Moordspel, The Nits en Dames voor na vieren Nationaal Museumweekend in 't Freulekeshuus glas Camera Obscura St. Oda naar TEMA Toernooi Paasvoorstel I i ngen ZenZation in De Evenaar Nieuwe shirts Ons Genoegen Dwars door het dcdor Hollands Glorie DWARS HEI GEA PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS Donderdag 6 april 2006 - Pagina Programma Schouwburg Venray The Thriller Theater met Moordspel, een instrumentale bewerking van de Mattheus Passion, een weerzien met de Nederlandse popband The Nits en Dames voor na vieren. Schouwburg Venray heeft komende week vier voorstel lingen op de cultuurkalender staan. Vorig seizoen maakte Het Thril ler Theater zijn debuut met de succesvolle productie van Agatha Christie's En toen waren er nog maar... Komend seizoen komt het gezelschap op vrijdag 7 april vanaf 20.00 uur met Moordspel naar de schouwburg in Venray. Het stuk is geschreven naar het boek van de auteur Ira Levin, ook bekend van zijn stukken Rosema ry's baby, A kiss before dying en The boys from Brasil. Deze auteur staat dus voor kwaliteit en dat is ook waar ze in dit stuk naar stre ven. Met grote namen als Mare Klein Essink, Waldemar Torens tra, Lieneke le Roux, Wouter ten Pas en Leonoor Pauw in de cast wordt het stuk onder regie van Peter Tuinman ten tonele gebracht. Waar gaat Moordspel nu precies over? Sydney Bruhl is toneelschrijver en heeft zojuist zijn zoveelste flop op rij afgele verd. Als gevolg daarvan leidt hij nu aan een writer's block. Dan ontvangt hij een script met de post, geschreven door de jonge student Clifford. Moordspel is zijn eerste scenario en hij zoekt hulp bij de oude meester om het stuk te verbeteren. Sydney ontdekt dat Voor alle leerlingen van de vmbo onderbouw van scholenge meenschap Stevensbeek wordt in de eerste week van april een pro- jectweek gehouden met als onderwerp de Camera Obscura. Om de werking van een Came ra Obscura te begrijpen maken de leerlingen eerst een soort kijk doos met lens van een schoenen doos, zodat ze zelf kunnen zien dat ze een omgekeerd verkleind beeld krijgen. Daarna gaan ze aan het werk met een kartonnen bouwplaat om een gaatjescamera te maken. Met deze camera gaan De Geschied- en Oudheidkundi ge Kring Venray e.o houdt de laat ste lezing van het seizoen 2005- 2006 op maandag 10 april vanaf 19-30 uur in zaal Het Trefpunt in verpleeghuis Beukenrode in Ven ray. De lezing wordt verzorgd door de heer Theo Spronk. Hij geeft een dialezing over het onderwerp paasvoorstellingen. Spronk heeft in de loop van de jaren een groot aantal afbeeldin gen verzameld rondom Pasen. Het gaat vooral om Oud-Middeleeuw se afbeeldingen die werden ver vaardigd in opdracht van kerken, kloosters, adel of rijke kooplie den. Hierbij valt te denken aan altaarstukken, miniaturen, tapij ten en dergelijke. De afbeeldin gen zijn vaak heel bijzonder en bevatten allerlei details, die pas betekenis krijgen als men op de hoogte is van de achterliggende verhalen en legendes. Tijdens de diapresentatie van ongeveer twee keer 35 minuten wordt ook dui delijk gemaakt hoe in de loop van de eeuwen veranderingen zijn opgetreden in de manier waarop het lijden van Christus werd uit gebeeld. De lezing is ook voor belangstellende niet-leden toegan kelijk. Tijdens de ledenvergade- de jongen zijn script nog aan nie mand heeft laten lezen en nie mand het bestaan ervan kent. Jaloezie en hebzucht steken de kop op en in het hoofd van Syd ney ontstaat een moordzuchtig plan. Suspense, plotwendingen en vooral humor wisselen elkaar af in deze komische thriller. Sinds 2002 speelt Egon Kracht samen met The Troupe zijn bewerking van de Mattheus Pas sion. Geheel naar het muzikale gedachtegoed van Johann Sebas tian Bach heeft Egon Kracht een alternatieve, instrumentale Mat theus gemaakt. Deze versie is zon dag 9 april om 16.00 uur te belui steren in de schouwburg. De kenners van dit zeer populaire meesterwerk zullen absoluut de muziek herkennen, maar zullen blij verrast zijn door de nieuwe, frisse aanpak. De niet-kenner zal verbaasd zijn over de tijdloze schoonheid van de muziek. De Mattheus Passion van Kracht wordt gespeeld door musici die, net als Egon, hun sporen hebben verdiend in de jazzmuziek en ervaring hebben in het theater maken. Ieder bandlid geeft zijn eigen solo vorm binnen de muzi kale opbouw van Bach's verhaal. De soli worden gemarkeerd door de grote collectieven die door Kracht van een eigentijds arrange ment zijn voorzien. THE NITS Op dinsdag 11 april om 20.00 uur staat een heel bijzondere ze dan op stap om foto's te maken. Deze foto's gaan ze daarna zelf ontwikkelen, drogen, scan nen en digitaal bewerken. Van het eindresultaat maken de leerlingen een persoonlijke pre sentatie, waarbij ook aandacht is voor het traject dat afgelegd is: van schoenendoos tot foto pre sentatie. Ook maken de leerlingen door een webquest kennis met de theorie van het fotograferen. De leerlingen ervaren tijdens deze week dat science een leuk en boeiend vak is. ring is er afscheid genomen van de bestuursleden Anton Kroft, Marij Renders en Joseph Schob ben. Als nieuwe bestuursleden zijn toegetreden de heren Sjeng Smits en Jan Min. Samen met de nog zittende bestuursleden Stan Storms, Wim van Delft en Sjeng Ewalds vormen zij nu het bestuur. Op zaterdag 22 april wordt de excursie In de voetsporen van Pierre Cuypers naar Roermond gehouden. Opgeven kan bij Stan Storms via tel.(0478)516040) of Sjeng Ewalds via tel. (0478)585096) of e-mail jmpe- walds@home.nl. Verder kan men zich opgeven voor een cursus oud schrift die het LHPV (Lokaal Historisch Platform Venray) houdt voor de aangesloten leden, en daar hoort men namens het LGOG ook bij. Het LHPV heeft Marinus Flokstra bereid gevonden deze cursus te geven: De beknop te scholing bestaat uit ongeveer vijf keer enkele uren, met uitleg, oefeningen en zelfwerkzaamheid. Verdere informatie en aanmel ding: Marinus Flokstra, Kruiden laan 119 8503 BG Venray, tel. 511097, mflokstra@kpnplanet.nl of via Koos Swinkels, tel. 584631, koos.swinkels@quicknet.nl 'popgroep' gepland in Schouw burg Venray. De Nits, een Amster damse groep opgericht in 1974, brengt Les Nuits... een theater concert dat men zeker niet mag missen. The Nits werd in 1974 opgericht. Rock was al enkele jaren 'dood', sinds het uiteenval len van The Beatles en de dood van enkele kopstukken van de six- tiesgeneratie, zoals Jimi Hendrix, Janis Joplin en Jim Morrison. Henk Hofstede en Alex Roelofs, oprichters van de The Nits, krij gen in 1977 het derde groepslid erbij. Rob Kloet maakt The Nits compleet en in dat jaar, het inter nationale doorbraakjaar van de punk, verschijnt de eerste Nits- single Yes or No. Het optreden op het Deens rockfestival Roskilde in 1983 is het begin van een Europe se carrière om je pet voor af te nemen. Het is een enorme presta tie om in het ontzaglijk popkriti- sche Finland een bekende naam te zijn maar The Nits is het gelukt. Puur op karakter en eigenheid zijn The Nits een constante factor in de continentaal-Europese pop wereld. Ze zingen in het Engels, maar ze maken er een soort euro- Esperanto van, door ook woorden uit allerlei andere talen te gebrui ken, het liefst dwars door elkaar heen. Op die manier hebben ze een geheel eigen aanpak gevon den om het probleem van de taal keuze het hoofd te bieden. De relatie met de Stichting Popmu ziek Nederland die jarenlang het monopolie op overheidscontrac ten en -gelden voor de popsector Fanfare St. Oda Merselo-Vre- depeel neemt na de succesvol le deelname in 2004 weer deel aan het fameuze TEMA Toer nooi dat op zaterdag 8 april in De Maaspoort in Venlo wordt gehouden. Het toernooi dat om de twee jaar wordt gehouden door Fanfare Concordia uit Meterik, is een muziekconcours dat harmonie- en fanfareorkesten uit de ere- en superieure- of vaandelafdeling uit daagt een programma in het lich te genre samen te stellen en daar mee onderling te wedijveren. Het T(h)ema van St. Oda is cricus. De optredens worden gejureerd door Gert Buitenhuis, Robert Kuckertz, Martin Michel en Jos Pommer, allen afkomstig uit de wereld van muziek en entertainment. Zater dag treedt vanaf 17.30 uur streek- harmonie Concordia Balk op, om 18.30 uur is het de beurt aan fan fare St. Laurentius uit Roermond- Leeuwen. Om 19-30 uur is het de beurt aan fanfare St. Oda Merselo uit Vredepeel. Vanaf 20.30 uur kan men genieten van een optre den door de koninklijke fanfare Philharmonie Leende. Het pro- Vijfentwintig artiesten betreden op zaterdag 22 april het podium van zalencentrum Concordia in Vierlingsbeek. Grote namen zoals Corrie Konings met adio, adio, Conny van den Bosch met Ik ben gelukkig zonder jou, Johnny en Rijk met Twee eenzame cowboys en Danny Christiaan met Rosa- munde vertolken hun Hollandse liedjes en Duitse schlagers. Alle artiesten komen uit Vierlingsbeek en omstreken en er wordt live gezongen. De muzikale begelei- Moordspel, Foto: Joris van Bennekom had, legt de groep geen windei eren. Zo is de band openingsact op het New Music Seminar van 1991 in New York. Vanaf 1989 wordt de groepsnaam kortweg Nits. Nits is zonder twijfel een van de meest bijzondere, meest con- cessiearme culturele ambassa deurs van Nederland. Nu zijn de Nits weer te zien in het theater. Op woensdag 12 april vanaf 20.00 uur betreden twee podium beesten met humor, lef en een geheel eigen stijl het podium van Schouwburg Venray. Hanneke Drenth en Anne van Rijn vormen samen het cabaretduo Dames voor na vieren. Ze brengen de voorstelling Tja tja tja, wat fysiek en muzikaal cabaret met sketches inhoudt die ongenadig op de lach spieren werken maar ook schuren en schrijnen. Met dit programma grijpen zij hun publiek bij de strot en trekken het met overgave de voorstelling binnen. Hanneke Drenth (24) en Anne van Rijn (26) ontmoetten elkaar op de Koningstheateracademie in Den Bosch. Als zangeressenduo begon nen bij een talentenjacht en het zelfde jaar eindigen ze nog als winnaars van de jury en publieks prijs van het Amsterdams klein kunst Festival 2004. Tevens waren zij winnaars van de Hol land Casino Podium Prijs 2004. Dit jaar toeren de dames met hun eerste echte programma Tja tja tja. gramma van Fanfare St. Oda (onder leiding van Frank Steeghs) is swingend en vrolijk. Tijdens het optreden wordt de blaasmuziek ondersteund door een combo, verlenen (circus)artiesten hun medewerking, onder wie de Ven- rayse zanger Geert Pelzer, dans groep Impulz, onder leiding van Myrna van den Bosch, mimespeel- ster Nona Verzijde en als klap op de vuurpijl jongleergroep Hebbes van het Peelandcollege uit Deur- ne. Het programma van St. Oda bestaat uit de volgende nummers: Octagon, Jos Pommer. Entrée des gladiateurs, Julius Fucik, Arctic Funk, Torstein Aagaard-Nilsen, Circus around the World, Ray Lombrette, Straighten up and Fly right, Robbie Williams, Bessaraby- anke, Sjaak van der Reijden, Send in the Clowns, Stephen Sond- heim, Fanitullen, Ole Olsen, Spin ning Wheel en Blood Sweat Tears. Toegangskaarten zijn te koop op de dag van de concerten aan de kassa van De Maaspoort. Op www.temaward.org staat meer informatie. ding is in handen van de Dikke Nillus Band uit Vierlingsbeek. Om 20.00 uur gaat de zaal open en om 21.00 uur is er en optreden door de Dikke Nillus band. Vanaf 21.30 uur verricht de eerste artiest de aftrap van Hollands Glorie 2006. Hollands Glorie wordt dit jaar voor de zesde maal gehouden door harmonie en drumband De Herleving uit Vierlingsbeek. De voorverkoop start vanaf zondag 9 april bij PLUS Verbeeten in Vier lingsbeek en Overloon. Expositie Jos Wigman Afgelopen zondag is in het Koningskerkje in Vierlingsbeek een expositie geopend met schil derijen en lino's van beeldend kunstenaar Jos Wigman. Jos Wig man is in 1951 in Hengelo gebo ren. Hij woont en werkt in Asten. Zijn solo- en groepsexposities zijn internationaal te bewonderen. Veel van zijn werk is in bezit van particulieren, bedrijven en instel lingen. Jos Wigman heeft gedu rende zijn gehele kunstenaar schap vrouwen geschilderd. Vrouwenfiguren die vrijwel altijd in een pose zijn vastgelegd en vol ledig lijken op te gaan in de ach tergrond van een levendig, heftig kleuren- en lijnenspel. De vrou wenfiguren verschijnen ook in zijn recente werken. De eenwor ding met de achtergrond is verd wenen. In een vormenspel van duidelijke lijnen worden de figu ren als het ware over de onder laag van het schilderij heen gelegd. Als rustende figuren, meer vormmotief dan mens, lijken ze voorbij te trekken aan een achter grond die in alles het tegendeel is van rust en die de toeschouwer ook geen houvast biedt om zich ruimtelijk te oriënteren. Ook zijn recente landschappen worden volgens hetzelfde idee gemaakt. Net zoals in de vrouwenschilderij en het lijnenspel de suggestie geeft van de vrouw zijn ook de in de landschappen terugkerende lij nen aan te merken als de subjec tieve verbeelding van landschap pelijke vormen. Jos Wigman maakt geen schilderijen naar de zichtbare, objectieve werkelijk heid, maar naar de subjectieve realiteit van zijn eigen herinne ring. Herinneringen die zich als imprints in het geheugen van de schilder hebben vastgelegd en wachten tot het moment waarop ze worden overgebracht op het schilderlinnen. Tijdens de ope ning zal kunstfilosoof Leon Wam- per een inleiding houden over het werk van Jos Wigman. De ope ningsmiddag zal verder muzikaal worden opgeluisterd door de kun stenaar zelf en René Ziedses des Plantes. De expositie kan tot en met zondag 7 mei worden bezichtigd op zaterdag en zondag van 13.00 - 17.00 uur. Tijdens de Paasdagen is de expositie geopend. Op Ut Tuffelke Als opwarmer voor Op De Töf- fel 2006 houdt jongerencentrum Gryphus in Vierlingsbeek in samenwerking met stichting Op De Töffel op zondag 9 april vanaf 16.00 uur voor het twaalfde jaar op rij een open podium voor regionale bands: Op Ut Tuffelke. De inzet van Op Ut Tuffelke is een podiumplaats voor het Op De Töffel-festival dat gehouden wordt op zondag 18 juni. Uit de stapel inzendingen is een vijftal bands geselecteerd die het strijd perk gaan betreden. Dit zijn: Bull- duzer Breed, loodzware rock uit Deurne. Haraszment, rock 'n' roll met een metalen randje uit Horst. Mouton Fou, lekkere lo-fi pop uit Helenaveen. Solitus, melodieuze skatepunk uit Cuijk en The Wise crack, energieke poppunk uit Horst. Dit vijftal vertoont ieder een half uur haar kunsten, waarna een jury de winnaar kiest. De volgorde van optreden wordt door loting bepaald. Meer infor matie over Op Ut Tuffelke staat op www.gryphus.nl. Expositie weefwerk Bernadette Damhuis uit Ewijk houdt in april, mei en juni bij Syn these in Venray een tentoonstel ling van haar weefwerk. Weven is een oude ambacht, maar bij het bekijken van het werk ziet men dat het weven vanuit een heel andere kant wordt belicht. Op de tentoonstelling van ruim veertig weefobjecten op de eerste en tweede etage kan men zien dat de kunstenaar door het gebruik veel kleur en verschillende mate rialen tot heel bijzondere werk stukken is gekomen. Haar weef werken zijn geweven met materialen als papierdraad, metaal en fel gekleurde garens. Opvallend is vooral haar kleur gebruik. Naast haar baan aan de Hogeschool Utrecht houdt Dam huis zich bezig met de weefkunst. Een aantal jaren geleden volgde ze enige cursussen bij de weefkring in Nijmegen. De werkstukken op de benedenverdieping zijn dage lijks te bezichtigen. Voor de bovenverdieping dient men een afspraak te maken. Via de kunste nares zijn de werkstukken ook te koop. Meer informatie staat op ber nadette.damhuis@hu.nl of www.weefkringnijmegen.nl. Voor het maken van een afspraak kan men contact opnemen met Synthese, unit Venray via tel. (0478)517317, e-mail unitven- ray@synthese.nl. In museum 't Freulekeshuis in Venray wordt op zaterdag 8 en zondag 9 april in het kader van het Nationaal Museum weekend De kunst van het Weten gehouden. In 't Freulekeshuus is naast de vaste collectie een bijzondere ten toonstelling te zien over De Kathedraal van de Peel, de Sint- Petrus'Bandenkerk in Venray. Aanleiding voor de tentoonstel ling is het boek dat op 4 novem ber 2005 verschenen is over de Sint-Petrus'Bandenkerk. Het is een platenboek in groot formaat over de schatten die zich in de deze Grote Kerk bevinden. Op de ten toonstelling is een selectie gemaakt van de mooiste foto's uit het boek. Ook zijn diverse schil derijen, beelden en liturgische voorwerpen uit de collectie van Concert Mariakapel In de Mariakapel in Holthees wordt op zondag 9 april, passie zondag dus, een concert met pas sie gegeven door het trio Von- Bergh op met zijn theatershow VonBergh brengt Brecht en Brei. Tijdens deze theatershow worden zowel de liederen van Bertolt Brecht (1898-1956) als de chans ons van Jacques Brei (1929-1978) vertolkt, een fantastisch samen gaan van twee woordkunstenaars, die ieder in hun eigen periode emotievolle én maatschappijkriti sche liederen schreven. De bekende en minder bekende lie deren worden gezongen in diver se West-Europese talen en dialec ten. VonBergh laat horen dat vrees en hoop van alle tijden zijn. In april wordt deze theatershow op cd uitgebracht met de titel VonBergh brengt Brecht en Brei. De promotie van de cd vindt plaats in De Maaspoort. Bezoekers van het concert in Holthees kun nen als eerste kennisnemen van deze nieuwe productie. Het con cert in de Mariakapel begint om 15.30 uur. VonBergh bestaat uit Ine van den Bergh en Bert van den Bergh, zang, en Von Reijn- ders, piano. Deze musici, elk beïn vloed door de verschillende disci plines, verenigen theater, pop en klassiek in deze productie. Kaar ten voor dit concert kunnen besteld worden bij de bekende voorverkoopadressen in Holt hees, de familie Ermers, Kapel straat 3, tel. (0478)636480, bij de familie Wijenberg, Gildestraat 6, tel. (0478)636390 via www.mariakapel.nl, of vanaf een half uur voor aanvang van het concert bij de ingang van de kapel. Adelbertvereniging De Adelbertvereniging Venray houdt op maandag 10 april vanaf 20.15 uur een lezing in Theehuis Odapark. De lezing wordt gege ven door broeder Waldebert Devestel. De broeder komt spre ken over psychiatrische zorg; zo begon het en dat werd het, een historische schets van de psychia trische zorgverlening. Psychiatri sche zorg is van alle tijden. Toch heeft deze zorg het langst moeten wachten op een gedegen inbreng van de medische en psychische wetenschap. Historisch gezien is de kennis en de therapie een wes ters fenomeen. In andere culturen en in landen in ontwikkeling is het mythisch denken en voelen hieromtrent nog sterk aanwezig, zonder te durven zeggen dat het westen van dat alles gespeend is gebleven. De wetenschappelijke benadering van de psychopatho logie heeft een verscheidenheid van hulpverlening voortgebracht. Deze gaat van uitsluiting tot 'jullie behoren er ook bij.' Naast de medische, psychische, farmaceu tische vooruitgang wordt de rela tionele betrokkenheid gezien als bouwstenen voor een adequate curatieve strategie. De historische ontwikkeling van deze gespeciali seerde zorg is gedragen door merkwaardige initiatiefnemers. De hierbij leidende gedachte is aldus verwoord: 'zoals de psychis ch zieke mens wordt gezien zo zal hij worden behandeld'. Intro ducés zijn van harte welkom. e-mail: de kerk te zien. De museumjaarkaart bestaat 25 jaar en dat wordt gevierd. Ook in museum 't Freulekeshuus is het boek Rembrandt van A tot Z te koop. Het een toegankelijk geschreven boek over Rem brandt, het telt 96 pagina's en heeft 134 kleurenafbeeldingen. Met een bon, die de museumver eniging stuurde naar alle museum- jaarkaarthouders en op vertoon van de museumjaarkaart kan men het boek aanschaffen. Speciaal voor het Nationaal Museumweekend is de Sint-Pet rus' Bandenkerk op zaterdag en zondag van 14.00 tot 17.00 uur (behoudens diensten) geopend. Op deze manier kunnen bezoe kers aan de tentoonstelling in een moeite door een bezoek brengen aan de verderop gelegen kerk. De De band ZenZation verzorgt op zaterdag 29 april een optreden in café De Evenaar in Venray. ZenZa tion, deels opgegroeid in de tijd van de jaren '90 is een coverband die met name rockmuziek speelt van onder meer U2, Live, Red Hot Chili Peppers, Bush, Skunk Anan- sie, The Cure, Neil Young en Clash maar daarnaast ook een dui delijke knipoog maakt naar het heden met onder andere num mers van Lenny Kravitz, Kane, 3 Tijdens het jaarlijkse Lindecon cert van muziekvereniging Ons Genoegen uit Oirlo werden de nieuwe shirts van de jeugdleden gepresenteerd. De jeugdfanfare en de jeugdige drumband open den het concert in gemeenschaps huis De Linde voor een talrijk publiek in hun nieuwe rode shirts met embleem. Daarbij werden zij ondersteund door enkele oudere leden om een goede orkestbezet ting te krijgen. De keuze en opdruk van de shirts die door de jeugdcommissie was gemaakt kreeg goede waardering van het Esther is ernstig ziek en wordt niet beter. Hoe dichter ze bij de dood komt, hoe vaker ze overleden familieleden meent te zien. Niet alleen haar neefje en beste vriend Paul, maar ook haar opa, oudtante Leentje en oom Joop. Volgens haar vader en moeder komt dat door de hoge koorts, maar voor Esther zijn dode fami lieleden levensecht. Gelukkig kan ze er wel met haar oom Wim over praten. Oom Wim is een dromer. Hij repareert oude radio's en zoekt via onbekende zenders con tact met vreemde culturen in verre landen. Maar dat Esther écht contact heeft met een andere wereld, kan zelfs oom Wim niet vermoeden. Ton van Reen schrijft kinder- en jeugdboeken, romans, en reisverhalen. Zijn klassieker De bende van de Bokkenrijders werd bezoekers aan de kerk kunnen een vrijwillige bijdrage depone ren in de daarvoor bestemde bus. Deze komen ten goede aan de res tauratie van de beeldenschat. Er is een lesbrief bij de tentoon stelling beschikbaar voor het basisonderwijs (bovenbouw) en voortgezet onderwijs (klas 1 en 2). Ook is er een speurtocht beschikbaar bij de vaste collectie voor groep 7 en 8 van het basison derwijs. Deze kan door kinderen in het museum gemaakt worden onder begeleiding van hun ouders. Het museum is tijdens deze dagen open van 11.00 tot 17.00 uur. Voor meer informatie kan men contact opnemen met het museum op dinsdag, woensdag en donderdag via tel. (0478) 583880. Doors Down en The White Stri pes. Juist deze combinatie staat garant voor een bijzonder geva rieerd repertoire. ZenZation weet zich te kenmerken door het geheel: een krachtig spelende, energieke en enthousiaste band die het publiek in grote mate weet te vermaken! Voor meer informatie over de band ZenZation kan men kijken op www.zenzation.nl. publiek. Op deze wijze kunnen de jeugdleden van Ons Genoegen zich op een gemakkelijke en toch representatieve wijze presenteren bij hun optredens. Dankzij een bijdrage vanuit het leefbaarheidsfonds van de dorps raad, een bijdrage van de Vrien den van Ons Genoegen en een tegemoetkoming van bedrijf Texex uit Wanssum is de aanschaf ervan mogelijk gemaakt. De muziekvereniging heeft ongeveer vijftig jeugdleden die actief zijn bij de jeugdfanfare of/en drum band. verfilmd voor tv. Dwars door het glas ie te koop bij boekhandel Van den Munckhof in Venray. Prijs: 13,95 euro. Boekrecensie Peel en Maas Kunst Cultuur redactie: redactie@vandenmunckhof.nl advertentie-afdeling: advertentie@vandenmunckhof.nl Oirla

Peel en Maas | 2006 | | pagina 13