Gemeente Ven ray Fusie Halt Noord- en Midden-Limburg Rotonde Zuidsingel-Brukske open Afscheid wethouder Jan Driessen Meedoen in de maatschappij Venray: snelste ambtenaar Hond bijt boom Bomen in Antoniusveld Op vakantie? Vraag tijdig een identiteitsbewijs of paspoort aan. PEEL EN MAAS Gemeentehuis Openingstijden Week 13 Het asfalt is gelegd, de witte strepen getrokken en de stratenmakers leggen de laatste stenen. De rotonde Zuidsingel-Brukske kan bijna opengesteld worden voor het verkeer. Daarmee is een belangrijke 'blackspot' binnen de gemeente definitief verleden tijd. Al in 2000 waren er concrete plannen voor de aanleg van een rotonde, maar door gebrek aan middelen moesten de plannen worden aangepast. Veel ideeën zijn daarna de revue gepasseerd. Vooral de wijkraden van Brukske en Zuid maakten zich sterk voor een verkeersplein. Samen met hen heeft de gemeente gezocht naar een goede oplossing. Met als resultaat de aanleg van een sobere, maar doeltreffende rotonde. De gemeente wil de openstelling niet onopgemerkt voorbij laten gaan en er, gezien het hele voortraject, een feestelijk tintje aan geven. Verkeerswethouder Jan Driessen verricht, samen met de wijkraden van Brukske en Zuid, op maandag 3 april om 16.00 uur de officiële openingshandeling. Omwonenden en andere belangstellenden zijn van harte welkom. •Vs Venray, focus op mensen Donderdag 30 maart 2006 - Pagina 17 Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 8.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Alarm Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Centraal alarmnummer 112 Informatiecentrum Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 Na bijna 25 jaar gemeentepolitiek, waarvan ruim 15 jaar als wethouder, stopt Jan Driessen met zijn bijdrage aan het besturen van de gemeente Venray. Het gemeentebestuur nodigt u graag uit om persoonlijk afscheid van hem te nemen tijdens een receptie op donderdag 6 april van 18.00 tot 19.00 uur in de foyer van Schouwburg Venray. Het college heeft ingestemd met de fusie van de vier Halt-bureaus in Noord- en Midden-Limburg. Dit betekent dat de bureaus in Roermond, Weert, Venlo en Venray worden samengevoegd tot één organisatie: Stichting Halt Limburg Noord. Halt staat voor Het Alternatief. Halt biedt jongeren die zijn aangehouden voor lichte delicten, zoals (winkel)diefstal, vernieling (graffiti), baldadig heid of spijbelen, een alternatieve straf. Het voornaamste doel daarvan is voorkomen dat jongeren een criminele carrière ontwikkelen. De alternatieve straf kan het uitvoeren van een leeropdracht en/of werkstraf zijn, en/of het aanbieden van excuses, en/of het vergoeden van de veroorzaakte schade. Door de alternatieve straf wordt justitiële vervolging voorkomen. Daarnaast biedt Halt een breed scala aan preventieactiviteiten aan op scholen, zoals voorlichting over gedrag bij uitgaan onder het motto 'Doe effe normaal'. Krachten bundelen Binnen de nieuwe Stichting Halt Limburg Noord werken politie/justitie en alle gemeenten in Noord- en Midden-Limburg samen. Door de krachten te bundelen kan Halt een betere dienstverlening bieden. Vanuit het centraal gelegen kantoor in Venlo worden de activiteiten van Halt gecoördineerd. Het werk wordt echter net als voorheen lokaal uitgevoerd. De Halt-mede werkers blijven dus midden in de plaatselijke samenleving staan, dicht bij de jongeren, hun opvoeders en de direct betrokken instanties. Leo Heidens, coördinator van Halt Venray, is benoemd tot directeur van de Stichting Halt Limburg Noord. Wethouder Mathieu Emonts, voorzitter van Halt Venray en lid van het bestuur van de nieuwe stichting is positief over de samenvoe ging: "Door de fusie is Halt nog beter in staat jongeren op het goede spoor te houden." Mathieu Emonts en Leo Heidens (r) De invoering van de Wet maatschappelijke ondersteuning (WMO) komt steeds dichterbij. Op 1 januari 2007 is het zover. Bij de ge meente Venray is Martin van Egmond één van de medewerkers die druk bezig is met alle voorbereidingen. "Veel mensen zijn bang voor ingrijpende wijzigingen zoals nu bij de WMO. Maar dat is wat voor barig. We blijven grotendeels hetzelfde werk doen, maar gaan het anders organiseren." De WMO is een bundeling van bestaande wetten: de Welzijnswet, de Wet voorzieningen gehandicapten (WVG) en een gedeelte van wat nu onder de Algemene wet bijzondere zorg (AWBZ) valt, waaronder de huishoudelijke verzorging. "Waarom die bundeling? Heel simpel", zegt Van Egmond. "Alles bij één loket aanbieden biedt voordelen voor zowel de burger als de gemeente. De klant kan in één keer meerdere vragen of problemen onder de aan dacht brengen. Als gemeente moeten we dus goed luisteren. Met wat voor probleem komt iemand? Spelen mogelijk andere behoeften nog een rol? Maatwerk dus. Veel efficiënter, maar vooral ook een stuk sneller en klant vriendelijker." Jan Driessen wil als afscheidscadeau voor Venray de spits van de kerktoren van de St. Petrus' Bandenkerk in het licht zetten. Mocht u hem bij gelegen heid van zijn afscheid iets willen schenken, dan graag in de vorm van een bijdrage om dit project mede te realiseren. Op en rond de Sportlaan worden stelselmatig bomen vernield door een of meerdere honden. De honden bijten zich vast in de bast van deze bomen, getuige de vele beten. Als de bast wordt weggevreten, sterft de boom af. Het gaat hier om enige tientallen bomen, van klein tot een flinke omvang. De schade kan daardoor oplopen tot vele duizenden euro's. De gemeente doet dan ook een dringend beroep op hondenbezitters erop toe te zien dat hun viervoeters de bomen niet beschadigen. De gemeente controleert regelmatig en zal de eigenaar/eigenaren van de boombijtende hond(en) hier zeker op aanspreken. Keuzes maken Iedereen moet mee kunnen doen in de maatschappij. Dat is het uitgangs punt van de WMO. "Die biedt activiteiten, voorzieningen en middelen om mensen daarbij te helpen. Maar zelfstandigheid en zelfredzaamheid komen op de eerste plaats. Lukt het echt niet? Dan komt de gemeente in beeld. Wij hebben de regie en voeren de WMO samen met onze partners uit." Gemeenten krijgen steeds meer keuzevrijheid als het gaat om zorg. "Daar zijn we bin nen de mogelijkheden van de WMO dan ook druk mee bezig. Welke aanbie der kiezen we voor WVG-producten? Wie doet voor ons de indicatiestelling? Bij welke organisatie kopen we huishoudelijke zorg in? Hoe gaan we om met persoonsgebonden budgetten? En kiezen we voor een eigen bijdrage? Op veel fronten werken we samen met regiogemeenten. Al wijken onze keuzes op een aantal punten ook af." Groeiproces De beleidsmedewerker benadrukt dat de gemeente waar mogelijk belangen groepen bij de voorbereiding van de WMO betrekt. "Voor overleg, afstem ming, feedback. Dat vinden we heel belangrijk, in het voortraject maar ook als de WMO eenmaal is ingevoerd." Over de invoering: "De WMO is een inte grale aanpak op het gebied van zorg én welzijn. Maar we kunnen natuurlijk niet alles tegelijk. We richten ons in eerste instantie op de startfuncties. Het loket voor de WMO gaat vanaf 1 januari 2007 van start. Fysiek in de pu bliekshal van het gemeentehuis en ook op internet. De drempel moet voor de burger zo laag mogelijk zijn. En verder is het een groeiproces. We doen wat we kunnen." Zeven ambtenaren van de gemeente Venray namen woensdag 22 maart deel aan het Nederlands Kampioenschap Veldlopen voor gemeenteamb tenaren in het polderachtige landschap van de gemeente Vlaardingen. Frans Deenen, me dewerker milieutechniek op de afdeling Wonen en Werken werd kampioen op de 9 kilometer. Het evenement werd voor het negentiende achtereenvolgende jaar gehouden en telde ruim 4.000 deelnemers uit heel Nederland. Zij konden afstanden van 6, 9 en 12 kilometer lopen. Venray was in alle categorieën vertegenwoordigd. De Venrayse deelnemers konden na kou en wind te hebben getrotseerd tevreden terugkijken. Frans Deenen bleek op de 9 kilometer de sterkste loper te zijn van alle leeftijdscate- goriën. Hij finishte als eerste in een tijd van 32.17 minuten. Ook de Ven rayse wethouder Hans Teunissen, voorzitter van Atletiek Vereniging Venray-Regio, behoorde tot de deelnemers en liet zien wat hij op sportief gebied in zijn mars heeft. Hij finishte als achtste in zijn leef tijdscategorie en veertiende op de 6 kilometer in een deelnemersveld van ruim 1.000 lopers in 23.44 minuten. Ongetwijfeld neemt volgend jaar weer een afvaardiging uit Venray deel aan dit sportfestijn. Het wordt dan gehouden in Almere. Als afsluiting van de landelijke boomfeestdag op 22 maart hebben ongeveer vijftig enthousiaste kinderen van basisschool de Flierefluit in Brukske vijftig bomen geplant in Antoniusveld. Aan elke boom hangt een kaartje met de naam van de planter. De school krijgt daarvan een overzicht zodat, ook na jaren, nog altijd zichtbaar is wie waar een boom heeft geplant. Aan het planten van de bomen ging een hele voorbereiding vooraf. Allereerst het uitzoeken van een geschikte locatie. Vervolgens infor meerde de gemeente de wijkraad en de buurt over de op handen zijnde boomfeestdag. Ook is bekeken wel ke soort(en) er aangeplant zouden worden. Waar nodig werd de grond vervangen door 2 a 3 m3 goede teelaarde per boom. Ook zette de gemeente bij alle aan te planten bomen twee palen die de boom, bijvoorbeeld bij harde wind, op zijn plaats moet houden. Na het planten van de bomen werd het plantgat komvormig afgewerkt. Dit gebeurt om bij droogte de boom te kunnen voorzien van water. De leerlingen van groep 7 en 8 kregen tijdens een les op school voorlichting over alle zaken die met het planten en opgroeien van een boom te maken hebben. En nu is het wachten totdat de bomen enige omvang hebben en een kaal grasveld omtoveren tot een parkachtig geheel. Buurtkinderen hielpen ook mee

Peel en Maas | 2006 | | pagina 17