Spaanse les op De Meent Thuiszorg start cliëntenpanels Pïyers Symposium Zorgondersteuner Sjaak van Rhee koning schutterij 't Zandakker w->v m Extra agenten voor onderzoek woninginbraak Twee dagen Muzikaal Totaal ^bdUtidKCi Gemeentehuis extra open jH)e Hoveniers ook voor üw tuin PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS Thuiszorg nodig? Bel 0478-526262 PEEL EN MAAS Donderdag 11 mei 2006 - Pagina 7 Thuiszorg Noord-Limburg start deze maand met cliëntenpanels. Een cliëntenpanel bestaat uit zo'n tien tot twaalf cliënten die gedu rende één bijeenkomst met elkaar van gedachten wisselen over de dienstverlening van Thuiszorg Noord-Limburg. Het doel ervan is om een goed beeld te krijgen van de waardering van de dienst verlening van cliënten, om verbe- terpunten in kaart te brengen en om suggesties te verzamelen voor nieuwe producten en diensten. De werving en selectie van de cliëntenpanels is inmiddels afge rond. Hiervoor werd een oproep gedaan onder alle cliënten van Thuiszorg Noord-Limburg. Dit leverde ruimschoots voldoende reacties op om de eerste drie cliëntenpanels te kunnen starten in de maanden mei en juni. De cliëntenpanels zijn divers van samenstelling. Onder leiding van een onafhankelijke gesprekslei der zullen cliënten hun ervarin gen, meningen en belevingen uitspreken. Deze werkwijze zal periodiek herhaald worden met telkens opnieuw samengestelde cliëntenpanels. In de zomer wor den de resultaten verwacht van de eerste drie bijeenkomsten. De cliëntenpanels maken deel uit van het kwaliteitsprogramma van Thuiszorg Noord-Limburg. Samen met het auditsysteem, het lande lijk vergelijkend onderzoek tus sen thuiszorginstellingen en de individuele evaluaties van zorg bij cliënten, leveren de cliënten panels waardevolle informatie op voor het kunnen verlenen en verbeteren van klantgerichte, pro fessionele zorg. Het kwaliteitspro gramma past prima bij de manier waarop Thuiszorg Noord-Limburg zich profileert: 'wij gaan voor thuiszorg met een 10 met een griffel'. Thuiszorg Noord-Limburg is de grootste aanbieder van profes sionele thuiszorg in de regio. De organisatie levert huishoudelijke, persoonlijke en gespecialiseerde verzorging, verpleging, ondersteu nende en activerende begelei ding, avond-, weekend-, nachtzorg, alphahulp, advies, instructie en voorlichting, vrijwillige thuishulp en mantelzorgondersteuning en specifieke zorgdiensten als de consultatie voor senioren, hulp op afroep, zorg-tv, zorgboerderij voor senioren en dagvoorziening. Wordt uw site gevonden door uw doelgroep? Haalt u voldoende business uit uw website? Nee? Met Flyers Internet Communicatie haalt u meer uit uw website door: Een aansprekend ontwerp Communicatieadvies Business monitoring Content Management Systemen Zoekmachine marketing Interesse? Neem contact op met Flyers Internet Communicatie Grootdorp 89 5815 AN Merselo-Venray www.flyers.nl 0478-546293 - info@flyers.nl Basisschool De Meent in Leu nen heeft een bijzonder pro ject: Spaans voor de midden- en bovenbouw. Al voor het vierde jaar is men in Leunen op basisschool De Meent met Spaans bezig. Twee groepen kinderen krijgen elke week een uur les in Spaanse taal en cultuur van een aantal ouders, met steun van de school. Reden voor de start van dit project is het aanbieden van een structurele activiteit voor kin deren die behoefte hebben aan extra uitdaging buiten de gewone lesstof om. Spaans wordt aange boden onder schooltijd, zodat de leerkracht op datzelfde moment aandacht kan hebben voor extra oefening of herhaling van stof met de rest van de klas. De Spaanse les ontlast op die manier de leer kracht en stimuleert de betrokken kinderen. Als een van de eerste scholen in het land is De Meent begonnen met Spaans en dit dient als voorbeeld voor andere scholen in de omgeving. Diverse scholen zijn op bezoek geweest en hebben inmiddels op hun eigen manier ook vorm gegeven aan Spaans. De ouders vullen het programma voor de twee groepen zelfstandig in. De eerste groep telt veertien kinderen uit groep 6 en 7 die voor het tweede jaar Spaans doen en worden begeleid door drie ouders. De tweede groep telt zes kinderen uit groep 8. Deze groep is al voor het vierde jaar bezig met Spaans en wordt bege leid door twee ouders. Het andere deel van hun groep, begonnen als kinderen uit groep 5/6, zit inmid dels op de brugklas. Het doel is niet dat de kinderen perfect Spaans leren spreken maar dat ze uitdaging vinden in het werken in en met een andere taal. In de lessen besteden we aandacht aan topografie, geschiedenis, cultuur en natuurlijk veel aan de taal. Men werkt met de methode Los Trota- mundos (vertaald: de globetrot ters), een Spaanse methode speci aal voor kinderen tussen acht en twaalf jaar oud, bestaande uit een leerboek, werkboek, cassettes met spraakoefeningen en liedjes en een cd-rom. De hoofdstukken zijn gebaseerd op onderwerpen als, familie,, school, huis, iets kopen, eten, beroepen, jezelf beschrijven en voorstellen, een brief schrijven, hobby's, sporten en ziek zijn. De kinderen leren op deze manier veel woorden en van alles over grammatica. De kinderen werken alleen maar ook veel in groepjes. Daarbij leren ze zelf, met elkaar en van elkaar. Als ouders zijn we dan ook veel meer begeleiders dan leerkrachten. We zorgen voor een goed programma binnen het lesuur, voor voldoende afwisseling tussen de vormen van werken en voor veel afwisseling in de onder werpen. We laten de kinderen veel doen en praten en regelmatig pre senteren ze iets naar elkaar. Ook geven ze soms les aan elkaar. Elke week krijgen ze een weekbrief opdracht mee. Op deze manier kunnen ook andere kinderen in de klas kennis nemen van wat we doen. Op woensdag 17 mei laten de kinderen zien wat ze leren en Venray Muzikaal Totaal wordt dit jaar uitgebreid tot een tweedaags evenement. In het weekend van 23 en 24 juni zal het centrum van Venray weer compleet in het teken staan van live muziek. De invulling van de vrijdag avond blijft nagenoeg gelijk aan voorgaande jaren. Het kinder podium verhuist echter naar de zaterdagmiddag. Op vrijdagavond staan er op alle pleinen in het cen trum van Venray podia, waarop de beste lokale artiesten de gehele avond live muziek verzorgen. Ook op verschillende plekken in de winkelstraten treden tientallen artiesten live op. Bij café 't Podium werkt de organisatie van Venray Muzikaal Totaal samen met de jon gerenorganisatie V-Kick. Vooraf gaand aan Venray Muzikaal Totaal doen in de Spaanse les door mid del van workshops. Ze gaan zelf lesgeven aan hun klasgenoten en hun ouders. Ze maken het work shopprogramma helemaal zelf. In totaal bieden twintig kinderen in groepjes van twee een onderwerp aan. Er zijn tien verschillende onderwerpen, die als parallelses sie worden aangeboden. De mede leerlingen (overdag) en ouders ('s avonds) bezoeken alle workshops, die elk ongeveer zeven minuten duren. De kinderen uit groep 8 ontvangen die dag tevens een cer tificaat voor het volgen van vier jaar Spaans. Neem voor meer informatie contact op met De Meent Leu nen, Ben Ruhl (directeur) via tel. (0478)550125 of Wilmy Smeets tel.(0478)513859. organiseert V-Kick een open podi um en de winnende bands van dit festijn mogen op vrijdag de 23e optreden voor het publiek van Venray Muzikaal Totaal. Zaterdagmiddag gaat het muzi kale evenement weer gewoon door, met de gehele middag live muziek in het centrum. Aan het terras en tussen het winkelend publiek brengen de lokale arties ten hun muziek ten gehore. Om circa 14.30 uur start op de Grote Markt het kinderpodium voor alle kinderen van de basisschool. Op het podium in de Bleek verzorgen drie muziekgezelschappen van de muziekwerkplaats van de GGZ- groep de muzikale sfeer. Tot slot zijn er op zaterdag avond nog verrassende optre dens van lokale artiesten op het schouwburgplein, de Grote Markt en bij café de Tijd. Mailadres kinderpodium VMT Per ongeluk is vorige week een foutief mailadres geplaatst in het artikel over het kinderpodium. Het juiste mailadres voor infor matie of inschrijfformulieren voor het kinderpodium op zater dag 24 juni is: venraymuzikaalto- taal@home.nl bezoek onze site: www.gunhock.nl 7 Venray Meimaand fietsmaand Mei is de landelijke fietsmaand. VW Venray heeft in het teken van meimaand fietsmaand een geheel nieuwe culinaire fietsroute samengesteld. Op eigen gelegen heid kan men de route fietsen en onderweg bij een aantal horecage legenheden proeven van wat deze streek te bieden heeft. Nu kan iedereen beleven wat Echt lek ker fietsen in Venray inhoudt. De veertig kilometer lange fietsroute voert langs de mooiste plekjes in de omgeving van Venray, door het dorpje Geysteren en langs de Maas, waar het goed toeven is op het terras van Tante Jet. De fietstocht is een idee voor een groepsuitje, maar zeker ook voor individuele geïnteresseerden. Voor een fietstocht inclusief vier gangenmenu betaalt men 29,95 euro per persoon. Reserveren bij VVV Venray is noodzakelijk. Uiteraard is deze fietsroute ook na mei te boeken bij de VW Voor meer informatie kan men contact opnemen met VW Venray via tel. (0478)510505 of per e-mail ven- ray@regiovw.nl Eigen plek voor gierzwaluw Op donderdag 18 mei om 13-30 uur wordt onder toeziend oog van tal van genodigden op de hoek van de woning Kempweg 99 de 'laatste' gierzwaluwkast opge hangen. Hierna volgt een gezellig samenzijn, waarna het welslagen van dit gierzwaluwproject fees telijk wordt afgesloten met een korte presentatie over deze bij zondere vogel. Het project begint als Mayke Faessen-van Kessel hoort van de renovatieplannen van Wonen Ven ray (eind juli 2005). De laatste jonge gierzwaluwen hebben hun nesten in de wijk Veltum verla ten en verzamelen zich voor de trek naar Afrika. Omdat zwaluwen zeer plaatstrouw zijn, neemt de Venrayse contact op met Wonen Venray, de gemeente, Vivara en Zwaluwen Adviesbureau om op te komen voor de gierzwaluwen en huismussen die door de renovatie hun nestplaats zullen verliezen. Veel wijkbewoners steunen haar initiatief. Eind augustus besluit Wonen Venray dat er voor de gierzwaluwen nestkasten zul len komen en er zijn inmiddels 27 dubbele gierzwaluwkasten gemaakt. Doordat ook de mussen hun nestplaatsen onder de pannen zijn kwijtgeraakt, zijn er al enkele gierzwaluwkasten door mussen als nestplaats in gebruik genomen. Door mussenkasten op te hangen, zouden beide vogels weer een eigen nestplaats kunnen krijgen in hun wijk. Dit is volgens de ini tiatiefnemers een streven voor de toekomst. De huismus staat op de rode lijst en de gierzwaluw is een zeer kwetsbare soort omdat deze vogel voor zijn nestplaats totaal afhankelijk is van gebouwen. Nieuws uit Venray en omgeving leest U in Gezondheidstesten Groene Kruis Pluspakket van Zorggroep Noord-Limburg enVie- CuriVitaal bieden diverse gezond heidstesten aan. Ook als er geen directe aanleiding is, kunnen men sen zich laten testen. Na iedere test volgt een deskundig advies, zodat men snel kan inspringen op eventuele gezondheidsrisico's. De redenen om te kiezen voor een zogeheten Bodycheck of Medi- CheckUp zijn verschillend. Oude ren zijn vaak onzeker over hun gezondheid. Bij jongeren speelt de angst voor erfelijke ziekten dik wijls een rol. Veel mensen vinden het belangrijk om te weten welke gezondheidsrisico's ze lopen en wat ze daaraan kunnen doen. Van uit deze verscheidenheid is geko zen voor verschillende gradaties van de checks, waarbij Groene Kruis Pluspakket en VieCuriVitaal hun eigen expertise toepassen. De eenvoudige uitvoering, de Bodycheck van Groene Kruis Pluspakket, bestaat uit een meting van body mass index (BMI), bloed druk, glucose, cholesterol en vet percentage en kan worden uitge breid met een voedingsadvies en fitheidstest. Ook bestaat de moge lijkheid om de Bodycheck bij mensen thuis uit te voeren. Mocht een uitgebreidere analyse van de gezondheid gewenst zijn, dan is er de MediCheckUp. Hierbij worden niet alleen bloedwaardes gemeten, maar ook aandacht besteed aan zaken als werkdruk, stress, psy chische belasting en energie. Het onderzoek wordt uitgevoerd door een specialist en wordt na afloop met de cliënt uitgebreid geanaly seerd. Ook de MediCheckUp kent diverse varianten. Zo kan de Medi CheckUp worden uitgebreid met longfunctie- en conditieonder- zoek, hartonderzoek en röntgen onderzoek. Alle checks zijn voor iedereen toegankelijk. Leden van Groene Kruis Pluspakket ontvan gen een korting. Voor informatie kan men terecht bij Klantenser vice Zorggroep Noord-Limburg via tel. (077)3209595. De Zorgondersteuner houdt op donderdag 18 mei van 10.00 tot 12.30 uur een symposium in hotel Asteria in Venray. Inmiddels hebben zich ongeveer honderd mensen opgegeven: wethouders en medewerkers van diverse gemeenten, kaderleden van alle vrijwilligers-zorgorganisaties in Noord-Limburg, zorg- en welzijns- aanbieders, enzovoort. De Zorgondersteuner is een regionaal samenwerkingsverband van Thuiszorg Noord-Limburg en de welzijnsinstellingen Wel.kom, Synthese en Vorkmeer. De Zor gondersteuner faciliteert in regio naal verband vrijwillige thuishulp, voorzieningen en diensten voor mantelzorgers en ondersteunt samenhang en samenwerking tussen organisaties van vrijwil- ligerszorg. Informele zorgverle ning door vrijwilligers en man telzorgers vervult een onmisbare rol in het totale zorgaanbod in Nederland. De Wet Maatschappe lijke Ondersteuning heeft vrijwil ligerswerk en mantelzorg tot een apart prestatieveld benoemd en gemeenten gaan vanaf 2007 in dit kader een regisseursrol vervullen. In het kader van de viering van het 15-jarig bestaan van de eigen vrijwilligersorganisatie Vrijwillige Thuishulp Noord-Limburg houdt De Zorgondersteuner dit symposi um om de stand van zaken van de informele zorg in Noord-Limburg in kaart te brengen en te discus siëren over regionale samenhang. Hiermee hoopt ze een bijdrage te leveren aan versterking van de positie van informele zorgorgani saties in de regio. Gespreksleider Gé Peterink ondervraagt deskun digen en betrokkenen en houdt interactie met de symposiumbe zoekers. Het programma omvat ondermeer een presentatie van de diverse informele zorgorgani saties, bevraging over onderlinge samenhang en samenwerking en een discussie met de symposium bezoekers over mogelijkheden en verwachtingen ten aanzien van onderlinge samenhang en samen werking. Hedwig Hof presenteert haar regionale coördinatie-ervarin gen van het vijftienjarige Netwerk Vrijwilligerszorg Nieuwegein en discussieert met de symposium bezoekers. In de zaal verstrekken ondermeer Vrijwillige Thuishulp, Algemene Hulpdiensten, de Zon nebloem, Rode Kruis, Maatjes, Buddyzorg, VPTZ, de steunpun ten mantelzorg en de WegWijZer schriftelijk informatiemateriaal over hun dienstverlening. Verder is er van 13.00 tot 14.15 uur een lunch voor de vrijwilligers en medewerkers VTH en van 14.30 tot 16.00 uur is er nog een feeste lijk samenzijn van de vrijwilligers. I "-r, Het koningschieten van Schutterij 't Zandakker Gilde Sintjan is een daverend succes geworden. Bij de 'koning van ere' schoten maar liefst 45 personen mee en het werd een lange strijd. Na vele rondes schieten was het uiteindelijk GerVersleijen die de vogel naar beneden haalde. Versleijen is al dertig jaar lid van de Schutterij van Sintjan Grubbenvorst en nog nooit koning geweest, iets wat hem dus nu met de Venrayse buks wel mocht luk ken. De strijd om de vogel van de schutterij werd gewonnen door Sjaak van Rhee. Van Rhee werd gekroond tot nieuwe koning van Schutterij 't Zandakker Gilde Sintjan uit Ven ray. Een mooi resultaat voor de schutter, 63 jaar en achttien jaar lid van de schutterij van Venray en voor de eerste keer koning. Sjaak van Rhee schiet al jaren in het eerste zestal van Venray en heeft vorig jaar aangekondigd te stoppen. De politie Limburg-Noord gaat arbeidscapaciteit tijdelijk herschikken en toevoegen aan Bureau Technische Onder steuning, zodat technisch onderzoek bij woninginbra ken vanaf eind mei/ begin juni weer mogelijk wordt. Het gaat om twee fte's (volledige arbeidskrachten) die vanaf die tijd met de woninginbraken aan de slag gaan. Onlangs werd bekend dat Bureau Technische Ondersteuning door diverse grote onderzoeken niet de benodigde prioriteit kan geven aan woninginbraken zoals gewenst. Om die reden werd er in april geen technisch onderzoek ingesteld bij woninginbraken. Een eerste onderzoek door 'gewone' agenten bleef bij iedere woningin braak wel gewoon gehandhaafd. De periode van belasting van de technische rechercheurs duurt nu toch langer dan voorzien. Daarom heeft het management van het korps de situatie onlangs bespro ken. Een oplossing wordt nu gezocht in tijdelijke arbeidscapa citeit uit het korps die toegevoegd wordt aan Bureau Technische Ondersteuning, zodat technisch onderzoek weer mogelijk wordt. Deze tijdelijke arbeidscapaciteit betekent nog wel enige bijscho ling. De verwachting is dat het effect van deze oplossing rond eind mei begin juni merkbaar wordt. Overigens zullen de 'gewone' agenten die naar een woningin braak gaan nog steeds het eerste basale technisch onderzoek doen. Daarbij bekijken ze of verder tech nisch onderzoek nodig is.Als blijkt dat technisch onderzoek absoluut noodzakelijk is, blijft dat na intern overleg mogelijk. Vooreen koninklijke zit. lillUI Vanaf 11 mei 2006 tot en met 29 juni 2006 is het gemeente huis een extra avond per week open voor het aanvragen en/ of ophalen van een reisdocument en rijbewijs. De extra openingstijden zijn op donderdag (m.u.v. Hemel vaartsdag) van 16.00 uur tot 20.00 uur. Tijdens deze extra openstel ling wordt er alleen gewerkt op afspraak. Voor het aanvragen of ophalen van een rijbewijs of reis document is het nodig om vooraf telefonisch contact op te nemen via het algemene telefoonnum mer 0478-523333- Het tijdstip en de dag worden daarbij in overleg vastgesteld. De wachttijden zijn hierdoor minimaal en de gemeente Venray hoopt hiermee meer service te bieden aan inwoners in de druk ste maanden van het jaar. De extra avondopenstellingen zijn een proef. Afhankelijk van de resulta ten neemt de gemeente Venray later een besluit over eventuele uitbreiding van de openstelling tijden en het werken op afspraak. De extra openstellingen moeten er voor zorgen dat de wachttijden op de overige dagdelen van de openstelling omlaag gaan. niet ontvangen? Bel 582877! Steenuilenwerkgroep actief De in 2005 opgerichte steenuilenwerkgroep Maas Peel heeft afgelopen najaar haar eerste gegevens opgestuurd naar de provinciaal coördinator. Aangezien vele kasten pas later in het jaar 2005 geplaatst werden, zijn van de nieuwe kasten nagenoeg weinig gegevens bekend. Wel zijn er over drie broedlocaties negen jongen geteld en dit seizoen wordt zeker een beter resultaat verwacht. Zowel in Blitterswijck als in Wellerlooij zijn nieuwe uilenwerkgroep actief geworden. Ondanks het feit dat de steenuil op de rode lijst van de Nederlandse broedvogels staat, kan worden geconcludeerd dat de steenuilenstand in de regio boven het landelijk gemiddelde ligt. Noord-Limburg heeft een goede biotoop voor deze vogel en daarom zijn er hoge verwachtingen van de broedkasten. De werkgroep ziet de steenuil het liefst op een natuurlij ke broedlocatie. Soms is dit niet mogelijk en moet er geholpen worden middels een gratis te plaatsen nestkast. Mensen die onderdak bieden aan dit uiltje wordt gevraagd te reageren, zodat een meer nauwkeu rige inventarisatie van Venray e.o. kan worden gemaakt. Ook mensen die geïnteresseerd zijn kunnen zich te melden bij Rob Deenen via tel. (0478)581224, e-mail rjmdeenen@scarlet.nl. huishoudelijke, persoonlijke en gespecialiseerde verzorging verpleging vrijwillige thuishulp zorgboerderij hulp op afroep dagvoorziening consultatie voor senioren zorg tv www.thuiszorgnoordlimburg.nl r,uWc' ;Ot>e internet Co<^ M m Kmh j-% Kr --TO"-- UWERPEN TUINONDERHOUD I VAN MIERLO Bij Rien van Mierlo Tuinen kunt u plaats nemen in een van de meest exclusieve series zitmeubelen voor tuin of serre. Alle Weathercraft modellen zijn met de hand gevlochten. Het resultaat is verbluffend. Zeer exclusief design voor buiten en binnen, comfortabel, absoluut weerbestendig, kleurvast en sfeervol. Tuinmeubelen zomer en winter buiten? Barcelona, aluminium met vinyl is het antwoord. Bij Rien van Mierlo. Rien van Mierlo geeft uw tuin een eigen signatuur Helmondseweg 111 Deurne Tel.0493 314593 www.rienvanmierlotuinen.nl vrijdag tussen 9.00-17.00 uur

Peel en Maas | 2006 | | pagina 7