Bakelsedijk geniet voorkeur Kindervakantiewerk blijft populair "Geen overleg onteigening Brabander" 'Fraude onderzoek Deeltaxï te duur' Vossen weer actief aan rand Venray-centrum Tienercentrum hooguit vijf jaar in Veltum Geen nieuw voetpad Jerusalem Onderzoek naar aantal daklozen Steun voor Turks internaat Julicher Meijer BEZORGEN? McGREGOR MAN WOMAN Vragen over Arbeidsrecht? Jk MsaeVeis PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS Donderdag 11 mei 2006 - Pagina 3 College en raad nemen advies bureau Haskoning over Racecircuit De Peel blijft in de buurt van de huidige loca tie aan de Bakelsedijk in Vredepeel. Daamee vallen de alternatieven aan de Beemdweg en Metaalweg af. Tot die conclusie leidt het onderzoek van het bureau Haskoning Royal. Het college schaart zich achter de uit komst van het rapport. Gisteravond (woensdag) besprak de gemeenteraad het onderzoek. Naar verwachting spreekt de raad eveneens zijn voorkeur uit voor de Bakelsedijk. Daarbij zijn twee varianten moge lijk. Handhaving van het circuit in zijn huidige vorm is daarbij geen optie. Variant 1 is een gedeeltelij ke verplaatsing naar de overkant van de Bakelsedijk. Alleen de ovale verharde racebaan plus de tribunes blijven liggen. De motor crossbaan en de parkeerplaats verhuizen naar het nabijgelegen landbouwgebied. Hiermee wordt bereikt dat het circuit deels bui ten het waardevolle natuurgebied (EHS) komt te liggen. Bij variant 2 wordt het gehele circuit ver plaatst naar de zuidkant van de Bakelsedijk. Het komt dan geheel buiten de EHS te liggen, maar dit vergt wel een veel hogere investe ring van 6 miljoen euro. Vooral vanwege de aankoop van grond en het opkopen van landbouwbe drijven. De alternatieve locaties aan de Beemdweg, tussen Leunen en Oirlo, en de Metaalweg, langs de A73 op bedrijventerrein Smakterheide, vallen met 9 mil joen euro nog duurder uit. Dit komt vooral door sloop en extra geluidswerende voorzieningen. Een ander nadeel is dat bij deze twee locaties, die dichterbij woongebieden liggen, meer men sen geluidshinder ervaren. "De huidige locatie van circuit De Peel lijkt onmogelijk te hand haven gezien de standpunten van provincie en VROM-inspectie", schrijft het college in een brief aan de gemeenteraad. Er is ook onvoldoende juridi sche basis om het illegale circuit te legaliseren. Bezwaarmakers zul len waarschijnlijk hun procedures bij de Raad van State winnen. Het college denkt dat door (gedeelte lijke) verplaatsing de gemeente veel sterker staat bij de hoogste rechter. Alhoewel er geen garan tie bestaat. "Naar onze mening zullen alle mogelijke alternatieven leiden tot maatschappelijke dis cussie en juridische procedures", vermoeden B en W. Exploitant Harry Maessen heeft de voorkeur voor variant 2. Hij wil het liefst investeren in een compleet nieuw racecomplex naast de huidige locatie. De gemeente zegt dat medewerking van Maessen cruciaal is voor de realisering van het project. Voordat de procedures voor ver plaatsing worden opgestart, komt er eerst een overeenkomst met Maessen. Daarin staat dat de gemeente wil meewerken aan alle verlichte procedures maar dat alle overige kosten voor rekening van investeerder Maessen komen. Haskoning noemt de Bakelsedijk een geschikte locatie. Het is langs de Middenpeelweg prima bereikbaar en landschappe lijk goed inpasbaar. De bomen ontrekken de locatie aan het oog. Door de goede bodemgesteldheid hoeft de nieuwe baan bij de aan leg nauwelijks opgehoogd te wor den. De braakliggende grond kan dienst doen als parkeerplaats. Het ligt achteraf zodat relatief weinig omwonenden geluidshinder ondervinden. Door de aanleg van geluidswallen wordt de herrie verder ingeperkt. De nadelige effecten voor de natuur zijn niet groot. Er vindt geen verplaatsing van het probleem plaats en er is minder kapitaalsvernietiging. Groot nadeel is dat de locatie omgeven wordt door natuur. Verplaatsing betekent ook dat de vuilstort, waarop de motorcross baan ligt, gesaneerd moet wor den. Bij een gedeeltelijke verplaat sing blijft de verharde autocross baan in de EHS achter. Haskoning twijfelt eraan of de provincie wil meewerken aan een verlegging van de EHS-grens bij variant 1. Het racecircuit heeft namelijk geen groot openbaar belang. En bovendien zijn er alter natieve locaties voorhanden. Ruim 850 deelnemers De organisatie van Kindervakantiewerk Venray heeft de eerste telling van de aanmel dingen achter de rug. Dit jaar doen meer dan 850 kinderen mee aan de populaire activiteiten- week, wat neerkomt op negentig groepen. Vorig jaar namen meer dan 950 kinderen deel, een recordaantal. "Met zo veel kinderen moet het natuurlijk een mooie week wor den", meent Erik van de Leur van Kindervakantiewerk Venray. "Het programma is al zo goed als rond en we richten onze energie nu op het werven van voldoende leiding voor de week." Veel leid(st)ers hebben zich al aangemeld, maar er zijn nog zo'n veertig begeleid(st)ers nodig om alle kin deren deel te kunnen laten nemen. Het zoeken naar leiding is een jaarlijks terugkerend pro bleem, aangezien steeds meer jon geren een vakantiebaan hebben. Het samenvallen van kindervakan tiewerk (altijd in de eerste week van de basisschoolvakantie,red.) met de late tentamenweek van diverse hogescholen en universi teiten, zorgt dit jaar wel voor een extra probleem. De organisatie hoopt dan ook dat er dit jaar veel ouders, oudere broers en zussen, ooms en tantes en zelfs grootou ders zijn die zich aanmelden als leiding. Enige jaren geleden heeft de organisatie nog kinderen moe ten weigeren door een gebrek aan voldoende leiding. Een extra oproep dus aan alle mensen die in de week van 11 tot en met 15 juli tijd hebben. Zij kunnen samen met tien kinderen een leuke week beleven door mee te doen als lei ding bij KVW. De minimumleef tijd is vijftien jaar. Meer informa tie www.kvw-venray.nl., via tel. (0478)515777 of e-mail info@kvw-venray.nl. Jac Janssen, bewoner van Buitenweg 2a, maakte dinsdag bij de raadsvergadering gebruik van het spreekrecht om iets recht te zetten. Het college gaat opnieuw de ontei geningsprocedure tegen de familie Janssen starten nadat de Kroon bij koninklijk besluit in 2004 een streep trok door de onteigening. De gemeente heeft de grond nodig voor de uitbreidingswijk Laagheide. In een nota zegt het college opnieuw onderhandeld te hebben met Janssen en zijn advi seur. Dit heeft wederom niet tot resultaat geleid. B en W zegt ook geen overeenstemming meer te verwacht en verzoekt daarom aan de gemeenteraad in te stemmen met de onteigeningsprocedure. "De gemeente heeft voldoende aan zijn onderhandelingsplicht voldaan", luidt het argument van het college. Volgens Jac Janssen is daar hele maal geen sprake van. "Het is niet de waarheid. Sinds maart 2004 is er geen enkele onderhandeling meer geweest. We hebben alleen schriftelijk een bod ontvangen. Het bedrag is precies hetzelfde als twee jaar geleden. De gemeente neemt ons niet serieus. Gelukkig doen ze dat in Den Haag wel. Daar wordt wel naar de burgers geluisterd. Terwijl wij al tien jaar geestelijk mishandeld worden door de gemeente." De krasse beweringen van Janssen waren voor Ike Busser (Samenwerking) aanleiding dit punt van de agenda te laten halen. Busser wil in de commissievergadering eerst meer tekst en uitleg horen.Vervolg VP Accountant Ernst Young heeft een fraudeonderzoek uitgevoerd naar administratie ve fouten bij de Deeltaxi Noord-Limburg. Er blijkt voor 140.000 euro ten onrechte aan ritten gedeclareerd te zijn bij de provincie en gemeenten. Gerard Thijssen (inVENtief) 'Let goed op de kippen' De wildbeheereenheid Venray krijgt de laatste tijd steeds vaker meldingen van hongerige vossen die kippen opeten. De vossen hebben nu grote jongen die veel voedsel nodig hebben. De meldingen komen vooral uit de rand van Venray-centrum (Hiept, Brabander, Overloonse- weg). Doordat de vossen nog steeds beschemd zijn, zal de over last blijven voortduren. Het wach ten is nog steeds op de publicatie van de landelijke vrijstelling in de Staatscourant, aldus L. Swinkels van de WBE Venray. In de afgelo pen weken zijn met een provin ciale ontheffing 48 vossen gescho ten in een door de provincie aan gewezen gebied voor weidevo gels. In deze san-gebieden mogen ter bescherming van weidevogels vossen geschoten worden, onder zeer strenge voorwaarden. De hobbypluimveehouder moet nog steeds voldoen aan de eis dat hij zijn dieren doelmatig moet afschermen tegen vossen (bim- norm). Wanneer men hieraan vol doet, dan kan via de provincie een ontheffing aangevraagd wor den als er schade blijft ontstaan. Dat de vos in het buitengebied steeds minder toeslaat, komt doordat varkenshouderijen hun pluimvee hebben geruimd omdat zij anders als gemengd bedrijf worden aangemerkt. Dit betekent dat bij een uitbraak van een pluimveeziekte het gehele bedrijf op slot gaat. Er mogen dan geen varkens, koeien of schapen van dit bedrijf verplaatst worden. Zelfs bij landelijke vrijstelling zal het nog enkele jaren duren voor dat de overlast van vossen vermin derd, meent de wildbeheereen heid. e-mail: PEEL EN MAAS stelde dinsdag vragen in de gemeenteraad. Want het onder zoek heeft in totaal 345.000 euro gekost. "Dit bedrag is toch buiten proportie", vindt Thijssen. "Hadden we niet beter een deal kunnen maken met de vervoerder dat hij het kwaad met twee ton afkoopt?" Volgens burgemeester Waals is dit niet de juiste weg. "Het gaat om de integriteit van de overheid. Het is inderdaad een hoog bedrag. Maar de onderste steen moet boven komen. Want overheids geld moet correct besteed wor den", aldus Waals die eraan toe voegde dat vervoerder Munckhof Groep de rekening van het onder zoek betaalt. "Dat heeft hij geac cepteerd. Want anders was er aan gifte gedaan bij justitie." Waals is voorzitter van de stuur groep Deeltaxi. Volgens hem heeft het onderzoek tot gevolg dat de declaraties en rapportages voortaan sneller en correcter wor den opgesteld. Overigens hebben de gemeen ten na 1 januari 2007 geen bemoeienis meer met de Deeltaxi. Vanaf volgend jaar is de provincie de opdrachtgever voor al het openbaar vervoer in Limburg. "De gemeenten blijven wel betalen voor het vervoer van gehandicapten en senioren", zei Waals. ADVOCATEN Tel.: 0478-52 10 70 Julianasingel 33a, Venray Het tienercentrum in de kel der van basisschool Coninxhof in Veltum is een tij delijke oplossing. Het blijft er uiterlijk vijf jaar. Dat ant woordde wethouder Emonts (PvdA) dinsdag in de gemeen teraad op vragen van de SP. Vanwege problemen met de vergunning zijn de activiteiten nog steeds niet van start gegaan. Jolanda Dijkema (SP) wilde weten hoe het ervoor staat. Emonts meldde dat de bezwaartermijn tegen de vrijstellingsprocedure van het bestemmingsplan op 11 mei afloopt. Hij hoopt dat nog voor of anders vlak na de zomer vakantie de eerste activiteiten van start kunnen gaan. De SP vroeg of er een buurton derzoek is geweest naar de over last. Wethouder Emonts zei dat er in december een bijeenkomst voor omwonenden is gehouden. "Er was vooral angst voor de vei ligheid in de omgeving. Het bestuur komt daarom met een vei ligheidsplan", aldus Emonts. Gerrit Lemmens (Lokaal Aktief) vond dat de kelder, voorheen het onderkomen van het Spaans cen trum, prachtig gerenoveerd is. "Maar de oude ramen zijn verge ten. Dit zijn grote geluidslekken die nog in de renovatie meegeno men moeten worden. Dat zal veel minder geluidsklachten opleve ren." Wethouder Emonts verklaarde dat het de bedoeling is het tiener centrum onder te brengen in het mfc (multifunctioneel centrum) dat aan de Zuidsingel moet ver schijnen. Binnenkort komt er dui delijkheid of dit verzamelgebouw daadwerkelijk haalbaar is. Eindstraat 12, tel. 581553 Auto-inbraken De politie heeft in de nacht van zaterdag op zondag een 21-jarige vrouw en een 20-jarige man uit Polen aangehouden op verden king van auto-inbraken. Een getui ge zag hoe de twee opvallend veel belangstelling hadden voor zijn op de Imkerstraat geparkeerde auto. De gewaarschuwde politie kon de twee aanhouden. In de directe omgeving werden ver schillende gereedschappen gevonden die door autokrakers worden gebruikt. Het tweetal is voor verder onderzoek ingeslo ten. Mishandeling De politie heeft in de nacht van zaterdag op zondag een 27-jarige man uit Deurne aangehouden op verdenking van mishandeling. De man kwam in een café aan het Schoutenstraatje een 27-jarige Venraynaar tegen. Wat er is voor gevallen, is nog niet bekend. Getuigen zagen hoe de man uit Deurne de Venraynaar een klap gaf waardoor een bloedende hoofdwond ontstond die in het ziekenhuis is gehecht. Tegen de verdachte is proces-verbaal opge maakt, waarna hij weer in vrijheid is gesteld. Wil jij of andere bladen zoals E3 JOURNAAL WEEKENDLOOP DE TELEGRAAF Neem dan contact op met "PERIODIEK" Tel. 582877 Noorderhof 6 Venray Het voetpad achter apparte mentencomplex Jerusalem krijgt geen nieuwe bestrating. Bewoners en ouderenbonden klagen over de betonplaten die te ver uit elkaar liggen waardoor het pad slecht begaanbaar is. Vorig jaar beloofde de gemeen te de platen te vervangen door klinkers. Iedereen was tevreden met deze oplossing. Maar onlangs kreeg Twan van Els, vertegen woordiger van de bewoners Jerusalem-zuid, te horen dat het plan niet doorgaat. Er was na de strop met de Engelse tuin geen geld meer voor, had een ambte naar gezegd. Als noodoplossing worden de brede voegen tussen de betonplaten nu opgevuld met kleine klinkers. De bewoners zijn ontevreden en voelen zich de dupe worden van de Engelse tuin- affaire. "We eisen een deugdelijke bestrating die geen gevaar ople vert voor mensen die slecht ter been zijn", schrijft Van Els in een brief aan de gemeenteraad. "We houden de gemeente aan de geda ne toezegging." Bureau Intraval gaat in opdracht van de gemeente Venray een onderzoek verrichten naar het aantal dak- en thuislozen in Venray. Ook wil de gemeente graag inzicht krijgen in de achter grondsituatie van deze groep per sonen. De duur van het onderzoek zal ongeveer vier maanden zijn. Naast de resultaten van het onder zoek geeft Bureau Intraval aan welke voorzieningen Venray op het gebied van maatschappelijke opvang eventueel nodig heeft. Samen met het onderzoek evalu eert de gemeente het opstapmo- del. Dit is een opvangvoorziening voor mensen die dreigen uit huis gezet te worden vanwege over last. Nadat ze een tijd zijn bege leid door professionele hulpverle ners, kunnen ze dan weer zelfstandig hun eigen huis bewo nen. De bedoeling is dat op basis van het eindrapport van Bureau Intraval en de evaluatie van het opstapmodel, de gemeente Venray in het najaar van 2006 een beleidsvisie ontwikkelt op het gebied van maatschappelijke opvang. Vervolg voorpagina Gerard Thijssen (inVentief) was in december nog geen raadslid. "De raad heeft duidelijk 'nee' gezegd. Dat standpunt moeten we handhaven. Uit respect voor de gemeenteraad. Het college mag het niet via een achterdeur anders doen." Wethouder Teunissen hield een lang betoog. "De belangen van derden mogen niet geschaad wor den. Die worden afgewogen in de bestemmingsplanprocedure. Het college neemt geen besluit over de vestiging. We starten alleen de wettelijke procedure op", aldus Teunissen die erop wees dat zon der verbouwing de initiatiefne mers gewoon een studiecentrum met internaat hadden mogen beginnen. Burgemeester Waals zei dat de raad niet op de stoel van het colle ge moet gaan zitten. Want het starten van een artikel 19-2 proce dure is voorbehouden aan B en W. "Maar waarom is de raad in december dan om instemming gevraagd", wilde Ike Busser (Samenwerking) weten. Waals reageerde dat er een fout was geslopen in het raadsbesluit en dat hij dat vooraf ook duidelijk gezegd had. "We wilden alleen de gevoelens van de raad inwinnen. Maar het besluit is aan het colle ge." Gerda van Stelten vond het een vreemde zaak. Waals verklaar de dat indien het college niet meewerkt, de zaak bij de rechter komt te liggen. "We moeten niet besturen via de rechtbank. De raad moet daarom ook politieke moed tonen." De burgemeester wilde een uitspraak forceren. CDA en Samenwerking vroegen om een schorsing. Van Stelten: "We zijn er niet blij mee. Het is een ongewenste maatschappelij ke ontwikkeling." Maar toch ging het CDA op de valreep om. "Want we kunnen de regie zo beter in eigen hand hou den", aldus Van Stelten. Verkoeijen reageerde: "Ik had niet anders verwacht. Want de coalitie laat het college niet zo snel sneu velen." Thijssen: "Dit stemt ver drietig. De raad laat met zich sol len." Tineke Lamers (Samenerking) stelde dinsdag de kwestie aan de orde in het vragenuur. Wethouder Patrick van der Broeck (CDA) zei dat het de bedoeling was dat er gras tussen de platen zou gaan groeien. "Maar de praktijk blijkt anders te zijn. Het pad loopt inderdaad beroerd". Van der Broeck meldde dat ver vanging door klinkers 20.000 euro kost. "Daarvoor is geen bud get. Daarom hebben we een goede oplossing gezocht die aan zienlijk goedkoper is. Het opvul len met klinkers kost 4000 tot 6000 euro", aldus de wethouder die verklaarde dat hij inmiddels contact heeft opgenomen met Van Els. "Ik heb hem uitgenodigd voor een gesprek op 11 mei." NEW for MAN WOMAN PAUL BROUWER MODE PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Grotestraat 68 5801 BH Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tel. 0478-582727 Fax 0478-510916 Redactie Ron Koenen Henk Lammen Christ van den Munckhof Henk Willemssen redactie@vandenmunckhof.nl Advertenties: Arie Snellen e-mail: asnellen@vandenmunckhof.nl telefoon: 0478-58 27 27 Tarieven op aanvraag e-mail: advert entie@vandenmunckhof. ril Aanleveren advertenties: Uiterlijk dinsdag 18.00 uur. Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Vërspreidingsbureau Periodiek - Tel. 0438-582833 uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur. Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Aanleveren kopij Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur. Abonnementen: 19,50 (postcode 58..) 34,25 (overige binnenland) MpirkQj 9s co .g on 71 redactie: redactie@vandenmunckhof.nl advertentie-afdeling: advertentie@vandenmunckhof.nl Verspreidingsburo NEW YORK 1921 WI1HE1MINASTRAAT 2-4 VENRAY TE1EFOON 0478 510943 WWW.PAU1BROUWER.N1

Peel en Maas | 2006 | | pagina 3