Eet je haar gezond Waarom hardlopen goed voor u is Sport 'als zelfbehoud' voor Mirjam Smit I m\ 7*N Weg met wallen, rimpels en kraaienpoot) es 1 10% KORTING '77/.W 1 Speciale lezersactie Veel Maas: verjong uw huid hij schoonheidsspecialiste Esthé in Oostrum PEEL EN MAAS Door je aan een aantal voe- dingstips te houden, kun je er heel eenvoudig voor zorgen dat je haar glanzend en gezond blijft, of wordt. Want de verzorging van je haar begint bij datgene wat je eet. Pas daarna spelen shampoos en andere haarverzorgende middelen een rol. Met een paar simpele voe- dingsregels kun je jouw haar die vitaliteit en glans geven waar je naar opzoek bent. 1Zorg ervoor dat je dagelijkse voedingspatroon gebalanceerd en rijk is aan proteïnen en koolhydra ten. Wanneer je weinig proteïne binnenkrijgt, wordt jouw haar dof en droog. Bovendien groeit je haar minder snel. Vis, vlees, eieren en kaas zijn belangrijke proteïneleveranciers. Vooral zalm wordt beschouwd als één van de beste voedingsmiddelen voor de gezondheid van je haar. 2. Dof en ongezond haar kan ook duiden op een gebrek aan (onverzadigde) vetzuren die te vinden zijn in olijfolie en vis. 3. Zorg ervoor dat je voldoende ijzer binnen krijgt. Aan de hand van voeding of desnoods via een ijzerpreparaat. 4. Ga voor een gezond en vijzel rijk ontbijt, bijvoorbeeld muesli of cornflakes met yoghurt. 5. Eet voldoende groente en fruit. De vitaminen en antioxidan- ten die in groenten en fruit zitten, zijn goed voor het haar. 6. Drink voldoende water of vruchtensap zonder suiker. 7. Belangrijke andere vitaminen voor de gezondheid van je haar: vitamine B-complex, foliumzuur en zink. 8. Belangrijke vitaminen voor de groei van je haar zijn vitamine B-complex, vitamine C, D en E. Zorg ervoor dat je niet te veel vet ten, cafeïne en koolzuurhouden de drankjes binnen krijgt. Deze zouden de haargroei remmen. Verwacht echter geen grote won deren. Bron: www.trendstyle.net Een ware hype op het moment: hardlopen. Steeds meer mensen wagen zich aan de sport die je op ieder moment kunt doen. De één traint voor een marathon, de ander gewoon omdat het lekker is om te lopen. Maar wist u dat het ook heel erg goed is? Tien rede nen om te gaan hardlopen: 1. Verbeter je denkvermogen Niet alleen je spieren, ook je hersenen zijn erbij gebaat om regelmatig te sporten. Mogelijk bevordert intensieve lichaamsbe weging de bloedsomloop en dus de zuurstof naar de hersenen, hoewel diverse onderzoeken de exacte reden nog niet hebben aangetoond. 2. Meer zin in seks Als je hardloopt, zul je ook actiever worden tussen de lakens. Dat bleek niet alleen uit onder zoek, maar is logisch te verklaren uit het feit dat hardloopsters meer tevreden zijn met hun lichaam. 3. Speciaal voor de vrouw: een voorspoediger en gezondere zwangerschap bevalling Vrouwen die sporten tijdens de zwangerschap hebben minder kans op diverse aandoeningen, zoals zwangerschapsdiabetes en bloedarmoede, spataderen en dikke handen plus voeten. Ook ben je energieker, slaap je beter en heb je minder last van consti patie. 4. Geef hartziekten geen kans Hardlopen heeft effect op de vier belangrijkste oorzaken van hartaandoeningen. Het verlaagt de bloeddruk, vermindert de kans op diabetes, vermindert het cho lesterolgehalte en vermindert overtollig vet. Tevens kwam uit twee onderzoeken naar voren dat regelmatig sporten aderverkalking vermindert. Slim hardlopen Om te beginnen met hardlo pen, is vaak niet zo moeilijk. Het volhouden wel! Met deze tips lukt het je misschien wel om langer dan een maand te hardlopen. Vijf tips om op een slimme manier te blijven hardlopen: 1Beloon jezelf! Dus niet met een patatje of een lekkere reep chocolade, maar ver wen jezelf met iets wat het trai nen stimuleert. Denk bijvoor beeld aan een massage, een nieuw sporttruitje, een bezoekje aan de pedicure of een lekker ont spannend bad. 2. Wees realistisch Ga niet meteen van jezelf ver wachten dat je een marathon kunt lopen als je tijden niets hebt gedaan. Stel realistische doelen en kijk naar andere factoren dan alleen de afstand. Bijvoorbeeld het verbeteren van je techniek, geen steken meer in je zij en je spieren verder strekken. 3. Houd een dagboekje bij Noteer alle dagen dat je gaat hardlopen, met je tijden, afstan den en gevoel erbij. Het is leuk om na een tijdje je vorderingen te bekijken. Je doet het niet voor niets. 4. Laat je steunen Zorg dat je wordt gesteund, of het nu je vriend(in) is, je trainer, je huisarts of de buurvrouw. Het werkt motiverend als iemand net zo enthousiast is als jij. 5. Wees voorbereid Zorg ervoor dat je je spullen klaar hebt staan en geen uitvluch ten kunt bedenken. Een sportbe- ha die toch nog in de was blijkt te zitten, kan ervoor zorgen dat je thuis op de bank blijft zitten. Bron: www.aezondheidsnet.nl 5. Bevrijd jezelf van PMS en menstruatiepijn Drie maanden lang regelmatig sporten vermindert premenstru- ele symptomen, blijkt uit onder zoek. Dit komt onder meer door het vrijkomen van de stof endorfi- ne, die de pijn verzacht en een euforisch gevoel veroorzaakt. En nog een leuk weetje: wanneer je tijdens de laatste fase van de menstruatiecyclus beweegt, ver brand je meer vet én kun je langer hardlopen zonder moe te wor den. 6. Verbrand vet! Met hardlopen verbrand je meer calorieën dan met de mees te andere activiteiten. Maar dat is niet de enige manier om op gewicht te blijven. Doordat je spiermassa toeneemt en de hoe veelheid vet vermindert, word je een soort van machine die gevoed moet worden met calorieën en die steeds meer energie nodig heeft om alles aan te kunnen. 450 gram vet heeft 2 tot 3 calorieën nodig om te functioneren, 450 gram spieren hebben 35 tot 45 calorieën nodig om te functione ren. 7. Tevreden met je lichaam Uit onderzoek is gebleken dat je door te bewegen een positiever lichaamsbeeld en meer zelfver trouwen krijgt, omdat je je lichaam anders gaat bekijken. In plaats van hoe het eruit ziet, ga je ook bekijken wat het allemaal kan. En daardoor sta je meer tevreden voor de spiegel. 8. Minder stress en zorgen Lichaamsbeweging maakt onder meer endorfine aan, een stof die je een euforisch gevoel geeft, waardoor je stress en zor gen beter aankunt. 9. Bevrijd je van dipjes Talloze onderzoeken hebben uitgewezen dat hardlopen depres sieve gevoelens kan verminderen. De antidepressieve werking van bewegen wordt veroorzaakt door de stof fenyletylamine. Als gevolg van de inspanningen stijgt het gehalte van deze stof snel. Voor het beste resultaat is het verstan dig om regelmatig 20 a 30 minu ten aan een vorm van inspanning te doen op 70% van je vermogen. Dat is nu juist wat je met hardlo pen doet! 10. Houd je botten gezond De dichtheid van je botten neemt na je 30ste af met jaarlijks 0,75 tot 1%, waardoor ze steeds brozer worden. Hardlopen kan je helpen om dit tegen te gaan. Om sterk te worden en te blijven, moeten je botten belast worden. Door een activiteit waarbij je bot ten je gewicht dragen, zoals hard lopen, kun je dat goed bereiken. Bron: www.gezondheidsnet.nl Ze zegt het met een kwink slag: 'al die spiegels in het fit nesscentrum'. Maar aan er goed uitzien hecht Mirjam Smit (44), public relations medewerker van de gemeente Venray, veel waarde. Er goed uitzien en gezond leven bete kent voor haar veel sporten, verantwoord eten, niet roken en af en toe een Bourgondische uitspatting. "Aan de buitenkant zie je of iemand goed in zijn vel zit. Gezonde en fitte mensen stra len." Ja, ze schrikt wel eens als ze in een zwembad is. Niet alleen van de volwassenen met overgewicht, maar vooral van het aantal kinde ren dat teveel kilo's meetorst. "Het lijkt wel alsof kinderen als maar dikker worden. En vaak zie je dat dikke kinderen ook ouders hebben die te zwaar zijn. Ik vind dat ouders een voorbeeldfunctie moeten hebben. Ik ben moeder van drie kinderen. Ze sporten alle drie en we proberen ze op te voe den in een cultuur waarin bewe gen en gezond leven belangrijke waarden zijn." Extra stimulans Zelf ontdekte ze vier jaar gele den het fitnessen. In eerste instan tie als een vrijblijvende vorm van bewegen, naderhand bracht ze er meer structuur en fanatisme in. "In de beginperiode ging ik één keer in de twee, drie weken. In mijn eentje. Het was telkens afzien. En omdat ik niet regelma tig sportte, was het effect ook niet al te groot. Dat veranderde toen ik wekelijks ging sporten. Iedere week een keer, vervolgens twee keer en nu kun je me drie keer per week in Sport- en Fitnesscentmm Dynamic vinden." Mirjam Smit koos voor groeps lessen. "Ik volg onder meer spin ning lessen en het zogeheten Club Power. De vaste tijden en het gezelschap van andere men sen zijn voor mij een extra stimu lans om te gaan sporten. Als je alleen bent en je staat niet inge deeld voor een groep, dan is de verleiding groter om een training te laten schieten." IJdelheid Een combinatie van factoren leidde haar naar het fitnesscen tmm. "Ik was te zwaar, voelde me futloos, had geen energie. Ik merkte aan mijn lijf dat ik moest gaan bewegen. Ik woog ooit 15 kilo zwaarder dan ik nu weeg. En dat wil ik zo houden. Ik heb de ambitie om nooit meer dik te wor den." IJdelheid speelde ook mee. "Ik vind het belangrijk om er goed uit te zien. Ik zal nooit met de ogen dicht iets uit de klerenkast trek ken en daarin gaan sporten. Voorop staat dat sportkleding functioneel moet zijn. Maar: ik moet me er ook lekker in voelen. En al die spiegels in het fitness centrum stimuleren dat alleen maar! Fitnessen is voor de Venrayse extra energie krijgen door moe te worden. "Ik heb een dmk en hec tisch leven. Een intensieve baan, een gezin met drie kinderen. Om aan de hectiek te ontsnappen, ga ik sporten. Als zelfbehoud. Lekker zweten, moe worden, het hoofd leegmaken. Dat gééft nieuwe energie. Je kunt aan mensen zien of ze gezond en fit zijn. Dat zie je aan hun houding, hun gedrag, hun huidskleur, eigenlijk aan alles." Sportieve collega's Mentale training is voor haar niet weggelegd. "Een goed boek lezen is geestelijk ontspannend genoeg. Ik heb wel eens yoga uit geprobeerd, maar de conclusie was snel duidelijk: 'niets voor mij'. Het roken heeft ze opgege ven. "Ik heb een partner die niet rookt en dat maakte het stoppen gemakkelijker. Ik ben sowieso meer op mijn voeding gaan letten sinds ik sport. Gezond eten vind ik belangrijk. Maar dat wil niet zeggen dat er geen Bourgondische uitspattingen zijn. Integendeel, ik ontzeg me daar niets in. Voor lekker tafelen ben ik altijd te vinden. En ik weet dat ik met drie keer per week sporten genoeg compenseer." Ze vindt dat ze in een sportieve organisatie werkt. "Over sport wordt gepraat bij de gemeente. Als ik zo naar mijn collega's kijk, dan vind ik dat er veel sportieve mensen werken bij de gemeente Venray. En sommigen zijn zelfs zeer actief en prestatief, zowel individueel als in teamverband. Een evenement als bijvoorbeeld de ambtenarenveldloop leeft écht bij ons. Bij ambtenaren én colle geleden. Een goed teken." Kraaienpootjes, rimpels en wallen, het hoort bij het ouder worden. Maar ik vervloek deze verschijnselen als ik in de spiegel kijk. De vele crèmes die ik heb uitgeprobeerd, hiel pen onvoldoende tegen die vervelende rimpels. En zelfs bij voldoende rust bleven de donkere wallen onder mijn ogen. Verschillende tijdschrif ten staan vol met succesverha len over plastische chirurgie. Voor menige vrouw of man is dit misschien een goede oplossing, maar ik vind dit toch echt iets te ver gaan: het is duur, te veel gedoe en het blijft een groot risico. Mariette van schoonheidssalon Esthé liet me zien dat mijn 'ouder- domsproblemen' ook zonder chirurgische ingreep kunnen verdwijnen. Mijn wallen waren het grootste probleem. Ik zag er moe uit en daar wilde ik graag van af. Een vriendin raadde me schoonheids specialiste Esthé in Oostrum aan. Al snel kon ik er terecht voor een proefbehandeling. Na een korte autorit kwam ik bij Esthé, dat echt midden in de natuur ligt. Slechts een paar vogels doorbraken de stilte. Heerlijk. Mariette Lenssen ontving me vriendelijk met een kopje lekkere thee. Dit maakte mijn rustige gevoel compleet. Ze bekeek mijn gezicht en vertelde dat een nieuw apparaat, de L3, wel wat aan mijn wallen kon doen. Mariette omschreef de L3 ,x als een apparaat dat gebruik maakt van zuiver licht van een bepaalde golflengte. Doordat het licht uit de L3 in de huidcellen doordringt, wordt de stofwisse ling in die cellen geactiveerd en wordt de huid plaatselijk verste vigd. Ik bleef huiverig, maar ik was ook nieuwsgierig. En dus zei ik 'ja' tegen de proefbehandeling. Mariette behandelde alleen de lin kerkant van mijn gezicht. Met een Bij inlevering van deze tegoedbon bij schoon heidsspecialiste Esthé, Rosmolenweg 3 te Oostrum krijgt u 10% korting op de kuur L3 en de kuur BioSkin Jetting. Vul hieronder uw gegevens in: Naam: Adres: Woonplaats: Postcode: e-mail: zacht apparaatje wreef ze over mijn gezicht. Het deed geen pijn, het was zelfs rustgevend. Toen ik later weer in de auto zat, bleven de vragen door mijn hoofd spo ken: kan zo'n relaxerend appa raatje echt die vervelende wallen laten verdwijnen? Na een paar dagen waren die vragen voor mij volledig beantwoord: ik zag een duidelijk verschil tussen beide gezichtshelften, het werkt dus echt! Snel belde ik Mariette om een vervolgafspraak te maken. Inmiddels ben ik ruim twee maanden en mijn laatste (tiende) L3 behandeling verder. Ik ben twee keer per week naar Esthé geweest en naast deze behande lingen heb ik op aanraden van Mariette een goede crème en sup plementen gebruikt. Het resultaat mag er dan ook zijn. De wallen zijn niet meer zo zichtbaar als twee maanden geleden en ik voel me jaren jonger. Samen met Mariette ben ik nu druk bezig met mijn volgende, en voorlopig laatste uitdaging: het verminderen van mijn rimpeltjes. Hiervoor gebruikt Mariette BioSkinJetting. Om de week prikt ze met kleine naaldjes in mijn rim pels. Hierdoor wordt het gebied onder de rimpel geactiveerd en aangespoord om nieuw weefsel aan te maken. Gelukkig doet het helemaal geen pijn en waarschijn lijk ben ik na vijf behandelingen grotendeels van de rimpels ver lost. Kan ik tenminste weer met gerust hart in de spiegel kijken. Speciaal voor de lezers van Peel Maas biedt schoonheidsspecia liste Esthé in Oostrum 10% kor ting op de kuur L3 en 10% korting op de kuur BioSkinJetting. Lezers die onderstaande bon inleveren bij Esthé, kunnen gebruikmaken van deze korting. Oma's gezondheidstips Cholesterol: de hoeveelheid cholesterol in uw bloed kunt u proberen te beperken door regel matig knoflook, bijvoorbeeld in de sladressing, te eten. Hik: neem een theelepel sui ker in de mond en slik het snel door. Hoge bloeddruk: te hoge bloeddruk kunt u proberen weer in het gareel te krijgen door het eten van zilvervliesrijst of onge pelde boekweit. Kiespijn: wordt verlicht door het drinken van thee van linde bloesem. Maagpijn: het drinken van warme melk met een paar drup pels pepermuntolie is een wel daad als u last heeft van maagpijn. Hooikoorts Met de lente komt ook weer de hooikoortsperiode en alle verve lende klachten die daarmee gepaard gaan. Maar wat is hooi koorts? Hooikoorts is een overge voeligheidsreactie van het lichaam op pollen (stuifmeel) van sommige grassen, planten en bomen. De overgevoeligheid voor stuifmeel ontstaat doordat het afweermechanisme van het lichaam in de war is. Bij mensen met hooikoorts valt het afweer mechanisme niet alleen schadelij ke indringers aan, maar ook stof fen die normaal gesproken onschadelijk zijn zoals pollen van sommige bomen, grassen en plan ten. Door de allergische reactie komt er een stof vrij (histamine genaamd), waardoor de hooi koortsklachten optreden. Bron: www.hooikoorst.com Wijsheden Zing het uit! Zingen trekt meer zuurstof je lichaam in, ver betert de mentale helderheid en verjaagt vermoeidheid. Ruim je rommel op! Verlicht je last. Ruim je kast, portemon nee, kantoor, bureau, garage, zol der en kelder op. Leer te luisteren naar de bood schappen die je lichaam je geeft. Draag rood, geel of oranje om je op te vrolijken. De beste manier om de toe komst te voorspellen is haar te creëren. Verbreed je horizon. Doe van daag iets wat je altijd al wilde, maar waar je bang voor was. Misschien laat je je afschrikken of denk je dat je te oud bent. Ga over je normale grenzen heen. Wandelen De zon begint weer te schijnen, de bomen staan in bloei en de tem peratuur gaat omhoog. Steeds meer mensen krijgen zin om naar buiten te gaan. Wat is makkelijker dan te gaan wandelen en zo te genieten van de natuur. Schoenen aan en naar buiten! Voordelen van wandelen: Wandelen voorkomt hartaan doeningen. Wandelen bevordert het presta tievermogen en het uithoudings vermogen. Wandelen versterkt de spieren en het weefsel, en stimuleert de bloedsomloop. Wandelen helpt om gewicht en lijn te controleren en een dieet vol te houden. Wandelen neemt spanningen en angsten weg en helpt om stress de baas te worden. Wandelen bevordert een beter zuurstofverbruik. Wandelen houdt je jong en fris. Wandelen kan creativiteit en helder denken stimuleren. Voor wandelen heb je geen georganiseerde cursus nodig. Wandelend kom je tot jezelf. Wandelen belast de knieën en benen minder dan andere takken van sport, zolang je vlak en ver hard loopt! Wandelen kan het begin zijn van, en de brug naar, andere tak ken van sport. Donderdag 27 april 2006 - Pagina 21 n Deze actie loopt tot 31 mei 2006.

Peel en Maas | 2006 | | pagina 21