"Ik vond het leuk en anders dan een normale repetitie" naor Blitterswijck trug de Heerlijckheid Verplaatste kapel in Wanssum ingezegend Geslaagde première van The Garner Trio Service rubriek PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS Woensdag 24 mei 2006 - Pagina 11 Meerlose Kim Janssen bij masterclass met Engels koperkwintet Tijdens de workshops in Noord- en Midden-Limburg wisten de Engelsen al snel de muzikale harten te winnen van de scholieren. Scholieren van vier Noord- Limburgse scholengemeen schappen hebben afgelopen week een bijzondere master class meegemaakt. Op initiatief van artistiek leider Nard Reijn- ders van de succesvolle serie Klassiek op Locatie was gedu rende drie dagen het Engelse koperkwintet Fine Arts Brass op bezoek. Tijdens de work shops op de scholen kregen de muzikale scholieren een mas terclass: ze studeerden in één les een paar muziekstukken in en het tweede deel bestond uit een concert waarbij leerlingen uit diverse klassen van de par tij maken. Zowel op het Raayland College als op het Dendron College waren de muzikale scholieren zeer onder de indruk van de korte maar indrukwekkende masterclass. Vooral ook de manier waarop de leider van Fine Arts Brass, Simon Lenton, de presentatie voor zijn rekening nam. In het Engels gaf hij informatie over de muziek en de details van het te repeteren stuk en lardeerde zijn verhaal met typi sche Engelse humor. Op het Den dron College in Horst vormden 28 leerlingen 'n swingend school- orkest en genoten 200 leerlingen van het aanstekelijke optreden. In Venray genoten evenzoveel leer lingen van een swingend concert. MEESTERS Fine Arts Brass werd in 1980 opgericht aan het Conservatorium van Birmingham. Ze repeteerden als dwazen en oogstten binnen een paar jaar een groot repertoire en veel succes. Ze behoren tot de top van Europa. Weinig ensembles hebben een vergelijkbaar uitge breid repertoire, van renaissance tot avant garde, ook Amerikaanse swingstukken e.d. worden met bravoure aangepakt. Ze concer teerden in zestig landen en brach ten 28 cd's uit. Het zijn ware meesters in het scheppen van de meest verras sende klankkleuren, door het smaakvolle gebruik van verschil lende dempers en het toepassen van diverse speeltechnieken. De laatste tien jaar hebben de leden van het eerste uur stap voor stap plaatsgemaakt voor jongere solis ten. Sinds drie jaar is de volledige bezetting vernieuwd, allen musici van allure in de leeftijd van onge veer 32 jaar. Tijdens de workshops in Noord en Midden-Limburg wisten de Engelsen al snel de muzikale har ten te winnen van de scholieren. GEWELDIG Kim Janssen (17, vwo5), sopraansax bij fanfare Eendracht Meerlo van het Dendron College in Horst, kijkt heel tevreden terug op de masterclass. "Dit is heel anders dan een normale repeti tie", aldus Kim. "Ik vond het kei leuk, jammer dat het uurtje zo snel voorbij ging. Ik had nog wel even door willen gaan. Je leert in die korte tijd erg veel. De presentatie door die Engelsman was geweldig, vooral die jazzachtige stukken." Een andere leerling vult aan:"Na deze masterclass is mijn kijk op muziek en muziek maken totaal veranderd." Simon Lenton was te spreken over het muzikale niveau van de Noord- en Midden-Lim burgse scholieren. 'Het zijn stuk voor stuk erg goede muzikanten. Het is prachtige om met zo'n jon geren te mogen werken. Het initia tief van Klassiek op Locatie om dit voor de middelbare scholieren te doen juichen wij zeer toe", aldus Simon Lenton. Het idee om Fine Arts Brass uit te nodigen was tweeledig. "We hebben namelijk de compo nist Bernard van Beurden (71) opdracht gegeven om een werk te schrijven voor dit Engelse koper kwintet met begeleiding van vijfentwintig regionale musici", vertelt Nard Reijnders. Afgelopen woensdag en donderdagavond waren de Engelse muzikanten hier om het stuk, dat Around Five heet, te repeteren met de regionale muzikanten afkomstig van diverse fanfares en harmonieën. WERELDPREMIÈRE De wereldpremière van Around Five is op 30 juli in de serie Klas siek op Locatie. Het Engelse koper kwintet is dan weer van de partij samen met de Noord-Limburgse amateurs. We hebben nu van de gelegenheid gebruikgemaakt om de Engelse koperblazers te vragen overdag die masterclass te hou den voor de scholieren. Dat past uitstekend in de filosofie van Klas siek op Locatie. Het is prachtig dat de vier scholengemeenschappen aan dit project hebben meege werkt. We willen ook jongeren en kinderen bereiken met klassieke muziek. Het is aardig om de scho lieren zo bezig te zien met ande re stijlen van muziek dan waar ze doorgaans mee in aanraking komen." Tijdens de masterclasses werd o.a. the Tiger Rag gerepe teerd. De enthousiaste leerlingen werden uitgedaagd "Where's the Tiger" mee te zingen, wat uit volle borst gebeurde. Nard Reijn ders kijkt tevreden terug op deze workshops en kijkt nu vooruit als Fine Arts Brass weer in Noord- Limburg komt voor het concert waarbij "Around Five" in wereld première gaat. Nard: 'Evenals de Engelsen zijn wij nieuwsgierig hoeveel middelbare scholieren we in het publiek zullen aantref fen op 30 juli in Sevenum, als de Engelsen in de serie Klassiek op Locatie optreden." (meer info: www.klassiekoplo- catie.nl) linge verhoudingen tussen de heer en de inwoners van Blitterswijck. Hierna zijn de bezoekers getuige van een inval van de Kroatische soldaten in het dorp. Deze Kroa tische soldaten, onder leiding van hun veldheer Picolomini, waren in de 80-jarige oorlog door de Spaanse koning ingehuurd in zijn strijd tegen de Nederlanden. Het gedeelte voor de pauze wordt afgesloten met 'De verdronken naaister"een bewerking naar een bekende Blitterswijckse legende. Na de pauze wordt 'Het Ridderwoord" opgevoerd (naar een novelle van W Hermans, red.) De bezoekers maken kennis met Robert, jonkheer van Blitterswij ck, die zijn ridderwoord gegeven heeft aanTheodelinde, een meisje van burgerlijke afkomst. Roberts vader is het hier volstrekt niet mee eens en neemt zijn maatregelen... Uiteindelijk keert alles ten goede en kunnen de bezoekers genieten van een spectaculaire slotscène. Er is inmiddels een overdekte tribune geplaatst die plek biedt aan circa 250 mensen en er is voldoende parkeergelegenheid in de buurt (volg de bordjes). De uitvoeringen vinden plaats op donderdag 25, vrijdag 26, zaterdag 27 en zondag 28 mei en beginnen om 21.00 uur. Kassa open vanaf 20.00 uur. De tribune is open voor publiek vanaf 20,30 uur Kaartjes; t/m woensdagavond in de voorverkoop a 10 euro. Ze zijn te bestellen bij Ria Pors, tel: 531234, of bij Monique Wijnho ven, tel: 532567.Aan de kassa kos ten de kaartjes 12,50 euro. Verloskundigenpraktijk Horst en Maasdorpen. Gemeenten Horst aan de Maas en Meerlo-Wanssum. Margo Vermazeren,Almut Raaijmakers, MarlonTheunissen en MarjonTruijen. U kunt in alle gevallen bellen met tel.nr: 077-3981450 b.g.g. 0478-522222.Voor het maken van afspraken kunt u het beste bellen op dinsdag, woensdag morgen of donderdag. Huisartsenpraktijk Meerlo, Pastoor Janssenstraat 3,5864 BL Meerlo, tel: 691367 Spoedgevallen: tel: 692300; tijdens de uren dat de praktijk geopend is.Artsen: J.F.H. van Arensbergen, F.J.P van Arensbergen Spreekuren: uitsluitend op afspraak Apotheek Maasdorpen: Beatrixstraat la, 5864AG Meerlo, tel: 530080 Openingstijdens ma-vrij van 8.30- 17.30 uur, za van 10.00-12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur, zo van 12.00-13-00 uur,spoedre- cepten: Apotheek Antoniusveld, Stationsstraat 60d Venray. EHBO: Secr: Oude Heerweg 30,5863 AE Blitterswijck, tel: 531346 Fysiotherapie: Praktijk voor fysiotherapie Meer lo-Wanssum, Constantijnstraat 7, 5864 BJ Meerlo, tel: 691726, fax: 692626, e-mail: fysiomeerlo@hetnet.nl Psycholoog/ -therapeut: MwA.G.M. van Mieghem- Smorenburg, Legert 15,5866 CG, Swolgen, tel: 692532, e-mail: mieg- hem@worldonline.nl. Spreekuur: volgens afspraak. RIAGG: RIAGG Noord-Limburg, Hogeweg 99, Postbus 242,5900AE Venlo, tel: 077-3550222. Geopend: ma t/m vr 8.30-17.30 uur. In deze stichting zijn ondergebracht: kinder- en jeugdzorg, volwassenenzorg, ouderenzorg, preventie en dienstverlening. Praktijk voor psychotherapie en bewustzijn, mw D.Van Dijk, Mgr. Aertsstraat 51,5866 BG Swolgen, tel: 077-4632297. Kruisvereniging: Het Groene Kruis Noord- Limburg, Drie Decembersingel 48, Postbus 3165,5902 RGVenlo. Bureau Klantenservice: bereikbaar tijdens kantooruren (inclusief ledenadministratie), tel: 077-3209595. Rode Kruis: Nederlandse Rode Kruis, afdeling Meerlo Gebouw: Dorpbroekstraat 9a, 5864 CP Meerlo, tel: 692755. Secretaris: W Baken, Hoofdstraat 40a, 5864 BG Meerlo. Tandartsen: S. H.Tan, De Kievit 8a, 5864 BX Meerlo, tel: 692231 Spreekuur: volgens afspraak. Hulpverlening: Kindertelefoon, tel: 0800-0432 (dagelijks bereikbaar van 14.00 tot 20.00 uur) SOS Telefonische Hulpdienst: 077-3548888 Buro Slachtofferhulp Noord- en Midden-Limburg tel: 077-3548030 Buro Jeugdzorg, Noorderhof 14, 5804 BV Venray, tel: 517484 Advies- en Meldpunt Kindermis handeling, Postbus 219,5913 ST Venlo, tel: 077-3875829. CAD Noord-Limburg, verslavings zorg, tel: 077-3548200. Ziekenvervoer: 077-3575757 Ongevallen: 112 Nationale Vereniging De Zonnebloem Afdeling De Driehoek Meerlo- Tienray-Swolgen, Secretaris: I.B.A. Arts, Generaal Dempsystraat 21, 5866 BM Swolgen, Tel. 0478- 692028. Voor bezoekwerk: tel. 0478-692364 Synthese unit Horst Bemmelstraat 2, 5961 HN Horst, tel. 077-3978500, fax 077-3978505, email: unithorst@synthese.nl. www.synthese.nl Ouderenadviseur voor infor matie, advies en bemiddeling. Voor tel. afspraak 077-3978500. Steunpunt voor Mantelzor- gers. Inloopbijeenkomst elke derde dinsdag van de maand van 10.00 - 12.00 uur. Tevens op die dag avondopenstelling van 19-30 -21.30 uur. Algemeen Maatschappelijk Werk. Voor tel. afspraak 077- 3978500. Spreekuur op maandag t/m vrij dag van 09-00-10.00 uur. V rij willigerscentraleOpenings- tijden: ma., di. en do. van 10.00- 12.30 uur. Donderdag is het dan zover in Blitterswijck! Na ruim zeven maanden repeteren en 1,5 jaar voorbereiding van bestuur en productieteam is daar dan ein delijk de première van Trug naor de Heerlijckheid! Maandenlang is er keihard gewerkt om een spetterend openluchtspektakel uit te kun nen voeren. Er is inmiddels een groot podium gebouwd op een unieke locatie met veel sfeer en intimiteit! De zijgevel van de kerk is één geheel met het decor. Onlangs is daarvoor zelfs het 3500 kg wegende Mariabeeld tijdelijk uit de fundering getild! Maria stond namelijk in de weg. Na 28 mei wordt het beeld weer netjes teruggeplaatst. Trug noar de heerlijckheid is een openluchtspektakel, waarin de historie van Blitterswijck en zijn kasteel als uitgangspunt die nen. Het stuk is speciaal voor deze gelegenheid geschreven door Carl Slotboom, in samenwerking met Frans van de Pas die tevens de regie in handen heeft. Het stuk wordt opgevoerd door een vijf tigtal amateurs uit Blitterswijck, waarbij naast toneel ook muziek, zang en dans aan bod komen. Ook het plaatselijke St. Antonius Abt Gilde levert een belangrijke bij drage en natuurlijk doet ook fan fare Moed en IJver mee.Als locatie fungeert de zijkant van de kerk in Blitterswijck. Voor de pauze wor den de bezoekers aan de hand van een vertelster meegenomen naar de historie van Blitterswijck, waar bij ze getuige zijn van de intocht van de heer van Blitterswijck. Dit verschaft ze een blik op de onder- In Wanssum zijn vrijwilli gers op de hoek Pastoorstraat/ Venrayseweg al geruime tijd bezig met de bouw van een nieuwe Mariakapel. Ondertus sen is er ijverig gezocht naar een nieuwe plaats voor het bestaande kapelletje. Er is een geschikte plaats gevonden bij het religieus museum Het Zon nelied van de familie Frans- sen-Wijnhoven aan de Beem- dweg Op 8 mei is de 2,5 ton zware gestyleerde kapel Maria in den Nood overgeplaatst. Het uit 1978 daterende en door architect Lerou ontworpen kapel letje is opgeknapt en voorzien van een nieuw Mariabeeld, dat afkom stig is uit het klooster van de zus ters van Nuland. Tevens kreeg de kapel een nieuwe naam: Maria met Ons. Op 17 mei werd het kapel letje in een kleine kring ingeze gend door pastoor te Boekhorst. Het kapelletje Maria met Ons is wat vormgeving betreft een uniek kapelletje. Het heeft een mooie plaats gekregen en blijft hierdoor voor Wanssum bewaard. niet ontvangen? Bel 582877! Toename inbraken auto's Met de slogan 'Zij pikken het, wij niet' heeft de politie de afgelo pen jaren een project uitgevoerd om het aantal auto-inbraken terug te dringen. Dat het project zijn vruchten afwierp, bleek uit het feit dat het aantal inbraken met ongeveer de helft was verminderd. Onlangs heeft de politie echter moeten constateren dat het aantal auto-inbraken weer oploopt. Het aantal inbraken is na vier maan den in 2006 al opgelopen tot tweederde van het totale aantal auto-inbraken in 2005. Met name Wanssum en Blitterswijck heb ben het volgens Hans Nellisen, de gebiedsmentor van de politie in de gemeente, moeten ontgelden. De politie vraagt de inwo ners dan ook met klem om geen waardevolle goederen in de auto achter te laten. 'Haal uw gsm, frontje, draagbare computer en gps-systeem uit de auto. Ziet of hoort u iets verdachts, bel dan de politie via telefoonnummer 0900- 8844. De politie komt liever tien keer voor niets, dan één keer te laat. Een gewaarschuwd mens telt voor twee!', aldus politieman Hans Nillesen in de dorpsblaadjes. Gemeentehuis Meerlo dicht Op donderdag 25 mei (Hemel vaartsdag) en vrijdag 26 mei is het gemeentehuis in Meerlo de hele dag gesloten. In verband met Pink steren is het gemeentehuis op maandag 5 juni ook de hele dag gesloten. Vogelmarkt in Meerlo Vogelvereniging de Gevleugelde Vrienden Wanssum e.o houdt op zondag 28 mei weer haar maan delijkse vogelmarkt. Op de markt kunnen vogels en vogelartike len aangeboden worden. Er zijn onder meer kanaries, zebravinken en parkieten te bewonderen. Op deze vogelmarkt is ook een vogel handelaar aanwezig en er worden bijvoorbeeld ook nestkastjes en drinkflessen voor de vogels ver kocht. De vogelmarkt wordt gehouden in sport- en feestzalencomplex 't Brugeind in Meerlo op zondag 28 mei van 9-30 uur tot 12.00 uur. Voor verdere inlichtingen: M. van Osch, tel: 0478-531221 Maasproject In het bestrijden van overlast door recreatie heeft de politie Limburg-Noord zondag opnieuw een controle gehouden. Daarbij zijn in totaal 67 personen gecon troleerd en tien bekeuringen uit geschreven. Vanaf de jachthaven in Blerick werd stroomafwaarts langs de Maas gecontroleerd. Twee bekeuringen zijn opge maakt voor illegaal kamperen en acht verbalen voor de visserijwet (4x vissen met verboden aas, 3x vissen zonder vergunning en lx vissen zonder sportvisakte). De bekeuringen voor illegaal kamperen werden uitgedeeld in Broekhuizen (2x), voor de visserij- wet aan de Mokerpias (4x), Paes- plas (2x) en het Leukermeer (2x). Daarnaast werden in Blitterswijck twee onbeheerde roofvishengels aangetroffen, met verboden aas. e-mail: Op zaterdag 20 mei had restaurant Tante Jet in Blitterswijck de primeur van het eerste openbare optreden van het uit Venray afkomstige The Garner Trio, genoemd naar de Amerikaanse componist en jazzpianist Erroll Garner The Garner Trio bestaat uit Gerard Rutten (piano), Wilbert Janssen (drums) en Henk van den Bosch (contrabas). Alle drie de muzikanten spelen ook in het dans- en amusementsorkest Flavour. Tijdens het laatste nieuw- jaarstreffen verrasten deze heren de andere leden van het orkest, door als The Garner Trio de bijeen komst muzikaal te versieren. Het meest verrassende daarin was dat Gerard die binnen Flavour trom pet speelt, liet zien ook een pianist te zijn die de ballads, swings en mambo's van Erroll Garner weer tot leven brengt. Wat als geintje ontstond, kreeg door de enthou siaste reacties een vervolg. Afge lopen zaterdag was het dan zover. Tijdens het avonddiner bij Tante Jet werden de gasten getrakteerd op een extra muzikaal menu. De sfeer die het trio met zijn muziek neerzette, paste perfect als bege leiding van een heerlijke maaltijd en het publiek was zeer enthou siast. Voor Tante Jet is het in elk geval voor herhaling vatbaar.Al bij al een prima vuurdoop voor The Garner Trio en u zult zeker nog vaker van de mannen horen in Venray en omstreken. Meerlo-Wanssum vrijdag tussen 9.00-17.00 uur redactie: redactie@vandenmunckhof.nl advertentie-afdeling: advertentie@vandenmunckhof.nl NARIA MET OhS

Peel en Maas | 2006 | | pagina 11