'Bewoners betalen kosten grenscorrectie' "Ik voelde me als een geslagen hond 'Wel onderhandeld met grondeigenaar' Intervention dUöö liTEÏk/echt 2» Julicher Meijer OP ZOEK NAAR EEN LEUKE, GOED BETAALDE VAKANTIEBAAN? DACC MAN WOMAN KOOPZONDAG 21 MEI ff de nieuwe ijssalon De Verleiding PEEL EN MAAS Donderdag 18 mei 2006 - Pagina 3 Het college heeft twee bezwaren tegen het uitbrei dingsplan in Oostrum afgewe zen. Varkensbedrijf Verheijen aan de Broekhuizenstraat en de bewoners van Ghünenbeek 12 hadden een bezwaarschrift ingediend tegen het bouwplan van 47 woningen van pro jectontwikkelaar Hurks. De woningen zijn inmiddels in aanbouw. De commissie bezwaarschrif ten adviseert de beide bezwaren ongegrond te verklaren. Het col lege heeft dit advies overgeno men. Bewoner Kessels heeft aan de Ghünenbeek in fase 1 een vrij staande woning gekocht. Het oor spronkelijke plan was dat rondom zijn kavel eveneens woningen in de vrije sector zouden komen. Het inrichtingsplan is later gewijzigd om beter te kunnen voldoen aan de vraag.Tegenover de vrijstaande huizen verschijnen nu hogere patiowoningen die veel zonlicht wegnemen. Het college vindt de patiowoningen echter een 'goede stedenbouwkundige oplossing'. Het bezwaar van meer schaduw wordt afgewezen. De patiowonin gen liggen namelijk noordelijk aan de achtertuinen van de vrijstaande woningen. Varkenshouder Verheijen meent dat de nieuwe huizen van fase 2 en 3 gebouwd worden binnen de stankcirkel van zijn bedrijf. Het varkensbedrijf vormde al eerder een obstakel voor de nieuwbouw wijk. In 2000 betaalde de gemeen te aan Verheijen een afkoopsom van 106.700 gulden (48.500 euro) om de stankcirkel zodanig te ver kleinen dat de belemmeringen waren opgeheven. De provincie stelt echter dat het varkensbedrijf niet beperkt mag worden in zijn ontwikkelingsmogelijkheden. De gemeente zegt dat de over eenkomst uit 2000 betrekking had op het totale bouwplan. De milieu vergunning is toen verkleind met 277 mestvarkenseenheden. De stelling van de provincie dat de bedrijfsuitoefening niet beperkt mag worden, geldt volgens de gemeente alleen indien andere belangen niet worden geschaad. Nu de gemeente een afkoopsom heeft betaald om woningbouw in zuidelijke richting mogelijk te maken, is het logisch dat het bedrijf in die richting op slot zit. Bedrijfsvergroting in westelijke richting is daarentegen wel moge lijk. Daarnaast lopen er momen teel onderhandelingen met Verhe ijen over een totale verplaatsing van het varkensbedrijf met het oog op de toekomst. De gemeente weerlegt dat de nieuwe woningen binnen de stankcirkel worden gebouwd. Volgens het nieuwe gemeen telijk stankbeleid veehouderijen behoren de kernen van de tien kerkdorpen tot categorie 2. Dit bekent dat de afstand tussen de stallen en de nieuwbouw mini maal 143 meter moet zijn. Bij een categorie 1-kern is dit 176 meter. Uitgaande van het bedrijf van Ver heijen met 485 mestvarkeneens- heden. De afstand tussen de nieuwe woningen en de gevel van de stallen is 179 meter. Dus in beide gevallen valt de nieuwbouw niet binnen de stankcirkel, beweert de gemeente. Op 13 januari heeft de recht bank een verzoek van Verheijen om een voorlopige voorziening - een schorsing van de bouwver gunning - afgewezen. Het college besluit beide bezwaren ongegrond te verklaren en de verstrekte bouwvergunning te handhaven. De bezwaarmakers kunnen bin nen zes weken tegen het besluit in beroep gaan bij de bestuurs rechter. Officiële opening op zaterdag 17 juni Met een officieel tintje wordt op zaterdag 17 juni het pleintje tussen de straten St. Odastraat, Willemstraat en Maashese- weg in Venray geopend. Vanaf 15.00 uur zijn omwonenden en genodigden van harte wel kom om onder het genot van een hapje en een drankje de opening bij te wonen. Met de ingebruikname van het plein tje heeft de buurt een nieuw hart waar het goed toeven is voor jong en oud. De discussie omtrent de herin richting van het pleintje binnen de driehoek St. Odastraat, Willem straat en Maasheweseweg laaide zo'n vier jaar geleden voor het eerst op. Buurtbewoonster Mari on Arts ergerde zich groen en geel aan de berkenbomen die voor veel overlast zorgden. "De vliesjes en de bladeren van de bomen zorg den voor heel veel problemen. Apparatuur zoals wasmachines en drogers raakten verstopt." Ze kaartte de zaak aan bij woningbouwvereniging Wonen Venray die inmiddels al bezig was met herinrichtingsplannen voor het pleintje. Maar daarin zouden de bomen gewoon blijven staan. Na een enquête onder de buurt bewoners, die vonden dat de bomen gekapt moesten worden, ging Wonen Venray overstag. In mei 2005 werden de bomen uit eindelijk gekapt en dat betekende de eerste aanzet voor de herin richting. De bewoners van de drie straten hadden inmiddels een commissie geformeerd die ook als aanspreekpunt fungeerde richting Wonen Venray. Het plan van de woningbouwvereniging had een prijskaartje van bijna 30.000 euro. In die beginfase was de relatie tussen beide partijen moeizaam. "We werden daarop door Wonen Venray gevraagd om acties op touw te zetten en zo geld in te zamelen voor de herinrichting", zegt Jolanda Alards, die ook deel uitmaakt van de buurtcommissie die bestaat uit zeven personen. "Volgens de woningbouwvereni ging zou dit de onderlinge band tussen de buurtbewoners verster ken en zou er meer waardering zijn als de herinrichting klaar zou zijn." Die acties kwamen er niet. Ook aan het verzoek van Wonen Venray om mee te helpen bij het opruimen en afvoeren van puin werd door de commissie geen gehoor gegeven.Alards:"In de wijk wonen vooral oudere mensen, bij hen kun je niet voor dit soort dingen aankloppen. Tijdens een bijeenkomst in het wijkgebouw, waarvoor de animo niet groot was, zaten de aanwezigen wel op een lijn dat dit een taak was van de woningbouwvereniging." KEIHARD GEWERKT De moeizame relatie tussen buurtcommissie en Wonen Venray verbeterde toen de plannen con creet gestalte gingen krijgen. De buurtcommissie, met daarin voor al vrouwen, pakte de handschoen op en in overleg met Wonen Ven ray werd de herinrichting in gang gezet. In september 2005 werd begonnen met het grondwerk en in de afgelopen maanden kreeg het pleintje zijn nieuwe gezicht. Binnen de driehoek van de drie straten is een ontmoetingsplek gerealiseerd voor jong en oud. Voor de ouderen een prachtige jeu de boulesbaan en een zitbank en voor de jeugd verschillende speel toestellen. Dit alles omgeven door groen en een laag hekwerk, zodat fietsers en andere voertuigen geweerd kunnen worden. Marion Arts: "We hebben er echt keihard voor gewerkt dat er iets moois tot stand zou komen. Op het uiteinde lijke resultaat kunnen we alleen maar trots zijn.""Hopelijk blijft het ook zo", vult Jolanda Alards aan, "je ziet nu dat het pleintje in de buurt leeft. Iedereen staat nu klaar om een handje te helpen en waar deert wat er hier is gerealiseerd." Buurtcommissie en Wonen Ven ray hebben concreet afspraken gemaakt over het onderhoud van het pleintje. De grote werkzaam heden zoals het gras maaien, de heg knippen en de onkruidbestrij- ding komen voor rekening van de woningbouwvereniging, de buurt commissie neemt de kleine klus jes en het toezicht voor haar reke ning. De eerste domper moest de commissie al incasseren. Arts: "Een hondenbord is al vernield, planten zijn uit de grond getrokken en een speeltoestel besmeurd. Heel, heel erg jammer. We hopen dat het een incident is en dat ieder een een steentje wil bijdragen om het pleintje zo mooi te houden als het nu is." De gemeente willigt het ver zoek van vier huishoudens aan de Merseloseweg in Mer- selo in om voortaan bij Venray te horen. De nieuwe woningen die aan de overzijde van de Merseloseweg gebouwd wor den, zijn al bij Venray getrok ken. Dit is gedaan omdat de woningen dan beter verkoop baar zouden zijn. De gemeente heeft er geen moeite mee de vier bestaande huizen ook bij Venray te voegen. Dan is de dorpsgrens ook weer recht getrokken. Gerrit Verkoeijen (Samenwer king) vindt dat de gemeente de grenscorrectie niets mag kosten. De PTT brengt namelijk 150 euro per adres in rekening voor het wij zigen van de postcode. "Wij willen alleen meewerken als de kosten voor de aanvragers zijn", aldus Ver koeijen. Bert Linskens (PvdA) vond het maar een 'vreemd verzoek' van de Merselonaren om bij Venray te mogen horen. "We moeten hier heel terughoudend in zijn." Daar was wethouder Van der Broeck (CDA) het helemaal mee eens. Hij zegde ook toe dat de kos ten van de PTT voor rekening van de eigenaren zijn. Verkoeijen voegde er nog aan toe dat deze bewoners moeten beseffen dat ze straks meer ozb gaan betalen omdat de waarde van hun huis stijgt. Dat ontlokte een reactie bij Gerrit Lemmens (Lokaal Aktief), waar Verkoeijen weer op antwoordde omdat Lem mens hem verkeerd uitlegde. Voor burgemeester Waals was dat reden de discussie af te kappen. "We zit ten hier bij mekaar om Venray te besturen. Dan gaan we het toch niet hebben over huisnummers en postcodes..." Meisje beroofd De politie zoekt getuigen van een straatroof, zaterdag rond 16.30 uur op de Prinsessesingel in Venlo. Het slachtoffer, een 14-jarig meisje uit Venray, werd vlakbij de Aldi van achteren aangevallen door twee personen. Zij werd geslagen en met een mes bedreigd. De twee daders gingen er met haar geld, mp3-speler en gsm vandoor. Ze vluchtten richting de Maas en de prof. Gelissensingel. Het gaat om twee jongens van tussen de 15 en 17 jaar oud met een getinte huids kleur. De kleinste is 1.70 meter, heeft zwart kort haar en donkere ogen. Hij droeg een zwarte jogging broek met een witte streep en een witte baseballpet met Nike erop. De andere had krullend zwart en glimmend haar. Hij droeg een wit gebreid vest met lange mouwen en een blauwe spijkerbroek. Getui gen worden opgeroepen de politie te bellen via 0900-8844. Woninginbraak De politie onderzoekt een dief stal van een auto na een wonin ginbraak aan de Polkastraat. In de woning werd zaterdagmiddag tus sen vermoedelijk 15.00 en 19 00 uur ingebroken. Behalve een hand tas en een mobiele telefoon wer den ook autosleutels meegenomen en daarmee verdween de auto. Rechter stelt Fred Welschen in het gelijk De argumenten waarmee Inalfa Roof Systems Group (IRS) directeur Fred Welschen wilde ontslaan, zijn door de rechter van de hand gewezen. De rechter concludeert echter ook dat er tussen Welschen en zijn voormalig werkgever geen basis van vertrouwen meer is om het dienstverband voort te zetten. Het dienstverband zal met ingang van 22 mei ont bonden worden. IRS dient aan Welschen 38 maanden salaris door te betalen. Welschen werd door de raad van commissarissen op 27 okto ber geschorst omdat hij zich zou hebben schuldig gemaakt aan ver gaande en absoluut onaanvaard bare mate van belangenverstren geling. "Ik kreeg aan het begin van de vergadering te horen dat ik niet meer welkom was, en per direct het bedrijfspand moest verlaten. Ik voelde me als een geslagen hond toen ik naar buiten liep." Sinds 2002 is er een strikte scheiding tussen IRS en Inalfa Industries. In verband met de ont wikkeling van daksystemen was veel geld nodig. ABN-AMRO Par ticipaties kreeg als investeerder een meerderheid in IRS. Bedrijven van Industries (Metal en Hamont) waren wel toeleverancier van IRS, terwijl Industries zelf de bedrijfs panden verhuurt aan IRS. Fred Welschen was sinds 2002 alge meen directeur bij IRS, maar ook commissaris bij Inalfa Industries. Welschen had in september namens IRS voor een aantal maan den huur vooruitbetaald aan Inal fa Industries, dat op dat moment in financiële nood verkeerde. Als tegenprestatie kreeg IRS uitge stelde betaling met betrekking tot de levering van goederen. Bij deze transactie had zowel IRS als Industries financieel voor deel. Welschen had dit niet bij de raad van commissarissen gemeld. Later meldde Welschen dit alsnog. Enkele weken later werd toch een onderzoek door KPMG gestart. Dat onderzoek leidde tot de schorsing. Een tweede onderzoek door het Instituut voor Financieel Onderzoek (IFO) volgde. Dat rap port leidde uiteindelijk tot de ont slagaanvraag van Welschen. De rechter concludeerde echter dat de aanleiding voor het ontslag geen dringende reden was, zoals dat door IRS was gesteld. Wel was het beter geweest als Welschen deze financiële constructie eerder had gemeld bij de raad van com missarissen. Welschen erkent dat zelf ook, maar is absoluut niet te spreken over de handelwijze van de com missarissen. "Als een hond hebben ze mij destijds de deur gewezen. Heb je je 27 jaar voor het bedrijf ingezet, en dan word je zo buiten- gezet", aldus Welschen. "Het leek wel alsof mijn wereld instortte." Voor hem is duidelijk dat de financierders van het bedrijf een stok gezocht hebben om hem uit het bedrijf te werken, om op die manier een directeur aan te kun nen stellen die meer naar de pij pen van de investeerders danst. "Voor hen vertegenwoordigde ik toch de mensen met een minder heidsaandeel binnen IRS. Boven dien stond ik midden in het bedrijf en konden zij niet om mij heen. Ze konden niet doen en laten met het bedrijf wat zij wilden. Het past dan ook in hun machtsdenken om zich van mij te ontdoen. In mijn geval op een bruto en respectloze wijze." Het ergste was voor Welschen het zwijgen. Omdat hij geschorst was, met behoud van salaris, mocht hij met niemand over de kwestie praten. "Dat was heel frus trerend, want er gingen allerlei verhalen rond en je kon je er niet tegen verdedigen. Ik heb dat al die tijd volgehouden, al ik ben toch geen type dat normaal zijn mond houdt." Welschen is opgelucht dat de rechter hem in het gelijk heeft gesteld. "Toch kent deze zaak alleen maar verliezers. Beide par tijen verliezen aan reputatie en hebben schade. Dat had voorko men kunnen worden. Als men mij weg wilde hebben, hadden ze met mij aan tafel moeten gaan zitten. Nu zijn er twee dure onderzoe ken gedaan om naar munitie te zoeken, waarmee ze mij konden afschieten. Dat is niet gelukt en dat kost het bedrijf alleen maar meer geld." Welschen beraadt zich nu op zijn toekomst. Die ligt niet meer binnen IRS. "Wij zoeken nu naar een nieuw hoofdstuk in ons leven, met aandacht voor andere veelal belangrijkere zaken, waar wij de laatste 27 jaren te weinig aan zijn toegekomen." Over de toekomst van Inalfa Roof Systems heeft Welschen zo zijn twijfels. "Er zit een goed management en er is een goede orderportefeuille. Maar ik ben bang dat de investeerders op mijn plaats een financiële man of vrouw zetten die ervoor moet zorgen dat het bedrijf op termijn goed verkocht wordt. Dat zou wel eens ten koste kunnen gaan van de innovatieve mogelijkheden van het bedrijf, wat niet goed is op de lange termijn", denktWelschen."In mijn ogen heeft het bedrijf geen financiële man, maar een onderne mer, een gangmaker nodig." Het kantoor voor VENRAY en omgeving Echtscheiding allimentatie omgangsregeling arbeidsrecht Venray - Tel. 0478 - 521 070 Wethouder Heidens (CDA) ont kent dat de gemeente niet onder handeld zou hebben met grondei genaar Janssen aan de Buitenweg. De gemeente wil opnieuw de onteigeningsprocedure starten nadat de Kroon in 2004 er een stokje voorstak. De onteigening van circa 5500 vierkante meter grond ging toen niet door omdat de gemeente onvoldoende over leg gevoerd had. Het college heeft toestemming van de gemeenteraad nodig om de procedure opnieuw op te starten. De grond is nodig voor uitbrei dingswijk Laagheide. Jac Janssen sprak vorige week dinsdag in voor de gemeenteraadsvergadering. Hij haalde fel uit naar de gemeente. Hij beweerde dat er helemaal niet onderhandeld was en dat de gemeente alleen schriftelijk een bod had uitgebracht. Met hetzelf de bedrag als twee jaar geleden. Ike Busser (Samenwerking) vroeg daarop het onderwerp van de agenda te halen. Hij wilde eerst beter geïnformeerd worden. Een dag later kwam wethouder Heidens op de kwestie terug. Hij drong erop aan om toch groen licht te geven. "Want uitstel brengt ons stevig in de problemen met de termijnen. Dan zijn we weer terug bij af", verklaarde Heidens."Als de raad vandaag geen besluit neemt dan lopen we driekwart jaar ver traging op. Dit betekent een kos tenpost van 50 tot 60.000 euro." Heidens zei dat de gemeente wel degelijk met de familie Janssen onderhandeld heeft.Tevens is er diverse keren een verhoogd bod uitgebracht. Heidens had een over zicht bij zich met alle contacten die er sinds 2003 met Janssen zijn geweest. De raadsleden konden dit logboek inzien. De wethouder noemde het 'ver rassend' dat bij Koninklijk Besluit de onteigening in 2004 ongedaan was gemaakt. "Na beraad met de advocaat hebben we besloten de onteigening door te zetten. We zien geen kans om er op een ande re manier uit te komen. Daarvoor liggen vraag en aanbod veel te ver uit elkaar. En de feiten en omstan digheden zullen niet veranderen", aldus Heidens die geen bedragen wilde noemen. Volgens Heidens is het niet wenselijk de prijs te verhogen. Dit zou een precedent scheppen en bovendien tot prijs opdrijving leiden bij toekomstige onteigeningen. Na een schorsing ging de gemeenteraad alsnog akkoord met de onteigening. "De gemeente heeft zorgvuldig gehan deld", vond Toon Loonen (CDA). "Er is wel degelijk overleg geweest en er is een goed aanbod gedaan. Brand In een drietal aan elkaar grenzen de garageboxen aan de Stationsweg in Oostrum heeft deze week brand gewoed. De brand is ontstaan in het linkergedeelte en is overgesla gen naar de middenbox, waar een bedrijf is gevestigd. De oorzaak van de brand is niet bekend. Omdat bij de brand mogelijk asbest is vrij gekomen, heeft de brandweer de plaats met linten afgezet. Er is geen gevaar voor omwonenden. De locatie waar mogelijk asbest ligt, is beperkt gebleven tot het betref fende terrein. Schrijf je nu vast in bij Intervention Uitzendburo en ontvang een gratis ijsje bij op de Grote Markt in Venray. Venray Grote Markt 13 5801 BL (0478-552828) UITZENDBUR Alhoewel onteigening altijd pijn lijk is en gepaard gaat met emotie. Daar moeten we wel rekening mee houden. Wellicht kan de wet houder een keer langs gaan voor een verhelderend gesprek." Ook de andere partijen konden met dat voorstel instemmen. PAUL BROUWER MODE PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Grotestraat 68 5801 BH Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tel. 0478-582727 Fax 0478-510916 Redactie Ron Koenen Henk Lammen Christ van den Munckhof Henk Willemssen redactie@vandenmunckhof.nl Advertenties: Arie Snellen e-mail: asnellen@ vandenmunckhof. nl telefoon: 0478-58 27 27 Tarieven op aanvraag e-mail: advertentie@ vandenmunckhof.nl Aanleveren advertenties: Uiterlijk dinsdag 18.00 uur. Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Verspreidingsbureau Periodiek - Tel. 0478-582877 uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur. Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Aanleveren kopij: Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur. Abonnementen 18,50 (postcode 58..) 32,50 (overige binnenland) Bezwaren tegen bouwplan Oostrum afgewezen Buurtcommissie is trots op haar nieuwe pleintje .tuincentrumovervecht.nl ADVOCATEN Gratis kennismakingsgesprek HUGO BOSS WILHELMINASTRAAT 2-4 VENRAY TELEFOON 0478 510943 www.paulbrouwer.nl ENTRUM m (van 10.00 tot 17.00 uur) Tuincentrum Overvecht vindt u o.a. in Boxmeer - Provincialeweg 5 (A77 - afslag 1) Beuningen - Claudiuslaan 60 (A73 - afslag 1, Shoppingpark De Heuve) VOETBALTAFEL NEDERLAND-BRAZILIË Speel thuis alvast de finale! Afm. 121x105x81 cm.

Peel en Maas | 2006 | | pagina 3