Oranje Wit kan titel vergeten Oranje Wit in het nieuw Zege korfbalsters Merselo Kampioenen Oranje Wit l WmMm w®im Kampioens wedstrijd korfbalsters Oostrum De Peelkorf verliest laatste thuisduel yp te 2 PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS Donderdag 18 mei 2006 - Pagina 23 Oranje Wit De Peelkorf Dartclub De Piëlhaas SV Merselo korfbal BC 2002 RV NRBC Venray Overloonse Bridgeclub xf- - ■- if I A '1 BC Venray BC Klavertje Vier BC Common Sense BC Doublet BC Harten Drie Mudhunters Tweede kampioenschap in een seizoen SV Oostrum korfbal een abonnement waard SVOC'01 korfbal tts.c. OranjeWit-ODOS 12-7 (5-5). Doelpunten Oranje Wit: Annelie Reintjes en Rian Derikx (beiden 4x), Petra v.d. Haghen, Linda v. Deurzen, Kristie Ambrosius en Loes Kateman. De korfbalsters van Oranje Wit kunnen de titel in de eerste klasse vergeten. Ondanks een 12-7 zege op het laaggeklasseerde ODOS gaat de titelstrijd op de laatste speeldag tus- senTOP enAltior die in een onderling duel gaan uitmaken wie kampioen wordt. Oranje Wit had het zondag moei lijk tegen ODOS, dat dit seizoen tot nu toe slechts twee punten behaalde. Het spel begon erg fel en aanvallend, waardoor het eerste aanvalsvak in de eerste paar minuten meteen tot scoren kon komen. Er werden goeie kansen gecreëerd aan beide zijden, waardoor de stand gelijk op ging. Na tien minuten spelen stond de stand 3- 3. Het scoren ging erg snel en werden dus ook slordigheidsfoutjes gemaakt. De thuisploeg kwam vervolgens op een 3-5 achterstand doordat de gas ten twee al dan niet terecht gegeven strafworpen wisten te verzilveren. Via twee fraaie afstandsschoten kwamen Oranje Wit al snel weer langszij. De 5- 5 was tevens de ruststand. Na de thee kreeg Oranje Wit opnieuw veel goede kansen die in eerste instantie niet werden afgemaakt. Na acht minuten speeltijd bracht Annelie Reintjes met een afstandsschot haar ploeg eindelijk op voorsprong.Toen eenmaal het gat gevonden was, ging Oranje Wit maar door met scoren. Zo scoorde opnieuw Annelie Reintjes de 9-6 en de 10-6. De wedstrijd was bepaald en ODOS liet het er ook een beetje bij zitten. Uit eindelijk werd de stand 12-7 voor de dames uit Leunen die nu op de derde plaats staan in het klassement en opnieuw de titel aan hun neus voorbij zien gaan. Enkele teams van korfbalvereniging Oranje Wit zijn in het nieuw gesto ken. De senioren 1 (foto) hebben gesponsorde shirts van Zenith uit gaanscentrum in Oostrum gekregen. De senioren 2 hebben nieuwe shirts van Kusters Steenhandel uit Heide en de junioren A hebben shirts gekregen van Claasons/Fransol uit Leunen. De trainingspakken zijn van Klus bedrijf De Aanpak uit Heide. Uitslagen Midweek 3-De Peelkorf 5 6-2 JuniorenAl-De Peelkorf Al 6-5 DES (V) BI-Aspiranten BI 4-2 Aspiranten B2-HBSV BI 6-6 Aspiranten B3-De Horst B2 3-2 Aspiranten Cl-Eendracht (M) Cl 3-5 Wittenhorst Cl-Aspiranten C2 2-2 Pupillen Dl-De Eendracht D2 4-1 Pupillen El-KSV El 9-0 Peelkorf 2-Pupillen F1 0-2 DES 1-Welpen 3 0-4 Welpen 3-DES 2 1-0 Senioren 1-ODOS 1 12-7 Senioren 2-Klimop (K) 1 7-3 Programma zaterdag 20 mei TOG Al-Junioren Al 15.30 Aspiranten Bl-DeWilma's BI 15.30 Midako Bl-Aspiranten B2 10.00 Klimop (K) Bl-Aspiranten B3 13 30 Aspiranten C2-SVSH C2 12.00 Lottum D2-Pupillen Dl 10.00 Gazelle El-Pupillen El 11.00 Programma zondag 21 mei Emos 1-Senioren 1 11.00 Diosa 2-Senioren 2 11.00 Programma woensdag 24 mei Midweek 3-De Merels 3 20.00 Recreanten-Roka 20.00 Uitslagen Oranje Wit (L) Al-De Peelkorf Al 6-5 Lottum Dl-De Peelkorf D3 0-6 DeWilma's BI-De Peelkorf BI 5-7 De Peelkorf El-Swift (V) El 0-7 De Peelkorf Cl-ODIO Cl 0-8 Peelkorf F 2-Oranje Wit 1 0-2 Roka Cl-De Peelkorf C2 6-3 Oranje Wit 1-Welpen 4 2-1 DeWilma's Dl-De Peelkorf D 1-7 SVOC 2-Welpen 3 1-6 De Peelkorf D2-Lottum D2 10-1 Welpen 3-Welpen 4 1-3 Programma zaterdag 20 mei De Peelkorf Al-ODIO Al 15.00 De Peelkorf Bl-DES (V) BI 15.00 DeWilma's Cl-De Peelkorf Cl 10.30 De Peelkorf C2-SVSH Cl 12.00 De Peelkorf Dl-DES (V) Dl 11.00 SVSH Dl-De Peelkorf D2 11.00 De Peelkorf D3-Swift(V)D2 13.00 Uitslagen De Peelkorf 1-Concordia 9-11 De Peelkorf 2-Lottum 7-8 Lottum 2-De Peelkorf 3 6-4 Programma zondag 21 mei De Horst 1-De Peelkorf 1 13.00 Vonckel Girls 1-De Peelkorf 2 11.00 De Peelkorf 3-Erica 1 10.30 Programma woensdag 24 mei Roka 3-De Peelkorf 4 20.00 De Peelkorf 5-Swift 4 20.00 4 aanv. 20.00 u spp. Solberg, Beesel 20.00 uur vertrek 19.15 uur In café De Piëlhaas wordt op vrijdag 19 mei vanaf 20.30 uur de eerste wed strijd van de zomeravondcompetitie gehouden. Aan deze toernooien kan iedereen deelnemen. Inschrijven kan tot 20.15 uur via tel.(0478)582187. Er zijn in totaal negen wedstrijden en de finale is op vrijdag 1 september. Op zaterdag 20 mei wordt het whiskey- darten gehouden. Hieraan kan ieder een deelnemen. Het toernooi begint om 20.30 uur. Uitslag darten: winnaarronde; 1. Pascal Janssen. 2. Henk van Moorsel. 3. Diana Jacobs. 4. Dave Achten. 5. Gerard Jacobs. 6. Frank Arts. 7.Twan Swaghoven. 8.Thorsten Gooren. Verliezerronde; 1. Patrik Ikkert. 2. Lou Janssen. 3.Tim Klaassens. 4. Sjors Hermans. 5. Tom Hendriks. 6. Andy Philipssen. 7. Sasha Diender. 8. Jefferey Hendriks. Er werd 180 gegooid door Pascal Janssen. Uitslagen Roka 3-Merselo 2 3-3 Merselo Dl-De Eendracht Dl 1-4 Oranje Wit Cl-De EendrachtCl 3-5 Oranje Wit B2-HBSV B1 6-6 Oranje Wit B3-De Horst B2 3-2 Oranje Wit Al-De Peelkorf Al 6-5 Roka 1-Merselo 1 9-10 Programma zaterdag 20 mei F-pupillen seizoenssluiting in Oirlo v. 12.45 HBSV Dl-Merselo Dl 12.00 Midako Bl-Oranje Wit B2 10.00 Klimop Bl-Oranje Wit B3 13 30 TOG Al-Oranje Wit Al 15.30 Programma zondag 21 mei Merselo-Gazelle 1 11.00 Programma woensdag 24 mei Oostrum 2-Merselo 2 20.00 De derde laddercompetitie is gespeeld. Dit heeft een unieke uitslag in de gele lijn opgeleverd. Namelijk dat vier paren een gedeelde eerste plaats hebben behaald. Dit waren het gelegenheidspaar Riet Dobbe en Frans Smits, samen met Annie Clermonts en Mia Koopman, Annemie Vossen en Doortje van Melick plus Piet van Aar en Sef Raedts.Alle vier de paren scoor den precies 76 Mp, gelijk aan 52,78 procent. Riek Bouten en Thea van den Berg waren tweede met 52,08 procent, terwijl Nel Houben en Toon Stiphout met 50 procent goed waren voor de derde plaats. In de rode lijn waren Hennie Röhrich en Jan van Casteren de winnaars met 60 pro cent. De tweede plaats was voor Cla- zien Baak enAnnie van den Munckhof met 56,25 procent. Mien Kuenen en Truus Kusters behaalden de derde plaats met 53,75 procent. Op donder dag 18 mei is de Aspergedrive. Op 25 mei is De Kiosk gesloten en is er dus geen bridge. Op 6 juni is er weer de Pinksterdrive. Voor de eindladder werd er gestart in drie lijnen met respektievelijk 14, 10 en 12 paren. In de A-lijn waren Lou Gilissen enWim Verschuyten de beste met 60,07 procent. Paul Corver en Jo Sijbers waren tweede met 56,60 pro cent. De derde plaats werd gedeeld door Maria en Harrie Lenkens met Riky Erp en Riet Muermans met 56,25 procent. In de B-lijn waren Huub Camps en Jos Linders de winnaars met 63,75 procent, gevolgd door Annie Boeklholt en Mia Lommen met 61,46 procent. Derde waren Ilona Orosz en Wim Schoonhoven met 59,38 pro cent. In de C-lijn scoorden Toon den Brok en Theo Jakobs 67 procent en waren daarmee eerste. Mia Koopman en Annie Visser bezetten de tweede plaats met 60,25 procent en de derde plek was voor Antoinette Coppus en RietWillems met 60,08 procent. De Overloonse Bridgeclub heeft een vrije avond gehouden. In geel waren Aike van Glabbeek en Marijke v.d. Boom de winnaars met 60.56 pro cent, gevolgd door Toon den Brok en Jack Huijs met 58.89 procent. Derde waren Rieky Henckens en Leny Jan sen met 57.78 procent. In de rode lijn waren Frans van Heuvel met Irma Huijs de beste met 73.33 procent. Met 72 procent waren Maarten Coolen en Jack Spreeuwenberg tweede. Derde waren Wim van Hoek en Nellie Jeu ken met 52.78 procent. Roka-Merselo 9-10 (4-5). Doel punten Merselo: Anja van Dijek (4x), Sanne van Els (2x), Yvonne Koppes, Diana van der Duyn, Loes Jacobs en Marijke Loonen. In een ongemeen spannende wed strijd hebben de korfbalsters van Merselo de uitwedstrijd tegen Roka in Beesel verdiend met 9-10 gewonnen. Voor beiden teams stond er echter niets meer op het spel. Desondanks was de drang om de punten te pak ken bij beide teams erg groot. In het begin van de wedstrijd was de bal opvallend lang in de aanval van Roka. Het was echter Merselo dat voor de eerste doelpunten zorgde.Toch werd na vijfentwintig minuten spelen de stand weer gelijk getrokken door twee opeenvolgende afstandsschoten van Roka. De verdediging van Mer selo onderschepte regelmatig de bal waardoor de Merselose aanval weer kansen kreeg. Opvallend waren de vele gemiste kansen aan beiden kan ten. Na rust kregen de Merselose korf baldames de smaak goed te pakken. Anja van Dijek trok de stand open naar 4-6 door een strafworp netjes af te maken. Meteen zag Loes Jacobs de kans om vrij te komen voor de korf en scoorde via een doorloopbal. Na twintig minuten spelen was de stand opgelopen tot 5-10 in het voordeel van Merselo. In de laatste tien minu ten werd er minder geconcentreerd verdedigd. Hierdoor kwam Roka weer terug in de wedstrijd en benutte een aantal kansen. Een minuut voor het einde van de wedstrijd waren de Bee- selse dames zelfs teruggekomen met 9-10. Het fluitsignaal voor einde wed strijd klonk voor Merselo dan ook als muziek in de oren. - .-X 7v;-., a'- WtY y f «Kt*,* Alle drie de welpenteams van korf balclub Oranje Wit Leunen zijn kampi oen geworden in hun pouls. In poule B stond welpen 1 al een tijdje boven aan en ook op de laatste wedstrijddag hielden ze hun plek vast. In poule A was het erg spannend en welpen 2 werd daar uiteindelijk voor de twee de keer dit jaar kampioen. In poule C waren er wel drie kanshebbers op de laatste wedstrijddag. Na twee over winningen behaalde ook welpen 3 van Oranje Wit het kampioenschap. Langzaam maar zeker raakt men wat meer gewend aan de scorekastjes. Aan de speeltafels gaat het invoeren een stuk soepeler. Met nog een avond te gaan in de laatste competitie is het in de drie lijnen spannend. In de gele lijn was het verschil tussen de eerste plaats voor Anneke Schoonbeek met Harrie Arts en Annie Rottgering met ToosWillems niet meer als 1 procent. Frans van Lieshout en Wim Manders behaalden de derde plaats. In de rode lijn was het verschil tussen Hermine Frankefort met Marriet Kuyer en Wies Appels met Charlotte Olislagers zelfs minder dan een 1/2 procent. Hier was de derde plaats voor Fieke Arts en Miets Verstappen. In de groene lijn speelden Corry Borssen en CiscaVoss het beste, gevolgd door Wil Gielen met Frans Seuren en Margriet Mater met Rieny Mommen. De vierde zitting van de clubcom petitie is gehouden. In lijn A eindig den als eerste Yorgo Canli en Frank Cornelissen met 60,42 procent.Twee de waren Maria Cuppen en Leny Jen- niskens met 57,64 procent, gevolgd doorTonny van Ham en Jeanne Kors- mit met 54,51 procent. In lijn B waren Gert Claessens en Henriëtte Poels de winnaars met 67,26 procent. De tweede plaats was voor Henk de Vries en Leny Spekhorst met 61,01 procent. Derde waren Ria en Kees van Son met 55,36 procent. Het vijfde clubkampioenschap is gespeeld. In geel was de eerste plaats met 64,17 procent voor Irma Huijs enAdele van Leuken. Tweede waren Jeanne Korsmit en Jac. Huijs met 60 procent en de derde plaats was met 55,83 procent voor Tiny Schaminee en Frans Oudenhoven. In rood waren Truus en Sef Michels de winnaars met 58,85 procent. De tweede plaats was met 56,25 procent voor Gert Claes sens en Tonny Wijnhoven, gevolgd door Annie en Onnic Karagozyan met 53,65 procent. De voorlaatste avond van het regu liere bridgeseizoen heeft geen ver rassingen gebracht. In de gele lijn werden Piet van Genugten en Ron van Gaal eerste, tweede waren Huub op de Camp en Piet van de Ven en derde de derde plek was voor Cor- rie Hartong en Gerard Linssen. Alle drie deze paren scoorden ruim 56 procent. In de rode lijn hadden Antoi nette Schaeffers en Clazien Baak en goede dag, met 62 procent werden zij eerste, gevolgd door Lilian Linders en Mariet Vollenberg. Derde waren Hanneke Martens en Marij Reinhoud. Na volgende week zijn de promo ties en degradaties bekend en na het rekenwerk van de rekenmeesters ook de clubkampioenen 2005/2006. De bridgeresultaten van het hele jaar worden hierin meegerekend. Na de competitie komen er een aantal vrije speelavonden en dus de mogelijkheid voor thuisbridgers eens met het club- bridgen kennis te maken. Ze zijn bij Doublet van harte welkom. De speel avond is op woensdag en begint om 19.30 uur. De vierde ronde van de zomerlad- der is gespeeld. In groep A waren Truus Buyssen en Leny Spekhorst de beste met 67.92 procent, gevolgd door Sjef Fiers en Wim Manders met 60.75 procent. Annie v.d. Munckhof en Jan Simons	bezetten de derde plek met 52.92 procent. In groep B waren Mien Kuenen en Tonny Swin- kels de winnaars met 62.08 procent. Wim Vervuurt en mevrouw Menheere waren tweede met 61.67 procent en derde waren Jeanne van Haren en Antoinette Schaeffers met 61.08 pro cent.Volgende week de vijfde ronde. Variatie maakt het mountainbiken leuk. De ene keer door de modder en een volgende keer bijt men in het stof. Al met al is er altijd wel iets te beleven op de mountainbike, of men nu voor 1.5 uur of voor 3.5 uur onderweg bent. Komend weekend is er weer zo een keuze. Op zaterdag kunnen de liefhebbers deelnemen aan een spe ciale training in Malden. Dit is onder leiding van de cyclingclub van Phi lips Nijmegen. Op zondag gaat men onder leiding van een van de nesto ren de Peel in. In het voorjaar is het in het algemeen heel prettig rijden op de mountainbike. Wie het eens wil uitproberen kan twee trainingen per week meemaken. Zo went men snel aan de sport. Iedereen kan een maand gratis meetrainen en beslist daarna pas of men lid wil worden. Alles wat men nodig heeft is een mountainbike en een helm. Er is binnen de mudhun ters altijd wel iemand die het juiste tempo rijdt. Snelheden variëren van 15 tot 24 km per uur in een training van 1.5 uur. informatie www.mudhun ters.nl. Planning: Zaterdag 20 mei trai ning vanuit malden vertrek per auto 8.00 voor 100 km en vertrek 9.00 voor 40 of 65 km. Zondag vertrek 8.30 per fiets vanuit Venray voor een training onder leiding van Piet Claes sens, 45 tot 55 km.Elke dinsdagavond een training vanaf 19.00 uur. Vertrek altijd vanaf de Sprank. Sportnieuws -info Korfbalsters SVOC'01 schrijven historie SVOC'01-De Merels 2 21-7 (12- 5). Doelpunten SVOC'01: Debbie Wismans, Kim Direks, Ellen Geer- ets en Yvonne Classens (4x), Joan Willemssen (3x) en Willeke Phi- lipsen (2x). Tekst en foto: Henk Lammen De korfbalsters van SVOC'01 zijn bezig om geschiedenis te schrijven. Enkele maanden gele den werd de zaaltitel in de wacht gesleept en afgelopen zondag werd daar na een galavoorstelling tegen De Merels 2 de veldtitel aan toegevoegd. Op pinkstermaandag 5 juni kunnen de dames het suc ces compleet maken door ook de beker te grijpen. Dan speelt SVOC'01 in Milsbeek de finale tegen Never Down, aanvang 13-00 uur. Waar eindigt het suc cessprookje van de tricolores uit Oirlo en Castenray? De vraag vooraf was niet of SVOC'01 ging winnen, maar met hoe veel. De gasten uit Melderslo, rode lantaarndrager in de tweede klasse, waren een perfecte schietschijf om het kampioenschap glans bij te zetten. Op sportpark De Heesakker moest de diesel van SVOC'01 echter eerst warm draaien, het toerenaantal opge krikt worden alvorens de arme, maar vooral sportieve dames uit Melderslo met een oorwassing de thuisreis kon den aanvaarden. In de openingsfase kon De Merels de thuisploeg nog aar dig bijbenen. Tot 5-5 bleven de gasten in het spoor van de kampioenen, die zich voorgenomen hadden om het tal rijke publiek op sportpark De Heesak ker te trakteren op een heuse korfbal show. In een vloek en een zucht nam SVOC'01 daarna afstand. De turbodie sel werd ingeschakeld en vanaf alle kanten vlogen de ballen in de vijande lijke korf.Toen de rook was opgetrok ken, stond er al een 12-5 ruststand op het scorebord. Coach Loek Flentge, die na vier jaar afscheid neemt van SVOC'01, zag De Merels ook niet als een ploeg om zo maar aan de kant te zetten. "Het is voor ons altijd een vrij lastige ploeg, hun speltype ligt ons niet.Toch heb ben de dames zich uitstekend aan de opdracht gehouden. Winnen, veel ple zier beleven aan de wedstrijd en het publiek vermaken. Daar zijn ze uitste kend in geslaagd." In de tweede helft bleef de diesel stationair doorpruttelen. Van alle zij den en afstanden werd opnieuw doel getroffen. Negen stuks in totaal. De gasten konden daar slechts twee doel punten tegenover zetten, waardoor er uiteindelijk een royale 21-7 zege op het scorebord prijkte. "De afspraak vooraf was om vandaag vooral op het afstandschot te spelen", aldus Flentge. "En ook daarin zijn we uitstekend geslaagd. Negen doelpunten, bijna de helft van het totaal, werden vanaf afstand gescoord. Een heel mooi aan tal." Yvonne Classens kon de woorden van haar trainer alleen bevestigen. "Het ging vandaag weer heerlijk, zoals eigenlijk al het hele buitenseizoen. In de eerste helft van de competitie kwa men we nog wel eens in de proble men, maar vooral na de winter ging ons alles heel makkelijk af. We hebben gemiddeld veertien treffers per duel gescoord. Dat betekent dat we heel doelgericht bezig zijn geweest." De 20- jarige Classens, zondag goed voor vier treffers, was in het afgelopen seizoen een van de steunpilaren van SVOC'01. "Alleen in de zaalcompetitie heb ik door een infectie van de luchtwegen even een mindere periode gehad. Maar voor de rest ben ik hele tevre den over afgelopen seizoen." WOMAN OF THE MATCH Teamgeest, mentaliteit, karakter en kwaliteit zijn de sleutelwoorden voor het succes van SVOC'01. Debbie Wis mans scoorde zondag haar 81e treffer en is daarmee topscorer van het sei zoen. Als 'Woman of the match' ont ving ze na afloop ook nog een pulle tje bier. Ze liet zich het gerstenat goed smaken. "In de beginfase ging het van daag nog even moeilijk, maar daarna begon het te lopen. Dat is dit seizoen al vaker geweest. We winnen vaker omdat we als team een hele goede conditie hebben. Naast twee keer anderhalf uur trainen per week, is er iedere twee weken een conditietrai ning. En daar hebben we dit seizoen heel vaak de vruchten van geplukt door aan het einde van de wedstrijd door te drukken."Wismans, negentien jaar, staat bekend dat ze op zaterdag avond nog wel eens de bloemetjes buiten wil zetten. Haar prestaties lij den daar echter niet onder. "Ik ben niet de enige die uitgaat hoor", lacht ze, "Dat heb ik altijd gedaan, waarom niet. Ik heb er op zondag geen proble men mee." Het einde van de successtory is nog niet in zicht. Wismans: "We proberen eerst zondag in de laatste wedstrijd tegen HBSV ongeslagen te blijven. En dan gaan we voor de beker. Zover ik begrepen heb is er nog nooit een team geweest dat in een seizoen drie titels heeft behaald. Dat is nu dab ook ons volgende doel. De beker winnen." Voor coach Loek Flentge staat het winnen van de beker nu eveneens op de eerste plaats."Ik heb vorig jaar gezegd wat mijn doelstellingen waren. Kampioen worden. Dat hebben de dames keurig gedaan, want zij staan op het veld. Als groep en trainer hebben we helemaal op een lijn gezeten. Dat verklaart ook voor een groot deel het succes." Flentge ziet ook met vertrouwen de bekerfinale tegen Never Down tegemoet. "We zijn toch de favorieten. Eerder in de bekerstrijd heeft Never Down met een doelpuntje verschil gewonnen van Klimop. Die ploeg hebben wij in de halve finale met 16-5 verslagen. Dus de opgave moet te doen zijn. De tegenstander zal sowieso elf keer moeten scoren om te winnen. Als ploeg blaken we van zelfvertrouwen, we scoren altijd op de juiste momenten. Dat is ook onze grote kracht."Ook Debbie Wismans blaakt na het behalen van de tweede titel in een seizoen van zelfvertrouwen. Ze ziet in de toekomst enorm veel perspectief voor de korfbalvereniging uit Oirlo en Castenray. "We hebben nu al een heel sterke selectie. Volgend seizoen komen daar nog een aantal talentvolle spelers uit de A-jeugd bij. Dan hebben we een selectie van twintig speelsters voor twee teams. Dat komt de concurrentie alleen maar ten goede. En dat moet uiteindelijk leiden tot nog betere prestaties. Het doel is uiteindelijk de hoofdklasse, al zullen we daar nog wel een aantal jaren voor nodig hebben." Voor het nieuwe seizoen in de eerste klasse is ze in ieder geval optimistisch gestemd: "We moeten niet verwachten dat we meteen voor het kampioenschap meedoen. Toch hebben we in oefenduels tegen eersteklassers al bewezen het niveau aan te kunnen. Natuurlijk krijgen we het moeilijker, maar als team kunnen wij alleen nog maar beter worden. Daarom heb ik er veel vertrouwen in dat we goed meedraaien in de eerste klasse." SV Oostrum-HBSV 3 7-4 (6-1). Doelpunten Oostrum: Dessie Jans sen en Fieke Kuenen (beiden 2x), Tielke Vollenberg, Anne Verheijen en Suzanne Ingepass In de laatste thuiswedstrijd tegen HBSV 3 hebben de korfbalsters van SV Oostrum overtuigend gewonnen met 7-4. Vooral de eerste helft werd er erg goed gespeeld. Al snel werden veel kansen gecreëerd en het was wachten op het eerste doelpunt aan Oostrumse kant. Deze werd gemaakt door Tielke Vollenberg. Oostrum voerde de druk op en de 2-0 werd gescoord door Anne Verheijen. HBSV Uitslagen Midweekdames Oostrum-Erica 18-4 Welpen DES-Oostrum 1-2 Des-Oostrum 2-0 Aspiranten Oostrum-HBSV 1-2 Seniorenl Oostrum-HBSV 7-4 Programma PupillenE ROKA-Oostrum 11.00 Aspiranten Swift-Oostrum 13.00 Seniorenl Olympia-Oostrum 13.00 kon de 2-1 maken, maar kwam er daar na niet meer aan te pas. Verdedigend was Oostrum erg sterk en ook aanval lend werd er goed gespeeld. De laat ste tien minuten voor de rust waren voor Oostrum en de voorsprong kon flink worden uitgebreid. Dessie Jans sen scoorde uit een doorloper de 3-1, waarna Fieke Kuenen met een afstandschot de voorsprong vergroot te tot drie punten, 4-1. Uit een mooi opgezette aanval scoorde Suzanne Ingepass de 5-1Het laatste doelpunt voor rust kwam op naam van Dessie Janssen waardoor Oostrum met een ruime voorsprong de kleedkamer in ging, 6-1. Na rust werd er minder gescoord, maar hield SV Oostrum de wedstrijd onder controle. HBSV scoorde 6-2 net na rust. Het volgende kwartier werden er wel kansen gecreëerd aan Oostrumse zijde, maar werd verzuimd de kansen te benutten. Fieke Kuenen scoorde haar tweede van de dag via een afstandschot, 7-2. De dames van SV Oostrum verzuimden hierna de voorsprong te vergroten. Waarna HBSV de laatste vijf minuten nog twee keer kon scoren. De overwin ning kwam echter niet meer in gevaar en er werd gewonnen met 7-4. Zondag speelt SV Oostrum de laatste wedstrijd van het seizoen in Ommel, waar het kampioen kan wor den. De Peelkorf-Concordia 9-11 (2-5). Doelpunten De Peelkorf: Mayke van Ass (3x), Marianne Preston, Kim Kusters en Tineke Vergeldt (ieder 2x) De korfbalsters van De Peelkorf hebben de laatste thuiswedstrijd van het seizoen verloren van Concordia: 9- 11Na de voorgaande wedstrijd tegen DSV te hebben verloren was het kam pioenschap uit zicht. Deze wedstrijd tegen Concordia moest gewonnen worden, om zodoende in ieder geval de tweede plaats te behouden. Er kon op gerekend worden dat Concordia de strijd vol aan zou gaan, aangezien zij nog een strijd te leveren hebben om klassenbehoud. In de eerste tien minuten van de Uitslagen SVOCA1-SPESA1 6-9 SVOC 1-Merels 2 21-7 Swift A2-SVOCA2 10-1 SVOC 2-Olympia 2 3-4 SVOC Bl-SPES BI 3-4 Olympia Cl-SVOC C2 9-1 SVOC Dl-De Horst Dl 5-9 Odos 3 -SVOC 3 6-6 SVOC D2-SVHS Dl 2-3 Programma zaterdag 20 mei KlimroosAl-SVOCAl 15.30 SVOC A2-Gazelle A2 14.00 Eendracht Cl-SVOC Cl 11.15 SVOC C2-De Merels Cl 11.15 Odio Dl-SVOC Dl 10.30 DOS D3-SVOC D2 10.45 SVOC El-SVSH El 10.00 Programma zondag 21 mei HBSV 2-SVOC 1 13.00 wedstrijd volgden de scores van beide ploegen elkaar op in een redelijk snel tempo. De score werd geopend door Marianne Preston met een strafworp in de 2e minuut. Concordia kwam echter snel met zijn antwoord, met een doorloopbal bracht het de stand gelijk. Deze treffer van de tegenpartij werd snel opgevolgd door een twee de treffer, waarna de Peelkorf de stand weer gelijk trok tot 2-2. Hierop volgde een fase in de wedstrijd waarin Peel korf veel balverlies leidde en de kan sen niet benutte. Concordia kon nog driemaal tot scoren komen voor het rustsignaal. De ruststand kwam daar mee op 2-5. Om de snelheid van de tegenstan der te verminderen koos de Peelkorf de tweede helft voor achterverdedi- gen. Dit werkte op zich goed. De vaart werd uit het aanvalsspel van de tegen stander gehaald. Concordia liet zich echter niet uit het veld slaan door het achterverdedigen en nam de rust om de afvangpositie te veroveren. Helaas wist Concordia ook enkele ballen erin te leggen zonder dat de afvang positie bezet was. Ook de aanval van de Peelkorf stond niet stil. Er werd beter gezocht naar de juiste kans en er werd minder balverlies geleden. Zeven maal wist de Peelkorf korf te treffen. Dit bleek echter onvoldoende om de winst te pakken. Met een eind stand van 9-11 verloor de Peelkorf deze wedstrijd. Hiermee verloor de ploeg ook de tweede positie op de ranglijst. Die wordt nu door de Horst ingenomen, tevens de tegenstander van de Peelkorf in de laatste compe titiewedstrijd. Dat wordt een strijd om de tweede plek. IUINB0UÏIB (Jl.T.S. Cl |u|NB0W»Er HBÈVmRLO

Peel en Maas | 2006 | | pagina 23