Ingezonden Voormalig bankdirecteur grijpt naar de pen Gezocht: Enthousiaste collega's! Verpleegkundigen/ verzorgenden IG (m/v) Verzorgenden IG (m/v) Lcd-tv voor familie Van der Putten Uitlaatservice voor honden Maria basisschool wint Kies Techniek ZAKELIJK BEKEKEN 100 Jaar psychiatrie PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS in zor^f en MKdmkt PEEL EN MAAS Door Frans Thonen Op 18-jarige leeftijd schreef Paul Rongen de roman 'Gebroken Harten', een pen nenvrucht die niet helemaal zijn goedkeuring kon wegdra gen. Nu 52 jaar later heeft hij opnieuw de literaire pen opge pakt en zich gestort op de limerick. Vorige week is zijn eerste bundel 'Limburg in Limericks' verschenen. Het eerste exemplaar heeft hij overhandigd aan wethouder Mariet Seegers van de gemeente Gennep. Paul Rongen (70) is geboren in Oirlo en heeft een tijd in het vei lingwezen gewerkt. In deze streek kennen veel mensen hem nog als voormalig directeur van de 'Rabobank' in Heijen. Naast zijn gevoel voor cijfers heeft het schrijven altijd een grote aantrek kingskracht op de Heijenaar uitge oefend. Zo verzorgde hij geduren de 20 jaar in een landelijke tuinbouwblad een wekelijkse rubriek over champignons en hanteerde gedurende 40 jaar de secretarispen bij Champignonvereniging Noord- Limburg en NO-Brabant. Nu hij al die verplichtingen niet meer heeft, is hij bij toeval bij de lime rick aanbeland. De eerste limerick schreef Rongen in 2004 tijdens een busva kantie in Ierland. "In de nabijheid van de plaats Limerick, de plaats waar de limericks volgens overle vering zou zijn uitgevonden, vroeg de reisleidster aan de reizi gers om een limerick te maken. Bij die ene limerick is het toen gebleven, totdat in april vorig jaar mijn oog viel op een aanspreken de limerick. Die bracht mij opnieuw aan het dichten. De ideeën bleven komen en er ging geen dag voorbij of ik had wel een limerick op het papier staan." REGELS Een limerick is een amusant vijf regelig vers waarin mensen en plaatsen op een grappige manier worden belicht. Het bijzondere van de limerick is dat het laatste woord in de eerste zin op een plaatsnaam eindigt en dat de laat ste zin een geestige woordspeling bevat. Als bijzonderheid heeft Rongen in zijn limericks een beroep verwerkt. Als voorbeeld leest hij een limerick voor dat slaat op Ysselsteyn. 'Een wijnboe rin uit Ysselsteyn, Verzorgde menig drankfestijn, Tot de smaak het af liet weten, Wat had ze dan op haar geweten? Ze deed wat water bij de wijn. Inmiddels had de Heijenaar zoveel limericks geproduceerd dat het idee werd geopperd om hiervan een bundel uit te geven. Via via kwam Rongen in contact met uitgeverij T.I.C in Maastricht. Deze wilde er wel aan, mits de plaatsnamen alleen betrekking hadden op Limburg. Door Helmond in Roermond en Rongen leest voor uitzijn bun del 'Limburg in Limericks' (Foto: Frans Thonen). Barneveld in Simpelveld te veran deren, kon Rongen aan deze wens voldoen. Alhoewel met al die uit gangen op ade (bijv. Kerkrade) en berg (bijv. Hulsberg) het hem toch het nodige werk kostte om 154 geschikte Limburgse plaatsna men te vinden. Inmiddels is de klus geklaard en mag Rongen zich behalve kenner van de Limburgse kaart, een dichter noemen die er in geslaagd is een Limburgse bun del met limericks te laten verschij nen die de hele provincie dekt. Het boekje Limburg in Limericks bevat 154 limericks, is in een oplage van 500 exempla ren gedrukt en voor 8,90 euro verkrijgbaar in de boekhandel. Informatiebijeen komst Maatwerk De Stichting Maatwerk houdt voor mensen die wonen in en rond de Langstraat in Venray op zaterdag 29 april van 19 00 tot 21.00 uur een informatiebijeen komst. De bijeenkomst wordt gehouden met het oog op de toe komstige activiteiten in deze straat. In de rubriek Ingezonden krijgt U als lezer de kans om uw mening te ventileren over actuele nieuwszaken. De redactie behoudt zich het recht voor brieven te weigeren of in te korten. De lengte van de brieven wordt beperkt tot maximaal 200 woorden. Brieven zonder naam en adres worden niet geplaatst. Damesvoetbal Wat is er nu prettiger dan samen met anderen iets te doen, zou je zo zeggen! Waarom is het dan zo moeilijk om mensen enthousiast te krij gen. Soms zit het voor een stuk in onze cultuur, maar dat is iets wat ook aan verandering onderhevig is. Cultuur is niet statisch. Ik hoor mijn vader nog zeggen; "voetbal en politiek is niks vür vrollie". Maar bij allebei zie je steeds meer vrouwen, zij gebruiken hun talenten met steeds meer enthou siasme. In de politiek zie je ook steeds meer vrouwen. Damesvoetbal en dan hoef je maar naar SV Venray te kijken, krijgt steeds meer aanzien. Laten we zeggen dat wij vrouwen ons partijtje steeds beter spelen. Maar het kan meer en beter, daarom vrouwen van Venray, kom op. Een van de beste manieren om te integreren en te participeren is via sport en dan teamsport in het bijzonder. Als je er al eens over hebt zitten denken om te gaan voetballen of om op een andere wijze voetbal te ondersteunen, kom kijken en laat je informeren over de mogelijkheden. Ga actief voetballen of steun op een andere manier .Zoals in alle verenigingen zijn vrijwilligers altijd welkom. Vanaf deze plaats wil ik het eerste dames team met hun kampioen schap feliciteren. Elly van Dijck-Kersten (PvdA gemeenteraadslid Kloof Al jaren hebben we het erover, de kloof tussen de burgers en de gemeente Venray is veel te groot en vooral gericht op de burgers met de kleine portemonnee. Deze burgers raken in een isolement omdat men ook in onze gemeen te niet wil en doen geloven dat ook hier de armoede is toegesla gen. Er is een voedselbank geko men, wat normaal gesproken er niet behoort te zijn. De gemeente wil de kloof verkleinen maar hoe doe je dat? Dan moeten we met z'n allen terug kijken naar zater dag 8 april. De Partij van de Arbeid steekt samen met organisa ties en de mensen van de voedsel bank de handen uit de mouwen om de burgers die het niet zo breed hebben een verrassing te bezorgen. Ondergetekende kwam bij iemand die net deze verrassing had ontvangen en ik zag tranen van vreugde. Kijk, zo kan het ook. Een kloof verkleinen doe je met z'n allen en laten we beginnen met regels op te ruimen die geen nut meer hebben voor mensen met een kleine portemonnee. Partij van de Arbeid en alle men sen die zaterdag 8 april meegehol pen hebben om deze verrassing bij de mensen af te leveren, mijn complimenten en dank namens al deze burgers. Klaar staan voor burgers die niet durven te zeggen dat het bijna niet meer gaat, laat ze niet afglijden, help ze. "O, o Den Haag met je mooie duinen. De voedselbank zoekt nog men sen om te helpen met het uitde len van voedselpakketten. Wie durft? Voorzitter Gehandicapten Organisatie Venray, Piet Molmans. Zagewetter of Keienschieter? Merselo is het mooiste kerk dorp. Monumentale boerderijen, historische landschappen, Grootdorp, Kleindorp, Haag, Dalland, Molen Nooit Gedacht, Stieneplats, Handrik, Testerik, de bossen en de velden en nog veel meer. De inwoners van Merselo zijn met recht trots op hun dorp en de mooie landelijke omgeving. Maar niet iedereen wil bij Merselo horen. Met als argument dat woningen beter verkoopbaar zijn en dus meer geld opbrengen als ze op Venrays grondgebied lig gen, heeft de gemeente een ver zoek gehonoreerd om de kom- grens van Venray een paar honderd meter op te schuiven richting Merselo. Men wil liever bij Venray horen dan bij Merselo. Liever Keienschieter dan Zagewetter. De bebouwing rukt steeds meer op richting Loobeekdal en wie houdt de gemeente in dat opzicht nog tegen. Het gemak waarmee men een grenswijziging doorvoert is niet erg geruststellend. Daarom Zagewetters, "let op uw saeck". De Keienschieters komen er aan. Twan van Els Nieuws uit Venray en omgeving leest U in Op 1 januari 2006 is de nieuwe Wet VPL (Vroegpensioen en Levensloopregeling) in werking getreden. Doel van de wet is om vervroegd uittreden/ eerder stoppen met werken, minder aantrekkelijk te maken door deze niet langer fiscaal te begeleiden. Veel ondernemers vinden dit een ver van hun bed show, zij hebben toch niets met vroeg pensioen en dergelijke te maken? Ze vergissen zich echter en komen daar nu langza merhand achter. Wat is er namelijk aan de hand? Veel ondernemers hebben ter verzekering van hun oudedag een lijfrenteverzekering af gesloten. Vaak met een uitke ringsdatum vóór de 65e jarige leeftijd. Ook deze polissen vallen onder de nieuwe Wet en zijn met ingang van 1 januari 2006 niet meer fiscaal vriendelijk toege staan. Voor deze polissen geldt een overgangsregime. Er volgt van de verzekeraar een waardeop- gave per 1 januari 2006 voor oude polissen die ongewijzigd worden voortgezet. Deze waarde mag nog gebruikt gaan worden voor een tijdelijke overbruggingslijfrente tot 65 jaar. U krijgt derhalve een knip in uw polis op 1 januari 2006 in een oude regeling en nieuwe regeling. Eventuele rendementen die nog gemaakt worden op deze polis komen niet ten goede aan het opgebouwde kapitaal per 1 januari 2006. Deze waarde is dus feitelijk renteloos en komen alleen ten goede aan de nieuwe regeling. Ook het restant van de nog komende premies, derhalve wat in de polis nog wordt opge bouwd, mag niet meer voor een tijdelijke overbruggingslijfrente tot 65 jaar worden ingezet. Dit was echter in veel gevallen wel de bedoeling van de polis. Nu dient u in overleg met uw adviseurs een goede keuze te maken. Afhankelijk van uw situatie kan dit het premievrij maken van de polis zijn, Of u kiest ervoor om de premiebeta ling voort te zetten, maar hiervoor een nieuwe polis te sluiten, of bijvoorbeeld voor ongewijzigde voortzetting van uw polis. Dit alles afhankelijk van uw persoonlijke fiscale en financi ële situatie. Het allerbelangrijkste is dat u niet klakkeloos de lijfrentever zekeringspolis voortzet, maar samen met uw adviseurs een weloverwogen keuze maakt. Wij helpen u er graag bij. Mario Langeveld CONTOUR Paul Rongen publiceert 'Limburg in Limericks' Kom jij onze teams versterken? We heten je alvast van harte welkom! In het kader van het tienjarig jubileum van Plus G. van Dijck vond afgelopen zondag de open dag van deze supermarkt plaats. Vele bezoekers kwamen naar de winkel in Landweert om eens een kijkje te nemen achter de schermen van Plus. Klanten kon den zelf achter de kassa zitten en mochten helpen met het bereiden van worst in de slagerij. Daarnaast was er de mogelijkheid om allerlei lekkere hapjes te proeven en kreeg men bij de kassa tien pro cent korting op de boodschap pen. Hoogtepunt van de dag was de verloting van een lcd-tv. Deze werd gewonnen door de familie van der Putten. Afgelopen maan dag namen zij uit handen van de heer Van Dijck deze tv in ont vangst. Aan twaalf overige klanten werden nog eens kaarten voor attractiepark Toverland uitge reikt. In het kader van de herdenking 100 jaar psychiatrie in Venray wil len de Zusters van Liefde en de Broeders van Liefde nog een keer een bedevaart naar Oostrum hou den. Vroeger was dit jaarlijks een groot gebeuren toen men met grote groepen patiënten naar Oostrum trokken ter bedevaart. Vanuit Eindhoven en België gaan op woensdag 3 mei de zusters en broeders deze herinnering weer gestalte geven. Om 14.30 uur gaat men het rozenhoedje bidden, daarna is er de geloftevernieu wing aan Maria en de eucharistie viering. Hondenbezitters weten het: de hond is je beste vriend. Daarom mag het de trouwe viervoeter ook werkelijk aan niets ontbreken. Toch schiet het er bij de meeste honden bezitters wel eens bij in. Door ziekte, meer gaan werken, een dagje weg: allemaal gebeurte nissen waardoor honden de dagelijkse wandeling aan hun natte neus voorbij kunnen zien gaan. Hoe leg je je hond uit dat het baasje ook wel eens geen tijd heeft? Door de komst van hondenuit- laatservice Your Best Friend hoe ven de honden in Venray en omgeving tegenwoordig geen wandeling meer te missen. De Venrayse uitlaatservice is opgezet door Gwen Wijnands. Als eigena resse van twee honden weet ze als geen ander hoe deze uitkijken naar hét moment van de dag. Maar al te graag wil ze het plezier van een fijne wandeling ook ande re honden bieden. Sommige hon deneigenaren zullen misschien wel huiverig ervoor zijn hun hond mee te geven aan een wildvreem de. Daarom brengt Wijnands eerst een bezoek aan baas en hond. De baas kent zijn of haar hond het beste en weet bijvoorbeeld of de hond goed kan opschieten met andere honden, bang is voor bepaalde dingen of wat anders voor zijn hond geldt. Ook wordt de eigenaar tijdens deze kennis making op de hoogte gesteld van de algemene voorwaarden van Your Best Friend. Hierin liggen bepaalde afspraken vast die ter bescherming van zowel de eige naar als de uitlaatservice gelden: dat wandelt wel zo prettig. De honden worden voor een wandeling thuis opgehaald en gaan mee voor een lekkere wan deling in het bos. Er gaan per wandeling twee a drie honden mee, zo blijft het een klein maar overzichtelijk groepje zodat de veiligheid van de honden voorop blijft staan. Voor meer informatie kan men contact opnemen met Gwen Wijnands via tel. (077)8501300 of e-mail yourbestf- riend@home.nl. Zie ook www.yourbestfriend.nl. De Maria basisschool uit Bergen heeft de eerste prijs gewonnen van de ontwerpwedstrijd Kies Techniek 2006. Haar kermisat tractie Firebom wist de vakkundi ge jury het meest te bekoren. De Bergense leerlingen bleven de Mariabasisschool uit Oirlo en de Catharinabasisschool uit Wellerlooi voor. Het was spannend voor de basisscholen uit Bergen, Wellerlooi en Oirlo. Met respec tievelijk Firebom, Frisbee en Magic bank waren zij door de vak jury (bestaande uit Helmi Reen, kermisambtenaar van de gemeen te Venray, Geert van Enckevort van NTS Hermus BV en Martien Kusters van Syntens Innovatienetwerk) reeds eerder geselecteerd als prijswinnaars van de ontwerpwedstrijd. Hun ker misattracties met veel licht en bewegende delen maakten het de jury heel moeilijk om tot een uit slag te komen. Uiteindelijk werd de Mariabasisschool uit Bergen dus eerste: zij wonnen voor hun school een geheel verzorgd uit stapje naar Ontdekhoek Sittard. De basisscholen uit Wellerlooi en Oirlo gaan naar TechnoPromo in Cuyk. Voor de bedrijven die deel- namen aan Kies Techniek was er ook iets te winnen. Tijdens de manifestatie op 25 maart was namelijk ook een Kinderjury aan wezig, die de stands van de bedrij ven beoordeelde: wat kon je er doen, was dat ook leuk om te doen en werden de vragen op een leuke manier beantwoord? Voor de bedrijven interessant om te weten of ze hun doelgroep ook echt aanspraken. Met 19 punten voorsprong werd Nelipak Thermoforming gekozen als beste bedrijf. De trofee was een tech nisch kunstwerk gemaakt door twee leerlingen van het Raayland College. Daan Bruijsten (BS Petrus Banden) en Burak Unal (BS de Landweert) kregen eveneens een prijs voor de stempelkaartwed strijd uitgereikt. Daarna was het de beurt aan Custers Hydraulica, Flyers Internet Communicatie, Inalfa Roof Systems, JDS Bedrijfsautomatisering, MMI en Nelipak Thermoforming om hun prijswinnaars in het zonnetje te zetten. Zij hadden tijdens Kies Techniek ook een prijsvraag op hun stand, waarvan de winnaars een mooie prijs kregen. Donderdag 27 april 2006 - Pagina 9 Ingezonden mededeling een abonnement waard Accountants en belastingadviseurs Alhoewel de inhoud zeer zorgvuldig is samengesteld kunnen uitgever en samensteller geen aansprakelijkheid aanvaarden voor eventuele onjuistheden of onvolkomenheden In La Providence staan de begrippen als kwaliteit, betrouwbaarheid, professionaliteit en open communicatie centraal in de dienstverlening. Een vernieuwende organisatie, waarin aandacht voor tevreden medewerkers de basis vormt voor een optimale zorg- en dienstverlening aan onze cliënt. Zorgcentrum La Providence is per direct op zoek naar enthousiaste collega's: 24-32 uur, klinische afdeling revalidatie Vacaturenummer 3604 Door de specifieke cliëntenpopulatie op de revalidatie- afdeling is er sprake van een dynamische afdeling met een relatief hoge doorstroom. Het gaat hier bijv. om cliënten na een CV A met gunstig perspectief op herstel, cliënten met orthopedische of chirurgische achtergrond, of multitraumata. Kernactiviteiten: Uitvoeren van alle voorkomende verpleegkundige/ verzorgende werkzaamheden. Ondersteunen, stimuleren en instrueren van de klinisch opgenomen revalidanten. Zorgdragen voor een goed leef-, leer- en behandelklimaat. Coördineren van cliëntenzorg en het begeleiden van leerlingen en stagiaires. Functieprofiel: Je bent in het bezit van het diploma verpleegkundige/ HBO-V, verzorgende 3IG/ziekenverzorgende en hebt ervaring met de doelgroep. Klantvriendelijke, cliëntgerichte instelling en uitstraling. Je bent in staat op een coachende wijze de patiënt te ondersteunen en te begeleiden bij het revalidatieproces. Je bent in staat het behandelplan in een multi disciplinaire omgeving mede gestalte te geven. 20-28 uur, afdeling psychogeriatrie Vacaturenummer 3607 Kernactiviteiten: Uitvoeren van alle voorkomende verzorgende werkzaamheden. Het verlenen van (psychosociale) begeleiding, verzorging en verpleging aan cliënten op basis van in zorgplan vastgelegde afspraken. Het signaleren en rapporteren van bijzonderheden van het sociaal en lichamelijk welzijn van ouderen. Functieprofiel: Je hebt zowel vakkennis als enige jaren ervarings kennis verzorgende, bij voorkeur op een pg-afdeling, en je bent in bezit van het diploma Verzorgende niveau 3 of 3-IG. Klantvriendelijke, cliëntgerichte instelling en uitstraling. Zelfstandig verzorgende problemen kunnen oplossen, bewoners kunnen stimuleren en motiveren tot zelfzorg. Ons aanbod: Naast een goede salariëring en secundaire arbeidsvoor waarden volgens CAO Verpleeg- en Verzorgingshuizen, bieden wij jou een prettige werk- leeromgeving waarbij inzet opgemerkt en gewaardeerd wordt en waar ambities een kans krijgen zich te ontplooien. Interesse: Inlichtingen over deze functie worden je graag verstrekt door John Smedts (zorgmanager), tel. 077-3555656 of Jan van der Aa (unithoofd klinische afd. revalidatie) tel. 077-3233900. Je sollicitatiebrief met CV kun je tot 11 mei a.s. richten aan het transferpunt van Zorg aan Zet, dat voor ons de werving verzorgt, postbus 5034, 6097 ZG Heel. Graag met vermelding van het betreffende vacature nummer op brief en envelop. Zorgcentrum La Providence is een organisatie in ontwikkeling van een kloosterverzorgingshuis naar een breed georiënteerd zorg centrum, dat na voltooiing van de nieuwbouw in juni 2006 zorg biedt aan 103 cliënten. De eerste bouwfase is vorig jaar gereali seerd en de bewoonsters zijn verhuisd naar de moderne zorg- appartementen. Over enkele maanden wordt ook de nieuw bouw van het verpleeghuis gedeelte en een afdeling voor cliënten die aansluitend aan een verblijf in het ziekenhuis nog dienen te revalideren, in gebruik genomen. Ursulinenweide 5 5971 ED CRUBBENVORST Tel.: 077-355 56 56 Fax: 077-355 56 57 Deze instelling maakt gebruik van de diensten van Zorg aan Zet. Zorg aan Zet IZORGAANZETI geeft uitvoering aan het gezamenlijke arbeidsmarktbeleid van de Limburgse zorg. de Limburgse zorgI Informatie over de zorg in Limburg en meer vacatures vindt u op www.zorgaanzet.org. Telefoon 0475 - 577 557 transferpunt@zorgaanzet.org

Peel en Maas | 2006 | | pagina 11