Loodsverkoop! 1|spetters DeMKB bts totaalbouw automatiseerder ivoor dé specialist tegels,, sanitair en Swolgense familie Lenssen keert teruq En verder: Oostrum op drempel kampioenschap Mia Jansen stopt met sigarenzaak IRÜHL HAEGENS H Bandoetere Mia PEEL EN MAAS Honderdzevenentwintigste jaargang - week 18 - donderdag 4 mei 2006 Nieuws uit Meerlo-Wanssum 13-14 Kunst Cultuur 21-23 Gemeentelijke mededelingen 19-20 Sport 25-28 Kerkelijke diensten 30 Julianasingel 7 WEBSDESIGN Maatwerk op Internet .nl Alles moet wegü! Tegen sterk gereduceerde prijzen!!! HAIRKAPPERS 14 PRIJZEN OP LIMBURG-BOKAAL groot in jonge mode voor hem en haar Grotestraat 33 5801 BE Venray 0478-586386 Ook vorige week vrijdag zitten wachten totdat iemand kwam om u mee te lokken naar het gemeentehuis? En weer tever geefs gewacht? Lees dan deze week de gemeentepagina's nog eens extra aandachtig door. Dan ziet u meteen hoe u het volgend jaar moet aanpakken en hoeveel kans u maakt om lid, ridder of zelfs officier te worden. Onze Jos werd zelf dit jaar ook verrast. Als je 25 jaar burgemees ter bent, dan mag dat ook wel een keer. Alleen al voor al die lin tjes die hij in al die jaren zelf heeft uitgereikt en waarmee hij talloze Venraynaren en Nootdorpers gelukkig maakte. Maar ook voor al zijn andere acti viteiten die hij deed of nog doet, naast het burgemeesterschap. Jos: het is je gegund. Hannes heeft vrijdag overigens niet zitten wachten. Om de sim pele reden dat Hannes gewoon iedere week zijn werk doet en daar door zijn baas ook goed voor betaald krijgt. Dan verdien je geen lintje, dan ben je gewoon bezig met de kost verdienen. Daarom zal Mia ook geen lintje krijgen. Mia? Jawel, Mia van de staatsloten en van de lekkere sigaren. Mia stopt er volgende week mee. Gelukkig blijft het gezellige winkeltje behouden en verliest Venray niet weer een aar dige zaak. Maar Mia heeft al genoeg loftuitingen ondergaan. Maar liefst acht keer in de laatste tien jaar het beste verkooppunt van staatsloten in Limburg. Mensen uit Lriesland rijden zelfs via Venray om, om een staatslot bij Mia te kopen. Dat bracht Mia onder de groten der Nederlanders. Op de foto met Arnold Vanderleijde, Mare Klein- Essink, Chantal Janzen en jawel, Lransje Bauer. Da's nie niks. Houdt niet in dat Mia geen lintje heeft verdiend, want als kleine zelfstandige heeft ze jarenlang de kar voor het Venrayse winkelcen trum getrokken. Wie kent de bra derieën niet meer? Of de franse dag of het lustrumfeest, samen met De Bleek? Mia was een van de grote organisatoren. Nu trek ken anderen de kar. Misschien dat er iemand is die, na het lezen van de gemeentepagina, Mia vol gend jaar wil voordragen. Je weet maar nooit. Hannes Verdachte moord blijft ontkennen "Of mijn cliënt verbaasd is dat hij is opgepakt voor de moord op zijn vrouw?" Advocaat G. Lina haalt even adem. "Verbaasd? Dat is wel heel sterk eufemistisch uitge drukt. Mijn cliënt ontkent ten stelligste dat hij iets met de moord van doen heeft gehad. Dus u kunt zich wel voorstel len dat hij meer dan verbaasd is." En dat is ook het enige wat de Venlose advocaat kwijt wil over de gemoedstoestand van de 35-jarige echtgenoot van K. Engels-Cremers. "Het is niet in het belang van mijn cliënt dat ik daar iets over vertel." De Venrayse vrouw werd woensdagavond 15 maart ver moord aangetroffen door haar man. De 35-jarige echtgenoot werd enkele dagen later als ver dachte opgepakt. Hij zat ruim drie weken in beperking. Die beper king is inmiddels opgeheven. De Venraynaar moet woensdag 28 juni voor de rechtbank verschij nen. Advocaat Lina verwacht dat het die dag om een pro forma zit ting handelt. Dat betekent dat de zaak niet inhoudelijk wordt behandeld. Eén van de mogelijke redenen waarom de zaak niet inhoudelijk zou kunnen worden behandeld, is omdat de dubbel- rapportage nog niet is afgerond. Het Openbaar Ministerie (OM) heeft een dubbelrapportage aan gevraagd. Dat houdt in dat de ver dachte zowel psychiatrisch als psychologisch wordt onderzocht. "Ik heb me daar niet tegen ver zet", geeft Lina aan. "Ik denk dat een dubbelrapportage wel eens zinvol zou kunnen zijn." De uitkomst van het technisch onderzoek is de advocaat nog niet bekend. "Ik weet ook niet of de resultaten al bekend zijn. Ik ken ze in ieder geval niet." De Venrayse verdachte blijft ontkennen dat hij zijn vrouw om het leven heeft gebracht. Lina: "Hij is die avond op een bepaald tijdstip van huis gegaan. Toen hij terugkwam, heeft hij zijn vrouw thuis dood aangetroffen. Hij zegt dat hij in de tussenliggende perio de niet thuis is geweest. In die tijdsspanne is zijn echtgenote overleden. Mijn cliënt ontkent dat hij haar heeft vermoord." niet ontvangen? Bel 582877! xt4CElQ Ons nieuwe adres Schoolstraat 5 a. j Gemeente Meerlo-Wanssum wil opslagterrein Geelen Beton legaliseren De gemeente Meerlo- Wanssum wil het opslagter rein van Geelen Beton aan de westzijde van de Geijsterseweg in Wanssum legaliseren door de bestem ming agrarisch te veranderen in industrie. Geelen Beton liet de gemeente weten het opslagterrein om economi sche redenen niet meer te kunnen missen. Buurman Jan Beterams, die aan de Geijsterseweg woont en al jaren bezwaar maakt tegen onder meer de (geluids)over- last die de heftrucks en vrachtwagens veroorzaken, is het niet eens met het besluit van de gemeente. "De overlast wordt steeds erger. Ik ga zeker bezwaar aantekenen", verklaart hij dinsdagavond. Geelen Beton kreeg in het ver leden van de gemeente tijdelijke vergunningen voor de opslag van betonmaterialen. Het bedrijf wil de stukken grond nu permanent blijven gebruiken als opslagter rein voor goederen en verzocht de gemeente om de situatie te legaliseren door het ter plaatse geldende bestemmingsplan aan te passen. Het college wil mee werken aan de plannen omdat ze volgens B en W passen in de toe komstige ontwikkeling en uit breiding van zowel de haven zelf als het industriegebied rond de haven. Volgens het college is er geen enkele reden om niet mee te werken aan het verzoek van Geelen Beton, omdat daarmee ingesprongen wordt op de toe komstige situatie. Het college volgt met het besluit het spoor van de gemeen teraad, die onlangs koos voor behoud en ontwikkeling van de industrie- en jachthaven van Wanssum. Hij vindt de haven van groot belang voor de economie en werkgelegenheid van de gemeente en de regio Venray. De raad denkt dat de haven de komende twintig jaar geleidelijk blijft groeien en een voorname rol blijft spelen als scharnierpunt tussen onder meer de haven in Rotterdam, de bedrijven in de regio Venray en de afzetmarkt in Duitsland. NIEUWE WANSSUM De keus voor de haven wil niet zeggen dat Het Nieuwe Wanssum meteen uit de ijskast wordt gehaald. Dat ambitieuze plan bestond uit de bouw van negentig woningen rond de jachthaven, de uitbreiding van de industriehaven en het bedrijven terrein met 9,5 hectare en de aanleg van een rondweg. Nadat het plan te duur was gebleken, werd het vorig jaar 'op de plank gelegd'. In het kader van het CDA-plan om de Maas te beveili gen tegen hoogwater, waarbij een oude Maasarm tussen Ooijen en Wanssum hergebruikt zou worden, zou het echter mogelijk zijn het megaproject alsnog uit te voeren. Los van het feit of dat plan uitgevoerd wordt, heeft de gemeenteraad de principebeslis sing gemaakt dat de ontwikke ling van de haven van belang is. De raad gaf wel aan dat kritisch gekeken moet worden naar de overlast die de haven veroor zaakt. Steeds moet de gemeente oog houden voor het evenwicht tussen werkgelegenheid en leef baarheid. En die leefbaarheid komt door de werkzaamheden op het opslagterrein van Geelen Beton in gevaar, vindt buurman Jan Beterams al jaren. In het verleden kwam hij al in het geweer tegen de tijdelijke vergunningen die de gemeente verleende aan Geelen Beton en ook nu zal hij bezwaar aantekenen tegen het besluit van B en W. Hij heeft de buik vol van de geluidsoverlast die veroor zaakt wordt door de heftrucks van het bedrijf en vrachtwagens die de hele dag door spullen laden en lossen. Hij vindt verder dat de opslagplaats zijn uitzicht en zijn woongenot aantast. "En natuurlijk wordt ons huis minder waard. Want wie wil er nu in een woning wonen met zo'n uitzicht? Je ziet alleen maar beton. Het is vreemd: de situatie zou vijf jaar gedoogd worden, we zijn door de bezwarencommissie in het gelijk gesteld, maar de overlast blijft. En dreigt nu zelfs erger te worden." BEZWAREN De gemeente is op de hoogte van de bezwaren van Beterams. Maar een woordvoerder laat weten dat het al langer de bedoe ling was om de bestemming van het gebied te veranderen, voor uitlopend op de toekomstige ont wikkeling van het haven. Het risico van planschade wil het college afdekken door de kosten van de planherziening en eventuele planschadeclaims voor rekening te laten komen van Geelen Beton. Man dood gevonden De politie heeft vrijdagmid dag onderzoek verricht naar de doodsoorzaak van een man die in een bovenwoning aan de Grotestraat werd aange troffen. Omstreeks 15.40 uur kreeg de politie de melding over een dode in een woning. Uit het eerste onderzoek ter plaatse werd niet direct duidelijk hoe de 37-jarige Pie ter Kroef gestorven was. Een kennis van het slachtoffer trof hem die middag dood in zijn woning aan en alarmeerde de politie. Een forensisch arts en de technische recherche startten het onderzoek, waaruit bleek dat de man zich na een avondje stappen moet hebben verwond aan een ruit van zijn woning, waarna hij aan die verwonding is overleden. Kroef is woensdag begraven. Afscheidsreceptie Jan Driessen levert 5670 euro op De 26 meter hoge spits van de kerktoren van de St. Petrus' Bandenkerk kan in het licht gezet worden! Oud-wethouder en oud-loco-burgemeester Jan Driessen overhandigde woensdagmorgen in een stra lend zonnetje een cheque ter waarde van 5670 euro aan deken Harrie Smeets (foto links), als voorzitter van het kerkbestuur van de St. Petrus' Bandenkerk. Na bijna 25 jaar gemeentepoli tiek, waarvan ruim vijftien jaar als CDA-wethouder, stopte Jan Driessen onlangs met zijn bijdrage aan het besturen van de gemeente Venray. "Ik wilde Venray een cadeau geven en mijn wens was om de torenspits van de St. Petrus' Bandenkerk in het licht te zetten. Daarom heb ik mijn gasten tijdens mijn afscheidsreceptie gevraagd om, als ze iets wilden schenken, dat te doen in de vomt van een bijdrage om dit mooie project mede te realiseren. Het leek me een passend afscheidsca deau." De 86 meter hoge kerkto ren staat momenteel op vrijdag avond, zaterdagavond en zondagavond in het licht, met uit zondering van de spits. Daar komt nu verandering in. Want voor de herfst begint, wordt de spits op de meest moderne wijze verlicht. "Ik hoop zeven dagen per week, maar die beslissing laat ik natuur lijk aan het kerkbestuur over", vertelde Driessen, die begin jaren tachtig een van de initiatiefne mers was van de torenbeklimmin gen in de kerk. "Het mooiste zou volgens mij zijn als de gehele toren inclusief de spits wordt ver licht. Vooral in de donkere herfst- en winterdagen zou dat bijdragen aan de sfeer op de pleinen in het centrum van Venray." Motorrijder gewond Vrijdagmorgen is op de Stevenbeekseweg in Sint Anthonis een 48-jarige motorrij der uit Venray gewond geraakt. Hij is voor behandeling overge bracht naar het Maasziekenhuis in Boxmeer. De motorrijder botste in de flank van een personenauto die werd bestuurd door een 55- jarige man uit Sint Anthonis, die op genoemde weg keerde en daarbij kennelijk de motorrijder over het hoofd heeft gezien. bouw tegels sanitair TEGELS SANITAIR TEGELWERKEN Tegels, Sanitair en Tegelwerken Rongen is leverancier van een uitgebreide collectie topmerken. Bezoek onze showroom en laat u vakkundig adviseren. Keizersveld 22 Venray Tel.: (0478) 55 04 10 www. rongen vof.nl MAAS EN Venray JlsKr Boxmeer Nuenén' jSi V Beekweg 52 5815 CN Venray - Merselo T (0478) 54 63 39 E info@ketitenvanloon.nl (Alléén op vrijdag 5 mei van 9-21 uur en op zaterdag 6 mei van 9-17 uur) Kloosterstraat 18 5844 AN Stevensbeek tel.(0485)381742 www.btstotaalbouw.nl mi[\ KAPPERS VENRAY Grote Markt 21tel. (0478) 516708 Bedrijfsautomatisering b.v. Keizersveld 25 5803 AM Venray tel. 0478-585457 email: info@jds.nl www.jds.nl Accountants Belastingadviseurs Managementconsultants Automatiseringsadviseurs Noorderhof 8, Postbus 68, 5800 AB Venray telefoon (0478) 58 43 33, fax (0478) 58 46 24 e-mail: info@rhmweb.nl; internet: www.rhmweb.nl vrijdag tussen 9.00-17.00 uur 's maandags gesloten Buurman: "De overlast wordt steeds erger" licht! Torenspits in het Ontvangst, diner, receptie en feestavond; allemaal onder één dak. En....de huwelijksnacht in een superromantische bruidssuite krijg je er gratis bij! Natuurlijk alles voor heel aantrekkelij ke prijzen. Meer weten? Bel voor een informatie pakket (of een vrijblijvende afspraak). Hotel Asteria Venray, Maasheseweg 80a Venray Tel. 0478-511466 Verkoop van restantpartijen wand- en vloertegels, showroom modellen sanitair w.o. toiletten, was tafels, badmeubelen, douche-bak ken, baden, douchecabines, designradiatoren, accessoires, enz.

Peel en Maas | 2006 | | pagina 1