Forse investeringen in hoofdwegen 'Al 25 jaar 'n Hart voor Venray' £3 *5$ Expositie Kunst Werk Plaats in Maastricht Driessen wil een cadeau voor Venray Leunen wil sporthal in 2007 In actie tegen vliegbasis als oefenterrein 9 TjsaeVeis Julicher Meijer Van Deursen McGREGOR Wij bieden hoog rendement! KEIJSERS-MANDERSl Vragen over Arbeidsrecht? Bloemencentrum MAN WOMAN PEEL EN MAAS Donderdag 30 maart 2006 - Pagina 3 Wethouder Driessen: "Zuidoosthoek Venray is zorgenkindje" De komende tien jaar moet de gemeente Venray miljoe nen investeren in de hoofdwe gen. Vooral in de zuidoost hoek dient het wegennet dringend te worden uitgebreid door de ontwikkeling van de bedrijventerreinen De Brier, Hulst II en De Blakt. Wethouder Driessen (CDA) heeft het over een 'zorgen kindje'. Hij doelt op de Leunseweg, Deurneseweg en de op- en afritten van de A73. Als een van zijn laatste daden als vertrekkend wethouder pre senteerde Driessen dinsdag het verkeer- en vervoersplan voor de komende tien jaar. De aandacht richt zich vooral op de zuidoost hoek. De Deurneseweg, het gedeelte tussen de Leunseweg en de A73, moet verdubbeld worden van twee naar vier rijbanen. De Leunseweg zal richting Venray eveneens verbreed moeten wor den. Een ander knelpunt zijn de op- en afritten van de A73- Ook hier moet dringend iets gebeuren omdat anders filevorming op de autosnelweg dreigt. Meer in oostelijke richting krijgt de onlangs aangelegde rotonde op de Deurneseweg twee aftakkingen. Als eerste komt er de verbinding naar de Henri Du- nantstraat, dwars over bedrijven terrein de Hulst II. In zuidelijke richting komt er een ontsluiting naar het nieuw te ontwikkelen bedrijventerrein De Blakt. Wethouder Driessen denkt dat alle investeringen oplopen naar 15 miljoen euro. De gemeente rekent daarbij op financiële steun van provincie en Rijk. Immers de Deurneseweg is een provinciale weg terwijl de A73 onder beheer van het Rijk valt. De onderhande lingen met de hogere overheden moeten nog worden opgestart. Een ander belangrijk project uit het nieuwe plan is het verkeerslu wer maken van de Stationsweg. Het doel is het verkeer vanuit Oostrum richting Venray om te leiden via de Henri Dunantstraat. In de komende tien jaar moeten er nog vijf rotondes op de hoofd- singelroute worden aangelegd. Daarbij worden alle verkeerslich ten verwijderd. Vijf rotondes zijn inmiddels gereed. De elfde roton de, gepland op de kruising Noordsingel-Overloonseweg, komt er wellicht niet. De Overloonseweg zal namelijk wor den afgesloten voor autoverkeer. Ook aan de noordkant van Venray-centrum zijn er grote plan nen. Zo zal de Noordsingel een heel stuk opschuiven in noordelij ke richting. De huidige binnensin gel (verbinding Langeweg- Julianasingel) maakt namelijk zijn lus niet af aan de noordzijde. Hier doet de Noordsingel tevens dienst als binnensingel. In het verkeer- en vervoersplan is een nieuw tracé voor de Noordsingel bedacht. De nieuwe weg vormt straks de verbinding tussen de rotonde van de doorgetrokken Westsingel in de wijk Brabander en de Maasheseweg. Hoe de Noordsingel precies gaat lopen is nu nog niet bekend. Het nieuwe verkeer- en ver voersplan gaat eerst het inspraak circuit in. Driessen verwacht dat de gemeenteraad vlak voor of net na de zomervakantie een besluit kan nemen. "Het belangrijkste doel is de doorstroming en de bereikbaarheid te bevorderen", aldus de verkeerswethouder. "Het is een kaderplan dat jaarlijks terugkomt in concrete uitvoe ringsplannen. De raad moet dan beslissen of ze het geld ervoor over heeft. Het gaat om nogal forse bedragen. Maar de investe ringen zijn wel nodig. We moeten tijdig ingrijpen om straks grote verkeersproblemen te voorko men.". De gemeente heeft toe stemming van de provincie om vanaf de afrit van de Deurneseweg, aan de noordzijde (nabij Brukske), een extra afrit te maken naar het nieuwe bedrijven terrein De Brier. Verkeer vanuit de richting Oostrum/Wanssum kan hiervan gebruikmaken. Het autoverkeer vanuit westelijke richting moet via de rotonde op de Leunseweg De Brier zien te bereiken. Na de reconstructie en uitbreiding van de Leunseweg komt zeer waarschijnlijk de afslag via de Acaciastraat te vervallen. Om een goede doorstroming te bereiken zal het verkeer via de rotonde bij het Raayland College en de Zuidsingel richting De Brier geloodst worden. Ook het openbaar vervoer krijgt aandacht in het plan. Driessen vertelde dat de verbin ding tussen het NS-station in Oostrum en Venray-centrum ver beterd moet worden. Er zal gebruikgemaakt worden van klei nere bussen (van tien tot vijftien zitplaatsen) die veel frequenter gaan rijden. Een ander aandachts punt is de verbetering van de ver keersveiligheid rondom de basis scholen in dorpen en wijken. Wethouder Jan Driessen neemt afscheid Donderdag 6 april neemt wethouder Jan Driessen (60) afscheid. Bijna 25 jaar zat hij onafgebroken in de Venrayse politiek, waarvan ruim 15 jaar als wethouder. En na al die jaren gaat de wethouder nog steeds elke dag fluitend naar zijn werk. Jan Driessen heeft nog altijd een passie voor Venray. De CDA- verkiezingskreet 'n Hart voor Venray is eigenlijk ook op hem van toepassing. "Daarom heb ik me ook al die jaren volledig kun nen inzetten voor Venray", aldus de geboren en getogen Oirlonaar, die zich nu een rasechte Piëlhaas met een Spurriemökkehart noemt. "In mijn werk als wethou der heb ik altijd gekeken naar het belang voor Venray, rekening houdend met alle politieke stro mingen. Om die reden denk ik ook dat ik al die jaren ook door de oppositie ben gedragen", aldus de wethouder. Driessen erkent ook wel dat de harde sector, zoals hij de afdeling Jan Driessen: "In mijn werk als wethouder heb ik altijd gekeken naar het belang voor Venray. openbare werken noemt, politiek gezien niet snel onder vuur komt te liggen. "Resultaten van die afde ling zijn tastbaar. Dat ligt heel anders dan bijvoorbeeld bij de afdeling Maatschappelijke Diensten, waar resultaten moeilijk te visualiseren zijn." Terugkijkend op zijn periode als wethouder ligt de kwestie van De Sprank hem nog vers in het geheugen. "Ik heb destijds met burgemeester Defesche de eerste spade in de grond gezet. Toen eenmaal bleek dat de bezoekers aantallen sterk achterbleven bij de verwachtingen, heb ik daar toch regelmatig buikpijn van gehad. De cijfers waren te kleurrijk gepresenteerd, maar als politici ga je bij het maken van plannen uit van de cijfers die door experts worden aangeleverd. Ik heb er overigens geen spijt van dat des tijds besloten is om het oude bui tenbad te sluiten. Daarvoor zijn het Schaartven en De Witte Vennen als goede alternatieven in de plaats gekomen. En De Sprank vervult nu toch als multifunctio neel sportcentrum een volwaardi ge rol in de Venrayse gemeen schap". Een andere kwestie die Driessen aanstipt zijn de Turkse en het Marokkaanse centra aan de Beukenlaan. Die hebben in zijn ogen bijgedragen aan een grotere verdraagzaamheid tussen autocht onen en allochtonen. Wat hij wel betreurt is dat de rol van de vrouw in deze centra onderge schikt blijft. "Dat vind ik jammer omdat daarmee de emancipatie van die vrouwen toch achterblijft. Van de andere kant kunnen en mogen we daar als gemeente die groeperingen wel op blijven aan spreken." VERKEERSVEILIGHEID Het stokpaardje van de wethou der is en blijft de verkeersveilig heid. "Ik denk dat op dat terrein Venray een enorme kwaliteitsim puls heeft gekregen. Volgende week gaat de vijfde rotonde op de buitensingel open en over twee jaar zullen alle stoplichten op deze singel verdwenen zijn. Daarnaast is de volledige binnen singel heringericht. Wat dat betreft is Venray een stuk ver keersveiliger geworden." Afgelopen dinsdag presenteerde de wethouder het nieuwe ver- keers- en vervoersplan voor de komende tien jaar. "Mijn opvolger kan daarmee uit de voeten". Waar volgens de wethouder de komende jaren iets aan gedaan mag worden is het evenementen- beleid. Met name de coördinatie van evenementen. "Die coördina tie is er nu niet of nauwelijks en dat is een slechte zaak. Dat mag wat mij betreft beter gestroom lijnd worden." Ook het openbaar groen moet alle aandacht blijven krijgen. "Het groen in een woonplaats is een steeds belangrijkere factor voor hoe mensen zich voelen in hun leefomgeving. Bovendien draagt het bii aan een aantrekkelijk cen trum: met groene longen." Een centrum dat volgens Driessen ook wel toe is aan een facelift. "Er is een miljoeneninves tering nodig om er een blijvend eigentijds centrum met uitstraling van te maken en te houden. In mijn ogen moet dat absoluut prio riteit krijgen." Terugkijkend constateert de wethouder wel veranderingen tussen de dag dat hij als groentje in de raad kwam en zijn afscheid, komende week. "Vroeger had ik alleen op maandag als wethouder spreekuur. Dan had ik voor ieder een maar een minuut of tien. Dat is veranderd. Ik houd de laatste jaren het hele jaar spreekuur met beduidend meer tijd voor de men sen die met mij over zaken wilden praten. Ik heb me als wethouder en raadslid ook altijd open en daardoor kwetsbaar opgesteld. Geen geheim telefoonnummer en als iemand in het weekend of 's avonds belde, stond ik die men sen altijd vriendelijk te woord, maar wel met de verwijzing om daags daarna op het gemeente huis nog eens contact op te nemen. Ook de politieke stijl is veranderd, harder. Er wordt meer op de persoon gespeeld. Ik heb liever dat het over de zaak gaat en niet over de persoon. Maar profi- leringsdrang is tegenwoordig ook belangrijk." De wethouder ontkent niet dat ook hij deelnam aan die profile- ringsdrang. "Dat is de hedendaag se politiek. Elke politicus streelt zijn eigen ego en als je je niet ver koopt tel je niet mee." BURGEMEESTER "Of ik ooit het burgemeester schap heb geambieerd? Nee! Want dan zou ik uit Venray moe ten verhuizen en het is hier gewoon fijn leven, wonen en wer ken. Daarnaast heb ik als loco-bur gemeester kunnen ervaren dat een burgemeester eenzaam aan de top staat. Het is een eenzame functie is en bovendien heb je nolitiek weinie in te hreneen. Dat is niks voor mij", aldus Jan Driessen. Volgende week is het afscheid voor de wethouder. Nog twee keer in de picture met de opening van een rotonde en zijn eigen afscheid in de Venrayse schouw burg. Met zijn echtgenote Drea aan zijn zij. "Zij heeft mij in mijn wethoudersperiode al die tijd politiek en persoonlijk prima gesupport, terwijl de politiek haar zelf helemaal niet trekt. Ze was voor mij de belangrijkste kri tische spiegel waar ik dagelijks in kon kijken om goed te functione ren. Daar ben ik haar enorm dank baar voor." En daarna? "Na 25 jaar even geen Venrayse politiek, verenigin gen of instellingen. Want dan moet ik weer, weliswaar aan de andere kant, aan de gemeentetafel schuiven. 25 jaar is genoeg. In mijn geval niet te lang. Ik heb nog geen 'déja vu- gevoel' en ik ga nog elke dag fluitend naar mijn werk. Dat is ook de reden dat ik er nu mee stop. Mijn voorkeur gaat er op dit moment meer naar uit om projectmatig thema's op het gebied van verkeer en groenin- richting op te pakken. Dit niet alleen in Venray, maar ook regio naal of landelijk. Ik barst nog van de energie. Venray besturen is mooi geweest, en met voldoening in mijn hart kijk ik daarop terug. Het waren geweldig fijne jaren. 'Rooj mien daörp in de Pieël' is én blijft mijn lijflied." Eindstraat 12, tel. 581553 ADVOCATEN Tel.: 0478-52 10 70 Julianasingel 33a, Venray Onweersbui In de regio Noord- en Midden- Limburg heeft maandag aan het begin van de avond een onweers bui nogal wat overlast veroor zaakt. De meldingen van overlast kwamen o.a. uit Oirlo. In totaal kwamen circa 50 meldingen bij de alarmcentrale binnen. Het betrof vooral omgewaaide bomen en vallende takken, afgewaaide dakpannen en dakgoten evenals een omgewaaide stijger. Van 7 april tot 14 mei vindt in het provinciehuis in Maastricht een groepsexposi- tie plaats van deelnemers van de Kunst Werk Plaats Venray. De deelnemende kunstenaars exposeren uiteenlopend werk: schilderijen, aquarellen, beeldhouwwerk, keramiek, poëzie en fotografie. De expo sitie wordt vrijdag 7 april om 17.00 uur geopend door gede puteerde mevrouw Odile Wolfs. De opening wordt muzikaal omlijst door musici van de aan de Kunst Werk Plaats verbonden Muziek Werk Plaats. De Stichting Kunst Werk Plaats Venray biedt (aankomende) kunstenaars met een GGZ achtergrond gelegen heid tot een volwaardige beoefe ning van hun kunst. Het gebouw van de Kunst Werk Plaats is gele gen in het mooie Annapark te Venray en beschikt over diverse ateliers en oefenruimtes voor de beoefening van beeldende kunst en muziek. Aan het atelier is ook een expositieruimte verbonden die op gezette tijden voor bezoe kers is geopend. De Stichting sti muleert de ontwikkeling van artis tiek talent en acht kunstbeoefe ning een belangrijk element in de zelfontplooiing van de kunste naars die daardoor hun plaats in de samenleving beter gestalte kunnen geven. Het artistieke niveau van de deelnemers is divers. Het kunste naarscollectief telt zowel deelne mers met een kunstacademische opleiding als autodidacten. Informatie over de Kunst Werk Plaats: info@kunstwerkplaatsven- ray.nl, www.kunstwerkplaatsvenray.nl "Wat ik wil is een cadeau voor Venray. Geen persoonlijke cadeaus als flessen wijn, want die drink ik toch niet op. Geen bloemen, want die moet ik na twee weken weggooien", aldus wethouder Jan Driessen, die op donderdag 6 april afscheid neemt. Na een besloten bijeenkomst kan iedereen hem tussen 18.00 en 19 00 uur de hand komen schudden. Zijn wens is een nieuwe verlichting voor de toren spits van de Grote Kerk. "Die heeft er vroeger wel gezeten, maar is al jaren weg", stelt de wethouder, die begin tachtiger jaren een van de initiatiefnemers was van de torenbeklimmingen in de Grote Kerk. Die liefde voor die kerk, Venrays monument nummer één, is altijd geble ven en zijn afscheid is voor Driessen een handvat om die verlichting te realiseren. "Daar is grofweg zo'n 7000 tot 8000 euro voor nodig." Tijdens de receptie staat een ouderwetse verkiezingsbus paraat waarin mensen hun donatie kunnen doen om zo samen dit project te realise ren. Leunen wil zo snel mogelijk starten met de bouw van een sporthal op sportpark 't Klaverblad. Woensdag diende de dorpsraad een officieel ver zoek bij de gemeente Venray in. De dorpen pleiten al langer voor een sporthal in een van de Venrayse kerkdorpen. Leunen is vanwege de centrale ligging de meest geschikte locatie. De dorpsraad wil van de gemeente weten of ze kan instem men met de opzet. De hoogte van de investering is nog niet bekend. De bouw vindt plaats onder regie van de sportstichting Leunen- Veulen-Heide. De realisatie van een sporthal is ook van de wen sen in het dorpsomgevingspro- gramma (DOP) van Leunen. Onlangs in het dorpsradenover- leg kwam de sporthal ter sprake. Vooral de korfbalclubs in de kerk dorpen hebben nauwelijks ruimte om te spelen en te trainen in de zaal. Ze moeten vaak uitwijken naar hallen buiten de gemeente Venray. In Leunen wordt de zaal van het gemeenschapshuis sinds jaar en dag gebruikt voor sportactivitei ten. Ook de basisschool maakt er voor de gymlessen gebruik van. Maar de gladde houten vloer is nauwelijks geschikt voor het beoefenen van sport. Leunen wil er snel werk van maken en hoopt dat de sporthal medio 2007 geopend kan wor den. De hal moet geschikt zijn voor zaalvoetbal, korfbal en ten nis. De uitvoering kan eenvoudig zijn omdat gebruik kan worden gemaakt van de bestaande kleed lokalen, douches, kantine en opbergruimtes op het sportpark. De sportstichting Leunen-Veulen- Heide wil de bouw in eigen beheer uitvoeren. Door de inzet van vrijwilligers kan er flink bespaard worden op de bouwkos ten. Een bewoner van de Etnalaan in Venray wordt horendol van het lawaai van de straaljagers die oefeningen houden rond de voormalige militaire vliegbasis De Peel. Aangezien het vliegveld niet geschikt is om als zodanig te worden ingezet, wil hij dat een eind komt aan het 'oneigenlij ke gebruik' als oefenterrein. Kort en goed komt het stand punt van Etnalaanbewoner Jan Houba, oud WD-wethouder in Venray, hierop neer: De Peel is geen vliegbasis meer, en moet dan ook worden geschrapt als 'luchtvaartterrein voor militaire luchtvaart': "De landingsbaan ver keert in deplorabele toestand, en wordt geblokkeerd door allerlei obstakels. Ook de baanverlichting ontbreekt. Een kind kan zien dat De Peel niet te gebruiken is als vliegbasis." Defensie weigert echter de aan wijzing als militair luchtvaartter rein in te trekken, waardoor het luchtruim rond de basis als oefen terrein kan worden gebruikt. Dat speelt een aantal weken per jaar, en de laag overvliegende straalja gers jagen Houba naar eigen zeg gen regelmatig de stuipen op het lijf: "Het is voorgekomen dat de pannen van mijn dak rammelden." Toen Defensie voet bij stuk hield, stapte Houba naar de rechter en toen dat niet hielp, naar de Raad van State. Tijdens de zitting van donder dag hamerde Houba erop dat Defensie misbruik maakt van de officiële status als reservebasis. Hoewel De Peel absoluut niet meer geschikt is als vliegveld, hebben NAVO-vliegtuigen vrij spel om grondaanvallen te oefe nen boven zijn hoofd. Hij wil daarom dat de aanwijzing als mili tair luchtvaartterrein wordt inge trokken, maar daar wil Defensie niet aan. In geval van nood kan het vliegveld in korte tijd weer 'gevechtsklaar' worden gemaakt. In de tussentijd moet die aanwij zing voorkomen dat de omgeving wordt volgebouwd. Wat de over last voor omwonenden betreft: die wordt zoveel mogelijk inge perkt. Volgens Houba is een en ander geen geldig excuus om de reser vebasis niet uit de roulatie te nemen. Indien nodig kan De Peel opnieuw worden aangewezen als militair luchtvaartterrein. Staatsraad Ligtelijn wees er echter op dat dit makkelijker is gezegd dan gedaan: "Met alle bezwaar- en beroepsprocedures zijn we zo drie jaar verder." De Raad van State heeft over enkele maanden het laatste woord. Dealer van: Teakhouten tuinmeubelen Voor kwaliteit en design! Veldstraat 5, Deurne, 0493-312102 www.bloemendeurne.nl Inbreker op heterdaad betrapt De politie heeft maandagavond rond 23-50 uur een 17-jarige jon gen uit Venray op heterdaad gear resteerd op verdenking van dief stal. Een getuige meldde een ver dachte situatie bij de politie. De politie die snel ter plaatse was, trof de 17-jarige aan met een win kelwagen vol met computerbeno digdheden. Hierop is de verdach te aangehouden. Een 21-jarige man uit Venray die bij de verdach te stond is eveneens aangehouden maar hij is na de voorgeleiding weer in vrijheid gesteld. De ver dachte heeft de inbraak bekend. De politie heeft de zaak in onder zoek. NEW for MAN WOMAN PAUL BROUWER MODE PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Grotestraat 68 5801 BH Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tel. 0478-582727 Fax 0478-510916 Redactie Ron Koenen Henk Lammen Christ van den Munckhof Henk Willemssen redactie@vandenmunckhof.nl Advertenties: Arie Snellen e-mail: asnellen@vandenmunckhof.nl telefoon: 0478-58 27 27 Tarieven op aanvraag e-mail: advert entie@vandenmunckhof. nl Aanleveren advertenties: Uiterlijk dinsdag 18.00 uur. Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Vërspreidingsbureau Periodiek - Tel. 0438-582833 uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur. Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Aanleveren kopij Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur. Abonnementen: 19,50 (postcode 58..) 34,25 (overige binnenland) www.keijsersmanders.nl Goed onderhoud van uw cv-ketel voorkomt verhoging van uw gasrekening! Wij verkopen en installeren niet alleen kwalitatief hoogwaardige cv-ketels, maar bieden u ook een hoger rendement door regelmatig onderhoud van uw ketel door onze eigen vakbekwame monteurs. Wilt u uw rendement verhogen? Kom bij ons langs of bel voor een vrijblijvend advies! ELEKTRO Agrobaan 9, Ysselsteyn, tel.: (0478) 54 42 00 NEW YORK 1921 WILHELMINASTRAAT 2-4 VENRAY TELEFOON 0478 510943 www.paulbrouwer.nl

Peel en Maas | 2006 | | pagina 3