DeMKB bMtF Vernielingen in Tienray Gimbrère mocJcz centrum KONINGINNEDAG Argwaan over uitstel rapport circuit De Peel Venray kleurt oranje.... .SSKsaïswar Gratis apparatuur met onze Dobbelsteenactie! <5 1 automatiseerder Bandoetere zaterdag 29 april KONIGINNEDAG HORST GEOPEND 29 april geopend van 10.00-17.00 uur voor dé specialist tegels, sanitair tn tegelwerken! '°lsrnAM Wethouders in Meerlo-Wanssum Honderdzevenentwintigste jaargang - week 17 - donderdag 27 april 2006 En verder: Dames Oostrum kampioen Nieuws uit Meerlo-Wanssum 8-9 Kunst Cultuur 12 Gemeentelijke mededelingen 17-18 Sport 16-23 Kerkelijke diensten 26 Sjaak en Mia 50 jaar getrouwd Grotestraat 23 - Venray - Tel. 0478-581526 HAIRKAPPERS WINNAARS OP DE LIMBURG-BOKAAL «- CAR-CITY VENRAY Ruit klooster ingegooid, bord kruisweg afgebroken Tienray is de afgelopen weken geconfronteerd met een aantal vernielingen. Tijdens het paasweekeinde is een ruit van het klooster inge gooid en een week eerder is het bord van de start van de kruisweg afgebroken. Wiel Nabben denkt te weten wie de boosdoeners zijn. "Ik ont moette een achttal jongeren tus sen de 12 en 16 jaar, die waar schijnlijk op vakantie waren in de regio Meerlo-Wanssum, op een bankje bij de Molenbeek. Ik her kende hen van vorig jaar, toen ze rotzooi hadden achtergelaten bij het bankje. Ik vroeg de jongeren om deze keer geen rotzooi te maken en ik vertrok weer." Een dag later trok Jo Spierings bij Wiel Nabben aan de bel. Hij had het afgebroken bord van de kruisweg, dat bij het bankje stond, gevonden. Wiel Nabben: "De jon geren hebben nu geen rotzooi achtergelaten, maar vermoedelijk wel het bord afgebroken. Het is xgCEts Schoolstraat 5 geen ramp, maar het betekent wel dat het bord weer hersteld moet worden. Het zal wel jeugdige bal dadigheid zijn. Blijkbaar hoort het tegenwoordig bij onze maatschap pij. We zijn allemaal jong geweest, ook ik heb vroeger kattenkwaad uitgehaald, maar waarom moeten er zaken worden vernield? Het bankje is bedoeld voor toeristen die even willen genieten en uitrus ten, met uitzicht op de Molenbeek. Als er rotzooi en ver nielingen worden aangericht, is dit niet meer mogelijk." Het gezin dat in de kelder van het klooster woont, schrok in het paasweek einde wakker toen in de nacht van zaterdag op zondag rond de klok van half twee een ruit werd inge gooid. Vorig jaar gebeurde dat ook al, maar toen op klaarlichte dag. De politie is van beide vernielin gen op de hoogte gebracht. De ruit van het klooster is inmiddels 'aan elkaar geplakt' en het bord is weer hersteld. Hopelijk denken degenen die de vernielingen heb ben aangericht de volgende keer eerst na voordat ze iets doen. Dat scheelt ergernis, onbegrip en onnodige kosten in Tienray Peter Nellen j&utofc^&itfrvs KORTING OP DIVERSE ARTIKELEN DAMESMODE WILHELMINAPLEIN 15 HORST Taal Besde mefrouw van der hoefe. Ik wil u noch bedanke voor uw besluit in 2006 toen u op het mooie idee kwam om de Neederlantse taal te schrappe als fak op sgool. Ik weet het noch goet want ik leerde net sgrijve. Onse taal moeste we maar tege lijk met de andere fakke leere. Ik sit alleen met een dielemma. Ik hep geen flauw idee of mijn Neederlants nu wel of niet goet is. Kunt u mij ff daarmee hellepe. Was getekend Hannes in 2030 of daaromtrent. Heeft u het deze week ook gehoord of gelezen? Het vak Nederlands zou afgeschaft moe ten worden. Leerlingen zouden de taal net zo goed in de andere lessen kunnen leren. Ik zie het al voor me tijdens een les handen arbeid (is dat er nog?). Een leer ling krijgt een tien voor het schit terende vocabulaire dat hij uitschreeuwt als hij zich met een hamer op de vingers slaat. Of hij krijgt tijdens een proefwerk Frans een acht voor Nederlands omdat hij zoveel goede Nederlandse woorden tussen de Franse tekst heeft weten te schrijven. Ik moet er niet aan denken. Nederland wordt nu al over spoeld met msn-taal. Dat gaat al ten koste van het Algemeen Beschaafd Nederlands. Kunt u het zich voorstellen? Een Peel en Maas geschreven in het taalge bruik van de eerste alinea. Toen ik dit voornemen deze week hoorde, viel ik spontaan van mijn stoel. Nog maar net opgekrabbeld lag ik weer op de grond te kijken. De minister kreeg weer eens een rapport, en wat voor een. Kinderen in groep acht schijnen technisch slecht te lezen! Waar maken ze zich zor gen over als het vak Nederlands toch op de wip zit....? Ik hoop dat er in Den Haag enkele wel denkende Nederlanders zitten die voor deze plannen een stokje steken. En wij in Venray. Zouden de plannen doorgaan, dan moe ten we maar eens starten met het geven van Venrays op de basis scholen. Dan behouden we nog enigszins onze eigen identiteit. Frits Linssen, ditmaal geassi steerd door Ad van Zwol, zou dan kunnen gaan werken aan een Nederlands-Venrays woor denboek. Dan kunnen we, als we eenmaal allemaal Venrods prao- te, ook de Nederlandse taal nog in stand houden. Hannes (anno 2006) Mooi de Mooiste Mode St. Lambertusplein 12 Horst Tel. 077-3986464 Extra raadsvergadering afgeblazen De extra raadsvergadering over het locatieonderzoek naar circuit De Peel gaat van avond (donderdag) niet door. Maandag besloot het college de vergadering te annuleren omdat het rapport, opgesteld door het bureau Royal Haskoning, niet door de beu gel kan. Burgemeester Waals spreekt van 'hobbels op de weg' en 'onvoldoende juridi sche onderbouwing'. Gemeentesecretaris Lucassen rept over feitelijke onjuisthe den in het rapport. Maandagavond werden de frac tievoorzitters op de hoogte gesteld. Er klonk wantrouwen door. Het vermoeden bestaat dat de uitkomst van het rapport het college niet bevalt. "Als dat zo is dan maak ik daar ernstig bezwaar tegen", zei Bert Linskens (PvdA). Ike Busser (Samenwerking) wil daarom beide versies van het rap port zien. Om te controleren of het advies is gewijzigd. Het bureau Royal Haskoning kreeg de opdracht een onafhanke lijk onderzoek in te stellen naar de beste locatie voor het racecir cuit. Eerder voerde de gemeente al een quickscan uit. Het gebied aan de Sinnesstraat in Oirlo kwam toen als beste uit de bus. De gemeenteraad accepteerde het niet omdat het huidige racecircuit niet in het onderzoek was meege nomen. Haskoning moest naast De Peel ook het maatschappelijk belang en het draagvlak laten meewegen. Afgelopen vrijdag kwam het rapport naar buiten. Volgens Lucassen hebben zowel ambtena ren van de provincie als van de gemeente het rapport op onder delen afgekeurd. Naast onjuisthe den rezen er vragen over de juridi sche gevolgen. "Het onderzoek vergt daarom meer tijd", verklaar de Waals. "De juridische conse quenties van de gemaakte keuze moeten het ook houden bij de Raad van State. Daarover bestaat onzekerheid." Afgesproken is dat het rapport deze week een verbetering onder gaat. Op zijn vroegst vrijdag (mor gen) komt de herziene versie beschikbaar. Daardoor kan de raadsvergadering van donderdag niet doorgaan. In plaats daarvan vindt er een besloten bijeenkomst plaats met wethouder Teunissen (Lolaak Aktief), waarbij ook mede werkers van Haskoning aanwezig zijn om tekst en uitleg te geven. De tijd begint te dringen. Want uiterlijk 1 juli moet er een beslis sing zijn. Op die datum stopt de verlengde gedoogtermijn. Provincie en VROM-inspectie eis ten dat het circuit per 1 januari 2006 op slot zou gaan. Dat werd een halfjaar later om eerst het locatieonderzoek te kunnen uit voeren. De komende week kun nen B en W het rapport niet bespreken omdat vanwege vakan ties enkele collegeleden afwezig zijn. Op dinsdag 9 mei behande len B en W de rapportage. Daarna wordt er een extra raadsvergade ring uitgeschreven. De fractieleiders wisten maan dag niet goed wat ze ermee aan moesten. Burgemeester Waals zei dat hij de inhoud van het rapport niet kende. Gerda van Stelten (CDA) uitte haar twijfels over de voorkeurlocatie die uit het rap port rolt. Ike Busser: "Ik heb het gevoel dat we er geen grip meer op hebben. Het glipt ons dadelijk als los zand door de vingers." Waals verklaarde dat het colle ge eerst de zekerheid wil hebben dat de genoemde locatie ook daadwerkelijk haalbaar is. "Daar zijn vragen over. Het heeft geen zin de raad iets voor te leggen waarover we niet de garantie heb ben dat het ook haalbaar is." Lucassen: "De gemeenteraad mag en kan geen besluit nemen over een advies dat niet deugt. Er moet maximale zekerheid zijn dat de uitkomst van het onderzoek pro cedureel kan slagen. Daar gaat momenteel de discussie over." De gemeenteraad is voor het behoud van het huidige racecir cuit in Vredepeel. Omdat dit de meest geschikte locatie is die de minste overlast bezorgt. Het cir cuit is evenwel illegaal en het ligt in een aaneengesloten natuurge bied. Dat is de reden dat de pro vincie en VROM-inspectie niet willen meewerken aan legalise ring van het circuit. Ze staan hier mee lijnrecht tegenover de gemeente. Venray viert net als de rest van Nederland op zaterdag 29 april Koninginnedag. Omdat 30 april dit jaar op een zondag valt, wordt Koninginnedag 2006 een dag eerder gevierd. Het zal tijdens deze feestelijke dag weer druk worden in het centrum van Venray, en de kleur oranje zal natuurlijk weer de boventoon voeren. Het plaatselijke Oranjecomité heeft samen met de gemeente Venray, de plaatselijke middenstand, de VW en de horeca weer een uitgebreid feestprogramma samengesteld. Meer over Koninginnedag in Venray leest u elders in Peel en Maas. Hotel Asteria Venray Chef de Partie (vim) gevraagd Hotel TEGELS SANITAIR TEGELWERKEN Tegels, Sanitair en Tegelwerken Rongen is leverancier van een uitgebreide collectie topmerken. Bezoek onze showroom en Iaat u vakkundig adviseren. Keizersveld 22 Venray Tel.: (0478) 55 04 10 www. rongen vof.nl WEBSDESIGN Maatwerk op Internet .nl MAAS EL EN berden maC KAPPERS VENRAY Grote Markt 21, tel. (0478) 516708 bedrijfsautomatisering bv Bedrijfsautomatisering b.v. Keizersveld 25 5803 AM Venray tel. 0478-585457 email: info@jds.nl www.jds.nl CAR -CITY VE N RAY KEUZE UIT 50 OCCASIONS Keizersveld 73, 5803 AP Venray tel. 0478-569229 www.carcity.nl 's maandags gesloten zie voor meer informatie onze advertentie verder in deze krant www.peternellenkeukens.nl mode en schoenen voor dames, heren, tieners en kinderen MAASHESEWEG 80a, 5804 AD VENRAY INL. EN RESERVERINGEN: TEL. 0478-51 1466 A cTFD I A Het restaurant van Asteria is °^okeen regionale funcfeGasten urt'de hele re^o tornen er om geed te eten tegen een betaalbare prijs. De keuken is er niet zo maar één mnne|jj|< gewerkt met In de modern ingerichte keukenh 9Jdei De Chef de dagverse produkten. Kwaliteit staat hoog in net v*. Dj,:0^M^"g^egr<^ de kwakte,, kunnen handhaven. He,.kU vakman me, temeleze inzet, d,e ook ruimte heeft voor zijn pnve-leven. Ben Pj die enthousiastman of vrouw, meer regeknaat zoektïn^het horecaleven, dan kun je een korte brief met CV sturen, of even bellen naar. ^.^aEns^^!kTer!RMathYs™NegT 5804 AD Venray .0478-511466 V

Peel en Maas | 2006 | | pagina 1