Mariamaand in Tienray Feestprogramma Set Up Moed en IJver wint MeWa-toernooi "De vereniging zit duidelijk in de lift' 4725,00 Cheque voor De Opkikker PEEL EN MAAS Donderdag 18 mei 2006 - Pagina 13 Voorzitter Hans Vestjens van de jubilerende volleyclub Set Up Marialof op Hemelvaartsdag om 15.00 uur Komend weekend wordt in sportcomplex 't Brugeind in Meerlo het feestweekend gehouden van de jubilerende volleybalvereniging Set Up. Het feest wordt vrijdagavond 19 mei om 21.00 uur geopend met een toernooi voor senio ren, recreanten en B-jeugd. Zaterdagmiddag is er van 14.00 tot 15.00 uur een clinic, die wordt verzorgd door jeugdspelers van het nationale jeugdteam van Nederland. De jeugdleden van Set Up werken daar ook aan mee.Van 16.00 tot 17.30 uur is er een vol leybalwedstrijd van het hoogste niveau en wel eentje op top 1ste divisie. Peelpusch heren 1 tegen de jeugd van Oranje. Vanaf 18.00 tot 21.00 uur is er een reünie van leden en oud-leden en vanaf 21.00 uur is er een feestavond voor leden en niet-leden met als orkest Puppies Huisorkest. Zondag 21 mei is er een spec taculaire jeugdmiddag. Er is die middag tussen 13.00 en 16.00 uur een spectaculaire spellenmid- dag opgezet voor alle jeugdleden. Het programma bestaat uit een vossenjacht met spellen door het dorp. Ook in de omgeving van de sporthal is deze middag veel te doen, voor jong en oud. Op de foto (vlnr): de mascotte van De Opkikker en Angelique van DijkRoel van de PaschPim Verberkt, May Broere, Will van Oorschot. Stichting De Opkikker kan een bedrag van 4725 euro tege moet zien. Dat is namelijk de gigantische opbrengst van de acties die SV United 3 hield op de slotdag van het voetbalsie- zoen op sportpark De Broek- berg in Wanssum. Op zondag 7 mei werd het sei zoen in Wanssum voor het zesde jaar op rij afgesloten met de actie dag. Zes jaar geleden begon Wans sum 3 met het houden van acties voor het goede doel, een traditie die door SV United 3 werd voort gezet na de fusie tussen de voet balclubs SV Wanssum en SV Meer lo. Na de steun aan de Cliniclown, Spieren voor Spieren, de nier stichting en Villa Pardoes werd dit jaar gekozen voor de stichting De Opkikker. Voorafgaand aan deze slotdag konden erT-shirts worden besteld, die speciaal voor deze gelegenheid bedrukt werden. Op de shirts staat het goede doel ver meld en staan tevens de namen van de 46 sponsors van de actie. Naast de verkoop van dit bij zondere shirt werden op de slot dag tevens een loterij en een vei ling gehouden. Tijdens de veiling werden vele originele shirts met daarop de handtekeningen van spelers van onder meer WVj PSV, Heerenveen, Ajax, Feyenoord, Real Madrid en zelfs het Duitse elftal geveild. Vooral op de shirts van PSV en Feyenoord werd flink geboden, maar het klapstuk van de slotdag was de veiling van het shirt van 'Die Mannschaft', dat een bedrag van 260 euro opleverde. Vorig jaar mochten de organisa toren 2500 euro overmaken aan Villa Pardoes, dit jaar werd er een recordbedrag van 4725 euro opge haald voor De Opkikker. In het weekend van 19 tot en met 21 mei viert volleybal club Set Up Meerlo-Wanssum haar veertigjarig jubileum. Op initiatief van Harry Peeters uit Swolgen en zijn vrienden werd destijds deze gemeen telijke sportvereniging opge richt en werd er gesport in de gymnastiekzaal bij de voorma lige mavo. Liesbeth Beurskens- Peters uit Meerlo was daar ook bij en zij is van de oprichters nog de enige die actief volley balt. De vereniging heeft de afge lopen jaren hoogte- en diepte punten gekend. Met vierhonderd leden twintig jaar geleden was Set Up de grootste vereniging in de zes dorpen tellende gemeente. Vorig jaar raakte de vereniging in een dip. Dankzij de niet aflatende inzet van Wilma Hendrix bleef de vereniging overeind. Vier jaar daarvoor nam Hans Vestjens vanwege zijn studie afscheid als voorzitter van deze Voorzitter Hans Vestjens van Set Up ziet de toekomst zonnig in. sportvereniging. Zes jaar lang hanteerde hij daarvoor de voor zittershamer en mede onder zijn leiding bloeide de vereniging. Na zijn vertrek ging het aanvankelijk nog goed, maar daarna ging het langzaam maar zeker wat minder goed bij de vereniging. "Het is aan Wilma te danken dat Set Up er nog is. Zij heeft de zaak draaiende gehouden", zegt Hans Vestjens. Omdat de vereniging vorig jaar bestuurlijk op sterven na dood was, staken een aantal leden de hoofden bij elkaar. Hans Vestjens was daar ook bij en korte tijd later was er een nieuw bestuur en werd hij weder om voorzitter van de vereniging. Wilma Hendrix werd belast met het secretariaat en Albert ten Kate met de penningen. Jo Pau wels werd bestuurslid technische zaken. Bovendien weet het bestuur zich gesteund door Gerard Voes- ten en Jan Joore als bestuurson- dersteuners. Het nieuwe bestuur zorgde voor een nieuwe impuls en korte tijd later functioneerden er zeven commissies. "We hebben een leuk bestuur dat de schouders er weer onder heeft gezet", aldus Vestjens. En het enthousiasme dat het bestuur van Set Up uitstraalt, heeft weer een positieve uitwer king op de club en de leden. De tweehonderd leden tellende vereniging telt veertien senio renteams: één herenteam en vier damesteams die NeVoBo-compe- titie spelen, vier heren recrean tenteams en vijf dames recrean tenteams. Verder telt Set Up zeven jeugdteams en wordt er gestart met een groep van 4- en 5-jarigen. De trainingen en wedstrijden vin den plaats in sporthal 't Brugeind te Meerlo. "De vereniging zit weer duide lijk in de lift", vertelt voorzitter Vestjens. "We krijgen de laatste weken steeds weer veel nieuwe aanmeldingen, vooral bij de jeugd Fanfare Moed en IJver uit Blitterswijck is er opnieuw in geslaagd om bij het onlangs in Wanssum gehouden MeWa- toernooi met de MeWa-bokaal naar huis te gaan. Na het succes van het afgelopen jaar, mochten dirigent Chris Derikx en voorzitter Rob Kos ter wederom de bokaal van de kersverse wethouder Dickie Mincken (foto rechts) in ont vangst nemen. Moed en IJver kreeg het predikaat zeer goed, evenals fanfare Eendracht uit Meerlo. De fanfares uit Wans sum en Swolgen kregen het predikaat goed van de jury. De muzikanten van Moed en IJver timmeren op dit moment behoorlijk aan de weg. Ze zijn druk doende met de voorberei dingen van een muzikale theater show Blittzz on Stage, die gepre senteerd wordt op 16 en 17 juni in de schouwburg vanVenray. Opvallende gastact bij Blittzz on Stage is het bekende Venlose trio Neutjesrang, dat zelf prachtige avondvullende theatervoorstellin gen heeft gemaakt en furore maak te tijdens onder meer de Venrayse Circus Mök-voorstellingen. Deze raskomieken lijmen de show aan elkaar. Aan het programma doen verder nog mee de drie zangkoren uit Blitterswijck, Meerlo en Geijs- teren, het saxofoonkwartet Quar- tetto Moresque, diverse solisten uit de eigen vereniging, een buik danseres en vele anderen. Natuur lijk is er ook percussiewerk van de drumband van Moed en IJver met onder meer werk van Stomp en Ron v/d Beuken. Kaarten a 12.50 zijn telefonisch te bestellen, tel: 0478-532742 of 0478-532595, of via e-mail: info@ moedenijver.nl en bij de kassa schouwburg Venray. Aanvang 20:30 uur. Subsidies hengelsportclubs Hengelsportvereniging Gron del Geduld krijgt van de gemeente Meerlo-Wanssum een bedrag van 2042 euro overgemaakt. De club ontstond eind 2005 na een samen voeging tussen de 't Grondeltje uit Meerlo en Geduld Overwint uit Blitterswijck. Sinds 1 januari functioneert de hengelsportvereniging onder de fusienaam Grondel Geduld. De Meerlose en Blitterswijckse hen- gelportverenigingen functioneer den het hele jaar 2005 echter zelf standig, reden voor de gemeente om aan Grondel Geduld twee keer het subsidiebedrag van 1021 euro voor onderhoud over te maken. HSV De Vriendenkring uit Tienray en HSV De Schol ontvan gen ook 1021 euro subsidie van de gemeente. Gemeentehuis dicht Op donderdag 25 mei (Hemel vaartsdag) en vrijdag 26 mei is het gemeentehuis in Meerlo de hele dag gesloten. Rookverbod in natuur De extreme aanhoudende droogte gaat gepaard met grote dreiging voor bos- en heide branden. Om die reden heeft de gemeente Meerlo-Wanssum vorige week besloten om een algeheel rookverbod in te stellen voor de bossen en natuurgebieden. Het is verboden om vuur te stoken, te roken en brandende voorwerpen te laten vallen, weg te werpen of te laten liggen in, of in de buurt van, bossen en natuurgebieden. Het verbod geldt tot 1 september. maar ook senioren. Dat heeft onder andere te maken met de promotie die onze vereniging doet bij de kinderen van de basis scholen. Dat heeft een positief effect." De leden van Set Up zijn vooral afkomstig uit de dorpen Meerlo, Tienray en Swolgen. Maar ook uit Blitterswijck, Wanssum en Geijs- teren zijn mensen lid van deze sportvereniging. In Wanssum volleybalt overigens een groep recreanten onder de vlag van de gymnastiekvereniging. Voorzitter Vestjens zou het prachtig vinden als deze groep zich zou aansluiten bij de jubilerende vereniging."De voetbalclubs van Meerlo en Wans sum zijn ook met succes samenge gaan. Zo kan het ook met de vol leyballers" verwacht Vestjens. Hij verwacht veel van het feest weekend dat in het teken staat van volleybalwedstrijden en demon straties en een grote reünie van leden en oud-leden. Meer weten over Set Up: kijk op de website www.vcsetup.nl De maand mei is van ouds her de Mariamaand bij uitstek. Het is natuurlijk ook mooi om dat te mogen vieren. Heel bij zonder kan dat natuurlijk in de bedevaartsplaatsen in uw omgeving, zoals Tienray. Tienray is al vanaf 1440 een Maria bedevaartsplaats. "Als Troos teres der Bedrukten wil ze ons allen bijstaan in alle omstandig heden van ons leven. Als Onze Lieve Vrouw van Lourdes staat ze natuurlijk heel bijzonder de zie ken bij, maar roept ze ons ook op tot bekering", laat pastoor Ruud Verheggen weten. Graag wil hij iedereen uitno digen om deze maand weer eens een extra bezoek te brengen aan Maria. Als symbool van de Maria maand wordt op donderdag 25 mei (Hemelvaartsdag) om 15.00 uur een Marialof gehouden in de kerk. "We mogen in dit lof Maria natuurlijk danken voor alles wat er is. Maar Maria verwijst ons altijd door naar haar zoon Jezus. In dit Marialof brengen we dus ook lof aan Gods zoon Jezus Christus." Dit Marialof wordt opgeluis terd door het gemengd koor van Tienray. Verder wordt er in de mei maand bij Maria iedere woensdag om 18.40 uur de rozenkrans gebe den, aansluitend is er om 19 00 uur een heilige mis ter ere van Maria. Daarnaast is de kerk dage lijks geopend van 10.00 uur t/m 18.00 uur voor bedevaartgangers, om even rustig bij Maria te bidden of een kaarsje op te steken. SÉKIKKFR - .x SV UNITED goede doelen ak+ie Actiedag SV United 3 levert 4725 euro op 0fS^ainal>rio/et bijzonder vervangend vervoer 4 jaar Focwa garantie door verzekeraars geselecteerd geen eigen risico (tot max. €150,-) Meerlo-Wanssum Mtrsa steunt jSgKIKKEfT 5«uJTE! SV iMaSO STgJilStj 'KIKKEit FOCWA EUROGARANTBEDRIJF Schootsveld 2, Vierlingsbeek I tel: 0478 - 63 40 20 -~j=^ www.fransenautoschade.nl

Peel en Maas | 2006 | | pagina 13