Wel of geen toekomst voor parttime autoreparateur? dSde Ik ga me inzetten voor mensen Ik hoop een stimulans voor anderen te zijn" Van Deursen Julicher Meijer II McGREGOR MAN WOMAN Bloemencentrum ff ff Vragen over Arbeidsrecht? Thuiszorg nodig? Bel 0478-526262 PEEL EN MAAS Donderdag 13 april 2006 - Pagina 3 De gemeente Venray en de provincie Limburg zijn het er over eens dat een kleinschalig autoreparatiebedrijf in feite niets te zoeken heeft in het 'buitengebied'. De gemeente heeft echter goede hoop dat legalisatie tot de mogelijkhe den behoort, iets waar de pro vincie nog niet honderd pro cent zeker van is. Bij een milieucontrole kwam eind jaren negentig aan het licht dat H. Hendrickx in de schuur bij zijn woning aan Op de Ries in Merselo een autoherstelbedrijfje runt. Alleen op vrijdag en zater dag welteverstaan, en milieutech nisch is de zaak verder piekfijn in orde. Probleem is echter dat zo'n bedrijf daar officieel helemaal niet mag zitten. In het nieuwe bestem mingsplan staat het perceel, een voormalig agrarisch bedrijf, name lijk als burgerwoning te boek. Om te voorkomen dat de gemeente Venray hem zou dwin gen zijn 'illegale' activiteiten te staken, vroeg Hendrickx een spoedprocedure bij de Raad van State aan. Tijdens de zitting van maandag kwam de autoreparateur echter zelf niet opdagen. Hij had evenwel schriftelijk laten weten dat hij niet zomaar mag worden 'wegbestemd', aangezien hij ter plekke al zo'n twintig jaar motor voertuigen repareert. Ook een vorige eigenaar van het perceel zou er een dergelijk bedrijfje op nagehouden hebben. Naar de mening van de gemeen te en de provincie is het maar zeer de vraag of die voorstelling van zaken klopt. Maar zelfs als dit zo zou zijn, is het autoreparatiebe drijf nog steeds illegaal, aangezien het ook onder het vorige bestem mingsplan niet door de beugel kon. Met het nieuwe plan is de autoreparateur dus niet slechter af dan eerst. Hendrickx' vrees dat er op korte termijn tegen hem zal wor den opgetreden, is volgens de gemeente hoe dan ook onge grond. De gemeente voelt er zelfs wel wat voor om het bedrijf te legaliseren. Daarvoor is echter toestemming van de provincie nodig, en die kijkt nog even de kat uit de boom. De Raad van State bepaalt binnen enkele weken of er aanleiding is om het nieuwe bestemmingsplan op Hendrickx' verzoek voorlopig te schorsen. Beroving De politie heeft donderdagmid dag een 20-jarige man uit Venray en een 27-jarige man uit Horst aangehouden op verdenking van beroving van een 24-jarige man uit Petten. De beroving vond plaats bij een pinautomaat aan het Schouwburgplein. Agenten arres teerden het tweetal nadat ze, rond 12.20 uur, een melding kre gen van een vechtpartij bij die pinautomaat. Later bleek dat het slachtoffer vermoedelijk gedwon gen is om geld te pinnen. Daarbij had hij ook klappen gekregen. Beide verdachten zijn voor verder onderzoek in verzekering gesteld. Om de precieze toedracht te ach terhalen, is de politie op zoek naar getuigen. Zij kunnen contact opnemen met de basiseenheid Venray, tel: 0900-8844 Dealer van: Teakhouten tuinmeubelen Voor kwaliteit en design! Veldstraat 5, Deurne, 0493-312102 www.bloemendeurne.nl Patrick van der Broeck: geen klassieke bestuurder in ivoren toren Hassan Najja wil zijn droom waarmaken iemand moest wijken voor het onderkomen van de vijfde wet houder. "Of ik hier iets ga veran deren? Jazeker. Het komt vol teke ningen te hangen van mijn kinderen. Die heb ook in mijn kantoor bij Xerox. Ik vind dat leuk en het is een stimulans. Kom over een week maar eens kijken." PREMTIME De kersverse wethouder heeft een bewogen periode achter de rug. Vorige week dinsdag bete kende sowieso een afsluiting van een uiterst bewogen maand. Op de dag van de beëdiging had Najja ook nog een tv-ploeg van Premtime achter zich aan. "In eer ste instantie wilde ik het niet. Ik moet uitkijken voor populisme. Het draait niet alleen om mij. Maar Prem drong erg aan waar door ik toch heb ingestemd." Het mooiste moment vond hij de wethoudersverkiezing. Als onbeschreven blad kreeg Najja van de vijf wethouders de meeste stemmen van de gemeenteraad. Hij ervaart het als een enorme steun in de rug. Net zoals de 878 stemmen die hij op 7 maart van de kiezers kreeg. "Het doet me zo goed dat de gemeenteraad me bijna unaniem steunt. Zonder enig vooroordeel. Het is een zeer sportief gebaar. Het geeft me een warm gevoel en vertrouwen. Daardoor krijg ik de kans van mijn leven. Ik moet het nu gaan waar maken." De euforie begon op dinsdag 7 maart toen de allochto nen massaler dan voorheen naar de stembus trokken. Ook in Venray. Najja denkt dat de deelna me van de extreemrechtse NVU er mede debet aan was. "Dat de NVU zich hier probeerde te neste len, heeft er zeker toe bijgedra gen. Het was het onderwerp van gesprek. Het wordt nu wel heel erg eng, hoorde je zeggen. De laatste jaren is de integratie en participatie van allochtonen ook verbeterd. Dit is er een voortvloei sel van. Het besef dat stemmen iets belangrijks is. Zoals ook deel name aan verenigingen en sport dat is. Maar de opkomst is nog steeds ondermaats bij allochto nen. De bewustwording van het meedoen en zelf iets ondernemen moet nog groeien." De Materials manager van kopieerconcern Xerox heeft een halve wethoudersbaan. Bestuurlijke vernieuwing is de hoofdmoot van zijn portefeuille. De andere helft van de week blijft hij werken bij Xerox. Op dinsdag en woensdag is hij op het gemeentehuis. Plus nog een halve dag op maandag of donderdag. Xerox heeft meer parttime wet houders voortgebracht. Zoals Leo Beterams van Meerlo-Wanssum en Jos Jenniskens van Horst aan de Maas. Voordat hij de stap zette, ging Najja te rade bij Beterams die vele jaren het wethouderschap combineerde met zijn baan bij Xerox. "Hij heeft me uitgelegd dat het goed te doen is. Xerox is een flexibele werkgever." MAATSCHAPPELIJK ACTIEF Hassan Najja maakt een blik semcarrière in de politiek. Hij is amper een jaar lid van de PvdA. Maatschappelijk actief was hij altijd al. Bij het Marokkaans cen trum, de moskee, het multicultu reel platform en hij is voorzitter van het provinciaal platform min derheden. Hij debatteert graag. Al vele jaren treedt hij op in het tv- programma Lagerhuisdebat. Zo kwam de bal aan het rollen. Hij wordt gevraagd voor lezingen door het hele land. "In december 2004 vroeg een vriend of ik meewilde naar een politiek debat in Weert. Ik ben meegegaan. Het trok me aan. Toen heb ik me aangemeld bij de PvdA." Na de zomer van 2005 nam hij zitting in de commissie Middelen. Hij stond vijfde op de kieslijst en leverde een grote bij drage aan de enorme verkiezings winst van de PvdA. Vier weken later is hij wethouder. "Bomen die hard groeien hebben een dunne stam. Ik moet nu zorgen dat er meer ringen rond de stam komen." Behalve de 878 stemmen doet het Najja deugt dat hij bij 20 van de 23 bureaus stemmen ver gaarde. "Ook mensen in de dor pen hebben op mij gestemd. Een goed gevoel dat mijn verkiezing breed gedragen wordt." Op 9 maart kondigen CDA, PvdA en Lokaal Aktief aan samen door te gaan. Het smeden van de coalitie gebeurt achter gesloten deuren. De gekozen PvdA'ers worden tussentijds door de onderhandelaars op de hoogte gehouden. Na zo'n twee weken wordt duidelijk dat de PvdA anderhalve wethouder kan leve ren. De kandidaatstelling staat open. Najja solliciteert en gaat met succes op gesprek bij de selectiecommissie. Invloed op zijn portefeuille heeft hij niet. Dat hoeft voor hem ook niet. Alhoewel hij een financieel-eco- nomische achtergrond heeft. Politieke ervaring heeft hij nauwe lijks. Was het niet beter geweest eerst als raadslid het politieke spel te leren kennen? "Misschien wel. Maar ik heb wel veel bestuurlijke ervaring opgedaan. Zowel op pro vinciaal als nationaal niveau. Ik heb vaak met wethouders te maken gehad. En ik breng ook mijn werkervaring mee. Het rol lenspel bij Xerox is wezenlijk niet anders. Het proces is hetzelfde als bij de gemeente." Najja weet hoe hij het gaat aan pakken. "Een bestuurder moet vooral goed luisteren en vertrou wen geven. Met betrokkenheid en door samen verantwoordelijk te zijn, komen de beste resultaten tot stand." Hij is tevreden met zijn porte feuille. "Kijk maar eens hoeveel ruimte in het coalitieakkoord is ingeruimd voor bestuurlijke ver nieuwing. Er wordt veel belang aan gehecht. Het is een moeilijke maar heel interessante functie. Ik heb er veel ideeën over. Maar die zal ik niet opleggen. Veel belang rijker is wat de politiek, ambtena ren en vooral de burgers ervan vinden. Het gaat erom wat we samen willen. Ik ga het veld in. Ik heb altijd tussen de mensen in gestaan. Dat is mijn beste ervaring en leerschool. Dat zal ik altijd blij ven doen. Want 40.000 Venraynaren weten veel meer dan 25 raadsleden en vijf wethou ders." www.baderieboxmeer.nl Vervolg voorpagina Venrays feestduo zet Eindhoven op stelten Hij zit duidelijk nog na te genie ten, Izzy Meusen, als hij dinsdag morgen een bezoek brengt aan de redactie van Peel en Maas. En hij moet het meteen even kwijt: hij heeft samen met Léon de kam- pioenschaal vastgehouden. "Na de wedstrijd kwamen we trainer en oud-voetballer Willy van der Kuijlen tegen. Hij had de schaal bij zich en toen konden we het toch niet nalaten om met hem en de schaal een foto te maken. En natuurlijk hebben we op het veld de handen geschud van een aantal spelers. Ik heb bijvoorbeeld Phillip Cocu en doelman Gomes gefeliciteerd met het behalen van de titel." Toen aanvoerder Phillip Cocu op het Stadhuisplein de schaal boven zijn hoofd tilde, gingen 55.000 fans uit hun dak. Weer uit hun dak, want een halfuurtje eer der stonden de PSV-supporters ook al feestend op het plein, dankzij de SRV Mannen die met hun lied 'Ka-ka-kampioenen' de stemming er wel in wisten te brengen. "Dat is de knaller van dit jaar in Eindhoven. Ons nummer staat ook op de PSV-cd, die is gemaakt door het bedrijf Protone uit Venray", grijnst Izzy. "Vorig jaar mochten we ook al optreden, maar zondag stonden we na de kampioenswedstrijd op de mid denstip in het stadion te zingen. Dat was echt kicken. Je treedt niet altijd op voor zo'n groot massa. Ja, van mij mag PSV vol gend seizoen weer kampioen worden. En ik hoop dat wij dan weer mogen zingen in het sta dion. Dat went nooit." 'Ka-ka-kampioenen' en 'Wij zijn de kampioenen' zijn slechts twee van de vele liedjes die de twee muziekvrienden in hun repertoire hebben. Wat ooit begon als carna- valsgrap, is inmiddels uitgegroeid tot een populaire act. "Het is begonnen met een aantal vrien den die onder de naam SRV Mannen optraden, maar sinds mei 1005 vormen Léon en ik de SRV Mannen. Dat is toch wat duidelij ker voor mensen die ons willen boeken. Wij treden vooral op in het feestcircuit met een heel uit gebreid repertoire aan feestnum mers. Op feesten en partijen, in kroegen, discotheken, in binnen- en buitenland, maar we hebben ook al opgetreden bij muziekzen der TMF en op radio 3FM." Léon en Izzy genieten tegen woordig echter niet alleen bekendheid als SRV Mannen. Ook als dj's timmeren ze aardig aan de weg. "Ik treed eigenlijk elk week end wel ergens op. Als SRV Man of als dj. Donderdag was ik bij voorbeeld in de Costa in Eindhoven, vrijdag in De Koets en zaterdag in Nieuw-Vennep. En zondag dus in Eindhoven, waar we om 13-15 uur als SRV Mannen op het podium op het Marktplein stonden. Toen moest de wedstrijd nog beginnen. Daarna hebben we in de geluidskamer de kampioens wedstrijd bekeken." Hoogtepunten waren de optre dens na het duel een bolvol sta dion en op het Stadhuisplein, vlak voor de huldiging van het sterren ensemble van scheidend PSV-trai- ner Guus Hiddink. "Dat optreden begon om ongeveer 18.40 uur en om 19.00 uur kwam PSV. We heb ben de huldiging dus van erg dichtbij meegemaakt." Omdat de stemming er rond achten nog goed inzat en de fans nog volop aan het feesten waren in het centrum van de stad, kre gen de twee het verzoek om een extra optreden te verzorgen op het Marktplein. En dat was natuurlijk geen probleem. "Want we hebben echt genoten. Léon en ik zijn 's avonds met een moe maar erg voldaan gevoel naar huis gegaan." PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Grotestraat 68 5801 BH Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tel. 0478-582727 Fax 0478-510916 Redactie Ron Koenen Henk Lammen Christ van den Munckhof Henk Willemssen redactie@vandenmunckhof.nl Advertenties: Arie Snellen e-mail: asnellen@vandenmunckhof.nl telefoon: 0478-58 27 27 Tarieven op aanvraag e-mail: advert entie@vandenmunckhof. nl Aanleveren advertenties: Uiterlijk dinsdag 18.00 uur. Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Vërspreidingsbureau Periodiek - Tel. 0438-582833 uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur. Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Aanleveren kopij Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur. Abonnementen: 19,50 (postcode 58..) 34,25 (overige binnenland) NEW for MAN WOMAN PAUL BROUWER MODE Tel.: 0478-52 10 70 Julianasingel 33a, Venray Idealisme als drijfveer Vol enthousiasme en bevlo genheid zijn Patrick van der Broeck (39) en Hassan Najja (37) in het gemeentehuis aan de slag gegaan. De dertigers luiden een nieuwe generatie bestuurders in. Open, onbe vangen en bovenal idealis tisch. Het deert ze niet dat ze slechts parttime wethouder zijn. Evenmin dat ze geen inspraak hadden over de inhoud van hun portefeuilles. Hoewel ze het in beide gevallen graag anders had den gezien. Hassan Najja (PvdA) blijft tweeënhalve dag in de week werken bij Xerox. Terwijl Patrick van der Broeck (CDA) zich voortaan alleen nog op vrij dag hoeft te melden bij de Dienst Landelijk Gebied in Roermond. De beperkingen kunnen het enthousiasme niet temperen. De twee nieuwkomers kiezen voor een verfrissende aanpak. Ze wil len vooral dichtbij en tussen de burgers staan. "Ik zal geen klas sieke bestuurder vanuit de ivoren toren zijn", belooft Van der Broeck. Najja redeneert dat veer tigduizend Venraynaren veel meer weten dan de 25 gemeente raadsleden en de vijf wethouders in het gemeentehuis. De PvdA'er wil bovenal 'kleurenblind' zijn. "Ik zal er zijn voor iedere burger. Ongeacht huidskleur, geslacht of religie." Een uitgebreid portret van de twee nieuwe wethouders. In 1965 vertrok Mohammed Najja naar Nederland. De marktkoopman uit het dorp Berkane wilde als fabrieksar beider hier veel geld sparen om later in Marokko een fami liebedrijf op te zetten. In 1975 kwam zijn gezin met zeven kinderen over naar Noord- Limburg. Tot ver in de jaren tachtig dacht Mohammed zijn droom te verwezenlijken. Wethouder Hassan Najja: "40.000 Venraynaren weten veel meer dan 25 raadsleden en vijf wethouders. Samen met zijn zoons een garagebedrijf starten in Marokko. Hij had zijn plan al helemaal klaar. Hassan, die goed kon leren, zou de admi nistratie gaan doen. Vorige week werd Hassan Najja (37) geïnstalleerd als wethouder van Venray. Zijn vader kon zijn droom niet verwezenlijken. Hij overleed in 1999- Hassan is vastbesloten zijn droom wél waar te maken. Hij wil zijn bijdrage leveren aan een bete re samenleving. In Nederland. De Amsterdamse wethouder Ahmed Aboutaleb, eveneens van de PvdA en van Marokkaanse komaf, is zijn grote voorbeeld. "Nederland is mijn moederland geworden. Ik ben vervreemd van Marokko.", vertelt Najja. "Ik kom er nog eens in de twee jaar. Om op vakantie te gaan en een bezoek te brengen aan opa en oma." Hij was acht jaar toen hij naar Nederland kwam. Thuis in Horst is hij opgevoed volgens de Marokkaanse traditie. Buiten de deur lonkte de westerse samenle ving. Hassan is welhaast een schoolvoorbeeld van een perfect geïntegreerde allochtoon. De vader van een gezin van vier kin deren is goed opgeleid, maat schappelijk uiterst actief, spreekt uitstekend Nederlands en heeft een goede baan. Hij begeeft zich met speels gemak tussen alle lagen van de bevolking. Hij is de eerste allochtone wet houder in Limburg. Daar is hij trots op. "Het zegt ook iets over Venray. Dat we hier een mooie samenleving hebben. Die vertrou wen geeft en kansen biedt. Ik besef dat ik een voorbeeldfunctie heb. Ik hoop een stimulans voor anderen te zijn. Zoals Aboutaleb dat in Amsterdam is. Het doet me deugt hoe hij de gemeenschap vooruit brengt. Maar er zijn bij voorbeeld ook Marokkaanse acteurs die van grote betekenis voor de maatschappij zijn. Ook in Venray lopen genoeg goede voor beelden rond. Alleen treden ze niet altijd zo op de voorgrond." Het is de eerste officiële werk dag van Hassan Najja in het gemeentehuis. Keurig in het pak zit hij in zijn ruim bemeten kan toor. Op de eerste verdieping van de bestuursvleugel met uitzicht op de Grote Kerk. Tot voor kort was dit de werkplek van concern controller Joost Smits. Maar Onder invloed De politie heeft in de nacht van zondag op maandag op de Veltumse Kleffen een 21-jarige automobilist uit Utrecht aange houden op verdenking van rijden onder invloed van harddrugs. Agenten betrapten hem toen hij slingerend over de Noordsingel reed. Bij een controle bleek dat hij enkele grammen harddrugs en een zakje met hennep bij zich had. Het takenpakket van Patrick van der Broeck vormt een kleurrijk pallet. Van sport tot cultuur, van financiën tot de kermis, van kunst tot milieu. De Oirlonaar verrichtte afgelo pen zondag zijn eerste officië le daad als wethouder van de gemeente Venray. Hij opende de jeugdwielerronde van Ysselsteyn. De CDA'er geeft toe weinig affiniteit met sport te hebben. "Het heeft me aan genaam verrast. Als je ziet met hoeveel enthousiasme de kin deren met hun fietsjes aan de start staan. Ik heb inderdaad weinig kaas gegeten van sport. Maar dit is me erg goed beval len. Een bijzonder moment. Mijn eerste handeling als wet houder zal ik niet snel verge ten." Maandagmiddag zit de kersver se bestuurder ontspannen in zijn kantoor dat tot voor kort het domicilie was van Jan Driessen. Vanuit zijn raam kijkt hij uit op de Raadhuisstraat en de kruising met de Stationsweg. "Zo kan ik het verkeer van bovenaf in de gaten houden", zegt Van der Broeck, die ook verkeer in zijn portefeuil le heeft. Hij is blij met zijn nieuwe werkomgeving. Alhoewel hij als goed katholiek graag een glimp zou opvangen van de Grote Kerk. De CDA'er beseft dat hem een enorme klus te wachten staat. Hij nam vrijwel het gehele takenpak ket van Driessen over. Daarnaast kreeg hij vanuit allerlei hoeken financiën, cultuur, sport en ruim telijke kwaliteit op zijn bordje geschoven. "Ja, de gemeente Venray heeft goede zaken gedaan", glimlacht hij. Zijn specialiteiten zijn bodem kunde, milieu en ruimtelijke orde ning. Veel onderdelen zijn nu nieuw voor hem. Daar schrikt hij niet voor terug. "Een paar jaar geleden had ik ook geen verstand van bestemmingsplannen. Maar ik ben nieuwsgierig. Ik maak me snel dingen eigen. Het was inder daad logischer geweest als ik was doorgegaan op Stedelijke Ontwikkeling. Dat is niet het geval. Ik heb een stevige, maar ook een mooie portefeuille. Ik vind het leuk. Je kunt er heel veel mee. Neem bijvoorbeeld finan ciën. Dat loopt door de gehele organisatie heen." Patrick van der Broeck is gebo ren en getogen in Terwinselen, een wijk in Kerkrade. Zijn groot vader kwam uit Bleijerheide en werkte als paardensmid in de mij nen. Ook zijn vader ging naar de mijnen. "Maar hij werkte boven gronds. Hij deed de administra tie." Zodra hij overstapt op dia lect wordt het onverstaanbaar. "Bij het uitkomen van de prins in Oirlo heb ik ooit een carnavals liedje uit Kerkrade gezongen. Dat konden ze helemaal niet verstaan. Ze hebben liever dat ik Oirlo's probeer te praten of anders gewoon Nederlands. In ons gezin werd Nederlands gesproken. Dat vonden mijn ouders beter. Behalve als wij iets hadden gedaan dat niet mocht. Dan scha kelden ze over op het dialect van Kerkrade. Vandaar dat ik nogal wat scheldwoorden ken." Hij ging in Venlo naar de mid delbare tuinbouwschool. Daar leerde hij zijn echtgenote Jolanda Noijen kennen. Na een hbo-oplei- ding in Velp ging hij verder aan de universiteit in Utrecht. Daar stu deerde hij af in de fysische geografie: bodemkunde en Wethouder Patrick van der Broeck: "Ik zet me graag voormensen in." milieu. "Na Velp had ik een baan kunnen zoeken. Maar ik wilde graag doorstuderen. Drie jaar later bleek echter de arbeidsmarkt totaal veranderd te zijn. Ondanks een berg aan opleidingen kon ik niet aan de slag in mijn richting. Ik weet wat het is als je graag wilt werken, maar het niet kunt. Zo kwam ik bij een aannemersbedrijf in Helmond terecht. Dat bleek achteraf een goede leerschool. Heel praktisch en vooral op de uitvoering gericht." Na anderhalf jaar keerde hij terug naar Utrecht als projectlei der bodemsanering in het provin ciehuis. Maar Limburg bleef trek ken. "Ik ben zo'n klassieke Limburger die graag terug wil naar zijn geboortestreek." Het werd een baan bij Grontmij in Roermond. Zeven jaar geleden stapte hij over naar de Dienst Landelijk Gebied, eveneens in Roermond. Hij was inmiddels in Venray gaan wonen. In 2000 volg de de verhuizing naar Oirlo. "We woonden in de Gerbrandystraat en waren op zoek naar een ande re woning. Toen zag ik op een foto bij de Rabobank een mooi huis in Oirlo. Jolanda komt welis waar uit Oirlo, maar het was meer toeval dat we daar gingen wonen." Alhoewel al zijn familie in Kerkrade woont, heeft hij geen heimwee meer naar het zuiden. "Nee, ik voel me zelfs erg thuis in Noord-Limburg. Hier wil ik graag oud worden. De mensen spreken me hier meer aan. Ze zijn direc ter, duidelijker en consequenter dan in het zuiden." Politiek kreeg hij met de paple pel ingegoten. Een oom was Tweede Kamerlid en een andere oom wethouder in Kerkrade. "Uiteraard van het CDA", lacht hij. Op zijn zeventiende werd hij lid van het CDA. In Kerkrade richtte hij de jongerenafdeling CDJA op. Hij had zitting in het provinciaal en landelijk bestuur. In 1994 stelde hij zich kandidaat voor Provinciale Staten. Hij werd het jongste Statenlid. "Ik werkte toen in Utrecht. Duizenden kilo meters heb ik afgelegd. Het was niet ideaal. Ik maakte weken van tachtig, negentig uur. Je hield geen privé leven over." Bovendien kon hij niet echt zijn draai vinden in het provinciebe stuur. "Ik was nog een broekie en ging met veel idealisme aan de slag. Ik heb er veel geleerd. Maar de provinciale politiek staat veel te ver van de burgers af. Dat miste huishoudelijke, persoonlijke en gespecialiseerde verzorging verpleging vrijwillige thuishulp zorgboerderij hulp op afroep dagvoorziening consultatie voor senioren zorg tv www.thuiszorgnoordlimburg.nl Thuiszorg N oord-Li m bu rg j j Daar kunt u op rekenen! ik het allermeest. Het gewone contact met mensen." De intro ductie van de dak- en thuislozen- krant in Limburg noemt hij zijn belangrijkste wapenfeit uit die periode. In 1998 deed hij mee aan de gemeenteraadsverkiezingen, maar hij viel net buiten de boot. "Ik woonde net drie maanden in Venray. Ik ben commissiewerk gaan doen. In Oirlo werd ik voor zitter van de dorpsraad en ik werd bestuurslid van het mannenkoor. Wat ik daarvoor zo miste, kreeg ik nu volop terug." Het wethouderschap begon pas te leven na de verkiezingen van 7 maart. Patrick van der Broeck ver gaarde liefst 448 voorkeurstem men, waarvan het leeuwendeel in Oirlo. "Het was geen knop die je omzette. Maar een schakelaar die langzaam omdraaide." Het CDA kon twee wethouders leveren. Hij sprak erover op zijn werk. Hij kon terugvallen op een terugkeerga rantie. Dat was een meevaller bij het ongewisse politieke avontuur. Pas op het laatste moment leverde hij zijn sollicitatiebrief in. Hij spreekt van een rijpingsproces. Het werd een driekwart baan met een zware portefeuille. "Openbare werken heeft veel te maken met mijn werk bij DLG. Donderdag maakte ik kennis met de afdeling. Het was een feest van herkenning. Ik trof veel enthou siaste mensen." Van der Broeck is ook de nieu we kermiswethouder. Al zal hij er niet zoveel heisa van maken als zijn voorganger Driessen. "Kermis is leuk. Het is 'n feest. Maar ik zal bij de opening letterlijk met beide benen op de grond blijven staan. Want ik heb hoogtevrees. Mij zie je niet in die hoge attracties." Deregulering is een stokpaard je. Niet reguleren maar stimule ren, is zijn motto. "Ik nodig de burgers uit om overtollige regels te melden. Zodat de ergernis ver mindert. Die regels moeten we schrappen zoals ook bij de bestemmingsplannen is gebeurd." De keerzijde van zijn wethou dersbaan is het neerleggen van het voorzitterschap van de Oirlose dorpsraad. Dat doet hij met veel pijn in het hart. Temeer omdat de dorpsbewoners zo mas saal op hem hebben gestemd. "Heel jammer. Dit trekt een wis sel. Ik zet me graag voor mensen in. Dat kon heel goed in de dorps raad. Voor iedereen zal ik bereik baar zijn. Ik hoop dat de mensen mij weten te vinden. Dat ze me vertellen wat ze bezighoudt. Ik wil geen klassieke bestuurder van uit de ivoren toren zijn." bijzondere mensen, bijzondere badkamers Boxmeer Ontwerp - Sloop Verbouwing - Tegelwerk Installatie Alles door eigen mensen Uneto-Vni NEW YORK 192 1 WI1HE1MINASTRAAT 2-4 VENRAY TE1EFOON 0478 510943 WWW.PAUtBROUWER.Nt buitenspa's Bezoek onze showroom met: Steenstraat 6, 5831 JE Boxmeer (nabij rotonde richting Sambeek) tel. 0485-576131 Voor doe-het-zelvers deskundige begeleiding 2 jaar garantie op installatie Maandag open van 13.30 tot 18.00 uur I Ruime keuze in sanitair en tegels I Bubbelbaden - Stoom cabines I Badkamermeubels I Grote collectie accessoires I Sauna's (maatwerk) en infraroodcabines I Vita buitenspa's

Peel en Maas | 2006 | | pagina 3