\LVIMADI Ontspannen in drie stappen WAARDEBON PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS Woensdag 24 mei 2006 - Pagina 23 Hans Teunissen, de fitste wethouder van Venray Speciale aanbieding voor lezers Peel Maas: profiteer van de 'bodywrap' van Total Body Beauty Care Mijn zomervakantie begint bijna: ik ga heerlijk onthaas ten in de warme Spaanse zon. Niets kan me van het strand verjagen. Tenminste, dat dacht ik. Totdat ik vorige week een nieuwe bikini ging kopen. Ik stond in het pashokje en ik heb wel vijf bikini's uitgeprobeerd. Zonder resultaat. Geen enkel model stond me. Mijn buikvet was meer dan ik had verwacht, en ik kon het ook niet verstop pen. En ook mijn bovenbenen zwabberden vervelend mee. Dat lag niet aan de bikini's, het lag aan mij. Had ik toch maar die toetjes en chocolade laten staan, en meer gesport... Jeetje, hoe kan ik dit probleem nu weer oplossen? De Spaanse stranden lonken, maar ik voel me niet op mijn gemak met een lijf dat niet meer zo strak is dan ik had gehoopt. Ik neem contact op met Marina Hendriks, mijn schoon heidsspecialiste van Total Body Beauty Care. Ze heeft onlangs mijn benen geharst en mijn wenk brauwen geverfd. Daar was ik zeer tevreden over. Misschien kan ze me ook afhelpen van enkele overtollige kilo's. En ja hoor, ze heeft een behandeling voor mij, de bodywrap. Die behandeling zal ervoor zorgen ik direct strakker in mijn vel kom te zitten. Precies wat ik nodig heb, én ik kan nog snel bij haar terecht ook! Zoals gewoonlijk word ik vrien delijk door Marina ontvangen. Gezellig kletsend lopen we naar de behandelkamer. Daar mag ik, alleen gekleed in een wegwerp- slipje, in een luxe behandelstoel plaatsnemen. Ze begint met het opnemen van de maten van mijn benen, billen en buik op twaalf verschillende plaatsen. Hierna smeert ze deze lichaamsdelen in met eenThermo-gel, die tien minu ten moet intrekken. Ze vertelt dat de huidporiën zich hierdoor ope- nen. Deze tijd gebruiken we om het over mijn voeding te hebben. Ik omschrijf wat ik zoal eet en ik krijg tips mee om mijn voedings patroon te verbeteren. Ondertus sen voel ik inderdaad dat mijn buik, benen, rug en billen iets ver warmd worden. Daarna begint Marina mijn benen te masseren met de Crème finesse die werkzame stoffen bevat om vet en vocht af te voeren. Dit is heel ontspannend, hoewel een paar bewegingen wel een beetje vreemd aanvoelen. Hierna volgen ook mijn billen, rug en buik. Na deze massage word ik letterlijk ingepakt in plastic folie. Ze gaat hiermee een broeikaseffect creë ren, zodat de stoffen snel hun werk kunnen doen. Om het effect te completeren, word ik met een aan tal handdoeken en warmtedeken toegedekt. Omdat dit 30 minuten moet intrekken, stelt Marina voor om ondertussen mijn gezicht een behandeling te geven. Dit klinkt wel erg aantrekkelijk. Dus stem ik hier natuurlijk direct mee in. We kiezen voor een micro der- masie behandeling. Na de reiniging van het gezicht, masseert Marina eerst een korrelige crème over mijn gezichtshuid. Daarna haalt ze dit met een lekkere, warme hand doek van mijn gezicht en begint ze met de behandeling. Ze blaast met microkristallen van alumini- umoxyde de oude cellen van mijn gezicht. Het voelt een beetje raar aan, maar is zeker niet pijnlijk. Mijn pigmentvlekjes onder mijn rechteroog behandelt ze inten siever, zodat die minder zichtbaar worden. Vervolgens krijg ik een chocolademasker op mijn gezicht. Dat ik chocolade een heerlijke lek kernij vind, dat weet ik al langer. Maar dat cacao op mijn gezicht ook heel ontspannen kan zijn, is een geheel nieuwe ervaring. Na de gezichtsbehandeling word ik verlost van de folie. Ik word nog een keer ingesmeerd met een lekkere crème en Marina meet opnieuw mijn billen, benen en buik op dezelfde plaatsen. Mijn buikomvang is 6 centimeter klei ner en in totaal heb ik dertig centi meter verloren. En dat in anderhalf uur. Een goed resultaat, vindt ook Marina. De meeste mensen verlie zen in totaal zo'n twintig centime ter, maar ik prijs me gelukkig met tien centimeter extra. Het resultaat bespeur ik ook als ik mijn broek weer aantrek: het zit ruimer. In de spiegel zie ik dat mijn pigment vlekjes in mijn gezicht minder zichtbaar zijn en dat mijn gezicht er gladder en soepeler uitziet. Dit resultaat had ik echt niet verwacht. Ik voel me als herboren en een stuk zekerder als voorheen. En nu? Op naar de winkel, want de bikini past me nu gegarandeerd wel! Speciaal voor de lezers van Peel Maas biedt Total Body Beauty Care uit Venray 20% korting op de 'bodywrap' of de overige acties. Zie de waardebon. Lezers die onderstaande bon inleveren bij Total Body Beauty Care kunnen gebruikmaken van deze korting. Spoor je lichamelijke span ning op in één minuut. Één maal gevonden: gebruik onder staande ontspanningstips om ze te laten verdwijnen, en maak gebruik van zen-adem haling om dit gevoel te blijven houden. Lichaamsscan - Ga ergens ontspannen zitten of liggen, waar u niet gestoord wordt. Sluit uw ogen. - Vraag jezelf af: zijn er tekenen van spanning in mijn lichaam? Let op delen die verkrampt lijken, of onbehaaglijk aanvoelen. - Scan je lichaam nu systematisch. Begin bij je hoofd, en werk door tot aan je tenen. Ga bij elke moge lijke spanning na of die wel/niet aanwezig is. 'Frons ik mijn wenk brauwen?' 'Zijn mijn kaken op elkaar geklemd?' 'Zijn mijn tenen gekromd?' Enzovoort. - Wanneer iets gespannen is, focus dan al je aandacht erop tót het ont spannen aanvoelt. - Herhaal dit meerdere malen per dag, en je zult merken dat het aan tal gespannen spieren vermindert. Ontspanningstips - Zoek een rustige plek waar je niet gestoord wordt, en ga comfortabel zitten. Sluit je ogen - Maak een vuist met je rechter hand, en buig tegelijkertijd je elle boog, waardoor je armspieren zich buigen. Houd dit tien seconden vol, en ontspan dan vijftien tot twintig seconden volledig. Doe hetzelfde met je linkerarm en -hand. - Til je rechtervoet zodanig op dat je je rechterdijbeen en -bil voelt aanspannen. Laat je been weer zak ken, en ontspan. Herhaal met links - Laat je voorhoofd rimpelen door je wenkbrauwen op te trekken. Houd dit tien seconden vol, en ontspan daarop je voorhoofd zo'n twintig seconden. Doe hetzelfde met: - je kaken. Forceer een glimlach en klem ze op elkaar, en ontspan. - je hoofd. Buig je hoofd zo ver mogelijk naar voren, en ontspan. - je schouders. Haal ze tien secon den op, en ontspan. - Haal diep adem, en houd je adem ongeveer tien seconden in, waarbij je je maagspieren aanspant. Ont span daarna en adem weer uit. - Open je ogen en je zult je een stuk relaxter voelen - Herhaal dit meerdere malen per dag, telkens wanneer je spanning voelt. Zen-ademhaling Ga comfortabel liggen of zitten. Houd je knieën gebogen, en doe je benen iets uit elkaar. - Sluit je ogen - Leg je linkerhand op je buik, vlak bij je navel, en je rechterhand op je borstkas. - Let op de beweging van je adem haling, en probeer te ontspannen - Adem langzaam door je neus in, en laat de lucht je longen tot onderaan opvullen - Merk hoe je linkerhand iets naar buiten komt, en je rechterhand nauwelijks (en anders: pas na de linker) beweegt. - Doe je lippen van elkaar, en adem langzaam uit. Maak je longen van boven naar beneden leeg. - Maak een suizend geluid terwijl je uitademt, en voel je linkerhand weer naar beneden zakken. - Pauzeer even, en herhaal deze oefening gedurende tien minuten of langer, totdat je je compleet ont spannen voelt. Genieten van eten Zowel voor mensen die willen afvallen, als mensen die te haastig leven. Eten wordt té vaak als iets vanzelfsprekends gezien, en iets wat 'moet'. Dit klopt natuurlijk, maar door te genieten van elke hap, krijgt u een geheel andere kijk op eten, en staat u meer stil bij wat u nou daadwerkelijk proeft. Behoedzaam eten zorgt voor minder honger, doordat u er langer over doet, en maakt van tussendoortjes een luxe in plaats van een'must'. Een aantal tips om te beginnen met het genieten van eten: - Begin eens met kijken naar uw eten. Neem een paar tellen, en wordt u bewust van alle kleuren en substanties. Waardeer de rang schikking. - Sluit uw ogen, en neem de geu ren in u op. Welke geuren zijn dominant, en kunt u ze thuisbren gen? Welke ingrediënten herkent u? - Nu gaat u proeven. Geniet van elke hap, en ga na hoe het voedsel in uw mond aanvoelt. Denk aan alle verschillende smaken, terwijl u veel langer en langzamer dan normaal kauwt. -Als u halverwege bent, neem even een pauze. Voor u weer begint te eten, kijk wederom naar het eten, en let op de nasmaak. Verheug u op de volgende hap, en geniet van alle smaken. - Blijf gedurende de hele maaltijd op deze gefocuste manier eten. Als u daar eenmaal meer aandacht aan kunt besteden, breidt u uw aandacht uit naar het dekken van de tafel en uw omgeving. Oma's gezondheidstips Astma Astmapatiënten vinden baat bij het eten van veel wortel. Ook het drinken van een drop-aftreksel kan enige verlichting geven. Blauwe plekken Blauwe plekken kunnen met arnica behandeld worden. Ook een compres van geneusde kool bladeren kan effectief zijn. Bloedarmoede Bloedarmoede komt vaak voor bij vrouwen, maar ook bij jonge kinderen. Het is belangrijk veel ijzerhoudende voedingsmiddelen te gebruiken, in combinatie met vitamine C. Ijzer wordt niet goed opgenomen in het lichaam samen met melkproducten: dus geen melk drinken bij de broodmaal tijd! Ijzerhoudende voeding: rundvlees, tarwe, spinazie, in rode wijn geweekte peren, drui vensap, brandnetelsap, bietensap, noten, appelstroop, wortels en rauwe bieten. Hoofdpijn Hoofdpijn na overvloedig alco holgebruik kunt u vermijden door voor het slapen gaan een appel te eten. Of doe de armen tot aan de ellebogen in een teil koud water en de hoofdpijn verdwijnt. Muggenbeten Muggenbeten jeuken minder als u ze bedekt met een mengsel van gist met water. Fruit en fitheid - Sinasappelbloesem: geeft pit, helpt bij krampen, hoofdpijn, lit tekens en nervositeit. - Citroen: geeft frisheid, helpt bij spierpijn, keelpijn, maagpijn, meer concentratie en geeft rust. - Grapefruit: geeft energie, goed bij cellulitis, vette huid, werkt ont- giftend, verjongend. Kleurenschijf voor energie - Geel: intellectueel, materialis tisch, vrijgevig, moedig. - Oranje: blij, ontembaar, creatief, gezellig. - Groen: evenwichtig, betrouwbaar, eerlijk, koppig en volhardend. - Rood: krachtig, vurig, agressief, energiek. Huwelijk van vrouw met baan is beter Het idee dat een vrouw met een baan buiten de deur haar gezinsle ven op het spel zet, is wetenschap pelijk onderuitgehaald. Vrouwen die werken, hebben juist minder kans dat hun huwelijk op de klip pen loopt dan seksegenoten die 'alleen' huisvrouw zijn. Mannen werken Uever dan thuis te zorgen Veel Nederlandse vaders wer ken liever dan dat ze zich met het huishouden en hun kinderen bemoeien. Terwijl 87,5 procent van de hoogopgeleide vrouwen werkt, waarvan 35 procent full time, zijn de meeste van hun echt genoten niet meer gaan zorgen, zo blijkt uit cijfers van het CBS. Gemiddeld besteden vrouwen 24 uur per week aan het huishouden, terwijl mannen het na acht uur per week voor gezien houden. Smaken en geuren versehiben per mens Smaken en geuren verschillen per mens, omdat elke geurstof een andere combinatie cellen activeert die per mens verschilt. Dat blijkt uit recent onderzoek. De geactiveerde cellen verschil len ook weer per persoon en dat maakt dat iedereen een bepaalde geur of smaak anders beoordeelt. Smaakverschillen vinden hun oor sprong in de neus en het brein. Natuurlijk is de tong ook betrok ken bij het proeven, maar het aan tal smaken is hier maar beperkt. Overgewicht net zo schadeUjk als roken Overgewicht is net zo schade lijk voor de economie als roken en zorgt voor evenveel ziekteda gen en vervroegd stoppen met werken. Overgewicht wordt hét gezondheidsprobleem van de 21ste eeuw: Het neemt de vorm aan van een epidemie: 204 van de ruim 450 miljoen Europeanen heeft overgewicht. Van hen is 61 miljoen echt veel te zwaar. Bron: www.santeonline.nl e-mail: redactie: advertentie-afdeling: e^cvu/ty Mina Krusemanstraat 3, 5803 AR Venray, tel. 0478-515623 email: info@totalbody-beautycare.nl - internet: www.totalbody-beautycare.nl Lid ANB0S en PR0V0ET Vorig jaar moest Hans Teunissen vanwege gescheurde enkelbanden noodgedwongen een rustpauze inlassen. Het waren niet de meest gelukkige weken uit zijn leven. Hij kon niet vrijuit sporten, kwam enkele kilo's aan en zat niet lekker in zijn vel. "Die paar kilo extra zag niemand. Maar ik voelde ze wel. Ik had er mentaal meer last van dan dat ik het merkte met bewe gen. Nu ben ik nog steeds uit mijn doen als ik enkele dagen niet kan sporten. Dan word ik humeurig, ben ik niet in balans. En dan moét ik echt gaan sporten om me weer beter te voelen." Hans Teunissen is de fitste wet houder van Venray. Hij werd dit jaar tijdens het NK veldlopen voor ambtenaren zevende van Neder land in zijn leeftijdscategorie. "We praten met de wethouders onder ling wel eens over eigen welzijn: wat doet iedereen om tot rust te komen, om terug te schakelen na een hectische dag. De één doet dat door 's avonds een glas wijn te drinken, de ander door een boek te lezen, en ik ga hardlopen. Ook al is het 's avonds tien uur en kom ik uit een hectische vergadering, dan nog ga ik sporten. Ik heb dat nodig om geestelijk te ontspannen en om nieuwe energie te tanken voor de volgende dag. Ik krijg wel eens opmerkingen in de trant van 'dat jij dat nog kunt opbrengen na zo'n lange, hectische dag'. Juist dan kan ik dat opbrengen, omdat het zo ontspannend is. MP3 speler mee, lekkere rockmuziek en dan minimaal een uurtje hardlopen. Heerlijk." MARATHON Bestuurders en politici zijn in de regel niet de meest gezond leven de mensen. "Ik schat in dat zes van de tien bestuurders kampt met overgewicht. Soms denk ik tijdens vergaderingen 'steek je energie in bewegen in plaats van negatieve energie in het onderwerp'. Maar in de regel houd ik mij niet bezig met het welzijn en de fitheid van anderen. Het is ieders keuze om daar invulling aan te geven. Maar zeg niet: 'ik heb geen tijd'. Want tijd om te sporten heeft iedereen. Het is een kwestie van prioriteiten stellen. Ja, dat doe ik ook. Ik neem me al jaren voor om een marathon te lopen. Maar telkens komt het er niet van. Enerzijds omdat ik het nog veel te leuk vind om 'kortere' afstanden als een 10 of 15 kilome ter te lopen, anderzijds omdat de combinatie van een drukke baan en een gezin met drie jonge kin deren het niet toelaat om meer te gaan trainen. Want als ik een mara thon wil lopen, dan wil ik dat ook goed doen. Dus een gedegen voor bereiding en een tijd van sneller dan 3 uur. En dat betekent dat ik keuzes moet maken en dingen moet laten. Nu kan en wil ik dat nog niet. Dat laat de gezinssituatie ook nog niet toe. Maar de combi natie van wethouder zijn en een marathon lopen kan zeker. Als je het maar wilt." VOORBEELDFUNCTIE Sportief en gezond leven is een belangrijke waarde voor het gezin Teunissen. "Onze twee zonen en onze dochter zijn net als ik lid van AV Venray, de club waar ik ook voorzitter van ben. Mijn vrouw gaat twee keer per week naar een sportschool. We letten thuis op de voeding, proberen gezond te leven en dat geven we de kinde ren ook mee. Let op je gezondheid en beweeg voldoende. Voor ons is dat een vanzelfsprekendheid. En als ouders hebben we daarin een voorbeeldfunctie. Ik rook niet, en drink minimaal." Hans Teunissen was jarenlang triatleet en legt zich de laatste jaren toe op het hardlopen. Op zondagochtend gaat hij ook, mits er geen atletiekwedstrijd is, wiel rennen. In een 'peloton' waar ook collega-wethouder Lei Heidens deel van uitmaakt. Hans Teunissen oogt superfit, maar de eerlijkheid gebiedt hem te zeggen dat de slijt ook grip krijgt op zijn spieren. "Vroeger trainde ik om sneller te lopen, nu train ik om niet langzamer te worden. Dat is een andere insteek. Een stemmetje in mijn hoofd zegt dat ik eigenlijk voortdurend snel ler wil lopen, maar mijn lijf geeft aan dat dit niet meer kan. Vijftien jaar geleden liep ik de 10 kilome ter in 34 minuten, nu rond de 38 minuten. Maar gevoelsmatig moet ik er nu meer voor doen om de 38 minuten te halen." Hij is de fitste wethouder van de gemeente Venray. Maar dat is een kwalificatie waar Hans Teunissen (43) weinig waarde aan hecht. Want fitheid heeft voor hem niets te maken met beroep, status of functie. Fit zijn en sporten zijn voor hem een manier van leven. Vijf keer per week hardloopt of fietst hij. Tussen vergaderin gen door of 's avonds laat na een hectische bijeenkomst, als de tijd het toelaat en het lijf het nodig heeft, dan gaat Hans Teunissen hardlopen. "Ik heb sport nodig om geestelijk te ontspannen en lichamelijk nieuwe energie te tanken voor de volgende dag. Sport is voor mij een onmisbare uitlaat klep." WÊdAekói Wilt u nog snel centimeters kwijt voor uw zomervakantie? l redactie@vandenmunckhof.nl advertentie@vandenmunckhof.nl Bodywrap: Bodvformer: Vianesse: Ageless: 20% korting op een (plaatselijke) bodywrap of kurbehandeling Bij een kurvan 10 behandelingen een PLAATSELIJKE BODYWRAP GRATIS (plaatselijk: bovenbenen, billen rug en buik) Afslanktherapie op basis van voedingssupplementen, te gebruiken bij de maaltijden Bij aanschaf van 4 bodyshapes en 1 kauwdrop GRATIS SHAKEBEKER. De innovatie tegen huidveroudering en rimpelcorrecties. Bij salonbehandeling zichtmassage) 10% korting op het startpakket voc thuisgebruik. (inel. micro-dermabrasie en gezic thuisgebruik. Permanent make-up: 20% korting op wenkbrauwen, eye-liner(s), lipliner of full lips. Waardebon is geldig tot 30 juni 2006 (1 waardebon per klant, met één keuze uit bovenstaande akties) 'Als ik enkele dagen niet sport, word ik humeurig'

Peel en Maas | 2006 | | pagina 23