Expositie Merel van der Sande Derde editie V-Kick Open Museum De Peelstreek weer open V-Kick snowboardtrip Expositie vilt Pausmobiel in Odapark Tentoonstelling Het zesde zintuig Bekentenissen van een economische huurmoordenaar Kunst- en antiekbeurs PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS Donderdag 4 mei 2006 - Pagina 21 Programma Schouwburg Venray Cabaretier Wim Helsen, een concert met Fanfare Vrienden kring en Blaaskapel De Sig- boldhemer uit Swolgen en opnieuw cabaret met Roué Verveer. Schouwburg Venray heeft komende week drie voorstellingen op het pro gramma staan. Zaterdag 6 mei vanaf 20.00 uur kan men de cabaretvoorstelling Bij mij zijt ge veilig door Wim Hel sen bezoeken in Schouwburg Venray. Niemand kan meer om de grote cabarettalenten van Neder landse bodem heen. Maar ook in België viert cabaret hoogtij. Wim Helsen is een authentieke Vla ming die in Nederland bekroond werd met de nationale cabaret prijs voor zijn programma Heden Soup! En ook zijn huidige pro gramma Bij mij zijt ge veilig is slechts te volgen als je daartoe niet te heftig je best doet. Helsen is een acterend humorist van fas cinerend, groot kaliber. Kortom cabaret met een uitroepteken. Zelden hoor je een zaal zó vanuit de tenen bulderen van de lach. Zelden hoor je een zaal zo adem loos kijken en luisteren naar een acteur die ook een meester blijkt te zijn van ontroerende stiltes. Er zijn voor de voorstelling Bij mij zijt ge veilig van Wim Helsen nog kaarten te krijgen. CONCERT Op zondag 7 mei vanaf 11.30 uur verzorgt Fanfare Vrienden kring uit Swolgen samen met Blaaskapel De Sigboldhemer uit Swolgen een concert in de schouwburg in Venray. Fanfare Vriendenkring onder leiding van Maarten Rijs heeft het afgelopen jaar hard gewerkt aan de opbouw van een nieuw repertoire. Zij spe len veel werken van bekende films en televisieseries, onder andere muziek uit Pirates of the Carribean, Gladiator en Band of Brothers. Ook worden er bekende popsongs gespeeld zoals Ob-la-di ob-la-da van de Beatles en natuur lijk echte marsen. Dit concert is voor de fanfare een belangrijke voorbereiding op het MeWa muziektoernooi van de gemeente Meerlo-Wanssum op vrijdag 12 mei. Al met al een leuk en zeer afwisselend repertoire om met plezier naar te komen luisteren. Blaaskapel De Sigboldhemer uit Swolgen vervolgt het concert om 12.30 uur in de foyer van de schouwburg. Zij bestaan uit negen personen en spelen veelal typische Tsjechische blaasmu ziek. Dit concert vormt voor De Sigboldhemer een voorbereiding op een concertreis naar Tsjechië. Zij treden dan op in het open luchtmuseum in Roznov en nemen deel aan een kapellenfesti val in Lide_ko. Mayka Weites, geboren in Tsjechië, neemt een belangrijk deel van de zangpartij en voor haar rekening, samen met Jan Jacobs. Wie meer wil weten kan kijken op www.sigboldhe- mer.nl. of www.fanfare-vrienden- kring.nl. Op donderdag 11 mei vanaf 20.00 uur is het de beurt aan Roué Verveer. Verveer is geboren in 1972 in Paramaribo in Surina me. In 1998 ontmoet hij de jon gens van FreshWagon (met onder meer Najib Amhali, Howard Komproe, Murth Mossel en Eric van Sauers) in Suriname. Hij wordt uitgedaagd deel te nemen aan een talentenjacht. Hij schrijft zich in en The FreshWagon ziet dat het goed is. In 1999 komt hij naar Nederland en wordt aange nomen door de Comedytrain. Dan wordt hij regelmatig gevraagd om voorprogramma's voor Jörgen Raymann te verzorgen en sinds dien is hij een bekende in het stand-up circuit. In 2002 brengt Roué Verveer zijn eerste theater programma: Uit het Niets en speelt hij op televisie de rol van Percy in de NPS Comedyserie Weltevreden op 10. Na Eigen Ver mogen is m.a.w. [met andere woorden] zijn eerste avondvullen de theatershow. Een aanrader: www.roueverveer.nl. In de tijd dat iedereen zich afvraagt of je wel mag zeggen wat je denkt, heeft Verveer besloten om zijn mond open te doen. De wereld blijft wel draaien, maar Verveer zet hem in zijn tweede avondvul lende show graag even stil. Hoe ziet onze maatschappij er op dit moment eigenlijk uit? Verveer woont inmiddels zes jaar in Nederland en heeft genoeg gezien om zijn conclusies te trekken. Hij heeft voor elk probleem een sim pele oplossing en omgekeerd. Met zijn kenmerkende charme pakt hij elk publiek in om het ver volgens met hilarische anekdotes te vermaken of te verwarren. Net als in zijn vorige show trakteert hij zijn publiek op scherpe impro visaties en een opmerkelijke visie en humor. Alleen nuMet Andere Woorden. Wie geïnteres seerd is in één van de bovenstaan de voorstellingen, of wil kijken wat Schouwburg Venray nog meer te bieden heeft dit seizoen, kan kijken op www.schouwburg- venray.nl. of telefonisch contact opnemen. De kassa is geopend op werkdagen tussen 10.00 en 15.00 uur en één uur voor aanvang van een voorstelling. Kaarten per e- mail reserveren op kassa@schouwburgvenray.nl In het hoofdgebouw van GGZ NML aan de Stationsweg in Ven ray vindt van 1 mei tot 31 juli een kleurrijke én eerste expositie plaats van werken van de hand van Merel van der Sande. Van der Sande is studente onderwijskun de aan de Radboud Universiteit in Nijmegen. In haar jeugd is ze begonnen met uiteenlopende creatieve hobby's, waarna ze in 2003 begon met schilderen. Sinds die tijd volgt ze lessen bij kunste nares Karin Torna. Van haar leer de ze verschillende technieken met verschillende materialen. De toepassing van deze materialen en technieken heeft ze zelf ont wikkeld. Zij werkt voornamelijk met acrylverf, vaak in combinatie De Locht In streekmuseum De Locht in Melderslo is op zondagmiddag 7 mei een ouderwetse scharensliep aan het werk. Voor de prijs van drie eurocent worden messen en scharen geslepen. Ook de korven- vlechter is aan het werk en er is een demonstratie modelbouw waarbij uitleg wordt gegeven over de bouw van miniatuur motoren en machines. Met het oog op de lente mogen de kinde ren lentevlinders maken. Op de bovenverdieping is de nieuwe expositie Glas in lood, schilderen met Licht te bezichtigen. Het museum is alle dagen geopend van 11.00 tot 17.00 uur. Groepen kunnen, na afspraak, ook op ande re tijden terecht. niet ontvangen? Bel 582877! met (was)krijt, inkt, ecoline, pot lood of houtskool. Tevens gebruikt ze regelmatig papier voor het maken van collages. Aanvankelijk werkte Van de Sande veel op papier, de laatste tijd vrijwel alleen nog op doek. Haar werken zijn niet toe te schrijven aan een bepaalde kunst stroming. Zelf typeert ze haar werk als abstract en modern. Inspiratie haalt merel uit zichzelf. In het schilderen kan ze haar beleving en gevoel goed kwijt. Als ze schildert denkt ze niet na. Ze voert uit wat in haar op komt en bekijkt daarna wat ze er mee kan. Hoewel ze geen aparte aan dacht aan het kleurgebruik geeft, is dit wel essentieel voor haar werken. De tentoonstelling is te bezichtigen tijdens kantooruren. Musical De Jackpot Basisschool De Stek voert op vrijdag 12 mei in De Wis in Cas- tenray de musical De Jackpot op. 's Morgens is er een voorstelling voor alle belangstellenden. De zaal gaat open om 9-45 uur en de musical start om 10.00 uur. 's Avonds is er een voorstelling voor ouders en broertjes en zusjes. De zaal gaat open om 18.30 uur en de musical start om 18.45 uur. Expositie In de hal van het kantoor van Wonen Venray wordt tot en met 30 juni een expositie met kunst werken van Anny Houben gehou den. De tentoonstelling is te bezoeken van maandag tot en met donderdag van 8.30 tot 17.00 uur en op vrijdag van 8.30 tot 12.30 uur Bibliotheek De bibliotheek aan huis service is er voor iedereen die in de gemeente Venray woont, graag van de bibliotheek gebruik wil maken, maar niet zelf naar de bibli otheek kan komen door ouder dom, ziekte of handicap en ook niemand heeft om deze taak over te nemen. Wie gebruik wil maken van deze dienst kan contact opne men met de bibliotheek via tel. (0478)581970. Er wordt een afspraak gemaakt voor een bezoek waarbij de mogelijkheden van de bibliotheek uitgelegd worden. De klant kan aangeven welke boeken men bij voorkeur leest. Hierbij kan gekozen worden uit het gehele assortiment van de bibliotheek. Eenmaal per vier weken vindt doorgaans een bezoek door een vrijwilliger plaats, die telkens andere boeken meeneemt. Voor de bibliotheek aan huis service wordt het normale abonnements tarief inclusief afkoop leengeld gerekend. Informatie over de tarie ven en uitleenvoorwaarden staan in de speciale folder, welke op aanvraag toegezonden wordt. Een overzicht van het aanbod van de bibliotheek is te vinden op de website www.obvenray.nl. Vrijdag 5 mei is de bibliotheek gesloten. Venray Muzikaal Totaal Het Venray Muzikaal Totaal staat gepland op vrijdag 23 en zaterdag 24 juni. Het is een feest voor en door Venrayse muzikan ten. Dit jaar is het twee dagen feest ter ere van het tienjarig jubi leum van Venray Muzikaal Totaal. Op vrijdagavond zijn de winkels geopend tot 23.00 uur, wat voor extra gezelligheid zorgt. Ook aan de jeugd is weer gedacht; voor de tiende achtereenvolgende keer staat op de Grote Markt het kin derpodium. Het kinderpodium verhuist dit jaar van de vrijdag avond naar de zaterdagmiddag! Inschrijfformulieren zijn via de basisscholen verspreid, maar men kan zich ook zelf opgeven. Ven ray Muzikaal Totaal is op zoek naar enthousiaste kinderen die kunnen zingen, een instrument bespelen, dansen, goochelen en noem het maar op. Dus, wie zin heeft om met een paar vrienden of vriendinnen op te treden op het kinderpodium, kan zich opge ven. Meer informatie is verkrijg baar via tel (0478)588682 of vraag het inschrijfformulier aan bij het secretariaat via info@venraymuzi- kaaltotaal.nl. In Broekhuizenvorst wordt in het weekeinde van 6 en 7 mei een kunst- en antiekbeurs gehouden. De beurs wordt gehouden in de monumentale boerderij van Wiel en Marly Geurts. Men kan dit week einde terecht voor een presentatie van boeiende regionale kunst tus sen karakteristieke meubels, ornamenten en antieke rariteiten, zowel in de buitenlucht alsook in de verschillende delen van dit gebouw. De werken die men hier tegenkomt zijn de kleurrijke schilderijen van Marga Kuypers, werk op papier en doek van Rob Franssen, herkenba re keramiek van Marrielle Franssen, bijzondere keramische objecten van Monique Brulls, fantasiebeelden van Roos Seuren, schilderijen in drieluik van Marjo van Beek, schilderijen en tekeningen van Justin Wolters en ten slotte de 'zakformaatkunst' van Aschwin Breur. Aange past op de kwaliteit van de beurs presenteert Wilbro boekhandel een collectie kunst- en antiekboeken. De beurs is beide dagen geopend van 10.00 tot 18.00 uur. De derde editie van het V-Kick Open in café 't Podium in Venray wordt gehouden op zaterdag 6 mei. Dit is tevens de laatste V- Kick van dit seizoen. Maar nieuwe bands hoeven niet te treuren want V-Kick biedt volgend sei zoen weer volop kansen om een keer op hét open podium van Venray te schitteren. Het enige wat een band daarvoor moet doen is een e-mail sturen naar live-muziek@v-kick.nl. Voor deze editie heeft V-Kick weer voldoen de inschrijvingen ontvangen om vier bands deze avond te laten spelen. Dit zijn Girl Friday, (D)isconnected, No Cause For Concert en Damage. De avond wordt geopend door Girl Friday, een pop/rock coverband uit de omgeving Veldhoven. Vervolgens is het de beurt aan (Disconnec ted. (Disconnected is een jonge pop/rock coverband bestaande uit vier jongens en een meisje. De leeftijden variëren tussen de veer tien en negentien jaar en ze zijn afkomstig uit Venray, Merselo en Meerlo. Ze spelen nu ongeveer een jaar in de huidige bezetting, maar hebben in vorige bezettin gen al ongeveer drie jaar ervaring. Het repertoire van de band bestaat uit covers van diverse artiesten en bands van de jaren '70 tot nu. De covers die ze spe len zijn onder andere van: The Red Hot Chilli Peppers, Oasis, Katrina and the Waves, Brian Adams, Anouk, Lucie Silvas, Survi vor en Avril Lavigne. Podiumerva ring werd tot nu toe opgedaan op verschillende kermissen en fees ten. Band nummer drie deze avond is No Cause For Concern, een expirimentele popband. Dit blijkt wel uit het gebruik van mondharmonica, medlodica en jembé. Instrumenten die men niet direct verbindt met een band die popmuziek maakt. De band bestaat in haar huidige bezetting sinds 2005. Grote voorbeelden voor No Cause For Concern zijn Damien Rice, Porcupine Tree en Elliott Smith. Afsluiter Damage is een zeskoppige formatie uit Veld hoven. De leden van de band, waaronder twee zangeressen, zijn allen in de leeftijd van om en nabij de twintig jaar. Damage speelt rockcovers van onder andere Anouk, Intwine en K's Choice. Tot dusverre heeft de band qua optredens vooral thuiswedstrij den gespeeld. Met hun eerste optreden in Venray proberen ze hun bereik wat dat betreft flink te vergroten. Museum De Peelstreek heeft de deuren weer geopend voor bezoekers die eens rustig 'groot- moederstijd' willen beleven. Aller lei machines gereedschappen en gebruiksvoorwerpen rondom de boerderij tussen 1900 en I960 lig gen op een overzichtelijke manier uitgestald. Het zijn allen voorwer pen die een halve eeuw geleden nog in deze streek voorkwamen. Men kan er zien hoe onze voorou ders leefden en werkten in een tijd dat er nog geen tractoren waren en geen mestinjectoren of maiskneuzers over de akkers reden. De werkzaamheden wer den met de hand gedaan. Tijd en de inzet van menskracht speelde nog géén rol van betekenis. Er was géén televisie, telefoon en vaak ook geen elektriciteit en het fornuis werd nog met hout of kolen gestookt. In museum De Peelstreek hangt een sfeer van begin 1900 en worden leven en werken in de eerste helft van de vorige eeuw duidelijk naar voren gebracht. Dit compacte en over zichtelijk ingerichte museum is zeker een bezoek waard voor allen die het leven in het begin van de vorige eeuw in de Peel eens willen bekijken. Voor een familiedag, buurt - of personeels feest is dit museum ook uitermate geschikt. Ook voor kleinere gezel schappen staan deskundige gid sen klaar. Museum De Peelstreek is bereikbaar via tel. (0478)541765/542083 of 06- 53132288. Men kan schriftelijk een verzoek indienen. Het corre spondentieadres is Museum De Peelstreek, Ysselsteynseweg 76, 5813 BM in Ysselsteyn. Het adres van het museum is Ysselsteynse weg 113, 5813 BL in Ysselsteyn. Jongerenstichting V-Kick in Venray geeft op zondag 28 mei Venrayse jongeren de kans geven hun ski- of snowboardtalent te ver groten. V-Kick gaat deze dag namelijk naar Snowworld in Land graaf. Er zijn enkele ervaren snow- boarders en skiërs aanwezig. Snowworld in Landgraaf is een van de grootste indoor skibanen van Europa en staat hoog aange schreven als indoorpiste. Elk jaar wordt hier de Nokia FIS World Cup indoor slalom voor snow- boarders en skiërs gehouden. Snowworld Landgraaf heeft de beschikking over een 520 meter lange baan die verdeeld is in drie aparte pistes. De linker piste is bovenaan zwart en gaat dan over naar een rode piste. Dit is voor de wat betere skiërs en boarders. De middelste piste bestaat uit een fun-park met enkele schansen en rails waarop de stunters onder ons hun capriolen uit kunnen halen. Ook voor de minder professionele uitslovers is er de mogelijkheid om te springen, want die week zal er ook gebruik gemaakt kunnen worden van de airbag. Dit is een groot luchtkussen achter een hoge schans waarop men zich gewoon kan laten vallen. De rech terbaan is een blauwe piste waar bij men bovenaan of halverwege kan beginnen. Verder is er nog een oefenpiste van ongeveer hon derd meter. Snowworld Landgraaf beschikt over vier sleepliften, één lopende band en een stoeltjeslift. Het programma deze dag ziet er als volgt uit: Om 9-00 vertrekt de bus vanaf het parkeerterrein bij sporthal De Wetteling in Venray. Om ongeveer 11.00 uur is de aan komst in Landgraaf en om 11.30 uur kan men zich om gaan kleden. Rond de klok van 12.00 gaat het dan richting de piste en kan er naar hartelust gesnowboard of geskied worden. Om 19.00 uur is de barbecue warm. Rond 21.00 uur vertrekt de bus weer richting Venray en rond de klok van 22.30 uur is men weer terug zijn bij sporthal De Wetteling. Zorg dat je waterafstotende kleding en droge kleding. Ook is er de mogelijkheid een eigen snowboard of ski's mee te nemen. Neem hiervoor contact op met Frank Koenen via tel. 06- 13074186. Opgeven kan door voor 20 mei een e-mail te sturen naar skitrip@v-kick.nl. Informatie staat op www.v-kick.nl. In galerie De Lochting is op de lopende expositie naast schilderij en en keramiek een bijzondere vorm van sieraden te bewonderen; vilten sjaals en vilten kralen/hals snoeren in grote kleurvariatie, gemaakt door Nelly de Mulder. Het wolvilten is een van de oudste vor men van textiel maken.Uit gevon den viltresten in grafheuvels in Siberië is af te leiden dat vilt een paar duizend jaar voor Christus al in gebruik was.Centraal-Azië wordt gezien als het land waar het vilten zijn oorsprong heeft. Een deel van de bevolking leeft daar ook nog in vilten tenten en hult zich in gevilte kleding en dekens. Vilten is het in elkaar grijpen van wolvezels door middel van zeep, warmte en wrijving. Vooral door kunstenaars en interieurdesigners wordt het vilten de laatste jaren opnieuw toegepast in allerlei pro ducten zoals kleding, tapijten, schoenen, sieraden en sjaals. Ook op scholen wordt het vilten steeds vaker opgenomen in leerplannen. Om vilt te maken is geen voorken nis nodig en het vilten kan beoe fend worden door mensen van nagenoeg alle leeftijden. Het is bij zonder om deze sieraden te zien, te voelen en te dragen. De vilten sieraden en sjaals zijn in allerlei kleurencombinaties gemaakt en kunnen ook besteld worden. Ook houdt de kunstenares workshops waarin men een eigen sieraad kunt maken. In het kader van de tentoonstel lingsreeks Toys Are Us in het Oda park in Venray staat tot en met 5 juni de installatie The Garden Centre Of Gethsemane van de Londense kunstenaars Mally Mal- linson en Shaun Doyle centraal. Doyle en Mallinson hebben twee jaar geleden de beslissing geno men hun krachten te bundelen en hun gekte te combineren in een gezamenlijke zoektocht door het Never-Neverland van religie en kunst. Dat kerk en vrijetijdsindus- trie gebruik maken van vergelijk bare mechanismen is een state ment van Mallinson en Doyle. Tijdens de voorstelling ziet men De Hof van Olijven, Christelijk ijk- punt van contemplatieve twijfel vormgegeven als een religieus themapark. Dit tuincentrum dat meer lijkt op een vreemde schroothoop symboliseert de Hof van Olijven, met de titel The Gar den Centre of Gethsemane. Reli gie verpakt als entertainment voor de massa. Dit themapark in Madurodam formaat, bevindt zich op een met Perzische tapijten en plastic vloerzeil bekleed heuvel achtig teletubbielandschap. Blik vangers in deze groteske installa tie is de kruisiging van Jezus, een caravan met lekke banden in de vorm van een schedel met hallu cinogenen paddenstoelen op het dak en een fontein van de gekrui sigde Christus, bij wie het bloed als limonade uit de ogen spuit. De meeste attributen in The Garden Centre of Gethsemane zijn gemaakt van polystyreen zo ook de gemutste monniken van wie er eentje als boetedoening een cruci fix zit te breien. Een collega boe tedoener is zijn puntmuts aan het strijken terwijl hij de pij nog aan heeft. De boetevierende geestelij ken doen denken aan de zondaars uit de Hel van Dante, waar de penitenties de meest bizarre vor men aannemen. Andere opvallen de verschijningsvormen in deze installatie zijn twee mobiele toilet ten met roostervensters van een biechtstoel en verder de pausmo biel, zonder wielen, de assen op bakstenen. Binnen zetelt wijlen paus Johannes Paulus II, met een hoofd in de vorm van een boeren kool. Mallinson en Doyle hebben deelgenomen aan tal van interna tionale tentoonstellingen in Lon den en New York. De installatie JFC Bible Burgers van Mallinson, die in 2004 te zien was in het Odapark, is inmiddels aangekocht door de spraakmakende kunstver zamelaar Charles Saatchi in Lon den. Het Odapark is dagelijks open van 11.00 tot 17.00 uur met uitzondering van de maandag. Tweede Pinksterdag is het Oda park wel geopend, www.oda park. nl De Commissie Ouderenhuisves ting heeft in het kader van de lan delijke campagne met betrekking tot valpreventie de beschikking gekregen over een speciale ten toonstelling voor 50-plussers. Vanaf 9 mei tot en met 19 mei staat deze voor senioren bedoelde tentoonstelling met als thema val preventie, opgesteld in De Kemp haan in Venray. Deze tentoonstel ling met de naam Het zesde zintuig, heeft als thema het voorkómen van ongelukken in en om de woning. De expositie heeft als doel de bezoekers te confron teren met hun eigen zintuiglijke tekortkomingen, waardoor onge lukken in huis kunnen ontstaan. Ook in de media, op de radio en televisie wordt hieraan extra aan dacht gegeven. Naarmate men ouder wordt neemt de kwaliteit van de zintuigen af, maar gelukkig beschikt men nog over een extra vermogen: het verstand. De ten toonstelling presenteert het ver stand dan ook als een aanvullend - zesde - zintuig en laat de bezoeker zelf tot de conclusie komen dat dit nog veel te weinig wordt benut. Men kan op deze expositie de zin tuigen zelf op ludieke manier tes ten. De testen van ogen, oren, reukvermogen en evenwicht zijn aangevuld met testjes op het gebied van reflexen en vinding rijkheid. De tentoonstelling geeft niet alleen het probleem van de verminderde werking van één of meerdere zintuigen aan, maar komt bovendien met oplossingen. Ook zijn er brochures om mee te nemen en thuis in alle rust nog eens te bestuderen. De opening stijden zijn dagelijks van 9-00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 17.00 uur. Er zijn tijdens de gehele periode vrijwilligers van de com missie ouderenhuisvesting, de ANBO en KBO in de Kemphaan aanwezig om bezoekers te bege leiden en te informeren. Voor nadere informatie kan men con tact opnemen met het secretariaat van de commissie ouderenhuis vesting, de heer J. van Roy via tel. (0478)583240) of e-mail wmutsa- ers@wanadoo.nl. Expositie Annet van de Ven In het Oude Kerkje in Middel- beers is in het weekeinde van 13 en 14 mei een expositie te bezich tigen van schilderijen en sculptu ren van de exposanten: Annet van de Ven uit Castenray, Mieke van de Beuken (Meterik), Ineke Vos- termans (Venlo) en Jeanne Tac- ken (Meterik). Drie van deze dames schilderen en een maakt sculpturen. De volgende technie ken zijn te zien; aquarel, acryl en gemengde technieken. Het werk is kleurrijk en veelzijdig. De kleur combinaties en de passie voor het schilderen zijn de moeite waard om te bekijken en de sculpturen complimenteren het geheel. Het entreegeld wordt geheel besteed aan het onderhoud en behoud van het Oude Kerkje dat gelegen is aan de Willibrordstraat 25 in Middelbeers. Boekrecensie in Peel en Maas Economische huurmoorde naars (EHM's) zijn dikbetaalde professionals die landen over de hele wereld miljarden dol lars afhandig maken. Ze zor gen ervoor dat geld van de Wereldbank en ontwikkelings hulporganisaties verdwijnt in de safes van grote onderne mingen en de zakken van een paar rijke families. Ze bedie nen zich daarbij van instru menten als valse financiële rapporten, gemanipuleerde verkiezingen, steekpennin gen, afpersing, seks en moord. In deze wereldwijde bestseller, die leest als een waargebeurde John Le Carré, leidt John Perkins, die zelf veertig jaar lang underco ver opereerde als economisch huurmoordenaar, de lezer binnen in een schier onvoorstelbare wereld van internationale intriges en corruptie. Als EHM was hij betrokken bij of getuige van enke le van de meest dramatische gebeurtenissen in de moderne geschiedenis, waaronder de Saoe- di-Arabische witwasdeal, de val van de sjah van Perzië en de dood van de Panamese president Omar Torrijos. Als Perkins als EHM niet in zijn opzet slaagde, maakten John Perkins huurmoordenaars van een ander type, de jakhalzen van de CIA, hun opwachting... John Perkings (1946) was eco nomisch huurmoordenaar (EHM) en directeur van het succesvolle alternatieve-energiebedrijf IPS. Hij is auteur en richtte diverse voor aanstaande non-profltorganisaties op, zoals Dream Change. Bekentenissen van een econo mische huurmoordenaar is te koop bij boekhandel Van den Munckhof. Prijs: 18,95 euro. Roué Verveer (foto: PJG Design Bekentenissen van een economisthe huurmoordenaar Wim Helsen en Roué Verveer in schouwburg vrijdag tussen 9.00-17.00 uur Kunst Cultuur

Peel en Maas | 2006 | | pagina 21