Venray steunt Greenport Manifestatie in Venlo Nieuwe seizoen uitdaging voor Schouwburg Venray fjardeV Bijdrage voor De Linde Meer aangiften bij politie Van der Putt Advocaten Sectie ondernemingsrecht, tel. 0478-556677 Paters straat 15-17 Venray www.putt.nl SPOV voor buitenonderhoud verantwoordelijk Open dag 't Platteland Ingezonden OP ALLE Z0MERLAARZEN 20% KORTING Gunhoek Laat u inspireren rH ■W i - Advocaten Adviseurs voor INCASSORECHT en MILIEURECHT e Hoveniers ook voor üw tuin e Hoveniers ook voor üw tuin door onze keukens en badkamers 1 r PEEL EN MAAS Woensdag 24 mei 2006 - Pagina 5 Het college van B en W stelt een bijdrage van 5.000 euro beschikbaar aan de Greenport Manifestatie Regio Venlo. De manifestatie vindt plaats op 13, 14 en 15 september 2006 op het Floriade-terrein in Venlo. Het evenement is een particulier initiatief en wordt georganiseerd door diverse organisaties uit de mkb, indu strie, logistiek, agribusiness en toerisme in de (eu)regio Venlo. De kerngedachte van de mani festatie is dat de combinatie van kennis, creativiteit en ambitie zal leiden tot innovatie. Daarmee sti muleert het evenement regionaal ondernemerschap.In aanloop naar de Floriade 2012 wordt beoogd om krachten te bundelen en kan sen te creëren om de Regio Venlo (gemeenten Venlo, Horst aan de Maas, Gennep, Helden en Venray) sterker op de kaart te zetten. De gemeente Venray participeert in de Regio Venlo. Samen met de regio gemeenten wordt o.a. invul ling gegeven aan de ontwikkeling van de Greenport Venlo en de Flo riade. Daarnaast stimuleert Venray vanuit het gemeentelijk beleid de samenwerking tussen de bedrijven onderling, overheden en onder wijsinstellingen, met als doel een aantrekkelijk ondernemersklimaat voor het behoud van de bestaande en de vestiging van nieuwe bedrij ven. De gemeente wil met deze bijdrage aan de manifestatie de samenwerking van het Venrayse bedrijfsleven op met name regi onaal niveau en tussen bedrijven en instellingen bevorderen. Meer dan honderd voorstel lingen heeft Schouwburg Ven ray in haar programma voor het seizoen 2006-2007. "Het aanbod is overweldigend", aldus Anne-Christine Lie- brand, directeur van Schouw burg Venray. "De presentatie avond van het nieuwe seizoen (afgelopen maandag, red.) is achter de rug, de brochures zijn gelezen en de reserverin gen voor de voorverkoop stro men binnen." Afgelopen zomer heeft Anne- Christine Liebrand het Internatio naal Theater Festival in Edinburgh bezocht en zij heeft daar enkele hoogstaande producties weten te boeken die komend seizoen in Venray te zien zijn. De allereerste voorstelling van het nieuwe sei zoen begint al meteen met zo'n juweeltje dat zij zag op dit festival: The Ennio Morricone Experience. Dit theaterconcert gebracht door een Australische groep muzikan ten was één van de toppers van het Internationale Edinburgh Fes tival. Verder wist zij daar Venezue la Viva, een wervelende show met invloeden van alle soorten Zuid- Amerikaanse en Arabische muziek en dans, dansen uit donker Afrika en showelementen met warmte van de Carribische muziek, te boeken. Op wereldmuziekgebied staat onder andere Rapalje op het programma. "Eeen enthousiaste Seizoen 2006-2007 belooft voor Anne-Christine Liebrand en haar medewerkers een enerverend en fantastisch jaar te worden waarbij er geregeld extra jubileumacties en bijzonderheden te zien zijn in Schouwburg Venray. groep met een zichtbare liefde voor Keltische muziek", aldus Liebrand. Voor ieder wat wils is het motto van Schouwburg Ven ray en dus is er komend seizoen extra aandacht voor de jeugdige bezoekers. Met toppers als Ali B, de eerste theatershow van Di-rect én het populaire stand-up met de voorstelling Comedy Explosion. "Het is voor ons belangrijk de jon geren liefde voor het theater bij te brengen. De jeugd heeft ook in de schouwburg de toekomst", zegt Anne-Christine. "Vandaar dat wij goed luisteren naar wat er omgaat bij deze mensen en ook voor hen een compleet aanbod opgeno men hebben in ons programma. Natuurlijk worden ook de oudere bezoekers niet vergeten. Speciaal voor deze doelgroep zijn enkele voorstellingen op de zondagmid dag geprogrammeerd, zoals de opera Don Giovanni en Willeke Alberti's jubileumvoorstelling." Vol trots laat Anne-Christine Lie brand weten dat Schouwburg Ven ray dit jaar een jubileumjaar heeft. "Jawel, veertig jaar. Wij zijn trots op het bereiken van deze mijlpaal. Al veertig jaar zetten wij ons in voor onze gasten. We zijn begon nen met zeventien producties per jaar en momenteel zijn dit er meer dan honderd. En dan hebben we de amateurkunst nog niet meege rekend. De Venrayse gemeenschap maakt veelvuldig gebruik van het podium van onze schouwburg, deze voorstellingen zijn natuur lijk ook in ons programmaboekje opgenomen. Zo hebben we Sinter klaasfeest met Oewiëjesus Christ Superstar door Venrode, Voices and Strings met het Venrays Man nenkoor en Oker uit onze buur gemeente Overloon. Wij zijn hier blij mee", zegt Anne-Christine Lie brand. "Samenwerking met ama teurkunstenaars is belangrijk voor ons en we hebben ook dit jaar weer het Festival Uit de Kunst, dat helemaal in het teken van de ama teurkunst staat. Zij geven samen met ons de start van het culturele seizoen een bijzonder tintje. Hier zal onder andere de winnaar van het Popfestival 2006, Pilot Flame, zijn kunsten laten zien. Al veertig jaar proberen wij een zo uitda gend mogelijk aanbod te program meren voor een zo breed mogelijk publiek. Dit jaar bieden we iets nieuws. De Verrassingsvoorstel ling. Deze verrassingsvoorstellin gen, twee stuks, houden in dat we vooraf niet bekend maken welke voorstelling of groep men te zien krijgt. Ik kan wel alvast onthul len dat de ene voorstelling in het genre muziektheater thuis hoort en de andere voorstelling onder de noemer Cabaret te plaatsen is. De voorstellingen zijn zeer laag drempelig qua toegangsprijs en bezoekers die deze uitdaging aan durven zullen zeker verrast wor den." 1 Sy] IBiiifiTnBB JiiiggfiïïrTaBBilmil ich I Comfortabel teakhouten tuinmeubelen showroommodellen Van Deursen Bloemencentum De gemeente Venray krijgt van de provincie Limburg 10.000 euro subsidie uit het Leefbaarheidfonds. Deze sub sidie gebruikt de gemeente voor aanpassingen aan het gemeenschapshuis De Linde in Oirlo. Het gemeenschapshuis in Oirlo moet voldoen aan de huidige eisen van brandveiligheid. Daarom moeten er diverse aanpassingen verricht worden aan het gemeen schapshuis. Daarnaast wordt de versleten inventaris vervangen, komt er een fietsenstalling en vindt achterstallig groot onder houd plaats. De ingang van het gemeenschapshuis wordt toegan kelijk gemaakt voor mensen met een beperking en in het gereno veerde gebouw komt een pinau tomaat. In de toekomst hoopt het bestuur van gemeenschapshuis De Linde er een eetpunt voor ouderen te realiseren. Gedeputeerde Herman Vrehen: "Het gemeenschapshuis vervult een cruciale rol in het gemeen schapsleven van het dorp Oirlo (ongeveer 1200 inwoners), zeker nadat in de loop van de jaren veel voorzieningen uit Oirlo zijn ver dwenen. Om deze cruciale rol te blijven vervullen moeten er echter aanpassingen plaatsvinden. Van daar dat wij besloten hebben een subsidie toe te kennen. Zodoende kan deze belangrijke voorziening die als waarborg voor de leefbaar heid dient in deze kleine kern, gehandhaafd blijven." De bereidheid om melding en aangifte te doen bij de poli tie Limburg-Noord is gestegen. Dat geldt zeker voor de tevre denheid van de inwoners over het laatste politiecontact die met circa tien procent is toe genomen. Vergeleken met de andere poli tiekorpsen in Nederland is Lim burg-Noord wat tevredenheid laatste contact betreft de op een na grootste steiger. Het korps staat nu op een gedeelde vierde plaats. De onveiligheidsgevoelens tonen meerjarig een duidelijk neer waartse trend. In 2006 is sprake van een lichte stijging van het aan tal inwoners dat zich vaak onvei lig voelt. Het slachtofferschap van bedreigingen is gedaald met circa vijftig procent terwijl het slacht offerschap van woninginbraken een toename van 26 procent kent ten opzichte van 2005. Korpschef Bryan Rookhuijzen van de politie Limburg-Noord is tevreden met de resultaten van het korps als het gaat om het optreden en de beschikbaarheid van de politie. "Het geeft aan dat we op de goede koers zitten. De medewerkers vin den een goede communicatie met de burger van groot belang, vooral ook nadat er contact is geweest bij een incident. Wat de onveilig heidsgevoelens en het slachtoffer- VAN DER PUTT mr. drs. P. van Hoef mr. M. Gerrits mw mr. C. Verrijdt Het college heeft zich uitge sproken voor het in gang zetten van een traject tussen gemeente en de Stichting Primair Onder wijs Venray en regio (SPOV) om de verantwoordelijkheid voor het buitenonderhoud van de scholen over te dragen aan het school bestuur. Definitieve besluitvor ming door schoolbestuur en de gemeenschappelijke medezeg genschapsraad wordt verwacht in september/oktober 2006. Deze beslissing vloeit voort uit de notitie Doordecentralisa tie huisvesting primair onderwijs Venray. Aanleiding voor het in gang zetten van dit traject is de wens, vanuit de commissie Maat schappelijke Diensten en de SPOV om een verdiepingsonderzoek naar de mogelijkheden van door decentralisatie van de huisvesting van het primair onderwijs. Redenen om de mogelijkheden van doordecentralisatie in beeld te willen brengen zijn met name gelegen in de te verwachten effi ciency omdat verantwoordelijk heid en uitvoering dan beide in handen zijn van de SPOV De gemeente kan zich dan met name richten op de regierol. Definitieve besluitvorming door het schoolbestuur en de gemeen schappelijke medezeggenschaps raad zal plaatsvinden in het najaar van 2006. Hierna wordt het over leg tussen beide partijen voortge zet. In het traject wordt gestreefd naar een invoering per augustus 2007. Op zondag 28 mei houdt de Limburgse vereniging Welkom op de Boerderij een smaakvolle open dag bij boerderij 't Platteland van de familie Reintjes aan de Lorbaan 1 in Veulen. Een aantal Welkom op boerderij-bedrijven zal zich dan op deze locatie presenteren. Van ll.OOu tot 17.00 uur bent u van harte welkom en zullen al uw zintui gen geprikkeld worden door een breed scala aan activiteiten voor jong en oud. U kunt op deze gezellige dag onder andere genieten van heer lijke streekproducten waaronder asperges, rabarber en boerderij-ijs en voor de kids zijn er allerlei leuke bezigheden waaronder een groot springkussen. Voor de liefhebbers zijn er een aantal zogenaamde stati- onair-motoren te bekijken waarmee vroeger werktuigen werden aan gedreven. Tot slot zijn er meerdere demonstraties koolzaad persen en kunt u op een aantal momenten deelnemen aan een gezellig ritje met een huifkar. Voor meer informatie kunt u terecht bij Gerrit Reintjes, T 06-54266930. Ook vindt u informatie op www.welkomopdeboer- derij.nl.of www.platteland.nu De vereniging Welkom op de Boerderij bestaat uit 31 agrarische bedrijven verspreid over Limburg die elk een eigen recreatief programma hebben voor groepen. In de rubriek Ingezonden krijgt U als lezer de kans om uw mening te ventileren over actuele nieuwszaken. De redactie behoudt zich het recht voor brieven te weigeren of in te korten. De lengte van de brie ven wordt beperkt tot maximaal 200 woorden. Brieven zonder naam en adres worden niet geplaatst. Vrijwilligerswerk In de Peel en Maas van afgelo pen week stond een beetje weg gedoken rechts onderaan op een middenpagina een berichtje over de waarderingssubsidie die de provincie ook dit jaar weer beschikbaar stelt. Het thema voor dit jaar is 'Muziek' en 'Sport voor Jeugd'. De regeling 'Muziek' is open gesteld vanaf 15 mei (startda tum) tot en met uiterlijk 30 juni (sluitingsdatum). In aanmerking komen stichtingen en vereni gingen die in meerderheid met vrijwilligers werken en in o.a. de Ghieleri Chevroletdealer voor de regio Venray/Horst verkoop nieuwe Chevrolets verkoop gebruikte auto's onderhoud en reparatie originele onderdelen originele accessoires i- www.autoghielen.nl bezoek onze site: www.gunliock.nl /^r j Venray \J UllhOCli 1)470-57181)0 volgende doelgroepen vallen: har monieën, fanfares, schutterijen, majorette- en tamboerkorpsen, koren en muziekevenementen met een (boven-)lokaal karakter. Ze moeten zijn ingeschreven bij de Kamer van Koophandel en vol gens hun statuten gericht zijn op het verrichten van activiteiten op het gebied van muziek en/of dans. Kerkkoren kunnen de subsidie aanvragen via hun parochie of kerkgemeente. Ik wijs ook alvast op de rege ling 'Sport voor Jeugd'. Pas op dat je niet vóór de start van de rege ling een aanvraag indient, want dan volgt een afwijzing! Deze regeling wordt openge steld vanaf 1 september (startda tum) tot en met uiterlijk 16 okto ber (sluitingstermijn). In aanmerking komen stichtin gen en verenigingen die in meer derheid met vrijwilligers werken en activiteiten ondernemen die zich richten op het beoefenen van sport door jeugdigen tot 18 jaar. Ook zij moeten zijn ingeschreven bij de Kamer van Koophandel en een door NOC/NSF erkende sport beoefenen. Bent u geïnteresseerd in een bedrag van maximaal 500 euro Surf dan naar www.limburg. nl onder de button 'subsidierege ling vrijwilligerswerk 2006' U kunt daar het aanvraagformulier uitprinten of telefonisch bestellen onder telefoonnummer 046 - 420 71 97. Ik roep op om te reageren, want vorig jaar is er geld op de plank blijven liggen! Martinet Roling, D66-Staten- fractie provincie Limburg. schap van met name woninginbra ken betreft moeten we ons samen met de veiligheidspartners blijven richten op de oorzaken daarvan", aldus Bryan Rookhuijzen. De buurtproblemen vertonen meer jarig een duidelijk neerwaartse trend. In het afgelopen jaar is spra ke van een lichte stijging van ver mogensdelicten. Vooral woningin braken en fietsendiefstal zijn daar debet aan. De waardering voor het buurtgebonden politieoptre den door de inwoners neemt nog steeds licht toe. Aan burgers die contact hebben gehad met de politie is gevraagd een oordeel uit te spreken over het politieoptre den bij het laatste contact. In 2006 is 66,7 procent van de mensen die contact heeft gehad met de politie in verband met handhaving tevre den over het politieoptreden. Dit is 5.5 procent hoger dan in 2005 (62,2 procent). 64,2 procent van de mensen die contact heeft gehad met de politie in verband met aan gifte/melding is tevreden over het politieoptreden. Dit is 7.9 procent hoger dan in 2005 (56,3 procent). 74.4 procent van de mensen die een ander contact hebben gehad met de politie is tevreden over het politieoptreden. Dit is een toename van dertien procent in vergelijking met 2005 (61,4 pro cent). Wanneer de tevredenheid over het laatste contact in zijn totaliteit wordt beschouwd, blijkt dat 68,1 procent van de respon denten die contact hebben gehad met de politie hierover tevreden is. Uit onderzoek van Regioplan en Intomart Gfk naar de tevreden heid van politiecontact blijkt dat er goede mogelijkheden zijn voor de politie om de tevredenheid van burgers over het politiecontact bezoek onze site: www.gunlioek.nl Venray 0478-571801) positief te beïnvloeden. Centraal begrip daarbij is het concept van 'actieve wederkerigheid'. Het begrip wederkerigheid drukt uit dat veel burgers gelijkwaardigheid willen in hun contact met de poli tie. De toevoeging 'actief' geeft aan dat burgers willen ervaren dat hun contact met de politie tot zichtbare actie leidt. Veel burgers nemen hun contact met de politie serieus en verlangen dat ook van de politie. De politie Limburg-Noord heeft veel aandacht voor het zogenaamde intakeproces in het korps. Het afgelopen jaar is een aantal maatregelen ingevoerd om de tevredenheid van de burger te beïnvloeden. Er loopt een klant- tevredenheidsonderzoek onder aangevers dat informatie oplevert over het aangifteproces, onder meer over wachttijden, over de professionaliteit en deskundig heid van de politiefunctionaris, over het krijgen van preventiead viezen en verwijzing naar slacht offerhulp, over het op de hoogte houden van het verloop van de aangifte en over de afhandeling van de aangifte. Aangevers ont vangen voortaan een bericht over de afloop van hun aangifte. Naar melders van incidenten wordt teruggekoppeld wat er met hun informatie is gebeurd. Er is een standaard aangiftemap ingevoerd waarmee de aangever geïnfor meerd wordt over de werkwijze van politie, justitie en slachtoffer zorg bij de aangifte. Elke burger die aangifte komt doen, krijgt een dergelijke aangiftemap mee. Er is veel aandacht in het korps voor de bejegening van het publiek en bovenal is de telefonische bereikbaarheid van de politie Limburg-Noord via tel. 0900-8844 sterk verbeterd. Eind 2005 werd tachtig procent van de bellers bin nen twintig seconden te woord gestaan. De politiemonitor is een jaarlijks landelijk bevolkingson derzoek naar criminaliteit, onvei ligheid, preventiegedrag van bur gers en de kwaliteit van optreden van de politie. Onder de inwoners van het werkgebied van de politie Limburg-Noord is duizend perso nen telefonisch naar hun mening gevraagd. c?c/wmen De gezelligste schoenwinkel van Venray Grotestraat 11 - www.capretto.nl vf; Bezoek onze showroom: ,j_ Heidseweg 33, Venray-Heide T 0478 533000 rfeC0MF0RTA™ www.comfortabel-wonen.com wONENoonpn/t veldstraat 5. Deurne, 0493-312102 www.bloemendeume.nl Keizersveld 55 Venray 0478-586200 20% KORTING

Peel en Maas | 2006 | | pagina 5