Onthulling nieuw kunstwerk in oktober Fietstocht door drie gemeenten Subsidie voor uitwisseling Wasosz Kunstmanifestatie Geijsteren scoort 4 Laserschieten in 't Brugeind Huisvesting personeel niet in orde Steun voor sport gehandicapten Service rubriek 4 BEZORGEN? PEEL EN MAAS Donderdag 18 mei 2006 - Pagina 11 Kunstproject op St. Anna Blitterswijck van start Het kunstproject op basis school St. Anna in Blitterswij ck ging deze week van start. De komende drie weken staat de school in het teken van tal van kunstzinnige kinderactivitei ten. Een werkgroep bestaande uit leerkrachten, ouders, leden van de dorpsraad en leden van de werkgroep kunstproject Blitterswijck zijn klaar met de voorbereidingen. Ook heeft de dorpsraad een subsidie van Provinciale Staten ontvan gen waarmee de activiteiten betaald kunnen worden. Maandagmiddag waren de Blitterswijckse leerlingen druk bezig met de 'creaworkshops'. De kinderen kunnen tijdens de projectweken onder meer siera den maken, dansen, toneelspelen, trommelen, schilderen, fotogra feren, stoepkrijten en een eigen website maken. Ze kunnen zelf inschrijven voor die workshops waarvoor ze belangstelling heb ben. Elke workshop staat onder lei ding van een deskundige of een kunstenaar. Op vrijdag 19 mei komt Jos Beurskens op de basis school informatie geven over het in oktober op het plein te plaat sen kunstwerk. Op maandag 29 mei komen er twee grafittikunste- naars de gehele dag naar school om grafittikunstwerken te maken en op donderdag 1 juni krijgen de leerlingen bezoek van twee kun stenaars die met een motorzaag van houtblokken kunstwerken maken. Dinsdag 23 mei reist de onder bouw naar het museum Bom mel- van Dam in Venlo, waar de kinderen een rondleiding en een workshop schilderen krijgen in twee groepen. De bovenbouw (groep 5-8) gaat diezelfde dag naar het Kroller-Muller museum in Otterlo.Alle gemaakte werkstuk ken worden tentoongesteld op dinsdag 6 juni van 18.30 uur tot 19-30 uur op school.Tevens wordt er een collectie samengesteld van werkstukken die door de kinde ren zijn gemaakt. Die kunstwerken worden tentoongesteld tijdens de officiële onthulling van het kunst werk in het hart van het dorp. Een sportieve uitdaging op 28 mei De '3 Gemeententocht', die plaatsvindt op zondag 28 mei, is een activiteit die in het kader van de breedtesport wordt georganiseerd door de sport3-gemeenten Horst aan de Maas, Sevenum en Meerlo- Wanssum. De recreatieve fiets tocht van circa 40 kilometer is uitgezet in de drie gemeenten, in combinatie met een drietal vrij onbekende recreatieve takken van sport. Tijdens deze tocht kunnen de fietsers ken nismaken met plu-golf, nordic walking en jeu de boules. De tocht is een leuke en spor tieve uitdaging voor het hele gezin. Nordic walking is een spor tieve manier van wandelen. Het verschil tussen nordic walking en wandelen is dat je bij het nordic walking gebruikmaakt van speci ale wandelstokken. Plu-golf is een afgeleide van de reguliere golfsport. Er wordt bij deze tak van sport niet zoals gebruikelijk op holes gespeeld, maar op een omgedraaide paraplu. Deze recreatieve vorm van golf is nog redelijk onbekend, maar zeker de moeite waard om eens te proberen. Er kan in alle drie de gemeenten gestart worden: Café de Sport, Willielminaplein 9, Horst, tel. (077)398 13 18; Sport Tennis Evenementen centrum de Kruisweide, Markt 28, Sevenum, tel. (077) 467 09 01; Sport-en feestzalencomplex 't Brugeind, de Leeuwerik 33, Meer- 10, tel. (0478)69 12 83- Inschrijving is op alle drie de startlocaties van 9-00 tot 10.00 uur en de deelnamekosten bedra gen 2 euro per persoon (kinderen tot 14 jaar gratis). Deze activiteit wordt georgani seerd in samenwerking met het CIOS Sittard door de sportstuden- ten Pascal Dijks, Niels Derkx en Koen Verstraelen. Meer informatie: www.sport3.nl De Stichting Vriendenkring Meerlo-Wanssum ontvangt van de gemeente Meerlo-Wanssum een subsidie van 1250 euro voor de organisatie van een uitwisselings programma met ouders en kinde ren uit Wasosz. Na het succes van de vorige uitwisseling in de Poolse gemeente, wil de stichting dit jaar een tegenbezoek in de gemeente Meerlo-Wanssum organiseren voor een groep Poolse ouders en kinderen. In het weekend van 2 tot en met 5 juni 2006 krijgen de Poolse gasten een gevarieerd pro gramma voorgeschoteld, waarin onder meer aandacht wordt gege ven aan scholing, sport, cultuur en Knutselworkshops Erna de Swart mag in haar woning aan de Mgr. Aertsstraat in Swolgen knutselworkshops geven en interieurartikelen ver kopen. Dat heeft het college van B en W van de gemeente Meerlo- Wanssum besloten. De gemeente gaat een vrijstellingsprocedure opstarten, zodat de Swolgense uit voering kan geven aan haar plan. Deze procedure is nodig omdat op het pand de bestemming 'agra rische doeleinden' rust en het in het bestemmingsplan buitenge bied ligt. Kermis in Meerlo Jan Smit is de grote publieks trekker van de kermis in Meerlo, die op Hemelvaartsdag 25 mei om 14.00 uur begint met een concert van fanfare Eendracht in de tent op de parkeerplaats voor sport en feestzalencomplex 't Brugeind. Het concert van de populaire Volendamse zanger, op dinsdag 30 mei, is overigens al weken uitver kocht. Programma kermis Meerlo: Donderdag 25 mei: 14.00 uur concert fanfare Een dracht; 16.30 uur demonstratie reball (paintbal binnen); 18.00 uur barbecue op terras bij de tent; Vrijdag 26 mei: Jeopardy; Zaterdag 27 mei: Lijn 7; Zondag 28 mei Jelly Goose, B Dazzeld, De zingende Fresia's; Maandag 29 mei: Matinee met medewerking van No Limit; Dinsdag 30 mei: 20.00 uur: Jan Smit (uitver kocht). In het voor programma Crist Coppes. Bezoek minister uitgesteld Het werkbezoek dat CDA-minister Van Ardenne (Ontwikkelingssa menwerking) op maandag 29 mei zou brengen aan Meerlo-Wans sum, is uitgesteld naar het najaar. Dit vanwege haar bezoek aan Soe dan voor de officiële opening van het gezamenlijke donorkantoor op 28 mei, dat op initiatief van Nederland tot stand is gekomen. De minister en COS Limburg later weten 'het zeer te betreuren' dat het werkbezoek op deze korte termijn moet worden afgeblazen. Minister Agnes van Ardenne zou op maandag 29 mei een werkbe zoek aan Noord-Limburg brengen en 's avonds te gast zijn in het gemeentehuis van Meerlo-Wans sum, waar de minister in debat zou gaan met een breed publiek over onder meer ontwikkelings samenwerking op internationaal, nationaal en lokaal niveau, de betekenis van mondiale groepen en het beleid van haar ministerie. Tevens zou in het gemeentehuis een forumdiscussie plaatsvinden. Een nieuwe datum is nog niet geprikt. Meer dan zesduizend bezoekers genieten Meer dan zesduizend bezoe kers hebben afgelopen week end de achtste editie van de internationale kunstmanifes tatie in Geijsteren bezocht. En iedereen was tevreden: de organisatie met het mooie weer en de grote opkomst, het publiek met de kwaliteit aan kunst en entertainment dat in het hart van het dorp te bekij ken en te beluisteren viel. Een van de kunstenaars zei na afloop dat de Geijsterse organi satie een briljante formule heeft en voorzitter Mieke van Uden vertelde dat het recept over twee jaar weer precies hetzelfde wordt. Het pittoreske dorpje, de mooie straten en prachtige huizen lenen zich uitstekend voor zo'n kunst manifestatie in de openlucht. De openingshandeling werd ver richt door mevrouw Resie Frissen, de echtgenote van de Limburgse gouverneur die er zelf niet bij kon zijn. Resie Frissen complimen teerde de organisatie met dit suc ces en had speciale aandacht voor de inzet van de Geijsterse school jeugd. De jongens en meisjes uit het dorp hadden onder leiding van de enthousiaste en gedreven Meer- Kunstobject tijdens de kunstmanifestatie in Geijsteren: bestuurslid Herman Burger in witte overall wordt door de kleine Karei Appels geverfd. lose kunstenaar Henk van Hemert op school kunstwerkjes gemaakt. Deze werden tijdens de markt verkocht en de opbrengst gaat naar een straatkinderenproject in het arme Nepal. De kinderen haal den hun inspiratie uit de eerdere presentatie van Van Hemert in de schoolklassen. Daar vertelde de kunstenaar over zijn ervaringen bij de straatkinderen van Nepal. Uit dat land was speciaal over gevlogen de sieradenkunstenaar Dambar Bahadu uit de hoofdstad Kathmandu. En zijn kwaliteitssie raden gingen als warme broodjes over de toonbank. De omzet die hij maakte tijdens de kunstma nifestatie maakte hem verlegen. "Het is vele malen groter dan een maandsalaris in Nepal", liet hij weten. Ook hij schenkt een deel van de opbrengst aan de straatkin deren in Nepal. Een aardigheid op de kunst markt waren twee mannen die zich, getooid in een witte overall, lieten beschilderen door de kin deren. Een van de mannen was bestuurslid Herman Burger van de kunstmanifestatie, die zich gewil lig liet volkliederen met alle soor ten kleuren verf. De twee levendi ge objecten kregen veel aandacht van het jeugdige publiek en hun trotse ouders en grootouders. In de kerk van Geijsteren was een bijzondere en indrukwekkende performance van de Duitse groep Silent Voices te zien. De teksten van deze groep inspireerde kun stenaar Henk van Hemert voor het maken van schilderijen die in de kerk werden geëxposeerd. Bijzonder was ook het optreden van het Skomorovsky Orchestra uit Hilvarenbeek: klassieke en moderne muziek, op en wel heel bijzondere straattheaterachtige wijze gebracht met aandacht voor kwaliteit en humor. Bij de openingshandeling werd ook een levend standbeeld van Rembrandt onthuld. Die rol zou aanvankelijk worden uitgevoerd door Venrays kampioene Nona Verzijde, maar die kon op het allerlaatste moment niet komen. Gelukkig vond de organisa tie Ellen Mulders uit Nijmegen bereid haar plaats in te nemen. "En met succes", liet Mieke van Uden weten. Op zeker moment stond burgemeester Joep Hahn vlak naast Rembrandt heel intens te luisteren en te genieten van het Skomorovsky Orchestra. Het was toen net alsof er twee leven dige beelden naast elkaar stonden: Rembrandt en Hahn. Wil jij PEEL EN MAAS of andere bladen zoals E3 JOURNAAL WEEKENDLOOP DE TELEGRAAF Neem dan contact op met "PERIODIEK" Tel. 582877 Noorderhof 6 Venray het aanhalen van de vriendschaps banden die al jaren tussen de twee gemeenten bestaan. De ouders overnachten in De Nissenhut op De Broekberg in Wanssum en de kinderen logeren bij gastgezin nen. De Stichting Vriendenkring Meerlo-Wanssum neemt 500 euro voor haar rekening, de gemeente draagt 1250 euro bij in de kosten van het verblijf. De subsidie wordt volgens de gemeente verleend 'omdat het een initiatief is vanuit de bevolking en het de Europese en mondiale gedachte bevordert om als gemeente een bijdrage te leveren aan vrede, veiligheid en democratie in de wereld'. Nieuwe spellen Sport- en feestzalencomplex 't Brugeind heeft sinds kort een nieuw spel: laserschie ten. Er zijn diverse laserspel- len, zoals bijvoorbeeld laser battle, een veilig, realistisch en gestructureerd hi-tech gevechtsspel voor maximaal 24 personen per spel. Een spel duurt ongeveer 15 minuten, de groepen kunnen dus best groter zijn dan 24 personen en er kan na 15 minuten gewisseld worden. Laser battle is een fysieke en mentale uitdaging. Het spel kan onder alle weersomstandigheden worden gespeeld, zowel binnen als buiten, maar het wordt in 't Brugeind in de sporthal gespeeld. 't Brugeind heeft echter nog een nieuw spel: laserkleiduifschieten. Er worden kleiduiven weggescho ten en het is de bedoeling dat ze met een lasergeweer worden geraakt. Dit spel kan overdag en in het donker gespeeld worden. De schijven zijn dan lichtgevend. Al deze spellen zijn te combi neren met een arrangement, een compleet arrangement kan al vanaf 36,50 besteld worden. Het laserschieten is erg leuk voor een bedrijfs- of familiefeest. Verder biedt 't Brugeind nog lasershot, lasergame, laser jumpshooting, lasershootout, bungeerun, moun tainbiking en steptochten. Vraag voor informatie naar Twan of Gertie Kleeven, tel. 691283 De gemeente Meerlo-Wans sum heeft twee agrariërs de wacht aangezegd. Zowel J. Versteegen uit Wanssum als J. Verbeek uit Meerlo moet zorg den voor een fatsoenlijk en veilig onderkomen voor de buitenlandse werknemers die ze op eigen terrein huisves ten. De gemeente is niet van plan de huidige situatie aan de Vosseven in Wanssum en de Keuterseweg in Meerlo te gedogen. Bureau Handhaving consta teerde tijdens een controlebe zoek dat de woonsituatie voor het personeel bij beide agrariërs qua veiligheid en hygiëne onder de maat is. De gemeente heeft de twee ondernemers nu opdracht gegeven met spoed de huisves ting van de buitenlandse werkne mers te verbeteren. Doen ze dat niet op korte termijn, dan dienen ze hun personeel elders onder te brengen. Als de huisvesting in orde is gebracht, dan kunnen de twee agrariërs opnieuw een gedoogbeschikking aanvragen bij de gemeente Meerlo-Wanssum. In het beleidskader Huisvesting Bui tenlandse Werknemers is door de gemeente medio 2005 vastgesteld dat agrariërs buitenlandse werkne mers op eigen terrein mogen huis vesten in woonunits die voldoen aan de elementaire veiligheids- en hygiënische eisen. De gemeente Meerlo-Wanssum heeft besloten subsidie te verle nen aan de Stichting BES voor het organiseren van sport voor gehan dicapten. De stichting ontvangt 71 euro per gehandicapte sporter met een maximum van 2.000 euro. De gemeente wil zo het initiatief van de stichting ondersteunen omdat ze het belangrijk vindt dat gehan dicapten kunnen sporten. Het beleid van de gemeente is erop gericht om gehandicapten in staat te stellen deel te nemen aan de maatschappij. Door het onder steunen van de activiteiten van de Stichting BES wordt dit mogelijk gemaakt. Op dit moment zijn er drie groepen actief: een sportactiviteit voor jeug digen (negen deelnemers) die wordt begeleid door een fysiothe rapeute, een verpleegkundige en een ClOS-stagiaire; een sportactiviteit voor oudere gehandicapten (zes deelnemers), die wordt begeleid door twee vrij willigers; en het rolstoeldansen (zeven rolstoelgebruikers en zeven 'staan de' partners) onder begeleiding van een rolstoeldansinstructrice. Verloskundigenpraktijk Horst en Maasdorpen. Gemeenten Horst aan de Maas en Meerlo-Wanssum. Margo Vermazeren,Almut Raaijmakers, MarlonTheunissen en MarjonTruijen. U kunt in alle gevallen bellen met tel.nr: 077-3981450 b.g.g. 0478-522222.Voor het maken van afspraken kunt u het beste bellen op dinsdag, woensdag morgen of donderdag. Huisartsenpraktijk Meerlo, Pastoor Janssenstraat 3,5864 BL Meerlo, tel: 691367 Spoedgevallen: tel: 692300; tijdens de uren dat de praktijk geopend is.Artsen: J.F.H. van Arensbergen, F.J.P van Arensbergen Spreekuren: uitsluitend op afspraak Apotheek Maasdorpen: Beatrixstraat la, 5864AG Meerlo, tel: 530080 Openingstijdens ma-vrij van 8.30- 17.30 uur, za van 10.00-12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur, zo van 12.00-13-00 uur,spoedre- cepten: Apotheek Antoniusveld, Stationsstraat 60d Venray. EHBO: Secr: Oude Heerweg 30,5863 AE Blitterswijck, tel: 531346 Fysiotherapie: Praktijk voor fysiotherapie Meer lo-Wanssum, Constantijnstraat 7, 5864 BJ Meerlo, tel: 691726, fax: 692626, e-mail: fysiomeerlo@hetnet.nl Psycholoog/ -therapeut: MwA.G.M. van Mieghem- Smorenburg, Legert 15,5866 CG, Swolgen, tel: 692532, e-mail: mieg- hem@worldonline.nl. Spreekuur: volgens afspraak. RIAGG: RIAGG Noord-Limburg, Hogeweg 99, Postbus 242,5900 AE Venlo, tel: 077-3550222. Geopend: ma t/m vr 8.30-17.30 uur. In deze stichting zijn ondergebracht: kinder- en jeugdzorg, volwassenenzorg, ouderenzorg, preventie en dienstverlening. Praktijk voor psychotherapie en bewustzijn, mw D.Van Dijk, Mgr. Aertsstraat 51,5866 BG Swolgen, tel: 077-4632297. Kruisvereniging: Het Groene Kruis Noord- Limburg, Drie Decembersingel 48, Postbus 3165,5902 RGVenlo. Bureau Klantenservice: bereikbaar tijdens kantooruren (inclusief ledenadministratie), tel: 077-3209595. Rode Kruis: Nederlandse Rode Kruis, afdeling Meerlo Gebouw: Dorpbroekstraat 9a, 5864 CP Meerlo, tel: 692755. Secretaris: W Baken, Hoofdstraat 40a, 5864 BG Meerlo. Tandartsen: S. H.Tan, De Kievit 8a, 5864 BX Meerlo, tel: 692231 Spreekuur: volgens afspraak. Hulpverlening: Kindertelefoon, tel: 0800-0432 (dagelijks bereikbaar van 14.00 tot 20.00 uur) SOS Telefonische Hulpdienst: 077-3548888 Buro Slachtofferhulp Noord- en Midden-Limburg tel: 077-3548030 Buro Jeugdzorg, Noorderhof 14, 5804 BV Venray, tel: 517484 Advies- en Meldpunt Kindermis handeling, Postbus 219,5913 ST Venlo, tel: 077-3875829. CAD Noord-Limburg, verslavings zorg, tel: 077-3548200. Ziekenvervoer: 077-3575757 Ongevallen: 112 Nationale Vereniging De Zonnebloem Afdeling De Driehoek Meerlo- Tienray-Swolgen, Secretaris: I.B.A. Arts, Generaal Dempsystraat 21, 5866 BM Swolgen, Tel. 0478- 692028. Voor bezoekwerk: tel. 0478-692364 Synthese unit Horst Bemmelstraat 2, 5961 HN Horst, tel. 077-3978500, fax 077-3978505, email: unithorst@synthese.nl. www.synthese.nl Ouderenadviseur voor infor matie, advies en bemiddeling. Voor tel. afspraak 077-3978500. Steunpunt voor Mantelzor- gers. Inloopbijeenkomst elke derde dinsdag van de maand van 10.00 - 12.00 uur. Tevens op die dag avondopenstelling van 19-30 -21.30 uur. Algemeen Maatschappelijk Werk. Voor tel. afspraak 077- 3978500. Spreekuur op maandag t/m vrij dag van 09-00-10.00 uur. V rij willigerscentraleOpenings- tijden: ma., di. en do. van 10.00- 12.30 uur. I i'-JL1. Meerlo-Wanssum m Verspreidingsburo

Peel en Maas | 2006 | | pagina 11