Veertiende editie popkwis Vernieuwde winkel bij Venrays oudste bakkerij Bijna kwart Venraynaren lid van de bibliotheek De nieuwste trends in een up-to-date omgeving Venray Verkoop Anjerloten Fonds Verstandelijk Gehandicapten Kinder vakantiewerk Autospeedway in Venray i WK-mokken bij PLUS Bridgen op De Bongerd Niets! PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS Donderdag 18 mei 2006 - Pagina 27 Gebroeders Wijnhoven restyled Café De Evenaar in Venray staat ook dit jaar tijdens Hemelvaart weer in het teken van popmuziek. Dan vindt namelijk de veertiende editie plaats van de jaarlijkse Venrayse popkwis. Tijdens deze quiz wordt de muziekkennis van de deelnemende teams getoetst, waarbij zij middels beeld- en geluidsfragmenten langs veertig jaar popmuziek geleidt worden. Nieuw dit jaar is het gebruik van videobeelden, waardoor de quiz een extra dimensie krijgt. De orga nisatie van de quiz is in handen van Mare Gommans, Maurice Hoe- venaars en Erik van de Leur. Met dit drietal heeft er een verjonging plaatsgevonden, maar zoals Mauri- De Openbare Bibliotheek Ven ray heeft een jaarverslag opgesteld. Hierin staat dat in 2005 meer dan 20.000 vragen zijn gesteld aan de inlichtingenmedewerkers van de bibliotheek. Bijna een kwart van de bevolking van de gemeente Venray is lid van de bibliotheek. Elke inwoner van de gemeente Venray, jong of oud, heeft gemid deld zes maal de bibliotheek bezocht. De bibliotheek is daar mee de best bezochte instelling in Venray. De bezoekers hebben samen meer dan 350.000 boeken en ander materialen geleend. De Het Fonds Verstandelijk Gehan dicapten is op zaterdag 20 en zon dag 21 mei aanwezig bij FunPop in Arcen. De wervingsactiviteiten van het fonds worden ook onder steund door Karin Bloemen. Bloe men sprak de radiocommercial in voor de werving van vrijwilligers en voor de collecte in de laatste week van september. Op FunPop, een speciaal muziekfestival voor mensen met een verstandelijke handicap, wordt mede dankzij een financiële bijdrage van 4000,- -van het Fonds een cd door de organisatie van FunPop aan de bezoekers uitgereikt waar Freek de Jonge en Nard Reijnders een bijdrage aan hebben geleverd. De Kindervakantiewerk Venray vindt plaats van 3 tot en met 7 juli en niet van 11 tot en met 15 juli! Dat laat het bestuur van KVWVen- ray weten in reactie op een artikel in Peel en Maas, waarin vorige week per ongeluk de onjuiste data werden vermeld. De organisatie is nog op zoek naar leiding. Drie weken voor de start van het WK voetbal is bij PLUS de oranjegekte bij PLUS Retail al begonnen: de consument kan spa ren voor gratis supportersmokken en gratis speldjes met afbeeldin- Borderline De afdeling Preventie en Infor matie van de GGZ Noord- en Mid den- Limburg houdt maandelijks informatie- en gespreksbijeen komsten rondom het thema bor derline. Op dinsdag 30 mei vindt een gespreksbijeenkomst plaats voor familieleden en partners van mensen met borderline in het DAC aan de Jan van Venlostraat in Venlo. Familieleden en partners kunnen tijdens de bijeenkomst ervaringen uitwisselen en elkaar steun en waardevolle tips geven. De bijeenkomst duurt van 19-30 tot 21.30 uur en wordt begeleid door een medewerker van de GGZ Noord- en Midden-Limburg. Aanmelden kan bij Informatie centrum Geestelijke Gezondheid, GGZ Noord- en Midden-Limburg, tel. (0478)527066, e-mail igg@ ggznml.nl. ce Hoevenaars al laat weten: 'Aan de geluidsfragmenten en vragen zal dat niet te merken zijn, want alle jaren komen aan bod". Voor de winnende teams zijn er mooie prijzen te winnen die uiteraard te maken hebben met muziek. Deze prijzen worden gecombineerd met geldprijzen. Op dit moment zijn er al meer aanmeldingen dan vorig jaar, maar er zijn er nog enke le plaatsen beschikbaar. Groepen van maximaal vier personen kun nen nog deelnemen door een e- mail te sturen naar info@popkwis. com. De popkwis start om 14.00 uur en duurt tot ongeveer 18.00 uur. Meer details staan op www. popkwis.com. bibliotheek heeft een collectie van meer dan 62.000 banden ter beschikking. De website van de bibliotheek is 51.000 keer bezocht. Verder heeft de biblio theek veel activiteiten gehouden in samenwerking met consultatie bureaus, peuterspeelzalen, kinder dagverblijven, basisscholen, voort gezet onderwijs, kunstencentrum, schouwburg, gemeente, zorgcen tra, museum Freulekeshuus en Lokaal Historisch Platform. Het jaarverslag van de Openbare Bibli otheek Venray ligt ter inzage in de bibliotheek. meimaand is niet zomaar actie- maand. Nieuwe vrijwilligers zijn hard nodig voor het Fonds Ver standelijk Gehandicapten: zowel voor de nationale collecte die ove rigens plaats vindt van 24 tot en met 30 september als voor activi teiten die het Fonds graag wil ont wikkelen met scholen en bedrij ven. Het Fonds wil ook nieuwe vormen van collecteren houden en ook daarvoor worden vrijwil ligers gezocht. Tijdens FunPop kunnen mensen die vrijwilliger willen worden zich melden bij de stand van het Fonds Verstandelijk Gehandicapten. Dit kan ook op www.fondsverstandelijkgehandi- capten.nl. Mensen - minimumleeftijd 15 jaar - die interesse hebben om in de week van 3 tot en met 7 juli mee te helpen, kunnen telefonisch contact opnemen met de organi satie, tel: 515777 of via info@kvw- venray.nl. Meer informatie: www. kvw-venray.nl gen van WK landenshirts. Met ingang van maandag 22 mei tot en met zaterdag 17 juni ontvangt de consument weke lijks bij aankoop van bepaalde productaanbiedingen een gratis supportersmok naar keuze. Per week worden vier verschillende mokken weggegeven bij vier verschillende aanbiedingen. Op de mokken staan afbeeldingen van WK-supporters. Op de mok van het Oranjeteam bijvoorbeeld staat een extravagant uitgedoste Oranjesupporter met de tekst: 'We zullen doorgaan'. De mok ken zijn verkrijgbaar zolang de voorraad strekt. Ook de speldjes met afbeeldingen van WK landen shirts worden weggegeven bij aankoop van bepaalde aanbiedin gen. Gedurende de actieperiode krijgt de consument wekelijks bij aankoop van twee of drie wis selende aanbiedingen gratis vier speldjes (per poule). De speldjes kunnen worden bevestigd op een WK-speelschemabord, waarop de consument de stand tot en met de finale kan bijhouden. Dit speel bord wordt weggegeven bij 25 euro of meer aan boodschappen. Er zijn 32 verschillende speldjes. Vorige week heeft bakker Siem Claessens zijn vernieuwde win kel aan de Grotestraat geopend. Bijna 120 jaar nadat een van zijn voorvaderen op diezelfde plek een bakkerij startte, is de nieuwe moderne winkel het visitekaartje van de toekomst. Siem is de vierder generatie bak kers uit de familie Claessens. Zelf zit hij 24 jaar in het vak, waarvan de laatste 15 in het eigen bedrijf. Er worden op Raceway Venray op donderdag 25 mei internatio nale autospeedwaywedstrijden gehouden. Deze tweede wedstrijd dag van het autospeedwayseizoen heeft een aantal extra's in petto. Zo komt oud nationaal Hotrod wereldkampioen Laurens van der Velde na tien jaar van afwezigheid het deelnemersveldversterken. Een uitdaging voor deze 'oude' rot in het vak. Snel en geslepen is hij zeker nog, zo wist hij tijdens de wedstrijden van april in Posterholt al een manche te winnen door zeer aanvallend te rijden. Dit deed ook Eric Roeffen tijdens de eerste wedstrijddag op Raceway Venray, met twee manche overwinningen eindigde de Grubbenvorstenaar hoog in het eind klassement. De punten werden onderling goed verdeelt en het lijkt een boeiend seizoen te gaan worden in deze klasse.Toon Schut kon na het val len van de vlag in Stockcar For mule 2 klasse alweer een finale zegen aan zijn imposante carrière Bakkerij Claessens is overigens de enig overgebleven bakker in het centrum van Venray die nog zelf het brood bakt. Elke nacht om vier uur beginnen zijn medewer kers met de voorbereidingen voor het bakken van het verse brood dat om negen uur op de plank moet liggen. In het weekeinde beginnen ze zelfs nog vroeger. Voor Siem staat de kwaliteit van het brood voorop. "Natuurlijk toevoegen. Al is het verschil met enkele van zijn concurrenten kleiner aan het worden. Zo was Patrick Kessels (nieuwkomer op het circuit) in alle heats voorin te vinden en eindigde op een 3e plaats algemeen. De klapper van de dag maakte de winnaar van de eerste heat Joep Hendriks. Hij klapte tijdens een inhaal actie fron taal in de vangrail, waardoor zijn Formule 2 volledig de vernieling in ging. Een nieuwe Stockcar staat alweer klaar en zijn rentree wordt op Hemelvaartdag verwacht. In de Stockcar Formule 1 klasse zalthe Long Track Memorial Trophy' ver reden worden. Een initiatief van een viertal autospeedway enthou siastelingen, die geheel op vrijwil lig basis, doormiddel van sponsor werving in 2005 een Cup in het leven hebben geroepen. Een Cup wedstrijd die met open armen werd ontvangen in de Stockcar wereld. Eigenlijk een wedstrijd zoals elke andere met dien ver stande dat er een behoorlijke som hebben we gekeken of we iets meer met belegde broodjes moe ten gaan doen, maar dan blijkt al snel dat je op dat gebied in Venray 25 concurrenten hebt. Daarom blijven we doen waar we goed in zijn en dat is goed brood bakken tegen een goede prijs." De winkel zelf is wat breder geworden nadat Siem Claessens een aantal meters van zijn buur man heeft kunnen kopen. Daar aan prijzen kan worden gewon nen. In heat drie van de Stockcar F1 zal de wedstrijd plaatsvinden. De startopstelling zal geschieden volgens bekent systeem; d.w.z. de besten starten achteraan. Dit geeft deze Cup wedstrijd juist zijn allure, ook de coureurs die voor aan starten (laagste in het punten klassement) hebben zo zicht op de prijzenpot. Dat bewees Hans Baegen jr. in 2005, die tijdens deze race een knappe derde plek wist te bemachtigen. Ook de Engelse coureurs maken de overtocht voor deze Trophy. Zo zullen Gary Castell, Ivan Pritchard en Carlos Perez aan de start verschijnen en meedingen voor de Cup. Of ook dit jaar weer een verrassende uitslag zal worden genoteerd zal een vraag blijven tot na de Trophy race. Tijdens de afgelopen wed strijden bleek wel, dat ook dit jaar weer velen coureurs aanspraak maken op een manche overwin ning. Afgelopen wedstrijden ston den er maarliefst 26 Stockcars mee is de zaak een stuk toeganke lijker en ruimer geworden.Tijdens de afgelopen weken werden de klanten bediend vanuit een win kelunit. "Voor ons was het belang rijk om tijdens de verbouwing onze klanten te blijven voorzien van hun dagelijks brood. Dat is allemaal heel goed verlopen, maar we zijn natuurlijk hartstikke trots op onze nieuwe winkel", aldus Siem Claessens aan de start een aantal dat naar alle waarschijnlijkheid ook tij dens de Hemelvaart wedstrijden aan de start zal verschijnen. De Formule Toyota coureurs moes ten het vorige race nog stellen zonder kampioen Derek Siebers. Hij zal weer aan de start verschij nen met een gloednieuwe bolide, en de verloren punten proberen goed te maken. Franz Hoeboer is op dit moment de koploper in het punten klassement, gevolgd door René Heijnen. Bij de Saloon Stockcars pakte Toon Schut al direct twee van de drie manche overwinningen. Maar wordt op de voet gevolgd door Ed Gatzen. Hier beloven het weet spannende wedstrijden te worden met een deelnemers veld van achttien Stockcars. Ook gaat de Stockcar F1 duo-zitter weer zijn rondjes draaien. Vanaf 10.30 uur starten de trai ningen en de wedstrijden begin nen om 12.30 uur. Zie ook www. racewayvenray.com. Collecte Hartstichting Aan de landelijke collecteweek van de Nederlandse Hartstich ting hebben vele vrijwilligers meegeholpen door zakjes of col lectebussen geld in te zamelen ter bestrijding van én onderzoek naar volksziekte nummer één: de hart- en vaatziekte. Ook in Venray en de kerkdorpen hebben zeer vele vrijwilligers zich ingezet om geld in te zamelen voor dit goede doel, met een geweldig resultaat: 11.421,59 euro. een abonnement waard De smaak van de consument is in de afgelopen jaren bijzon der divers geworden en dat geldt ook op het gebied van woninginrichting. Gebroeders Wijnhoven komt de eisen en wensen van de klant tegemoet met niet alleen een compleet, maar ook zeer gevarieerd aan bod producten. Om te kunnen blijven inspelen op de nieuw ste ontwikkelingen en de klant een inspirerende omge ving te bieden, werd onlangs het winkelinterieur volledig vernieuwd. Vanaf de oprichting in 1978 is Gebroeders Wijnhoven specialist op het gebied van woninginrich ting, zonwering en kunststof kozij nen. Het bedrijf volgt alle nieuwe ontwikkelingen op de voet en zag in de loop der jaren het assorti ment almaar groeien. Noodza kelijk om aan de uiteenlopende voorkeuren van de klant tegemoet te kunnen komen. Om de klant al die producten zo goed mogelijk te kunnen tonen, werd in 2001 verhuisd naar een nieuwe, grotere locatie aan de Expeditiestraat. De recentelijk doorgevoerde verbou wing maakt dit pand nu helemaal af, geeft Mare Wijnhoven aan. "Het pand voldeed uiteraard de afgelopen jaren ook", vertelt Wijnhoven, "maar we hebben nu de puntjes op de i gezet, bepaalde details verbetert voor een opti maal resultaat. Bovendien hebben we meteen de nieuwste trends in het nieuwe interieur verwerkt.Als speciaalzaak willen we de klant alle nieuwe ontwikkelingen tonen in een inspirerende omgeving. Zo krijgen ze een goed beeld van welk product het best aansluit bij hun voorkeuren." Met de verbouwing is er meer rust en overzicht in de winkel van Gebroeders Wijnhoven gekomen. De afdelingen lopen weliswaar in elkaar over, maar zijn in een oog opslag te herkennen. De klant ziet meteen waar welke producten zich bevinden. Bovendien is er iets meer ruimte gecreëerd om de klant aan de hand van de produc ten te adviseren."De winkelopper vlakte is hetzelfde gebleven, maar dankzij een iets andere indeling kunnen we er efficiënter gebruik van maken", legt Mare Wijnhoven uit. Hij loopt vervolgens door het Op basisschool De Bongerd hebben de kinderen van groep 8 in groepjes van vier leren bridgen. De kinderen hebben met hulp van een lesboekje de eerste beginse len van het bridge onder de knie gekregen in de jeugdvariant, het minibridge. Deze methode van de Nederlandse Bridgebond stelt kinderen in staat al vanaf de eer ste les actief te spelen zonder eerst een boel theorie te hoeven doorwerken. Iedere les komen er een paar regeltjes bij en zo ont wikkelen de kinderen hun vaar digheden in een hele korte tijd. Verschillende vaardigheden die normaal in het schoolprogramma aandacht krijgen komen bij bridge ook aan bod, te denken valt aan (hoofd)rekenen, onthouden, plan nen en strategie kiezen, inzicht in structuren, concentratie, samen werken met je partner, winnen en verliezen. De kinderen zijn er niet bewust mee bezig maar oefe nen deze vaardigheden spelender wijs en een keer op een andere manier. Iedere week werd er door bridgejuf Joan Hinssen een aantal oefenspellen voorbereid waarin de lesstof van die week was ver werkt. Omdat groep 8 aan dit pro ject meedeed waren er flink wat oefenspellen nodig. De kinderen hebben de lessen afgesloten met het afleggen van het examen minibridge 1Omdat het spelen vernieuwde interieur en wijst op een aantal nieuwe producten. Zo zijn er kozijnen met nieuwe profie len die mat gespoten zijn en daar door veel minder een kunststof uitstraling hebben. Deze afdeling - waar naast ramen ondermeer ook deuren, terrasoverkappingen, voor deurafdaken, serres en zonwering te vinden zijn - maakt duidelijk dat het begrip woninginrichting bij Gebroeders Wijnhoven bijzonder breed is. Nieuw en uniek zijn de stoffen voor de kinderkamer, stof fen waarvan allerlei producten kunnen worden gemaakt. Heel inventief is verder de raam met allerlei soorten binnenzonwering ervoor, zodat de klant meteen kan zien welke artikel het meest aan spreekt. Gebroeders Wijnhoven voert sinds kort ook elektrische gordij nenrails. Niet alleen handig van wege het gemak, maar ook - omdat de rails van een timer kunnen worden voorzien - met het oog op inbraakpreventie. Gordijnen gaan op vooraf ingegeven tijden open en dicht waardoor tijdens afwezig heid het huis toch bewoond lijkt. Op de vloer zijn verschillende soorten vloerbedekking in diverse patronen gelegd, ondermeer de vinylvloer, momenteel een heel trendy product. En trendy is ook de startershoek, aldus Mare Wijn hoven. "Die is uiteraard gebleven en die hebben we ook wat opge frist. We hebben een assortiment voor alle leeftijden, maar met de startershoek richten we ons speci fiek op jongeren die op zoek zijn naar trendy producten. Die bieden we aan tegen heel prettige prijzen, met inbegrip van onze volledige service en een deskundig advies." Aan het eind van de korte rond gang merkt Wijnhoven nog op dat klanten in de winkel ook seizoens aanbiedingen kunnen aantreffen. Uit de diverse productgroepen wordt dan elk één artikel geselec teerd dat tijdelijk met een aantrek kelijke korting verkrijgbaar is. Om de klanten en andere geïnteresseerden kennis te laten maken met de nieuwe winkel houdt Gebroeders Wijnhoven op 21 mei een open dag van 11.00 uur tot 17.00 uur. Maar uiteraard bent u ook op andere momenten van harte welkom bij Gebroe ders Wijnhoven, Expeditiestraat 4, Horst, 077 - 396 17 77, www. gebrwijnltoven.nl van het spel toch heel anders is dan het beantwoorden van the oretische vragen over het spel en het spelverloop, zijn met een aantal kinderen de vragen van het herexamen op een minder theore tische manier nog eens doorgeno men. Dit heeft er in geresulteerd dat er achttien diploma's en een certificaat kon worden uitgereikt. Een hele mooie prestatie waaruit blijkt dat jeugdbridge voor ieder een een leuke tijdsbesteding of denksport kan zijn en niet alleen bedoeld is voor de slimmeriken in de klas. Op woensdag 31 mei wordt op De Bongerd het bridge- project van dit jaar afgesloten met een piepklein toernooitje waar aan ook de andere kinderen deel nemen die op de Venrayse scho len met minibridge bezig zijn, te weten De Keg en Jan de Doper uit Merselo. Vragen over de mogelijk heden voor jeugd en minibridge kunnen gesteld worden via een e- mail naar joanhinssen@freeler.nl. Wat gebeurt er als U niet adverteert In 47 Limburgse gemeenten is de verkoopcampagne van de jaar lijkse Anjerloterij Limburg gestart. Ook dit jaar gaan weer duizenden verenigingsmensen, door heel Lim burg, in hun eigen omgeving de loten van de Anjerloterij Limburg 2006 te koop aanbieden. Van elk verkocht lot mag de verkopende vereniging zelf 1/3 deel behouden voor de verenigingskas. Het overige wordt aangevuld met een bijdrage uit het bud get van het landelijke bureau - is bestemd voor zowel culturele ini tiatieven als initiatieven gericht op natuurbehoud binnen onze eigen regio. In deze provincie werd in 2005 ruim 500.000 euro aan subsidie toegekend. De hoog te van dit budget wordt bepaald door de bijdrage uit het Prins Bernhard Cultuurfonds en door de opbrengst van de jaarlijkse Anjerloterij. In 2005 werden bijna 153.000 loten verkocht. Ook dit jaar zijn er prijzen te winnen, die zoveel mogelijk zijn aangepast aan de doelstellingen van het Prins Bernhard Cultuurfonds Limburg. De hoofdprijs is een reis ter waar de van 10.OOOeuro.Verder zijn er cultuurreizen naar de Europese culturele hoofdstad, naar Londen en naar Parijs te winnen. Andere prijzen zijn culturele arrangemen ten, waardevolle theaterbonnen enAnjerprijzen, dit jaar in de vorm van een zilveren ring met briljan- tjes van ontwerpster/edelsmid Merle Anderson uit Maastricht. Het Prins Bernhard Cultuurfonds Limburg, dat de Anjerloterij ver zorgt, is samen met de elf andere regionale afdelingen van het Prins Bernhard Cultuurfonds hét cultuurfonds voor Nederland. Als de financiële middelen stij gen, kunnen nog meer projecten gesteund worden! Uw steun door het kopen van loten van de Anjer loterij is dan ook onmisbaar voor het functioneren van het Prins Bernhard Cultuurfonds Limburg en daarmee voor het behoud van de eigen Limburgse cultuur in al haar facetten.

Peel en Maas | 2006 | | pagina 27