mm i: "Nieuwe wethouder Ruimte kan oogsten" 'Breken met een mooie traditie' Nieuwe raadsleden benoemd Service rubriek i PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS Donderdag 27 april 2006 - Pagina Oppositie kraakt coalitieprogramma PK-PvdA De oppositiepartijen CDA en GP'94 kraakten maandag avond tijdens de raadsverga dering het coalitieprogramma van PK en Partij van de Arbeid. Niet alleen over de titel 'Samen bouwen aan ver trouwen' werd ietwat lacherig gedaan, ook de inhoud van het programma kon bij lange na niet de goedkeuring van de twee fracties dragen. "Het is oude wijn in nieuwe zakken", stelde GP-raadslid en oud-wet houder Arnold Holl. "Er is geen nieuw elan. Er is zelfs sprake van een gebrek aan creativiteit, van intellectuele of politieke bloedarmoede", vond raadslid Rob van der Heijden (CDA). CDA en GP'94, die de afgelopen raadsperiode een coalitie vorm den met de PK, vonden beide dat het coalitieprogramma weinig nieuws onder de zon bracht. "Opmerkelijk is dat de ambitie het anders te doen, in belangrijke mate resulteert in een voortzet ting van het bestaande beleid", verklaarde Rob van der Heijden (CDA). "De titel 'Samen bouwen aan vertrouwen' is gezien onze ervaringen met de PK-fractie tij dens de vorige raadsperiode hard nodig. Niet alleen bouwen aan vertrouwen binnen de coalitie, maar zeker ook richting burgers en oppositie. Het zou anders gaan, geen achterkamertje, maar open en controleerbaar. Dat heeft de PK in de achter ons liggende periode niet waargemaakt." Hij stelde tevens dat er 'tussen het drukken van de veel te mooie voorstelling van zaken in de ver kiezingsfolder van de PK en nu, er een opmerkelijk punt van bezin ning is geweest'. "Het coalitieak koord is slechts een schim van de beloftes van de PK aan de kie zers." Ook Arnold Holl (GP'94) had geen goed woord over voor het akkoord. "Ik vind de titel 'Samen bouwen aan vertrouwen' ontzet tend aardig, maar ik dacht: begin bij jezelf." Met zijn woorden ver wees Holl naar het volgens CDA en GP'94 niet altijd even loyale gedrag van coalitiegenoot PK in de afgelopen raadsperiode. Vol gens CDA en GP zorgde vooral de forse kritiek van de PK op oud- CDA-wethouder Jac Derikx vlak voor de verkiezingen voor een flink deuk in het vertrouwen tus sen de coalitiepartijen. De PK uitte herhaaldelijk kritiek op de oud-wethouder Ruimte omdat Derikx in de ogen van de partij slecht zou communiceren met burgers en raadsleden, en zich te weinig zou inspannen voor woningbouw in de dorpen. Het oppositieachtige gedrag van de PK zette kwaad bloed bij het CDA. Ook Holl (GP) vond het coali tieprogramma 'een herhaling van zetten'. "Inhoudelijk zie ik niks nieuws. Het straalt weinig ambi tieniveau uit. Er zijn weinig nieu we, verfrissende ideeën. En ik mis duidelijke standpunten, bijvoor beeld over de middenstand en de agrarische bedrijven in onze gemeente." De oud-wethouder Financiën zei zich ook zorgen te maken over het financiële huis houdboekje van de gemeente, nu twee linkse partijen aan de macht zijn. De woordvoerders vroegen zich af waar de vele beloften die de PK in haar verkiezingsfolder had gedaan, waren gebleven. "Dit voorstel van de nieuwe coalitie kan de toets der kritiek niet door staan", stelde Van der Heijden. "Er zijn te veel zaken niet aan de orde gekomen, dat zou voortzetting van bestaand beleid zijn. Als we echter kijken naar het nieuwe beleid, dan slaat ons het schaam rood om de kaken. Er is nauwe lijks nieuw beleid." De linkse coalitie van PK en PvdA heeft geen gedetailleerd coalitieprogramma gemaakt, maar een beleidsplan op hoofdlijnen, verklaarde PK-fractieleider Theo Francken. Beide oppositiepartijen vonden de inhoud echter te sum mier en te vaag. "De lat wordt marginaal laag gelegd, zodat de missie altijd slaagt", vond Van der Heijden (CDA). Hij miste bijvoor beeld een duidelijke standpunt over armoedebestrijding. "Toch een van de belangrijke onderwer pen voor onze burgers. Verder blijft bij handhaving en recon structie alles bij het oude." Ook miste het CDA een duidelijk standpunt over de reactivering van de Oude Maasarm, de toe komst van de sportaccommoda ties en de huisvesting van buiten landse werknemers. Van der Heijden noemde de financiële paragraaf 'even mager als de ambi ties van de coalitie'. Ook vond het CDA het vreemd dat de Partij van de Arbeid nu zegt te geloven in een zelfstandig Meerlo-Wanssum, terwijl de fractie zes jaar terug nog voorstander was van herinde ling van de gemeente. Op die kri tiek reageerde PvdA-fractieleider Daniela Jilesen niet. Theo Francken reageerde wel op de vragen van de oppositie door te vertellen dat het in zijn ogen toch wel heel raar zou zijn als het roer de komende vier beleidsjaren 180 graden zou wor den omgegooid. "We hebben sinds 1990 goed beleid uitge voerd. Dat beleid gaan we voort zetten, maar met een aantal nieu we en meetbare actiepunten. We gaan proberen het beter te doen. Lukt dat niet, dan mag de burger ons over vier jaar daarop ook afre kenen." Dickie Minken-Jansen, de kers verse wethouder Leefbaarheid van de Partij van de Arbeid, stelde dat haar partij samen met de PK een programma op hoofdlijnen heeft vastgesteld. "We hebben het niet tot in detail uitgewerkt. Onder die hoofdlijnen vallen veel meer dingen dan nu zijn genoemd. We willen de burgers overal bij betrekken en gaan terug naar de burger. De kiezer heeft gesproken, die wilde een linkse koers. We gaan in ieder geval niet het CDA-beleid samen met de PK uitvoeren." Carla Brugman-Rustenburg, de nieuwe wethouder Ruimte van de PK, stelde Van der Heijden gerust. "Dat wij niet alles tot in detail heb ben uitgewerkt, wijst juist op cre ativiteit meneer Van der Heijden. We gaan ervoor zorgen dat onze gemeente linkser en groener wordt. Daar gaan we voor." DOELEN De nieuwe coalitie heeft in haar beleidsplan 34 doelen opgeno men. Ze gaat uit van een zelfstan dige gemeente, die verdergaande samenwerking met andere gemeenten niet uitsluit. De inbreng van de burgers ziet de coalitie als essentieel om tot een succesvolle periode te komen. 'Daarom krijgt dit hoofdlijnenbe- leid de titel mee: Bouwen aan ver trouwen!', aldus PK en PvdA. Ver wijzend naar de vertroebelde sfeer tussen de wethouders in de vorige raadsperiode, vinden PK en PvdA 'dat successen alleen behaald kunnen worden als de nieuwe wethouders goed samen werken'. PK en PvdA stellen ver der dat Meerlo-Wanssum de komende vier jaar minimaal één keer deelneemt aan de wedstrijd 'groenste gemeente van Neder land'. Enkele andere doelen die de linkse coalitie in haar akkoord heeft opgenomen zijn onder meer: - de realisatie van één gemeente lijk zorgloket - in minstens drie kernen worden brede scholen gerealiseerd, waarvan er één open is van 7.30 tot 18.30 uur - er is een aanzet gegeven tot een gemeenschapshuis in Swolgen - het gebruik van de gemeen schapshuizen neemt toe met 30 procent, mede door een uitbrei ding van functies - de knelpunten op het gebied van openbare verlichting zijn opge lost - er komen kunstwerken in alle kernen - er is een nota cultuurbeleid en er wordt uitvoering aan gegeven - voor elke kern is een geactuali seerd bestemmingsplan beschik baar -het groenbeleidsplan is uitge voerd - nieuwe (alternatieve) locaties voor woningbouw in de kernen zijn onderzocht en in kaart gebracht - er zijn zes dorpsraden actief en voor iedere kern is een DOP gerealiseerd - het aantal gemeentelijke regels wordt met 10 procent vermin derd. WETHOUDERS Voorafgaand aan de officiële benoeming van de nieuwe wet houders, vroeg raadslid Frans Kerstjens (GP) het woord. Hij wilde van kandidaat-wethouder Dickie Minken-Jansen (PvdA) weten of ze al had beslist over haar toekomst. In Peel en Maas vertelde de Wanssumse onlangs dat ze keuzes zou moeten maken, omdat ze twee dagen per week als spreekuurassistente in het zie kenhuis werkt en twintig uur per week kwijt is als lid van Provincia le Staten. Ook het CDA had een kritische vraag voor Minken-Jan sen, die twee jaar geleden tijdens een rumoerige informatiebijeen komst in Wanssum nog liet weten het havenproject Het Nieuwe Wanssum niet te zullen steunen als lid van Provinciale Staten. Maar volgens Dickie Minken- Jansen lagen de kaarten toen heel anders. "De toen gepresenteerde plannen gaven onvoldoende waarborg voor de infrastructuur in Wanssum. Uitbreiding van de haven mocht niet gebeuren als er niets zou gebeuren aan de infrast ructuur." Zij zei nu 'respect' te hebben voor het Maasproject dat het CDA in Maastricht heeft uitge- Dickie Minken-Jansen (l), Leo Beterams en Carla Brugman- Rustenburg hebben de wethou- derstoelen in de raadzaal gevonden. dokterd, dat onder meer moet lei den tot een veiligere afvoer van het Maaswater. De provincie is een samenwerkingsverband aan gegaan met het bureau Habiforum om te verkennen of er voldoende draagvlak is om de oude Maasarm tussen Broekhuizen en Wanssum weer in gebruik te nemen. Het provinciebestuur ziet hier kansen voor woningbouw, natuur, water beheer en recreatie. Minken-Jansen verklaarde 'voor Meerlo-Wanssum te hopen dat die plannen tot een goed einde wor den gebracht'. Op de vraag van Kerstjens ant woordde ze dat ze haar keuze nog niet gemaakt heeft, maar dat ze zeker genoeg tijd vrij kan maken voor het wethouderschap. Tevens liet ze doorschemeren dat ze in 2007 stopt als lid van Provinciale Staten. De GP steunde het voorstel van de coalitie om drie wethouders aan te stellen, echter niet. "We willen uit bezuinigingsoverwegin gen die derde wethouder schrap pen", legde Kerstjens uit. "De coalitie dient verantwoord met de financiële middelen om te gaan en te onderzoeken of het niet mogelijk is om met twee wethou ders verder te gaan." Het nieuwe college van B en W krijgt drie parttime wethouders (0,65 fte). Geen enkele wethouder kon maandagavond rekenen op una nieme steun. Carla Brugman-Rus tenburg (PK) kreeg de meeste stemmen (11), Dickie Minken-Jan sen (PvdA) 10 en Leo Beterams (PK) moest het met 'slechts' 7 stemmen doen, een nipte meer derheid. Hij kreeg alleen de steun van de coalitiepartijen, die met zeven van de dertien zetels de kleinst mogelijke meerderheid hebben. Minken-Jansen neemt de portefeuille Leefbaarheid onder haar hoede, Brugman-Rustenburg de portefeuille Ruimte en Bete rams de portefeuille Economie. Burgemeester Hahn gaat zich bezighouden met bestuur, open bare orde en veiligheid. Limbo Top 100 Op Hemelvaartsdag, don derdag 25 mei, staat de Lim burgse regionale radiozender LI traditioneel in het teken van de enige echte LI Limbo Top 100. De honderd beste Limburgse hits uit de afgelo pen eeuw worden gekozen door luisteraars en fans en alle honderd worden uitge zonden. In totaal zijn voor de Top 100 van de vorige eeuw zeshonderd liedjes genomi neerd. Vijf daarvan zijn afkomstig uit Meerlo-Wans sum. Temidden van de zeshonderd door LI geselecteerde nummers staan op plek 260 de meiden van KAJA (Karlijn Surminski uit Blit- terswijck en Janine Hoeijmakers- Schell, voorheen Wanssum thans Broekhuizen) met hun hit This Day. De Wanssumse dialectband Ondiep scoort met vier genomi neerde liedjes ook goed. De luis teraars kunnen kiezen uit Hutje op de hei, Stil ien de straot, Vör- beej en Zonder Gêne. Ook de lezers van het weekblad Peel en Maas kunnen meebepalen of deze Meerlo-Wanssumse inbreng ook te horen is op Hemelvaarts dag. De liedjes met de meeste stem men zijn namelijk te horen in de Top 100. Stemmen kan via de website: www.ll.nl Iedereen mag drie liedjes nomineren. Koninginnedag in Meerlo Het Meerlose Oranjecomité houdt op Koninginnedag zaterdag 29 april een ballonnenwedstrijd en een kinderspeelgoedmarkt in Meerlo. Ook dit jaar kunnen kin deren weer ponyrijden en sprin gen op een springkussen. Als extra dit jaar is er een clown die ook kan goochelen en ballonfigu ren gaat maken. Er is weer limo nade, ijs en appels voor de kinde ren en er zijn snoepzakken en chips te koop. Voor de papa's, mama's, opa's en oma's en alle anderen is de kantine van de Speulplats geopend. Het totale programma ziet er als volgt uit: 13 00 uur: opbouw en kinder- markt, kinderen die wat aan te bieden hebben mogen hun stand inrichten. 13-30 uur: vertrek optocht en afhalen burgemeester bij het gemeentehuis 14.00 uur: opening Oranjefeest, oplaten ballonnen, start kinder- markt, start ponyrijden Vanaf 14.30 uur; clown die goo chelt en ballonfiguren maakt. Het programma duurt tot 17.00 uur. niet ontvangen? Bel 582877! Eindelijk woningbouw Op de Beete Het is wrang: in het dorp waar zijn partij veel stemmen verloor bij de gemeenteraads verkiezingen op 7 maart, kan over enkele maanden flink gebouwd worden. De ergernis over de trage voortgang bij de bouw van huizen in Blitters- wijck, kostte het CDA en zijn lijsttrekker Jac Derikx veel stemmen. En nu, juist op het moment dat de nieuwe wet houder Ruimte Carla Brug man-Rustenburg zijn stekkie heeft ingenomen, kon schei dend wethouder Jac Derikx (CDA) het goede nieuws ver tellen: er is groen licht voor het bouwplan Op de Beete in Blitterswijck. Derikx maakte maandagavond tijdens de raadsvergadering bekend dat de provincie Limburg instemt met de sanering van het vervuilde terrein op de hoek Oude Heerweg-Beetezijweg in Blitterswijck. Ze gaat daarmee tevens akkoord met de ontwikke ling van een nieuwbouwwijk met dertig tot veertig woningen. Het plan wordt ontwikkeld door de combinatie Maessen/Teunissen uit Venray. De eerste fase bestaat uit de bouw van een appartemen tencomplex met twaalf woningen en acht goedkope koopwonin gen, de tweede fase uit tweekap pers en vrijstaande huizen. De huizen zijn gepland op het terrein van de voormalige verffa- briek Beerkens Paint. De gemeen te Meerlo-Wanssum kocht het ter rein mim tien jaar geleden om het weer door te verkopen aan pro jectontwikkelaar Maessen, die de grond goedkoop kreeg, maar die wel moest saneren. Door proble men met het ernstig vervuilde grondwater, kwam het woning bouwplan echter maar niet van de grond. Jac Derikx kreeg als wet houder Ruimte veel kritiek, onder meer omdat hij maar bleef vast houden aan Op de Beete als enige bouwlocatie in het dorp. De dorpsraad van Blitterswijck trok meerdere keren bij de gemeente aan de bel, omdat hij zich zorgen maakte over het aantal jongeren dat naar elders vertrok. OOGSTEN Nu het bouwplan eindelijk groen licht heeft gekregen van de provincie, moet Jac Derikx plaat smaken voor Carla Brugman-Rus tenburg, de nieuwe wethouder Ruimte van de PK, de partij die onder meer vanwege de woning- bouwproblematiek in Blitterswij ck kon uitgroeien tot de grootste partij in de gemeente Meerlo- Wanssum. Brugman, die in Blit terswijck woont, lijkt in een gespreid bedje terecht te zijn gekomen. Jac Derikx zei het maandagavond zelf: "Het nieuwe college heeft alleen in Geijsteren nog een inhaalslag te maken, zodat dan in ieder dorp woning bouw naar behoefte kan plaats vinden. In mijn ogen hoeft de nieuwe wethouder Ruimte alleen nog maar te oogsten." Het kan overigens nog wel enkele maanden duren voordat er gebouwd kan worden op het ter rein. Eerst moet namelijk het bestemmingsplan nog aangepast worden, wat zo'n zes tot negen maanden kan duren. Vanwege de geluidsoverlast wordt de verplaat sing van het loonbedrijf Hend- rickx van de Berkenstraat naar de Beeteweg in de procedure meege nomen. De verhuizing wordt betaald door Maessen. Ambtswoning Huize Meerlo in de verkoop De karakteristieke ambts woning aan de Mgr. Jennes- kensstraat in Meerlo gaat in de verkoop. De gemeenteraad van de gemeente Meerlo- Wanssum stemde maandag avond unaniem in met het voorstel van het college van B en W om Huize Meerlo niet meer beschikbaar te stellen als ambtswoning van de bur gemeester. Voordat het college een definitief besluit neemt, wil de raad de verkoop van het gebouw echter wél eerst bespreken in de raadsvergade ring. GP'94 stelde daarbij als extra voorwaarde dat de immense tuin achter de ambtswoning niet voor woningbouw in aanmerking komt. "We willen het straatbeeld en het dorpsgezicht voor de toe komst van Meerlo behouden", stelde raadslid Frans Kerstjens. De verkoop van de ambtswo ning is in principe een bevoegd heid van het college, vertelde bur gemeester Hahn. "Maar ik denk dat het college er geen moeite mee heeft om eerst de mening van de raad te vragen voordat het een definitief besluit neemt." Sinds de verhuizing van burge meester J. Hahn staat de ambtwo ning leeg. De gemeenteraad ver leende hem onlangs toestemming om naar Oostrum te verhuizen. Joep Hahn en zijn echtgenote kochten in het kerkdorp van de gemeente Venray een vrijstaande woning aan de Witte Vrouwen straat en verkasten begin april naar Oostrum. De fracties in de gemeenteraad hadden geen enke le moeite met de verhuizing van de burgemeester. De vraag rees vervolgens of een gemeente nog een ambtswoning moet hebben. De Gemeentewet schrijft dat niet voor. Daarin staat alleen dat een burgemeester zich hooguit een jaar na zijn benoeming moet vesti gen in zijn gemeente. De raad bepaalt of hij een ambtswoning krijgt aangeboden. De raadsleden vinden net als het college van B en W een ambt woning niet meer van deze tijd. Een ambtswoning moet gezien worden als een huurwoning en ook burgemeesters moeten zelf hun eigen woning kunnen kiezen. Ook de huurlasten zijn hoog, want de burgemeester moet 12 procent van zijn salaris betalen aan huur. De burgemeester dient net als alle andere huurders zelf de onderhoudskosten te betalen en uiteraard komt het gebruik van gas, licht en water ook voor eigen rekening. De raad is het met het college eens dat de burgemeester - ook vanwege de grootte van de woning en haar staat (vochtig, slechte isolatie)- met hoge lasten wordt opgezadeld en niet de kans krijgt eigen vermogen op te bou wen. Het college beseft 'dat er gebroken wordt met een mooie traditie'. De ambtwoning Huize Meerlo is namelijk een bijzondere woning uit circa 1700. De gemeente heeft in 1862 het gebouw gekocht van de familie Nab en met financiële steun van het Rijk en de provincie Limburg gerestaureerd. Sinds 1965 is Huize Meerlo in gebruik als ambtswoning. 'Voor de echte lief hebber is het wonen in een derge lijke woning een droom die bewaarheid wordt. Door de woning niet langer als ambtswo ning ter beschikking te stellen, wordt gebroken met de traditie dat de burgemeester deze woning bewoont', beweren B en W. Klaanpop De tweede editie van het jaar lijkse festival Klaanpop in Blitters wijck vindt ook dit jaar op Konin ginnenacht 28 april plaats in het parochiehuis. Het is de organisa tie weer gelukt om een mooie line-up te verzorgen. Er zijn optre dens van de Wanssumse formatie Jellygoose, rock-'n-rollband GenerC, Concubine en V-Male. De zaal is vanaf 19-30 uur geo pend. De entreeprijs bedraagt 8,50 euro en de minimale leeftijd is 16 jaar (legitimatie verplicht). Voor meer informatie kun je terecht op www.klaanpop.nl. Hans Coenders, Annemarie Berkhout en Sylvia Gielens-Hagen Hans Coenders Hans Coenders (PK) uit Meerlo, Annemarie Berkhout (PK) uit Wanssum en Sylvia Gielens-Hagen (PvdA) uit Tienray werden maan dagavond tijdens de raadsvergade ring benoemd tot raadslid. Ze namen de plaatsen in van Leo Beterams (PK) uit Meerlo, Carla Brugman-Rustenburg (PK) uit Blit terswijck en Dickie Minken-Jan- Annemarie Berkhout sen (PvdA) uit Wanssum die tij dens de raadsvergadering tot wet houder werden beëdigd. Hans Coenders en Annemarie Berkhout stonden respectievelijk als zesde en zevende op de kandi datenlijst van de PK. Ze nemen de stoelen in van Leo Beterams en Carla Brugman-Rustenburg die Sylvia Gielens-Hagen doorschuiven naar het college. Bij de Partij van de Arbeid is Dickie Minken-Jansen uit Wanssum de nieuwe wethouder. Haar plek in de raad is ingenomen door Sylvia Gielens-Hagen uit Tienray, die op de zesde plaats van de kandida tenlijst van de PvdA stond maar door allerlei bedankjes door schuift naar een plek in de raad. "Het is oude wijn in nieuwe zakken" vrijdag tussen 9.00-17.00 uur Meerlo-Wanssum Verloskundigenpraktijk Horst en Maasdorpen. Gemeenten Horst aan de Maas en Meerlo-Wanssum. Margo Vermazeren, Almut Raaijmakers, Marlon Theunissen en Marjon Truijen. U kunt in alle gevallen bellen met tel.nr: 077-3981450 b.g.g. 0478-522222. Voor het maken van afspraken kunt u het beste bellen op dinsdag, woensdagmorgen of don derdag. Huisartsenpraktijk Meerlo, Pastoor Janssenstraat 3, 5864 BL Meerlo, tel: 691367 Spoedgevallen: tel: 692300; tijdens de uren dat de praktijk geo pend is. Artsen: P.H.A. Joosten J.F.H. van Arensbergen, F.J.P. van Arensbergen Spreekuren: uitsluitend op afspraak Apotheek Maasdorpen: Beatrixstraat la, 5864 AG Meerlo, tel: 530080 Openingstijdens ma-vrij van 8.30- 17.30 uur, za van 10.00-12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur. Buiten deze openingstijden kunt u uitsluitend voor spoedrecepten terecht bij Apotheek Antoniusveld, Stationsstraat 60d Venray. EHBO: Secr: Oude Heerweg 30, 5863 AE Blitterswijck, tel: 531346 Fysiotherapie: Praktijk voor fysiotherapie Meerlo- Wanssum, Constantijnstraat 7, 5864 BJ Meerlo, tel: 691726, fax: 692626, e-mail: fysiomeerlo@hetnet.nl Psycholoog/ -therapeut: Mw A.G.M. van Mieghem-Smoren- burg, Legert 15, 5866 CG, Swolgen, tel: 692532, e-mail: mieghem@worl- donline.nl. Spreekuur: volgens afspraak. RIAGG: RIAGG Noord-Limburg, Hogeweg 99, Postbus 242, 5900 AE Venlo, tel: 077-3550222. Geopend: ma t/m vr 8.30-17.30 uur. In deze stichting zijn ondergebracht: kinder- en jeugdzorg, volwassenenzorg, ouderenzorg, pre ventie en dienstverlening. Praktijk voor psychotherapie en bewustzijn, mw D. Van Dijk, Mgr. Aertsstraat 51, 5866 BG Swolgen, tel: 077-4632297. Kruisvereniging: Het Groene Kruis Noord-Limburg, Drie Decembersingel 48, Postbus 3165, 5902 RG Venlo. Bureau Klan tenservice: bereikbaar tijdens kan tooruren (inclusief ledenadministra tie), tel: 077-3209595. Rode Kruis: Nederlandse Rode Kruis, afdeling Meerlo Gebouw: Dorpbroekstraat 9a, 5864 CP Meerlo, tel: 692755. Secretaris: W. Baken, Hoofdstraat 40a, 5864 BG Meerlo. Tandartsen: S. H. Tan, De Kievit 8a, 5864 BX Meerlo, tel: 692231 Spreekuur: vol gens afspraak. Hulpverlening: Kindertelefoon, tel: 0800-0432 (dage lijks bereikbaar van 14.00 tot 20.00 uur) SOS Telefonische Hulpdienst: 077- 3548888 Buro Slachtofferhulp Noord- en Mid den-Limburg, tel: 077-3548030 Buro Jeugdzorg, Noorderhof 14, 5804 BV Venray, tel: 517484 Advies- en Meldpunt Kindermishan deling, Postbus 219, 5913 ST Venlo, tel: 077-3875829. CAD Noord-Limburg, verslavings zorg, tel: 077-3548200. Ziekenvervoer: 077-3575757 Ongevallen: 112 Nationale Vereniging De Zonnebloem Afdeling De Driehoek Meerlo-Tien- ray-Swolgen, Secretaris: I.B.A. Arts, Generaal Dempsystraat 21, 5866 BM Swolgen, Tel. 0478-692028. Voor bezoekwerk: tel. 0478-692364 Synthese unit Horst Bemmelstraat 2, 5961 HN Horst, tel. 077-3978500, fax 077-3978505, email: unithorst@synthese.nl. www.synthese.nl Ouderenadviseur voor informatie, advies en bemiddeling. Voor tel. afspraak 077-3978500. Steunpunt voor Mantelzorgers. Inloopbijeenkomst elke derde dins dag van de maand van 10.00 - 12.00 uur. Algemeen Maatschappelijk Werk. Voor tel. afspraak 077-3978500. Spreekuur op maandag t/m vrijdag van 09.00-10.00 uur. Vrijwilligerscentrale. Bemiddeling of persoonljike informatie advies. Tel. afspraak 077-3978500. Inzage vrijwilligersvacaturebestand: tijdens kantooruren. Vacatureklapper en via synthese.vrijwilligersgids.nl

Peel en Maas | 2006 | | pagina 8