Floriade blij met idee SOS Anthony Parker overleden Cathelijne en Heieen winnaars solistenconcours Herstel kasteel ruïne Geysteren Patstelling in Meerlo-Wanssum Eigenwijze zwanen blokkeren weg Service rubriek PEEL EN MAAS UniGroup VERHUISFENOMEEN VERHUISFENOMEEN 'Een eigen huis, een plek onder de zon'. René Froger werd wereldberoemd in Nederland met dit lied. Met de zon wil het nog niet zo lukken in Nederland, maar sinds deze week wonen Joep en Riny Hahn wel in een eigen huis, aan de Witte Vrouwenstraat in Oostrum. Deze week werden hun spullen veilig in verhuisdozen opgebor gen en vanuit de ambtswoning in hartje Meerlo naar de vrijstaande woning in Oostrum getranspor teerd. De link met Meerlo-Wanssum blijft echter, want Joep en Riny kijken vanuit hun woning uit over die mooie gemeente waar ze sinds 1986 woonden en wandelen zo de bossen van Geijsteren in. De ambtswoning in Meerlo, waar Hahn in 1986 introk, werd te groot sinds de kinderen uit huis waren en ook het onderhoud aan de grote tuin werd te zwaar. Over maximaal drie jaar gaat Hahn met pensioen. Zoals het er nu naar uitziet, maakt hij die ter mijn vol. Van de gemeenteraad kreeg burgemeester Hahn toe stemming om te verhuizen naar Oostrum. Dat was nodig omdat hij volgens de wet hooguit voor één jaar ontheffing kan krijgen om buiten de gemeente waar hij werkt te wonen, terwijl hij pas over drie jaar met pensioen gaat. Het zal even wennen zijn voor Joep, want hij kan nu niet meer met de benenwagen naar zijn werk... President-commissaris Hein van Asperen van de Floriade BV heeft enthousiast gere ageerd op het idee van de Stichting Ontwikkelingssa menwerking Meerlo-Wanssum om de wereldtuinbouwten toonstelling te gebruiken als een platform voor ontwikke lingssamenwerking. Hij deed dat tijdens een symposium over de kansen van de Floria de in Seacon stadion De Koel in Venlo, georganiseerd door MKB-Venlo. Tijdens deze bijeenkomst werd het Facilitair Centrum (FC) Floria de gepresenteerd en projectma nager Eric Peters uit Leunen aan de ondernemers in Noord-Lim burg voorgesteld. Voorzitter René Poels van SOS Meerlo-Wanssum maakte van de gelegenheid gebruik om het SOS-plan onder de aandacht te brengen. Dat plan wil tijdens de Floriade aandacht schenken aan de tuinbouw hier en in de Derde Wereld en uiteen zetten hoe belangrijk de tuin bouw in de Derde Wereld is. Dat zou gekoppeld kunnen worden aan een onderwijsproject voor basisscholen en voortgezet onder wijs. Nederlandse scholieren zou den ter afsluiting van zo'n project als educatief schoolreisje een bezoek kunnen brengen aan de Floriade in Noord-Limburg. Tijdens de Floriade zouden gedurende enkele weekeinden Wereldfestivals kunnen plaatsvin den, zoals die de afgelopen jaren ook door SOS Meerlo-Wanssum werden georganiseerd met muziek, cultuur, kunst, dans en workshops van groepen uit de Derde Wereld. Een soort Festival Mundial. Dat festival zou ook na de Floriade jaarlijks geprolon geerd kunnen worden op de plaats van het Floriade-terrein. SOS Meerlo-Wanssum heeft over dit idee al een positieve reactie ontvangen van minister Agnes van Ardenne van Ontwikkelingssa menwerking. Zij heeft laten weten in het voorjaar van 2006 het voortouw te nemen in deze zaak. Van Asperen noemde het Meerlo-Wanssumse initiatief één van de zeer concrete plannen die hij koestert. Ook al vanwege het feit dat hij zelf grote affiniteit heeft met de Derde Wereld: hij heeft vele jaren in Kenia gewoond. Bovendien heeft Van Asperen een gesprek gehad met minister Van Ardenne en met haar over deze plannen en de Floriade gesproken. "De minister was zeer enthousiast", concludeerde de baas van de Floriade. Presentator Midsummerpop In zijn Belgische woonplaats is op 64-jarige leeftijd Antho ny Parker overleden. Parker presenteerde het legendari sche Midsummerpopfestival in 1972. Dat festival was om verschillende redenen legend arisch omdat dit het festival was waarop de Britse formatie Genesis optrad met Phil Col lins, Focus 's morgensvroeg om vijf uur bij het krieken van de dag en het opkomen van de zon Hocus Pocus speelde en op zondagmiddag 10 juli rond de klok van vier uur een hevig noodweer losbarstte boven het festivalterrein. En tijdens het noodweer speel de Antony Parker een dominante rol door in plaats van het publiek op het gemak te stellen allerlei paniekerige opmerkingen te schreeuwen door de luidsprekers dat het 'levensgevaarlijk is op het terrein'. Hij riep dat het publiek niet bij de masten mocht zitten of vlak bij de ijzeren pilaren van de grote tenten en dat het op het open terrein ook gevaarlijk was. Doordat LI -tv de afgelopen jaren enkele keren de oude film van het Midsummerfestival heeft uitge- Op 1 en 2 april werd het 50ste Felimaas-solistenconcours georga niseerd door fanfare Vrienden kring uit Swolgen. Er namen 156 solisten deel aan het concours. De solisten behoren tot de muziekge zelschappen van Wanssum, Blit- terswijck, Meerlo, Tienray, Swol gen, Broekhuizenvorst en Ooyen, Broekhuizen, Lottum en Grubben- vorst. Gedurende het gehele week end was zaal Wilhelmina het muzikale middelpunt waar de vele muziekliefhebbers konden genieten van een goed en geva rieerd programma. Tijdens het jubileumconcours trad ook een aantal ensembles van oud-deelne mers op. Op deze manier werd het jubileumconcours van Feli- maas extra luister bijgezet. Concourswinnaar bij de slag werkers: Heieen Verbeek uit Meerlo behaalde in de derde divi sie 89 punten. Jurylid Jan Peters uit Weert kende verder de volgende prijzen toe: Jeugddivisie: Daan Eekers Grub- benvorst 84 punten Vijfde divisie: Ties Gooren Blit- terswijck 83 punten Vierde divisie: Rick Titulaer Grub- benvorst 86 punten Derde divisie: Heieen Verbeek Meerlo 89 punten Eerste divisie: Stefan Josten Grub- benvorst 88 punten Concourswinnaar bij de blazers: Cathelijne Mooren uit Swolgen behaalde in de vierde divisie 92 (met lof der jury) punten. Jurylid Geert Jacobs kende verder de volgende prijzen toe: Jeugddivisie: Jurian Mooren uit Swolgen 82 punten Vijfde divisie: Esther Bukkems uit Wanssum 85 punten Vierde divisie: Cathelijne Mooren uit Swolgen 92 punten Derde divisie Noortje Dijks uit Lottum 91 punten (lof der jury) Tweede divisie: Alice Mooren uit Swolgen 91 punten (lof der jury) Eind 2004 heeft baron De Weichs De Wenne uit Geysteren bij de gebiedscommissie van het reconstructiedistrict Venray Meer lo-Wanssum subsidie aangevraagd voor de renovatie van zijn voorou derlijk huis. Het gaat om het duur zaam herstellen van de oude fun damenten van het voormalige kasteel. Op het eind van de twee de wereldoorlog is het kasteel door de geallieerden gebombar deerd, in de veronderstelling dat de Duitsers zich hierin nog had den verschanst. Die hadden zich echter al terug getrokken zo zou later blijken. Het project is opgedeeld in twee fasen. In 2004 vroeg de baron voor fase 1 subsidie aan. Nu de afronding van deze fase nadert, wil De Weichs De Wenne er een vervolg aangeven. Het gebiedsbureau onderzoekt samen met de baron de subsidiemogelijk heden. Binnen het gebied Venray Meerlo-Wanssum is dit het enige object dat invulling geeft aan het reconstructiedoel "herstel histo risch bouwkundig element". De gebiedscommissie stimuleert daarom realisering van dit project. zonden, staat dit legendarische muziekfeest nog steeds in de belangstelling. Anthony Parker was de eerste professionele pre sentator van het Midsummerpop festival. Hij was gevraagd omdat hij bekend was van Avro's Top- pop show en hij daarmee door het land toerde. De muziek was zijn lust en zijn leven. Door Par ker te contracteren, kreeg Mid summer af en toe landelijk via de radio reclame. Parker was disjoc key, presentator, producer en organisator. Hij is gisteren (woensdag) gecremeerd in Heeze. Waardering voor dvd De Heideroosjes Cineast Marijn Poels uit Swolgen heeft landelijk veel lof geoogst met zijn dvd-film over de Horster punkband De Heideroosjes. Poels, een goede vriend van de Horster pun kers, volgde De Heideroosjes gedurende een jaar met een kleine camera. Niks geen grote camera's met geluidsmannen en belichtingsroadies. Op deze wijze maakte hij een fascine rende live registratie van het 15-jarige jubileum in Brussel en een impressie van Pinkpop 2005. Maar een van de hoogte punten van de DVD is wel de documentaire over de USA- tournee. Een registratie om je vingers bij af te likken. Landelijke en regionale televi siezenders hebben al fragmenten uitgezonden van A Year in the Life of... Binnenkort zendt LI tele visie overigens een samenvatting van twintig minuten uit. Dat is al eens eerder gebeurd, maar toen liep op een onverklaarbare wijze het geluid niet altijd synchroon met het beeld. Ook de vakbladen en vakjournalisten beoordeelden dat Poels met weinig middelen een staaltje van vakmanschap laat zien. Lenteconcert Op zondag 9 april verzorgt Fan fare Vriendenkring uit Swolgen onder leiding van Maarten Rijs een lenteconcert in zaal Wilhelmi na te Swolgen. Aanvang: 11.00 uur. Dit concert staat in het teken van de introductie van de nieuwe dirigent: Maarten Rijs. Op het pro gramma staan werken die de fan fare op het MeWa-toernooi, een muziektoernooi waaraan alle fan farekorpsen uit de gemeente Meerlo-Wanssum meedoen, in Wanssum gaat spelen, aangevuld met muziek uit bekende films en tv-series. Programma van te spe len werken: Arsenal, Band of Brot hers, Theme from J.A.G, Gladia tor, Pirates of the Caribbean, North and South, Highland Cat hedral, Ob-la-di-ob-la-da en Brave- heart. Geslaagd Aan het UMC St. Radboud in Nijmegen is Piet Peters uit Meerlo geslaagd voor zijn artsexamen. Gesprekken over nieuwe coalitie verlopen erg stroef De coalitievorming in de gemeente Meerlo-Wanssum verloopt erg stroef. Er is momenteel sprake van een heuse patstelling tussen PK Meerlo-Wanssum, CDA, GP'94 en Partij van de Arbeid en er zit weinig schot in de zaak. PK Meerlo-Wanssum sprak maan dagavond nog met het CDA en de Partij van de Arbeid, maar ook die gesprekken brachten weinig licht in de tunnel. De rol van GP'94 als coalitiepartij lijkt uitgespeeld, want die frac tie - die de afgelopen raadspe riode samen met het CDA en de PK de coalitie vormde - zat tot nu toe slechts één keer met de PK om de tafel om de kan sen van een nieuwe coalitie te verkennen. Bekend is dat PK Meerlo-Wans sum, met vijf zetels de grootste partij in de gemeente, streeft naar een brede coalitie met voldoende draagvlak, maar duidelijk is ook dat de Partij van de Arbeid (twee zetels) niet verder wil met Jac Derikx als wethouder van het CDA (vier zetels). De PvdA wil best samen met de PK en het CDA in een coalitie, maar niet met Jac Derikx als wethouder. Omdat het CDA echter pal achter zijn wet houder blijft staan, is een brede coalitie PK-CDA-PvdA met elf van de dertien zetels uitgesloten, als iedereen tenminste de rug recht houdt. En daar lijkt het een maand na de verkiezingen wel op. Mochten PK en Partij van de Arbeid, de twee winnaars van de gemeenteraadsverkiezingen in Meerlo-Wanssum, met elkaar doorgaan als coalitiepartners, dan wordt het gekozen raadslid Dickie Minken-Jansen uit Wanssum naar verluidt de wethouder voor de Partij van de Arbeid. In die niet ondenkbare situatie komt Sylvia Gielens uit Tienray samen met PvdA- fractievoorzitster Daniela Jilesen uit Tienray in de raad. Opmerkelijk, want Gielens, die op de zesde plaats van de kandida tenlijst van de Partij van de Arbeid stond maar door allerlei bedank jes van andere kandidaten door schuift, stapte in februari 2004 nog op als raadslid van GP'94. De Tienrayse was 21 maanden raads lid. Ze stond bij de verkiezingen op 6 maart 2002 derde op de kies lijst van de GP, maar schoof door toen de partij twee zetels behaal de en Arnold Holl wethouder werd. Of de PK voor een coalitie met de Partij van de Arbeid zal kiezen, is echter de grote vraag. Want deze coalitie heeft met zeven van de dertien zetels de kleinst moge lijke meerderheid. GP'94 heeft al laten weten geen zin te hebben om de linkse coalitie met twee zetels te versterken. Een eventu ele coalitie tussen PK en PvdA is niet alleen getalsmatig gevaarlijk, de twee partijen hebben ook een verleden met elkaar. Want tussen de PK en de Partij van de Arbeid bestaat nog wat oud zeer. De raadsleden Dickie Minken-Jansen en Marcel de Groot stapten in 1994 namelijk uit de Progressieve Kombinatie omdat ze zich niet langer konden vinden in de koers van die partij en richtten samen de Partij van de Arbeid op. Mocht de PK kiezen voor het CDA als coalitiepartij en doorgaan met wethouder Derikx, dan keert de Partij van de Arbeid zeker terug in de oppositiebankjes. KRITIEK OP DERIKX Een coalitie tussen PK Meerlo- Wanssum en het CDA - die sinds 1994 al een coalitie vormen- lijkt het meest logisch, want samen hebben deze twee fracties negen van de dertien raadszetels. Heikel punt in de gesprekken tussen de twee partijen blijft echter de posi tie van wethouder Jac Derikx. In de afgelopen raadsperiode uitte de PK herhaaldelijk kritiek op het functioneren van Derikx, die vol gens de PK slecht zou communi ceren met burgers en raadsleden en zich te weinig in zou spannen voor woningbouw in de dorpen. Het oppositie-achtige gedrag van de PK viel niet goed bij het CDA en diens lijsttrekker Derikx, die in februari tijdens de raadsvergade ring een fikse aanvaring kreeg met Francken. Theo Francken kreeg na de verkiezingszege van zijn partij de taak om de kansen van de nieuwe coalitie te verken nen en de wrevel tussen de partij en weg te werken. Volgens Franc ken heeft zijn partij - als teken van goede wil - de eis dat het CDA afscheid moet nemen van Jac Derikx als kandidaat-wethouder, inmiddels al laten vallen. De PK eist in een coalitie met het CDA echter wel de zware por tefeuille van Derikx, ruimtelijke ordening en volkshuisvesting, en een tweede wethouderspost (Francken wil niet zeggen wie naast Leo Beterams de tweede kandidaat-wethouder van zijn par tij is, red.) voor zich op. En daar kan het CDA - dat al vier keer sprak met de PK - zich helemaal niet in vinden, vertelt fractievoor zitter Jan Kuijpers. "Of je nu zegt dat een wethouder moet verdwij nen of dat je 'zijn' portefeuille opeist. Dat is in mijn ogen indi rect hetzelfde. Als de PK deze houding blijft aannemen, dan komen we er niet snel uit. Ik zie nog weinig licht in de tunnel, de gesprekken verlopen moeizaam. Wil je wederzijds vertrouwen opwekken, dan moet je open de gesprekken ingaan en niet van tevoren al met harde standpunten naar buiten treden. En dat heeft de PK wel gedaan. Doordat ieder een bij zijn standpunten blijft, wordt het een moeilijke kwestie. Als er door de PK niet bewogen wordt, kun je moeilijk verwach ten dat wij dat als CDA wel gaan doen." LINKSE COALITIE De PK sprak maandagavond ook met de Partij van de Arbeid. "Wij durven best in een linkse coalitie met de PK", zegt fractie voorzitster en raadslid Daniëla Jilesen. "En ook een coalitie PK- PvdA-CDA of PK-PvdA-GP is voor ons bespreekbaar. Maar wij willen niet verder met CDA-wethouder Jac Derikx, dat hebben we altijd gezegd en bij dat standpunt blij ven we ook." Jilesen wil niet bevestigen dat Dickie Minken-Jan sen naar voren wordt geschoven als kandidaat-wethouder voor de Partij van de Arbeid. "Laten we eerst de uitkomsten van de coali tieonderhandelingen maar eens afwachten. Het is nu nog te vroeg om daarover te gaan speculeren." GP OP ZIJSPOOR Voorzitter Twan Volleberg van GP'94 ontzenuwt de geruchten dat Arnold Holl niet meer in de race zou zijn voor een wethou derspost. "Nee, als GP hebben we niet aangegeven dat we niet ver der willen in de coalitie. Wij zien echter niets in een linkse coalitie samen met de PK en de Partij van de Arbeid. Afhankelijk van de coalitie en de portefeuille, wil Arnold voor zover mij bekend echter best terugkeren als wet houder. Maar volgens mij zijn wij op dit moment geen gespreks partner meer voor de PK. We heb ben één gesprek gehad en daar is het bij gebleven. Wij hebben tij dens die bijeenkomst duidelijk verteld dat wij moeite hebben met de oppositierol die de PK in de coalitie en ook in het college in de afgelopen raadsperiode heeft gespeeld. De GP vindt dat de PK wegloopt voor haar verant woordelijkheid en op dit moment wel erg stiekem doet over de coalitievorming. Dit vind ik typisch achterkamertj espolitiek De verkiezingen zijn al een maand verstreken en er is nog geen dui delijkheid. De PK heeft de plicht de inwoners op de hoogte te hou den." Theo Francken wil dinsdagmor gen inhoudelijk niks kwijt over het verloop van de gesprekken. "Wij treden pas naar buiten als de nieuwe coalitie bekend is. Deze week zullen we met enkele partij en verder praten en ik hoop dat er begin volgende week duidelijk heid is. Dan zullen we ook vertel len waarom we ervoor gekozen hebben om de coalitievorming in alle rust achter gesloten deuren te laten plaatsvinden." Een eigenwijs zwanenpaar heeft deze week enige tijd de doorgaande weg in Meerlo geblokkeerd. De twee statige vogels bivakkeren doorgaans in en om de Grote Molenbeek en stonden tijdens het krieken van de dag ineens op de brug bij 't Brugeind in Meerlo. Auto's kon den de twee zwanen tot een meter benaderen, maar de twee verzetten geen poot. Vrachtwa gens, personenauto's en tientallen scholieren op weg naar de school in Horst slalomden over de weg om de zwanen te ontwijken. De twee zwanen reageerden overi gens niet agressief en lieten alles rustig passeren. Op zeker moment verlieten de zwanen de weg en gleden ze in het water. Donderdag 6 april 2006 - Pagina 11 UniGroup li «j Worldwide m Worldwide Unieke Totaal Service Meerlo-Wanssum Verloskundigenpraktijk Horst en Maasdorpen. Gemeenten Horst aan de Maas en Meerlo-Wanssum. Margo Vermazeren, Almut Raaijmakers, Marlon Theunissen en Marjon Truijen. U kunt in alle gevallen bellen met tel.nr: 077-3981450 b.g.g. 0478-522222. Voor het maken van afspraken kunt u het beste bellen op dinsdag, woensdagmorgen of don derdag. Huisartsenpraktijk Meerlo, Pastoor Janssenstraat 3, 5864 BL Meerlo, tel: 691367 Spoedgevallen: tel: 692300; tijdens de uren dat de praktijk geo pend is. Artsen: P.H.A. Joosten J.F.H. van Arensbergen, F.J.P. van Arensbergen Spreekuren: uitsluitend op afspraak Apotheek Maasdorpen: Beatrixstraat la, 5864 AG Meerlo, tel: 530080 Openingstijdens ma-vrij van 8.30- 17.30 uur, za van 10.00-12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur. Buiten deze openingstijden kunt u uitsluitend voor spoedrecepten terecht bij Apotheek Antoniusveld, Stationsstraat 60d Venray. EHBO: Secr: Oude Heerweg 30, 5863 AE Blitterswijck, tel: 531346 Fysiotherapie: Praktijk voor fysiotherapie Meerlo- Wanssum, Constantijnstraat 7, 5864 BJ Meerlo, tel: 691726, fax: 692626, e-mail: fysiomeerlo@hetnet.nl Psycholoog/ -therapeut: Mw A.G.M. van Mieghem-Smoren- burg, Legert 15, 5866 CG, Swolgen, tel: 692532, e-mail: mieghem@worl- donline.nl. Spreekuur: volgens afspraak. RIAGG: RIAGG Noord-Limburg, Hogeweg 99, Postbus 242, 5900 AE Venlo, tel: 077-3550222. Geopend: ma t/m vr 8.30-17.30 uur. In deze stichting zijn ondergebracht: kinder- en jeugdzorg, volwassenenzorg, ouderenzorg, pre ventie en dienstverlening. Praktijk voor psychotherapie en bewustzijn, mw D. Van Dijk, Mgr. Aertsstraat 51, 5866 BG Swolgen, tel: 077-4632297. Kruisvereniging: Het Groene Kruis Noord-Limburg, Drie Decembersingel 48, Postbus 3165, 5902 RG Venlo. Bureau Klan tenservice: bereikbaar tijdens kan tooruren (inclusief ledenadministra tie), tel: 077-3209595. Rode Kruis: Nederlandse Rode Kruis, afdeling Meerlo Gebouw: Dorpbroekstraat 9a, 5864 CP Meerlo, tel: 692755. Secretaris: W. Baken, Hoofdstraat 40a, 5864 BG Meerlo. Tandartsen: S. H. Tan, De Kievit 8a, 5864 BX Meerlo, tel: 692231 Spreekuur: vol gens afspraak. Hulpverlening: Kindertelefoon, tel: 0800-0432 (dage lijks bereikbaar van 14.00 tot 20.00 uur) SOS Telefonische Hulpdienst: 077- 3548888 Buro Slachtofferhulp Noord- en Mid den-Limburg, tel: 077-3548030 Buro Jeugdzorg, Noorderhof 14, 5804 BV Venray, tel: 517484 Advies- en Meldpunt Kindermishan deling, Postbus 219, 5913 ST Venlo, tel: 077-3875829. CAD Noord-Limburg, verslavings zorg, tel: 077-3548200. Ziekenvervoer: 077-3575757 Ongevallen: 112 Nationale Vereniging De Zonnebloem Afdeling De Driehoek Meerlo-Tien- ray-Swolgen, Secretaris: I.B.A. Arts, Generaal Dempsystraat 21, 5866 BM Swolgen, Tel. 0478-692028. Voor bezoekwerk: tel. 0478-692364 Synthese unit Horst Bemmelstraat 2, 5961 HN Horst, tel. 077-3978500, fax 077-3978505, email: unithorst@synthese.nl. www.synthese.nl Ouderenadviseur voor informatie, advies en bemiddeling. Voor tel. afspraak 077-3978500. Steunpunt voor Mantelzorgers. Inloopbijeenkomst elke derde dins dag van de maand van 10.00 - 12.00 uur. Algemeen Maatschappelijk Werk. Voor tel. afspraak 077-3978500. Spreekuur op maandag t/m vrijdag van 09.00-10.00 uur. Vrijwilligerscentrale. Bemiddeling of persoonljike informatie advies. Tel. afspraak 077-3978500. Inzage vrijwilligersvacaturebestand: tijdens kantooruren. Vacatureklapper en via synthese.vrijwilligersgids.nl

Peel en Maas | 2006 | | pagina 11