Broodwinning in gevaar 'Eén op de vijf Nederlanders lijdt aan een angststoornis' Milieufederatie: weinig kans circuit Raad neigt naar verplaatsing circuit Bakelsedijk 'Stop racen op circuit De Peel' Wl A. Laat u inspireren PEEL EN MAAS door onze keukens en badkamers PEEL EN MAAS Donderdag 18 mei 2006 - Pagina 5 Haagse familie wil op wachtlijst markt blijven staan De Haagse familie Sohi-Kaur wil op de wachtlijst voor de weekmarkt in Venray blij ven staan. Vader, moeder en dochter Sohi-Kaur verkopen in Den Haag al jaren kleding op de markt en willen dat op korte termijn ook graag in Venray gaan doen. De markt- familie had er maandag zelfs een urenlange autorit vanuit Den Haag naar Venray voor over om haar verhaal te vertel len aan de commissie bezwaar van de gemeente Venray. En die rit ging niet zonder obsta kels, want in Nijmegen stonden ze een klein uurtje in de file, zei vader B. Sohi-Kaur verontschuldigend tegen de leden van de commis sie bezwaar. De familie arriveerde door het oponthoud onderweg te laat in Venray, waardoor de hoor zitting later begon. Wat is er aan hand? De familie Sohi-Kaur staat al jaren op de wachtlijst voor een plek op de weekmarkt in Venray. Vorig jaar bezetten ze plek twee op de wachtlijst. Maar doordat de familie dit jaar geen verlen- gingsverzoek voor inschrijving indiende bij de gemeente, werd ze van de lijst afgevoerd. Volgens de gemeente is er nooit een brief van de familie binnengekomen in de postkamer van het gemeentehuis. De familie zegt echter dat ze wel degelijk een brief naar de gemeen te Venray heeft gestuurd. Sterker nog, volgens de dochter vertelde een ambtenaar eind december haar dat het verzoek wel degelijk op het gemeentehuis was gearri veerd. "Toen we begin februari te horen kregen dat we toch van de lijst verwijderd waren, hebben we meteen bezwaar aangetekend", aldus de dochter. "Ik heb de brief gewoon per post verstuurd. Niet aangetekend, dat heb ik de jaren daarvoor ook nooit gedaan." Ze kon echter niet vertellen met welke ambtenaar ze in december had gesproken. "Ik heb gewoon met het tele foonnummer dat op de brief stond gebeld en kreeg iemand aan de telefoon die vertelde dat alles in orde was." Vader benadrukte dat het voor de familieleden van groot belang is dat ze op de tweede plaats van de wachtlijst blijven staan. Want ze hebben hun maandagplek op de markt in Den Haag al opgezegd om in Venray modespullen te gaan verkopen. Niet zo slim, want ook in Venray kan het nog jaren duren voordat de familie daadwerkelijk op de markt aan de slag kan, legde een woordvoerster van de gemeente uit. "Want ik doe dit werk nu al zes jaar. De eerste die toen op de wachtlijst stond, staat daar nu nog steeds." De gemeente kan het vol gens haar niet maken om voor de familie een uitzondering te maken. De gemeente moet streng zijn. Niet aangemeld voor het nieuwe marktseizoen, dan ook geen plek op de wachtlijst. Iedereen kan wel zeggen dat zijn brief zoek is geraakt. En hoe moet je dat verko pen aan de marktkooplieden van wie de brieven wel zijn binnenge komen? „Anders staan we hier bin nenkort weer, maar dan met dege nen op de wachtlijst van wie we wel een aanmelding hebben ont vangen. Ik snap de belangen, maar we volgen de lijn die de gemeente al jaren hanteert. In de postkamer is geen brief van de familie bin nengekomen en ook intern kan niemand zich het telefoongesprek met de familie herinneren."Als de familie zich opnieuw zou inschrij ven, zou ze van de tweede plaats op de wachtlijst zakken naar plek vierde, helemaal onderaan, waar door het nog langer gaat duren voordat ze daadwerkelijk een plek op de markt krijgt. Om dat te voor komen, diende de familie Sohi- Kaur een bezwaar in. "Ik hoop dat de regels ruimte laten om ons in het gelijk te stellen. Want voor ons is het belang erg groot", besloot vader beteuterd. Om na een klein halfuurtje Venray samen met zijn vrouw en dochter weer aan de lange terugreis naar Den Haag te beginnen. Venraynaar Jacques Oomen neemt afscheid Twintig procent van alle mensen heeft ergens in zijn leven een angststoornis. En een aantal daarvan lijdt zo verschrikkelijk, dat er een 'zeer beperkt leven' overblijft. Alleen al paniekstoornis kost de samenleving jaarlijks 1.9 miljard euro, door ziektever zuim, pilgebruik en behande ling. Mensen die al vele jaren lijden aan een ernstige angst stoornis, worden behandeld bij de Kliniek voor Gedrags therapie (KGT) in Venray, onderdeel van GGZ NML. De KGT werd in 1992 opgericht door Jacques Oomen en geldt nu als 'toonaangevend en ver nieuwend' in Nederland. De Venraynaar (59) neemt vrijdag afscheid van zijn KGT. Eén op de vijf Nederlanders wordt in zijn of haar leven gekweld door een angststoor nis. Dat is enorm veel. "Ja, dat gaat dus om miljoenen mensen in ons land. En dan hante ren we ook nog eens als criterium dat iemand dus daar écht onder lijdt. Je moet er meerdere uren per dag mee bezig zijn, willen we spreken van een angststoor nis. Het moet je leven bepalen. Een aantal nachtmerries hoeft nog heus geen angststoornis te zijn. Een puber die bang is dat hij niet tot de groep behoort, dat noe men we geen angststoornis. Het kan wel de opmaat zijn voor een angststoornis. De angst om niet tot de groep te behoren, kan uit monden in sociale angst. En dan wordt het wel een angststoornis. Overigens is de praktijk dat het gros van de mensen lijdt in stilte en anonimiteit. Daar merken wij als samenleving niets van. Een zwerver of een verslaafde die op straat leeft, dat zien we, dat kan voor overlast of een gevoel van onveiligheid zorgen. Maar iemand die thuis in alle stilte lijdt en niet over straat durft, daar horen, zien of merken wij niets van. En zo zijn er heel veel Nederlanders die door een angststoornis een zeer beperkt leven leiden." Is angststoornis iets van onze samenleving of een ziek te van alle tijden? "Dat vind ik moeilijk te beant woorden. Ik geloof dat vroeger met name vrouwen last hebben gehad van paniekstoornissen als ze alleen over straat moesten. Vroeger kwamen vrouwen veelal alleen buiten in begeleiding van hun man of familie. Het idee dat ze een keer alleen over straat moes ten, zou kunnen leiden tot paniek stoornissen. Ik geloof dat dit zo is, maar ik heb daar geen bewijzen of gegevens voor. Onze samenleving is heel erg prestatiegericht. We moeten carrière maken, anders tel je niet mee. Je moet preste- ren, anders val je buiten de boot. Niet iedereen kan met die presta- tiedruk omgaan. En wat ik in toe nemende mate merk, is dat zeker jonge mensen minder weerbaar zijn. Vroeger, in grote gezinnen, moesten de kinderen letterlijk en figuurlijk knokken om te over leven. Nu, in kleinere gezinnen, wordt er veel geregeld voor kin deren. Ze hoeven minder te delen, als het regent worden ze naar school gebracht, thuis wordt veel zo niet alles voor ze gedaan. Ze worden beschermd opgevoed en maken weinig mee. En als ze dan opeens worden geconfronteerd met een tegenslag, bijvoorbeeld oma die overlijdt, dan kunnen ze daar niet mee omgaan en krijgen ze een angststoornis. Ze hebben veel minder weerbaarheid." U heeft de Kliniek voor Gedragstherapie in 1992 opge richt. Bij u belanden mensen die gemiddeld al 12 jaar lijden aan een angststoornis. Uit de resultaten blijkt dat 92% van uw patiënten zegt tevreden te zijn over de behandeling en liefst 86% geeft aan dat ze de stoornis onder controle heeft gekregen. Waarom moeten die mensen gemiddeld eerst 12 jaar lijden voordat ze bij u behandeld worden? "Dat is inderdaad een bedroe vende constatering. Onderzoek heeft uitgewezen dat in Neder land gemiddeld slechts 30% van de mensen met geestelijke klach ten de juiste zorg krijgt aangebo den. Dat is triest. Hoe dat komt? Ik denk dat behandelaars vaak niet verder kijken dan hun neus lang is. Ze verwijzen door naar wat ze kennen. En wat ook meespeelt: het is voor mensen nog altijd een drempel om naar een instelling voor geestelijke gezondheidszorg te gaan.Als iemand naar zijn huis arts gaat en krijgt te horen dat hij of zij naar een specialist moet in het ziekenhuis, dan wordt dat als heel normaal ervaren. Maar als het advies is 'maak een afspraak met een psychiater of psycholoog', dan schrikken mensen. Dat zit nog altijd in een taboesfeer. Ter wijl het eigenlijk net zo gewoon zou moeten zijn om van geeste lijke gezondheidszorg gebruik te maken. Maar ik hecht er ook aan om te stellen dat 30% dus wél goed wordt behandeld." Zitten angststoornissen ook nog in een taboesfeer? "Ja en nee. Ja, omdat het nog altijd moeilijk is voor mensen om erover te praten. Nee, omdat mensen zich minder schamen. En er is ook veel meer informatie op internet beschikbaar, er zijn zelf hulpboekjes. Mensen komen over het algemeen minder schaamtevol binnen. Wat wel is veranderd, is dat ik vroeger alleen maar mensen behandelde die vreselijke dingen hadden meegemaakt, zoals mis handeling of seksueel misbruik. Nu komt er een generatie binnen die, zoals ik al zei, eigenlijk heel weinig heeft meegemaakt maar door een vaak vrij lichte gebeurte nis totaal uit het veld is geslagen." De Kliniek voor Gedragsthe rapie in Venray heeft landelijk naam gemaakt en geldt nu als 'toonaangevend en innova tief. Wat is het geheim van de KGT? "Het werken in groepen. Ik heb altijd sterk geloofd in de kracht van de groep. Andere klinieken werken individueel met patiën ten, wij bewust niet. Wij hebben een zogeheten klinisch milieu. Dat wil zeggen dat de dagelijkse gang van zaken onderdeel is van de behandeling. Zo zal iemand met straatvrees toch een keer de boodschappen voor de groep moeten doen. Patiënten slapen ook met z'n tweeën of drieën op een kamer. Wij zetten mensen met dezelfde soort problemen zoveel mogelijk bij elkaar. De methode die wij hebben ontwikkeld, wordt interactionele gedragstherapie genoemd. Daarmee heeft de KGT landelijk naam gemaakt." U neemt vrijdag 19 mei afscheid. Met welk gevoel? "Met een heel tevreden gevoel. Ik ben tevreden dat ik voor het vak van gedragstherapie heb gekozen, en ik ben tevreden dat ik de KGT in Venray heb opgericht. Ik heb de voorbije jaren ontzet tend hard gewerkt en dat is ten koste gegaan van andere dingen. Nu wil ik op een andere manier van het leven gaan genieten. Ik blijf overigens wel betrokken bij het vakgebied gedragstherapie. Ik ga gemiddeld anderhalve dag per week lesgeven aan een postdoc torale opleiding, ik blijf werken voor de angstpoli in Roermond en ik blijf me inzetten voor het lan delijk netwerk angststoornissen. Ik verwacht dat ik wekelijks nog zo'n drie dagen werkzaam zal zijn. Ik vind het vakgebied te leuk en te boeiend om helemaal afscheid te nemen." ^KKcUdntd deiitn, w,et karakter R I E N Milieufederatie Limburg ziet nauwelijks kansen voor een racecircuit op en rond de hui dige locatie aan de Bakelsedijk in Vredepeel. Beleidsmede werker Toine Wuts vindt dat de gemeenteraad er te gemak kelijk over denkt. Bij een gedeeltelijke verplaat sing (variant 1) blijft de ovale ver harde racebaan met de tribunes nog in het waardevolle natuur gebied (EHS) achter. Het andere deel (motorcrossbaan en parkeer plaats) komt aan de overzijde van de Bakelsedijk in een POG te lig gen. POG betekent provinciale ontwikkelingszone groen. Bij de keuze van variant 2 wordt het totale circuit verplaatst naar de POG, dat wel een minder streng regie kent dan de EHS. Toine Wuts vindt dat ook Has- koning te gemakkelijk voorbijgaat aan de belemmeringen. Een POG omvat meestal landbouwgronden die grenzen aan de EHS. Het doel van de POG is juist het versterken en ontwikkelen van natuurwaar den. Wuts noemt beide varianten dan ook 'weinig kansrijk'. "De keuze voor een van de vari anten kan wel eens leiden tot slui ting van het circuit. Tegen de wil in hebben de raad en het college dan de motorsport in Venray de nek omgedraaid." Bazaar de Flierefluit Op donderdag 18 mei is het weer zover: basisschool de Fliere fluit organiseert dan een bazaar van 17.00 tot 18.30 uur op het schoolplein. Inmiddels is dit een traditie geworden. De kinderen proberen zoveel mogelijk te ver kopen voor het goede doel. Het goede doel is dit jaar Twin-kids. Een kleinschalige organisatie die zich inzet voor kleine projecten in Tanzania en Suriname. Juist het laatst genoemde land is zeer actu eel op dit moment. De kinderen maken zelf hapjes, knutselen, studeren dansjes in en verzorgen allerlei leuke activi teiten. Allemaal voor het goede doel. Ook de omringende winkels helpen mee door een attentie ter beschikking te stellen. Deze atten ties kunnen de mensen winnen via een loterij. De gemeenteraad heeft vori ge week woensdag in een extra vergadering nog geen defini tieve keuze gemaakt. Duidelijk is wel dat het raceciruit aan de Bakelsedijk in Vredepeel blijft. De andere opties aan de Metaalweg en Beemdweg zijn afgevallen. Er zijn twee vari anten. Het racecomplex wordt gedeeltelijk verplaatst naar de overkant van de Bakelsedijk of het circuit wordt helemaal 'omgeklapt'. Zodat het geheel buiten het waardevolle natuur gebied (EHS) komt te liggen. De voorkeur van de meeste partijen gaat uit naar de laatste optie die wel de grootste investe ring vergt. De raad wil vooraf de zekerheid hebben dat provincie en VROM-inspectie meewerken. Beide willen dat het circuit op slot gaat omdat het illegaal is. Het wordt nog gedoogd tot 1 juli 2006. Op 17 mei besprak een onafhan kelijke provinciale commissie het voorstel. Deze commissie brengt advies uit aan Gedeputeerde Sta ten. De gemeenteraad eist een convenant waaraan alle vier partij en (gemeente, provincie, VROM en Maessen) zich verbinden. Tevens wordt er met investeerder Maes sen een exploitatieovereenkomst gesloten. De gemeente werkt mee aan legalisering van het circuit maar alle verdere kosten komen voor rekening van Maessen. De raad drong er ook op aan de gedoogtermijn na 1 juli te verlen gen totdat het nieuwe circuit in gebruik wordt genomen. Gerda van Stelten (CDA) bena drukte dat niet de gemeente maar provincie en VROM-inspectie het laatste woord hebben. Uit het locatieonderzoek van bureau Has- koning Royal rollen drie moge lijke locaties. Voor het CDA vallen de Beemdweg, tussen Leunen en Oirlo, en de Metaalweg, op bedrij venterrein Smakterheide, af. Bij de laatste locatie zou de wijk Land- weert 'bedolven worden onder geluidsoverlast'. Het CDA kiest voor variant 2. Dit is een totale verplaatsing naar de overzijde van de Bakelsedijk. "Bij de eerste variant blijft het cir cuit deels in de EHS liggen. Dit zal juridisch weinig kans maken en bovendien heeft natuurcompensa tie een grote financiële impact. De tweede variant geeft veel minder complicaties. Dit heeft de meeste kans van slagen met de minste overlast voor mens en natuur", zei Van Stelten, die vindt dat er zo snel mogelijk duidelijkheid moet komen. "Het woord is nu aan anderen. Wel moet het circuit openblijven totdat het nieuwe er is. Sluiting op 1 juli is onaccepta bel. Dit betekent de doodsteek voor de auto- en motorsport." Van Stelten sprak van een 'goed rapport'. Daar was Ike Busser (Samenwerking) het helemaal niets mee eens. Hij vond dat Haskoning niet aan de opdracht heeft voldaan. Want de huidige locatie zou in het onderzoek worden meegenomen en afge zet tegen alternatieven. En dat is niet gebeurd. Busser ziet te veel invloed van de provincie, terwijl juist de gemeente de opdrachtge ver was. Tevens mist Samenwerking in het rapport een duidelijke rang schikking van de alternatieven. Haskoning zegt dat met het geven van een voorkeur de onafhanke lijkheid in het geding komt. En bovendien is dit een politieke keuze. Busser vindt dit onzin. "Want de politieke keuze is allang gemaakt. Het circuit moet op de huidige plek blijven. Dat heeft de Venrayse bevolking nog bekrach tigd in het referendum." Samen werking meent dat het rapport 'onnodige ballast' bevat zoals de toekomstwaarde en economische spin-off. Dit is slecht onderbouwd en bovendien in strijd met de opdracht, vindt Busser. Samenwerking zou het liefst het circuit op de huidige plek laten liggen. Maar deze optie is geen mogelijkheid meer. Busser vindt variant 2 een'goede tweede'.Ter wijl variant 1 het meest haalbaar lijkt. "Wat er al dertig jaar ligt, blijft grotendeels liggen. En wat de EHS verstoort wordt naar buiten geschoven." Samenwerking eist harde garanties van provincie en VROM dat de gemaakte keuze ook realiseerbaar is. Bert Linskens (PvdA) uitte even eens kritiek op het rapport. De PvdA deelde de kritische noten van Samenwerking. Linskens vond het vreemd dat in het eindrapport de huidige locatie is verdwenen. De PvdA heeft twijfels over de haalbaarheid van variant 1. Het nieuwe raadslid Frans van der Kruijf (WD) had het circuit in Vredepeel nog nooit gezien. Maan dag ging hij een kijkje nemen. "Ik had een veel groter complex ver wacht", zei de WD'er, die vindt dat de Beemdweg en Metaalweg ongeschikt zijn. "Vanwege de nabijheid van woonkernen." De WD kiest voor variant 2. "Die is het meest haalbaar", meent Van der Kruijf, die wijst op de gevol gen van een grote investering in een nieuw circuit. "Dit zal tot een intensiever gebruik leiden." De SP is faliekant tegen het racecircuit. "Het is helemaal uit de hand gelopen", vindt Jolanda Dij- kema. "Schaamteloos dat we met gemeenschapsgeld meewerken aan legalisering van iets wat er niet behoort te zijn." Dijkema haal de ook uit naar Haskoning. "Het is beschamend dat dit bureau met twee niet serieuze opties komt. De Beemdweg en Metaalweg zou den de inwoners van Brukske en Landweert veel overlast bezorgen. Dit heeft onnodige onrust veroor zaakt." De SP maakt er korte met ten mee. "Zonde van al het geld. We moeten ons aan de wet hou den. Het circuit moet snel dicht, opruimen en het laten aan de natuur. Daar zijn de meeste men sen het beste mee af." Gerrit Lemmens (Lokaal Aktief): "Ik had het liefst gezien dat de huidige locatie als beste uit de bus kwam.' Lokaal Aktief heeft de voorkeur voor variant 2."Alhoewel er voor de verhuizing veel werk aan de winkel is. We verwachten dat de provincie ruimhartig mee werkt", aldus Lemmens. Gerard Thijssen (inVENtief) wees vooral op de keerzijde. "Veel mensen van buiten Venray bele ven er plezier aan. Maar voor de niet-liefhebbers is het niet fees telijk", zei Thijssen die wees op de dodelijke ongevallen, geluids overlast en de gevolgen voor het milieu (bodem, fijnstof). "Er is onvoldoende aandacht voor de nadelen", vindt Thijssen die paal en perk wil stellen aan de kosten voor de gemeente. Hij voorziet dat legalisering gepaard gaat met nogal wat bezwaar- en beroepsza ken. "Er moet een limiet komen. Het mag de gemeenschap geen tonnen meer gaan kosten. Dat is het niet waard." Ghieien Chevroletdealer voor de regio Venray/Horst verkoop nieuwe Chevrolets verkoop gebruikte auto's onderhoud en reparatie originele onderdelen originele accessoires u www.autoghielen.nl Geen onderzoek naar uitlekken rapport Er komt geen onderzoek naar het uitlekken van het rapport van bureau Haskoning over circuit De Peel. Op don derdag 4 mei is het vertrouwe lijke rapport onder embargo aan de gemeenteraadsleden verstrekt. Pas na behandeling in het college van B en W, op maandag 8 mei, zou het rap port openbaar zijn. Maar op vrijdag 5 mei had dag blad De Limburger het al in bezit. Dat veroorzaakte aanvankelijk nogal wat ophef. Nadat bekend werd dat het lek niet bij raadsle den, collegeleden of ambtenaren zat, was de ergste kou alweer uit de lucht. Het steekt de gemeente raad echter dat onbevoegden het rapport vrijwel gelijktijdig in han den hebben gekregen.Terwijl de gemeente toch de opdrachtgever is. Enkele partijen drongen aan op een onderzoek. Het lek moet zitten bij anderen die op de verzendlijst van Has koning staan. Naast de provincie zijn dit betrokken instanties zoals bijvoorbeeld milieufederatie Lim burg. Duidelijk is dat een direct betrokkene, waarschijnlijk een tegenstander van het racecircuit, er belang bij heeft het rapport naar buiten te brengen. Burgemeester Waals zei 'gerust gesteld' te zijn dat het rapport niet vanuit het gemeentehuis is uitge lekt. "Indien dat wel zo was, dan was er zeker een onderzoek geko men. Want dan was de vertrou wensbasis in het geding. We zijn er echter niet verantwoordelijk voor als iemand van de provincie of iemand anders lekt. Ik ben ook niet van plan dit te laten onder zoeken. We moeten niet achter een dood konijn aanlopen. Want niemand zal het toegeven." De gemeente stuurt wel een brief naar Haskoning, waarin het ongenoegen over het uitlekken kenbaar wordt gemaakt. Met het dringende verzoek dit over te brengen aan alle ontvangers van het rapport. niet ontvangen? Bel 582877! Een tiental buurtbewoners van racecircuit De Peel in Vre depeel wil dat het racen op cir cuit De Peel meteen stopt. Ze hebben bezwaar aangetekend tegen de door de gemeente Venray verleende evenemen tenvergunning aan het circuit. Ook Milieufederatie Limburg en de Werkgroep Behoud De Peel eisen directe stopzetting van alle geplande races. Maan dagmorgen boog de commis sie bezwaar van de gemeente Venray zich over de bezwaar schriften die tegen het besluit van het college van B en W zijn ingediend. Bij de hoorzitting kwam maan dagmorgen geen enkele bezwaar maker opdagen. Bekend is echter dat de buurtbewoners en milieu groepen ageren tegen de door de gemeente verstrekte evene mentenvergunning aan het cir cuit. Enkele evenementen zijn al voorbij, maar er staan nog races gepland op 25 mei en 25 juni (autospeedway), 27 mei (motor cross) en 28 mei (motorcross en modelstockcarraces). Buurt en milieugroepen vrezen geluidsoverlast en schade aan de natuur en spanden om hun gelijk te halen eind april ook al een kort geding aan bij de rechtbank in Roermond. Van de rechter kregen ze geen gelijk. De bezwaarma kers willen af van het racen in de weekenden en vinden dat er inge grepen moet worden, omdat er geen eisen aan de geluidsnormen worden gesteld. De gemeente Venray is echter van mening dat de evenementen vergunning al jaren wordt ver strekt en dat er nauwelijks klach ten over geluidsoverlast waren. In een milieuvergunning wordt het voorkomen van overlast geregeld. De Peel beschikt niet over zo'n vergunning. Racen wordt sinds de jaren zeventig gedoogd. De deu ren van circuit De Peel zouden op 1 januari dicht moeten. Onlangs is de termijn verschoven naar 1 juli, waarna de bezwaarmakers in actie kwamen. De commissie bezwaar van de gemeente Venray beloofde spoedig haar advies aan het col lege van B en W geven, omdat anders het raceseizoen al voorbij is en het advies als mosterd na de maaltijd komt. Venray laat momenteel onder zoeken waar racen in de toekomst het beste kan. De gemeenteraad heeft vorige week woensdag in een extra vergadering nog geen definitieve keuze over het circuit gemaakt. Duidelijk is wel dat het raceciruit aan de Bakelsedijk in Vredepeel blijft (zie elders op deze pagina). Mooi Futictioneel High-ti ch Comfortabel VAL-EUR UWERPEK VAN MIERLO Er waait een frisse wind bij Rien van Mierlo Tuinen. De nieuwste, meest eigentijdse designmeubelen vinden elk jaar hun weg naar de ruime en modern ingerichte showroom. De Prado bijvoorbeeld, een uniek concept waarbij design en zitcomfort samensmelten. Een collectie gemaakt van een combinatie weerbestendige materialen. Opvallend is dat frames en zitgedeeltes elkaar niet zichtbaar raken en het blad van de tafels lijkt te zweven. Over tuinbeleving gesproken! Rien van Mierlo geeft uw tuin een eigen signatuur Helmondseweg 111 Deurne Tel.0493 314593 www.rienvanmierlotuinen.nl Keizersveld 55 Venray 0478-586200 vrijdag tussen 9.00-17.00 uur Bezoek onze showroom: Heidseweg 33, Venray-Heide T 0478 533000 www.comfortabel-wonen.com de COMFORTABEL WONENaanpo/c

Peel en Maas | 2006 | | pagina 5