Na negen jaar nieuwe visvijver voor De Schol Fanfare Concordia bestaat 130 jaar Internationale kunstmanifestatie in hartje Geijsteren 'Dancing queen' Service rubriek n, - MANIFESTATIE PEEL EN MAAS Donderdag 11 mei 2006 - Pagina 11 Nieuw viswater wordt zaterdag 27 mei officieel geopend t >'i y ;v - 5 - v' Feestweekend in Wanssum Met pijn in het hart moest hengelsportvereniging De Schol uit Swolgen in 1997 afscheid nemen van haar wel bekende en vertrouwde vis vijver 't Saor. In de twee jaar die gepland stonden voor het aanleggen van de nieuwe vij ver, kreeg de vereniging veel tegenslagen en bleef het ver wachte viswater uit. Maar nu, na negen jaar, is het dan tóch zover: de nieuwe vijver De Knipmuts in Swolgen wordt zaterdag 27 mei officieel geopend. De openingshande ling zal worden verricht door burgemeester J. Hahn van de gemeente Meerlo-Wanssum. Frits de Swart (63), al 26 jaar secretaris van De Schol, ver telt over de nieuwe én de oude visvijver. Waarom moest er een nieuw vijver komen? "Het oude viswater 't Saor telde dertig visplaatsen, die in de jaren 1994 tot en met 1996 soms alle maal tegelijkertijd bezet waren, vooral met mooi weer. Niet prettig voor iemand die ook graag wilde vissen. Het bestuur is toen gaan kijken naar mogelijkheden voor uitbreiding van het viswater. Daar werden in 1997 de vergunningen voor aangevraagd.Toen de vergun- De dorpskern van het pitto reske Geijsteren, de parel van de gemeente Meerlo-Wanssum, staat zondag 14 mei (Moeder dag) weer in het teken van de traditionele tweejaarlijkse internationale kunstmanifes tatie. Vijftig kunstenaars uit Neder land, België, Duitsland, Nepal en Lithouwen exposeren weer in de fraai opgestelde kraampjes en in de openlucht. Het bijzondere is dat de helft van de kunstenaars dit jaar afkomstig is uit de provincie Limburg. Dat is de reden waarom de organisatie mevrouw R. Frissen, echtgenote van de gouverneur van Limburg, bereid heeft gevon den om de manifestatie rond de klok van 11.30 uur te openen. De expositie duurt overigens tot 17.00 uur. Naast veel kunst bewonderen is er ook gelegenheid om naar muziek te luisteren in verschillen de genres. Zo loopt het bekende Skomorovsky Orchestra uit Hilva- renbeek door de straten van Geijs teren en musiceert de Geijsterse volksgroep Mallemoer. De clown Carlo vertoont zijn fameuze bal- lonnenacts en Nona Verzijde, Nederlands kampioene levende standbeelden, is er te bewon deren. Zij zorgt voor een beeld schone kleurrijke verrassing door een hommage te brengen aan Nederlands grootste kunstschilder Rembrandt. Bovendien wordt er voor deze dag een fraai restaurant met frans terras opgebouwd, waar het publiek kan genieten van een drankje en een hapje. Het vijf personen tellende bestuur van de kunstmanifestatie bestaat uit Mieke van Uden, Carla Kunen, Josje Wijnhoven, Herman Burger en burgemeester Joep ning klaar lag voor verzending, constateerde een ambtenaar bij de provincie Limburg dat uitbreiding helemaal niet kon. Het gebied waar het viswater lag, bleek aange merkt als een ecologische hoofd structuur met hoge landschap pelijke waarde. De provincie en het Zuiveringschap gaven ons en onze buren, de visclub van Tien- ray, te verstaan dat we moesten uitkijken naar een nieuwe plek. Dus in plaats van uitbreiden werd het verhuizen." Dat de aanleg van een nieu we visvijver enige vertraging oploopt, dat kan. Maar zeven jaar vertraging? "Tja, dat is inderdaad bijzon der. We zijn in 1997 begonnen met de plannen, het maken van tekeningen en het aanvragen van de benodigde vergunningen. Vol gens de betrokken instanties en partijen zou de nieuwe visvijver binnen twee jaar in gebruik kun nen worden genomen. Maar we konden pas na drie jaar eindelijk beginnen met het graven. Echter: de verantwoordelijk wethouder achtte de werkwijze waarop de aannemer opdracht had gekre gen om te beginnen 'procedureel onjuist' en liet het werk stilleggen. Nadat deze wethouder vervolgens opdracht gaf het werk te hervat- Hahn. De keramiste Mieke van Uden nam destijds het initiatief van dit kunstfestijn in haar dorp en kreeg later steun van de Geijs terse bestuursleden, aangevuld met Joep Hahn. "Om de kunstma nifestatie rond te krijgen, hebben we zondag de steun en hulp van vrijwilligers van de jongerenband De Achterbandt (parkeren) en leden van het Pastoor Kemmere Koor en de voetbalclub (entree)", vertelt Mieke van Uden. "Al die vrijwilligers zorgen er voor dat het weer vlekkeloos verloopt." In de Sint Willibrorduskerk van Geijsteren exposeert de Meerlose kunstenaar Henk van Hemert met schilderijen en stelt de kunste naar Christian Porzia uit Duits land zijn metaalobjecten ten toon. Beide kunstenaars zijn zeer actief betrokken bij het project straat kinderen van Pokara in Nepal. De Meerlose kunstenaar Van Hemert heeft de schooljeugd van Geijste ren tijdens een gastcollege geïn formeerd over het project en deze week een workshop schilderen ten, was de aannemer niet langer beschikbaar. Ondertussen was er zoveel kostbare tijd verstreken, dat de ontgrondingvergunning was verlopen. Tegelijkertijd stapelden de bezwaren zich op. Tegen dit soort problemen zijn we nog zo'n vijf keer aangelopen, en telkens was er weer iets nieuws waardoor het werd uitgesteld. In 2005 was het eindelijk zover, en konden we beginnen. Binnen de vereniging werd afgesproken dat we vrijwil lig met enkele klussen zouden meewerken. Dit is uiteindelijk uit gelopen tot meer dan 2000 man uur, en dat was niet helemaal de bedoeling." Hoe kijken de leden tegen de nieuwe visvijver aan? "Voor de leden is het niet gemakkelijk geweest afscheid te nemen van de oude visvijver, waar ze zo'n 48 jaar gebruik van had den gemaakt. Onze leden waren niet erg blij met deze ontwikke ling. Uiteindelijk hebben we met extra ledenvergaderingen tóch toestemming gekregen voor de nieuwe visvijver. Met pijn in het hart." Hoe hebben jullie zo'n lang traject gefinancierd? "Met behulp van een subsidie Het bestuur van de kunstmani festatie is er weer klaar voor. Met de klok mee: Mieke van Uden Josje WijnhovenHerman Burger, Carla Kunen en Joep Hahn. gehouden met de kinderen. De Geijsterse schoolkinderen hebben vervolgens kunstwerkjes gemaakt die tijdens de kunstmanifestatie te bezichtigen en te koop zijn. De opbrengst schenken de scho lieren aan de straatkinderen van Nepal. De Geijsterse jeugd mag deze middag tot vier keer toe een man, gekleed in een witte overal, van top tot teen beschilderen. De organisatie is ook blij met de spe ciale komst uit Nepal van sieraden- kunstenaar Dambar Bahadu uit de hoofdstad Kathmandu, die bekend is met het straatkinderenproject en nauw samenwerkt met kun stenaar Henk van Hemert. Bahadu werkt in een kraampje vlak bij de kerk en toont er sieraden die hij ter plekke maakt. In de Geijsterse kerk speelt gedurende de manifestatie de van de Organisatie ter Verbete ring van de Binnenvisserij (OVB) en een subsidie van de provincie Limburg hebben we de meest ideale visvijver kunnen inrichten. Maar vooral met behulp van alle vrijwilligers is alles tot stand geko men." Trots of weemoed? "Enerzijds overheerst een gevoel van trots als we bekijken wat we hebben gerealiseerd. Maar anderzijds zullen we niet snel nog eens zo'n goede vijver en locatie krijgen als de vorige. De nieuwe vijver is wel vier keer groter, dat biedt meer mogelijkheden voor de vissers." Waar komt de naam De Knipmuts vandaan? "De naam De Knipmuts is afge leid van een perceeltje, dat grenst aan het nieuwe water. Officieel heet de buurt waar de vijver ligt 't Looiveld. Maar aangezien looi erg slecht is voor een visvijver, is gekozen uit drie namen waarvan De Knipmuts het is geworden. Onze leden zijn tevreden en enthousiast over de nieuwe vijver. Maar het zal toch nooit meer zo worden als de oude vijver, die in onze ogen een 'top- visvijver' was." Duitse muziekgroep Silent Voices. Daarnaast is er een uitvoering van een close harmony zanggroep onder leiding van de Noord- Lim burgse dirigent/musicus Marco Marien, die ook zelf zal musice ren. In de crypte van de kerk zijn batiks te bewonderen van Audro- neAdomaviciene uit Lithouwen. KWALITEIT De organisatie van deze dui zenden bezoekers tellende twee jaarlijks kunstmanifestatie is in handen van een kleine, maar zeer actieve stichting. "We streven er elke keer naar om het kwalita tieve niveau van voorgaande jaren te overtreffen", vertelt voorzit ter en keramiste Mieke van Uden uit Geijsteren. "Het is een kunst manifestatie waar voor iedereen wel iets moois te vinden is. Om de sfeer in het dorp optimaal te benutten, is de dorpskern auto vrij." En het feit dat de internatio nale kunstmanifestatie tegelijk met Moederdag is maakt deze dag, volgens het stichtingsbestuur, nog specialer."De hele familie kan zich deze middag bij ons op een zin volle wijze laten bezighouden en verwennen." Geijsteren is gemakkelijk te bereiken via de A73 afslag Maashees/Geijsteren of afslag Wanssum/Venray. Er is voor ruime gratis parkeergelegenheid gezorgd. De entree bedraagt slechts 1.50 euro. Nadere informatie: 0478- 532901. Gemeentehuis Meerlo dicht Op vrijdag 19 mei is het gemeentehuis in Meerlo de hele dag gesloten wegens het jaarlijk se personeelsuitstapje. Fanfare Concordia is opge richt in 1876 en viert dit jaar dus haar 130ste verjaardag. De muziekvereniging bestaat inmiddels uit een drumband, mini- en majorettes en een fanfareorkest. De fanfare telt op dit moment 45 spelende leden en de drum band, opgericht in I960, heeft een bezetting van twaalf slagwer kers. De mini- en majorettegroep is opgericht in 1976 en heeft op dit moment 45 leden. Samen met bestuur, ereleden en leerlingen is de vereniging goed voor 135 leden. Concordia is een vereni ging met een respectabele leeftijd, maar is nog steeds springlevend. Het is een vereniging met veel jeugdleden, die bruist van de acti viteiten door en voor hun leden. Concordia biedt de mogelijkheid om personen van verschillende leeftijden in verenigingsverband hun hobby uit te laten oefenen. Daarbij vervult een muziekvereni ging binnen een dorpsgemeen schap een niet weg te denken rol. Onder meer het opluisteren van kerkelijke en andere voor de gemeenschap van belang zij nde festiviteiten en activiteiten behoort tot de speerpunten van de vereniging. Om het jubileum te vieren vindt in De Zandhoek in Wanssum op 12,13 en 14 mei een feestweekend plaats. Dit feest weekend begint op vrijdag 12 mei om 19-30 met het Mewa-toernooi Een veelzijdige jonge vrouw, secretaresse bij een make laarskantoor, vrijwilligster bij de vrijdagavonddisco voor mensen met een verstandelij ke beperking, begeleidster van een creatieve groep én ook nog rolstoeldanser. Stichting BES stelt u voor: Sabrina van den Bekerom uit Horst. Sabrina: "Ik dans nu tien jaar in de rolstoel. Ik geniet er net zo van als vroeger van ballet en stijldan sen. Ik kan me in het dansen echt uitleven, ga op in de muziek, het samen bewegen, genietend van de soms moeilijke dansfiguren." Sabrina leeft, na een operatie die niet helemaal gelukt is, in een rolstoel. Als ze niet gehandicapt was geweest, had ze sociaal-peda gogische hulpverlening willen doen. Maar werken met jongeren en gehandicapten vanuit een rol stoel is niet altijd mogelijk. Dus koos ze voor een studie en een baan als secretaresse. Het werken met mensen met een verstande lijke handicap blijft Sabrina ech ter boeien. Daarom begeleidt ze zowel de creatieve als de disco- groep. Sabrina: "Wat me opvalt is dat veel niet-gehandicapte bezoekers die je spreekt ervan uitgaan dat ik ook wel verstandelijk gehandicapt zal zijn, omdat ik in een rolstoel zit! Als ze dan horen dat ik werk, zijn ze heel verbaasd. Ze vragen: 'Wat voor werk dan?', en geloven me niet als ik zeg dat ik secreta resse ben. Dat vind ik niet leuk. Ik voel me zo normaal dat ik me dan toch écht gehandicapt voel. Ik ga ook niet met gehandicap tenvakanties mee, dan voel ik me Geen bed en breakfast De Lindenhof aan de Dorpstraat in Geijsteren krijgt voorlopig geen toeristische functie. Dat heeft het college van B en W besloten. Baron C. de Weichs de Wenne, eigenaar van Landgoed Geijsteren, vroeg aan de gemeente Meerlo- Wanssum toestemming om het pand te mogen verbouwen voor mensen die in Geijsteren van een bed en breakfast willen genieten en tevens met hun paard eropuit willen trekken in de omgeving. Burgemeester en wethouders hebben De Weichs de Wenne inmiddels laten weten helemaal geen bezwaar te hebben tegen een recreatieve functie van het complex, maar wél in combina tie met een paardenstal. Het pro bleem is volgens B en W dat er niet voldoende afstand is tussen het gebouw en de in de directe nabijheid gelegen woningen. 'Vanwege de ligging van enkele woningen direct grenzend aan de locatie kan het plan om milieu technische bezwaren niet worden gerealiseerd', aldus B en W plaats.Tijdens dit muziekspektakel zullen de fanfares van Blitterwijck, Meerlo, Swolgen en Wanssum hun stukken aan de jury ten gehore brengen. Ook is er een optreden van de jeugdfanfare. Zaterdag 13 mei begint om 19-00 met de uitvoering The Lion King van de majorettes. Daarna zal het pro gramma vervolgen met een fantas tische dienstenveiling. Biedkaar- ten zijn af te halen vanaf 19-45 en de eerste diensten worden geveild vanaf 20.30. U kunt bieden op vele verschillende diensten, waar onder een vliegtuigvlucht en een complete metamorfose. In totaal zijn er 87 diensten. De hele avond staat onder leiding van de veiling meesters Marcel Deenen en Pier re Litjens. De opbrengst van deze opeens veel meer gehandicapt, en dat ben ik niet." Als toeschouwer bij het rol- stoeldansen valt op dat Sabrina echt met haar hele wezen mee beweegt met haar danspartner Josefien Klaasen uit Venray. Jose- fien: "Wij dansen nu al zeven jaar samen, dus we zijn echt op elkaar ingespeeld. Sabrina danste eerder met een andere partner, maar die combinatie werkte niet zo goed. Bij toeval, omdat een van de leden van onze stijldansgroep in een rol stoel terechtkwam, heb ik het rol- stoeldansen ontdekt. Sabrina werd mijn danspartner toen die dame stopte met dansen." Op de vraag wat Josefien pret tig vind aan het rolstoeldansen, is het antwoord ontluisterend een voudig: "Ik hou van dansen, en ik kan me daar met Sabrina helemaal in uitleven." Josefien kijkt erbij alsof ze zeggen wil: hoe kun je het vragen! Terug naar het dansen: duidelijk is dat Sabrina en Josefien samen eenheid uitstralen. Ritme, bewe ging, op elkaar ingespeeld alsof ze nooit anders gedaan hebben. Een 'natuurlijke eenheid',die twee.... Wil je eens komen kijken, heb je interesse als 'staande partner' danser(es) die danst met de rol stoeldanser, of ben je zelf rolstoel gebonden? Je bent welkom op Bonnen In het bestrijden van overlast door recreatie heeft de politie Limburg-Noord zaterdag opnieuw een controle gehouden langs de Maas. Vanaf de jachthaven in Ble- rick werd stroomafwaarts langs de rivier gecontroleerd door poli tie, vreemdelingenpolitie en AID. Al met al zijn er 56 recreanten gecontroleerd van wie er 21 zijn bekeurd. Boetes waren er voor zeven illegale kampeerders, twee mannen die een vuurtje stookten en zes overtreders van de Visse- rijwet. Vijf mensen die zich niet konden identificeren en één per soon kregen een bekeuring voor een overtreding van de Wegenver keerswet. dienstenveiling is bestemd voor de financiering van nieuwe instru menten. Zondag 14 mei begint om 11.00 met een heilige mis in de St. Michaalkerk in Wanssum. Deze mis wordt opgeluisterd door Musikverein Eintracht Twisteden o.l.v.John Gubbels. Na deze mis volgt gezellig fruhshoppen met een concert van fanfare en drum band, in samenwerking met de bekende musicus Nard Reijnders. Het concert staat onder leiding John Gubbels en Hans Simons.Tij dens en na afloop van dit concert kunt u onder meer genieten van Duitse muziek en pullen bier. Voor meer informatie over fan fare Concordia, kijk op: www.con- cordiawanssum.nl donderdag 18 mei, of op 1,8 of 15 juni om 19-30 uur in 't Brugeind te Meerlo. STICHTING BES Stichting BES is opgericht om mensen met een handicap te ondersteunen om te kunnen spor ten, of samen met anderen spel- en bewegingsactiviteiten te kunnen doen. BES, in Meerlo, werkt voor gehandicapten uit Meerlo-Wans sum, Sevenum, Horst en nabij gelegen gemeenten. BES wordt gesubsidieerd door deze drie, de zogenoemde Sport-3-gemeente'. Misschien sluiten ook Venray en andere gemeenten zich aan. In dat geval zal BES ook mensen met een functiebeperking uit die dorpen proberen te ondersteunen. BES maakt zo veel mogelijk de bewe- gingswensen van gehandicapten uitvoerbaar, door vrijwilligers en accommodatie te vinden, en, als dat kan, aan te sluiten bij andere sportverenigingen. BES zoekt nog mensen met een functiebeper king die 'genoeg hebben van het binnen zitten'. Bel met 06 51 42 09 21 voor nadere informatie. Ongeval in Wanssum De politie onderzoekt de toe dracht van een verkeersongeval dat woensdagmorgen plaatsvond op de Helling in Wanssum. Daar bij waren een personenauto en een vrachtauto betrokken. Twee vrouwen van 40 en 62 jaar uit het Duitse Kevelaer zijn bij het onge luk gewond geraakt. Het ongeval gebeurde omstreeks tien over elf, toen de 40-jarige vrouw over de Helling reed. Ze ging langzamer rijden. Een vrachtauto, die achter haar reed, ging wat naar links rij den om haar eventueel in te halen. Deze vrachtauto werd bestuurd door een 25-jarige vrouw uit Oos- terwolde. Toen de automobilist linksaf sloeg, ontstond de aanrij ding. De 40-jarige vrouw en de 62-jarige vrouw die bij haar in de auto zat, zijn door de brandweer bevrijd. Ze zijn met onbekende verwondingen per ambulance overgebracht naar het ziekenhuis. Verloskundigenpraktijk Horst en Maasdorpen. Gemeenten Horst aan de Maas en Meerlo-Wanssum. Margo Vermazeren,Almut Raaijmakers, MarlonTheunissen en MarjonTruijen. U kunt in alle gevallen bellen met tel.nr: 077-3981450 b.g.g. 0478-522222.Voor het maken van afspraken kunt u het beste bellen op dinsdag, woensdag morgen of donderdag. Huisartsenpraktijk Meerlo, Pastoor Janssenstraat 3,5864 BL Meerlo, tel: 691367 Spoedgevallen: tel: 692300; tijdens de uren dat de praktijk geopend is.Artsen: J.F.H. van Arensbergen, F.J.P van Arensbergen Spreekuren: uitsluitend op afspraak Apotheek Maasdorpen: Beatrixstraat la, 5864AG Meerlo, tel: 530080 Openingstijdens ma-vrij van 8.30- 17.30 uur, za van 10.00-12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur, zo van 12.00-13-00 uur,spoedre- cepten: Apotheek Antoniusveld, Stationsstraat 60d Venray. EHBO: Secr: Oude Heerweg 30,5863 AE Blitterswijck, tel: 531346 Fysiotherapie: Praktijk voor fysiotherapie Meer lo-Wanssum, Constantijnstraat 7, 5864 BJ Meerlo, tel: 691726, fax: 692626, e-mail: fysiomeerlo@hetnet.nl Psycholoog/ -therapeut: MwA.G.M. van Mieghem- Smorenburg, Legert 15,5866 CG, Swolgen, tel: 692532, e-mail: mieg- hem@worldonline.nl. Spreekuur: volgens afspraak. RIAGG: RIAGG Noord-Limburg, Hogeweg 99, Postbus 242,5900AEVenlo, tel: 077-3550222. Geopend: ma t/m vr 8.30-17.30 uur. In deze stichting zijn ondergebracht: kinder- en jeugdzorg, volwassenenzorg, ouderenzorg, preventie en dienstverlening. Praktijk voor psychotherapie en bewustzijn, mw D.Van Dijk, Mgr. Aertsstraat 51,5866 BG Swolgen, tel: 077-4632297. Kruisvereniging: Het Groene Kruis Noord- Limburg, Drie Decembersingel 48, Postbus 3165,5902 RGVenlo. Bureau Klantenservice: bereikbaar tijdens kantooruren (inclusief ledenadministratie), tel: 077-3209595. Rode Kruis: Nederlandse Rode Kruis, afdeling Meerlo Gebouw: Dorpbroekstraat 9a, 5864 CP Meerlo, tel: 692755. Secretaris: W Baken, Hoofdstraat 40a, 5864 BG Meerlo. Tandartsen: S. H.Tan, De Kievit 8a, 5864 BX Meerlo, tel: 692231 Spreekuur: volgens afspraak. Hulpverlening: Kindertelefoon, tel: 0800-0432 (dagelijks bereikbaar van 14.00 tot 20.00 uur) SOS Telefonische Hulpdienst: 077-3548888 Buro Slachtofferhulp Noord- en Midden-Limburg tel: 077-3548030 Buro Jeugdzorg, Noorderhof 14, 5804 BV Venray, tel: 517484 Advies- en Meldpunt Kindermis handeling, Postbus 219,5913 ST Venlo, tel: 077-3875829. CAD Noord-Limburg, verslavings zorg, tel: 077-3548200. Ziekenvervoer: 077-3575757 Ongevallen: 112 Nationale Vereniging De Zonnebloem Afdeling De Driehoek Meerlo- Tienray-Swolgen, Secretaris: I.B.A. Arts, Generaal Dempsystraat 21, 5866 BM Swolgen, Tel. 0478- 692028. Voor bezoekwerk: tel. 0478-692364 Synthese unit Horst Bemmelstraat 2, 5961 HN Horst, tel. 077-3978500, fax 077-3978505, email: unithorst@synthese.nl. www.synthese.nl Ouderenadviseur voor infor matie, advies en bemiddeling. Voor tel. afspraak 077-3978500. Steunpunt voor Mantelzor- gers. Inloopbijeenkomst elke derde dinsdag van de maand van 10.00 - 12.00 uur. Tevens op die dag avondopenstelling van 19-30 -21.30 uur. Algemeen Maatschappelijk Werk. Voor tel. afspraak 077- 3978500. Spreekuur op maandag t/m vrij dag van 09-00-10.00 uur. V rij willigerscentraleOpenings- tijden: ma., di. en do. van 10.00- 12.30 uur. Kunstenaar uit Nepal vliegt extra over naar Geijsteren GEIJSTEREN ZONDAG 14 MEI Sabrina van den Bekerom Meerlo-Wanssum

Peel en Maas | 2006 | | pagina 11