot festival is enorm complex. Daarna sprak Jo Maes, voorzitter van Europsy en directeur van het Huis voor de Zorg de aanwezigen toe. De missie van Europsy is om "mensen met een psychiatrische stoornis te begeleiden om weer zo normaal mogelijk in de samen leving te functioneren". Dat een aantal (ex)cliënten naast beroeps krachten van het Cliënten Advies Bureau samenwerken en dit festi val vormgeven is uniek. Ook het feit dat meer dan honderd vrijwil ligers ondersteuning bieden om het festival te doen slagen is een pluim waard. Daarna is men over het festivalterrein gewandeld om de verschillende locaties waar de activiteiten gaan plaatsvinden te bekijken. Nieuws uit Venray en omgeving leest U in PEEL EN MAAS In zijn visie om totaaloplos singen te bieden voor het mkb, heeft JDS een partnerovereen komst gesloten met Quadrant BV te Capelle aan de IJssel. Quadrant is de ontwikkelaar/ leverancier van de bekende King- en Queen-software. Daar naast is JDS met Kaspersky-lab een partnerschap aangegaan. Kaspersky is met name gericht op antivirus oplossingen. Met ingang van 1 mei jl. is JDS officieel dealer van King en Queen, twee pakketten op het gebied van financiële administratie. Inmiddels zijn er trainingen gevolgd en zijn medewerkers opgeleid voor ver koop en implementatie. Jos Hovens, bedrijfsleider bij JDS, licht de keuze voor Quadrant toe: "Veel ondernemingen binnen de regio werken momenteel nog met oude of verouderde program matuur voor de bedrijfsvoering van de onderneming (financiën, voorraad, artikelen, uren, projec ten). Daar waar functionele moge lijkheden in de huidige pakketten ontbreken, wordt veelal gebruik gemaakt van spreadsheets om bedrijfsinformatie te vergaren. JDS heeft duidelijk in zijn mis sie staan om totaaloplosser voor het mkb in de regio Nijmegen, Roermond, Eindhoven te willen zijn. Door gebruik te maken van moderne state of the art produc ten zoals King kan de efficiency worden vergroot, is management informatie direct voorhanden en hebben ondernemers meer tijd om zich te richten op hun eigen bedrijfsactiviteiten" Na een uitgebreid traject is de keuze van JDS gevallen op het product King. Met dit product, dat in Nederland al zo'n 19.000 installaties kent, kan een variëteit aan ondernemingen op de juiste wijze worden ondersteund in de automatisering van de bedrijfsvoe ring. Ook de nieuwste versie van het product waardoor er volledig geïntegreerd gewerkt kan worden met urenregistratie en projecten, sluit prima aan bij de behoeften in de regio. Steeds meer bedrijven schake len over naar een projectorganisa tie om kosten en opbrengsten van activiteiten nadrukkelijker te kun nen volgen en meten. De tweede uitbreiding in haar producten- en dienstenpakket betreft het partnership met Kas persky-lab, waarvoor JDS recen telijk is gecertificeerd. Kaspersky biedt een set aan antivirus en anti- spamproducten. Kaspersky Lab is een internationaal softwarebedrijf dat geavanceerde Secure Content Management oplossingen aan biedt, die thuisgebruikers en grote netwerkomgevingen beschermen tegen virussen, spyware, spant en hackers. De ervaringen die JDS heeft opgebouwd met Kaspersky-lab in vergelijk tot andere productaan bieders heeft JDS doen besluiten tot dit partnership. JDS bedrijfsautomatisering bv is gevestigd aan het Keizersveld 25, 5803 AM te Venray en bereik baar via 0478 585457 of www.jds. nl De partnersites zijn bereikbaar via www.quadrant.nl en www.kas- persky.nl Hamertreünie Op de Hamert wordt op zater dag 10 juni een reünie gehouden. Het wordt letterlijk een afsluiting van een periode waarin sinds 1932 veel jonge mensen hun eer ste stappen hebben gezet richting werk en maatschappelijke car rière op een van de scholen die gevestigd waren op de Hamert in Wellerlooi. Velen op de (M)ULO/MAVO die sinds 1940 officieel jonge mensen mocht opleiden, maar ook velen op de Ambachtschool/ LTS/S.G. waar sinds 1950 officieel mocht worden opgeleid. Daarvoor bezochten echter al veel jonge mannen uit heel Nederland het Juvenaat St. Jozef. De aparte MAVO en LTS fuseerden in 1984 tot s.g. De Hamert. Deze scholenge meenschap had echter, zoals veel kleinere scholen in de regio, op termijn geen toekomst meer en maakt daardoor nu alweer enkele jaren deel uit van het Valuascol- lege Venlo. Vanaf 1 augustus ver dwijnt de school letterlijk van het Hamertse toneel omdat ze in zijn geheel verhuist naar Venlo. Oude verhalen ophalen, foto's bekijken, het speciaal geschreven Hamert- boek krijgen, met oud leraren klet sen. Samen een laatste feestje bou wen in de grote tent, op die goede ouwe tijd. Dat gaat gebeuren op zaterdag 10 juni. Vanaf 19.00 uur zijn alle oude leerlingen die zich hebben aangemeld welkom. Alle informatie over aanmelden staat op www.valuascollege.nl huishoudelijke, persoonlijke en gespecialiseerde verzorging verpleging vrijwillige thuishulp zorgboerderij hulp op afroep dagvoorziening consuitatie voor senioren zorg tv www.thuiszorgnoordlimburg.nl Thuiszorg N oo rd - Li m b u rg J j Daar kunt u op rekenen! MEE zoekt vrijwilligers MEE Noord- en Midden Lim burg, een organisatie voor onder steuning aan mensen met een beperking, zoekt vrijwilligers die mensen met autisme willen bege leiden. Het gaat om twee clubs die maandelijks in het weekeinde vrijetijdsactiviteiten ondernemen. Meer informatie is verkrijgbaar bij Jacqueline Mooren van MEE via tel. (077)3961515 of e-mail j.mooren@mee-nml.nl. Misdaadkaart.nl is woens dag officieel gelanceerd. De website geeft als enige plek in Nederland een overzicht van overtredingen en misdaden die in een woonplaats of buurt plaatsvinden. Deze informatie wordt ook op een kaart gepro jecteerd middels Google Maps, zodat een ieder goed inzicht krijgt wat waar gebeurt. Zoe ken kan op woonplaats (bijv. Venray) of door het ingeven van een postcode en huisnum mer. De website bevat nu al meer dan 30.000 misdaden, en wordt dagelijks met vele hon derden nieuwe delicten aange vuld. Misdaadkaart.nl bevat en toont vrijwel alle misdaden die door de Nederlandse politie via persberich ten worden verspreid. Daarbij gaat het om vele honderden berichten per dag. Omdat alle misdaden doorzoekbaar zijn, blijkt Misdaad- kaart.nl een handig hulpmiddel te zijn voor huizenzoekers die graag willen weten of hun toekomstige woning zich in een veilige buurt bevindt. Daarnaast wordt de site gebruikt door forenzen die op de hoogte willen blijven wat er in de woonbuurt gebeurt. De website is enkele maanden geleden stilletjes met een bètaver sie gestart. Sindsdien wordt Mis- daadkaart.nl inmiddels meer dan tienduizend keer per dag beke ken. Veel bezoekers gaan recht streeks naar Misdaadkaart.nl of klikken direct door naar de woon plaats van hun keuze, bijv. www. Misdaadkaart.nl/Venray. Nieuwe misdaden kunnen ook automa tisch ontvangen worden via een dagelijkse e-mailservice, RSS-feed of nieuws-ticker. Afhankelijk van het beleid van het politiekorps kan het overigens voorkomen dat niet alle misdaden of overtredin gen worden gepubliceerd. Het project startte ongeveer een jaar geleden als een technische uitdaging, maar blijkt inmiddels zo goed te werken dat besloten is deze website ook daadwerkelijk live op internet te plaatsen. Daar mee wordt een wens vervuld die enkele jaren geleden door voor malig PvdA-lijsttrekker Ad Melkert werd geuit. In 2002 bepleitte hij al de misdaadkaart, "waarmee burgers kunnen zien of een buurt gevaarlijk is, en hun bestuurders daarop aanspreken." De verbouwing van de basis scholen tot brede scholen is gop maandag 22 mei gestart in Blitterswijck, Geijsteren en Swolgen. In Tienray en Wans- sum wordt op maandag 29 mei begonnen met de ontwik keling van de brede scholen. Op de scholen en peuterspeel zalen werd aan de start een feestelijk tintje gegeven. Vanaf 22 mei is de website van de brede scholen te raadplegen op www.bredescholen-mw.nl De gebouwen van de basisscho len worden omgevormd tot brede Bonohet jongste kind van basisschool St. Anna in Blitters wijck, legt symbolisch de eerste steen. Links naast hem conciërge Huub en de directeur van het schoolbestuur van Dynamiek scholengroep Jan Jenneskens. scholen. Dit gebeurt door in elke basisschool een centrale ruimte te maken. Hierin worden ook de bibliotheekservicepunten onder gebracht. Daarnaast komen de peuterspeelzalen in Swolgen en Wanssum in de brede scholen. In Blitterswijck blijft de peuterspeel zaal in het gemeenschapshuis. In Meerlo komt ook een brede school. Op dit moment wordt onderzocht of in Meerlo meerde re voorzieningen samengebracht kunnen worden rondom de sport hal, namelijk een brede school, een medisch centrum, groepswo ningen voor ouderen en apparte menten. Eindstraat 12, tel. 581553 Wat gebeurt er als U niet adverteert PEEL EN MAAS Wil jij PEEL EN MAAS of andere bladen zoals E3 JOURNAAL WEEKENDLOOP DE TELEGRAAF Neem dan contact op met "PERIODIEK" Tel. 582877 Noorderhof 6 Venray Ooo>c' utl® internet Coff*"" gas* Verspreidingsburo

Peel en Maas | 2006 | | pagina 7