Set Up optimistisch de toekomst in Dartclub 't Tumpke kampioen Eerste plaats motorcrosser Rob Simons EK Motorcross in Venray Tong II uitstekend op dreef Angèl Koenen Limburgs kampioen Woensdag 24 mei 2006 - Pagina 24 Geslaagd jubileumweekend in Meerlo PEEL EN MAAS DC De Piëlhaas PDV De Maasvogels PDV Ysselsteyn PDV De Zwaluw LR en PC St. Jan Merselo Nobel Paardensport vereniging Ysselsteyn PC De Jumpers Sjoelkoppels succesvol Sportnieuws -info Alle leden van de jubilerende volleybalvereniging van Set Up op de foto in sporthal 't Brugeind. Foto:Marijn Poels. Volleybalclub Set Up Meerlo zit met meer dan 200 leden weer dui delijk in de lift en ziet de toekomst weer heel positief in. Bovendien zijn er onder de leden tal van prima initiatieven die het enthou siasme binnen de vereniging in positieve zin aanwakkeren. Dat is in een notendop de kern van de toespraak die voorzitter Hans Vestjens van Set Up zaterdagavond hield aan het begin van de reünie bij gelegenheid van het 40-jarig jubileum. Meer dan 170 leden en oud-leden waren naar deze feeste lijke bijeenkomst gekomen. Oud-leden vanuit Zuid-Afrika, Gouda, Goes en Spaarndam waren naar zalencomplex 't Brugeind geko men om herinneringen op te halen uit de sportieve periode bij Set Up. Zoals Roel Belgers, ooit een speler van Heren 1, die tegenwoordig in Gouda woont. "Erg leuk om je oude sportmaatjes weer te ontmoeten", vertelde Roel. Om aan te geven dat hij nog steeds sportief is, fietste hij zon dag vanuit Venray, waar zijn ouders wonen, 145 km naar zijn woonplaats Gouda. De vele foto's op de foto-expositie maakten weer veel tongen los over het roemruchte verleden van Set Up, over de hoogte en dieptepunten. Vest jens roemde de vele nieuwe ideeën van leden om weer allerlei activitei ten buiten het officiële volleybalpro gramma op te zetten. Zo komt er dit jaar weer een beachvolleybaltoernooi, wordt er een jeugdkamp georgani seerd en zijn er plannen voor dauw- trappen en een fietstocht. Ook de vele jeugdactiviteiten onder leiding van Angelique Crins-Willems scoren bin nen de vereniging goed. Door haar enthousiasme zijn ook oudere jeugd leden geïnteresseerd geraakt om de allerkleinsten van Set Up mee te trai nen. En wie de jeugd heeft, heeft de toekomst is ook het motto van deze Meerlo-Wanssumse sportvereniging. Het jubileumweekend van Set Up werd een groot succes. Dat is mede te danken aan de aanwezigheid van de selectie van Jong Oranje (de beste 15- en 16-jarigen van ons land) die een weekendje Meerlo hadden, er hun trainingen deden, zaterdag een clinic verzorgden voor en met de jeugd van Set Up en een demonstratiewed strijd speelden tegen Heren 1 van Peelpusch, eerste divisie. Het werd een flitsende demonstratiewedstrijd met veel sportieve hoogstandjes. De zondag stond in het teken van een spectaculaire spellenmiddag voor de jeugdleden. "We kunnen terugzien op een zeer geslaagd jubileumweek end waarvoor de jubileumcommis sie veel werk heeft verzet. Maar ze heeft gezien en gehoord dat het zeer gewaardeerd wordt", aldus voorzitter Vestjens. Vorig jaar eindigde het wedstrijd team van dartclub 't Tumpke als twee de in de 4de divisie van de Peelland Dartbond. Dit hield in dat men pro moveerde en dit seizoen uitkwam in de 3de divisie H De doelstelling van dit seizoen was: handhaven in de 3de divisie. Om dit te bereiken werd het team, bestaande uit: Joost Bruijsten, Jos de Hoog, Alex Disveld, Luuk van den Eisen, Roel van de Pasch en Tom Smits versterkt met Ron de Lauw uit Meerlo. Ron is een zeer ervaren spe ler die reeds jaren actief is in de dart- sport Dit bleek achteraf een gouden greep te zijn. Mede door zijn enthousi asme en inzet lukte het Ron de Lauw om zijn medespelers naar een hoger niveau te tillen. Dit hield in dat onver wachts zware wedstrijden werden gewonnen. Al gauw nam DC't Tumpke de kop positie in en werd ook gewonnen van de directe achtervolgers. Aan het einde van het seizoen werd het team, vier wedstrijden voor het einde van de competitie, ongeslagen kampioen. Ook dit jaar zal het wedstrijdteam van DC't Tumpke promoveren en wel naar de 2de divisie. In het totaal werden twintig wed strijden gewonnen en vier wedstrij den gelijk gespeeld. Helaas gaat Ron het team verlaten en komend seizoen in Venray darten. Om het kampioenschap te vieren zal op vrijdag 2 juni 2006 in sportcafé 't Tumpke van 19:00 - 20:00 uur een receptie worden gehouden. U bent van harte welkom. In café De Piëlhaas wordt op vrij dag 26 mei vanaf 20.30 uur de tweede wedstrijd van de zomeravondcompe titie gehouden. Aan dit toernooi kan iedereen deelnemen. Inschrijven kan tot 20.15 uur en via tel. (0478)582187. Er worden negen wedstrijden gehou den en de finale is op vrijdag 1 sep tember. Op zaterdag 27 mei wordt vanaf 20.30 uur het whiskeydarten gehouden. Hieraan kan iedereen deel nemen. Inschrijven kan tot 20.15 uur of via bovenstaand telefoonnummer. Uitslag darten: winnaarronde; 1) Peter Thissen. 2) Hubert Janssen. 3) John Tebarts. 4) Gerard de Bruijn. 5) Chris Sysock. 6) Twan Swaghoven. 7) Rob Vermeulen. 8)Thorsten Gooren. Verliezerronde; 1) Henk Vermeulen. 2) Mat Janssen. 3) Tom Hendriks. 4) Rob van Dooren. 5) Peter van de Berg. 6) Marco Jacobs. 7) RoyTroisfontaine. 8) Dave Achten. Er werd drie keer 180 gegooid door Peter Thissen. Uitslag wedvlucht Epehy. Veertien deelnemers. 340 duiven. 1, 17, 24 F. Textor. 2, 3, 15, 22 Els van Gebr. 4, 16 J. Verhoeven. 5,6, 20, 21,23 L. Verhoe ven. 7, 25 H. Francken. 8,9,13,18,19 J. Kuijpers. 10, 11, 12 A.Aarts. 14 G. Peters. Uitslag wedvlucht Epehy. Dertien deelnemers. 240 duiven. 1, 7, 10, 11, 16, 21 G. Cox. 2, 3, 12, 18, 25 G. Lin- ders. 4, 5,6,13,14,17, 22 G. Maessen jr. 8,9,15 Th.Teunissen. 19 Frank van de Ven. 20, 23 Potten & Laenen. 24W.Philipsen. Uitslag wedvlucht Epehy, 469 duiven, 27 deelnemers. 1,6,9,18 J. Kerstens. 2 van Haren-Stiphout. 3 J. v. Kessel. 4, 11,17,19,20 M. Voesten en dochter. 5 H. Peeters. 7,8,13 J. Sijbers. 10 A. Sijbers. 12 H. Strijbosch. 14,23,24 H. Vermeulen. 15,21,25 J. Voesten. De ponyruiters hebben in Sevenum deelgenomen aan een selectiewed strijd. Sannah Kreuzer startte in de Bixie klasse AA en behaalde samen met haar Boyke 124,5 punten. Dit was goed voor een eerste plaats. Judith Selder startte in de Bixie in de klasse B en ook zij was samen met haar pony goed voor een fraaie eerste plaats. Liz Arts startte met Scooby in de klasse D-Ml en behaalde met 195 punten een vierde plaats. Leden van St. Jan Merselo zijn langs de deuren gegaan om loten te verkopen voor een loterij die tijdens het concours is gehouden. Nog niet alle prijzen zijn afgehaald! Zie www.stjanmerselo.nl.voor de winnende lotnummers. Winnaars kunnen tot en met 31 mei contact opnemen met Janine van Ooi via tel. 06-15011662. Jolein Coopmans van Nobel heeft deelgenomen aan een wedstrijd in Beesel. Met haar pony Mistral behaal de ze een mooie derde prijs met 200 punten. Marloes van Rattingen is naar een wedstrijd in Swolgen geweest en heeft met pony Arno in de klasse EM1 een eerste prijs behaald met 188 pun ten. Ook is ze naar de selectiewed strijd in Sevenum geweest waar zij een mooi parcours heeft gesprongen en daarmee een eerste prijs behaalde in de klasse EB. Kim Muijsers reed een mooie proef met haar pony Cindy. Zij behaalde in de klasse BB een schit terende eerste prijs met 194 punten. Ook Lisette van den Berg wist een eerste prijs te veroveren. Samen met haar pony Mickey heeft zij een mooie DL1 proef gereden waar ze 201 pun ten mee verdiende. Luca de Rijck nam deel met haar pony Black Beauty in de klasse AL1 en behaalde een tweede prijs met 199 punten. Ook het kleine viertal bestaande uit; Luca de Rijck, Vera Verstegen, Kim Muijsers en Juliet Willems behaalde een tweede prijs. De motorcrossers hebben deel genomen aan een jeugdcross op het Radiocircuit in Stevensbeek. De cross werd gehouden door MC Wanroy. De baan was bij aanvang van de wedstrijd al behoorlijk modderig en werd er na een paar fikse buien niet beter op. In overleg met de club en de wedstrijdleider werd er besloten om het bij een manche te laten. Voor deze wedstrijd hadden zich 175 rijders aan gemeld en de club gezorgd dat alles perfect in orde was. Bij de 65 versnel lingen grote wielen wist Jeremy de Vink in het modderbad verschillende plaatsen voor zich goed te maken om toch nog een negende plaats in het dagklassement. Bij de 85 kleine wie len B moest Bryan Kersten een plekje inleveren en eiste een zesde plaats op. Bij de MX 2 Jeugd werd Emile Cox bij de eerste doorkomst als negende genoteerd en wist op te klimmen om toch met de derde beker huiswaarts te kunnen keren. Een vijfde plaats bij de veteranen kwam op naam te staan van Andre Cox die in de manche een vrij constante strijd reed. Nadat de jeugd wedstrijd na een manche werd afge- vlagd dachten velen dat de volgende wedstrijd ook wel niet door zou gaan, maar niets was minder waar. MC Wan roy ging met man en macht aan de slag en het resultaat mocht er zijn. Ondanks dat er avonds en nachts nog verschillende buien vielen lag de baan er redelijk bij. De trainingen en de eerste manches hadden nog te maken met een baan die nog op sommige plaatsen behoorlijk modderig was, maar het voornaamste was men kon rijden. Later droogde de baan. Voor deze wedstrijd hadden zich 209 rij ders aangemeld en er werd fel gestre den op het Radiocircuit te Stevens beek waar deze wedstrijd verreden werd. Bij de MX 1 Inters wist Maarten van der Aa in de eerste manches een negentiende plek voor zich veilig te mogen stellen en in de tweede man che ging hij wegens problemen niet meer van start, terwijl Marc Josephs in de eerste manche beslag legde op een 23e plaats en in de tweede man che op een 26e stek werd afgevlagd en de 27e man werd in het dagklas sement. Een achtste plaats bij de MX 1 Nationaal kwam in handen van Ad Coenen door in de manches op een tiende en een zesde plek te worden afgevlagd en wist Edwin Logtens toch nog een 21e stek voor zich veilig te stellen en werd in de manches de 22e en een 17e man. Bij de MX 1 Senio ren was de grootste beker voor Rob Simons weggelegd die de beide man ches voor zich winnend wist af te slui ten en reed Roy Nilessen een sterke eerste manche door beslag te leggen op een negende plek en in de twee de reeks moest hij genoegen nemen met een 20e plaats en werd hiermee veertiende in de daguitslag. Sjoerd Heijnen eindigde op een 27e en een 30e stek en werd 31e in het algemene klassement. Bij de MX 2 Junioren eiste Dennis Kuenen op een tweede plek door in de reeksen beslag te leggen op een manche overwinning en een vijfde plaats. Op Hemelvaartsdag is er een nationale wedstrijd in Neerijen en komende zaterdag gaat de jeugd naar Venray waar zondag het interna tionaal geweld losbreekt tijdens de EK Open Klasse. Rob Simons in actie Op circuit De Peel wordt op zon dag 28 mei de Nederlandse editie om het Europees kampioenschap motor cross in de Open klasse verreden. Ven ray heeft dit jaar om de openingswed strijd voor dit kampioenschap mogen organiseren. Deelnemers uit negen landen gaan de strijd aan voor de kampioenspunten. De favorieten zijn natuurlijk de eigen rijders uit Neder land. Maarten van der Aa uit Oirlo gaat zeker proberen om op zijn Grand Prix veel punten te scoren. Hij is een rijder waar het team op kan bouwen. Erwin Robins uit Helmond die dit jaar weer is overgestapt van de KNMV naar MON maakt zeker kans op de eind overwinning. Hij heeft al enkele keren op zaterdagen het circuit bezocht voor extra trainingen. Uit Duitsland komt Frank Janssen-Teitz. Hij was in 2005 met drie manche overwinningen de overtuigende winnaar in Venray tij dens dezelfde EK wedstrijd en wil dit natuurlijk graag herhalen in 2006. Hij werd in de eindstand tweede achter Christoph Möckli (CH). Christoph de IMBA kampioen van 2005 liet in Venray vorig jaar in de eerste manche veel punten liggen en zal zeker uit zijn op eer herstel dit jaar. Het feit dat cir cuit De Peel geen echt Hollands-zand heeft maakt dat de buitenlandse deel nemers zich er ook thuis voelen. Ook de deelnemers uit Groot Brittannië, Frankrijk en de Tsjechische Republiek moeten in Venray punten kunnen pak ken. Diverse buitenlandse rijders zijn bekend met het Peel circuit doordat zij in het verleden hebben deelgeno men aan het Int. Jeugdweekend in Venray. MCC Venray heeft het circuit voor deze wedstrijd speciaal aange past zodat de rijders nog hoger en verder springen. Dit alles zorgt dat het publiek gegarandeerd spanning en spektakel te zien zal krijgen. De wedstrijd wordt om 12.30 uur offici eel geopend worden door burgemees ter Waals van de gemeente Venray. De Open klasse is de klasse waar gereden mag worden met elke cilinderinhoud. Dus zal er extra spanning zijn tussen rijders met een 125cc machine en 500 cc machine. Naast de EK rijden de MX 2 en Zijspannen een NK wedstrijd. Bij de MX 2 gaat Herman Hylkema (Tien hoven) voor Martien Romviel (Boekei) aan de leiding. Menno Verleng (Venlo) staat zesde. Bij de Zijspannen wordt het kampioenschap aangevoerd door Mare Leysen op een punt gevolgd door Jan Visscher. Haske Hurkmans als bakkenist bij Etienne Bax staat derde in het kampioenschap. Bij deze klas sen komen ook rijders uit België en Duitsland aan de start in Venray. Op zondag rijden verder de MX 1 junio ren en MX 1 senioren. IN deze Idasse komen ook vele regio rijders aan de start. Zaterdag 27 mei maakt de jeugd haar opwachting in Venray. Alle klasse van 50cc mini tot de veteranen klasse komen vanaf 12.00 uur aan de start. Bovendien staan ook de liefhebbers aan de start in Venray. Op een normale zaterdag maken zij hun rondjes op cir cuit De Peel. Nu gaat het er voor hen echt om. De plaatselijke rijders Roel Hendrikx en Jack Maessen gaan alles in het werk stellen om de overige rijders voor te blijven. Maar de oud zijspan coureur Jack Maessen geeft vele nog crossles op zaterdag. Alle rijders zullen op deze zaterdag extra gemotiveerd zijn. Na deze wedstrijden van de jeugd gaan de EK deelnemers gedurende een half uur het circuit met een vrije training verkennen. Beide dagen beloven veel spanning en sensatie, zodat een bezoekje aan een of beide dagen zeker aan te beve len is. De trainingen beginnen beide dagen om 9.00 uur. Vanaf 11.30 uur gaan de eerste wedstrijden van start. Zondag vindt om 12.30 uur de offici ële opening plaats. Circuit De Peel is gelegen aan de N277 (middenpeel- weg) ter hoogte van de basis Groep Geleidewapens De Peel. Op het regionaal danexamen voor Zuid Nederland dat onder auspiciien van de Taekwondobond Nederland in Sporthal Zoggel in Volkel mei werd gehouden heeft Roxanne Decker van taekwondovereniging Tong II uit Ven ray haar tweede dan behaald. Samen met haar partner Samira Bikhelkhalen liet Roxanne zien dat haar intensieve voorbereidingsperiode niet voor niets was geweest. De examenonderdelen bestaande uit de onderdelen theorie, schijnge vechten, stapsparring, zelfverdediging, traptechnieken op het kussen, vrij sparring en breektesten werden alle met ruim voldoende door de examen commissie beoordeeld. De uitvoering van de onderdelen zelfverdediging en vrij sparren vond de examencommis sie zo indrukwekkend dat zij hiervoor een extra compliment in ontvangst mocht nemen. Op het einde van de dag mocht Roxanne het felbegeerde tweede dandiploma in ontvangst nemen waarbij het internationaal erkende diploma afgegeven door de World-Taekwondo-federation over een paar weken volgt. De wachttijd voor het volgende danexamen zal ongeveer drie jaar bedragen. Tijdens het zondag mei gehouden Ching-Hun stijltoernooi waren er ook mooie resultaten voor de stijlgroep vanTong- II. In sporthal De Korref in Meijel kwam Tong-Il met achttien leden aan de start in de diverse leeftijd- en gra duatieklassen. Het toernooi had voor een aantal deelnemers een dubbele functie, namelijk ook als voorberei ding voor het aankomende danexa men. Hier was de doelstelling, omgaan met spanning en toch presteren. Deze doelstelling werd door de meeste deelnemers ruim behaald. Voor Gree- vink senior is het tevens een voorbe reiding voor zijn zevende dan examen dat hij eind dit jaar eindelijk wil gaan behalen. Rob had dit al enkele jaren uitgesteld omdat hij zijn tijd groten deels stak in de leden van Tong II en met name in zijn zoon Ferry die aan komend weekend zal starten in de klasse sparring 84 kg. op het EK in Bonn. Eerste prijzen waren er op het stijltoernooi voor Marjolein Bindels in de klasse dames A-junioren, Liana Ver meulen dames C-junioren en Amber Pantsers dames B-aspiranten. Tweede prijzen waren er voor Renske Janssen dames A-aspiranten, Marleen Janssen Dames A-senioren en Josephine van Lin dames C-pupillen en derde prijzen voor Roxanne Decker dames A-senio- ren.Roy Donders heren A-pupillen, Kim den Holder dames A-junioren, Vito Smeds heren C-pupillen, Job Nel len herenA-junioren en Rob Greevink heren A-senioren Tamara Klaassen van PC Ysselsteyn heeft met haar paard Ucorline aan een springwedstrijd in Meerlo deel genomen. Ze startte in klasse B en behaalde een tweede plaats. Op de eerste selectiewedstrijd voor pony's die verreden is in Sevenum behaalde Katja Jeurissen in de cate gorie DM twee prijzen. Namelijk de vijfde prijs met Manolito en de zesde met Kimula. Iris Jeurissen werd num mer twee in de categorie DZ met Tinka's Boy. Esther Jeurissen won met haar paard Replay de categorie L in Astenheusden. Twee van de vijf deelnemende kop pels van Sjoelclub Venray zijn bij het avondkoppeltoernooi in Beneden- Leeuwen in de prijzen gevallen. In de klasse D kwamen Mimi jansen en Ben Rongen op de eerste plaats terecht met een gemiddelde van 97.7. Anny van der Heijden en Regien San ders behaalden eveneens in de klasse D een derde plaats met een gemid delde van 92.1. Tijdens de Limburgse kampioen schappen zwemmen langebaan in Kerkrade, was de Oirlose sprintster Angel Koenen van HZPC succesvol. Op het koninginnenummer, de 100 meter vrijeslag zwom zij bij de meis jes junioren naar de Limburgse titel in een tijd van 1.04.02 minuten. Dit was tevens een nieuw persoonlijk record. Met het eerste damesteam van HZPC Horst werd eveneens de Limburgse titel behaald op de 4x 200 meter vrije slag en het zilver op de 4x100 meter vrijeslag. Individueel werd op de 50 meter vrijeslag en 100 meter rugslag het zilver behaald. Met het estafette team meisjes juni oren 4x100 meter en 4x200 meter vrijeslag eveneens het zilver en op de 4x100 meter wisselslag brons. Clubgenoot Guus Geurts uit Venray behaalde zowel op de 100 meter rug slag jongens junioren, als met het esta fette team op de 4x100m wisselslag het brons. Renate van Lijssel uit Swol gen behaalde met het tweede dames team op 4x100 meter en 4x200 meter vrijeslag respectievelijk het brons en zilver. rftEKWOHPt

Peel en Maas | 2006 | | pagina 24