Plezier moet vooropstaan "Meedoen belangrijker dan winnen" Nieuwe raadsleden Zware taak nieuwe coalitie PK en PvdA Twee vrouwen in het college Service rubriek PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS Donderdag 13 april 2006 - Pagina 11 Maarten Rijs nieuwe dirigent fanfare Vriendenkring Swolgen Dirigenten komen, dirigen ten gaan. Fanfare Vrienden kring uit Swolgen heeft sinds kort in de persoon van Maar ten Rijs een nieuwe dirigent. Afgelopen zondag beleefde hij zijn vuurdoop tijdens het lent econcert van de Swolgense fanfare. Hoewel van middelba re leeftijd, is dit pas de eerste keer dat hij de leiding krijgt over een Nederlandse muziek vereniging. Maar denk niet dat hij een groentje is! Hij had eer der onder meer twee militaire korpsen en enkele Duitse korpsen onder zijn hoede. De afgelopen vijftien jaar was de inwoner van Horst vooral actief als dirigent van een aan tal Noord-Limburgse jeugdfan- fares en -harmonieën. Een gesprek met hem over zijn achtergrond, zijn liefde voor muziek en zijn plannen met fanfare Vriendenkring. Maarten Rijs (50) heeft al een heel leven in de muziek achter zich. Hij begon zijn loopbaan op jeugdige leeftijd als klarinettist bij harmonie Sint-Caecilea uit zijn toenmalige woonplaats Blerick. Daar ontstond zijn passie voor dirigeren: "Pierre Kuypers was destijds dirigent. Wat was ik onder de indruk van die man!" Na de middelbare school vervulde hij zijn dienstplicht bij de Koninklij ke Marechaussee. Een jaar later stapte hij over naar de beroeps marechaussee. Zijn vrije tijd vulde hij met het bespelen van de lira in het trompetterkorps van de Koninklijke Marechaussee. Na allerlei omzwervingen door Nederland vertrok hij in 1979 naar Duitsland. Daar besloot hij, inmiddels overgestapt naar de Koninklijke Luchtmacht, verder te studeren in de muziek. Na een vierjarige opleiding behaalde hij het dirigentendiploma aan de Bundesakademie für Blasmusik te Ulm. Hij dirigeerde vervolgens diverse Duitse korpsen en de mili taire orkesten van de 3e en 5e Groep Geleide Wapens van de Koninklijke Luchtmacht. Na de val van de Berlijnse Muur in 1989 keerde hij in 1995 terug naar Nederland. In Vredepeel vond hij een nieuwe werkplek. Daar werkt hij nog steeds als voorraadbeheer- der bij de Groep Geleide Wapens. Na zijn terugkeer naar Neder land was Maarten Rijs vooral actief als dirigent van jeugdfanfa- res en -harmonieën: "Ik ben tien fantastische jaren dirigent geweest van de jeugdfanfare van muziekvereniging Sint-Hubertus uit Hegelsom. Op dit moment heb ik nog steeds drie jeugdfanfares en de jeugdharmonie van de Koninklijke Harmonie van Lottum onder mijn hoede." Vanwaar die keuze voor de jeugd? "Al tijdens mijn studie heb ik me gespeciali seerd in de jeugdopleiding. Wer ken met kinderen is heel dank baar. Ze staan overal voor open, voor hen is alles nog nieuw. Wat verder meespeelde, was mijn werk. Je bent geregeld weg voor oefeningen en van de ene dag op de andere kun je uitgezonden worden naar het andere eind van de wereld. Met die onzekerheid in je achterhoofd kun je moeilijk aan het hoofd gaan staan van een fan fare of harmonie." INVALDIRIGENT Nu de kans dat hij naar het verre buitenland wordt uitgezon den gezien zijn leeftijd steeds klei ner wordt, staat hij wel open voor het dirigeren van fanfares of har monieën. Fanfare Vriendenkring uit Swolgen maakt maar al te graag gebruik van zijn diensten. "Sinds mijn terugkeer naar Neder land ben ik bij verschillende korp sen invaldirigent geweest. Zo ook bij Vriendenkring. De samenwer king beviel van beide kanten uit stekend. Toen men op zoek ging naar een nieuwe vaste dirigent, kwam men daarom bij mij uit." Wat hoopt hij te bereiken met een betrekkelijk klein korps als fanfare Vriendenkring? "Het aller belangrijkste vind ik dat iedereen plezier heeft in het muziek maken. Voor iemand die de hele dag hard gewerkt heeft, moet de repetitie een uitje zijn. Daarom benader ik alles positief en daar om wil ik de muzikanten ook veel inspraak geven in het repertoire. Ze moeten er helemaal achter staan. Als ik kijk naar het repetitie- bezoek, dan heb ik goede hoop dat mijn aanpak gaat slagen." Het gaat echter te ver om uit deze woorden de conclusie te trekken dat hij het recreatieve ele ment belangrijker vindt dan het prestatieve: "Je moet wel degelijk ambities hebben. Als we op con cours gaan, zal er gewoon gepres teerd moeten worden. Maar er zijn verschillende wegen die naar Rome leiden. Met af en toe een Afgelopen zondag beleefde dirigent Maarten Rijs zijn vuur doop tijdens het lenteconcert van de Swolgense fanfare. aai over de bol kom je vaak verder dan met vloeken en tieren. Als je het met de voetballerij zou willen vergelijken, ben ik eerder een type-Hiddink dan een type-Van Gaal." Heeft hij nog meer ambities? "Ik vind het belangrijk dat we vaker ons gezicht laten zien in het dorp. In dat opzicht verschilt Nederland wezenlijk van Duitsland. Daar is de band tussen muziekvereniging en het dorp vaak veel hechter. Hier ligt het accent meer op de opleiding en de deelname aan concoursen. Maar de fanfare of harmonie is ook onderdeel van de gemeenschap. En die gemeen schap zie ik heel breed. Iedereen hoort daarbij. Daarom heb ik in Swolgen het idee gelanceerd om eens een concert te organiseren met allochtonen. Turken en Marokkanen zijn toch ook onder deel van onze samenleving? Als ik iets heb geleerd van al die jaren in de muziek, dan is het wel dat muziek verbindt. Toen ik een tijd je in Diyarbakir in Turkije gele gerd was, ben ik op eens op een avond het Turkse volkslied op mijn klarinet gaan spelen. De mensen stroomden toe. Het ijs was meteen gebroken. Zelfs met onze kleine fanfare in Swolgen kunnen we bijdragen voor meer wederzijds begrip en respect. Ik hoop daar een steentje aan bij te dragen." Basisscholen naar Schoolsport Olympiade De leerlingen van de basis scholen St. Willibrordus in Geijsteren, St. Anna in Blitters- wijck en Maria in Tienray nemen op vrijdag 2 juni deel aan de eerste Schoolsport Olympiade, een initiatief van de sport-3-gemeenten Meerlo- Wanssum, Horst aan de Maas en Sevenum. De basisscholen uit de gemeen te Meerlo-Wanssum zijn drie van de negen scholen die aan het sportieve evenement meedoen. De Schoolsport Olympiade, waar op in totaal 320 scholieren in actie komen, wordt gehouden op drie verschillende locaties in Horst en begint om 8.15 uur met de overdracht van het olympisch vuur. Om 8.30 uur verzamelen alle deelnemers zich bij de Kas- teelse Bossen en om 8.45 uur wordt de olympische vlam ontsto ken door een regionale topspor ter. Om 9 00 uur gaat de School sport Olympiade dan écht van start. SPORTEN De leerlingen kunnen deelne men aan wintersporten zoals bij voorbeeld biatlon nordic wal king schieten rodelen en levend curling, maar ook aan typi sche zomersporten zoals run-bike- run, kogelstoten, verspringen, sprinten en handboogschieten. Ook wordt tijdens deze dag aan dacht besteed aan Paralympics- sporten: goalball, rolstoelbasket bal en zitvoetbal. Er vindt verder een run-bike-run-race voor leraren plaats waarmee de deelnemende scholen extra punten kunnen behalen. Om circa 15.45 uur vindt de prijsuitreiking van de Schoolsport Olympiade plaats. De Olympiade zal plaatsvinden rond om de sportaccommodatie bij de Kasteelse bossen. Waarom een Schoolsport Olym piade? Freek Thoone: "We heb ben dit project georganiseerd van uit Sport3 in het kader van de breedtesportimpuls. Ron van den Bekerom van de Calo in Zwolle en ik vanuit Cios Sittard organise ren deze dag als stagiaires van Sport3. De olympiade draagt bij aan de doelstelling die we binnen Sport3 hebben, om zoveel moge lijk kinderen vertrouwd te maken met verschillende takken van sport in het kader van sportstimu- lering. Ook is het voor de scholen een leuke sportuitwisseling met andere scholen die aan deze dag deelnemen. Tijdens deze sportie ve dag is het meedoen natuurlijk belangrijker dan het winnen." Gaslek in Wanssum Bij werkzaamheden van kabel maatschappij Essent is er in een woning in Wanssum (Agter de Hoven) een gas- en elektriciteits leiding kapotgetrokken. Omst reeks 13 00 uur werd de brand weer gealarmeerd. Om vonkvorming te voorkomen werd de stroomvoorziening in de straat tijdelijk afgesloten. Bewoners werden door de brandweer gead viseerd om tijdelijk de ramen en deuren te sluiten in verband met de aanwezige gaslucht. Omst reeks 14.00 uur was het gaslek gedicht. een abonnement waard Als Leo Beterams (PK) uit Meerlo, Carla Brugman-Rus tenburg (PK) uit Blitterswijck en Dickie Minken-Jansen (PvdA) uit Wanssum in de komende raadsvergadering tot wethouder worden benoemd, ontstaan er drie vacatures omdat dit drietal op 7 maart als raadslid was gekozen. Bij de PK komen de huidige com missieleden Hans Coenders uit Meerlo en Annemarie Berkhout uit Wanssum nieuw in de raad. Ze stonden respectievelijk als zesde en zevende op de kandida tenlijst van de PK. Ze nemen de stoelen in van Leo Beterams en Carla Brugman-Rustenburg die doorschuiven naar het college. Bij de Partij van de Arbeid wordt Dic kie Minken-Jansen uit Wanssum de nieuwe wethouder. Haar plek in de raad wordt verrassenderwijs ingenomen door Sylvia Gielens- Hagen uit Tienray, die op de zesde plaats van de kandidaten lijst van de PvdA stond, maar door allerlei bedankjes door schuift naar een plek in de raad. Zij neemt samen met een andere Tienrayse, fractievoorzitster Daniëla Jilesen, namens de PvdA zitting in de raad. Opmerkelijk is dat Gielens-Hagen in de vorige raadsperiode 21 maanden raadslid was van de GP. In februari 2004 stapte ze op als raadslid van die partij. Merlinpop OJC Merlin houdt op zondag 16 april, eerste paasdag, weer het bekende festival Merlinpop. Ook dit jaar is de soos er weer in geslaagd om een zestal popu laire bands naar Meerlo te halen. Merlinpop begint om 14.30 uur en om circa 16.00 uur staat de formatie Unrestrained op de planken, de winnaar van Knokke om te Rokkuh. Daarna is het de beurt aan The Show is the Rain bow uit de VS. Deze band speelt een mix van punk, new wave en electronics. Als derde formatie staat J-Stars op het podium. Deze band speelt alternatieve, opzwe pende Nederlandstalig ska en bestaat uit verschillende beken de bandleden, onder meer van bands als Beatbusters, Rude en Visser en Mark Foggo. De vierde band die optreedt is de rock- /punkband Close Second. Na Close Second is het de beurt aan The Goods, een greasy speed- rockband. Als afsluiter speelt de party-folk-, rockband The Boys front the County Hell. De entree bedraagt 8 euro. Voor meer info over Merlinpop of bands kijk op www.ojcnterlin.nl of bel met 0478-691769. Worstkoning De schietcommissie van het St. Antonius Abt Gilde opent het schietseizoen op zaterdag 22 april met het jaarlijkse worstkoning- schieten. Deze happening vindt plaats op het schietterrein De Mars aan de Maasweg in Blitters wijck. De aanvang is 15.00 uur en de inzet is vijf meter braadworst. De inleg voor het schieten op het houten varken is 2,50 euro per persoon. Deelname staat open voor iedereen vanaf twaalf jaar en degene die het laatste stukje van de schiethoorn schiet, mag zich worstkoning noemen. Vanaf zaterdag 22 april kan er weer iedere zaterdag van 18.00 - 20.00 uur en zondags van 10.00 - 12.00 uur geoefend worden op de wip en tevens gaat de onderlinge com petitie weer van start. Het schiet seizoen duurt tot de eerste zater dag van oktober. Op maandag 24 april houdt het gilde zijn voor jaarsvergadering in café de Zwart voor alle leden. Aanvang: 20.00 uur. Op woensdag 26 april zal het gilde huis aan huis zijn jaarlijkse collecte houden in Blitterswijck voor Actie Kinderhulp. GP'94 en CDA klaar voor de oppositie De nieuwe coalitie PK Meer lo-Wanssum en Partij van de Arbeid wacht een zware taak. De coalitie heeft met zeven van de dertien raadszetels de kleinst mogelijke meerder heid en kan forse oppositie verwachten van het CDA en GP'94, de twee partijen die in de afgelopen raadsperiode samen met de PK de coalitie vormden in de gemeente Meerlo-Wanssum. En die twee wethouders leverden in de personen van Jac Derikx (CDA) en Arnold Holl (GP). Wethouders die de komende vier jaar in de oppositiebank jes plaats moeten nemen. En dat doet pijn, zo bleek dins dagavond tijdens het eerste openbare vervolgoverleg tus sen de fracties in het gemeen tehuis. Want duidelijk is dat er tussen de partijen nog altijd genoeg oud zeer bestaat. Ondanks alle gesprekken die de afgelopen periode zijn gevoerd om de plooi en glad te strijken en allerlei gevoelige kwesties uit te spreken, zijn de rookwolken tussen met name het CDA en de PK nog altijd niet helemaal opgetrokken. Het CDA neemt het de PK nog altijd hoogst kwalijk dat deze partij vol gens het CDA in de afgelopen raadsperiode regelmatig opposi tieachtig gedrag vertoonde. De PK had de afgelopen vier jaar felle kritiek op het beleid van CDA- wethouder Derikx, die volgens de PK slecht zou communiceren met burgers en raadsleden en zich te weinig in zou spannen voor woningbouw in de dorpen. Toch probeerde de PK, de grootste partij dankzij de verkie zingswinst, tot een samenwerking te komen met het CDA, om zo een stevig fundament te bouwen onder een nieuwe coalitie. Een coalitie die negen van de dertien zetels in haar bezit heeft. Vier gesprekken leverden echter niet het gewenste akkoord tussen de twee fracties, die al sinds 1994 coalitiepartners zijn, op. De coalitie CDA-PK ging op het laatste moment niet door vanwe ge de harde eis van de PK om de portefeuille Ruimtelijke Orde ning, de portefeuille die CDA-wet- houder Derikx onder zijn hoede had, over te nemen van Derikx. De PK wilde deze zware porte feuille zelf gaan beheren. "Wij zijn de grootste partij in Meerlo-Wans sum en hebben veel kritiek gehad op Ruimtelijke Ordening", ver klaarde fractievoorzitter Theo Francken, die de coalitieonder handelingen heeft geleid, na afloop van de bijeenkomst. "Wij mogen niet weglopen voor onze verantwoordelijkheid om het beter proberen te doen. Wethou der Derikx heeft na de verkie zingsnederlaag van het CDA geroepen dat de zege van de PK komt door de zware dossiers in zijn portefeuille. Nou, dan willen wij het wel eens proberen. Als het ons niet lukt, mogen de kie zers ons daar over vier jaar ook op afrekenen." RAMKOERS Marcel de Groot van de Partij van de Arbeid was uiteraard blij met het onderhandelingsresultaat. Hij vond het echter wel jammer dat GP'94 zich niet aan wilde slui ten bij de nieuwe coalitie. De PvdA ondernam met goedvinden van de PK eind vorige week nog een laatste poging om de GP over te halen, maar zonder resultaat. "Jammer1, verklaarde De Groot. "Maar de GP vond dat de PK te veel oppositie heeft gevoerd en dat de GP zich niet genoeg heeft kunnen profileren de afgelopen raadsperiode." De PvdA had zich ook kunnen vinden in een nieuwe coalitie PK- CDA-PvdA, aldus De Groot. "Ook al liggen de visies van het CDA en de PvdA politiek gezien ver uit elkaar. Het zou van ons dan ech ter wel een coalitie zonder wet houder Derikx moeten worden, want het zou na een tweetal moties van afkeuring van de PvdA voor ons niet logisch zijn om met hem verder te gaan. Die claim was voor het CDA echter onbe spreekbaar. Het CDA was op ram koers. Het is onbegrijpelijk dat je zo vasthoudt aan deze kandidaat op deze post." Het woord ramkoers schoot CDA'er Rob van der Heijden totaal in het verkeerde keelgat. "Wij hebben normen en waarden hoog in het vaandel staan. Het verzoek van de PK en de partij van de Arbeid om onze wethou der op te offeren, is voor ons onbespreekbaar. Zo ga je niet met mensen om." Het CDA vond ook de eis van de PK om Jac Derikx een andere portefeuille te geven, 'niet getuigen van het opbouwen van wederzijds vertrouwen en respect'. Van der Heijden verwees ook naar de in zijn ogen niet zo nette manier waarop de PK de afgelopen periode CDA-wethou- der Derikx in de pers zwart had gemaakt. "Maar wij maken de krant niet, al denken jullie dat wel eens", repliceerde PK-fractievoor- zitter Theo Francken meteen. GEBREK AAN VERTROUWEN Ook Arnold Holl van GP'94 ver telde dat het vertrouwen tussen de GP en de PK te erg is geschaad, om samen verder te kunnen gaan in een nieuwe coali tie. De GP-lijsttrekker stelde dat in de ogen van zijn partij in publica ties en uitlatingen door de PK voeding is gegeven aan de onder schatting van de zware portefeuil le ruimte, de portefeuille van CDA-wethouder Derikx. En dat doe je niet als coalitiepartij, vond Holl. Verder zet GP in een coalitie met PvdA en PK grote vraagte kens bij de financiële beheers baarheid van de gemeentelijke begroting. "De GP vindt deelname aan de voorgestelde coalitie met PK en Partij van de Arbeid zodoende niet passen binnen haar motto: 'Verstandig zelfstandig'", aldus Holl. Ook CDA-fractievoorzitter Jan Kuijpers stelde dat er tussen de PK en het CDA te weinig vertrou wen bestaat 'na alles wat er zich heeft afgespeeld'. "Niet genoeg om samen verder te gaan in een nieuwe coalitie. Maar wij gaan een rol in de oppositie zeker niet uit de weg. Het CDA heeft goede mensen in huis, mensen die zeker oppositie kunnen voeren. Maar bij ons staat het belang van de gemeente Meerlo-Wanssum op de eerste plaats. Dat was zo en dat blijft zo." Kuijpers maakt zich net als GP'94 wél zorgen over het finan ciële huishoudboekje van de gemeente. "Als ik zie wat de PK en GP allemaal in hun partijpro gramma's hebben staan, dan houd ik mijn hart vast. Ik ben benieuwd naar de inhoud van het coalitieak koord dat ze gaan sluiten." Theo Francken kon de partijen en de aanwezigen in de zaal alvast mededelen dat de PK en de PvdA 'een kort maar krachtig coalitieak koord' zullen sluiten, dat in de raadsvergadering van 24 april aan de orde komt. De nieuwe PK-wethouder Carla Brugman-Rustenburg uit Blitterswijck weet dat een zware erfenis op haar schou ders rust. Ze neemt de porte feuille Ruimtelijke Ordening en Volkshuisvesting over van Jac Derikx, wiens beleid ze de laatste vier jaar regelmatig onder vuur nam als raadslid. Ze heeft geen enkele ervaring als wethouder, maar begint vol vertrouwen aan het nieu we avontuur. Carla Brugman-Rustenburg gaat haar baan als pianolerares combi neren met de functie van parttime wethouder. "Ik ben niet bang om nieuwe uitdagingen aan te gaan en het is een leuke portefeuille. De commissie Ruimte vond ik ook altijd een interessante commissie. De portefeuille Ruimte is een por tefeuille die mij erg aanspreekt en waarin je als wethouder veel op de rails kunt zetten. Nee, ik ben niet bang om te falen. Als je zo'n grote mond hebt, moet je het ook zelf proberen beter te doen." Dickie Minken-Jansen vertelt dat ze de komende tijd keuzes zal moeten maken. Momenteel werkt de Wanssumse nog twee dagen als spreekuurassistente in het Venlose ziekenhuis en is ze woordvoerster cultuur en maat schappelijk beleid van de Partij van de Arbeid in Provinciale Sta ten. "De post Burgers past dus wel bij mijn ervaring en interesse. Maar het is duidelijk dat ik in de komende weken beslissende keu zes moet maken. Mijn werk voor Provinciale Staten vergt zonder reistijd ongeveer twintig uur in de week. En dat combineer ik met een tweedaagse baan als spreek uurassistente. Het is duidelijk dat het wethouderschap er niet ook nog bij past." De ervaren politica, die ook voor de PK twaalf jaar in de raad Carla Brugman Foto: Frido Smeets Venray zat en uit onvrede met de koers van die partij samen met Marcel de Groot de PvdA-afdeling in Meerlo-Wanssum oprichtte, zegt eerlijk 'pijn in de buik te hebben over de minst mogelijke meerder heid'. "Zeven van de dertien zetels in de raad is natuurlijk mini maal. Ik vind ook dat het CDA niet zijn verantwoordelijkheid heeft genomen. Het CDA laat de Dickie Minken Foto: Bert Smits PvdA als kleinste partij de kooltjes uit het vuur halen. Maar dat doen we graag. Dit is een historische coalitie: er is in Meerlo-Wanssum voor het eerst een linkse coalitie en een college met twee vrouwe lijke wethouders." In de raadsvergadering van maandag 24 april worden de nieu we wethouders en de nieuwe raadsleden beëdigd. Subsidie Klassiek op Locatie De Stichting Klassiek op Locatie ontvangt van de gemeente Meerlo- Wanssum een subsidie van 2500 euro. Dat bedrag wordt echter alleen verstrekt als er ook een concert in de gemeente Meerlo-Wanssum wordt gehouden, stelde het college daarbij als voorwaarde. Doordat de stichting deze week besloot een concert te organiseren in de beel dentuin van Keramieke in Geijsteren, komt de subsidie niet in gevaar. Het concert vindt plaats op een zondagmiddag, maar de datum en het ensemble zijn nog niet bekend. In 2005 kwam Meerlo-Wanssum niet met een bedrag voor de concertreeks over de brug, onder meer omdat de gemeente al subsidie had verleend aan de organisatie van de wereldmanifestatie van SOS Meerlo-Wanssum in Meerlo. De stichting Klassiek op Locatie organiseert ieder jaar in de maanden juli en augus tus op onverwachte plekken klassieke concerten. In 2004 verzorgde een Chinese toppianiste een concert in Geijsteren. In dat jaar partici peerde de gemeente Meerlo-Wanssum ook in Klassiek op Locatie. De subsidie van 2500 euro wordt betaald uit het algemeen werkfonds van de gemeente Meerlo-Wanssum. Meerlo-Wanssum Verloskundigenpraktijk Horst en Maasdorpen. Gemeenten Horst aan de Maas en Meerlo-Wanssum. Margo Vermazeren, Almut Raaijmakers, Marlon Theunissen en Marjon Truijen. U kunt in alle gevallen bellen met tel.nr: 077-3981450 b.g.g. 0478-522222. Voor het maken van afspraken kunt u het beste bellen op dinsdag, woensdagmorgen of don derdag. Huisartsenpraktijk Meerlo, Pastoor Janssenstraat 3, 5864 BL Meerlo, tel: 691367 Spoedgevallen: tel: 692300; tijdens de uren dat de praktijk geo pend is. Artsen: P.H.A. Joosten J.F.H. van Arensbergen, F.J.P. van Arensbergen Spreekuren: uitsluitend op afspraak Apotheek Maasdorpen: Beatrixstraat la, 5864 AG Meerlo, tel: 530080 Openingstijdens ma-vrij van 8.30- 17.30 uur, za van 10.00-12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur. Buiten deze openingstijden kunt u uitsluitend voor spoedrecepten terecht bij Apotheek Antoniusveld, Stationsstraat 60d Venray. EHBO: Secr: Oude Heerweg 30, 5863 AE Blitterswijck, tel: 531346 Fysiotherapie: Praktijk voor fysiotherapie Meerlo- Wanssum, Constantijnstraat 7, 5864 BJ Meerlo, tel: 691726, fax: 692626, e-mail: fysiomeerlo@hetnet.nl Psycholoog/ -therapeut: Mw A.G.M. van Mieghem-Smoren- burg, Legert 15, 5866 CG, Swolgen, tel: 692532, e-mail: mieghem@worl- donline.nl. Spreekuur: volgens afspraak. RIAGG: RIAGG Noord-Limburg, Hogeweg 99, Postbus 242, 5900 AE Venlo, tel: 077-3550222. Geopend: ma t/m vr 8.30-17.30 uur. In deze stichting zijn ondergebracht: kinder- en jeugdzorg, volwassenenzorg, ouderenzorg, pre ventie en dienstverlening. Praktijk voor psychotherapie en bewustzijn, mw D. Van Dijk, Mgr. Aertsstraat 51, 5866 BG Swolgen, tel: 077-4632297. Kruisvereniging: Het Groene Kruis Noord-Limburg, Drie Decembersingel 48, Postbus 3165, 5902 RG Venlo. Bureau Klan tenservice: bereikbaar tijdens kan tooruren (inclusief ledenadministra tie), tel: 077-3209595. Rode Kruis: Nederlandse Rode Kruis, afdeling Meerlo Gebouw: Dorpbroekstraat 9a, 5864 CP Meerlo, tel: 692755. Secretaris: W. Baken, Hoofdstraat 40a, 5864 BG Meerlo. Tandartsen: S. H. Tan, De Kievit 8a, 5864 BX Meerlo, tel: 692231 Spreekuur: vol gens afspraak. Hulpverlening: Kindertelefoon, tel: 0800-0432 (dage lijks bereikbaar van 14.00 tot 20.00 uur) SOS Telefonische Hulpdienst: 077- 3548888 Buro Slachtofferhulp Noord- en Mid den-Limburg, tel: 077-3548030 Buro Jeugdzorg, Noorderhof 14, 5804 BV Venray, tel: 517484 Advies- en Meldpunt Kindermishan deling, Postbus 219, 5913 ST Venlo, tel: 077-3875829. CAD Noord-Limburg, verslavings zorg, tel: 077-3548200. Ziekenvervoer: 077-3575757 Ongevallen: 112 Nationale Vereniging De Zonnebloem Afdeling De Driehoek Meerlo-Tien- ray-Swolgen, Secretaris: I.B.A. Arts, Generaal Dempsystraat 21, 5866 BM Swolgen, Tel. 0478-692028. Voor bezoekwerk: tel. 0478-692364 Synthese unit Horst Bemmelstraat 2, 5961 HN Horst, tel. 077-3978500, fax 077-3978505, email: unithorst@synthese.nl. www.synthese.nl Ouderenadviseur voor informatie, advies en bemiddeling. Voor tel. afspraak 077-3978500. Steunpunt voor Mantelzorgers. Inloopbijeenkomst elke derde dins dag van de maand van 10.00 - 12.00 uur. Algemeen Maatschappelijk Werk. Voor tel. afspraak 077-3978500. Spreekuur op maandag t/m vrijdag van 09.00-10.00 uur. Vrijwilligerscentrale. Bemiddeling of persoonljike informatie advies. Tel. afspraak 077-3978500. Inzage vrijwilligersvacaturebestand: tijdens kantooruren. Vacatureklapper en via synthese.vrijwilligersgids.nl

Peel en Maas | 2006 | | pagina 11