Huisartsenpost aan Leunseweg BETÏTEcHT WAARIiÏÏ Storing kabelkrant Koninginnepop in De Evenaar Als vrijwilligster naar Bangladesh Eerste regionale veteranendag Informatiemiddag ouderenhuisvesting Makelaars fuseren Overname Makelaarshuis door 2VM Sportieve katoenen PEEL EN MAAS met riem, in diverse kleuren Door een technisch probleem is Kabelkrant Venray sinds maandag middag niet meer in de lucht. De problemen leken dinsdag verholpen, maar de computerapparatuur liet het vervolgens opnieuw afweten. "Er wordt met man en macht gewerkt om het systeem weer draaiende te krijgen", laat Christ van den Munckhof van Kabelkrant Venray weten. Hij hoopt dat de kabelkrant in de loop van donderdag weer draait. "Daarnaast zijn we bezig om het huidige systeem te vervangen voor een meer geavanceerde kabelkrant. De voorbereidingen daar voor zijn in volle gang. We kunnen dan ook meer dingen gaan doen met bewegende beelden", aldus Van den Munckhof. De huisartsen in Noord- Limburg zijn van plan twee nieuwe locaties te bouwen in Venlo en Venray van waaruit de avond-, nacht- en weekend diensten geleverd worden. In Venray zal samen met de Regionale Ambulancevoor ziening Limburg-Noord (RAVLN) nabij de A73 huisves ting voor de eerstelijns acute zorg gerealiseerd worden. De nieuwe huisartsenpost voor Venray en omgeving komt op een terrein aan de Leunseweg, nabij de brandweerkazerne. Door de samenwerking met de ambulancedienst wordt snelle hulp met een gespecialiseerde verpleegkundige en eventueel transport naar het ziekenhuis in Venlo verder geoptimaliseerd. De In de jaren zeventig werkte Maria Franssen (61) als vrij willigster in de moeder- en kindzorg in Afrika. Door de ervaring die zij daar heeft opgedaan, is zij gemotiveerd om opnieuw als vrijwilliger aan de slag te gaan. Eind dit jaar gaat ze gedurende enkele maanden werken in een pro ject van de stichting SLOPB, die onder meer twee weeshui zen beheert met veertig kinde ren. De Stichting Land Ontwikkelings Project Bangladesh wil kinderen tot 18 jaar in dit weeshuis een vakopleiding laten volgen, zodat zij straks zelfstandig de kost kunnen verdienen. Het doel van dit project is om zeventien weeskinderen een vak opleiding te geven zoals kippen houder, batikster, kleermaker, verpleegster, timmerman, compu terdeskundige, winkelier. Hiervoor is 20.000 euro nodig. De eerste 10.000 euro zijn al door een bedrijf toegezegd, zodat er nog een bedrag van 10.000 euro nodig is. Het weeshuis is in 2000 opge zet door een Bengaal die in 1977 in Wanroij is geadopteerd. Toen hij zeventien jaar later zijn familie in Bangladesh terugzag, schrok hij zo van de armoede, dat hij, weer temg in Nederland, vond dat daar wat aan gedaan moest worden. Nu, zoveel jaren later, is dankzij zijn initiatieven een mooi project gerealiseerd. Behalve het weeshuis is er ook een kliniek voor moeder en kind, gesponsord door Men's Club Fashion, een kippenproject samen met de Deense regering, een gezondheidsproject met bereikbaarheid voor patiënten uit Horst en de Horster Maasdorpen wordt verbeterd. Er wordt tevens een dienstapotheek gevestigd. Het streven is nog dit jaar deze gezamenlijke huisvesting te betrekken. In Venlo wordt door de huisart sen gekozen voor een zogenaam de acute zorgstraat. De huisartsen opteren er voor om een herkenba re eigen positie te creëren van waaruit de triage en behandeling van de acute eerstelijns zorg plaatsvindt. De huisartsenpost wordt in dit plan gesitueerd op een terrein in de onmiddellijke nabijheid van de momenteel in uitbreiding verkerende spoedeis ende hulpafdeling van VieCuri en de Regionale Ambulance Voorziening Limburg-Noord Simavi en Cordaid en een krediet programma met de Rabobank Foundation. Met deze projecten worden ruim 50.000 inwoners bereikt. In het gebied waar gewerkt wordt, wonen 600.000 mensen, verdeeld over twee gemeenten. De medewerkers aan de projec ten komen uit het land zelf. Regelmatig komen er uit (RAVLN). Ook is in Venlo het voornemen een dienstapotheek ter plaatse te realiseren zodat niet meer apart gereisd hoeft te wor den voor het verkrijgen van medi cijnen. Het gros van de patiënten dat buiten kantoortijden acute medische zorg behoeft kan zo via 'one stop visit' op de huisartsen posten in Venlo en Venray gehol pen worden. De Noord-Limburgse huisart sen, VieCuri, de medisch specia listen, zorgverzekeraar VGZ en de RAV hebben de afgelopen maan den intensief de mogelijkheden onderzocht om één loket te creë ren voor alle patiënten die acute zorg nodig hebben, met daarbij de vestiging van een dienstapo theek. VieCuri wilde de nieuwe huisartsenpost op zijn terrein in Nederland stagiaires en vrijwilli gers helpen. Maria Franssen is in de regio geen onbekende. Het grootste deel van haar loopbaan was zij wijkverpleegkundige, de laatste vijf jaar diabetesverpleeg- kundige. Behalve in de verple ging, was de Venrayse ook als docente actief, vroeger op Den Venray zien verrijzen. Maar voor de huisartsen is de noodzaak om bij de Venrayse vestiging van VieCuri een post te openen, ver vallen vanwege de recente slui ting van de ziekenhuispost. Partijen hebben helaas moeten constateren dat organisatorische en financiële beletsels dit voorlo pig onmogelijk maken. Dit was een teleurstelling voor alle betrok kenen. De financiële barrières hebben te maken met de geschei den geldstromen die bestaan voor eerste- en tweedelijnszorg en deze blijken ook voor VGZ onoverbrugbaar. De uitbreiding en renovatie van de spoedeisende hulpafdeling gevoegd bij het gegeven dat het huidige tijdelijke onderkomen van de huisartsenpost daartoe Hoebert in Venray en later bij het Groene Kruis, nu Zorggroep Noord-Limburg. Maria Franssen geniet nu, samen met haar man Noud, van het prepensioen. Dit geeft haar de gelegenheid zich in te zetten om fondsen te werven, zodat de vak opleiding voor deze zeventien De Commissie Ouderenhuis vesting in Venray houdt op maan dag 8 mei een informatiemiddag over opplussen van woningen met als onderwerp; langer thuis in eigen huis. Een belangrijk onderdeel daarbij is het voorko men van ongelukken in en om huis. Ook in de media en op radio en televisie wordt hieraan aan dacht geschonken. De Commissie Ouderenhuisvesting heeft in het kader van de landelijke campagne met betrekking tot valpreventie, de beschikking gekregen over een speciale tentoonstelling van de ANBO. Van maandag 8 tot en met vrijdag 19 mei staat deze nieuwe, speciaal voor 50-plussers bedoel de tentoonstelling Het zesde zin tuig, opgesteld in het centrum voor ouderen De Kemphaan. Deze expositie heeft als doel de bezoekers te confronteren met hun eigen zintuiglijke tekortko mingen onder het motto Een gewaarschuwd mens. De tentoon stelling onder de naam Het zesde zintuig, heeft als thema valpreven tie. Naarmate men ouder wordt neemt de kwaliteit van de zintui gen af. Maar gelukkig beschikt men nog over een extra vermo gen; het verstand. De tentoonstel ling presenteert het verstand dan Amnesty voert tot half mei actie met als slogan Laat de angst niet winnen van de mensenrechten. Het doel van de campagne is een bijdrage leveren aan veranderin gen in beleid en praktijk van rege ringen om mensenrechtenschen dingen in het kader van de strijd tegen terrorisme een halt toe te roepen. In het bijzonder betreft dit de VS, het Verenigd Koninkrijk en andere Europese staten en lan den waaraan gevangenen worden overgedragen. Op en rond 5 mei staat er een publieksactie gepland (5-MEI-ACTIE) met als doelen: Rechtvaardigheid voor Omar Deghayes, één van de mensen die al jaren zonder proces gevangen zit op de Amerikaanse marineba sis Guantanamo Bav on Cuba. bouwkundig in de weg ligt en dus moet verdwijnen maken het ech ter onmogelijk om nog langer op veranderende regelgeving te wachten. Partijen hebben de bereidheid uitgesproken in een nog vorm te geven acute zorgoverleg deze zorg in de toekomst inhoudelijk verdergaand op elkaar af te stem men. In de nieuw te bouwen loca ties in Venlo en Venray zullen in de toekomst ook andere eerste lijns faciliteiten en hulpverleners worden ondergebracht, naast de ondersteuningsorganisatie voor de huisartsen in Noord-Limburg. Het beoogde terrein in Venlo is eigendom van de gemeente. Met de gemeente worden op dit moment verkennende gesprek ken gevoerd. wezen betaald kan worden. Ze noemt deze actie "Geef ze een kans". Donaties kunnen gestort worden t.n.v. SLOPB "Geef ze een kans", girorekening 72.30. 333 of bankrekening 10.87.07.695 Voor meer informa tie: tel 0478 - 58 37 90 of email mfranssen@home.nl Uitgebreide info over het SLOPB is te vinden op www.slopb.org ook als een aanvullend, zesde, zin tuig en laat de bezoeker zelf tot de conclusie komen dat dit nog veel te weinig wordt benut. De bezoeker kan op deze tentoon stelling zijn zintuigen op een ludieke manier testen. De testen van ogen, oren, reukvermogen en evenwicht zijn aangevuld met testjes op het gebied van reflexen en vindingrijkheid. De tentoon stelling geeft niet alleen het pro bleem van de verminderde wer king van één of meerdere zintuigen aan, maar komt boven dien met oplossingen. Ook zijn er veel brochures om mee te nemen en thuis in alle rust nog eens te bestuderen. Deze expositie is de moeite waard om te bezoeken en is dagelijks geopend van 9-00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 17.00 uur. Er zijn tijdens de gehele periode van 8 tot 19 mei vrijwilli gers van de Commissie Ouderenhuisvesting, de ANBO en KBO in De Kemphaan aanwezig om bezoekers desgewenst te begeleiden en te informeren. Voor nadere informatie kan men contact opnemen met J. van Roy van de Commissie Ouderenhuisvesting via tel. (0478)583240 of e-mail wmutsa- ers@wanadoo.nl. Duidelijk maken dat mensenrech ten gelden voor iedereen, wie je ook bent, hoe je er ook uitziet, wat je ook gedaan hebt. Op Koninginnedag, zaterdag 29 april besteedt Amnesty groep Peel Maas tijdens de kindermarkt tus sen 10.00 en 14.00 uur in het cen trum van Venray aandacht aan deze actie. Op ludieke manier delen bij de Bleek (op de hoek van Bleek, Schoolstraat en Passage) een aantal vrijwilligers aan het Venrayse publiek actie- kaarten en stickers uit. Met de actiekaarten wil Amnesty zoveel mogelijk handtekeningen verza melen en die dan naar de Verenigde Staten en het Verenigd Koninkrijk sturen. Zie ook op www.amnestv.nl. 15,4 miljoen voor ISV-project gemeenten Gedeputeerde Staten hebben in totaal 15,4 miljoen gere serveerd voor projecten die bijdragen aan het verbeteren van de leefbaarheid in de dor pen. Het geld is afkomstig uit de rijksregeling Investeringsbudget Stedelijke Vernieuwing (ISV), die de Provincie voor de projectge meenten uitvoert. Het gaat hierbij om projecten die op meerdere doelen inspelen. Alle projecten sluiten aan bij het beleidsthema 'Vitale ker nen en buurten'. De gemeenten hebben hun pro jecten op het gebied van leefbaar heid en stedelijke vernieuwing voor de periode van 2005-2009 ingediend bij de Provincie. Aan de hand daarvan heeft de Provincie een selectie gemaakt van kansrij ke projecten. Selectiecriteria hier bij zijn de inhoud van de projec ten en de vraag of er sprake is van een financieel knelpunt. Het geld dat door de Provincie is gereser veerd (er is nog geen sprake van concrete toekenning) moet wor den besteed aan fysieke maatrege len in de bestaande bebouwde omgeving. Te denken valt aan plannen voor senioren- en zorg- woningen, winkelvoorzieningen, brede scholen en zorgvoorzienin gen. Maar ook kwaliteitsverbete ring van de openbare ruimte, ver keersveiligheid en bodem- en geluidssanering krijgen aandacht. In totaal komen er (inclusief reser veprojecten) 1350 woningen, waarvan ruim duizend nultreden- woningen, zeven brede scholen en elf multifunctionele accommo daties. In negen gemeenten wor den zorgvoorzieningen gereali seerd, in tien gemeenten het winkelaanbod versterkt en in acht gemeenten vervuilde bodem gesa neerd. Circa 180 woningen wor den geïsoleerd tegen verkeersla waai. Gedeputeerde Herman Vrehen: "Ten opzichte van de vorige periode van het stedelijk vernieu wingsbeleid willen we in deze periode een nog intensievere samenwerking met de gemeen ten. Samen met gemeenten optrekken en ze assisteren bij de planoptimalisatie (zowel qua pla- ninhoud, proces als financiële planopzet). Dit traject moet ver volgens leiden tot een definitief plan, waarin zowel de gemeente, betrokken marktpartijen en Provincie zich goed kunnen vin den. De definitieve hoogte van de subsidie baseren we op de uitge werkte plannen." Aan de ISV-programmagemeen- ten (Brunssum, Kerkrade, Landgraaf, Roermond, Venray en Weert) is verleden jaar al in totaal 19,2 miljoen toegekend. De rechtstreekse gemeenten Heerlen, Maastricht, Sittard- Geleen en Venlo hebben van VROM een totaal bedrag van 51,1 miljoen toegekend gekregen. Het betreft hier de ISV-compo- nent van het totale budget voor de stedelijke vernieuwing in de rechtstreekse gemeenten. Met ingang van 1 mei gaan de makelaars- en taxatiekanto ren Hilhorst en Katja de Geus fuseren. De fusie is het gevolg van de steeds sneller ontwik kelende huizenmarkt, waar steeds meer vraag is naar gro tere en deskundige makelaars kantoren die de klant een optimaal dienstenpakket van hoge kwaliteit kunnen bieden. Kwaliteit hebben Hilhorst en Katja de Geus altijd geboden en willen ze ook allebei in de toe komst blijven bieden. Omdat beide kantoren onderling regel matig samenwerkten en die samenwerking goed beviel, is besloten om te gaan fuseren. "Daar komt nog bij dat ik zelf geen bedrijfsopvolger heb en daarmee de continuïteit van het bedrijf gegarandeerd is", vertelt Fred Hilhorst. Niet dat hij voorne mens is om te stoppen. Fred hoopt wat dat betreft nog een aantal jaren door te kunnen wer ken. "Daarvoor is dit werk veel te leuk." "Het bedrijf gaat verder onder de naam Makelaarskantoor Katja de Geus", vertelt Katja de Geus. De naam Hilhorst zal nog wel in het besin nos daarbii sevoerd In De Evenaar wordt op Koninginnedag zaterdag 29 april vanaf 16.00 uur voor de achtste keer Koninginnepop gehouden. Fendrix opent de dag en de von ken zullen ervan af springen. De tweede optredende band is (D)isconnected. Deze band staat als enige al voor de derde keer op Koninginnepop het podium. Deze vijfmans formatie speelt poprock en top 40 covers van ondermeer Red Hot Chili Peppers, Brian Adams, Anouk, Oasis en Lucie Silvas. Daarna is het de beurt aan de band Unzipped. Unzipped is een vier- mans formatie uit Cuijk en zij spe len covers van onder andere Red Hot Chili Peppers, Rage Against the Machine, Urban.dance Squad, Spin Doctors en Gotcha. Hierna is het de beurt aan Etan met zijn band Fuse. Deze band werd in september 2004 opgericht met de gedachte: laten we een band oprichten, die voornamelijk eigen werk speelt en zich niet beperkt tot een genre, maar meerdere genres combineert, zoals pop, rock, folk, sing/song writer. Op 1 april jheeft 2VM Makelaars BV de makelaardij- activiteiten overgenomen van 't Venrays Makelaarshuis. Door de overname van deze activiteiten in Venray verkrijgt 2VM Makelaars BV een nog sterkere positie in Venray en omstreken. Met een woningportefeuille van (op dit moment) ongeveer zeven tig woningen in Venray en oms treken biedt 2VM Makelaars een gevarieerd aanbod van zowel bestaande bouw alsook nieuw bouw in deze regio. Door de over name van de activiteiten probeert 2VM Makelaars BV zich ook los te maken van het familiebedrijfima go. Middels een herstructurering worden en op de gevel van het pand aan het Pastoor Wijnhovenpark zichtbaar zijn. "Door deze fusie ontstaat er een bunding van kennis en jarenlange ervaring. Beide kantoren hebben een bekende en vertrouwde naam in Venray en de regio. Ook beschikken beiden over beëdigde en gecertificeerde makelaars en taxateurs. Daarnaast zijn beiden lid van de Landelijke Makelaars Vereniging", legt Katja verder uit. "De fusie is dus een ontwikkeling die alleen maar onze klanten ten goede komt." Fred en Katja hebben beiden alle vertrouwen in een succesvol le samenwerking. Om de samen werking te onderstrepen is er op 19 en 20 mei een open dag in het kantoor aan het Pastoor Wijnhovenpark. Daarnaast kunt u dan ook kennismaken met het project 'Droomhuis Turkije'. U bent welkom op vrijdag 19 mei van 17.00 tot 21.00 uur en op zaterdag 20 mei van 13.00 tot 18.00 uur. Voor meer informatie: Makelaarskantoor Katja de Geus, Pastoor Wijnhovenpark 1, 5801 BZ Venray, tel. 0478-556900 of e- mail: inf0@katiade2eus.nl Verder betreedt Echo's Hill (Feat:Petra) het podium. Deze band is een veelbelovende,progressieve rock band uit Venlo en omstreken. Ze leggen momenteel de laatste hand aan hun eerste demo cd. Ze maken zaterdag een uitzondering door samen te werken met Petra. Petra heeft al meerdere malen in De Evenaar gespeeld. Dan is het de beurt aan Pilot Flame (waak vlam). Bij deze band moet men opletten en het water in de buurt houden, want hier kan wel eens een vlammetje overspringen door hun eigen muziek, eigen sound en tekst van Giel en Freek. Zenzation is de afsluiter. Het is een jaren '90 coverband die met name rock muziek speelt van ondermeer U2, Live, en Kane. Zenzation ken merkt zich door het krachtige stemgeluid van zanger/gitarist Ramon Brauer engitaarspel van Peter van Vegchel. Dit alles onder steund door ritmesectie bestaan de uit bassist Noel Jillissen en drummer Rob Peeters. Daarnaast kenmerkt de band zich ook zeker door het krachtige geheel. en reorganisatie staat inmiddels een jong en dynamisch team van medewerkers in de startblokken om de komende maanden behoorlijk van zich te laten horen. Zo start 2VM Makelaars BV de komende maanden met diverse nieuwbouwprojecten. Inmiddels is al gestart met de voorinschrij ving van twee projecten in de dorpskern van Oostrum. Verder zal medio mei/juni de verkoop starten van een schitterend patio project, gelegen in het centrum van Venray. Vanaf 1 juni start 2VM Makelaars BV met een doe-het- zelf-makelaarsconcept. Hierbij wordt het mogelijk om zeer laag drempelig een eigen woning te verkopen en daarbij toch gebruik te maken van de lokale kennis en expertise die 2VM Makelaars in huis heeft. Zo worden alle wonin gen die bij 2VM Makelaars te koop staan geplaatst op Huislijn.nl en de inmiddels veel besproken website www.zoekal- lehuizen.nl. Uiteraard worden advertenties ook doorgeplaatst in de Peel en Maas, die als regionale krant voor 2VM Makelaars nog steeds het grootste gedeelte van haar doelgroep weet te benade ren. Ook hypotheekklanten kunnen vanaf heden terecht bij 2VM Makelaars BV, per project en/of woning wordt de meest ideale hypotheek gezocht, zodat tegen gunstige maandlasten er een nieu we woning kan worden aange kocht. Om de nieuwe koers van 2VM Makelaars BV kracht bij te staan, zal er aan de Schoolstraat 11 (kan toor 2VM Venray) een digitaal wooncentrum worden ingericht. Zo wordt het straks mogelijk om ook na sluitingstijd uitgebreide woningpresentaties te bekijken in deze woonwinkel. Om de ontwik kelingen van 2VM Makelaars BV te volgen verwijzen wij graag naar de website van 2VM op www.2vm.nl 2VM Makelaars is bereikbaar van maandag tot en met zaterdag op telefoonnummer 0478-568030 of op haar bezoek adres Schoolstraat 11 te Venrav. De initiatiefnemers van de eerste regionale veteranendag verwachten dat er ook veel oud-militairen uit Venray en Meerlo-Wanssum naar Venlo zullen komen. Daar vindt op donderdag 29 juni namelijk voor de eerste keer de regio nale veteranendag plaats. Op initiatief van oud-mariniers Wiel Holla en Chrit Heuvelmans en oud-Indiëganger Jo School meesters, allen uit Venlo, krijgt Noord-Limburg deze regionale veteranendag. De drie initiatiefne mers verwachten op deze dag honderden oud-militairen uit heel Noord-Limburg te treffen. Ze hopen dat deze dag uitgroeit tot een grote manifestatie. Ze vinden het beter om in Noord-Limburg een grote regionale manifestatie te houden dan allemaal kleinere bijeenkomsten in de diverse gemeenten. Het gaat om oud-militairen die aan oorlogs- en vredesmissies heb ben deelgenomen. Het gaat niet alleen om Tweede Wereldoorlog-, Korea- en Indië- en Nieuw- Guinea, maar ook om militairen die gediend hebben in Libanon, Cambodja, de Balkan, Irak of Afghanistan. Volgens Schoolmeesters zijn er in deze regio naar schatting meer dan dui zend veteranen De drie initiatiefnemers ver wachten tijdens de eerste Noord- Limburgse veteranendag enkele honderden deelnemers. Burgemeester H. Bruis van Venlo werkt aan deze dag mee en heeft de organisatoren alle medewer king toegezegd. De eerste regio nale veteranendag in Noord- Limburg vindt op 29 juni plaats omdat dit de geboortedag van prins Bernhard is. De prins had een bijzondere relatie met de veteranen en was tot het laatst van de partij tijdens het jaarlijkse défilé in Wageningen. Vorig jaar, na de laatste grote veteranendag in Wageningen, heeft het Comité Nederlandse Veteranendag de burgemeesters van Nederland opgeroepen om in hun gemeenten aandacht te schenken aan de veteranen. De contactgroep Oud-mariniers Noord-Limburg stapte naar de burgemeester van Venlo, omdat Venlo een regionale functie heeft. Het doel van zo'n regionale vete ranendag is om bekendheid en waardering te krijgen voor een grote groep oude en jonge vetera nen die actief zijn geweest tijdens oorlogen en vredesmissies. Tegelijk is het een moment dat vele oudgedienden elkaar weer ontmoeten. De komende week worden de meeste oud-veteranen aangeschreven door hun organisa ties zoals de Oud-mariniers Limburg, Vereniging Oud Militairen Indië- en Nieuw Guineagangers, Contactgroep Oud-mariniers, algemene vereni ging Oud Marine personeel, Bond van Wapenbroeders en de vereni ging Oud Commando's. De mees te adressen van de oudgedienden zijn bekend, maar nog niet van allen. Veteranen in de regio Venray en Meerlo-Wnssum die geen bericht hebben ontvangen en graag meedoen, kunnen con tact opnemen met secretaris Chrit Heuvelmans in Venlo van de contactgroep Oud Mariniers (tel: 077-3820889). Het programma van de vetera nendag begint om 18.30 uur met een ontvangst in de parterre van het Venlose stadhuis. Vervolgens is er een optreden op de markt van de MacLaren Pipers en geeft het reünieorkest van de Limburgse Jagers een concert. Daarna is er een gezellig samen zijn in het stadhuis ven Venlo. Expositie Samen-Lopen in Mariakapel Holthees Wie zich wil laten verrassen door de bijzondere objecten van kunstenaars Gijs van Lanen uit Overloon en Juul Baltussen uit Westerbeek, kan op 29 en 30 april van 11.00 tot 17.00 uur nog terecht in de Mariakapel in Holthees. De expositie heeft als thema Samen-Lopen. Het gaat om objec ten gemaakt van wortelhout, in combinatie met metaal. Gijs van Lanen, 55 jaar, laat zich in zijn werk inspireren door wat hij tegenkomt in de natuur. Hij werd met name gegrepen door de levende vormen, verscholen in wortelhout, en was niet meer te stoppen. In een half jaar tijd schuurde, polijstte en boende hij een hele collectie bij elkaar. Maar de beelden waren nog niet af, er moest nog iets bij, een sokkel, het ruimtelijk effect kwam dan beter tot zijn recht. Daarvoor kwam hij terecht bij kunstenaar Juul Baltussen, die juist graag grote objecten maakt met als basismate riaal: metaal. Daarmee kregen de houten beelden van Gijs niet zo maar een sokkel, maar de sokkel is zelf ook onderdeel geworden van het beeld. Beide materialen versterkten elkaar en zo werden unieke beelden geboren. Een samenloop van natuur en mens, een samenloop van hout en metaal. De expositie heeft zich in de afgelopen weken over een goede belangstelling van het publiek mogen verheugen. Voor mensen die zich willen laten verrassen door de bijzonde re schoonheid van de objecten, uit de natuur getransformeerd, voor mensen die de fantasie en de verwondering willen delen met die van de kunstenaars Van Lanen en Baltussen, is het zaak een van deze dagen bij de Mariakapel in Holthees binnen te lopen. Maria Franssen uit Venray gaat de wezen in Bangladesh helpen. Campagne Amnesty Hilhorst en Katja de Geus gaan samen Donderdag 27 april 2006 - Pagina 7 Modisch gekleed, minder besteed Grotestraat 32 - Venray - Tel. 0478-586387

Peel en Maas | 2006 | | pagina 7