Vijf jeugdspelers TV/Sportijn naar NK Dames Venray morsen punten Zevenklapper dames Oostrum Richard Addae achtste op NK Ysselsteyn treurt niet Red Stars werkt samen met FvT Dames Red Stars degraderen Gevoelige nederlaag TC Venray I PEEL EN MAAS Donderdag 11 mei 2006 - Pagina 21 i2u33H U MM l&iaa iBHHi sü Basketbal spektakel Midgetgolfdub Jachtlust Venray MHCV Biljartbond Horst- Venray SV United SV Merselo SVV veteranen Nationale futsaldag Jeugdmasters JBC Venray 80 Degradatie na jaren vechten een feit Tafeltennissers ISBV feu nis**#* Vijf jeugdspelers van TV/Spor tijn nemen binnenkort deel aan het Nederlands kampioenschap jeugdfutsal. Zij zijn opgenomen in de selecties van het district Zuid n, Limburg en oostelijk Bra bant. Mahbod Tahsini zal gaan deelne men aan het NK voor spelers onder 19 jaar op zaterdag 20 mei in Wij dten. Hij maakt al ruim drie jaar deel uit van het districtsteam en bereikte al twee keer een tweede plek op het NK. Voor het districtsteam voor spelers onder de 17 jaar zijn dit jaar vier jeugdspelers van TV/Sportijn geselec teerd. Zij nemen deel aan het NK op zaterdag 13 mei in Amsterdam. Dit zijn Martin Michels (keeper), Gijs Mooren, Dick Saamena en Robert- Paul Hulsman. De vier jeugdspelers spelen momenteel in de B-jeugdselec- tie van TV/Sportijn. Voor Gijs Mooren wordt het naderende NK zijn tweede grote toernooi. Hij maakte vorig jaar ook al deel uit van het districtsteam voor spelers onder de 17 jaar. De vijf spelers zijn al vanaf begin november actief tijdens selectieactivi teiten, trainingen en wedstrijden van de districtsteams. Zij hebben alle selecties goed doorstaan en mogen zich nu gaan voorbereiden op het Nederlandse kampioenschap. Hieraan nemen de zes vertegenwoordigende teams vanuit alle zes districten in Nederland deel. De districtsteams worden getraind en begeleid door Marcel Loosveld (ook coach van Jong Oranje en assistent van bonscoach Vic Hermans bij het Nederlands team), Anton Biloro, Ed Demandt en Jos van Gerven uit Venray. Voor de spelers betekent het NK niet het einde van dit seizoen. Want Mahbod Tahsini zal op zondag 18 juni ook nog deelnemen met het A-jeugd- team van TV/Sportijn aan het sterk bezette Sportijn/KNVB-jeugdtoernooi in sporthal Wetteling in Venray. Dit toernooi wordt voor de derde maal georganiseerd door TV/Sportijn. Tegenstanders zijn dit jaar: Groe- noord/ Schiedam (winnaar vorig jaar), Wings Condor/ Utrecht, Futsal Has selt (België), FCOlympic/ Wijchen, Chabbab Hees/ Nijmegen, SCWM/ Sit- tard en Amicitia/ Thorn. Martin, Gijs, Dick en Robert-Paul zijn ook nog actief in de pas gestarte KNVB pilot-jeugdcompetitie met het B-team van TV/Sportijn. Op zondag 25 juni wordt deze competitie afge sloten met een finaledag in de Raay- hal in Overloon. Ter gelegenheid van haar dertigste verjaardag houdt basketbalvereniging Jumpers '76 uit Venray op zaterdag 3 juni een 3-tegen-3 basketballtoernooi op het Schouwburgplein in Venray. Op deze dag kunnen deelnemers van alle leeftijden deelnemen aan een toernooi waarbij met drie spelers tegen drie tegenstanders op één bas ket gespeeld wordt. Opgeven kan door het samenstellen van een team met minimaal drie, maximaal vijf spe lers, e-mail de gegevens naar 3-on- 3@jumpers76.nl. Alle deelnemers krij gen een t-shirt. Men hoeft geen basketballer te zijn om mee te doen. Voor meer informatie kan men kijken op http://3-on-3.jumpers76.nl. De eerste wedstrijd van de terug ronde in Bondscompetitie, waarin Jachtlust 2 en Jachtlust 1 in de eerste klasse de degens kruisten, is in een 0 - 8 (425 - 396) overwinning geëindigd voor de huidige koploper Jachtlust 1, dat echter wel een wedstrijd meer heeft gespeeld dan voornaamste con current Geldrop 3. En net als in de eerste wedstrijd maakte Jachtlust 2 het de tegenstander erg lastig. Vooral de eerste ronde was spannend, maar uiteindelijk trok Jachtlust 1 met slechts twee verslagen aan het langste eind: 104 - 102. In de overige ronden toonden de mannen van het stan daardteam zich iets slagvaster: 103 - 96, 108 -101 en 110 - 97. De overwin ning is daarom wel verdiend te noe men. Al zal Huub Straatman (Jachtlust 2) daar anders over denken, want net als in de eerste wedstrijd toonde hij zich opnieuw de beste speler met 98 slagen. De spelers van Jachtlust 1 zorgden voor een unicum, want alle vier spelers scoorden 99 holeslagen. De laagste ronde (22 slagen) kwam op naam van Harrie Lenssen (Jacht lust 1) en Ton Hendriks (Jachtlust 2), iets dat Ton zelfs tweemaal presteer de. Bij de onderlinge competitie heeft Theo Litjens (79 slagen) zijn leidende positie in het klassement weten te behouden, mede door een 4 - 3 over winning in een spannende wedstrijd tegen Annie Litjens (83), maar ook zeker door zijn goede spel. Hetzelfde resultaat boekte Gerrit Vermeulen (71) in een spannende partij tegen Jan Engels (72). Gerrit Janssen (77), Huub Straatman (76) en Jan van Dijk (83) heten allen een ronde liggen tegen achtereenvolgens Karei van Ham, Piet van der Eist en Fieke van Ham, waardoor eerstgenoemde spe lers hun partij met 4 - 2 wonnen. Jan Litjens (86) boekte een ruime 5- 1 zege op Miet Clevers. De maximale winst (6 - 0) konden Ton Hendriks (78) tegen Leo Wilms (83), Henk van Leeuwen (76) tegen Jo Litjens en Har rie Lenssen tegen Bets Wilms op hun conto bijschrijven. Harrie Lenssen was met 70 slagen de beste speler van de dag. Theo Litjens gaat nu met zes punten aan de leiding gevolgd door Ton Hendriks (7,5 punten) en Huub Straatman met 9,5 punten. Beste dame is Fieke van Ham, die met 15,5 punten als zevende geklasseerd staat. Programma komend weekend speelt Jachtlust 3 tegen Oirschot 1 Programma zaterdag 13 mei Bakel A1-MA1 13.00 MBl-Uden BI 13.00 MCI-Bakel Cl 13.00 Venlo C3-MC2 11.00 MD 1-Boxmeer Dl 11.30 Boxmeer D3-MD2 12.40 JBl-Venlo BI 14.30 Blerick B1-JB2 14.30 Tegelen ci-JCl 11.30 JDl-Oss D3 11.30 Programma zondag 14 mei Venray Hl-Mierlo 14.30 Venray A-Hopbel A 11.00 Venray Dl-Cranendonk 12.45 SV Venray-SNA 3-3 (3-0) Doelpun ten Venray: Sana Boumasmoud, Rinske Reijnders, eigen doelpunt. In een zeer matig duel laten de Venrayse kampioenen onnodig twee punten liggen in de laatste competi tiewedstrijd tegen SNA: 3-3. Lag het aan het warme weer, aan het feit dat er niks meer op het spel stond, aan de vele positiewisselingen? Duidelijk werd in ieder geval dat Venray ver onder zijn niveau bleef. De eerste helft was nog heel behoorlijk. Groot ste punt van kritiek was dat het slechts 3-0 was, waar het ook min stens het dubbele had kunnen zijn. Vanaf de aftrap heersten de Venrayse dames. De dames uit Montfort Hepen constant achter de feiten aan en creëerden welgeteld een mogelijkheid in 45 minuten voet bal. Venray had vrijwel continu balbe zit en maakte het spel. Dit resulteerde bij de zoveelste corner na twintig minuten in een voorsprong nadat een Montfortse verdedigster de bal knullig in eigen doel werkte. Het was Sana Boumasmoud die tien minuten later de stand verdubbelde na een goede actie van Marije Jager over rechts. De linksbuiten scoorde van dichtbij over tuigend. Even voor de rust was het middenvelder Rinske Reijnders die een vrije trap van grote afstand magis traal binnenschoot. Na de rust zakte het spel van Venray weg. Twee slordighe den in de mandekking verder was het ineens 3-2. De Venrayse dames wisten niet meer waar ze het zoeken moes ten. Tien minuten voor tijd werd het zelfs nog 3-3 na gerommel bij een cor ner. Er werd nog wel plichtsgetrouw gejaagd op een overwinning, maar het mocht niet meer baten. Wel is met dit gelijkspel de ongeslagen sta tus gehandhaafd van de kampioenen in de tweede klasse. Slechts vier ver- liespunten werden opgelopen in 22 wedstrijden en met een doelsaldo van plus 74 mag toch worden teruggeke ken op een overtuigend seizoen. Zon dag staat de halve finale voor de KNVB-beker op het programma tegen SVC2000. Dan zullen de dames toch meer beslagen ten ijs moeten komen. De dubbel pakken zou immers een toefje op de taart zijn. Oostrum-Resia 7-1 (3-0). Doelpun ten Oostrum: Petra van Vegchel (3x), Jessie Pelzer (2x), Brandy van Dijck en Petra Arts. De voetbal van Oostrum hebben met vlot combinatiespel ook afgelo pen zondag weer gewonnen. Resie bood goed partij maar moest toch het onderspit delven: 7-1Na twaalf minu ten wist Petra van Vegchel als eerste het net te vinden. Uit een goede opbouw wist Petra doeltreffend af te ronden. Hierna scoorden Jessie en Petra van Vegchel nog beiden een maal na vloeiende combinaties. De 3 - 0 was tevens de ruststand en de dames lieten zich de thee goed sma ken. Het was erg warm dus wat ver koeling was welkom. In de tweede helft kon Resia eerst na een goede aanval tegen scoren maar daarna nam Oostrum weer het heft in handen. De dames voetbalden goed en dat resul teerde in vier goals en een 7-1 eind stand. Op de in Den Bosch gehouden Nederlandse Kampioenschappen Ah Events heeft Richard Addae bij de Pupillen een puike prestatie geleverd door als achtste te eindigen, nadat hij zich nipt als tiende had weten te kwa lificeren voor de finale. Addea scoor de een fraai gemiddelde van 165,14 over veertien games en 179 als hoog ste game. Kampioen werd Ramon Hil- ferink met 188,35 gemiddeld. Bij de Junioren Jongens miste Jochem Magermans op slechts acht pins de finale, nadat hij in de halve finale met 1222 pinfall de vierde beste serie had neergezet met 245 als hoogste game. Uiteindelijk werd hij negende met 193,31 gemiddeld. Glenn Zillekens uit Sittard werd hier kampioen. Bij de Junioren Meisjes sneuvelde Paula Jansen eveneens als negende met 162,31 gemiddeld, waar Euro pees kampioene Danielle van der Meer de titel in de wacht sleepte. Bij de Aspiranten Jongens hadden Eric Minten en Luke Verhoeven in de voorronden veel achterstand opgelo pen, maar waren al blij, dat ze zich voor de halve finales hadden weten te plaatsen. Luke Verhoeven leverde een degelijke partij af met 1082 pinfall (180,16 gemiddeld) en 217 als hoog ste game. Hij eindigde met een totaal gemiddelde van 171,93 over zestien games als drieëntwintigste in deze sterkst bezette klasse. Eric Minten herstelde zich gaandeweg na een matige start sloot zijn NK met een gemiddelde van 165,68 op de achten twintigste plaats. In de Harrie Claes- sens-League produceerde Stef Bille- kens de hoogste game. Hij kwam tot een pinfall van 203. Zaterdag wordt in Nieuwegein de landelijke finale van de Jeugd Trio League gehouden, waarvoor Venray 2 zich als kampioen van Limburg automatisch wist te plaatsen. De bijeenkomst in de bow ling is om 8.45 uur. Tevens wordt er deze dag een toernooi gehouden in Veghel. De spelers dienen zich om 10.15 uur te verzamelen in de bow ling. Voor de overige leden is er geen bowlen. De finale zesde klasse libre is gespeeld in hotel-cafe-zaal Bos en Berg in Overloon. Deze finale werd gehouden door biljartvereniging Bos en Berg. Uitslag: 1. L. Allards OOO 12 mp. 110 procent. 2. J. Stiphout DOS 8 mp. 142 procent. 3. F. Nouwens OGO 8 mp. 114 procent. 4. G. Weerts OGO 8 mp. 102 procent. 5. M. van Abel OGO 6 mp. 107 procent. 6. J. Renkes DOS 6 mp. 98 procent. 7. G. de Bruin L.'67 4 mp. 102 procent. 8. J. Voesten OGO 4 mp. 94 procent. J. Stiphout had een serie van twin tig caramboles. Uitslagen Bevo-SV United 2-2 SV United 2-Sparta'18 2 3-4 SV United 3-Oostrum 6 6-0 BW27 3-SV United 4 0-3 Venray da 3-SV United da 0-3 SV United W vet-Lottum vet 2-2 Geijsteren vet-SV United M vet 0-1 Programma zaterdag 13 mei TOP vet-SV United W vet 16.30 FCV vet-SV United M vet SV United 4-Resia 3 19.00 Programma zondag 14 mei Bevo-SV United 14.30 SV United da-Venray da 3 10.30 Uitslagen VCHA1-SV United Al 2-1 SV United Bl-Erp BI 2-7 SV United B2-Sc Irene B3 0-3 SV United Cl-VenrayC3 2-1 SV United Cl-Leunen Cl 1-3 SV United C2-MVC C2 1-6 Venl. Boys D2-SV United D2 3-0 Volharding D3-SV United D2 2-1 SV United D2-Stormvogels D2 9-1 SV United E2-RKDEV El 1-8 Resia E3-SV United E3 1-2 SV United E4-America E2 7-0 Ysselsteyn F1 -SV United F1 6-1 SV United F2-SVEBF2 3-3 SV United MF1 /2-SSS MF1/2 3-11 SV United MF3-TOP MF1/2 17-1 Programma zaterdag 13 mei United B2-SVEB B2 13.30 GFCC1-SV United Cl 13.30 SV United Dl-Lottum Dl 10.00 SV United E3-Vitesse E5 10.00 Wittenhorst E6-SV United E4 9.00 SSSF2-SV United F2 9.30 SVEB MF1 /2-SV United MF1 2 9.30 Oostrum MF3/4-SV United MF3 11.30 SV United F1 toernooi in Vierlingsbeek 9 .00 Programma dinsdag 16 mei SV United El-Resia El 19.00 Programma woensdag 17 mei. SV United F1-RKDEVF1 18.30 Uitslagen Montgnards-Merselo 1-0 SVS 2-Merselo 2 1-5 Merselo 4-Oostrum 5 7-1 Merselo Bl-Spcl Irene B2 2-0 SSS'18 Cl-Merselo Cl 4-3 Merselo D1 -Ysselsteyn Dl 2-0 RKDEV D2-Merselo D2 9-1 Merselo EIG-Meterik El 4-2 SSS'18-Merselo vet. 2-2 Programma donderdag 11 mei Merselo 3-Melderslo 3 19.15 Programma zaterdag 13 mei Milheezer Boys vet-Merselo vet 17.00 Merselo 4-A11 Stars Helmond 14.30 HRC'27 BI-Merselo BI v. 11.45 Merselo Cl-De Zwaluw Cl b.12.00 Meterik Dl-Merselo Dl v. 9.45 Merselo D2-America D2 b.10.15 Vitesse'08 E4-Merselo E1G v. 8.00 SVOC'Ol E2-Merselo E2G v. 10.00 FCV RKSV F2-Merselo F1G v. 10.00 SSS'18 MF-Merselo MF v. 8.15 Programma zondag 14 mei Merselo 2-Sambeek 4 11.00 Griendtsveen 2-Merselo 3 11.00 Dl en D2 toernooi Montagnards v. 815 Programma dinsdag 15 mei Merselo FIG-Irene Spel F5 b. 18.30 Uitslag Servio-SW 1-3 Programma zaterdag 13 mei SVOC (B)-SW 16.00 Het B-jeugdteam van TV/Sportijn mag op donderdag 25 mei deelnemen aan een jeugdfutsaltoernooi op de nationale futsaldag in Amsterdam, 's Middags wordt er een toernooi gespeeld en zijn er diverse clinics van toptrainers in het futsal. 's Avonds wordt de nationale bekerfinale gespeeld tussen FC .Mariene en de Hommel. Vanuit elk KNVB-district mag er een team deelnemen met hun B jeugdteam, spelers onder de zeven tien jaar. De positieve opzet van de jeugdafdeling van TV/Sportijn wordt op deze wijze beloond door de KNVB met deze uitverkiezing! Tijdens de Limburgse jeugdmasters in sporthal De Wetteling in Venray hebben twee leden van Summa/Red Stars zich geplaatst voor de finale op 28 mei in Landgraaf. Judith Steef in de klasse 2 en Mees Wolters in de klasse 4 nemen deel aan de finalestrijd van de Limburgse jeugdmasters tafelten nis. Lynn Martens (starters), Desmond Janssen (klasse 2) en Rick Pouwels (topklasse) van Red Stars struikelden in de halve finale. Aan de eerste dag van het regiover- volgtoernooi deden vier verenigingen mee, namelijk Amicale Cuijk uit Cuijk, De Bokkeschieters uit Box meer, Grave Superieur uit Grave en JBC Venray 80 uit Venray. Omdat iedere vereniging een ver schillend aantal teams had opgesteld, werden het aantal gewonnen wed strijden in procenten weergegeven. Na deze eerste dag staat JBC Venray 80 op de eerste plaats met dertien gewonnen wedstrijden van de twintig en heeft dus een score van 65 pro cent. Tweede is Grave superieur uit Grave met achttien gewonnen wed strijden van de 32 en heeft 56,25 pro cent. Derde is JB de Bokkeschieters uit Boxmeer met dertien gewonnen wedstrijden van de 28 en 46,43 pro cent. Vierde is Amicale Cuijk uit Cuijk met negen gewonnen wedstrijden van de 24 en 37,5 procent. De volgen de wedstrijd is op het speelterrein van Grave Superieur op zaterdag 3 juni. Dit eerste Euromixedtoernooi dat door de wedstrijdcommissie is opgezet, was een succes. De prijswinnaars waren: 1) N. Arts en L. de vink met drie gewonnen wedstrijden en +7 punten. 2) Samant- ha en Aadje met twee gewonnen wedstrijden en +18 punten. 3) J. Peeters en R. Voermans met twee gewonnen wedstrijden en +7 punten. 4) J. Kersten en A. Voermans met twee gewonnen wedstrijden en +5 punten. Sportnieuws -info Ysselsteyn-IVO 1-5 (1-3). Doel punt Ysselsteyn: Geert van Dijck. "Dit is zwaar kloten." Geert van Dijck jr. had zich zijn afscheid als speler van Ysselsteyn anders voorgesteld. De realiteit is echter keihard. Ysselsteyn is afgelopen zondag na een 1-5 nederlaag tegen IVO gedegradeerd uit de vierde klasse G. Tekst en foto: Henk Lammen Jarenlang vocht Ysselsteyn tegen degradatie uit de vierde klasse. De laatste seizoenen was de tiende plaats op de ranglijst steeds de reddings boei. Dit keer Hep het echter anders. Ysselsteyn had op eigen veld geen schijn van kans tegen IVO, periode kampioen en nummer drie op de ranglijst, en na een geflatteerde nederlaag viel uiteindeHjk het doek. Binnen een kwartier was de strijd op sportpark De VHes beslist. De gasten uit Velden zetten vanaf het eerste fluitsignaal van scheidsrechter Weiten uit Deurne druk op de ketel en beslis ten via treffers van Guus Hendrikx en Don de Wüde vroegtijdig het duel. Geert van Dijck jr. bracht na ruim twintig minuten nog wel een sprank je hoop terug in de harten van de Ysselsteyn treurt na afloop van de 1-5 nederlaag tegen IVO. Ysselsteyn-fans, maar na een half uur herstelde Robin Crommentuyn de marge van twee goals en was het leed geschied. Ysselsteyn knokte voor iedere meter, de inzet was hartver warmend, maar de kwaHteit niet van vierde klasse-niveau. Mart Veriijsdonk, verantwoordeHjk voor de technische zaken binnen de voetbalvereniging, was halverwege de tweede helft realist genoeg om te beseffen dat Ysselsteyn inmiddels een maatje te klein is voor de vierde klas se. "We strijden al jaren tegen degra datie, het is beter dat we als club een stapje terug doen. Hoe erg het ook is om te degraderen. Komend seizoen stoppen waarschijnHjk enkele spelers en moeten we met een nieuwe groep aan de slag in de vijfde klasse." In de laatste vijf minuten van het duel strooide IVO-aanvoerder Bas Kusters met twee doelpunten nog extra zout in de wonden van Yssel steyn. De tranen na het laatste fluitsig naal bleven echter achterwege. De meeste spelers hadden zich waar schijnHjk al vooraf verzoend met een eventuele degradatie naar de vierde klasse. Na jaren van vechten tegen de bierkaai ging Ysselsteyn afgelopen zondag definitief kopje onder. Voor de 30-jarige Geert van Dijck jr., die dertien seizoenen actief was in de vaandelmacht van Ysselsteyn, was het toch een wrang afscheid. "Het is klote om na zo'n seizoen te moeten stoppen, zeker als je degradeert. Ik had het besluit echter al in de winter stop genomen. Ik heb het druk op mijn werk en ook privé werd het steeds moeilijker om in het eerste elf tal te blijven spelen. Ik ben eigenHjk te jong om te stoppen, maar op een gegeven moment moet je keuzes maken." MISSEN Evenals de afgelopen seizoenen streed Ysselsteyn ook deze voetbal jaargang vanaf de eerste speelronde in de onderste regionen. Waar het eerder telkens het vege Ujf kon red den, was er dit seizoen geen houden aan. "De selectie was gewoon veel te smal", aldus Geert van Dijck, "Iedere donderdagavond was het puzzelen om een elftal op de been te brengen. En volgend seizoen zal het nog lasti ger worden. Daarom is het voor de vereniging beter om in de vijfde klas se een nieuw team op te bouwen." Naast het afscheid van Van Dijck stopt ook Eddie Kuenen bij Yssel steyn en heeft ook aanvoerder Jeffrey Versteegen te kennen gegeven er een punt achter te zetten. Vanuit de jeugd stroomt, uitgezonderd A-speler Boy Geeretz die afgelopen zondag in de basis stond, nog niet veel door. Die smaUe basis en de geringe productivi teit speelde Ysselsteyn parten. Ook Geert van Dijck, die drie van de zes tien treffers, voor zijn rekening nam, kon de dreigende degradatie niet afwenden. "Verdedigend zat het best wel goed, maar voorin ontbrak het aan scorend vermogen. We heb ben geen kiUers, geen speler die er tien of vijftien per seizoen inschiet. Dat heeft ons opgebroken." Toch ziet Van Dijck de toekomst voor zijn vereniging zonnig in. "Yssel steyn is een schitterende club. Met veel leden. We hebben nog steeds zes seniorenteams. De sfeer is ondanks de mindere resultaten ook altijd goed gebleven. Ook na een nederlaag bleef iedereen hangen. GezeUigheid hoort ook bij Ysselsteyn." Die onderHnge verbondenheid zal hij dan ook gaan missen. "En de span ning op zondag, om half drie. Ik zal het voetbal zeker gaan missen. Want ik heb het altijd heel graag gedaan." Dat afstand niet altijd een obstakel hoeft te vormen blijkt uit de nieuwe samenwerking tussen de Rotterdamse tafeltennisvereniging AA-Drink/FvT en TTV Summa/Red Stars uit Venray. Komend seizoen komt de zestienja rige Marcia Kok uit voor de Venrayse club. Zij gaat spelen in het tweede damesteam van Summa/Red Stars, dat uitkomt in de eerste divisie. AA- Drink/FvT zocht een vereniging voor Kok om op dat niveau te rijpen, aan gezien in Rotterdam geen team in die klasse voorhanden is en de stap naar het standaardteam nog iets te groot is. De Venrayse club werd benaderd met de vraag of Kok in het tweede dames team ingepast kon worden, mede ook door de gelijkenissen tussen beide verenigingen. Zij bogen beiden op een gedegen jeugdopleiding en zijn op dezelfde enthousiaste wijze met de tafeltennissport bezig. Ying-Fu Li, TC-Hd van Summa/Red Stars: "Ik denk dat Kok prima in het team past, ze kennen elkaar reeds via verschiHende toernooien. Ons tweede damesteam is bovendien een zeer ervaren team, waar ze het nodige van kan leren. Ze zal waarschijnHjk ook aUe wedstrijden gaan spelen en eventueel invallen in ons standaardteam. Het zal dus zeker een leerzaam jaar voor haar worden." Ook AA-Drink/FvT is blij dat Kok bij de Venrayse club terecht kan. Jan Barendrecht, bestuursHd Technische Zaken: "Wij zien dit als een hele goede stap voor Kok. Na haar keuze om op de Thorbecke school te gaan, om dageUjks te trainen en te stude ren, heeft ze aangegeven graag in de eerste divisie te wiUen spelen. Wij zijn dan ook heel blij dat ze bij TTV Summa/Red Stars daar de kans voor gaat krijgen. De technische staf van AA-Drink/FvT, ziet dit ook als de ideale kans voor Kok om zich verder te ontwikkelen". Kok speelde afgelo pen seizoen 81 procent in de derde divisie, maar haalde bij de B-meer- kampen de halve finale. Ze heeft dit jaar dus veel progressie geboekt. Haar spel is een stuk rustiger geworden, en vooral haar service is sterk verbeterd. Dit aUes heeft haar afgelopen jaar een stuk completer gemaakt, wat te zien is in haar uitslagen. Afgelopen zaterdag stond de laatste wedstrijd op het programma in de eredivisie tafeltennis. Het damesteam van TTV Summa/Red Stars had nog een kleine kans om de zevende plaats te bereiken en daarmee een promo tiewedstrijd af te dwingen tegen de nummer twee uit de eerste divisie. Dan moest echter wél met ruime cij fers gewonnen worden van Branders- stad én moest concurrent AA- Drink/FvT met ruime cijfers haar laatste wedstrijd ruim verliezen. Dat laatste gebeurde, 6-1 verlies tegen Amsterdam, maar de Venrayse dames verzuimden om hun eigen kansen te pakken. Tekenend was dat invalster EUen Ras haar twee enkelpartijen won, waardoor de nederlaag tot 5-2 beperkt bleef. Brandersstad trad aan in de zwak ste opstelHng. Zowel Jolanda Water reus als DaniëUe Maas bleven aan de kant. Daarmee waren de omstandig heden zeer gunstig voor Summa/Red Stars, maar het geloof in een goede afloop ontbrak geheel en daarmee ook de wü om ervoor te gaan. Zowel Kelly Wülems als Sandra Leijten verlo ren hun eerste partij met 3-0 van respectievelijk Patricia Swartjens en Sandra Meeuwsen. EUen verkleinde de achterstand door Cora Bonsen met 3-1 te verslaan. Het dubbelspel ging eveneens met 3-0 verloren, hoewel iedere game het verschil slechts twee punten was. Na de pauze wist alleen Ellen nog te winnen van Sandra Meeuwsen. Kelly verloor nog van Bonsen, Sandra in een spannende wedstrijd van Swartjens. Komend seizoen derhalve treedt het team weer aan in de eerste divi sie, waar met Sabina Larmené en nieuwkomer Kim Bakkers weer de stap naar boven gemaakt zal moeten worden. TC Venray 1 heeft een gevoelige nederlaag geleden tegen Bastion Baselaar uit Den Bosch: 3-5. Voor af zou Venray hebben getekend voor deze uitslag, echter geduren de de wedstrijd bleek dat er meer in had gezeten voor de ploeg van trainer/coach Twan Lensen. Door de nederlaag zakte Venray naar de zevende plaats op de rangHjst, een plaats onder de rode streep. Bas tion Baselaar uit Den Bosch stond één plek hoger op de rangHjst en was dus geen onneembare vesting voor TC Venray. Tijdens de damesenkelspelen bleek dan ook ai snel dat beide ploegen aan elkaar gewaagd wareb. Renee Kil laars, die uit tactisch oogpunt startte als eerste dame, had tegen Sandra GieUs kansen op een goed resultaat. KiUaars liet echter op de belangrijke momenten deze kansen onbenut en verloor met 5-7 5-7. Carmen Ebus, startend als tweede dame, moest ook alle zeilen bijzetten, maar wist met haar ruime ervaring de partij wel tot een goede einde te brengen. De jonge Lynn Schönhage, een groot talent in Nederland, werd verslagen met 6-4 7- 6. Ook tijdens de herenenkelspelen hielden TC Venray en Bastion Base laar elkaar goed in evenwicht. Ruud Geurts speelde namens Venray een ijzersterke partij en won, mede dank zij zijn fantastische service, met afge tekende cijfers van Tom Stroosnijder: 6-3 6-0. Rob Luyben daarentegen, kopman van TC Venray, kon tegen Ivo Tiemessen geen potten breken. Waar Luyben een speeldag eerder nog de sterren van de hemel speelde, Een groep van twaalf tafeltennis sers van de InvaHden Sport- en Belan genvereniging Venray e.o. heeft deel genomen aan het Van Lieshout tafeltennistoernooi in Veghel. Waarschijnlijk heeft het warme weer invloed op de tafeltennissers gehad. Een andere verklaring is er niet voor de enigszins tegenvaUende oogst. Er werd behoorlijk gespeeld, maar alleen Koen Heideveld mocht met zijn derde plaats in klasse 4 met een prijs terugkeren naar Venray. bleek de zon afgelopen zondag een verlammende werking op hem te hebben: 1-6 2-6. Vervolgens was het de beurt aan de langdurig geblesseer de Marleen Custers, die tegen Bastion Baselaar pas haar eerste wedstrijd van het seizoen kon spelen. Custers, al een aantal jaren sukkelend met diver se blessures, bleek nog te weinig westrijdritme in de benen te hebben om een kans te maken op de overwin ning. Ze verloor samen met Carmen Ebus kansloos de damesdubbel: 1-6 2- 6. De herendubbel daarentegen ver- Uep vele malen beter. Na in de eerste set met 0-3 achter te hebben gestaan kwamen Rob Luyben en Michiel Boers zeer sterk terug en pakten met soHde returns en goede volleys de eerste set: 6-4. In de tweede set He pen ze al snel uit naar 5-2 en schakel den toen een tandje terug. Den Bosch rook zijn kans en kwam nog sterk terug tot 5-4. UiteindeHjk was TC Ven ray op tijd wakker en won de tweede set met 6-4. De gemend dubbels boden voor Venray veel perspectief. De vlam ging echter als een nacht kaars uit. Zowel Carmen Ebus en Ruud Geurts alsook Renee KiUaars en Michiel Boers verloren hun partijen en dompelde Venray in mineur. Het dubbelspel van Ebus en Geurts bood echter nog volop kansen. In het ver loop van de partij gaf Venray een ruime voorsprong van 6-0 en 3-1 weg en Bastion Baselaar dwong daarmee een besHssende derde set af. In die derde set, waarin sinds enkele jaren in verband met het late tijdstip van de wedstrijden geen normale set meer wordt gespeeld maar een super tie break, kreeg Venray nog enkele matchpoints. UiteindeHjk bleek het niet voldoende. Doordat de concur rente belangrijke punten heeft gehaald is TC Venray één plaats gezakt op de rangHjst. De komende drie weken zal bUjken of de ploeg zich kan handhaven, in deze sterk bezette competitiepoule. Over twee weken komt hekken sluiter Rapiditas uit Nijmegen op bezoek en dan moet Venray klassebe- houd veüig steUen. Komende zondag reist de ploeg af naar Breda om de strijd aan te gaan met BLTV. De ploeg uit Breda staat op een derde plek. De wedstrijden starten om 10.00 uur. y^HEMERSBtDRIJP

Peel en Maas | 2006 | | pagina 20