Clubkampioen schappen Red Stars Kampioenen Wap-ln Grote winst hockeydames Dames SV Venray in bekerfinale Oostrum wint ook slotduel Belangrijke puntendeling tennissers Venray 4-2 zege TC Rodhe PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS Donderdag 18 mei 2006 - Pagina 22 MHCV Midgetgolfdub Jachtlust Hemelvaartvolley- baltoernooi Nobel Jeugdbowlen Golfen voor goede doel een abonnement waard Biljarten DOS Biljartbond Horst- Venray Scheidsrechters contra trainers Nieuws uit Venray en omgeving leest U in De jeugd van Summa/Red Stars heeft deelgenomen aan de strijd wie de sterkste zou worden in het jaar 2006. Bij de jongens was Ben Hortulanus de grote favoriet met als outsiders de gebroeders Tom en MaxThijssen. Dat uiteindelijk Ben winnaar werd was niet zo'n verrassing want sinds hij onlangs Nederlands kampioen bij de B-junioren was geworden, behield hij zijn grote vorm en zou dat tevens later op de dag bij de senioren nog een keer stevig laten zien. MaxThijssen werd keurig tweede en kon dus ook terugzien op een uitste kend kampioenschap. Bij de meisjes werd Britt Houwen kampioen en ook dat was niet zo'n verrassing gezien haar redelijk ontspannen stijl van spe len en daardoor minder nerveus dan de andere kanshebbers Daphne van Vegchel en Anouk Clerx. Vooral Clerx was nogal gefrustreerd na haar ver diende nederlaag tegen Houwen. Ook de heren en recreanten hadden hun kampioenschap en tot aan de finale streden zij flink om de begeerde titels. Helaas was titelverdediger Ronald Bogaard verhinderd, maar dat maakte de strijd alleen maar spannender, want zowel Theo Boon, Patrick Zwiers en Frank v.d. Vleuten roken hun kans en uiteindelijk bereikten zij samen met de goed spelende Maurice Achten de halve finales. Daarin waren Frank v.d. Vleuten en Theo Boon de sterkste en moesten zij samen uitvechten wie de hegemonie van Boogaard zou door breken. Ondanks dat Theo Boon zich uitstekend verweerde, won Frank v.d. Vleuten deze finale met prachtige ral lies, zowel met zijn soms vlijmscherpe en onnavolgbare fore en backhand. In de B-finale stonden Gijs Platzbeecker en toch zeer verrassend jeugdkampi oen Ben Hortulanus in de finale. Het werd een zeer spannende wedstrijd en pas in de laatste game wist Hor tulanus nipt van Platzbeecker te win nen. Sportief feliciteerde Platzbeecker Hortulanus met zijn overwinning. Tenslotte werd Wijkie David vrij sim pel kampioen bij de recreanten. Ton Peeters enThea van den Bosch waren de andere kanshebbers, doch Wijkie David liet zien dat hij terecht de mees te trainingsuurtjes in de benen heeft en was de terechte kampioen. De toernooiorganisatie onder leiding van Gerbert Loeffen en Peter Freij had gezorgd voor een soepel lopend toernooi en de winnaars werden door bestuurslid Arie v.d. Giessen in het zonnetje gezet. Tevens werden drie teams die kampioen waren geworden in de kompetitie gehuldigd, te weten team 3 (Maurice Achten, Robert v/d Bosch, Gijs Platzbeecker, Paul Swin kels) en 6 (Noud v/d Locht, Pieter-Jan Tacken, Martijn Arts, Danny Verhalle) bij de senioren en jongens 2 bij de junioren (TomThijssen, MaxThijssen, Mustafa Ali). De voorjaarscompetitie is ten einde en maar liefst drie jeugd- teams van tafeltennisvereniging Wap-ln in Wanssum hebben het kampioenschap in de afdeling Limburg behaald. Wap-ln 1: 2e klasse: Eveline de Koster, Iris Janssen en Simone de Koster Wap-ln 4: 3e klasse: Jody Cre- mers, Jolijn Lenders en Inge Theeuwen Wap-ln 5: 4e klasse: Marijn Leenen, Job Janssen, Tom Lenders en Koen Leenen Venray-Cranendonk 6-2 (2-1). Doelpunten: Kim van Kessel (3x), Sanne Clevers (2x) en Brechtje Huigevoort. Afgelopen zondag wonnen de hockeydames van Venray tegen het zuidelijke Cranendonk met een grote overwinning: 6-2. Venray speelde een goede wedstrijd, vanaf de eerste minuut heel aanvallend waar de gas ten het heel moeilijk mee hadden. De thuisploeg scoorde snel de 1-0 via een treffer van Kim van Kessel. Daarna gin gen de ploegen even gelijk op en wist de tegenpartij terug te komen in het midden van de eerste helft. Door een fout werd het 1-1. Venray ging steeds feller spelen en dat resulteerde in een fantastisch doelpunt van Brechtje Hui gevoort die de bal vanuit een onmo gelijke hoek in het doel sloeg. De rust stand 2-1. Nadat de coach de dames nog meer moed had ingesproken waren ze klaar voor een tweede helft. Feller dan in de eerste helft en aanvallender dan voor heen kreeg de tegenstander het zwaar. Het middenveld bouwde de aanval len goed op en snel kwam de 3-1 die hoog over de keeper erin werd getipt door Kim van Kessel. De scheidsrech ters waren daarna niet attent want ze keurde een zuiver doelpunt van de thuisploeg af. Venray was daardoor even van slag en de tegenpartij maak te daarvan dankbaar gebruik door de 3-2 te scoren. Snel daarop kwam Sanne Clevers in actie, tevens hoog in de hoek werd het vierde doelpunt gemaakt. Venray raakte op dreef,. Kim van Kessel maak te haar derde treffer en Sanne Clevers wist na drie man voorbij te spelen de keeper kansloos te maken door een treffer hoog in de hoek. De wedstrijd eindigde in een mooie 6-2 zege. Deze overwinning heeft de hockeydames van de achtste naar een zesde plek weten te brengen. Het zat even tegen, maar na deze sterke overwinning en de voorgaande overwinning tegen Grave (10-0) krijgt Venray nog een kans om een vijfde plaats te behalen. Programma zaterdag 20 mei MAl-Deurne MA1 14.30 Gemert MB1-MB1 14.30 MC2-Horst MCI 13.00 Blerick MD1-MD1 11.15 MD2-Blerick MD3 11.30 Basko JB1-JB1 13.00 JB2-HCAS JB1 13.00 Boxmeer JC2-JC1 14.35 JDl-GraveJDi 11.30 Programma zondag 21 mei Blerick-Venray Hl 14.30 Tegelen 7-Venray H2 16.00 Helmond A-Venray A 14.30 Boxmeer-Venray Dl 12.45 In de bondscompetitie is in de tweede klasse de inhaalwedstrijd Jachtlust 3 - Oirschot 1 gespeeld. De gastheren hadden het bijzonder moeilijk tegen de verrassend sterk spelende Brabanders, die dan ook tot de kampioenskandidaten behoren en momenteel al koploper is. Dat Oir schot de wedstrijd eindigde onder de vierhonderd slagen, geeft aan hoe sterk dit team is. In geen enkele ronde was er voor thuisploeg eer te behalen, zodat Oirschot 1 met een dik verdien de 0 - 8 (476 - 395) overwinning op zak huiswaarts keerde. Leo Wilms was de beste speler aan Venrayse zijde met 114 slagen. Bij de onderlinge competitie had Jan Engels op de vierde speeldag een prima dag. Met een 6 - 0 zege op Karei van Ham en 69 slagen was hij de beste speler van de dag. Hij scoorde tevens de laagste ronde met 21 slagen. Ook Ger- rit Janssen (72 slagen) boekte maxi mum winst (6 - 0) tegen Leo Wilms, die wel een erg zwakke dag had. Gerrit Vermeulen (71), die opnieuw een prima wedstrijd speelde, liet zich in de tweede ronde verrassen met puntverlies tegen Fieke van Ham, die met 88 slagen tot de beste dames behoorde. Uitslag: 5 - 1Huub Straat man (73) behaalde ditzelfde resultaat tegen Annie Litjens, die met 87 slagen de beste dame was. In een meer span nende dan goede partij bleek Jan van Dijk (79) met alweer 5 - 1 de sterke re tegen Jan Litjens, die in de laatste ronde nog een prima rondje van 25 liet zien. Piet van der Eist (85) bleek met 4 - 2 te sterk voorTruus van Dijk, die zich haar nopjes toonde met haar rondje van 27 in de tweede omloop, dat haar rondewinst opleverde. Lijst aanvoerder Theo Litjens (85 slagen) moest weliswaar een ronde inleveren tegen Jo Litjens, maar consequenties had niet voor hem in de stand. In een slechte wedstrijd, die wel spannend was, wist Miet Clevers twee ronden te winnen van haar opponente, die op één ronde bleef steken, waardoor Miet een 4 - 2 zege boekte.Theo Lit jens blijft daarmee koploper met 5,5 punten uit vier wedstrijden. Huub Straatman (8,5 uit 4) passeerde de niet spelende Ton Hendriks (9 uit 2) en samen vormen zij de topdrie. Fieke van Ham is beste geklasseerde dame. Met 14,5 punten bezet zij de zesde plek. Volleybalvereniging Sportivo uit Overloon houdt op donderdag 25 mei een hemelvaartvolleybaltoernooi. Dit toernooi vindt voor de 23e keer plaats en men kan zich nog opgeven voor dit jaarlijks terugkerend buiten- toernooi. Men kan deelnemen aan: minivolleytoernooi. Dit is voor kinde ren tussen de zes en twaalf jaar. Ook kinderen die nog nooit gevolleybald hebben kunnen zich hiervoor opge ven. Voetvolleytoernooi. Niet alleen voor de heren, maar ook voor de dames. De teams bestaan uit vier personen. Het traditionele vol leybaltoernooi. Er kan worden deel genomen in drie verschillende klasse: gezelligheidsklasse voor ongeoefende spelers, gezelligheidsklasse voor geoe fende spelers, recreantenklasse voor de méér dan geoefende spelers. In alle teams moeten minimaal twee dames meespelen in het veld. De dag wordt afgesloten met een barbecue. Zie ook www.wsportivo.nl. Jeanine Huijbers van Nobel heeft met haar pony Kelsey meegedaan aan een selectiewedstrijd voor het RABO- talentenplan in Deurne. Ze heeft hier een derde plaats behaald met 211 punten. Ook is ze naar Sevenum geweest met het paard Mayblick om deel te nemen aan de eerste selectiewed strijd. Ze heeft in de klasse springen B een mooie vierde prijs behaald. In Nieuwegein zijn de landelijke finale van de Jeugd Trio League gespeeld. De vijftien geplaatste teams werden in drie poules van vijf teams ingedeeld. De poulewinnaars speel den daarna nog een stepladderfinale om uit te maken, wie de nationale titel in de wacht zou slepen. Venray 2 was als kampioen van Limburg ook toegelaten tot deze finale en werd ingedeeld in poule 2 samen met Kruitmolen 1 uit Middelburg,Alphen aan de Rijn 1, Haarlemmerliede 1 en Rolde 1Patricia Camps zette in de eerste wedstrijd tegen Kruitmolen 1 de boel meteen op scherp door een fraaie 224 game neer te zetten, waar de overige teamleden het karwei vak kundig klaarden: 530 - 444. De eerste punten waren binnen. Hoewel Venray dit niveau niet kon vasthouden, had ook de volgende tegenstander Rolde 1 het moeilijk en was de allerlaatste bal beslissend. Met de hakken over de sloot: 489 - 485 inVenrays voordeel en was op dat moment al koploper. In een slechte wedstrijd tegenAlphen aan de Rijn werd voor het eerst een punt afgestaan: 458 - 458, maar deed Venray nog steeds mee voor de prijzen. In de laatste partij was Haarlemmerliede de onze laatste opponent, dat door velen getipt werd als groepswinnaar. Na de zeperd in de derde match volgde een uitstekend herstel en dat leidde tot een 2 - 0 overwinning (521 - 500), mede door de prachtige 235-game van Stef Billekens, waardoor Venray 2 al vóór de laatste wedstrijd zeker al poulewinnaar was met zeven punten en 1998 pinfall en dus zich plaatste voor de finale. In groep 1 werd Musis Future uit Schiedam winnaar met zes punten en 2347 pins. De winnaar in groep 3 werd BUVB uit Utrecht met zes punten en 2275 pins. Na protesten over en weer over het opstellen van een ongerechtigde speler door het Utrechtse team werd de finale tegelij kertijd over één game gespeeld, waar bij de pinfall uit de groepsfase werd meegenomen. Venray 2 speelde onder protest deze finale want ze was door deze manier van stepladderfinale spe len op slag kansloos voor een hogere klassering. Het recht kreeg toch zijn beloop, want de Schiedammers toon den zich ook in de finale sterker dan de Utrechtenaren: 621 tegen 578, waar Venray tot 517 pins kwam. De eindstand: 1. Musis Future Schiedam 2968 pins. 2 BUVB Utrecht 2792 pins en Venray 2 2576 pins. Het succesvol le Venray 2-team bestond uit Stef Bil lekens, Patricia Camps, Jelle Creemers, Lisa Jansen en Eric Minten en stond onder leiding van coach Wim Minten. Stef Billekens was Venrays beste spe ler met een gemiddelde van 189,33. Aanstaande zaterdag wordt voor de laatste keer de Huisleague gespeeld vanaf 11.30 uur. Golfcomplex De Golfhorst in Horst- America staat op vrijdag 30 juni in het teken van netwerken, het goede doel en bovenal golf. Om geld in te zamelen voor een nieuwe speel- en picknickweide in Venray, houdt Junior Kamer Venray een golfdag voor het Noord-Limburgse bedrijfsleven. Maar ook particulieren die dit initiatief wil len ondersteunen zijn welkom. Junior Kamer Venray, een club van jonge, ambitieuze, ondernemende mensen, houdt deze laatste vrijdag van juni de Tour de Golf. Een verwijzing naar het jaarlijkse Tour of Taste, hét zakelijke culinaire evenement op de Venrayse jaaragenda. Met dit golftoer- nooi zet zij zich sterker op de kaart als een serieus netwerk voor persoon lijke ontwikkeling voor ondernemen de mensen tussen de 23 en 40 jaar. Jonge leden met belangstelling voor zakelijke netwerken, persoonlijke en internationale contacten en die zich daarnaast willen inzetten voor positie ve veranderingen in de maatschappij. Zo wil de Junior Kamer in 2006 op de voormalige fietscrossbaan Vlakwater een speel- & picknickweide rea liseren waar gezinnen uit Venray en omstreken kunnen recreëren. Dankzij een succesvolle Tour of Taste is er een eerste ferme stap gezet naar de realisatie hiervan. Dit jaar gaat de Junior Kamer zich inzetten om het project succesvol af te ronden. Naast enkele Venrayse ondernemers die reeds hun steun hebben toegezegd is ook de Gemeente Venray een solide partner in de uiteindelijke realisatie. Middels de golfdag, met Berkemeijer Assuranti&eumljn als hoofdsponsor, hoopt Junior Kamer Venray dat ook veel particulieren en ondernemingen participeren in een ongetwijfeld suc cesvol project. De geheel verzorgde golfdag begint om 11.00 uur en duurt de hele dag en een gedeelte van de avond. Eten en drinken zijn inbegre pen. Voor deelnemers zonder GVB (golfvaardigheidsbewijs) of erva ring worden er door trainers van De Golfhorst professionele golfclinics verzorgd. Daarnaast bestaat de moge lijkheid om een caddie te huren. De Junior Kamer leden dragen graag de golfspullen. Dit om extra geld in te zamelen voor het goede doel. Wie wil deelnemen aan het golftoernooi, of het project op een andere manier wil len steunen, kan contact opnemen via info@jkvenray.nl Sportnieuws -info SV Venray-SVC2000 3-0 (1-0). Doelpunten SV Venray: Sana Boumasmoud, Rinske Reijnders, Marije Jager. De dames van SV Venray zitten nog steeds op koers om de dubbel te pakken. In eigen huis werd met 3-0 gewonnen van SVC 2000 in de halve finale om de KNVB-beker. De Roer- mondse derdeklasser was opgewekt afgereisd naar Venray. Voor hen was het behalen van de halve finale een prachtresultaat en op meer werd niet echt gerekend. Het gevaar voor onder schatting van Venrays zijde lag dan ook op de loer. Bovendien halen de dames al een aantal weken niet meer het niveau dat ze met name in de eer ste competitiehelft lieten zien. Toch maakte Venray zijn favorietenrol waar. SVC liet vanaf de allereerste minuut hun strategie zien: zo min mogelijk doelpunten tegen incasseren. Dit kwam er op neer dat ze zich defen sief opstelde en elke bal (of speel ster) die hen voor de voeten kwam een peer gaven. Venray had dan ook het grootste deel van de tijd balbezit. Vele aanvalsgolven overspoelden de Roermondse verdediging, zonder dat het echt heel gevaarlijk werd. Ook uit de tweede lijn werd een aantal malen gevaarlijk uitgehaald door met name voorstopper Rinske Reijnders die voortdurend kon inschuiven. Ook SVC was een enkele keer gevaarlijk als een lange bal een aanvaller wist te vinden. Venrays keepster Linsey Philipsen hield haar doel echter, zoals wel vaker dit seizoen, schoon. Vijf minuten voor rust viel alsnog de eerste treffer aan Venrayse zijde. Het was linksbuiten Sana Boumasmoud die de bal rond de zestien oppikte, ruimte zocht en met een droog schot de keepster passeer de. Na de rust domineerde Venray nog meer. Er waren minder slordigheden en beter combinatievoetbal. SVC trok zich nog meer terug en schuwde de overtreding niet. Dit resulteerde hal verwege de tweede helft in een vrije trap op ruim twintig meter. Rinske Reijnders schoot de bal schitterend in de rechterkruising.Tien minuten voor tijd was het Marije Jager die de eind stand op het scorebord zette. Laatste vrouw Janine Rongen was goed inge schoven en gaf een uitstekende pass richting tweede paal, waar Jager attent was. Een keurige 3-0 overwinning. Op zondag 21 mei volgt de finale in Kes sel tegen medetweedeklasser Herpi- nia. Het duel begint om 11.30 uur. Uitslagen KNBB Bandstoten. Dos 1 tegen Kot Bl-kl. werd 5-2 en Inaborg won met 5-2 van Dos 2 Cl-kl. Dos 1 won thuis van Kot. Winst voor Theo Kronenberg, gem. 1,57 en Gerrit Ver meulen, gem. 1,34. Beiden behaalden twee punten plus het extra match- punt. Het tweede team verloor uit van Inaborg. Hier was het alleen Bert Sui len die de winst opeiste, gem. 1,37 en twee punten.. Uitslag van de finale eerste klasse driebanden gespeeld in café-zaal De Oldtimer in Venray, gehouden door biljartvereniging OBK uit Venray. 1. P. Volleberg OBK 8 mp 98 procent. 2. J. Litjens SNA 8 mp 91 procent. 3. G. Steeghs SNA 8 mp 90 procent. 4. J. Beekmans DOS 6 mp 8 3 procent. 5. H.Lenssen SNA 6 mp 79 procent. 6.W Kleuskens SNA 0 mp 72 procent. SSS'18 2-Oostrum 1-5 (1-2). Doelpunten Oostrum: Petra van Vegchel (4x) en Brandy van Dijck. De voetbalsters van Oostrum heb ben de competitie ongeslagen afge sloten met een 1-5 zege in de uitwed strijd tegen SSS'18 2 uit Overloon. Beide ploegen waren in het begin goed aan elkaar gewaagd. Oostrum had opbouwend en in de combina tie meer te bieden maar Overloon bracht meer fysieke kracht. Dat het voetbal dan toch gaat winnen, kwam gaande de wedstrijd tot uitdrukking. Na ongeveer vijftien kon Oostrum na een mooi opgezette aanval de score openen in de persoon van Petra van Vegchel. SSS'18 wist in de eerste helft ook tegen te scoren na een goed uitge voerde aanval. Echter voor rust kwam Oostrum opnieuw op voorsprong toen Petra van Vegchel het net weer wist te vinden. Ruststand 1-2. Oostrum volhardde in de tweede helft in combinaties, de sterkste kant van dit elftal. Bij Overloon lieten de krachten na en dit uitte zich ook in het scoreverloop. Met enkele goed opgezette aanvallen en mooi combi natiespel wist Petra van Vegchel nog tweemaal te scoren en Brandy van Dijck eenmaal. De dames van Oostrum kunnen terugkijken op een zeer succes vol seizoen. Met 66 punten uit 22 wed strijden hebben ze het maximale bereikt. Het doelsaldo mocht er ook zijn met 269 goals voor en veertien goals tegen. Enkele weken geleden werd het kampioenschap al binnen gehaald en dus promotie naar de 4de klasse. Op het veld van SV Wittenhorst, bij het clublokaal van de scheidsrech- tersverenging Horst-Venray, wordt op vrijdag 19 mei de voetbalwedstrijd trainers tegen scheidsrechters gehou- den.Aanvang is 19.00 uur. Dit treffen wordt jaarlijks aan het eind van het seizoen gehouden. Dat scheidsrechters en trainers het niet altijd met elkaar eens zijn is alom bekend. Vandaar dit initiatief om het seizoen op een sportieve manier af te sluiten. Voor de inmiddels veertiende keer staan ze in een voetbalwedstrijd tegenover elkaar, de scheidsrechters van Scheidsrechtersvereniging Horst- Venray en de Noordlimburgse trai ners. Voor de wedstrijd begint wordt er ook aandacht besteed aan fairplay middels handen schudden. Er is gelegenheid om na te borre len. TC Venray heeft in het Brabantse Breda een goede stap gezet voor lijfs behoud in de tweede klasse gemengd van de KNLTB landelijke tenniscom- petitie. Venray speelde met 4-4 gelijk tegen het hoger geklasseerde BLTV en klom daardoor uit de degradatiezone. Het grootste aandeel in de overwin ning hadden de dames van TC Venray, die erg sterk hebben gepresteerd en drie van de vier punten hebben bin nengehaald. De dag begon zeer voort varend voor de ploeg van trainer/ coach Twan Lensen. Venray's tweede dame, Renee Killaars, liet zich van haar beste kant zien en speelde een ijzer- sterke partij tegen Kristina Petrosjan. Petrosjan, voormalig top-10 speelster bij de meisjes t/m 16 jaar, was kans loos tegen het gedisciplineerd spel van Killaars. De Venrayse speelster wist Petrosjan met haar diepe ground- strokes goed onder druk te houden en verzekerde TC Venray daarmee van het eerste punt van de dag. Uitslag: 6- 3 6-2. Kop vrouw Carmen Ebus moest Het eerste herenteam van TC Rodhe heeft in de Hoofdklasse 35+ van het district Limburg de uitwedstrijd tegen TC Vlodrop met 4-2 gewonnen. Door deze overwinning staan de heren op een stevige tweede plaats op drie punten afstand van koploper LTV Stein. In de eerste wedstrijd beleefde Tjeerd Jenniskens een offday en ver loor ongeïnspireerd in twee sets van Gert Heinrichs van Vlodrop (4-6 2-6). Roel Swakhoven won in twee sets van Sef Hofman (6-4 6-4) in een rematch van de wedstrijd van vorig jaar toen hij geblesseerd moest opge- ven.Thom Spee was veel te goed voor Sander Peeters en won met speels gemak in twee sets (6-2 6-1). Rob Olthoff verloor in twee sets van Jack Reijnders ondanks dat hij een groot gedeelte van de wedstrijd het beste van het spel had (5-7 6-7).Aangezien Gert Heinrichs zich bij de herenenkel had geblesseerd moest Vlodrop het eerste herendubbelspel opgeven. Rob Olthoff en Tjeerd Jenniskens haalden in het tweede herendubbel toch hun puntje binnen en wonnen afgetekend en overtuigend van de Vlodropse duo Reijnders/Peeters (6-2 6-0). Komende zaterdag staat de topper tegen de hui dige nummer 3 van de competitie TC Kerkrade '54 op het programma. Deze wedstrijd wordt gespeeld op de ten nisbanen van Tennispark Landweert. Aanvang 13.00 uur. vervolgens alle zeilen bijzetten om Cathalijne Coolen van zich af te hou den. Carmen Ebus, die de eerste drie competitierondes haar enkelspel tel kens in drie sets had verloren en pas vorige week haar eerste overwinning behaalde, was gebrand op een goed resultaat. In een felle, verbeten strijd lieten de beide linkshandige speel sters zien over karakter te beschikken en werd de wedstrijd uiteindelijk pas laat in de derde set beslist. Het was uiteindelijk de Venrayse die aan het langste eind trok: 7-5 2-6 7-5. Vervol gens was het aan de Venrayse heren om de goede start door te trekken en Venray naar een grotere voorsprong te leiden. Ruud Geurts begon erg goed aan zijn partij tegen de jonge Thomas de Jong. Hij forceerde in de eerste set een dubbele servicebreak en liep al snel uit naar 5-2. Hij kon de set echter niet naar zich toe trekken en moest toestaan dat zijn tegenstan der er een tie-break uitsleepte. Hierin trok Ruud Geurts aan het kortste eind. In de tweede set herpakte Geurts zich en toonde hij aan alles te willen geven om Venray aan een nog grotere voorsprong te helpen. Hij sleept een 4-1 voorsprong uit het vuur, maar dat bleek uiteindelijk niet genoeg voor de overwinning. Thomas de Jong was vandaag te sterk: 7-6 6-4. Rob Luyben, kopman van de Venrayse ploeg, moest vervolgens in zijn partij aantreden tegen de voormalig nummer 7 van Nederland, Nico Appel. Het beloofde een zware dobber te worden en zo was het ook. Appel bleek over een solide slagenarsenaal te beschikken en een flinke portie geduld. Iedere bal kwam terug en het leek wel of er tegen een Bredase muur werd gespeeld. Rob Luyben is echter een allround speler en niet voor niets de kopman van de ploeg van trai ner/coach Twan Lensen. Met uiterste precisie en ijzeren discipline bracht hij TC Venray op een gewenst voor sprong, na de enkelspelen, van 3-1. Voor Luyben is het alweer zijn derde overwinning van deze competitie. (7- 5 7-6). De damesdubbel beloofde op voorhand niet veel goeds voor Venray. Marleen Custers, die vorige week na lang blessureleed pas haar eerste wed strijd van het seizoen speelde, had zich in de laatste training wederom geblesseerd. Door de afwezigheid van Renee Killaars, die na haar enkelpartij naar huis moest voor een communie feest, was trainer/coachTwan Lensen genoodzaakt zijn geblesseerde pupil op te stellen. Tijdens het inspelen, in de ochtenduren voor de wedstrijddag, liet Custers uit voorzorg al verstek gaan in de hoop 's middags toch te kunnen spelen. Uiteindelijk bleek dat Marleen Custers aan de zijde van Car men Ebus voldoende hersteld was en wonderwel wisten de beide dames, na drie lange sets, Venray op een 4- 1 voorsprong te zetten. Cathalijne Coolen en Inge Kokkel werden versla gen met 1-6 6-1 7-5. Het herendubbel bleek vervolgens niet in staat om de goede resultaten van de rest van de ploeg door te zetten. Rob Luyben en Michiel Boers konden in hun partij tegen Thomas de Jong en Steven Buc- kett geen vuist maken en kwamen op de belangrijke momenten net iets te kort. Daarbij bleek ook het wapen van het Venrayse duo, de goede returns en de goede groundstrokes, vandaag niet was meegereisd naar Breda. Uitslag: 4-6 1-6. In de gemengd dubbelspelen moest Venray gaan proberen om de tweede overwinning van het seizoen binnen te slepen. Op voorhand waren er voor beide koppels goede kansen op de overwinning en de hele ploeg geloofde dan ook in een goed eindre sultaat. De vier punten die tot op dat moment waren behaald stemde de ploeg overigens sowieso al tot grote tevredenheid. Marleen Custers en Michiel Boers, jarenlang een vast duo binnen de Venrayse ploeg, vechtten in de eerste set een verbeten strijd uit met Thomas de Jong en Cathalijne Coolen. Ondanks de blessure van Cus ters ging het lang gelijk op en boog de Venrayse formatie pas laat in die eerste set: 5-7. In de tweede set lever de Boers meteen zijn servicegame in en die achterstand heeft Venray niet meer goed kunnen maken: 4-6. Car men Ebus en Ruud Geurts hadden ver volgens de laatste kans om Venray met een overwinning te laten vertrekken uit het oosten van Brabant. De eerste set ging echter verloren met 4-6 en de tegenstanders Kristina Petrosjan en Steven Buckett leken snel door te willen stomen naar een afgetekende overwinning. Ebus en Geurts toonden echter veerkracht en wisten de wed strijd langzaam naar zich toe te trek ken. In de tweede set speelde het Ven rayse tweetal met veel lef en de uitslag van 6-2 was dan ook verdiend. In een beslissende super tie-break, die sinds enkele jaren is ingevoerd ter vervan ging van de derde set, bleek dat het dit seizoen niet is gegeven aan Venray om een super tie-break te winnen. Het was voor Ebus en Geurts alweer de vijfde tie-break waarin zij aan het kortste eind trokken. Door het gelijke spel is TC Venray opgeklommen naar de zesde plek op de ranglijst en is daarmee uit de degradatiezone. De nummers 7 en 8 zullen uiteindelijk een klasse teruggaan. Zondag 21 mei komt hekkenslui ter Rapiditas uit Nijmegen op bezoek en in de strijd tegen degradatie moet Venray hier met ruime cijfers van win nen. De wedstrijden starten om 10.00 uur op het tennispark aan de Kemp- weg in Venray.

Peel en Maas | 2006 | | pagina 22