Brukske oogt fris Gemeente Venray Burgemeester en Wethouders bij Gilde Opleidingen Openbare bekendmakingen Collectes Aangifte geboorte Wijziging Algemene Plaatselijke Verordening Schapen terug in Venray Sfeervolle avonden Deze week Evenementen PEEL EN MAAS Donderdag 18 mei 2006 - Pagina 20 Het college kreeg een heel positieve indruk van Gilde Opleidingen. Het is een opleidingsinstituut met een grote toegevoegde waarde voor Venray. De geplande nieuwbouw in het kantorenpark van bedrijventerrein De Hulst, dichtbij het station in Oostrum, slaat bijna letterlijk een brug tussen de Venrayse samenleving en het Venrayse bedrijfsleven. Het college van Burgemeester en Wethouders van Venray is vorige week hartelijk ontvangen door het bestuur van de Gilde Opleidingen. Er stond onder andere een presentatie over het strategisch beleid, onderwijsontwikkelingen en de organisatie op het programma. Ook maakte het college kennis met enkele docenten. De Venrayse bestuur ders mochten bovendien meekijken over de schouders van enkele cursisten. Deze praktijkervaring en de ontspannen gesprekjes met de studenten waren erg boeiend en leerzaam. Gemeentehuis Openingstijden Week 20 k tl mI Op 9 mei 2006 heeft de raad van de gemeente Venray de 11e wijziging van de Algemene Plaatse lijke Verordening (APV) vastgesteld. Met de wijzi ging van de APV is het mogelijk geworden dat de burgemeester kan besluiten tot het opleggen van een gebiedsontzegging aan iemand die voor overlast of verstoring van de openbare orde blijft zorgen. Daarnaast is aan het artikel rondom sfeer vuren toegevoegd dat deze geen gevaar, overlast of hinder voor de omgeving op mogen leveren. Kijk ook op www.venray.nl Kijk voor meer informatie op www.venray.nl en zoek op APV. U kunt ook contact opnemen met mevrouw H. Reen. U belt dan naar (0478) 52 33 33. Beleidsregel Vastgesteld Bouwplannen Aangevraagd Voorgenomen vrijstellingen Verleend Wet milieubeheer Melding Ontwerpbesluiten Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 8.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Informatiecentrum Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Alarm Centraal alarmnummer 112 Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 Woensdag 26 april heeft een aantal bewoners van het Brukske de aanpak van groen en verharding in hun woonstraten kunnen bekijken. Ze hadden zich vorig jaar opgegeven om mee te denken over het opknappen van het groen in de straten binnen de rondweg Brukske. Resultaat was een werkgroep van bewoners, gemeente Venray, Wonen Venray en wijkplatform Brukske. Gezamenlijk trokken ze 's middags de wijk in om het resultaat te bekijken. De geboorte van een kind moet binnen drie dagen (zaterdagen en zondagen niet meegeteld) na de geboorte door de vader of moeder persoonlijk bij de gemeente waar het kind geboren is, worden gemeld. Behalve de vader of moeder mag ook iemand anders die persoonlijk bij de geboorte aanwezig was aangifte doen. Met het opmaken van de geboorteakte wordt het kind ingeschreven in de persoonsadmi nistratie. Vader of moeder moeten een geldig legitimatiebewijs mee nemen en als ze getrouwd zijn ook het trouwboekje. Bent u niet ge trouwd maar heeft u het kind tijdens de zwangerschap wel erkend, neem dan een afschrift van de akte van erkenning mee. De geboorteakte, met daarin onder andere de namen van het kind, is een authentiek bewijs van de geboorte. Is de akte eenmaal ondertekend dan kunnen deze niet zo maar worden gewij zigd. Let er dus ook op dat ze goed gespeld zijn. De aangifte zelf is kosteloos. Een afschrift of uittreksel van de akte kostC 10,40. UjUrJfc'fc Venray heeft een rijk verleden met schapen en heeft ooit maar liefst drie keer zoveel schapen gehad als de buurgemeenten. Begin 1800 werd er zelfs in gehandeld met Frankrijk en Engeland! In die tijd moeten er in Venray ongeveer zestig schaapskooien gelegen hebben en 84 schaapskooien in het hele Peelgebied. In de gemeente Venray worden inmiddels sinds 2001 weer verschillende terreinen door een schaapskudde begraasd. Stich ting de Marke (beheerder van de gemeentebossen) is toen begonnen Landschapsbeheer de Wassum in te huren voor de begrazing van twee natuurterreinen. In de loop van de tijd is de oppervlakte aan terreinen vergroot. In het groeiseizoen loopt er een kudde Kempische Heidescha- pen dwars door de gemeente vanaf de Paardekop, via Zwartwater, Over- loonseweg en Spurkterdijk tot in Oostrum. De schapen worden door herder en hond lopend overgezet van terrein naar terrein. Eenmaal op een terrein aangekomen staan ze binnen een omheining. De wens is om in de toekomst gedurende het hele seizoen een gehoede kudde door Venray te laten trekken. De schapen kunnen nu namelijk ook binnen de bebouwde kom grazen. Het grasveld tussen de A73 en Keizersveld en Landweert is hiervoor een geschikte locatie. Dit grasveld werd éénmaal per jaar gemaaid waarna het maaisel werd afgevoerd. De schapen doen nu het maaiwerk en komen driemaal per jaar in dit gebied om te grazen. Daardoor ontstaat er een gevarieerde gras- en bloemrijke weide. In mei zult u de herder voor het eerst met zijn kudde in Venray zien! Het weer wordt mooier en de tijd dat we 's avonds buiten zitten, komt er weer aan. En daarmee ook de tijd dat we de barbecue aansteken of een vuurtje stoken in vuurkorf of tuinhaard. Leuk voor wie van het sfeervuur genieten, minder leuk voor omwonenden die mee genieten van de rook en geur van het vuur. Het stoken van een barbecue of een sfeervuur in een vuurkorf of tuinhaard mag zonder vergunning. Als het tenminste geen gevaar, overlast of hinder voor de omgeving oplevert. Daarom roept de gemeente iedereen op om bij barbecueën of het stoken van vuurkorf of tuin haard rekening te houden met de buren. We willen toch geen van allen dat ons avondje buiten bedorven wordt door de rook of geur die komt overwaai en uit de tuin van de buren. En dat we tegen onze zin binnen eindigen. De rondgang startte bij de Kiosk, waar door enkele bomen weg te halen meer ruimte is gemaakt voor andere bo men. Sommige bomen stonden veel te dichtbij de flats en andere begonnen met hun kronen in elkaar te groeien. Daarna waren de straten aan de beurt. Daar zijn de toegangen tot fiets- en voetgangerspaden voorzien van ver hoogde trottoirbanden. Die moeten het lopen en rijden buiten de paden belemmeren. Ook zijn er betonnen banden gelegd in de bochten van de straten. De nieuwe beplanting en bomen zijn nog klein en moeten kans krijgen te groeien. Daarom werd de voetballende en spelende jeugd gevraagd uit de plantvakken te blijven. Na de rondgang waren er broodjes in wijkcentrum de Kiosk en is er nagepraat over het project en de uitvoering. Men sprak van een geslaagde samenwerking! De wijk is overzichtelijker geworden. Nu is het zaak om er met z'n allen voor te zorgen dat het geheel netjes blijft. Bewoners zijn daarbij heel belangrijk. Via de scholen en de werkgroep wordt geprobeerd meer bewoners bij de nieuwe aanpak te betrekken. In juni krijgen de bewoners een uitnodiging om naar het resul taat ervan te komen kijken. Burgemeester en Wethouders hebben de volgende beleidsregel vastgesteld: - 'Stankbeieid veehouderij Venray' Het stankbeleid wordt gebruikt voor de beoordeling van het aspect stank bij ruimtelijke plannen en bij milieuvergunningverlening voor intensieve veehouderijen. De beleidsregel trad op 25 april 2006 in werking en ligt gedurende 6 weken ter inzage. Bouwvergunningen en vrijstellingen - Mgr. Hanssenstraat/Watermolenstraat ongenummerd - 10 appartementen en 3 stadswoningen (nr. ba060238) - Van Berlostraat ongenummerd - woning (nr. ba060239) - De Boterpot ongenummerd - woning en garage (nr. ba060240) - Burgemeester Scholsstraat 13 - wijzigen pui garage (nr. ba060241) - Torenvalk 22 - dak op carport (nr. ba060242) - Leunseweg 6a - veranderen pand (nr. ba060243) - Gerrit Artsstraat ongenummerd - twee woningen (nr. ba060244) - Teeuwenhofweg 3 - vergroten varkensstal (nr. ba060245) - Gussenstraat 14 - vergroten woning/garage (nr. ba060246) - Athoslaan 8 - dakkapel (nr. ba060247) - Dijkhof 9 - woning (nr. ba060248) - Vijverhof 11 - draadafrastering (nr. ba060249) - Jofferspas 22 - carport (nr. ba060250) Sloopvergunning - Castenrayseweg 1 - gedeeltelijke sloop glasopstanden warenhuis (nr. slp060016) De aanvragen liggen niet ter inzage. U kunt geen zienswijze/bezwaar indienen. Burgemeester en Wethouders zijn van plan voor zover nodig met gebruik van artikel 17 of artikel 19, lid 1, 2 of 3 en artikel 15 Wro en/of artikel 50, lid 4, 5 of 6 van de Woningwet bouwvergunning te verlenen voor de navolgende bouwaanvragen: - Leunseweg 45 - vergroten woning (nr. ba060174) - Kempweg 10 - garage met carport (nr. ba060231) U kunt het ontwerpbesluit met bijbehorende stukken van 19 mei 2006 t/m 30 juni 2006 (zes weken) inzien. Tijdens de inzagetermijn kunt u een gemotiveerde schriftelijke zienswijze in dienen bij Burgemeester en Wethouders. Op verzoek kunt u ook een mondelinge zienswijze indienen, waarbij u de gelegenheid krijgt over het ontwerpbesluit van gedachten te wisselen. U zult dan daartoe worden uitgenodigd voor een gesprek. Van de mondelinge zienswijze zal een verslag worden gemaakt. Tegen het besluit kunt u alleen later beroep indienen, wanneer u belanghebbende bent en tijdig een zienswijze hebt ingediend of wanneer u aantoont dat u daartoe redelijkerwijs niet in staat bent geweest. - Torenvalk 26 - carport en overkapping (nr. na060132) - Vredeweg lc - landbouwloods (nr. ba060052) U kunt de desbetreffende stukken van 19 mei 2006 t/m 2 juni 2006 (twee weken) inzien. Tijdens de inzagetermijn kunt u een schriftelijke zienswijze indienen bij Burgemeester en Wethouders. Vergunningen verleend door Burgemeester en Wethouders - Groeneweg sectie N no. 1887 - woning (nr. ba060016, verzenddatum 09/05) Bouwvergunningen en vrijstellingen - Wolfskers 9 - vergroten woning (nr. ba060005, verzenddatum 10/05) - St. Ursulastraat 2 - vergroten wijkcentrum (nr. ba060028, verzenddatum 12/05) U kunt de desbetreffende stukken zes weken inzien. Wanneer u belanghebbende bent en eerder een zienswijze heeft ingediend, kunt u - binnen zes weken na de dag van verzending - beroep indienen bij de rechtbank. Wanneer u geen belanghebbende bent of niet eerder een zienswijze heeft ingediend, staan voor u geen verdere rechtsbeschermingmogelijkheden open. Een beroepschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het beroep is gericht - de gronden van het beroep. Gelijktijdig met het indienen van het beroep kunt u - als onverwijlde spoed dit vereist - de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Roermond (Postbus 950, 6040 AZ Roermond) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het beroep. Bouwvergunningen en vrijstellingen - Wester Thienweg 17 - vergroten woning (nr. ba060179, verzenddatum 10/05) - Beekweg 50 - garage (nr. ba060080, verzenddatum 09/05) - Timmermansweg 56 - pluimveestal en loods (nr. ba060086, verzenddatum 11/05) - Torenvalk 32 - dak op carport (nr. ba060232, verzenddatum 12/05) - Torenvalk 20 - dak op carport (nr. ba060230, verzenddatum 12/05) - Torenvalk 34 - dak op carport (nr. ba060233, verzenddatum 11/05) U kunt de desbetreffende stukken zes weken inzien. Wanneer u belanghebbende bent, kunt u -binnen zes weken na de dag van verzending- een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Een bezwaarschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht - de gronden van het bezwaar. Gelijktijdig met het indienen van een bezwaarschrift kunt u -als onverwijlde spoed dit vereist- de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Roermond (Postbus 950, 6040 AZ Roermond) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het bezwaarschrift. Algemene Maatregel van Bestuur (8.40 Wm) Besluit motorvoertuigen Wm - Veulenseweg 35 te Veulen - Arts Trading BV, Veulenseweg 35 te Veulen in verband met het oprichten van een bedrijf voor opslag en reparatie van landbouwmachines en tractoren. De inrichtingen moeten voldoen aan de voorschriften opgenomen in de bijlage bij het desbetreffende besluit. U kunt de desbetreffende stukken van 19 mei 2006 t/m 1 juni 2006 inzien. Burgemeester en Wethouders zijn van plan voor de inrichting gelegen aan: - Ysselsteynseweg 63 te Ysselsteyn - een veranderingsvergunning te verlenen aan Houbensteyn Holding b.v., Ysselsteynseweg 69, te Ysselsteyn voor een vleesvarkenshouderij; - Begijnhofweg 12 te Heide - een revisievergunning te verlenen aan Poels Begijnhof B.V., Begijnhofweg 12 te Heide, vooreen vleesvarkenshouderij en landbouwproductiebedrijf; - Ripseweg 6 te Vredepeel - de vergunning gedeeltelijk in te trekken van G.P.R. Pouwels, Ripseweg 6 te Vredepeel ten behoeve van de inrichting gelegen aan de Kloosterstraat 36c te Helden (op verzoek vergunninghouder); - Daland 7 te Merselo - de vergunning gedeeltelijk in te trekken van W.G.A. Gellings en A.P.M. Geliings-van de Pas, Grootdorp 8 te Merselo ten behoeve van de inrichting gelegen aan de Baarloseweg 34a te Helden (op verzoek vergunninghouder). Aan de vergunningen worden voorschriften verbonden om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen of zoveel mogelijk te beperken. U kunt het ontwerpbesluit met bijbehorende stukken van 19 mei 2006 t/m 29 juni 2006 inzien. Tijdens deze inzagetermijn kunt u schriftelijk een gemotiveerde zienswijze over het ontwerpbesluit bij Burgemeester en Wethouders naar voren brengen. Op telefonische afspraak kunt u ook mondeling uw zienswijze naar voren brengen. Tegen het besluit kunt u later alleen beroep indienen wanneer u belanghebbende bent en tijdig een zienswijze over het ontwerpbesluit naar voren hebt gebracht of aantoont dat u hiertoe redelijkerwijs niet in staat bent geweest. Donderdag 18 mei 2006 Burgemeester en Wethouders van Venray 25 mei - Jera on Air, Ysselsteyn 25 mei - Autospeedway, Circuit De Peel 14 t/m 20 mei - Prins Bernard Cultuurfonds Colofon De gemeentepagina is een uitgave van de gemeente Venray. De redactie stelt deze pagina samen met veel aandacht en zorg. Toch kan niemand aan de inhoud ervan rechten ontlenen. Overnemen van artikelen mag alleen met toestemming van de hoofdredactie. Hoofdredactie Esther Janssen, Jenna Baeten 52 33 33 Eindredactie Jansen Houbiers, Venray Fotografie Gé Hirdes, Mijntje Wismans Basisontwerp LaVerbe, Nijmegen Lay-out Studio Accent, Venray

Peel en Maas | 2006 | | pagina 20