Praktijk klassieke homeopathie Promsconcert Leunen aan de horizon Moederdag ontbijt voor het goede doel Moederdagactie Electropoint Ben van Dijk Het wordt tijd voor een pannenkoek Fonds Ouderenhulp steunt Hospice Zenit Technische groothandel Probin Verhaeg Passi Flora TUINONTWERP, TUINAANLEG, TUINONDERHOUD PEEL EN MAAS GERT JAN REIJNDERS 06-20 43 99 57 www.passiflorahoveniers.nl Oirlo kent sinds april een prak tijk voor klassieke homeopathie. De praktijk is opgestart door Marij Camps, nadat zij vorig jaar een opleiding voor Klassieke Homeopathie in Eindhoven heeft afgerond. Het aantrekkelijke van de klassieke homeopathie is dat niet alleen één klacht bekeken wordt, maar het totaal van klach ten en de individuele persoonlijk heid. "Het is een geneeswijze, waarvan de mogelijkheden nog veelal onbekend zijn bij het grote re publiek", volgens Camps. "Dit komt door dat de klassieke home opathie veel deskundigheid, nauwgezetheid, doorzettingsver mogen en ervaring vereist. Ikzelf ben nu enkele maanden werk zaam onder begeleiding van een zeer ervaren homeopaat, maar reeds nu zie ik regelmatig dat chronische klachten sterk kunnen verminderen of zelfs verdwijnen na toediening van het juiste homeopathische middel". De ver bouwing van de voormalige gara ge bij Camps woning is inmiddels afgerond en hierdoor is een prak tijkruimte ontstaan. Deze heeft een aparte toegang en bestaat uit een wachtruimte, aparte toilet voorziening en een spreekkamer. De eigentijdse en rustige inrich ting heeft een prettige uitstraling. Na een visitatie van de Nederlanse Vereniging voor Klassieke Homeopaten (NVKH), voldoet Camps in alle opzichten aan de eisen en is zij inmiddels officieel bij deze vereniging geregistreerd. De meeste zorgverzekeraars ver goeden de behandeling van homeopaten die bij deze vereni ging zij aangesloten via de aanvul lende pakketten. Met klassieke homeopathie worden zeer uiteen lopende klachten behandeld. Meestal wordt het toegepast bij al langer bestaande chronische klachten. Denk hierbij bijvoor beeld aan huidproblemen, astma tische aandoeningen, hoofdpijn en migraine, reumatische aandoe ningen, vermoeidheid, menstru atiestoornissen, angsten, traumati sche ervaringen, concentratiestoornissen etc.. Maar het kan ook toegepast wor den bij acute klachten zoals bij voorbeeld ongevallen, allergische reacties, ontstekingen etc. Homeopathie kan zowel bij kinde ren, volwassenen als ook bij oude ren worden gebruikt. In veel situ aties kan het ook ondersteunend werken bij reguliere behandelin gen. De behandeling vindt meest al plaats na afspraak. Het eerste consult duurt circa één uur. Dit komt doordat niet alleen navraag wordt gedaan naar de klacht waarvoor men komt, maar ook andere klachten, voedingsge woonten, ziekten in de familie, het medicijngebruik, de omstan digheden die het klachtenpatroon beïnvloeden, wat is er gebeurd en welke veranderingen zijn er geweest en ook wie is men? Want geen mens is hetzelfde. Niet die ene klacht staat centraal maar de patiënt. "Op basis van deze infor matie zoekt Camps vervolgens een homeopatisch geneesmiddel voor de patiënt. Dit geneesmiddel is in staat de oorzaak van de klach ten aan te pakken. Daardoor sti muleert en versterkt het ook het zelfgenezend vermogen van het lichaam en kunnen klachten (geleidelijk) verdwijnen. Een homeopatisch geneesmiddel bestaat altijd uit korreltjes die in droge vorm of opgelost worden ingenomen. Het middel is afkom stig van plantaardig of dierlijk materiaal of van mineralen. Een vervolgconsult vindt meestal na circa 4 tot 6 weken plaats. Hierbij wordt zorgvuldig gekeken naar de reactie van het lichaam op het homeopatische geneesmiddel. Aan de hand hiervan beoordeelt Camps vervolgens of een nieuw middel noodzakelijk is. Soms zal tijdens dit consult blijken dat al langer bestaande klachten na de éénmalige inname van de korrel tjes al verdwenen zijn. Afhankelijk van de duur en de diepte van de aandoeningen kun nen ook meerdere middelen noodzakelijk zijn. Voor informatie of afspraken, tel. (0478)571484. Muzikale happening voor iedereen op 30 september Grote gebeurtenissen wer pen hun schaduw vooruit, zo luidt het gezegde, en dat geldt ook voor het grootse Promsconcert dat op zaterdag 30 september in Leunen wordt gehouden. Harmonie St. Catharina Leunen-Veulen- Heide kreeg de smaak van 'Night of the Proms' te pakken in het beroemde jaar 2000. Met duizend bezoekers in een voormalige disco werd het zo'n ontzettende happening dat het concert bij veel men sen in het geheugen bleef han gen. Dat het zes jaar moest duren voordat er weer een 'Proms' gaat plaatsvinden, heeft onder meer te maken met de dirigentenwisse ling en de deelname aan het bondsconcours. Het bleek echter dat er langza merhand steeds meer stemmen vanuit met name de harmonie opgingen om de zaak weer op te pakken. Bovendien was de har monie in 2005 85 jaar oud en bestaat de drumband dit jaar 50 jaar. Harmonievoorzitter Ger Claassens legt uit dat veel activi teiten binnen een harmonie uit vaste 'verplichtingen' bestaan, zoals bijvoorbeeld het brengen van serenades, het deelnemen aan de concoursen om op niveau te blijven, het deelnemen aan het défilé met de wandelvierdaagse en de carnavalsoptocht in zowel Leunen als Venray, het organise ren van het solistenconcours in federatief verband, het optreden bij de dodenherdenking enzo voort. Er is dus an en toe de behoefte om iets anders te doen. "De Proms is geen verplichting, het concert is juist heel leuk", licht Ger Claassens toe, "en het is een mooie prikkel voor de muzi kanten, en tevens een stimulans voor extra oefendagen. Natuurlijk willen we de inwoners van de dorpen een prettige muzikale avond geven, maar we willen de uitstraling van de Proms ook gebruiken om nieuwe leden te werven. Een derde doel van deze bijzondere muzikale opzet is het benadrukken van het belang van de harmonie voor de gemeen schap: de mensen moeten ook weten waarom deze drie plaatsen samen een harmonie hebben." Toen de geluiden vanuit de muzikanten steeds sterker wer den, 'dit moeten we nog een keer doen', werd in maart vorig jaar de eerste voorbereidende vergade ring gehouden. Daaruit ontston den drie commissies voor het pro gramma, de locatie, de techniek en voor pr en sponsoring. BREED PROGRAMMA Het concert moet financieel wel heel goed geregeld worden, want 1300 mensen in een nieuwe loods, een harmonie, drumband, een combo, een koor, een dans groep en plaatselijke solisten, waar laat je ze allemaal? En hoe bouw je een loods om tot con certzaal? En wat te denken van de kwaliteit van het gebodene? De dirigent wil geen concessies doen aan kwaliteit, licht, geluid en entourage (en gelijk heeft hij) en de voorzitter wil ook nog graag geld overhouden. Een hele finan ciële klus kortom. Ger Claassens: "Er is een uitgebreid sponsorplan opgezet en we zijn al volop bezig met een aantal sponsoren uit de drie dorpen." In september vorig jaar begon de harmonie met het oefenen van de ongeveer 25 uit te voeren stuk ken. De programmacommissie heeft inmiddels ook al een keur aan lokale en regionale artiesten weten te strikken. Ook een groot koor heeft zijn medewerking toe gezegd en met zijn deelname is de organisatie heel blij. "Op het pro gramma staan dus wel wat verras singen", concludeert Claassens, "er zijn ook prachtige nummers uitgezocht. Het is een mix van klassiek en modern. In principe doen we verder alles met eigen mensen en eigen muzikanten, zodat het een muzikale prestatie is van onze eigen harmonie St. Catharina." In de tijd die er nog is tot 30 september zullen de leden van harmonie St. Catharina Leunen - Veulen - Heide naast de reguliere repetities nog zeker tien keer extra oefenen. Nu blijkt al dat er bijna geen uitvallers zijn bij de repetities, en dat er de laatste tijd ook geen mensen hun lidmaat schap opgezegd hebben. De eer ste repetities met solisten gaven alleen maar meer bevestiging van wat iedereen al dacht: het wordt een grote muzikale happening voor iedereen. Zondag 14 mei is het weer zover... dan worden alle moeders weer extra in het zonnetje gezet. Kiwanis Club de Rooyse Ladies speelt daarop in door een geheel verzorgd moederdagontbijt te organiseren bij u of iemand anders thuis! De Rooyse Ladies zetten zich geheel vrijwillig in om voor de moeders in Venray en kerkdorpen een heerlijk ontbijt samen te stel len. Dit ontbijt - met blijvende herinnering - kost EUR 10,= en zal op zondag 14 mei aanstaande tus sen 08.00 en 09-30 uur thuis bezorgd worden. De opbrengsten van deze actie gaan naar de Stichting Kind in Mill. Stichting Kind is een non profit organisatie voor opvang en hulpverlening aan kinderen tus sen 0 en 10 jaar uit de hele regio die in een acute crisissituatie ver keren en waarbij de hulpverle ning niet langer meer uitgesteld kan worden. Wilt u uw moeder of een ande re moeder ook eens echt verras sen op deze bijzondere dag? Bestel dan het speciale Rooyse Ladies Moederdagontbijt en steun daarmee de Stichting Kind. U kunt het Moederdagontbijt tot 8 mei a.s. aanvragen via: delene vdmunckliof@homenl Kinderen (en vaders) opgelet: Electropoint Ben van Dijk Venray biedt de mogelijkheid op een extra cadeau voor moederdag. Om in aanmerking te komen moet de hierna afgedrukte slagzin worden afgemaakt. In de prijzen- pot zitten tien prachtige Krups Nespresso-apparaten met een winkelwaarde van €129,-. De opening van de slagzin luidt: Mijn moeder is de allerlief ste van de hele wereld Maak deze slagzin op ludieke wijze af en stuur het resultaat per briefkaart naar Electropoint Venray, De Bleek 74, 5801 MD Venray. Ook kan de slagzin wor den gemaild: venray@electro- point.nl. De inzending moet uiterlijk maandag 8 mei binnen zijn. De winnaars krijgen telefo nisch bericht. Vergeet daarom niet de volledige afzender in te vullen, inclusief telefoonnummer. Electropoint Ben van Dijk Venrav is aevestiad aan De Bleek 74 en is het adres voor electroni- sche accessoires/onderdelen als batterijen, lampen, stekkers en kabels. Het aanbod hierin is qua keuze in alle mogelijke uitvoerin gen, typen en maten uniek te noe men in Nederland. Daarnaast biedt Electropoint Ben van Dijk volop keuze in digitale appara tuur, mobiele telefoons en huis houdelijke apparaten, waaronder stofzuigers en koffiezetapparaten (inclusief alle bijbehorende acces soires). Deskundig advies en service staan hoog in het vaandel van de Electropoint-formule, die behalve in Venray ook te vinden is in Rosmalen, Oss, Geldrop, Den Bosch, Wijchen, Schijndel, Best en Beuningen. De formule maakt onderdeel uit van de Ben van Dijk Groep. Hiertoe behoort onder andere ook Ben van Dijk Electronics Uden (Rondweg 9, afslag 14 A50), de grootste consu- mentenelectronica-speciaalzaak Het is lente en de mensen trek ken er weer massaal op uit. Wie een dagje Overloon doet, heeft talrijke keuzes: Liberty Pare, Zoo Pare, het zonnetreintje en Pannenkoekenhuis Museumzicht. Aan de rand van het fraaie museumpark ligt Pannenkoekenhuis Museumzicht van Roland en Margaret Beukema. Dit restaurant ligt op een unieke locatie tegen het bos aan en tegenover de ingang van het Nationaal Oorlogs- en Verzetsmuseum, dat vanaf volgen de week Liberty Pare heet. Kortom dé plek om lekker te eten. Toen Roland Beukema veertien jaar geleden het bedrijf overnam, was Museumzicht een restaurant met een brede kaart. De klanten bestonden hoofdzakelijk uit museumbezoekers, fietsers en mensen uit Overloon en omge ving. En natuurlijk veel kinderen. Het restaurant werd in de loop der jaren steeds meer een eetcafé annex pannenkoekenhuis. Een plek waar ook kinderen lekker uit eten kunnen en zich goed kunnen vermaken in de ruime kinder hoek. Leuk zijn natuurlijk de ver jaardagsfeestjes waarbij de kinde ren zelf pannenkoeken kunnen bakken. "Bij ons mogen de kinde ren kind zijn" onderstreept Roland Beukema de sfeer in zijn pannenkoekenhuis. Want vooral die pannenkoeken zijn in trek. De pannenkoeken worden nog op ambachtelijke wijze gemaakt en gaan er in als koek. Bovendien is Museumzicht niet duur dus uit eten met het gezin is zeer betaalbaar. Naast de pannenkoek is er nog een uitgebreide menukaart met natuurlijk ook een verschillende kindermenu's. Museumzicht telt ruim 80 zit plaatsen. Daardoor is het ook geschikt voor grotere feesten en partijen. Bovendien kunnen op het terras ook nog eens 80 men sen zitten, genietend van de fraaie omgeving en het schitterende plein. En de kinderen vermaken zich wel in het speeltuintje, zeven dagen in de week. En mocht het slecht weer zijn dan is er binnen voor de kinderen ook nog van alles te beleven. Kortom, wanneer u er weer eens op uit trekt met of zonder de kinderen, dan is het een genot om de dag af te sluiten met een lekke re pannenkoek in Museumzicht te Overloon. Wilt u meer weten, kijk dan ook eens op info@museumzicht.nl, www.kinderpannenkoeken.nl of www.metstroopalstublieft.nl. U kunt ook bellen: Museumzicht, Museumpark 5a, tel. 649029. Het Nationaal Fonds Ouderenhulp, afdeling Venray, steunt opnieuw de stichting Hospice Zenit. Ging het in maart om een bijdrage van 5.000 euro, nu werd 8.000 euro overhandigd. Het geld is bestemd voor de inrichting van het hospice. Het hospice aan de Hoenderstraat 95E in Venray is er voor terminaal zieken waarvoor thuis (tijdelijk) niet voldoende hulp voorhanden is. Familie en vrienden houden er, net als in de thuissituatie, hun zorgtaken. De speciaal opgeleide vrijwilligers van het hospice vullen die waar nodig aan. Daarnaast zijn in het hospice altijd professionele zorg verleners aanwezig. Het hospice biedt zorg in een huiselijke omge ving. Gezien het belang van een dergelijke voorziening vooral voor ouderen, geven de fondsen graag een financiële ondersteu ning voor de inrichtingskosten. Aanmelden voor zorg in het hospice kan via de eigen huisarts, die dan doorverwijst. Direct aan melden bij het hospice kan ook. Neem daarvoor contact op met coördinator zorg Cis van Deurssen. Zij is bereikbaar op telefoonnummer 0478-551434. Meer informatie staat ook op www.hospicezenit.nl. De 8.000 euro voor de inrich ting van het hospice is beschik baar gesteld door het samenwer kingsverband van Stichting Het R.C. Maagdenhuis, Stichting Brentano Steun des Ouderdoms en het Nationaal Fonds Ouderenhulp. De eerste twee zijn vermogensfondsen. Het Nationaal Fonds Ouderenhulp is het enige geldwervende fonds in Nederland dat geld inzamelt voor projecten die uitsluitend ten goede komen aan kwetsbare ouderen. Het richt zich met name op de bestrijding van eenzaamheid en armoede onder ouderen, het verbeteren van de ouderenzorg en veiligheid en het bevorderen van een gezon de oude dag. Concrete projecten die Ouderenhulp financiert zijn onder andere huisbezoeken, ouderenvervoer en ontmoetings activiteiten. Daarnaast zet het Nationaal Fonds Ouderenhulp eigen diensten op zoals de Ouderenhulplijn (0900 - 60 80 100) waar ouderen voor informa tie of een gesprek dag en nacht naar toe kunnen bellen. Het Fonds ontvangt een deel van zijn gelden uit de verkoop van Zomerzegels. Als men op de A-73 rijdt ter hoogte van Venray, en men richt de blik op industrieterrein Keizersveld, dan is er een gebouw dat in het oog springt: Het rode gebouw van Probin Verhaeg Venray, markant en gedurfd. Probin Verhaeg Venray is een technische groothandel die zich richt op de toelevering aan de bouwsector, industriële bedrij ven, overheden en instellingen. Het assortiment bestaat uit A-mer- ken en staat dus garant voor kwa liteit. Nieuw is de showroom voor hang- en sluitwerk, dwz. een pre sentatie van artikelen die te maken hebben met de draaiende elementen in een huis, dus deu ren, ramen, enzovoort. Van tradi tioneel- tot design sierbeslag, het is op een prettige en zakelijke manier ten toon gespreid. Of het om een grootschalig bouwproject gaat, of een nieuwbouw woning, een verbouwing of renovatie, voor elke smaak en budget kan er een keuze worden gemaakt. Misschien wil men het interieur een andere uitstraling geven? Met sierbeslag in de tijdgeest van uw huis of de gewenste architectoni sche periode kan men hierin sla gen. In het assortiment wordt natuurlijk aandacht besteed aan veiligheid. Ook sierbeslag is uitge voerd in SKG keurmerk. Ondermeer hierdoor worden eventuele inbrekers afgeschrikt, omdat het aanzienlijk moeilijker te "kraken" is. Men krijgt advies over de toepassing van sloten en cilinders. Dus een kompleet beeld wat hang- en sluitwerk betreft. Bezoek de showroom om te beoordelen of het assortiment de passende oplossing biedt. Levering via aannemer of timmer bedrijf is natuurlijk mogelijk. Openingstijden: maandag tot en met vrijdag van 8.00 tot 17.00 uur. En zaterdag van 9 00 tot 12.00 uur. Verder is mken wel kom bij de Provak vestiging in Horst. Of maak een afspraak met een van de vakmensen. Probin Verhaeg Venray, Keizersveld 61, 5803 AP Venray, telefoon 0478 553355, fax 0478- 586060, e-mail info@verhaeg.nl en website: www.verhaeg.nl. Donderdag 4 mei 2006 - Pagina 11 HOVENIERS van Zuid-Nederland M, Camps j Praktijk voor klassieke homt

Peel en Maas | 2006 | | pagina 11