Geslaagd solisten- en ensembleconcours Festijn voor jeugdige muzikanten Lasercentrum Venray Klimkampioenschappen Woondecoratie en cadeaus via internet Physicall Graffiti wint voorronde 'Clash of the Cover Bands' Ingezonden Passi Flora Meu SS®? TUINONTWERP, TUINAANLEG, TUINONDERHOUD PEEL EN MAAS Donderdag 30 maart 2006 - Pagina 6 GERT JAN REIJNDERS 06-20 43 99 57 www.passiflorahoveniers.nl Felimaas-solistenconcours in Swolgen Afgelopen weekend werd het jaarlijkse solisten- en ensemble- concours FMV gehouden. De organisatie lag dit jaar, namens de Federatie van Muziek gezelschappen in de gemeente Venray, bij Harmonie St. Catharina Leunen, Veulen en Heide. Het maximaal te behalen punten voor de deelnemers was 100. De hoogstgeklasseerden in de verschillende divisies zijn: Sectie blazers divisie 1: 92 Mark Lucassen Klarinet Euterpe Venray 90 Rob Jacobs Trompet Ons Genoegen Oirlo 88 Imke Claassens Trompet St. Catharina Leunen 85 Joep van Bracht Trombone Euterpe Venray Divisie 2: 86 Frank Peters Hoorn Euterpe Venray Divisie 3: 92 Loes Hellegers Saxofoon Alt Ons Genoegen Oirlo 92 Wil Vissers Hoorn Ons Genoegen Oirlo 91 Auke Classens Saxofoon Sopraan Ons Genoegen Oirlo 91 Maartje van Rltee Saxofoon Alt Ons Genoegen Oirlo 90 Lieke Jacobs Saxofoon Alt Ons Genoegen Oirlo Divisie 4: 89 Anouk Kamphorst Klarinet Sub Matris Tutela Oostrum 87 Giel Hellegers Bariton Ons Genoegen Oirlo 87 Maud Deenen Bugel Ons Genoegen Oirlo 86 Angelique Verkoeyen Bugel Ons Genoegen Oirlo 86 Diane van Gorp Hoorn St. Catharina Leunen Divisie 5: 88 Ilse Cornelissen Trompet St. Bruno Lord (54) groeide op in Engeland, maar woont al al jaren in Venray. De zoon van een Engelse vader en een Nederlandse moeder is post bode van professie en tevens zanger van de formatie Physicall Graffiti, die zondag avond de show stal tijdens de derde voorronde van 'The Clash of the Cover Bands' in het Veldhovense Jerry's Music Café. Physicall Graffiti bracht een ode aan de legendarische band Led Zeppelin, kreeg voor zijn optreden de meeste pun ten van de vakjury en gaat dus door naar de kwartfinales van Noord-Brabant later dit jaar. 'The Clash of the Cover Bands' is de grootste coverbandcompeti tie die Nederland rijk is. Een com petitie die veel publiek en grote media-aandacht trekt en waaraan tal van bands van niveau mee doen. Zo ook Physicall Graffiti, een internationale tributeband van Led Zeppelin die bestaat uit vier muzikanten, onder wie de Venrayse zanger Bruno Lord. De formatie bestaat verder uit de Ierse bassist Dave Harrold, de Duitse drummer Jan Gabriel en de Nederlands- Macedonische gita rist Daniel Verberk. ODE AAN LED ZEPPELIN Stairway tot heaven, Black dog. Wie kent deze beroemde num mers van Led Zeppelin niet? Minder bekend is de tributeband van Led Zeppelin: Physicall Graffiti. De formatie bracht zon dagavond een ode aan deze legendarische band met een dave rend optreden. Oda Merselo 87 Kyra Nelissen Cornet Ons Genoegen Oirlo 87 Madieke Michels Hoorn Ons Genoegen Oirlo 87 Mirthe Nelissen Trompet Ons Genoegen Oirlo 87 Noortje Philipsen Bugel Ons Genoegen Oirlo 87 Renee Wilmsen Saxofoon Sopraan Peelklank Ysselsteyn Sectie slagwerkers divisie 1: Misschien dat sommige mensen zich nog herinneren dat Bruno Lord met zijn band Physicall Graffiti in 1997 deelnam aan de populaire Henny Huisman Soundmixshow. Dit optreden zorgde ervoor dat de bandleden in contact kwamen met een Duits boekingskantoor. De afgelopen jaren was de formatie veel te zien in Duitsland, België en Luxemburg en nu wil Physicall Graffiti ook Nederland veroveren. "We treden momenteel op in heel Europa, maar zijn eigenlijk nog niet zo bekend in Nederland", zegt Lord, die ooit begon in de Engelse cultband Janus en eind jaren zeventig naar Venray ver huisde. "Wij zijn eigenlijk geen coverband, maar een tributeband die op haar eigen manier een eer betoon brengt aan de fantastische nummers van Led Zeppelin. Muziek die erg veel mensen aan spreekt. Ook in Nederland krijgen we steeds meer optredens, wel licht dat 'The Clash of the Cover Bands' ons nog meer bekendheid zal geven." Bruno Lord zag op jonge leef tijd de hele wereld omdat zijn vader in het leger zat. Op acht tienjarige leeftijd woonde hij een live concert bij van Led Zeppelin in Londen, wat zijn leven veran derde. Hij wilde nog maar één ding: muziek maken en enkele jaren later richtte hij samen met enkele schoolvrienden de band Janus op. Ze maakten een album 'Gravedigger', een album dat hij onlangs in Nijmegen in een twee dehandszaak voor 150 euro in de schappen zag liggen. "Het is een collectorsitem geworden." Lord is van plan om met zijn 88 Ruwan Emonts en Jasper Geurts drumsets St Oda, MMSK 85 Wouter Janssen Kleine trom MMSK Venray Divisie 3: 88 Ralf Weijs kleine trom MMSK Venray 86 Koen Poels kleine trom St. Catharina Leunen 86 Maarten Wijnen en Job Janssen drums Sub Matris Tutela Oostrum band in de toekomst zowel de muziek van Led Zeppelin als Janus te blijven spelen en denkt serieus na over het uitbrengen van een nieuw album. Zondag won Physicall Graffiti 'The Clash of the Cover Bands'-voorronde op punten, maar ook de andere for maties RaMMBaMm uit Oss 85 Roy Weijs kleine trom MMSK Venray 85 Tom Jacobs drums St. Catharina Leunen Divisie 4: 85 Stef Koonings multipercus- sion Peelklank Ysselsteyn 84 Sanne Versteegen en Bart Stevens kleine trom Peelklank Ysselsteyn 83 Jelle Claessens Marimba Peelklank Ysselsteyn (publieksfavoriet) en Ben-Eih the Horny Horns (wildcard) plaat sten zich voor de kwartfinales. Zondag vindt de vierde voorronde in deze Brabantse wedstrijden cyclus plaats, opnieuw in Jerry's Music Café in Veldhoven. Voor meer informatie over de band: www.physicalpresence.nl 83 Nicole Versteegen klei ne trom St. Oda Merselo Divisie 5: 85 Douwe Claessens kleine trom Peelklank Ysselsteyn 84 Roel Pelzer kleine trom MMSK Venray 82 Ken Peeters en Sander Peeters bongo en conga Ons Genoegen Oirlo 82 Laurens Hellegers xylo foon Ons Genoegen Oirlo. Physicall Graffiti met de Venrayse zanger Bruno Lord plaatste zich zondag voor de regionale kwartfinales van 'The Clash of the Cover Bands'. Midden onder Venraynaar Bruno Lord. Foto: www.HansVos BeeldEnBewerking. nl Tegenwoordig is het zo nor maal: de opleiding van jeugdi ge muzikanten binnen harmo nieën, fanfares en drumbands geschiedt door professionals. Vijftig jaar geleden was dat nog heel anders. De opleiding van de jeugd was, zeker bij de kleinere muziekgezelschap pen, in handen van oudere muzikanten uit het eigen korps. Om ook op andere wijze het muzikale peil van de jeugd te verhogen, ontstond in 1957 een opmerkelijk initia tief. Felimaas (Federatie Linker Maasoever) werd opge richt, een samenwerkingsver band van de negen fanfares en harmonieën uit de toenmalige gemeenten Broekhuizen, Grubbenvorst en Meerlo- Wanssum. Belangrijkste activi teit: een solistenconcours voor (jeugdige) leden van de deelnemende verenigingen. Dit jaar wordt het voor de vijf tigste keer georganiseerd. Een gesprek met Jan Vissers uit Grubbenvorst, al 24 jaar secre taris-penningmeester van Felimaas. "Meister" Timmermans uit Wanssum en "meister" Coenders en Toon Reijnders uit Broekhuizenvorst waren in 1957 de initiatiefnemers van Felimaas. Meester Coenders werd voorzitter en Toon Reijnders nam de functie van secretaris op zich. Deze laat ste nam in 1982 afscheid. Zijn opvolger Jan Vissers uit Grubbenvorst - directeur van bas- sischool Het Reuvelt - bekleedt Oostrumse beek Alweer een lovend stuk in Peel en Maas over de Oostmmse beek: hij kronkelt weer. En ja, het is fraai te zien hoe de Leunse Paes weer een beetje van zijn oude glo rie terugvindt: en ja, het is fraai te zien dat verder stroomafwaarts de bever de kronkelende beek weet te vinden. En ja, de ijsvogel is er ook weer. En, hoe handig dat de Europese gemeenschap een en ander financieel ondersteunt. Zoals een groot bord bij Oostrum vermeldt. Wat jammer dan dat juist in Oostrum blijkbaar gedeeld Onlangs is de Venrayse Karin van Rooij gestart met een interne twinkel onder de naam www.mijnsfeerwinkel.nl De win kel is gespecialiseerd in woonde coratie en cadeauartikelen. Inmiddels hebben klanten uit het hele land al de weg naar deze internetwinkel weten te vinden. Daarnaast opent Karin van Rooij half april een showroom op Keizersveld 52c. Deze showroom is uitsluitend op afspraak te bezoeken. Bij www.mijnsfeerwinkel.nl kunt u onder andere terecht voor sindsdien diezelfde functie. Hij vertelt: "Sinds 1971 was ik bestuurslid van harmonie Sint- Joseph uit Grubbenvorst. Vanwege drukke werkzaamheden ben ik daar na tien jaar mee gestopt. De functie van secretaris van Felimaas heb ik wel aanvaard, omdat de belasting veel minder is. De weken voorafgaand aan het concours zijn heel druk, maar de rest van het jaar valt het allemaal goed te overzien." Het solistenconcours is de enige activiteit van Felimaas. Het tweedaagse evenement wordt bij toerbeurt door een van de negen aangesloten verenigingen georga niseerd, steevast in het weekend twee weken voor Pasen. "De ver enigingen zijn verantwoordelijk voor het beschikbaar stellen van de zaal, de inspeelruimte, de inrichting en aankleding van het toneel, de jurytafel en de verlich ting", aldus Jan Vissers. Blijft er voor hem dan nog wel werk over? "Genoeg. Ik ga over de inschrij vingen, de indelingen, het aan trekken van de juryleden, het beschikbaar stellen van rapporten en prijzen, de samenstelling van het programmaboekje en het bij houden van het archief. Als je bedenkt dat er jaarlijks minstens honderdvijftig deelnemers zijn, dan wordt denk ik duidelijk dat het toch wel wat werk met zich meebrengt." Alle instrumenten die harmo nieën, fanfares en drumbands kennen, komen op het solisten concours aan bod. Jan Vissers: "Sinds 1999 is de indeling van de solisten gekoppeld aan de behaal- wordt dat het gebiedje van de kronkelende beek verandert dient te worden in een zanderige woes tenij. Rondrennende honden en hun baasjes zorgen ervoor dat de ter plekke wel een heel apart natuurgebied aan het ontstaan is. Ook leuk, maar niet echt mijn idee van een zich na diversiteit ontwikkelend nat gebied. Misschien kunnen we de subsidie van de Europese gemeenschap beter besteden aan een herinrich ting van het dal van de Merselose beek. R. Kortelaar, Venray. kaarsen, kandelaars, windlichten, lectuurrekken, dressboys etc. Ook voor Pasen vindt u tal van leuke artikelen. Bekende merken die verkrijgbaar zijn, zijn Riverdale en Typhoon. www.mijnsfeerwinkel.nl maakt het mogelijk om thuis vanuit je luie stoel cadeaus te bestellen voor jezelf of voor de verjaardag van vrienden en/of familie. U bestelt en www.mijnsfeerwin- kel.nl zorgt voor een snelle leve ring en correcte service. Meer weten? Neem contact op met Karin van Rooij, tel. o6- 53641843. Aanmelden voor Fietsvierdaagse Venray In de loop van deze maand kunnen de mensen uit het adressenbestand van de Fietsvierdaagse Venray de jaarlijkse uitnodiging voor deelname aan het komende fietsfestijn verwachten. De Venrayse fietsvierdaagse wordt dit jaar gehouden van 25 tot en met 28 juli. Startlocatie is De Wetteling. De deelnemers kunnen ook dit jaar weer kiezen uit de afstanden: 30, 45 of 60 kilo meter. De eerste dag gaat in noordoostelijke richting met als doel De Rips. De tweede dag voert in noordelijke richting naar Sint Anthonis. De derde dag fietst men in zuidelijke richting naar de centrale plaats Melderslo en de slotdag brengt de deelnemers in westelijke richting met als bestemming Helenaveen. Aanmelden kan op www.fiets- vierdaagse-venray.nl. Tevens kan een folder met aangehecht inschrijfformulier afgehaald wor den bij de VW kantoren in de regio. de HaFa diploma's. Dit betekent dat de muzikanten uitkomen in zes divisies. Divisiewinnaar is degene met het hoogste aantal punten, ongeacht welk instru ment hij of zij bespeelt. Algeheel winnaar van het concours is dege ne die het hoogste aantal punten behaalt, waarbij het niet uitmaakt in welke divisie hij uitkomt. Wel is het zo dat het concours sinds 1998 twee winnaars kent: één bij de blazers en één bij de slagwer kers." Jan Vissers heeft nu 35 Felimaas-solistenconcousen van nabij meegemaakt. Daarbij heeft hij het nodige zien veranderen: "De opzet is steeds hetzelfde gebleven, maar de invulling heeft grote veranderingen ondergaan. Het repertoire is tegenwoordig veel meer eigentijds. Vroeger kon het nog wel eens gebeuren dat je twintig keer op een dag naar het zelfde stuk zat te luisteren. Nu is de variatie veel groter. Dat maakt het er voor het publiek natuurlijk een stuk aantrekkelijker op. 's Avonds, als de hogere divisies aan de beurt zijn, zit de zaal meestal vol echte liefhebbers, mensen die puur voor de muziek komen. Elk jaar is het toch weer een muzikale happening." VIJFTIGSTE EDITIE Dit jaar staat het solistencon cours dus voor de vijftigste keer op het programma. Wordt er nog op enigerlei wijze aandacht geschonken aan het jubileum? Jan Vissers: "Jazeker. We hebben elke deelnemende vereniging gevraagd een ensemble te vormen van oud-deelnemers aan het con cours. Na elke afdeling vindt er een optreden van zo'n ensemble plaats. Dat geeft toch een feeste lijk tintje aan het geheel. Verder zal er speciaal ter gelegenheid van het jubileum een boekje verschij nen. Dat bevat informatie over de deelnemende verenigingen, de winnaars, het bestuur, de juryle den, het reglement en noem ver der maar op. Verder komt er uiter aard een aantal foto's in. Daarmee hopen we wat extra cachet te geven aan dit jubileum." Het vijftigste Felimaas-solisten concours wordt georganiseerd door fanfare Vriendenkring uit Swolgen. Het vindt op zaterdag 1 en zondag 2 april plaats in zaal Wilhelmina in Swolgen. De entree (inclusief programmaboekje) bedraagt 2,50 euro. Op beide dagen zal ook het jubileumboekje te koop worden aangeboden. de SCHATTEN van de Grote Kerk Verkrijgbaar voor €1750 bij: van den bv Grotestraat 68 Venray 0478-582727 Sinds 1999 voor het corrigeren van uw ogen d.m.v. Refractieve Laserchirurgie. - Betrouwbaar en veilig - De behandeling is pijnloos - Lasertechnieken: PRK, LAS EK en ZYOPTICS - Ook voor de plus sterktes Het Lasercentrum organiseert regelmatig Informatieavonden over de verschillende mogelijkheden van behandeling. Tijdens deze avonden komen alle aspecten van refractiechirurgie aan bod. Voor nadere informatie kan men terecht in het Laser Centrum Venray, Grotestraat 16 in Venray Telefoon 0478-581382 Samenwerking tussen Drs. G. Cinque; oogarts en O. van Meurs; Optometrist. In het Odapark in Venray worden op vrijdag 9 en zaterdag 10 juni de Nederlandse kampioen schappen voor boomklimmers gehouden. De organisatie is in handen van Stichting Odapark en de Kring Praktiserende Boomverzorgers (KPB). Aan de hand van vijf opdrachten strijden ongeveer 35 boomverzorgers in de voorrondes om een plek in de finale. De beste vier gaan door voor de titel van Nederlands kampioen. De beste drie gaan naar de Europese kampioenschappen in Frankrijk. Als daar een van de Nederlanders wint volgen de wereldkam pioenschappen in Amerika. De voorronden vinden plaats op vrijdag- en zaterdagmorgen, waarna de beste vier overblijven voor de finale. Daar er in het park geen boom staat die voor deze opdracht groot genoeg is wordt uitgeweken naar de tuin rondom het gemeentehuis waar een grote beuk staat. Deze finale begint om ongeveer 14.00 uur. Kom dus op vrijdag- of zaterdagmorgen naar het Odapark of op zaterdagmiddag naar de tuin van het gemeentehuis. 'Venrayse' band brengt ode aan Led Zeppelin In de mbriek Ingezonden krijgt U als lezer de kans om uw mening te ventileren over actuele nieuwszaken. De redactie behoudt zich het recht voor brieven te weigeren of in te korten. De lengte van de brie ven wordt beperkt tot maximaal 200 woorden. Brieven zonder naam en adres worden niet geplaatst. £51131: iwi.k HOVENIERS de SCHATTEN van de Grote Kerk 0 optometrie lasercentrum brillen-contactlenzen r si< ai MA.VfS/n, i\il£l" Vcjj^k MlïlV

Peel en Maas | 2006 | | pagina 6