Najja en Van der Broeck nieuwe wethouders 'Klein' Oranje wint van Noord-lerland Sporenonderzoek recherche in huis afgerond Overname bibliotheken Meerlo-Wanssum DeMKB SËnrl automatiseerder GEOPEND ZONDAG 2 APRIL a intratuin fa poor dé specialist tegels, sanitair tegelwerken! Geslaagd solisten concours En verder: KBO neemt afscheid van Nel en Mie Leunen vecht tegen degradatie Bandoetere PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS <6 Honderdzevenentwintigste jaargang - week 13 - donderdag 30 maart 2006 Nieuws uit Meerlo-Wanssum 8, 9 Kunst Cultuur 16 Gemeentelijke mededelingen 17, 18 Sport 19-24 Kerkelijke diensten 26 Negerzoen Venray heeft binnen drie weken nieuw college Hennepkwekerij Raadkamer beslist vandaag over verlenging voorarrest verdachte moord een abonnement waard CAR-CITY VENRAY Streekgerechten-Brunch v.a. 1ste Paasdag, om de2wk. op zondag, Brunch. Meer inf. www.pelgrimshuis.nl 0478-636228 Nieuws uit Venray en omgeving leest U in WEBSDESIGN Maatwerk op Internet .nl - Schoolstraat 51 "'«HAAT: VAN 11 -17 UUR Zie voor acties activiteiten: www.intratuin.nl Venray, Langstraat 133 tel. 0478-588585 Grotestraat 23 - Venray - Tel. 0478-581526 Keizersveld 22 Venray Tel.: (0478) 55 04 10 www. rongen vof.nl EN MAAS Tjonge jonge, viel me dat even koud op het dak. De negerzoen verdwijnt, althans de naam. Neger zou te discriminerend zijn, terwijl zwarte mensen nog wel als negroïde omschreven wor den... Ik vrees dat we nog meer van die dingen krijgen. Moorkoppen? Mag niet! Koffie mogen we niet meer zwart of bruin drinken, mogelijk dat bij te hoog water de kelder niet meer blank mag staan en ook termen als wit- en bruinbrood zullen uit onze vocabulaire verdwijnen. Het liedje 'Moriaantje zo zwart als roet', in vroeger jaren een populair kinderliedje, staat nog net niet op de zwarte lijst. Oeps, zwarte lijst is alweer zo'n fout begrip. Wat betekent dat voor ons Venraynaren? Alles wat ook maar een grammetje gevoelig ligt, moet verdwijnen. Neem bijvoor beeld Augustinessenhof. De Augustinessen is een kleine kloosterorde en dus een minder heid, waarvan je zeker de leden niet het hof mag maken. Hetzelfde geldt voor de Patersstraat en Paterslaan. De Bleek en Blekerveld dan, blanker kan het bijna niet. Bijna niet, want we hebben nog de Blankenberg. Dat ligt dus gevoe lig: schrappen die namen! Blijven we dus nog zitten met de Zwarte Klef en Zwartwater. De verdenking dat in deze gebie den mensen of zaken zwartge maakt worden is groot. Ook voor deze locaties moeten we iets anders verzinnen. En voor Hannes? Ik moet op mijn woorden gaan letten, want iemand op een ludieke wijze zwartmaken is er niet meer bij.... en zwartwerken ook niet meer. Kortom, er is in mijn ogen weer eens iets verzonnen dat de plank volledig misslaat. We moe ten ons daar niks van aantrekken. Een negerzoen zal bij mij altijd een negerzoen blijven, en de Zwarte Klef de Zwarte Klef. Gelukkig dat het gilde in Blitterswijck gebruik blijft maken van zijn negerzoenwerper, zoals u in deze Peel en Maas zult lezen... Daar zit toch niets racis tisch achter? Of krijg ik nou de zwartepiet? Hannes 10-11-12 APRIL HAIRKAPPERS OP TV LIMBURG PERFECT DA Y" VENRAY Grote Markt 21, tel. (0478) 516708 Het nieuwe college is rond. Hassan Najja (PvdA) en Patrick van der Broeck (CDA) zijn de twee nieuwe gezichten. De zit tende wethouders Lei Heidens (CDA), Mathieu Emonts (PvdA) en Hans Teunissen (Lokaal Aktief) worden door hun partij opnieuw naar voren geschoven. Komende dinsdag in de raadsvergade ring staan de wethoudersver kiezing en de presentatie van het coalitieakkoord op de agenda. De vijf wethouders bezetten samen vier fulltime banen (fte). "Vier fte vinden we genoeg voor een gemeente als Venray", zegt CDA-fractieleider Gerda van Stelten. "Het verdelen van de por tefeuilles leverde de meeste dis cussie op. Omdat we van vier naar vijf wethouders gaan moes ten we schuiven met de taken. De voorstellen moesten telkens weer besproken worden binnen de par tijen. Maar we zijn er uiteindelijk goed uitgekomen." Om recht te doen aan de verkie zingsuitslag komen er voor het eerst in Venray parttime wethou ders. Het CDA krijgt 1,75 fte, PvdA 1,5 en Lokaal Aktief 0,75. Bij Lokaal Aktief was Hans Teunissen de enige wethouderskandidaat. Alhoewel hij wel een kwart van zijn portefeuille en van zijn baan moet inleveren. Afgelopen week einde maakte de PvdA bekend dat de 37-jarige Hassan Najja de kan didaat is voor de halve wethou- derspost. Najja heeft nauwelijks politieke ervaring en blijft partti me werken als manager Materials bij Xerox. Mathieu Emonts (PvdA) en Lei Heidens (CDA) zijn de enige fullti mers. Het CDA hakte dinsdag avond de knoop door. De kandi datuur van Heidens was al langer bekend. In het geruchtencircuit circuleerden de namen van Patrick van der Broeck, Rein Dupont en Toon Loonen als twee de CDA-wethouder. De keuze commissie wees Heidens en Van der Broeck aan. Gerda van Stelten wil niet zeggen hoeveel wethou derskandidaten er waren. "Het waren er meerdere. Zowel van binnen als buiten de fractie. Ieder CDA-lid kon solliciteren. De com missie heeft een duidelijke keuze gemaakt. Er is gekeken naar kwali teiten en vaardigheden maar ook naar beschikbaarheid." Patrick van der Broeck (39) is werkzaam bij de Dienst Landelijk Gebied in Roermond. Hij is gespecialiseerd in ruimtelijke ordening en het bui tengebied. Van der Broeck was vier jaar lid van Provinciale Staten. Sinds 2002 is hij gemeenteraads lid. Hij is tevens voorzitter van de dorpsraad in Oirlo. De wethouderskeuze betekent dat het dorp Ysselsteyn er in een klap drie nieuwe raadsleden bij krijgt. De CDA'ers Sieb Nijssen en Sjoerd Ewals nemen de plaatsen in van Heidens en Van der Broeck. Tarcicia Voigt (PvdA) neemt de raadszetel van Najja over. Gisteravond (woensdag) kwa men de drie partijen met de vijf wethouders bij elkaar om de por tefeuilleverdeling definitief af te ronden. Daarbij was ook burge meester Waals uitgenodigd. "Volgens artikel 35 van de Gemeentewet moet de voorzitter van de raad ook zijn zienswijze kunnen geven", aldus Van Stelten. Vrijdag zal wellicht het nieuwe college gepresenteerd worden. Het coalitieakkoord leverde wei nig discussie op. Vooral omdat de drie coalitiepartijen samen door gaan. "De strategische visie was daarbij de leidraad. Die vond je ook al duidelijk terug in de ver schillende verkiezingsprogram ma's", zegt Gerda van Stelten. Uiteindelijk is de vorming van het nieuwe college binnen drie weken na de verkiezingen afge rond. Vier jaar geleden duurde het ruim een maand langer. Toen waren er meerdere partijen in de race en werd er een formateur ingeschakeld. Ditmaal besloten CDA, PvdA en Lokaal Aktief direct na de verkiezingen om samen ver der te gaan. Samenwerking en de WD, die eveneens lonkten naar het college, stonden vanaf het begin buitenspel. De politie heeft dinsdagmiddag een hennepkwekerij opgerold in een woning aan het Claudiahof. Op een van de slaapkamers troffen agenten zo'n 200 planten aan. Verder was er ook op de zolder een kwekerij, maar daar was nog niet zo lang geleden geoogst. Daar von den ze zo'n 300 lege potten. Onderzoek wees uit dat er geknoeid was met de stroomvoorziening; de stroom was illegaal afgetapt. De planten en de apparatuur zijn in beslag genomen. De politie maakt proces-ver baal op tegen de 33-jarige bewoner. m Venray was deze week een van de gastheren van het EK-kwalificatietoernooi voor jeugdvoetballers onder 17 jaar. Op sportpark De Wieën werd zondag de interland Noord- Ierland-Finland gespeeld en dinsdagavond vond het duel plaats tussen Oranje en Noord- lerland. Oranje onder 17 vocht voor zijn laatste kans voor deelname aan het Europees kampioenschap, maar de 3-1 zege bleek niet genoeg. Op doelsaldo plaatste Duitsland zich voor het EK. Op de foto luisteren de Nederlandse talenten aandachtig naar het Wilhelmus. De recherche heeft het spo renonderzoek in het huis, waar op woensdagavond 15 maart Kathleen Engels- Cremers (30) dood werd gevonden, afgerond. De werk- container van de politie Limburg-Noord is uit de Wasbloem verdwenen. Wel staan er nog enkele dranghek ken voor de woning. In de buurt van het huis zijn door mensen bosjes bloemen neer- aelead. Ook in de afgelopen week onderzochten technische recher cheurs in witte pakken de herme tisch afgesloten woning op zoek naar sporen. Meerdere bronnen zeggen dat de vrouw is overleden aan een steekwond, maar dat wil justitie niet bevestigen. Als ver dachte werd vrijdag 17 maart de 35-jarige echtgenoot van de vrouw aangehouden. Hij wordt sindsdien in totale afzondering vastgehouden en mag met nie mand contact onnemen. seen tv kijken en geen kranten lezen. Dit om te voorkomen dat hij het onderzoek kan beïnvloeden. De man mag alleen met zijn advocaat praten. Zowel over de doodsoorzaak als het motief voor de moord wil justitie geen mededelingen doen. Justitie wil alleen kwijt dat het motief voor het misdrijf in de rela tionele sfeer gezocht moet wor den. "Momenteel is zowel het technisch als tactisch onderzoek nos niet afeerond". zeet oarket- voorlichter K. Mouwen. "De raad kamer beslist donderdag (van daag, red) of het voorarrest van de verdachte wordt verlengd. Mocht de verdachte in hechtenis blijven, dan duurt het maximaal negentig dagen voordat het tot een zitting komt." Kathleen Engels-Cremers, getrouwd en moeder van twee kinderen, werd vorige week woensdag begraven in Overloon. Ook de komende paasdagen bent u van harte welkom! In een vrolijk paasdecor met een zonnige lentesfeer bieden wij voor elk wat wils: koud buffet en sluiten af met een^ vemkkelijkdessrttafe- Volwassenen 23,5 P P Kinderen 1 en2faIiffr g 9 50 5t/m5ir.€7,50»6t/ml2)r.fcyp ..L^RWDO's]^ Hotel Asteria Venray Maasheseweg 80a, Venray (0478) 511466 Een heerlijke PAASBRUNCH op le en 2e Paasdag vanaf 11.00 uur .le Paasdag voor €18,95 p.p. Y 2e Paasdag voor €17,95 p.p. kinderen 1 en 2 jr. gratis 3 t/m 5 jr. 7,50 6 t/m 12 jr. 9,50 Speciaal voor de kinderen organiseren wij: le én 2e paasdag tijdens de brunch en op le paasdag tijdens het familiebuffet RINALDO's JeugdshowÜ! Verder bieden wij u op beide paasdagen onze PRIJSVRIENDELIJKE MENUKAART. Restaurant beide Paasdagen open vanaf 12 uur. Zaterdag 22 april DINERSHOW 49,95 p.p. incl. consumpties Bel voor onze gratis Paasfolder De Openbare Bibliotheek Venray neemt per 1 april het bibliotheekwerk in de gemeente Meerlo-Wanssum over van de gemeente. Het gaat om zes bibliotheekservi cepunten die zijn onderge bracht in de huidige basis scholen. Het aanbod van de bibliotheekservicepunten is gericht op kinderen van 2 tot 12 jaar, maar met de komst van de brede scholen wordt dit uitgebreid zodat ook oude ren en mindervaliden van de servicepunten gebruik kun nen maken. Op woensdag 29 maart hebben beide partijen hun handtekening gezet onder een uitvoeringsover eenkomst. In dit document zijn de uitgangspunten voor de dienstverlening vastgelegd. De gemeente blijft wel actief betrokken bij het bibliotheek werk. De besturen van de Openbare Bibliotheek Venray, Openbare Bibliotheek Horst a/d Maas en de gemeenten Venray, Horst a/d Maas en Meerlo- Wanssum werken intensief samen bedrijfsautomatisering bv Bedrijfsautomatisering b.v. Keizersveld 25 5803 AM Venray tel. 0478-585457 email: info@jds.nl www.jds.nl CAR-CITY VENRAY KEUZE UIT 50 OCCASIONS Keizersveld 73, 5803 AP Venray tel. 0478-569229 www.carcity.nl i.iUllUlLlUULLlllA aan de bibliotheekvernieuwing. De bibliotheken maken afspraken over het gebruik van eikaars ken nis en aanbod. Doel van deze samenwerking is om het aanbod en de dienstverlening aan inwo ners op een goed peil te houden. Sinds de gemeenteraad in 2004 de notitie 'bibliotheekvoorziening in de gemeente Meerlo-Wanssum' heeft vastgesteld, trad het college van B en W middels een stuur groep tijdelijk op als bestuur van de bibliotheekservicepunten. Nu de overeenkomst is gesloten met de Openbare Bibliotheek Venray is het bibliotheekwerk in Meerlo- Wanssum bestuurlijk goed onder gebracht. berden TEGELS SANITAIR TEGELWERKEN Tegels, Sanitair en Tegelwerken Rongen is leverancier van een uitgebreide collectie topmerken. Bezoek onze showroom en laat u vakkundig adviseren.

Peel en Maas | 2006 | | pagina 1