Bezuinigingen CWI treffen gemeente Venrav hard Venrayse G-judoka's begeleiden olympisch vuur Bewoners Merseloseweg betalen 'verhuiskosten' niet Familie vermiste Venraynaren boos op burgemeester Waals Onenigheid over bouwplan Leunen Aanpak uitkerings fraude effectief A Julicher Meijer Passi Flora TAXATIES McGREGOR MAN WOMAN TUINONTWERP, TUINAANLEG, TUINONDERHOUD PEEL EN MAAS Woensdag 24 mei 2006 - Pagina 3 Door personeelsgebrek grote achterstanden bijstandsuitkeringen Bezuinigingen op het per- vragen is sinds begin dit jaar fors standsaanvrager moet er zelf voor gere tijd uit de roulatie, wat ook soneel bij het Centrum voor Werk en Inkomen (CWI) tref fen de gemeente hard. Sinds 2002 handelt het CWI voor de gemeenten de bijstandsaanvra gen af. Drie jaar lang gebeurde dat tot ieders tevredenheid. Na een bezuinigingsoperatie is er fors gesneden in het perso neel. Zo ook bij het Venrayse CWI, dat werkt voor zes regi onale gemeenten (Bergen, Gennep, Horst aan de Maas, Meerlo-Wanssum, Sevenum en Venray). Op het kantoor aan de St. Jozef- weg in Venray zijn tien van de dertig banen verdwenen. Boven dien geeft het CWI de eerste pri oriteit aan bemiddeling tot werk. Het afhandelen van bijstandsaan- in het gedrang gekomen. Onvol ledige dossiers, trage afhandelin gen en grote achterstanden zijn het gevolg. Om de problemen op te lossen ziet het college zich genoodzaakt zo spoedig mogelijk zelf een extra fulltime kracht in dienst te nemen. Sinds de invoering van de WWB (Wet Werk en Bijstand) in 2002 is de intake voor de bijstand een taak van het CWI. Het voormalige arbeidsbureau zorgt ervoor dat de aanvrager alle benodigde informa tie verstrekt en controleert of de gegevens kloppen. Daarna gaat het dossier naar de gemeente, die het recht op een uitkering beoor deelt. Sinds 1 januari 2006 kan het CWI de afspraken met de gemeen ten niet meer nakomen. De bij- zorgen dat zijn dossier volledig is. In de praktijk blijkt dit niet te wer ken. De klanten zijn er niet toe in staat of ze weten niet wat er van hen verwacht wordt. De belangen van de bijstandsaanvragers drei gen in het gedrang te komen. De gemeente spreekt van een 'lastige en vervelende situatie voor de klant'. Daarbij wordt de gemeente opgescheept met onvol ledige dossiers. De nood is inmid dels zo hoog dat er snel actie moet worden ondernomen. Daarbij komt dat er een eind is gekomen aan de dalende trend bij bijstands aanvragen. In het eerste kwartaal van 2006 lag het aantal aanvragen bij het CWI 25 procent hoger dan in dezelfde periode vorig jaar. Van wege ziekte was een 'intaker' lan- voor stagnatie zorgde. Het college laat een 'stevig sig naal' uitgaan naar politiek Den Haag. Het is intussen ook een lan delijke probleem geworden. Enke le gemeenten hebben de bijstand sintake alweer overgenomen van het CWI. Nadat in 2002 met de komst van de WWB alle gemeen ten formatieplaatsen moesten inle veren, kunnen ze het nu op eigen kosten alsnog gaan uitvoeren. De bezuinigingsoperatie wordt onder het mom van 'efficiencykor ting' opgelegd door het ministerie van Sociale Zaken. De opzet is dat CWI, UWV en gemeenten steeds meer gaan samenwerken op het gebied van werk en inkomen. Door de komst van bedrijfsverza melgebouwen wordt de efficiency en ketensamenwerking verhoogd. Het college heeft een paar jaar geleden de komst van zo'n verza melgebouw in Venray afgewezen. Vanwege de uitgestrektheid van het gebied tussen Gennep en Sevenum en het ontbreken van draagvlak bij de gemeenten en UWV De gemeente Venray kiest er ook niet voor het CWI te 'ontlas ten' van de bijstandsaanvragen. Wel komt er een herverdeling van het werk. Het CWI verzorgt voort aan alleen nog de intake van bij standsaanvragers die dichtbij de arbeidsmarkt staan. Dit zijn fase 1- en 2- klanten die naar verwachting weer vrij snel aan werk kunnen worden geholpen. De gemeente gaat zich voortaan ontfermen over aanvragers die een grotere afstand hebben tot de arbeidsmarkt. Negen G-judoka's van Sport instituut Verhagen uit Venray begeleiden op vrijdag 9 juni het olympisch vuur van de Special Olympics van Ven ray naar Hoogezand waar de spelen voor sporters met een beperking dat weekend zullen plaatsvinden. "Het is een hele eer", zegt Rudy Verhagen van het Venrayse sportinstituut, die met negen van zijn pupil len deelneemt aan de Special Olympics. "Bij de Special Olympics staat de olympische gedachte van deelnemen is belangrijker dan winnen nog echt voorop. In het weekend van 9 tot en met 11 juni strijden 1200 sporters met een beperking in diverse sporttak- De Venrayse judoleraar Rudy Verhagen wordt door zijn pupillen die deelnemen aan de Special Olym pics op handen gedragen. ken om de hoogste eer. Atletiek, paardrijden, judo, hockey, turnen, tennis en nog tal van andere dis ciplines staan op het programma. In Hoogezand staat een compleet olympisch dorp, het is een fantas tische happening. Ik heb de Spe cial Olympics twee jaar geleden in Hoogvliet mee mogen maken. Voor de deelnemers en de bege leiders is het één groot feest. Op zaterdag 10 juni zijn de officiële opening en de trainingen, terwijl op zondag 11 juni de wedstrijden plaatsvinden", aldus Verhagen. Maar voordat het zo ver is, mogen de negen g-judoka's van Verhagen het olympisch vuur van Venray naar Hoogezand begelei den. Vanuit Venray en Roosendaal vertrekken op vrijdag 9 juni atleten met het vuur naar Zwolle waar de twee groepen elkaar treffen. Van daaruit gaat het hele gezelschap richting Groningen om uiteinde lijk in Hoogezand het olympisch vuur over te dragen. Sportinstituut Verhagen werd door de politie organisatie Torch Run 2006 bena derd om het olympisch vuur te begeleiden. Verhagen: "Dat wordt lokaal een uniek evenement.Vanaf het politiebureau worden we door districtschef Verheggen en burgemeester Waals uitgezwaaid en succes toegewenst. Een aantal lopers rennen vervolgens met het olympisch vuur, onder begeleiding van politiemensen, naar het trein station in Oostrum, Onze negen judoka's gaan met taxi's mee naar Oostrum om van daaruit met de trein verder te reizen richting Zwolle. De kinderen verheugen zich hier al enorm op. Voor hen is het een prachtige belevenis. Overigens kunnen belangstellen den zich nog altijd opgeven om dit stuk van Venray naar Oostrum mee te rennen, zodat het vervoer van het olympisch vuur nog mee aandacht en uitstraling krijgt." Met 250 leden zit Sportinstituut Verhagen in Venray enorm in de lift. In de judozaal aan de Heu velstraat krijgen ook nog eens 25 judoka's met een beperking trai ning van de Venrayse judoleraar. "Ik geef nu zeven jaar judoles aan mindervaliden, waarvan vijf jaar in Venray. In die tijd heb ik een goed netwerk opgebouwd in Europa. Dat resulteert er wellicht in dat drie judoka's in november 2007 gaan deelnemen aan de World Summer Ganes in Shang hai. In de herfstvakantie gaan we dit jaar met 44 mensen, valide en mindervalide sporters en bege leiders, naar het Engelse Clacton. Vier dagen puur voor de lol en de teamgeest verder uit te breiden. De gezelligheid staat dan voorop, de prestatie is voor die ene keer bijzaak. Dat wordt echt genieten." Beroving De politie onderzoekt een bero ving die in de nacht van zater dag op zondag plaatsvond op de Bleek. Daarbij werd een 49-jarige man uit Venray van zijn mobiele telefoon beroofd. Dat gebeurde tussen twee uur en half drie toen de man over de Bleek liep. Plotseling werd hij van achteren benaderd. Zijn gsm werd afgepakt en de dader ging er van door. Het slachtoffer ging er ach teraan, maar viel even verderop op de grond. Daarbij liep hij diverse schaafwonden op. De dader had een getinte huidskleur, was 25 tot 30 jaar oud en ongeveer 1.80 m. groot. Hij had een normaal pos tuur en zwart krullend haar. Onderzoek naar verkeersongeval De politie gaat de toedracht onderzoeken van een verkeerson geval dat donderdagmorgen kort na 11.00 uur plaatsvond op de Molenhofweg. Een 27-jarige inwoner van Oirlo raakte daarbij gewond en moest worden opgenomen in het zie kenhuis vanVenlo. De man reed met zijn auto over de Molenhofweg komende uit de richting van de Deurnseweg. Ter hoogte van de kruising met de Brienshoekweg en de Laag- riebroekseweg raakte de hij de macht over het stuur kwijt en belandde in de greppel. Het kantoor voor VENRAY en omgeving Echtscheiding allimentatie omgangsregeling arbeidsrecht Venray - Tel. 0478 - 521 070 De vier gezinnen aan de Mer seloseweg zijn niet van plan de 'verhuiskosten' van 150 euro te betalen. Op verzoek van de bewoners verlegt de gemeente de dorpsgrens tussen Venray en Merselo honderd meter in westelijke richting, zodat deze vier woningen voortaan bij Venray horen. Daarmee wordt de grens weer recht getrokken. Want de nieuwe woningen aan de overzijde van de Merseloseweg waren al bij Ven ray ingedeeld. Zodat deze huizen beter verkoopbaar zouden zijn. "Onze overburen en de buren rechts wonen in Venray. Dan is het toch logisch dat ook wij bij Venray horen", zegt Mieke Gloudemans, die spreekt namens de bewoners van Merseloseweg 172 tot en met 178. Het verbaast haar dat in de gemeenteraad is geopperd dat zij zelf moeten opdraaien voor de PTT-kosten. Het wijzigen van de postcode kost 150 euro. Wethou der Patrick van der Broeck (CDA) antwoordde op vragen van Gerrit Verkoeijen (Samenwerking) dat de kosten inderdaad voor rekening van de bewoners komen. Gloudemans is het daar niet mee eens. "Want in het verleden is ons huisnummer herhaaldelijk veranderd. In 2001 nog vanwege de nieuwe huizen die in de hoek Hoenderstraat-Merseloseweg gebouwd zijn. En enkele jaren daarvoor vanwege de apparte menten bij de Rabobank. We kre gen van de gemeente telkens tien verhuiskaarten toegestuurd. Daar moesten we het mee doen. Alle andere kosten moesten we zelf betalen." Mieke Gloudemans wijst erop dat de huizen vroeger bij Venray hebben gehoord. "Zo'n twintig jaar geleden tijdens de ruilverka veling is dat veranderd. Sindsdien wonen we in Merselo. We zitten hier eigenlijk in een niemandsland. Nu er rondom ons heen nieuwe huizen gebouwd worden, is het logisch dat wij allemaal dezelfde woonplaats krijgen. En dat is niet omdat wij iets tegen Merselo zou den hebben." Ze denkt dat de gemeenteraad en wethouder Van der Broeck niet goed van de situatie op de hoogte zijn. "Wij betalen er in elk geval geen dubbeltje aan. Want anders hoeft het niet voor ons." Theo Zegers, voorzitter van de dorpsraad, kan zich niet herinne ren dat ooit vanwege de ruilverka veling de dorpsgrens verlegd zou zijn. "De dorpsraad heeft er verder geen moeite mee. Als deze men sen bij Venray willen horen, is dat prima. Het is hun keuze." GERT JAN REIJNDERS 06-20 43 99 57 www.passiflorahoveniers.nl Bende opgerold De politie heeft onlangs vier personen van 15 tot en met 18 jaar aangehouden op verdenking van zo'n dertig inbraken. Het gaat om drie jongens uit Venray en één uit Wellerlooi. Het betreft auto- en woninginbraken die sinds okto ber 2005 allemaal in Venray zijn gepleegd. Drie verdachten zijn in bewaring gesteld. De politie zet het onderzoek voort en sluit meer aanhoudingen niet uit. De zaak kwam aan het licht toen een alerte getuige begin mei een van de jongens betrapte. Na verder onderzoek kwamen de andere zaken en verdachten in beeld. De buit liep bij de inbraken uiteen van navigatiesystemen, fietsen en autoradio's tot sieraden. Vervolg voorpagina In en om het pand wordt onder meer naar vingerafdrukken gezocht. Ook het buurtonderzoek wordt verder voortgezet. In de Marokkaanse moskee in Brukske werd vrijdagmiddag door de imam speciaal gebeden voor Fouad Ben- della en Karim Forkor. De politie is nog steeds op zoek naar informatie in verband met deze zaak en vraagt getuigen zich te melden bij de politie via het telefoonnummer 0900-8844. Burgemeester Waals was deze week in het buitenland en niet bereikbaar om een persoonlijke reactie op de brief van Habiba Alitou te geven. Namens het col lege, dat dinsdagmorgen ruim 1,5 uur sprak over de verdwijning van Fouad Bendella en Karim Forkor en de impact die hun vermissing heeft op de Venrayse samenleving, laat voorlichtster Josine van Loon weten dat het 'integer bedoelde verhaal vanuit het college helaas een heel andere teneur heeft gekregen'. "Het college wilde zijn medeleven betuigen, en ook de burgemeester heeft op persoon lijke titel met de beste bedoelin gen op de vermissing van de twee mannen gereageerd. Het is alleen ontzettend jammer dat zijn ver haal, en daarmee ook de bedoe ling van het totale college, een negatieve teneur heeft gekregen in de media." Volgens Van Loon heeft de burgemeester met de politie de afspraak gemaakt om in een later stadium pas contact op te nemen met de familie. En de zogenaamde strijd om de oogst zou een inter pretatie van sommige media zijn. "Het college wil nu echter niet meer over mensen praten, maar met mensen. Het wil zijn mede leven betuigen, zoeken naar de juiste weg om daar uiting aan te geven en op dit moment verder niet op de brief van mevrouw Ali tou reageren." Elf woningen op plek champignonkwekerij Van Berlostraat Bouwondernemer Hurks krijgt toestemming om in Leu nen elf patiowoningen te bou wen op de plek van champig nonkwekerij Janssen aan de Van Berlostraat. Het nieuwe bouwplan grenst aan de over zijde van de weg aan nieuw bouwwijk De Korenmolen. Om de bouw mogelijk te maken, moet vrijstelling worden verkre gen van het bestemmingsplan. B en W willen hieraan meewerken, hoewel de stedenbouwkundige opzet nog niet door de beugel kan. De woningen moeten ruimtelijk - qua ligging en uitstraling - goed passen in de bestaande omge ving. Daarover bestaan twijfels. Het bouwplan is inmiddels al vijf keer behandeld in de commissie Welstand, waar irritatie is ontstaan over de gebrekkige communicatie met de architect en de opdracht gever. Het irriteert de commissie leden dat er niets gedaan wordt met adviezen en suggesties om zo kwalitatief een beter plan te krijgen. Terwijl er duidelijke afspraken waren gemaakt om uit de impasse te komen. Het draait Uit het jaaroverzicht 2005 van de Sociale Recherche Lim burg- Noord blijkt dat de aan pak van fraude met bijstand binnen de gemeente Venray succesvol is. Door de goede resultaten heeft het voorko men en bestrijden van fraude een grote bijdrage geleverd MAKELAARDIJ aan de daling van het aantal bijstandsgerechtigden in 2005 met bijna 10%. Daarnaast leveren de acties in Venray 300.000 euro(2004) en 555.000 euro(2005) op aan bespaarde uitkeringsgelden. Sinds 1 januari 2004 zijn de sociale recherche units van Venlo en Venray opgegaan in het samen werkingsverband Sociale Recher che Limburg-Noord. De resultaten van het samenwerkingsverband laten voor de gemeente Venray over 2005 een stijgende lijn zien ten opzichte van 2004. Zowel als het gaat om het terug vorderen van ten onrechte ver strekte bijstand, het aantal beëindi gingen als gevolg van acties door de sociale recherche en de uitke ringsgelden die daarmee worden bespaard, zijn de resultaten voor de gemeente Venray over 2005 beduidend beter dan over 2004. Dit is volgens de gemeente voor al het gevolg van de invoering van hoogwaardig handhaven in 2005, waardoor de samenwerking tus sen medewerkers van de afdeling Maatschappelijke Diensten van de gemeente Venray en de soci ale recherche veel intensiever is geworden. bijzonder vervangend vervoer 4 jaar Focwa garantie door verzekeraars geselecteerd geen eigen risico (tot max. €150,-) 1 vooral om de bouwdichtheid en de inpassing in het gebied. Daarbij zegt Welstand dat het zich soepel heeft opgesteld. Hurks is het op zijn beurt niet eens met eisen van Welstand. Hurks baseert zijn plannen op 'marktonderzoek' en wensen van de toekomstige bewoners. Het meningsverschil spitst zich nu toe op de daken. Gemeente en Welstand wensen meer variatie tussen de verschillende daken. Terwijl Hurks kiest voor één bouwcomplex met een eenvou dige oplossing. Zolang hierover geen overeenstemming is bereikt, ligt er geen definitief goedgekeurd bouwplan. Omdat het plan al zo lang loopt, wil de gemeente hierop vooruitlo pend toch het licht op groen zet ten om vaart in het bouwproject te houden. NEW for MAN WOMAN PAUL BROUWER MODE PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Grotestraat 68 5801 BH Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tel. 0478-582727 Fax 0478-510916 Redactie Ron Koenen Henk Lammen Christ van den Munckhof Henk Willemssen redactie@vandenmunckhof.nl Advertenties: Arie Snellen e-mail: asnellen@ vandenmunckhof. nl telefoon: 0478-58 27 27 Tarieven op aanvraag e-mail: advertentie@ vandenmunckhof.nl Aanleveren advertenties: Uiterlijk dinsdag 18.00 uur. Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Verspreidingsbureau Periodiek - Tel. 0478-582877 uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur. Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Aanleveren kopij: Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur. Abonnementen 18,50 (postcode 58..) 32,50 (overige binnenland) sphwrn, ADVOCATEN Gratis kennismakingsgesprek HOVENIERS SNELLE SERVICE PROFESSIONELE VERWERKING DE VOORDELIGSTE TARIEVEN Tel. 0478-512772 Fax 0478-512768 C3l>rio/ef FOCWA EUROGARANTBEDftUF Schootsveld 2, Vierlingsbeek tel: 0478 - 63 40 20 www.fransenautoschade.nl NEW YORK 1 92 1 WILHELMINASTRAAT 2-4 VENRAY TELEFOON 0478 510943 www.paulbrouwer.nl

Peel en Maas | 2006 | | pagina 3