Ondernemers voelen zich aan het lijntje gehouden Seniorenraad Venray: volop actief n Kinderen voor Kinderen Songfestival 2006 "Ik ben al zes keer tegen een auto geknald" A MxaeVeis TAXATIES OO Passi FLora Jk e Hoveniers. ook voor üw tuin mm11 TUINONTWERP, TUINAANLEG, TUINONDERHOUD fajctvDnA ftArcsl PEEL EN MAAS Wethouder Heidens: "Gefaseerde detailhandel in belang van De Brier en Venray" Een aantal ondernemers op bedrijventerrein De Brier voelt zich door de gemeente Venray in de steek gelaten. Terwijl vastgoedbedrijf 3W van de gemeente alle mede werking krijgt om bedrijfs ruimte te realiseren waar perifere detailhandel mogelijk is, worden de bestaande ondernemers in hun moge lijkheden beperkt. Bovendien voorzien zij, zoals de plannen er nu bij liggen, grote ver keersproblemen op de Zuidsingel en Leunseweg. Een van de ondernemingen, Reintjes Advies, heeft zelfs beslag laten leggen op de grond waar 3W op wil gaan bouwen. Wethouder Heidens is het niet met de onderne mers eens. In zijn ogen is het gefaseerd invoeren van detail handel op De Brier van levensbelang voor de verdere ontwikkeling. Reintjes Advies kocht een aan tal jaren geleden een stuk grond langs de Deurneseweg nabij de rotonde in Leunen. "Op basis van de plannen die er toen lagen, was er altijd sprake van een ontslui ting van het perceel aan de ach terzijde. Destijds is mij ook toege zegd dat dat ook zou blijven. Nadien heeft de gemeente afspra ken gemaakt met 3W Vastgoed over het terrein en was er van een ontsluiting geen sprake meer. De gemeente verwees mij vervolgens naar 3W om met hen afspraken te maken. En dat terwijl de grond nog steeds van de gemeente is." Reintjes kwam met 3W niet ver der dan een toezegging dat ont sluiting mogelijk was, maar dat 3W te allen tijde gerechtigd was om die ontsluiting ongedaan te maken. Voor Reintjes onaccepta bel. Vorige week liet hij, vlak voordat de grond overgedragen werd aan 3W, beslag hierop leg gen. "Laten we duidelijk zijn, ik heb totaal geen behoefte om lang durig te procederen. Ik wil best wel tot een oplossing komen, maar die moet wel acceptabel zijn", aldus Reintjes. Heidens wil, in verband met de inbeslagname en de ontstane situ atie, niet reageren. Robert van Rijswijck is eigenaar van het pand Rocom op de hoek Acaciastraat- Leunseweg. Ook hij is niet te spreken over de handelwijze van de gemeente. "Een aantal jaren geleden was perifere detailhandel uitgesloten op De Brier. Vervolgens wilde de gemeente de regels wel verruimen, maar met de komst van 3W geldt die verrui ming alleen voor 3W. Op mijn perceel is detailhandel tot 2010 uitgesloten, terwijl 3W zijn gang kan gaan. Ook andere onderne mers en grondeigenaren worden hierdoor in hun handelwijze beperkt." Waar van Rijswijck vooral mee zit, is het gebrek aan communicatie. "Nadat wij bezwaar hadden aangetekend, werd het opeens angstvallig stil. Van een brief, waarin we detail handel aanvroegen voor ons per ceel, gestuurd in januari, heb ik wel een bevestiging van ont vangst gekregen, maar vervolgens hoor of zie je niets." Ook vinden de ondernemers dat ze aan het lijntje zijn gehou den. Diverse beloftes werden gedaan, waardoor de onderne mers in eerste instantie geen bezwaren aantekenden tegen de gang van zaken. Achteraf vinden ze dat ze te goedgelovig zijn geweest en door de gemeente zijn afgeleid van de procedures. "Wat ons steekt is dat 3W de vrije hand krijgt en wij beperkt worden in onze mogelijkheden. De gemeen te had het terrein zelf moeten ver kavelen, zodat kleine onderne mers, die in Venray op zoek zijn naar vestigings- en uitbreidings mogelijkheden, zich hier hadden kunnen vestigen. Nu zijn onder nemers overgeleverd aan de macht van de groten", stelt Reintjes. Wethouder Heidens laat weten dat de zaak toch iets genuanceer der ligt. "Tot op heden was detail handel op De Brier niet toege staan. In verband met de ontwikkeling van de Gouden Leeuw en het verplaatsen van Praxis en Leenbakker willen we dat in de toekomst wel toe gaan staan. Maar niet in een keer voor het hele gebied. Vanaf het begin hebben wij aangegeven dat detail handel voor het hele gebied mogelijk wordt. Je kunt alleen niet alles in een keer doen, dat is niet verstandig. In de eerste fase gaat 3W zo'n 13.000 m2 ontwik kelen, waar detailhandel mogelijk is. Met bedrijven als Leenbakker en Praxis wordt De Brier aantrek kelijker voor bedrijven. In een volgende fase komen de overige bedrijven aan de beurt. Ik kan me overigens voorstellen dat dat voor sommige ondernemers niet snel genoeg kan. Van de andere kant geeft deze ontwikkeling toch ook nieuwe kansen voor die onderne mers. En laten we wel wezen. Er zijn ook ondernemers op De Brier die zich wel kunnen vinden in deze aanpak." Voor Frank van Gaal ligt de pro blematiek weer iets anders. Hij mag zijn bouwmarkt (Fixet) niet uitbreiden. Wil hij zijn bedrijf ver groten, dan kan hij ruimte huren in het plan van 3W. De prijzen die 3W echter vraagt zijn volgens hem abnormaal hoog. Verder voorziet Van Gaal grote verkeers problemen voor zijn huidige vesti ging. Zoals het er nu naar uitziet, zal dit de enige ontsluitingsweg worden voor het terrein, omdat ook de Acaciastraat aan de kant van de Leunseweg wordt afgeslo ten. "Klanten uit Leunen, Ysselsteyn of Deurne kunnen De Brier alleen maar via de Zuidsingel op. Alle bezoekers van het bedrijventerrein kunnen alleen maar via de Zuidsingel het terrein verlaten, omdat de provin cie vooralsnog geen medewer king wil verlenen aan ontsluiting via de huidige afrit van de Deurneseweg naar de rotonde in Leunen." Reintjes is het met Van Gaal eens. "Het is nu al stervens- druk op de Leunseweg. Voor mij ook een van de redenen voor een ontsluiting aan de achterzijde." Volgens Heidens is de in de plannen opgenomen verkeerscir- culatie door de specialisten van de provincie en gemeente opge steld. "In hun ogen is dit de meest adequate oplossing." Verkeersdeskundige Job Drenth van de gemeente geeft bovendien aan dat ook de Acaciastraat als ontsluitingsweg gehandhaafd zal blijven. Drenth erkent dat de Leunseweg en Zuidsingel drukke wegen zijn. "Deze zijn onderdeel van de gemeentelijke hoofdwe genstructuur. Het beleid is er op gericht het aantal aansluitingen op dergelijke wegen zoveel moge lijk te beperken uit verkeersveilig- heidsoverwegingen en omwille van de doorstroming. Bij het toe kennen van functies aan de wegen hebben we te maken met historisch gegroeide situaties, en om die reden worden bestaande perceelontsluitingen gedoogd. Dit is toelaatbaar omdat het verkeers aanbod hiervan gering is." Van Rijswijck geeft aan dat er nog procedures lopen. Het ver baast hem daarom dat er nog tal van bouwactiviteiten plaatsvin den. De commissie bezwaar en beroep heeft onlangs de bezwa ren van enkele ondernemers, tegen het in voorbereiding verkla ren van de herziening van het bestemmingsplan, ongegrond ver klaard. Van Rijswijck voelt zich echter in de steek gelaten. "Op basis van welke argumenten het bezwaar ongegrond is verklaard? De commissie is van mening dat het besluit rechtmatig is geno men. Het is maar net hoe je het bekijkt." De ondernemers bekij ken of en hoe ze verder gaan pro cederen om in hun ogen een gelij ke behandeling te krijgen. Leden ouderenverenigingen gemeente Venray sinds 2001 met liefst 52% toegenomen Eindstraat 12, tel. 581553 Liberty Park Het Oorlogs- en Verzetsmuseum in Overloon heet vanaf 3 mei officieel Liberty Park. Oud-minister Jaap de Hoop Scheffer, tegenwoordig secretaris generaal van de NAVO, komt de naam onthullen. Het museum, dat in mei 1946 werd geopend, wil af van het imago dat het alleen aan dacht heeft voor de Tweede Wereldoorlog en het verzet dat toen werd gepleegd. Het museum heeft de laatste maanden een grondige verbouwing en vernieu wing ondergaan. Fusieplannen gaan door De stichtingen Land van Gelre en Gulick, Thuiszorg Midden-Limburg en Zorg groep Noord-Limburg zetten hun eerder voorgenomen plannen door om tot één orga nisatie voor ouderen- en thuis zorg te komen. De bestuurders van de drie stichtingen komen tot deze bevin ding na een uitgebreid onderzoek naar de zinvolheid en haalbaar heid van een fusie. De zinvolheid is vooral gebleken uit het gegeven dat de enorme toename aan (ouderen)xorg in de toekomst uit sluitend kan worden opgevangen als partijen hun krachten bunde len. Alleen zo zullen zij in staat zijn om te investeren in een krachtige en innovatieve zorgor ganisatie, die garant staat voor enerzijds een kwalitatief hoog staande zorg- en dienstverlening aan haar cliënten en anderzijds voor een prettige en inspirerende werkomgeving voor haar mede werkers en vrijwilligers. De haal baarheid van een fusie tussen de drie zorgondernemingen is geble ken na een uitvoerig onderzoek naar de markt en marktverhoudin gen die door deze fusie in Noord en Midden-Limburg zullen ont staan. Cliënten op zoek naar een zorgaanbieder zullen ook na een fusie voldoende keuzemogelijkhe den hebben. De initiatiefnemers zijn ver plicht hun voornemen te laten toetsen door de Nederlandse Mededingingsautoriteit (NMa) in Den Haag. Een verzoek daartoe is recent ingediend. De drie zorgon dernemingen gaan ervan uit dat de NMa rond juni met haar ziens wijze komt, waarna uiterlijk per 1 januari 2007 een bestuurlijke fusie een feit kan zijn. Een jaar later, 1 januari 2008, zullen de drie organisaties dan juridisch fuseren. bezoek orize site: www.gunlioek.nl - Venray Ulin/ioefi 1)470-571800 Venray vergrijst in een hoog tempo. Dit is onder meer af te leiden uit het aantal ouderen dat lid is van een ouderenver eniging in de gemeente Venray. Dit aantal is de laatste vijf jaar met liefst 52% gegroeid. Niet alleen de verg rijzing, ook de actieve opstel ling van de besturen van de ouderenverenigingen in heel Venray en de kennelijke behoefte van ouderen om zich bij een eigen vereniging aan te sluiten, dragen bij aan deze groei. Inmiddels zijn bijna zeven van de tien Venrayse vijfenzestigplussers lid van één of meer ouderenvereni gingen in de gemeente. Dat blijkt uit het jaarverslag 2005 van de Centrale, de overkoe pelende organisatie van oude renverenigingen in Venray. Senioren vormen een belangrijk deel van de inwoners: niet alleen in aantal, maar ook qua betekenis. Venray telt momenteel veertien onafhankelijke ouderenverenigin gen. Al deze verenigingen vormen samen met de seniorenservice Venray en het ouderencentrum De Kemphaan de Centrale van ouderenverenigingen. Deze cen trale komt op voor de belangen van de senioren in Venray. Het bestuur van de centrale is de Seniorenraad Venray. Iedere twee maanden komt de centrale in vergadering bijeen. Van elk van de aangesloten ver enigingen nemen twee afgevaar digden aan deze vergaderingen deel. Daarnaast is uiteraard ook de Seniorenraad als het bestuur van de centrale aanwezig. De cen trale telt verder vijf commissies die zich voor specifieke onder werpen inzetten. Zo zijn er de commissies welzijn, activiteiten en educatie, politiek en ouderen, De Seniorenraad in conclaaf bij elkaar in De Kemphaan. ouderenhuisvestiging en de com missie public relations. De voor zitters van deze commissies zijn tevens lid van de Seniorenraad. De meeste activiteiten vinden plaats in de Kemphaan. De centrale organiseert ieder jaar een ouderendag. Daarnaast draagt ze er zorg voor dat er tien keer per jaar een informatieblad voor ouderen in de gemeente Venray verschijnt. Dit blad, 'de Schakel', geeft informatie over alles wat de Venrayse senioren aangaat. In de laatste uitgave werd bijvoorbeeld veel aandacht geschonken aan de gemeente raadsverkiezingen. Er werd geen stemvoorkeur uitgesproken, wel werden de standpunten van de verschillende partijen geanaly seerd. Verder worden er verschil lende activiteiten georganiseerd, zoals computercursussen voor senioren die al enige jaren wor den gegeven. Het belangrijkste issue van de centrale is echter het behartigen van de belangen van de senioren op lokaal niveau. Een voorbeeld hiervan is de Deeltaxi. Een uitbreiding op het openbaar vervoer waarbij ouderen van deur tot deur worden gebracht. Door verschillende prijsstijgingen is het aantal mensen dat hier gebruik van maakt met 62% gedaald en nu wil de provincie een nieuw ver voersysteem opzetten. De vrees bestaat dat de Deeltaxi plaats moet maken voor de Regiotaxi. Dit zou voor een aantal ouderen betekenen dat ze in een sociaal isolement dreigen te komen. De centrale zet zich dan ook in voor het behoud van de Deeltaxi. NIEUW LEVEN INBLAZEN Woordvoerder Gerard Remmers maakt zich al vele jaren sterk voor de belangen van oude ren in Venray. Eerst als voorzitter van de commissie politiek en ouderen, nu als secretaris van de Seniorenraad. De centrale kan vol gens hem worden gezien als de grootste maatschappelijke organi satie in Venray. Niet alleen in omvang, maar ook in betekenis. "Bovendien willen ouderen weten wat er speelt. De centrale is daar een belangrijk communicatiemid del in." Er zijn veel plannen voor 2006. Remmers: "We willen onder meer de contacten met de Venrayse politieke partijen inten siveren en we zullen alles wat met de komst van de Wet Maatschappelijke Ondersteuning (WMO) te maken heeft, niet alleen goed moeten volgen maar daarbij ook een eigen inbreng moeten leveren. Veiligheid en de bestrijding van armoede en een zaamheid zijn eveneens belangrij ke aandachtspunten. Ook de com missies gaan gewoon door met het vele werk dat gedaan moet worden. Dit geldt ook voor de ouderenadvisering We hopen op een voorzitter voor de commissie public rela tions. Deze functie is nu niet inge vuld. Graag zouden we meer in het nieuws komen. Ook moet er nieuw leven worden geblazen in de commissie politiek en oude ren. Momenteel staat deze com missie op non- actief en dat is niet goed. Er is een vacature voor de functies van voorzitter en secreta ris. Velen vinden het blijkbaar toch griezelig om zich met politie ke zaken bezig te houden. Hopelijk komen er toch mensen die zich hiervoor willen inzetten." Alle informatie over de centra le, de Seniorenraad, de ouderen verenigingen en De Kemphaan in de gemeente Venray is te vinden op www.seniorenraad.info Voorrondes in Kunstencentrum Jerusalem Dit jaar bestaat Kinderen voor Kinderen 27 jaar en voor de 15de keer organiseert de VARA het landelijke Kinderen voor Kinderen Songfestival. Aan dit songfestival kunnen kinderen deelnemen die zijn geboren in de jaren 1994 tot en met 1998. In elke provincie zijn voorron des en worden twaalf kinderen geselecteerd die in de provinciale finale meedingen naar een plaats in de landelijke finale. Van de lan delijke finale worden opnames gemaakt die op de televisie wor den uitgezonden. De voorrondes voor Limburg zijn gepland op 17 juni in Kunstencentrum Jerusalem Venray en 24 juni in de Academie voor Muziek en Dans in Weert. Kinderen die meedoen, kiezen uit een lijst van veertig Kinderen voor Kinderen-liedjes het lied dat ze graag willen zingen tijdens de voorronde. De deelnemers wor den door de jury beoordeeld op zangkwaliteit en presentatie. Op het moment dat alle kinderen hun lied hebben gepresenteerd, zal de jury de twaalf provinciale finalis ten kiezen. De uitslag is daarom niet direct na de voorronde bekend, maar wordt binnen twee weken na de laatste voorronde in de provincie per brief aan de kan didaten toegestuurd. De provin ciale finale wordt gehouden in Roermond in de Oranjerie als onderdeel van de Kinderen voor Kinderen Meezingshow. Houd je van zingen en ben je geboren in de jaren 1994 tot en met 1998, dan kun je meedoen met het Kinderen voor Kinderen Songfestival 2006. Je kunt je opge ven via de website van het Kinderen voor Kinderen Songfestival: www.kvksongfesti- val.vara.nl Daar kun je ook de spelregels vinden en de lijst met liedjes waaruit je kunt kiezen. Of je kunt een inschrijfformulier aan vragen bij VARA Kinderen voor Kinderen Songfestival, Postbus 950, 1200 AZ Hilversum. Het inschrijfgeld bedraagt 15,00 Hierovoor ontvang je ook de dub- bel-CD Kinderen voor Kinderen Songfestival 2006 met de mee- zingversie en de teksten van alle 40 liedjes waaruit gekozen kan worden. Ouders kunnend de machtiging voor de inschrijving invullen op de website of deze aanvragen bij de VARA. Voor vra gen kunt u contact opnemen met Henriëtte Mooren via mail hen- riette.mooren@hetnet.nl GERT JAN REIJNDERS 06-20 43 99 57 www.passiflorahoveniers.nl Jos fietste al vijf keer de wereld rond Jos van de Goor viert op vrij dag 14 april zijn 65ste verjaar dag. Voor de markante Venraynaar, geboren in Sevenum, geen reden om het rustiger aan te gaan doen. Zeker niet als het gaat om zijn fiets. Een trouwe metgezel waaraan hij nog steeds ontzet tend veel plezier beleeft. En die hem nog altijd overal naar toe brengt. Tijdens een pauze op zorgboer derij De Lorr in Heide, waar hij een dag per week werkt, vertelt Jos zijn verhaal. Als klein ukkie was fietsen al zijn lust en leven. En nu, bijna 65 jaar, fietst hij nog steeds twee tot drie keer per week 60 tot 80 kilometer. Jos, al 25 jaar lid van Wielerclub Oostmm, meldt trots dat hij al vijf keer in Friesland de elfsteden tocht heeft gefietst. "Iedere dag 230 kilometer fietsen. Bolswaard, Dokkum, dezelfde plaatsen als met schaatsen. Daarnaast heb ik twaalf jaar de Veluwe Ouwetocht gefietst, een tocht van 100 kilo meter die begint in Dieren." Hij zegt het met gepaste trots. Iedere drie jaar schaft hij zich een nieu we racefiets aan. Dat is ook wel nodig. Een eenvoudig rekensom metje leert dat Jos van de Goor inmiddels zo'n vijf keer de wereld rond heeft gereden. Oftewel, zo'n 200.000 kilometer op de teller heeft staan. Hij neemt deel aan trim- en toertochten in de regio en gaat een keer per jaar bij zijn zus in Geleen op bezoek. Met de fiets, natuurlijk, 160 kilometer heen en terug. "Maar ik blijf wel altijd eerst bij mijn zus overnach ten." De oplettende Venraynaar ziet Jos van de Goor regelmatig door het 'dorp' fietsen. Bijna 65 't Ukkenest Peuterspeelzaal 't Ukkenest heeft op woensdag 26 april een inschrijfochtend/avond in de peu terspeelzaal aan de kapelweg 4 in Leunen. U kunt uw peuter al vanaf twee jaar plaatsen. Op woensdag is er tegen een kleine vergoeding een vrije inloopoch tend voor de peuters die staan ingeschreven. De inschrijving op woensdag 26 april is van 10.30 tot 11.30 uur en van 18.30 tot 19.00 uur. U kunt uw peuter in laten schrijven vanaf een jaar, de kos ten bedragen tien euro. jaar, maar nog steeds in een per fecte conditie, blijft hij zijn fiets trouw. Hoewel hij niet goed ziet, want vanaf zijn kindertijd heeft hij een oogaandoening. "Ik heb al zes keer tegen een auto gezeten, maar ik leef nog steeds", lacht hij. "Al moet ik natuurlijk wel goed opletten op de fiets. Want het gaat soms heel hard, twintig tot dertig kilometer per uur." Nu het weer stilaan beter wordt, wordt het genieten gebla zen: "Maar ook bij slecht weer fiets ik voldoende kilometers. In de bossen op mijn mountainbike. In de zomermaanden is het hele maal genieten van de natuur. Dan fiets ik overal naartoe." Nu ook de wielerklassiekers weer worden afgewerkt door het profpeloton, kijkt hij iedere zondag televisie. "Eerst zelf 70 kilometer fietsen, dan voor de beeldbuis naar de klassiekers kijken. Mijn favoriet? Nee, die heb ik niet. Ik geniet gewoon van de wedstrijd." Morgen, vrijdag 14 april, viert hij zijn verjaardag. Met wat vrien den en kennissen een klein feestje in zijn woning aan de Burggraaf. Op zondag 23 april pakt hij met zijn familie groots uit: "Dan gaan we met z'n allen op een boot vanaf Venlo naar Maasbracht en weer terug." Hij geniet al als hij denkt aan dit vooruitzicht. Voordat het zover is, heeft hij zeker alweer een twee- tot drie honderd kilometer in de benen MAKELAARDIJ Donderdag 13 april 2006 - Pagina 7 HOVENIERS SNELLE SERVICE PROFESSIONELE VERWERKING DE VOORDELIGSTE TARIEVEN LMV Tel. 0478-512772 Fax 0478-512768

Peel en Maas | 2006 | | pagina 7