Carbootsale goed bezocht Moederdag bij Jan Linders Piet Peeters wint nespresso apparaat Venray van boven Rotary steunt Hospice Zenit Nieuwe Karten voor het goede doel locatie Zon-Fit Vrijwillige Thuishulp 15 jaar actief! Passi FLora ZAKELIJK BEKEKEN TUINONTWERP, TUINAANLEG, TUINONDERHOUD k Peter Winnen Vrijwilliger worden? Hulp nodig? e Hoveniers ook voor üw tuin vjunhoek wmm» Dé zorgondersteuner bij u in de buurt PEEL EN MAAS Donderdag 18 mei 2006 - Pagina 9 janLittders ~i?EELEN MAAS HOOFDPRIJS puzzelactie GERT JAN REIJNDERS 06-20 43 99 57 www.passiflorahoveniers.nl De tweede carbootsale van LC Venray Peelparel, die afgelopen weekend gehouden werd op het Schouwburgplein in Venray, is goed bezocht. De dames van de Lions Club Venray Peelparel hadden hun best gedaan er een sfeervolle markt van te maken. Kooplusti gen konden kiezen uit servies goed, (kinderkleding, boeken en zelfgemaakte lekkernijen. De kin deren konden zich laten schmin ken of plaats nemen op de stoel voor Doe-raar-met-je-haar. Voor wie een gokje wilde wagen was er een heus rad van avontuur. De winnaars gingen met prijzen naar huis. De opbrengst van de actie komt ten goede aan het in oprichting zijnde moedercentrum in Venray. Vorig jaar konden de dames van LC Venray Peelparel reeds een cheque van 1500 euro aan het moedercentrum overhan digen. Welk bedrag de carbootsale Piet Peeters uit Venray heeft de Moederdagactie van Electropoint Ben van Dijk Venray gewonnen. Afgelopen zaterdag kreeg ze de prijs overhandigd bij Ben van Dijk Electropoint. Kinderen hadden onlangs de mogelijkheid op het afmaken van een slagzin met de mogelijkheid op het winnen van een Krups Nespresso als extra cadeau voor Moederdag. Er kwa men vele tientallen reacties bin nen. Electropoint Ben van Dijk Ven ray is gevestigd aan De Bleek 74 en is het adres voor electronische accessoires/onderdelen als batte rijen, lampen, stekkers en kabels. Het aanbod hierin is qua keuze in alle mogelijke uitvoeringen, typen en maten uniek te noemen in Nederland. Daarnaast biedt Elec tropoint Ben van Dijk volop keuze in digitale foto-apparatuur, mobie le telefoons en huishoudelijke apparaten, waaronder stofzuigers en koffiezetapparaten (inclusief alle bijbehorende accessoires). Op vrijdagmiddag 5 mei was het dan eindelijk zover: Jan en Wies Stoffelen uit Vierlingsbeek verzilveren hun prijs die ze won nen bij de puzzelactie in het kader van 125 jaar Peel en Maas. De piloot, John Cuppen, en zijn echtgenote heetten de twee passagiers van harte welkom op het vliegveld Asperden bij Goch en vragen Jan en Wies of ze wat mooie locaties op het oog heb ben. Dat hebben de twee nriis- winnaars wel, en dus vliegen de vier even later in de richting van de geboortestreek van Jan (omgeving Milsbeek), hun huidige woonplaats (Vierlingsbeek) en de geboorteplaats van Wies (Leunen). Ze vliegen via Milsbeek naar Gen nep en Boxmeer, bekijken ver volgens Vierlingsbeek en Venray vanuit de lucht en cirkelen enkele keren boven Leunen. Daarna gaat het weer huiswaarts. Jan en Wies genieten met volle teugen. Ze heb ben een schitterend uitzicht on de pas heringerichte Oostrumse- beek in Leunen en Geijsteren en de Eckeltsebeek en de golfbaan in Afferden.Jan en Wies kijken tevre den terug op hun vlucht. "Het was voor ons een geweldige ervaring en we kunnen iedereen aanraden om ons mooie woongebied bin nen een halfuur vanuit de lucht bekijken. John Cuppen en zijn col lega-vliegeniers maken graag tijd voor u vrij om u rond te vliegen. Peel en Maas: hartelijk dank voor deze schitterende nriis!" Serviceclub Rotary werkt al ruim veertig jaar in Venray aan het verwezenlijken van haar doelstel ling. Dienstbaarheid aan elkaar en aan de samenleving komt tot uiting in velerlei activiteiten en acties. Daarom ook steunt Rotary Ven ray het hospice Zenit dat ernstig zieke mensen liefdevol opvangt. Naast de bijdragen van offici ële bekostigingsinstanties blijft er veel geld nodig voor de extra zorg die deze mensen in hun laatste Uiterst links en rechts de heren Verlinden en Janssen van Rotary- club Venray. In het midden mevr. Manders en dhr.Smeets, bestuurs leden van Hospice Zenit levensfase verdienen. Het doel van Hospice Zenit is de menselijke waardigheid en de kwaliteit van leven tot het laatst te waarbor gen. Haar professionals en de vele vrijwilligers zorgen voor privacy, aandacht, hulp en medische zorg. Rotary Venray heeft zich verplicht jaarlijks een substantieel bedrag aan Zenit te schenken en daarom werd onlangs een tweede cheque aan het bestuur van Zenit overhan digd. Om gelden te kunnen geven aan goede doelen worden door de Rotaryclub diverse sponsoracties georganiseerd. Zo vinden er op zondag 21 mei vanaf 10.00 uur karting-races plaats op circuit de Peel. Daar strijden een twintigtal teams van (Venrayse) bedrijven om de eer van de overwinning. Er is nog ruimte voor twee teams. Voor verdere informatie zie Rota- ry-Venray.nl De afgelopen weken konden de klanten bij Jan Linders supermarkt in Venray hun moeder nomineren voor de 'beste moeder van de wereld'. Wat men hiervoor moest doen was op een formuliertje invullen waarom hun moeder de allerbeste was. Uit al deze formuliertjes werd een vijftigtal winnaars getrokken met de leukste, origineelste of spontaanste reacties. Afgelopen zaterdag was de feestelijke uitreiking. Op de foto de beste moeders van Venray en omge ving met hun boeket bloemen. Zon-Fit Bruinstudio is onlangs verhuisd van de Kruitweg naar de Eikenlaan 2a in Venray. Anita van den Broek, sinds 2,5 jaar eigena resse van Zon-Fit, vond dat haar zonnestudio toe was aan een betere en modernere locatie en koos voor het pand aan de Eiken laan. Een uitstekende zet want de nieuwe huisvesting van Zon-Fit is modern en fris ingericht waar bij de kleuren wit en mintgroen overheersen. De nieuwe locatie beschikt over een totale vloerop pervlakte van 560 m2, verdeeld over twee verdiepingen en de air conditioning zorgt ervoor dat de temperatuur in het nieuwe pand altijd behaaglijk is. Vooralsnog is alleen de begane grond in gebruik. Zon-Fit beschikt over negen zon nebanken, waaronder turbobrui- ners, banken met een of meerdere gezichtsbruiners en spaceshuttles om alleen het gezicht, armen, han den en bovenlijf te bruinen. Ook zijn er zonnebanken uitgerust met pigmentlampen. "Klanten kunnen hieronder veilig en verantwoord zonnen. Een goed advies is hierbij heel belangrijk. Het is niet zo van 'stap maar onder de turbobruiner zodat je snel bruin bent'. Nee, dat wil ik absoluut niet. Ik wil dat de mensen verantwoord gebruik maken van de zonnebank en zo terug blijven komen", onder streept Anita van den Broek het belang van een goed advies. Zon- Vrijwillige Thuishulp Noord-Limburg (onderdeel van de Zorgondersteuner) Postbus 218, 5800 AE Venray Telefoon: 0478-526262 E-mail: vrijwilligethuishulp@stnl.nl Web: www.dezorgondersteuner.nl Rotary Club Venray houdt op zondag 21 mei de derde Grote Prijs van Venray op circuit de Peel. Aan de race doen maximaal 25 teams mee. Voor late inschrij vers zijn er nog enkele plaatsen beschikbaar. Er wordt gereden met echte karts en alle nodige veiligheidsmaatregelen worden getroffen. De Rotary zorgt ervoor dat alle materialen, zoals helmen en overalls, aanwezig zijn. De deelnemende teams wor den die optimaal begeleid. Daar naast zorgt de organisatie voor de inwendige mens, terwijl er tussen de races door genoeg tijd is om te netwerken. Enkele ingeschreven teams zijn Janssen-Raedts, BAS bv, Human Insurance Group, Steen- handel Kusters en Otto Uitzend kracht. De opbrengst van de Grote Prijs van Venray is grotendeels voor Hospice Zenit. De toegang tot de races is gra tis. Ook zijn er activiteiten voor de kinderen, zoals een boksrobot. De races zijn van 10.00 tot 17.00 uur. Voor meer informatie zie www.rotary-racing-venray.nl Ledenvergadering Venray Centraal Donderdag 20 april hield Venray Centraal, ondernemersvereniging van de Venrayse centrumonder nemers, de jaarlijkse ledenverga dering in discotheek The Zenith. Zo'n negentig ondernemers (zo wel leden als niet-leden van Venray Centraal) namen deel aan de bij eenkomst. Na een rondleiding -ver zorgd door Marga van Dijk- waren de ondernemers overtuigd van de positieve aanwinst die The Zenith is voor Venray. Niet alleen voor de jeugd, maar ook voor wat betreft diverse feest- en vergadermoge lijkheden. Na van een kop koffie genoten te hebben, gaf Fun Sijbers (Funcommunicatie) een verhelde rend beeld over de wirwar aan organisaties als Venray Centraal, Centrummanagement, WCV en Fraay. 'venray-centraal/centrum- management /wcv/fraay,etc Tij dens de ledenvergadering werd tevens afscheid genomen van Wim v/d Heuvel (Etos-Venray) als bestuurslid van Venray Centraal. Als nieuw bestuurslid werd Niels v/d Munckhof voorgesteld (Divi- no).Tevens spraken de onderne mers over onder meer het belang van supermarkten in het centrum en parkeren. Venray Centraal hoopt nog meer Venrayse onder nemers te kunnen begroeten op 12 september in de Klokkenlui der. Anita van den Broek (rechts) n medewerksters van Zon Fit. Micht Fit beschikt daarnaast over een massagestoel en als extra service over een schoonheidssalon (om bijvoorbeeld wimpers te verlen gen, tandsteentjes te zetten, een paraffinebad te nemen of oorbel len te schieten) en een kapsalon (alleen wassen, knippen en föh nen en het aanbrengen van exten sions). "In de toekomst zijn er mogelijk plannen om die laatste activiteiten op de benedenverdie ping uit te breiden", aldus Van den Broek. Met de verhuizing naar de Eikenlaan is ook het parkeerpro bleem verleden tijd. Aan de voor- en achterzijde beschikt Zon-Fit over tien (gratis) parkeerplaatsen. In het kader van de heropening heeft Zon-Fit enkele (permanente) t naast haar vanaf rechts de vier MaudLoes en Lisa acties.Tot en met 15 juni kosten de strippenkaarten de helft van de prijs. Die zijn dan een maand geldig. Bij aankoop van een strip penkaart mag de klant een keer gratis gebruik maken van de mas sagestoel. Studenten en 65-plus- sers krijgen altijd twintig procent korting bij het gebruik van de zon nebank. Van maandag tot en met vrijdag is er iedere dag van 14.00 tot 16.00 uur happy hour met tien procent korting op de prijzen (dit geldt niet voor een strippenkaart). Zon-Fit is voortaan ook op zon dag van 10.00 tot 12.00 uur open. De overige openingstijden zijn: maandag tot en met vrijdag van 10.00 tot 20.30 uur en zaterdag van 10.00 tot 18.00 uur. dit jaar heeft opgeleverd, is nog geheim. LC Venray Peelparel vindt het erg belangrijk om lokale projec ten die zich bezig houden met vrouwen en kinderen te steunen. Voor meer informatie zie www lcvenraypeelparel.nl. bezoek onze site: www.gunliock.nl /^r j Venray Als de werkgever zijn werkne mer ontslaan wil, kan hij óf aan de kantonrechter de ontbinding van de arbeidsovereenkomst verzoeken óf bij het CWI een vergunning vragen om het dienstverband op te zeggen. De ontbindingsprocedure is sneller én zekerder. Sneller, omdat het dienstverband na de ontbinding niet meer opgezegd hoeft te worden. Zekerder, omdat de kantonrechter - anders dan het CWI - bij de mondelinge behan deling van het verzoek zien kan dat partijen op elkaar uitgeke ken zijn. Zekerder ook, omdat de vergoeding die de kanton rechter bij de ontbinding ten laste van de werkgever aan de werknemer toekent, die ontbin ding ook in financieel opzicht volledig en definitief regelt. Het Burgerlijk Wetboek schrijft de kantonrechters voor die vergoeding naar billijkheid toe te kennen. Maar omdat niemand weet wat dat in geld uitgedrukt betekent, hebben zij met elkaar afgesproken om - afhankelijk van de leeftijd van de werkne mer - één tot twee maanden vergoeding per dienstjaar toe te kennen (voor slecht gedrag zijn er correctiefactoren, maar die laat ik nu buiten beschouwing). Deze regeling heeft geen bovengrens: Wie bijvoorbeeld twintig jaar in dienst en midden veertig is, krijgt twee jaarsala rissen vergoeding mee (bovenop de WW-uitkering). Bij een hoge ontbindingsver goeding wordt de CWI- procedure voor de werkgever eventueel flnanciëel weer interessant. Maar ook hier is er een keerzijde. Na een CWI- ontslag (altijd zonder vergoe ding) kan de werknemer immers een vergoeding wegens kennelijk onredelijk ontslag vorderen. Vroeger was dat bijna altijd een kansloze zaak, maar de laatste tijd zijn kantonrech ters steeds meer bereid een dergelijke vergoeding toe te kennen. Die vergoeding is feitelijk wel lager dan die bij de ontbinding, maar ook onvoor spelbaar. Hoe zij berekend wordt, is onduidelijk. Er zijn - eventueel grote - verschillen tussen de kantonrechters onder ling en tussen hen en het gerechtshof in hoger beroep. Nog steeds en weer wat méér dan voorheen geldt dat alleen de ontbinding(svergoeding) achter alles definitief een punt zet. Paul van Hoef VAN DER PUTT ADVOCATEN Ingezonden mededeling HOVENIERS Alhoewel de inhoud zeer zorgvuldig is samengesteld kunnen uitgever en samensteller geen aansprakelijkheid aanvaarden voor eventuele onjuistheden of onvolkomenheden

Peel en Maas | 2006 | | pagina 9