Romeo en Julia en Cuby and the Blizzards Laberinto en Hoover op Jera on Air Kom naar Overloon Expositie Samen-Lopen Maki's Sixties Music Overloon Music Afternoon Dienstenveiling Kiwanisclub Een kleine wereld f PEEL EN MAAS i PEEL EN MAAS Donderdag 13 april 2006 - Pagina 14 Programma Schouwburg Venray Cabaret met de voorstelling Schaap van Klaas van der Eer den, de grootste liefdestrage die aller tijden, Romeo en Julia, een terug in de popge schiedenis met Cuby and the Blizzards. Schouwburg Venray heeft komende week drie heel gevarieerde voorstellingen op de cultuurkalender staan. De voorstelling Schaap van Klaas van der Eerden is op woens dag 19 april vanaf 20.00 uur. Klaas van der Eerden is bekend als 'die jongen met de dwarsfluit' of 'die human beatbox' of als tv- presentator van onder andere Het Klokhuis en VARA Laat. Zijn eer ste en tweede show, respectieve lijk Extreem! en Mix waren op televisie te zien bij de VARA. Ook dit programma zit weer vol met verrassingen. Van der Eerden is zeer muzikaal, laat diverse type tjes de revue passeren, improvi seert er op los en vertelt persoon lijk verhalen en dat allemaal in een hoog tempo. ROMEO EN JULIA De grootste liefdestragedie aller tijden, Romeo en Julia is op don derdag 20 april vanaf 19.00 uur te zien in de schouwburg. Ditmaal in een uitvoering door het St. Petersburg Staatsballet. Sergej Prokofjevs Romeo en Julia is één van de indrukwekkendste inter pretaties van de beroemde liefde stragedie van William Shakespe are. Tegelijkertijd behoort het zowel tot de mooiste werken van deze Russische componist als ook tot de mooiste balletklassiekers van het internationale balletreper toire. Het gegeven van de onmo gelijke liefde tussen twee leden van vijandige families is zo univer seel dat iedereen er keer op keer weer door meegesleept wordt. In Romeo en Julia geen feeën en tovenaars die door hun tussen komst voor een 'happy end' zor gen, maar mensen van vlees en bloed, die tragisch aan hun eind komen. Het ballet vertelt het ver haal van twee jonge mensen; Julia uit het huis van de Capulets en Romeo uit het huis van de Monta gues. De zielen van beide gelief den ontmoeten elkaar weer in de droomwereld van Koningin Mab en vertellen het verhaal van hun leven en hun liefde. Tussen beide geslachten bestaat al een eeuwen oude vete. Julia's vader wil dat zijn dochter trouwt met de rijke edelman Paris. Julia, die verliefd is op Romeo en in het geheim met hem is getrouwd, ziet in haar wanhoop maar één uitweg om aan dit huwelijk te ontkomen: zij slikt een gifdrank die haar schijn dood zal maken. Als Romeo zijn 'dode' geliefde aantreft in de graf kelder beneemt hij, overmand door verdriet, zichzelf van het leven. Julia, die bij het ontwaken zijn lichaam aan haar voeten vindt, volgt hem in de dood. Het Sint-Petersburg Staats Academisch Ballettheater. De prestigieuze titel Staats Academisch wordt alleen gedragen door gerenommeerde gezelschappen. Het Staats Acade misch Ballettheater is dan ook een van de belangrijkste gezel schappen in Sint-Petersburg en werd in 1966 door Leonid Jakob- son opgericht. De beroemde cho reograaf wilde het klassieke bal letrepertoire hervormen. Ascold Makarov, die in 1976 artistiek directeur werd dankzij het testa ment van Jacobson, bracht naast vernieuwing ook traditie, waar door het balletgezelschap zowel thuis is in de klassiek romantische traditie als in de moderne Russi sche dans. Na het overlijden van Makatov in 2001 wordt danser en choreograaf Yury Petukhov artis tiek leider. Onder zijn leiderschap blijft het belangrijkste doel de klassieke balletten uit de 20e eeuw uit te voeren en de chore ografieën te reconstrueren, maar Petukhovs choreografieën bevat ten gedurfde en onverwachte ele menten. De choreografieën van Petukhov zijn een belevenis: ze zijn een samensmelting van moderne en neoklassieke dans en uitzonderlijke dansers. CUBY AND THE BLIZZARDS Op zaterdag 22 april vanaf 20.00 uur kan men genieten van een optreden door Cuby and the Blizzards. Een veertigjarig jubi leum is alleen weggelegd voor de allergrootste bands in het vak. Daartoe hoort zeker de Neder landse pop- en bluesgroep Cuby and the Blizzards. Veertig jaar muziek staat in dit geval voor veertig jaar hits en veertig jaar fans. Want wie het zolang uit houdt, kan rekenen op een grote en trouwe schare bewonderaars. Daarom staat de nieuwste tour nee van Cuby and the Blizzards geheel in het teken van dit bijzon dere jubileum. Zanger Harry Mus- kee, eveneens veertig jaar in het vak, is het middelpunt van een spetterende avond, mede dankzij een heel bijzonder solo-optreden van Kaz Lux. Maar ook het publiek speelt een hoofdrol. Cuby and the Blizzards brengt iedere voorstelling twintig hits uit het rijke oeuvre van Harry Mus- kee, die bezoekers via internet kunnen kiezen. Daarvoor is een speciale Cuby-site ingericht: www.cuby.nl. Het grootste gedeelte van de Line-up op Jera on Air was al lan ger bekend. De twee bands die het lijstje gaan completeren is aller eerst de winnaar van Fight For Fame. Deze wedstrijd tussen acht beginnende bands werd dit jaar voor de vijfde keer gehouden. Ook dit jaar is de winnaar verzekerd van een plaats op het podium van Jera on Air. Dit jaar is de winnaar de Maastrichtse band Hoover. Hoover wist de driekoppige jury te overtuigen met een schitterende set. De laatste band die wordt toe gevoegd aan de line-up is Laberti- no uit Venezuela. In 1989 wordt deze band in Caracas opgericht. Zij spelen stevige metal/hardcore. Na wat geëxperimenteerd te hebben met Latijnse invloeden (Spaanse teksten combineren met het Engels bijvoorbeeld), besluit Laberinto om haar grenzen te ver leggen en in Europa te gaan toe ren. Amsterdam werd de vaste uit valbasis van de band. Op deze manier leerden ze ook Osdorp Posse kennen. Het is dan ook zeker dat Laberinto naast hun solo optreden ook met Osdorp Posse het podium gaat betreden op Jera on Air 2006. De voorverkoop van Jera on Air start over enkele weken. Voor meer informatie kan men terecht op www.jeraonair.nl. Toeristisch dorp Overloon, met zijn dierenpark, Oorlogsmuseum, verblijfsaccommodaties en het recentelijk gerenoveerde dorps centrum is weer een attractie rij ker! Fluisterstil, gezellig en milieu vriendelijk kan men van het dorp en de omgeving genieten. Als men een bezoek brengt aan Overloon hoeft men niet langer op meerdere plaatsen naar, vaak overvolle, par keerplaatsen te zoeken. Men par keert de auto, stapt in de zonne- trein en deze trein brengt de bezoeker van de ene naar de ande re attractie in Overloon. Wie in Overloon verblijft heeft de auto tij dens de hele vakantie niet nodig. Zo kan men op één dag bijvoor beeld makkelijk het Oorlogsmuse um en Zoo Pare Overloon bezoe ken. Verder komt men tot rust in het gezellige dorpscentrum en kan men volop van de mooie natuur genieten. De trein is geruisloos, stinkt niet en door het open karak ter lijkt het alsof men gewoon bui ten zit. Vanaf Pasen rijdt in Over loon de trein op zonne-energie tussen de leukste plekjes van het dorp. Men kan in- en uitstappen waar en wanneer men wil. De Stichting Zonnetrein Overloon, die is opgericht na een proefperiode in 2005, heeft een trein die rijdt op zonne-energie gekocht en biedt hiermee de toerist een bijzonder en milieuvriendelijk vervoersmid del. In samenwerking met Over- loonse ondernemers is dit project opgezet. De trein rijdt elk week end met als vaste in- en uitstap- plaatsen bungalowpark de Vers, het Nationaal Oorlogs- en Verzets museum, Zoo Pare Overloon en het centrum van Overloon. Van Pasen tot en met oktober rijdt de trein elke zaterdag en zondag van 10.00 tot 17.00 uur en in de maan den juli en augustus dagelijks. Het toerisme in Overloon kent een sterke groei. Het dorp heeft natuurlijk grote publiekstrekkers als het recent uitgebreide Oorlogs museum en Zoo Pare Overloon maar beschikt ook over meerdere verblijfsaccommodaties en in het vernieuwde dorpscentrum zijn een aantal horecagelegenheden. Om het verkeer rondom dit toerisme in goede banen te leiden en de dorps kern niet te vullen met touringcar bussen is deze vorm van alternatief vervoer opgezet. De stichting is opgericht om de zonnetrein op een succesvolle manier te exploite ren in en rondom Overloon. Naast de pendeldienst biedt de stichting arrangementen met de trein aan. Groepen kunnen de trein huren en in combinatie met een arrange ment er een leuke dag van maken. Denkt u hierbij aan een ritje met de trein, bezoek aan Zoo Pare Overloon en aan het einde van de dag eten bij hotel/café Bos en Berg. Deze arrangementen zijn ook zeer geschikt voor kinderfeestjes en helemaal naar eigen wens in te vullen. De trein vertrekt vanaf Landal Pare de Vers. Kaartjes zijn direct bij de chauffeur te koop. De trein is ook beschikbaar voor arrangementen. Voor meer infor matie over zowel arrangementen als de pendeldienst zie www.zon- netreinoverloon.nl of bel met Jan Gabriels via 06-28089729. In de Mariakapel in Holthees wordt van zaterdag 15 tot en met zondag 30 april de expositie Samen-Lopen gehouden. De ten toonstelling toont werken van kunstenaar Gijs van Lanen uit Overloon. Van Lanen, 55 jaar, stamt uit een creatieve familie. Enkele broers van hem hebben hun sporen verdiend in de schil derkunst. Een aantal jaren geleden ont stond ook bij hem de drijfveer om vormend bezig te zijn. Na ver schillende pogingen in het twee dimensionale vlak koos hij defini tief voor vormgeving in driedimensionale objecten. Zijn eerste objecten werden vervaar digd met als belangrijkste materi aal gasbeton. Maar de natuur met zijn rijke vormen lokte. Het eerste houten stronkje werd gevonden wandelend langs de weg, en heeft inmiddels een ereplaats gekregen in zijn woonkamer. Hij werd gegrepen door de levende vor men, verscholen in wortelhout, en was niet meer te stoppen. In een halfjaar tijd schuurde, polijst te en boende hij een hele collec tie bij elkaar. Maar de beelden waren nog niet af, er moest nog iets bij, een sokkel, het ruimtelijk effect kwam dan beter tot zijn recht. Door een samenloop van omstandigheden ontmoette hij Jules Baltussen, een in de regio inmiddels zeer bekende kunste naar. Het begon met het verzoek aan Jules om een sokkel te maken voor een van zijn objecten. Jules Baltussen werd echter ook gegre pen door de kracht van het hout, en zo ontstond een samenwer king waarbij hout en metaal de inzet werden. Beide materialen versterkten elkaar en zo werden unieke beelden geboren. Een samenloop van natuur en mens, een samenloop van hout en metaal. De expositie wordt geo pend op zaterdag 15 april om 15.00 uur en is verder te bezichti gen op eerste en tweede paasdag, in het weekend van 22 en 23 april en in het weekend van 29 en 30 april. De tentoonstelling is op 15 april geopend van 15.00 uur tot 17.00 uur, en op alle andere dagen in de weekenden van 11.00 uur tot 17.00 uur. Voor de ringstaartmaki's en wit- gezichtmaki's in Zoo Pare Over loon is Pasen dit jaar extra speci aal; vlak voor Pasen nemen ze een gloednieuw eiland officieel in gebruik. Op het nieuwe eiland van de ringstaartmaki's en witge- zichtmaki's wanen bezoekers zich op Madagaskar. Omgeven door groene heuvels, water en verschil lende boomsoorten leven deze dieren samen. Ringstaartmaki's en witgezichtmaki's komen in de natuur alleen op het eiland Madagaskar voor, dat voor de oostkust van Afrika ligt. De maki's op het eiland in Zoo Pare Over loon bewegen zich vrij tussen de bezoekers, die via een brug het eiland kunnen bereiken. Jonge dieren, (paas)eieren, broedende vogels en zelfs een échte paas haas: het is Pasen in Zoo Pare Overloon. Het hele paasweekend zijn er speciale activiteiten. Zo kan deelgenomen worden aan de speurtocht Eitje, kunnen kinde ren zich laten schminken als een paasei en huppelt een échte paas haas door het park. Tijdens het paasweekend start de speciale speurtocht Eitje. Kinderen leren hierbij van alles over mooie, vreemde, grote en kleurrijke eieren en mogen zich na afloop een echte ei-oloog noemen. Speurtochtformulieren zijn van 15 april tot en met 30 mei ver krijgbaar aan de kassa. De volledi ge opbrengt van Eitje wordt geschonken aan een kraanvogel project in Rusland. De eigen natuurbehoudstichting van Zoo Pare Overloon, Stichting Zodiac Nature Watch, steunt een project waarbij eieren van Chinese kraan vogels en witnekkraanvogels wor den uitgebroed. De jongen wor den in het wild uitgezet om de populatie kraanvogels weer op peil te brengen. Voor de jonge bezoekers is het extra feest tijdens Pasen. Zo bele ven de dieren een echt paasavon- tuur tijdens de poppenkastvoor stelling en doen de schminkmeiden hun best om de kinderen om te toveren tot kleuri ge paaseieren. Als de kinderen met de paashaas op de foto willen moeten ze snel zijn, voor ze het weten is hij alweer verder gehup peld! niet ontvangen? Bel 582877! Cabaret in Gryphus In het Vierlingsbeekse jonge rencentrum Gryphus vindt op vrijdag 14 april een cabaretvoor stelling plaats van Guido Weijers. Weijers brengt zijn nieuwe avondvullende voorstelling XIP- NAO! Zijn eerste voorstelling Oxymoron en zijn tweede Myoso- tis! zijn lovend ontvangen. Weijers had optredens op Low lands en in een uitverkocht NAC- stadion en hij was regelmatig te gast bij BNN Radio. Verder was hij te gast bij Barend Van Dorp, Dolce Vita, 3FM Giel Beelen, VARA Laat, RTL Boulevard. In zijn nieuwe programma XIPNAO! krijgt men wat men van hem gewend is. Maar dan nog stand- upper, nog fysieker, actueler en interactiever dan ooit. Gryphus is geopend vanaf 20.30 uur. Het optreden van Guido Weijers begint om 21.00 uur. Voor deze voorstelling zijn geen kaarten meer beschikbaar. Operaconcert Logeko Dit jaar viert de gemengde zangvereniging Logeko uit Over loon haar 60-jarige jubileum. In het kader hiervan worden ver schillende activiteiten gehouden. Het jubileumjaar opent met een groots opgezet operaconcert op zondag 23 april in de Theobaldus Kerk in Overloon. Buiten Logeko verlenen gemengde zangvereni ging Viva Maria uit Haps, het Smitskoor (mannenkoor) uit Reek en het gewestelijk symfonie orkest Maas en Niers hun mede werking. Solisten zijn de sopraan Catharina Jansen uit Nijmegen en tenor is Bas Geers uit Bergen op Zoom. Uitgevoerd worden onder meer werken uit Cavalleria Rusti- cana van Mascagni en een aantal bekende werken van Verdi waar onder het Gerusalem en O Signo- re uit I Lombardi. Onder begelei ding van het Gewestelijk Symfonie Orkest brengen de solisten enige werken van Pucci ni tengehore. Tijdens het con cert zijn twee rustpunten inge last, deze worden opgevuld door leden van HOT, Het Overloons Toneel. Het geheel staat onder leiding van dirigent Geert Verhal len en Frank Lange. Aanvang 19-30 uur. Kaarten zijn verkrijg baar bij Plusmarkt Verbeten in Overloon, voor aanvang van het concert bij de kerk en bij de leden van het koor. Voor meer inlichtingen kan men contact opnemen met Gerrit Vloet via tel. (0478)641987. De Locht In streekmuseum De Locht in Melderslo staat op zondag 16 en maandag 17 april een broedma chine opgesteld waar regelmatig jonge kuikentjes uit het ei komen. Voor kinderen leuk om naar te kij ken. Op zondag worden zowel de kuikens als de bezoekers welkom geheten met een muzikaal optre den van Nonk Lambert, die maar liefst 102 jaar oud is. Op de bovenverdieping is de nieuwe expositie Glas in lood te bezichti gen. Het museum is op dinsdag, donderdag en zondag geopend van 14.00 tot 17.00 uur. Groepen kunnen ook op andere dagen en tijden terecht. Zie ook www.delocht.nl. Film in Koningskerkje Momenteel exposeert Jos Wig man in het Koningskerkje in Vier lingsbeek met grote en doorwerk te schilderijen. Maar Wigman beschikt over meer talenten, hij is ook filmmaker. Het Koningskerk je is in de gelegenheid om op don derdag 20 april vanaf 20.00 uur een film van hem te vertonen uit het jaar 1994. Twijfel tussen waar heid en tijd is de titel van deze anderhalf uur durende film. Een 'filmhuisfilm' zoals Wigman zelf omschrijft. Het verhaal gaat over een vader die in gezelschap van zijn twee dochters terugkeert naar zijn geboortegrond. Hij maakt de balans op van zijn leven. Tijdens het feest voor zijn zeven tigste verjaardag stort hij in en maakt nog éénmaal de reis van zijn leven. Bijzonder is dat een aantal mensen die aan deze film meewerkten, deze avond aanwe zig zijn. Eén van hen is Monic Hendrickx. Monic. Monic is gebo ren in Stevensbeek maar woont nu in Deurne. Ze is inmiddels een gevierd actrice. Voor haar rollen in Het Zuiden (2004), Nynke (2002) en De Poolse Bruid (1998) ontving ze een Gouden Kalf. De filmavond in het Koningskerkje is een mooie gelegenheid om haar en de anderen vragen te stellen en zo meer te weten te komen over filmmaken. De cast bestaat verder uit Marij Hille, Martien Hendriks, Herman Mertens, Lambert Wig man, Ernst Jansz en Dianne Krij- nen. Kaarten kunnen worden gere serveerd via tel. (0478)631401. De Witte Hoeve in Venray staat op zaterdag 22 april in het teken van optredens van de bands The Brilloos, The Sparks en Ricky B his Rebels. The Brilloos is een zevenmans band uit Den Haag met ex-leden van onder andere The Incrowd, Hu& Hilltops en Shoc king Blue. Deze band met twee zangers en een zangeres maakt een reis door de jaren 50, 60 en 70. En misschien nog wel de 80'er jaren. Dit alles met veel humor en als hoogtepunt Paradise by the dashboardlight van Meat Loaf, een rock- beat- lolband. The Sparks uit Horst-Venray is geen onbekende voor de meeste bezoekers. De band stelt deze avond haar nieuwe zanger voor. Ben Hermsen is helaas in 2005 overleden. De Sparks gaan met Piet v/d Wauw verder. De familie van Ben speelt deze avond enige nummers mee met de Sparks, dit in verband met een 'Remember Ben avond' die op 10 juni ook gehouden wordt in de Witte Hoeve. Het repertoire van de Sparks bestaat uit rock-'n-roll en instrumentale nummers. Ricky B his Rebels is een nieuwe band met ervaren muzikanten uit de regio Someren-Deurne. Ricky B. is Concert Freunde Echo Freunde Echo speelt in het eer ste gedeelte van het Paaszaterdag festival op zaterdag 15 april in de Raaijhal. De blaaskapel uit Over loon heeft de afgelopen jaren hart aan de weg getimmerd. Het is een volwassen blaaskapel met een goede sound en een hoog niveau aan muzikaliteit. Freunde Echo is qua muziekstijl typisch Moravisch gericht. Bij de Moravische volks muziek is de zang van groot belang. Met John en Sanneke Crooijmans als zangers staat er een gedegen zangduo. Er wordt zowel in het Tsjechisch als in het Duits gezongen. Freunde Echo opent op 15 april het concert. Daarna kan men nog genieten van de Tsjechische topper Tüfaranka die het concert in de Raaijhal ver volgt. Wie van tevoren reserveert, krijgt gegarandeerd een zitplaats. Voor dit zes uur durende con cert heeft de organisatie ook gezorgd voor een goede stoel. Reserveren is mogelijk bij John Jacobs via tel. (0478)641516 of bij Ton keizers via tel. (0478)642399- Het concert begint om 19.00 uur. Kaarten zijn ook te koop bij de plaatselijke Plusmarkt Verbeeten en Sportcafé de Raaijhal. Zie ook www.blaaskapel.nl Snuffelmarkt Gemengd Koor Vivace houdt op zondag 23 april zijn jaarlijkse snuffelmarkt in gemeenschaps huis Smelehof in Ysselsteyn. Het evenement duurt van 11.00 tot ongeveer 15.00 uur. Om 12.00 uur begint de veiling van de mooi ere en waardevolle spullen. Het aanbod is groot en omvat onder andere kleine meubels, elektri sche apparaten, snuisterijen, gewone gebruiksvoorwerpen en elektronische orgels. Alles staat overzichtelijk op tafels opgesteld. Jan Janssen gaat de spullen een voortreffelijke manier te koop aanbieden. Meer informatie is ver krijgbaar via tel. (0478)541563- Avondvierdaagse De 48e Avondvierdaagse wordt dit jaar gehouden van 8 tot en met 11 juni. De afstanden zijn 3, 5, 10 of 15 kilometer per dag. Alle deel nemers ontvangen elke dag op de rustplaats een traktatie. Bovendien ontvangen ze een herinneringsme daille. Iedereen kan deelnemen, jong en oud, groot en klein, alleen of met z'n tweeën, met een klein groepje of met een grote groep. De start en finish zijn dit jaar weer op het Schouwburgplein in Ven ray. Op zondag 11 juni vanaf 15.45 uur doen alle deelnemers mee aan het défilé door het cen trum van Venray. Dit défilé wordt opgeluisterd door een tiental muziekkorpsen uit Venray en omgeving. Wie wil deelnemen met een school of een vereniging is welkom op een informatiebij eenkomst op maandag 24 april vanaf 20.00 uur in zaal Thielen in Venray. Voor meer informatie kan men terecht bij mevrouw G. Fre- derix via tel. (0478)583765 of bij mevrouw D. Frederiks-Deijkers via tel. (0478)580572. Voorlezen Rosa de Weert van basisschool De Meent in Leunen en Dionne Theeuws van de Venrayse Petrus Bandenschool zijn er maandag niet in geslaagd de titel provinci aal voorleeskampioen in de wacht te slepen. Maandagmiddag werd Maud Maes van basisschool Amby uit Maastricht in De Oranjerie in Roermond door de jury gekroond tot voorleeskampioen van Lim burg. Zij gaat door naar de lande lijke finale, die op 17 mei in Utrecht wordt gehouden. een zanger die in 2005 die de sprong waagde om zijn muziek nu zelf eens te gaan vertolken. Rock- 'n-roll dus en dat heel breed qua repertoire. Hij wordtbijgestaan door ex-rocking Jo-Jo Red Angels- leden, muzikanten die al tientallen jaren actief zijn. Aan vang 20.00 uur. Reserveren kan, tel: 580624, e- mail: l-linders@home.nl Voorver koopadres Sigarenhuis Jansen in Venray en Partycentrum De Witte Hoeve in Venray. In de Raayhal in Overloon wordt op zondag 16 april het regionaal muziekspektakel Over loon Music Afternoon gehouden. Vier bands uit de regio, Fuse, Ran dom, Blues u hate 2 loose en Cherry bomb, treden op. Het spektakel begint om 15.00 uur. De band Fuse bestaat uit zes muzi kanten in de leeftijdscategorie van 18 tot 23 jaar. Begonnen als akoe stische (soft)rockband is Fuse uit gegroeid tot een band met vele gezichten. De invloeden variëren van pop, rock tot folk en singer/songwriter. Fuse speelt vooral eigen nummers, aangevuld met covers van bijvoorbeeld Ala- nis Morissette en Snow Patrol. Random is een muziekband in de breedste zin van het woord. Wie Random in huis haalt, is ver zekerd van een avond vette muziek door het brede repertoire dat wordt gespeeld. Random speelt namelijk Top 40-covers, maar Random maakt ook feestmu ziek. Blues U Hate 2 Loose is een band die volgens eigen zeggen gepokt, gemazeld en ook nog eens geïnfecteerd is door de blues! De naam Blues u hate 2 loose vertegenwoordigt de zeer authentieke, historische en origi nele bluessongs. Cherry Bomb is een toepasselijke naam voor de band. Dit zijn namelijk de herriep- ijpen die onder de Amerikaanse Muscle Cars liggen. Vervolgens werd eerst een klein jaartje aan een nieuw repertoire gewerkt. Van Anouk, Skunk Anansie en The Gathering tot Bryan Adams en Neil Young. Cherry Bomb staat garant voor een swingende avond met een vette rocksound. Na een mooie opbrengst van de veiling in 2004 staat de Kiwanis club Schieëpersland uit Venray alweer klaar voor de vierde editie van deze veiling. Ditmaal in samenwerking met GGZ Noord- Midden Limburg in het kader van 100 jaar psychiatrie in Venray. Deze veiling met een hoge enter- tainmentswaarde vindt plaats op vrijdag 21 april in de foyer van de Schouwburg op het St. Annater- rein. De veiling start vrijdag om 17.00 uur met een borrel. Daarna is om 18.00 uur iedereen van harte welkom om een gezamen lijk buffet met Kiwanis te nutti gen, verzorgd door Culinair Cre atief en muziek van De Bubs. Rond 19.00 uur begint de veiling. Veel leuke en ludieke kavels gaan de revue passeren. Willy Voesten en Milton Cavis leiden de bezoe kers langs alle kavels. Wat te den ken van een rondleiding plus taart maken bij een bakker, een gratis dagje rijden in nieuwe Ford Street, groepsrondleiding plus uitleg over kruisraketten op vlieg basis De Peel, uitnodiging voor een rondje golf (18 holes) in Geijsteren met de burgemeester van Venray. Er zijn in totaal 81 kavels. Rond 22.00 uur is het vei len van de diensten afgelopen en begint de feestavond, die muzi kaal wordt opgeluisterd door de band BOB, bekend door haar optreden tijdens het carnaval in de tent van de Klokkenluider. Aan de veiling is een loterij verbon den, waarbij het biednummer tevens het lotnummer is. Uitslui tend zij die bij de trekking op 21 april aanwezig zijn, komen in aan merking voor de prijs. De Kiwa nisclub Schieëpersland hoopt met de opbrengst van dit spektakel een aantal goede doelen te realise ren. De opbrengst is bestemd voor de Stichting Nativitas( kin dertehuizen op het eiland Flores), een speelplaatstoestel voor de basisschool in Overloon. Een bij drage voor kogelvangers van Schutterij 't Zandakker en de GGZ Noord- en Midden Limburg voor de ontwikkeling van een educa tief preventieproject voor jonge ren. De boekjes met de volledige kavellijsten zijn verkrijgbaar bij de leden van de Kiwanis. Boekrecensie in Peel en Maas Een archeologe wordt gebeld terwijl zij in het buiten land aan een groep studenten lesgeeft: haar vader ligt in het ziekenhuis. Ze reist zo spoedig mogelijk terug naar Neder land, waar ze haar intrek neemt in het huis van haar vader en haar overleden moe der. Daar wordt ze overspoeld door herinneringen aan haar jeugd in het Drentse dorp waar ze is opge groeid - ontroerende en vrolijke herinneringen aan haar ouders en grootouders en aan de geborgen heid van de buurt, maar ook gedachten aan de minder prettige aspecten van het dorpsleven in de jaren vijftig. In Een kleine wereld schetst Marga Kool met veel gevoel het plattelandsleven in het Nederland van de jaren vijftig van de vorige eeuw. Het verhaal van een jeugd in Drenthe ontroert en geeft tege lijk een realistisch beeld van een bestaan dat overzichtelijk, maar ook hard kon zijn. Marga Kool (1949) debuteerde in 1968 met het televisiespel Niemandsland. Daarna schreef ze vooral poëzie en publiceerde ze drie gedichten bundels. Ze was lange tijd actief als gedeputeerde voor cultuur en milieu van de provincie Drenthe. Tegenwoordig is ze dijkgraaf van het waterschap Reest en Wieden. Een kleine wereld is te koop bij boekhandel Van den Munckhof, Grotestraat 68 in Venray. Prijs: 17,95 euro. - -V" """.li-' V'-"' - "V vrijdag tussen 9.00-17.00 uur Kunst Cultuur

Peel en Maas | 2006 | | pagina 14