Gemeente Ven ray Financiële bijdrage voor ouderen, chronisch zieken en gehandicapten JÊ\ ékWPW Belangrijke stappen gemeenteraad Circuit De Peel Pilot internet Bekend makingen succesvol Onderzoek dak- en thuislozen Handhavingsbeleid Venray, Horst aan de Maas, Meerlo-Wanssum en Sevenum Extra avondopenstelling op afspraak In verband met Hemelvaart is het gemeentehuis op donderdag 25 en vrijdag 26 mei gesloten. Bevolking groeit in eerste kwartaal 2006 PEEL EN MAAS Donderdag 18 mei 2006 - Pagina 19 Gemeentehuis Openingstijden Op woensdag 10 mei heeft de gemeenteraad het onafhankelijk alternatievenonderzoek Circuit De Peel besproken. De gemeenteraad heeft in overgrote meerderheid geconcludeerd dat: - Venray een motorsportcircuit wil behouden; - de locaties aan de Beemdweg en Metaalweg ongeschikt geacht worden; - een locatie aan de Bakelsedijk het meest geschikt is; - afhankelijk van de haalbaarheid de gehele of gedeeltelijke verplaatsing naar de zuidzijde van de Bakelsedijk uitgewerkt kan worden. Om goed te kunnen beoordelen of een gehele of gedeelte verplaatsing het meest wenselijk is, wordt het rapport op 17 mei in de Provinciale Commissie Gemeentelijke Plannen besproken. Dit onafhankelijk adviesorgaan rappor teert aan Gedeputeerde Staten. De provincie zal op basis van dit advies een standpunt in nemen. - Vanaf donderdag 11 mei tot en met donderdag 29 juni 2006*) is het gemeentehuis op donderdagavond open van 16.00 tot 20.00 uur voor het aanvragen en/of ophalen van reisdocumenten en rijbewijzen. Er wordt dan gewerkt op afspraak. U kunt vooraf telefonisch een afspraak maken via telefoonnummer (0478) 52 33 33. Venray in cijfers *V> Venrayfocus op mensen Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 8.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Alarm Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Centraal alarmnummer 112 Informatiecentrum Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Week 20 Waarom elke week het plaatse lijke nieuwsblad doorspitten terwijl u alleen geïnteresseerd bent in de kap- en bouwvergun ningen in uw eigen wijk? Dat heeft u zich vast wel eens af gevraagd. Daarom heeft de gemeente Venray, samen met dertig andere gemeenten, een halfjaar geleden besloten deel te nemen aan het pilotproject Bekendmakingen. Dit project is onlangs met succes afgerond. Het pilotproject is een initiatief van Advies Overheid.nl, een programma bureau van het Ministerie van Bin nenlandse Zaken en Koninkrijksrela ties (BZK). Het uiteindelijke doel is het beschikbaar stellen en vindbaar maken van bekendmakingen van de decentrale overheid op Internet. Project Bekendmakingen streeft ernaar dat burgers en bedrijven pro-actief (bijvoorbeeld via hun e- mail) op de hoogte worden gebracht van alleen die bekendmakingen die zij werkelijk wensen te ontvangen. Het project sluit perfect aan op het beleid van de gemeente Venray om haar informatie transparant en laagdrempelig beschikbaar te stel len. Overheidsinformatie op maat is hierbij een belangrijk uitgangspunt. De komende jaren zal de gemeente Venray verder investeren in het uitbreiden van haar dienstverlening via het internet. De gemeente Venray wil inzicht krijgen in de achtergrondsituatie van dak- en thuislozen. Daarom wil ze onderzoek doen naar deze groep personen. Bureau Intraval leidt dit onderzoek. Het zal ongeveer vier maanden duren. Ook geeft Bureau Intraval aan welke voorzieningen er in Venray op het gebied van maat schappelijke opvang eventueel nodig zijn. In het verlengde van het on derzoek evalueert de gemeente ook het zogenoemde opstapmodel. Dit is een voorziening voor de opvang van mensen die wegens overlast uit huis gezet dreigen te worden. Nadat ze een tijd begeleid zijn door professi onele hulpverleners kunnen ze weer zelfstandig hun eigen huis bewonen. Het is de bedoeling dat de gemeente in het najaar van 2006 een beleids visie op maatschappelijke opvang ontwikkelt. Basis daarvoor zijn het eindrapport van Bureau Intraval en de evaluatie van het opstapmodel. Vanaf april vorig jaar hebben de gemeenten Horst aan de Maas, Meerlo-Wanssum, Sevenum en Venray hun handhavingscapaciteit gebundeld in één team Handhaving, gevestigd in Venray. Toen heb ben ze afgesproken gezamenlijk handhavingsbeleid op te stellen. Op woensdag 26 april 2006 was de startbijeenkomst voor een nieuw handhavingsbeleid en -programma voor de periode 2007-2010. Team Handhaving onderzoekt of burgers juist omgaan met milieu, ruimtelij ke ordening, bouwen, (brand)veiligheid, Algemene Plaatselijke Verordening en bijzondere wetten. Gezamenlijk beleid is belangrijk omdat het leidt tot gelijke afhandeling van zaken. Dat geldt nu al voor meldingen of klachten. Het maakt daarbij niet uit of iets speelt in Venray of bijvoorbeeld Sevenum. Inwoners van de vier gemeenten kunnen er mee terecht bij de gemeente Venray en team Handhaving behandelt de klacht. Straks geldt die gelijke behandeling ook bij de controle van bouwvergunningen. Omdat de gemeen ten en team Handhaving hun informatie op dezelfde manier verzamelen, is onderlinge uitwisseling van de informatie veel gemakkelijker. Inwoners van de vier gemeenten zullen ook merken dat overtredingen overal op dezelfde manier worden aangepakt. Met ingang van 2007 stelt elk college de thema's vast die in zijn gemeente de komende jaren voorrang krijgen. Krijgt in een bepaalde gemeente bijvoorbeeld horeca prioriteit dan kijkt team Handha ving daar in het bijzonder in de horeca naar zaken als bouwvergunningen, milieu, brandveiligheid en parkeren. Deze prioriteiten worden vastgelegd in een -elke vier jaar door het college vast te stellen- Handhavingsprogramma. Elk jaar wordt dat vertaald in een programma van uitvoering. Daarin staat welke werkzaamheden team Handhaving in dat jaar uitvoert. Vanaf 1 januari 2006 kent de gemeente Venray de regeling Bijdrage ouderen, chronisch zieken en gehandicapten. Ze is bedoeld voor zelfstandig wonende mensen met een chronische ziekte of handicap en zelfstandig wonende ouderen. Die krijgen steeds meer te maken met stijgende kosten in verband met ziekte, handicap of verzorging. Het gaat om een jaarlijkse bijdrage. Over 2006 is die 150 euro per persoon. Wie komt in aanmerking voor de bijdrage? U komt in aanmerking voor de bijdrage als u - 65 jaar of ouder bent, of - een WAO(WIA)-uitkering (met een arbeidsongeschiktheidspercentage van 80-100%) ontvangt of - een WAJONG-uitkering ontvangt of - een WVG-voorziening heeft of - een CIZ-indicatie voor huishoudelijke verzorging, persoonlijke verzorging, verpleging, ondersteunende begeleiding, activerende begeleiding en behandeling heeft (voor de duur van minimaal 1 jaar). Hebt u als gevolg van een chronische ziekte of handicap aantoonbaar extra kosten maar - valt u niet onder een van bovenstaande doelgroepen én - krijgt u de kosten niet vergoed van een andere instantie dan kunt u mogelijk in aanmerking komen voor bijzondere bijstand. Aan welke voorwaarden moet u voldoen? - Uw netto inkomen is niet hoger dan 120% van de voor u geldende bijstandsnorm. De hoogte van de bijstandsnorm is afhankelijk van uw leeftijd, gezinssamenstelling en woonsituatie. Bent u 65 jaar of ouder en ontvangt u een particuliere oudedagsvoorziening dan wordt hiervan een bepaald bedrag vrijgelaten. - U mag een vermogen hebben dat niet hoger is dan de voor u geldende vermogengrens zoals die in de Wet werk en bijstand is vastgesteld. De bijstandsnormen en vermogensgrenzen staan vermeld in het aanvraag formulier. Hoe kunt u de bijdrage aanvragen? Een aanvraagformulier is verkrijgbaar bij de afdeling Publieksdiensten van de gemeente Venray. U kunt uw aanvraag indienen tot 1 februari 2007. Bent u 65 jaar of ouder dan kunt u op het aanvraagformulier aangeven of u ook in aanmerking wilt komen voor de Bijdrage regeling 65+. Meer informatie hierover vindt u in de toelichting bij het aanvraagformulier. Uitzondering hierop is donderdag 25 mei. Het gemeentehuis is dan de hele dag gesloten in verband met Hemelvaartsdag. De bevolking van Venray is in het le kwartaal toegenomen met 37 personen tot 39.081 personen. Deze lichte groei komt vooral door het geboorteover schot zoals uit de bijgevoegde cijfers blijkt. Meer specifieke informatie kunt u opvragen via gemeente@venray.nl. U richt dan uw verzoek aan de afdeling Publieksdiensten, Onderzoek 81 Statistiek. Bevolkingsontwikkeling 2006 le kwartaal totaal stand begin 39.044 geboorte 111 111 sterfte 77 77 vestiging 352 352 vertrek 349 349 geboorteoverschot 34 343 migratiesaldo 3 3 saldo toe-afname 37 37 stand eind 39.081 39.081 Vestiging naar herkomst le kwartaal totaal regio Venray 53 53 Venlo 23 23 overig Limburg 67 67 overig Nederland 174 174 buitenland 35 35 totaal 352 352 Vertrek naar bestemming le kwartaal totaal regio Venray 52 52 Venlo 27 27 overig Limburg 28 28 overig Nederland 204 204 buitenland 38 38 totaal 349 349 Verhuizing binnen de gemeente le kwartaal totaal gezinnen (hoofden) 106 106 gezinsleden 228 228 alleenstaanden 324 324 totaal 658 658

Peel en Maas | 2006 | | pagina 19