Acht nieuwe woningen Noordsingel-St. Jozefweg Woningbouw in kerkdorp Heide haperend van start Hulsman start met bouw Einde aan schoolzwemmen fibaB? Sarde Drie locaties racecircuit Waals wil uitwisseling met Poolse politie Bibliotheken werken samen Van der Putt Advocaten Sectie ondernemingsrecht, tel. 0478-556677 Patersstraat 15-17 Venray www.putt.nl Van Deur sen Julicher Meijer DACC Dv/uu Ni MAN WOMAN Bloemencentrum Vragen over Arbeidsrecht? Advocaten Adviseurs voor MILIEURECHT en HUURRECHT PEEL EN MAAS Donderdag 4 mei 2006 - Pagina 3 Gemeente gaat omzichtig te werk met omstreden bouwplan Janssen Projekt krijgt toe stemming om vijf stadsvilla's en drie appartementen te bou wen op de hoek Noordsingel- St. Jozefweg. De gemeente lost hiermee een oude belofte in aan de Venrayse bouwontwik- kelaar. Janssen realiseerde het naastgelegen appartemen tencomplex voor starters aan de Noordsingel dat deel uit maakt van het duizendwonin- genplan van de provincie Limburg. Omdat de starterswoningen aan een gelimiteerd bedrag (maximaal 140.000 euro) gebon den waren, kreeg Janssen de toe zegging om in de hoek Noordsingel-St. Jozefweg acht woningen in een duurdere prijs klasse te mogen bouwen. Het bouwplan leidde tot nogal wat commotie in de omgeving. De bewoners van de St. Jozefweg zien hun huis steeds meer inge sloten raken door hoge bebou wing. Het begon met de apparte menten bij het St. Jozefklooster, daarna het starterscomplex plus daarbij nog de hoogbouw van Ambachtkwartier die momenteel in volle gang is. De buurtbewo ners zitten er daarom allesbehal ve op te wachten dat het laatste open gebiedje nu ook nog wordt volgebouwd. Door alle ophef heeft de gemeente besloten de regie rond om het bouwplan in eigen hand te houden. Zo worden de omwo nenden vooraf geïnformeerd over de plannen en de procedures die gevolgd worden. Tegen de bouw van het star terscomplex werd bezwaar gemaakt. Janssen heeft daarop het ontwerp aangepast en er zijn enkele bomen gespaard geble ven, waardoor de bezwaren weer van tafel gingen. Het plan voor de vijf stadsvilla's en drie apparte menten zorgde voor nog meer beroering. Dat kwam vooral door dat Janssen de woningen al te koop aanbood voordat de inspraakprocedure van start was gegaan. De ontwikkelaar deed dit om te peilen hoe de stadswonin gen in de markt zouden liggen. Volgens de gemeente leidde deze handelwijze tot een 'vertrou- wensconflict' met de buurt. Waarbij ook nog oud zeer rond om het starterscomplex mee speelde. De gemeente hecht daarom aan goede voorlichting en zorg vuldigheid. De direct omwonen den worden uitgenodigd voor een bijeenkomst waarin Janssen Projekt het plan uitlegt. Pas daar na zal de bouwprocedure, met de mogelijkheid van inspraak, wor den gestart. De gemeente werkt mee aan het bouwplan omdat het een 'goede ruimtelijke afronding is van de openhoeksituatie op deze bijzondere plek'. Wel dient er vol doende oog te zijn voor het behoud van voldoende privacy voor de omliggende woningen. Bouwers kunnen nog steeds niet aan de slag Heide kreeg vrijdag hoog bezoek van liefst twee wet houders. Hassan Najja (PvdA) en Hans Teunissen (Lokaal Aktief) togen naar het kleine kerkdorp om symbolisch de eerste spade in de grond te steken voor de bouw van drie woningen. Na ruim twintig jaar kan er ein delijk in Heide weer gebouwd worden. Iedereen spreekt van een 'heuglijk feit'. Op de hoek Groeneweg-Meester Driessens- straat zijn vorig jaar drie kavels verloot. De drie gelukkigen Cornelissen, Kessels en Verheijen die allen afkomstig zijn uit Heide. Eddy Cornelissen is het verste met zijn bouwplan maar hij kan nog steeds niet aan de slag. De financiering van zijn nieuwe huis loopt al en hij staat te popelen om te starten. Maar ambtelijke molens draaien nu eenmaal lang zaam. Daags na het bezoek van de wethouders werd het perceel uit gegraven. Meer mag Cornelissen voorlopig niet doen. Zijn bouw vergunning ligt nog op het pro vinciehuis in Maastricht. Van een ambtenaar van de gemeente Venray heeft hij te horen gekre gen dat het binnen twee weken rond zal komen. "Tot die tijd mag alleen het grondwerk gedaan worden", zegt dorpsraadvoorzit ter Martien Peeters. "Maar het beton storten voor de fundering dat mag niet." Eind december kwam de bouwvergunning rond. Na de bezwaartermijn van zes weken dacht Cornelissen half februari te kunnen beginnen. "Toen bleek dat de bouwaanvraag vanwege het nieuwe contourenbeleid ook de goedkeuring van de provincie moest hebben", weet Peeters. Dit was bij de gemeente niet bekend. Vanaf 28 maart ligt de bouwaan vraag in Maastricht te wachten op een verklaring van geen bezwaar. Aanvankelijk zat er geen schot in. De dorpsraad bemoeide zich ermee en toen bleek dat het dos sier niet compleet was. Vandaar dat het niet in behandeling was genomen. De dorpsraadvoorzitter schakelde zijn voormalige dorps genoot Jan Loonen, Statenlid van het CDA, in om de zaak vlot te trekken. "Ongelooflijk. Wat een bureaucratie. Het lijkt wel of ambtenaren de macht hebben", verzucht Peeters. Loonen zette er vaart achter bij de behandelende ambtenaar. Dinsdag 2 mei is de bouwaan vraag voor de drie woningen in Heide behandeld in het college van GS. "Als er geen problemen zijn, dan kan het eind van deze week helemaal rond zijn", ver wacht Loonen. Er gloort weer hoop voor Heide. Na de drie woningen van fase 1 staat fase 2 voor de deur. Dit is een bouwproject aan de Groeneweg in het verlengde van de seniorenwoningen. Tegenover het huidige bouwplan. Voor de voormalige boerderij van Janssen op Groeneweg 24 is al een sloop vergunning afgegeven. Er ont staat ruimte voor zeven nieuwe woningen. De dorpsraad hoopt dat de bouw nog eind dit jaar kan starten. Maar Peeters rekent daar al niet meer op. De voortgang is vertraagd omdat er nog geen dui delijkheid is waar de ontsluitings- weg moet komen voor bouwfase 3. Dit betreft het trapveldje ach ter de seniorenwoningen aan de Groeneweg. Hiet ontstaat ruimte voor circa 24 woningen. "Ik ver wacht dat de zeven huizen in de loop van 2007 gebouwd kunnen worden", zegt Peeters. "Daarna proberen we geleidelijk vier of vijf woningen per jaar te bouwen. Dat is genoeg voor een dorp als Heide. We willen het absoluut niet zoals in Leunen waar het plan De Korenmolen in een keer wordt volgebouwd." Door het uitblijven van woningbouw staat de leefbaar heid in Heide onder druk. Martien Peeters hoopt door een geleidelijke nieuwbouw het dorp weer nieuw leven in te blazen. Er is dringend behoefte aan de komst van jonge gezinnen. Afgelopen jaar was er in Heide geen enkele geboorte. Het voort bestaan van de basischool raakt in het geding. Omdat de school steeds kleiner wordt, vrezen som mige ouders voor de kwaliteit van het onderwijs. Zij sturen hun kinderen daarom liever naar school in Leunen of Venray. "Het behoud van de basisschool is onze grootste zorg", zegt Peeters. "Daarom moeten we ook snel aan het bouwen. Zodat er meer kin deren in Heide komen. Dan wordt de school weer vanzelf levensvatbaar." Volgend week gaat de schop definitief in de grond en start Paul Hulsman met de bouw van zijn nieuwe café aan het Henseniusplein. Hulsman heeft dit besloten nadat de commissie Bezwaarschriften onlangs conclu deerde dat het bezwaar van buur man Sijbers ongegrond was. Hulsman heeft, na overleg met zijn advocaat, besloten om met de bouw te starten. Het risico dat Sijbers opnieuw in beroep gaat neemt hij bewust. Naar zijn zeg gen heeft het nu allemaal al lang genoeg geduurd. Paul en Mion Hulsman sloten vorig jaar november hun café aan het Henseniusplein om plaats te maken voor de nieuwbouw. Het oude café werd tijdelijk in de voormalige Heeren van Amstel ondergebracht en er werd voort varend met de sloop gestart. Voordat de bouwactiviteiten kon den starten maakte buurman Sijbers bezwaar tegen de bouw plannen, omdat die in strijd zou den zijn met het bestemmings plan. De gemeente erkende dat Sijbers gelijk had, maar is voorne mens om het bestemmingsplan achteraf te veranderen waardoor Hulsman toch aan de slag kan. Ook zou volgens Sijbers de uit bouw van het café het zicht op enkele winkels in zijn panden belemmeren. Volgens de commis sie Bezwaarschriften zijn de pan den goed zichtbaar. Hulsman kan nu aan de slag en denkt, als alles meezit, rond de jaarwisseling open te kunnen. Ook zal hij bij de gemeente een claim indienen voor de geleden schade. In de oorspronkelijke planning zou Hulsman zijn nieu we café vlak voor de kermis ope nen. Dat wordt nu dus bijna een half jaar later. Na dit schooljaar stoppen de basisscholen in de gemeente Venray met schoolzwemmen. Dat heeft het schoolbestuur SPOV in overleg met de directeuren beslo ten. Een paar maanden geleden namen al drie basisscholen dit besluit. Zoals De Keg. Het zwe monderwijs gedurende één schooljaar biedt te weinig soelaas. De meeste kinderen hebben al een of meerdere zwemdiploma's. De leerlingen die nog niet kunnen zwemmen, blijken het binnen een jaar niet te leren. Bovendien zijn de scholen ontevreden over de kwaliteit van de zwemlessen. Vanwege een bezuinigings maatregel van de gemeente is het schoolzwemmen twee jaar gele den gehalveerd tot nog een schooljaar. Het college wilde het zwemonderwijs helemaal schrap pen, maar onder druk van de poli tiek financiert de gemeente voor taan nog één lesgroep. De scholen blijken er niet gelukkig mee te zijn. Na dit schooljaar staat de gemeente ook niet meer garant voor het tekort op de vrijwillige ouderbijdrage. Het SPOV vindt dat de financiële risico's te groot worden. Want de inning van het zwemgeld blijft op ongeveer 67 procent steken. De vaste financiële bijdrage die de gemeente aan De Sprank betaalt, wordt voortaan ingezet voor zwemactiviteiten voor kin deren met hun ouders. Zoals zwemsportdagen of vrije zwe- muurtjes door de week. Het schoolbestuur heeft hierover met de gemeente overeenstemming bereikt. Dealer van: Teakhouten tuinmeubelen Voor kwaliteit en design! Veldstraat 5, Deurne, 0493-312102 www.bloemendeurne.nl Themamiddag voor senioren De Commissie Ouderen Huisvesting Venray houdt op maandag 8 mei een themamiddag over levensloopbestendige wonin gen en het opplussen van bestaan de woningen in De Kemphaan in Venray. Het programma duurt van 14.00 tot 16.30 uur met de ope ning en een woord van welkom door de voorzitter. De onderwer pen deze middag zijn; opplussen van woningen, langer thuis in eigen huis, nieuwe projecten van levensloopbestendige woningen, bestaande projecten van levens loopbestendige woningen en bestaande projecten van levens loopbesteding wonen. Verder is er gelegenheid tot het stellen van vragen aan de inleiders. De Commissie Ouderen Huisvesting is van mening dat het programma van deze themamiddag zodanig is, dat het een nuttige en zeer leerza me middag kan worden. Hennepkwekerij De politie heeft woensdag in een woonhuis aan de Rosa Manusstraat een hennepkwekerij opgerold. Op de zolderetage van de woning werden ruim 500 plan ten en diverse apparatuur aange troffen. De stroomleverancier heeft geconstateerd dat er illegaal stroom is afgetapt. De 38-jarige bewoner is aangehouden en voor geleid. De politie kwam de kwe kerij op het spoor door een ano nieme tip. Uit het onderzoek van het bureau Royal Haskoning komen drie voorkeurlocaties voor racecircuit De Peel naar voren. De Beemdweg tussen Leunen en Oirlo, het perceel van Maessen Bedrijven aan de Metaalweg in Venray en het huidige racecircuit in Vredepeel dat deels verplaatst wordt naar een aangrenzend stuk landbouwgrond. Opvallend is dat circuit De Peel in de huidige vorm niet tot de drie opties behoort. Door het racecircuit gedeeltelijk te 'kante len' naar het naastgelegen land- bouwperceel, komt het complex deels buiten het waardevolle natuurgebied (EHS) te liggen. Daarmee wordt tegemoet geko men aan het voornaamste bezwaar van provincie en VROM- inspectie. Naar verluidt zou de ovale baan met de tribunes blij ven liggen. Verplaatsing hiervan vergt een te grote investering. De zandcrossbaan en de parkeer plaats zijn in beeld om buiten de EHS gelegd te worden. Deze onderdelen van het racecomplex kunnen dan worden teruggeven aan de natuur. De locatie aan de Beemdweg is een andere optie dan het nabijge legen gebied aan de Sinnesstraat dat ook in beeld is geweest. De Sinnesstraat kwam als beste uit de bus uit de quickscan van de gemeente. Maar in dat onderzoek was De Peel toen niet meegeno men. De Beemdweg ligt even eens aan de westkant van de A73 tussen Leunen en Oirlo maar ligt een stuk noordelijker dan de Sinnesstraat. Het komt ongeveer op gelijke hoogte met het nieuwe bedrijventerrein De Blakt dat aan de overkant van de A73 ligt. Negatief punt is dat de Beemdweg vlakbij de woonwijk Brukske ligt. Donderdagavond werd de gemeenteraad in een besloten bij eenkomst op de hoogte gesteld. Er was nog een hele discussie over hoe om te gaan met de vers trekte 'geheime' informatie. Uiteindelijk is besloten dat de drie voorkeurlocaties naar buiten gebracht mochten worden. Verder mogen de raadsleden niet veel meer vertellen. Dat kan ook moeilijk omdat ze het rapport nog niet onder ogen hebben gehad. Wel heeft de gemeente raad er bij Haskoning op aan gedrongen om een prioritering in de drie locaties aan te brengen. Dat staat ook zo omschreven in de onderzoeksopdracht. Deze week wordt het rapport afgerond met een rangorde van de drie locaties. Het definitieve rapport wordt donderdag 4 mei onder embargo aan de raadsleden verstrekt. Direct na de meivakan tie, op maandag 8 mei, volgt behandeling in een extra college vergadering waarna het rapport de openbaarheid ingaat. Op woensdag 10 mei is er een inge laste raadsvergadering. ADVOCATEN Tel.: 0478-52 10 70 Julianasingel 33a, Venray Burgemeester Waals wil een samenwerkingsverband van de Venrayse politie met Polen. "Ik zou het toejuichen als er hier stageplaatsen komen voor Poolse politieagenten en andersom", antwoordt Waals op vragen van de SP. De partij stelde vragen over de opmer king van Waals dat Nederlandse agenten de Poolse taal zouden moeten leren. De burgemeester staat nog steeds achter die uitspraak. In het politiedistrict Venray heeft inmid dels één agent de basiscursus Pools gevolgd. Er zullen binnen kort meerderen volgen. "Het vol gen van een cursus Pools valt onder de bijscholing van agenten. Het is aan de chef van de basis eenheid, in samenspraak met de medewerkers, te bepalen welke bijscholing is gewenst gericht op het goed functioneren van de politieorganisatie", aldus Waals, die erop wijst dat in Noord- en Midden-Limburg 20.000 mensen van de 'nieuwe' minderheden - voornamelijk Polen - prominent aanwezig zijn. Met de regionale politieleiding is destijds afgesproken dat mini maal vijf procent van het korps van een minderheidsgroepering afkomstig is. In 2004 lag dit per centage nog op 3,8 procent. In 2005 is het gedaald naar 3,4 pro cent. "Ik hecht er waarde aan vast te houden aan de norm van vijf procent", verklaart Waals. "Daarbij moet niet alleen gekeken worden naar de traditionele min derheden. Maar ook naar de nieu we minderheden, onder meer afkomstig uit Polen." De burgemeester is het niet met de SP eens dat kennis van de Nederlandse taal een belangrijke voorwaarde voor integratie is. "Op grond van Europees recht is uw mening niet houdbaar binnen de Europese Unie", stelt Waals. "De Europese Unie heeft 25 lid staten, waaronder Polen, en kent 20 officiële talen. De EU heeft bewust gekozen voor meertalig heid die transparantie, legitimiteit en doeltreffendheid vergroten. Vanuit deze gedachte is het uit gangspunt dat de inwoners van de EU meertalig zijn." Het politiedistrict Venray onderhoudt momenteel al con tacten met de politie in Polen. Waals wil de banden strakker aan halen, bijvoorbeeld door het aan bieden van stageplaatsen. Hij ver gelijkt het met de uitwisseling van Venlose en Duitse agenten in het grensgebied. Waals: "De erva ringen in Venlo met deze uitwis seling zijn uiterst positief." Op de slotvraag van de SP of het niet tijd wordt voor een Poolse burgemeester in Venray, reageert Waals dat dit volgens artikel 63 van de Gemeentewet onmogelijk is. "Voor de benoe ming tot burgemeester is het Nederlanderschap vereist". De vernieuwingsagenda 2006 van de Openbare Bibliotheken Venray, Horst aan de Maas en het bibliotheekwerk in Meerlo- Wanssum, is klaar. Hierin staan drie projecten die de bibliothe ken dit jaar gaan doen. Ten eerste willen de bibliotheken samen werken en fuseren tot een basis bibliotheek. Ze worden daarin gesteund door een fusiebegelei der. Ten tweede krijgen de vrij willigers van het bibliotheekwerk in Meerlo-Wanssum extra scho ling om hun inzet in de biblio theekvernieuwing te actualise ren. Tot slot wordt gestart met het samenwerkingsproject Rooynet, waarin de Openbare Bibliotheek Venray samenwerkt met het Lokaal Historisch Platform, museum 't Freulekeshuus en het gemeente archief om het Venrayse erfgoed via internet toegankelijk te maken. Deze projecten worden betaald met landelijke en provin ciale gelden voor de vernieuwing van bibliotheken. Het college van B en W van de gemeente Venray heeft de vernieuwingsagenda 2006 vastgesteld. VAN DER PUTT mr. drs. P. van Hoef mr. M. Gerrits mw mr. C. Verrijdt PAUL BROUWER MODE PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Grotestraat 68 5801 BH Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tel. 0478-582727 Fax 0478-510916 Redactie Ron Koenen Henk Lammen Christ van den Munckhof Henk Willemssen redactie@vandenmunckhof.nl Advertenties: Arie Snellen e-mail: asnellen@vandenmunckhof.nl telefoon: 0478-58 27 27 Tarieven op aanvraag e-mail: advert entie@vandenmunckhof. nl Aanleveren advertenties: Uiterlijk dinsdag 18.00 uur. Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Vërspreidingsbureau Periodiek - Tel. 0438-582833 uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur. Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Aanleveren kopij Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur. Abonnementen: 19,50 (postcode 58..) 34,25 (overige binnenland) HUGO BOSS WILHELMINASTRAAT 2-4 VENRAY TELEFOON 0478 510943 www.paulbrouwer.nl

Peel en Maas | 2006 | | pagina 3