Opera Gala en Ollie Beer Bommel I Lindeconcert in Oirlo Doe mee met het Literair Café Voorjaarsconcert Popkoor Venrode n Succes BMBM Kinderkunst met Kleine Broer Opening installatie Tuinieren voor beginners Niets! S PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS Donderdag 30 maart 2006 - Pagina 16 Programma Schouwburg Venray Schouwburg Venray presen teert de komende week drie voorstellingen: Opera Gala, het zondagochtendconcert met vier muziekgezelschap pen en Ollie Beer Bommel. OPERA GALA Zaterdag 1 april in Venray klin ken operafragmenten van onder meer Mozart en Strauss Jr. tijdens het jaarlijkse Opera Gala dat Opera Studio Nederland en de Harmonie St. Michael van Thorn verzorgen. Na concerten rond opera's van Franse en Italiaanse componisten is dit jaar gekozen voor speciale arrangementen van oorspronkelijke operawerken van befaamde componisten die in Wenen werkzaam zijn geweest. Zeven jonge, zeer getalenteerde operazangers brengen dit geliefde repertoire. Voor de pauze staat werk centraal van Wolfgang Ama- deus Mozart, die dit jaar 250 gele den werd geboren. Van zijn laat ste opera Die Zauberflöte worden fragmenten uitgevoerd waarin onder meer de hoofdrolspelers Prins Tamino en zijn geliefde Prin ses Pamina te horen en te zien zul len zijn. Ook de vogelvanger Papageno maakt zijn opwachting. De fragmenten worden gezongen door onder meer de jonge Neder landse tenor Peter Gijsbertsen als Tamino, de veelbelovende jonge Russische sopraan Marina Zyatko- va als Pamina en bariton Wiard Witholt als Papageno. De van oor sprong Eindhovense sopraan Ellen van Beek is onder meer te horen als een van de Drei Damen. De operafragmenten worden afgewisseld met enkele orkestrale intermezzi, waaronder de Walzer- folge uit Der Rosenkavalier van Richard Strauss. Na de pauze komt werk aan bod van Johan Strauss jr. Uit zijn operette Die Fledemaus wordt een keuze gemaakt met onder meer de fami lie Eisenstein, Prins Orlofski en Notaris Falke. Voor de (orkestra le) intermezzi is gekozen voor enkele werken uit Rusland: de bekende Polka uit de Balletsuite van Shostakovich en een aria uit Tchaikovski's opera Eugen One- gin. Dit concert staat onder muzi kale leiding van dirigent Jos van de Braak, die ook de meeste arran gementen heeft vervaardigd. Opera Gala werd afgelopen jaar succesvol ontvangen. Zo schrijft één van de bezoekers van het vorige seizoen, Venraynaar Peter van der Velden, over de voorstel ling het volgende: "Op zaterdag 1 april vindt in de schouwburg weer het opera gala plaats waar naar ik met veel plezier en met hooggespannen verwachtingen uitkijk. Het opera gala van 2005 heeft namelijk bij ons een fantasti sche indruk achter gelaten, zoda nig zelfs dat wij ditzelfde concert nog eens wilden beleven. Wij hebben de muzikale hoogtepunt enkele dagen later in het Munt- theater in Weert opnieuw mogen meemaken. Onder muzikale bege leiding van het hamonieorkest St.Michael uit Thorn lieten een viertal jonge, geweldige vocale solisten uit o.a. Moskou en Fin land horen waartoe deze jonge talentvolle solisten in staat waren.Rillingen liepen over je rug en deze avond kon niet lang genoeg duren. Alle solisten die dit keer optreden zijn geselecteerd door Opera studio Nederland. Het was heel erg jammer dat er vorig jaar zo weinig publiek aanwezig was. Hopelijk zullen komende zaterdag meer Venraynaren genie ten van deze fantastische voorstel ling die meer dan de moeite waard is. Het concert is een echte aanrader." De voorstelling begint om 20.00 uur. Er zijn nog kaarten verkrijgbaar. ZONDAGOCHTENDCONCERT Zondag 2 april staat in het teken van de gebruikelijke zon dagochtendconcerten, ditmaal zowel in de ochtend als in de mid dag. Vanaf 11.30 uur wordt het concert verzorgd door Fanfare St. Oda en de harmonie Sub Matris Tutela en vanaf 15-30 uur door Venrode en Flavour. OLLIE BEER BOMMEL Ollie Beer Bommel Tom Poes in de Trullenhoedster. Woensdag 5 april om 19 00 uur in de Ollie Beer Bommel (foto: Wim Roefs). Schouwburg Venray. Maaike Wid- dershoven speelt de rol van Juf frouw Doddel in de dansante Ollie B. Bommel familiemusical. Widdershoven debuteerde in 1994 in de Phantom Of the Opera. Vervolgens speelde zij hoofdrollen in West Side Story, Anatevka en Elisabeth. Voor haar rol van Maria in de Sound of Music ontving zij in 2003 de John Kraaijkamp Musical Award voor beste vrouwelijke hoofdrol. In De Trullenhoedster is zij te zien naast Jon van Eerd die de rol van de heer van stand Ollie B. Bommel vertolkt. In de overige rollen zijn o.a. Frans Schraven als Tom Poes, Jimmy Hutchinson als Burgemees ter Dickerdack en Ilona Stokvis als Inspectrice Putter te zien. Eva Roest is gecontracteerd voor de rol van Ivy, De Trullenhoedster. Genoeg sterkwaliteiten om deze musical tot een daverend succes te maken. De voorstelling is geba seerd op de overbekende karak ters uit Marten Toonder's Bom- mel-oeuvre en is een revival van de jubileumproductie die Opus One in 1998 presenteerde in het kader van haar toenmalige 10-jarig jubileum. De voorstelling werd indertijd lovend ontvangen door pers en publiek. Hetzelfde creatie ve team staat nu weer aan de basis van deze productie. In gemeenschapshuis De Linde in Oirlo wordt op vrijdagavond 31 maart het jaarlijkse Lindeconcert gehouden. Muziekvereniging Ons Genoegen en een drietal koren uit Oirlo.brengen een gevarieerd pro gramma ten gehore met allerlei muzieksoorten. Het concert begint om 19-30 uur met een gezamenlijk optreden van de drumband en jeugdfanfare Ons Genoegen. Onder leiding van drumbandinstructeur Hans Simons en de dirigent van de jeugdfanfare Will Jacobs is er een gevarieerd concert ingestudeerd. Het is ook de eerste keer dat zij optreden in hun nieuwe shirts. Na deze opening zingen het kinder koor en dameskoor gezamenlijk enkele nummers. Het kinderkoor, onder leiding van Nellie Vissers brengt elk jaar een programma dat zeer gewaardeerd wordt. Dat laatste geldt ook voor het optre den van het dameskoor onder lei ding van dirigent Frans Verhof stad, Hierna is het de beurt aan fanfare Ons Genoegen. Onder lei ding van dirigent Geert Jacobs neemt de fanfare plaats op het podium en zal laten horen dat na het behalen van het landskam pioenschap verleden jaar, er niet op de lauweren gerust is. Er is gewerkt aan een programma waarbij herkenbare muziek uit de jaren zestig en zeventig centraal staat. Na de fanfare vervolgt het Jonge Gardekoor het concert. Na een jaar afwezigheid komt het koor terug met een verrassend optreden. Onder leiding van diri gent Ad Voesten heeft het koor een speciaal optreden ingestu deerd. Het concert wordt afgeslo ten door jeugdband Whatever van Ons Genoegen onder leiding van Wil Jacobs. De band brengt een afwisselend programma waarbij vele muzikale talenten worden ingezet. Naast de blaasinstrumen ten en het slagwerk wordt ook gebruik gemaakt van gitaar en keyboard en wordt er gezongen. Het Lindeconcert begint om 19-30 uur en duurt tot ongeveer 22.45 uur. Rockconcert Vriendenclub KNLB '05 houdt in samenwerking met de plaatse lijke kastelein Antonie Thielen op zaterdag 1 april een rockconcert in zaal 't Veulen in Veulen. De optredens in het Veulen worden verzorgd door de regionaal bands Puch Maxi en Pilot Flame. De zaal is geopend vanaf 20.30 uur. Vrien denclub KNLB '05 kampt met het probleem dat er in de regio wei nig georganiseerd wordt voor jon geren. Hierdoor kwam men op het idee zelf iets te gaan doen voor deze doelgroep. Door onder de titel Live on stage regelmatig artiesten in zaal 't Veulen op te laten treden hoopt KNLB '05 een nieuwe activiteit in het leven geroepen te hebben. Daarnaast krijgen regionale artiesten een kans op te treden voor publiek. Punknight in Jera'70 Eigenlijk stond er voor zaterdag 1 april een Ierse avond op het programma van de Jera in Yssel- steyn. Toen echter de mannen van Jellygoose weer eens in de Jera wilden optreden, is de avond omgedoopt in een heuse Punk night. Jellygoose treedt op met medewerking van een support act, welke is nog geheim. Met nummers uit de jaren '60, '70 en '80, gegoten in een punk- rockjasje, zetten ze de Jera onge twijfeld weer op z'n kop. Jelly goose werd opgericht in de zomer van 1996. Jellygoose is tegenwoordig een energieke band die een sound heeft waar jong en oud van kun nen genieten. Zondagochtend concert Harmonie Sub Matris Tutela uit Oostrum opent op zondag 2 april om 11.30 uur het Zondagochtend concert in Schouwburg Venray. Elk jaar streeft de harmonie ernaar om een twee- of drietal concerten op niveau te verzorgen. Deze periode wordt ook weer de aan loop genomen naar 'n concours deelname in 2007. De harmonie brengt een tweetal werken uit de symphony The Lord of the Rings ten gehore, gevolgd door de Beat les Collection. Van de Limburgse zanger Gé Reinders wordt Man van 'n kleine Sjtad uitgevoerd, waarna het concert wordt afgeslo ten met Symphonic Marches. Als tweede korps neemt fanfare St. Oda uit Merselo plaats op het con certpodium. Zij zien in dit optre den een uitgelezen kans om zich 'n keer extra aan het publiek te presenteren op weg naar het fameuze Tema Toernooi op 8 april in De Maaspoort in Venlo. St. Oda treedt om 19-30 in het licht van de schijnwerper. De voorbe reidingen van St. Oda onder lei ding van Frank Steeghs zijn in volle gang en op het zondagoch tendconcert kan men alvast een voorproefje nemen. Er wordt een bruisend programma, met als thema circus gebracht met onder meer muziek, licht, dans, zang, show en jongleren. Muzikale middag In de Servaashof in Venray vindt zondag 2 april van 14.00 tot 16.00 uur een muzikale middag plaats met een optreden van muziekgroep Just 4 Fun uit Venlo. Just 4 Fun is ontstaan uit een groep personen die het Dag Acti viteiten Centrum in Venlo bezoe ken om hun muzikale vaardighe den te ontwikkelen. Deze muziekgroep heeft al tal van optredens op hun naam staan. Het repertoire van Just 4 Fun variëreert van pop, rock, bleus en jazz. De organisatie is in handen van het Intern Activiteitencen trum en restaurant Le Tambourin van de GGZ-groep Noord- en Mid den-Limburg. Intuïtief schilderen In Veulen kan men vier bijeen komsten intuïtief schilderen op donderdagavonden van 19-30 tot 22.00 uur bijwonen. De bijeen komsten worden op de volgende data gehouden: 6 april, 20 april, 18 mei en 8 juni. Of op 13 april, 27 april, 11 mei en 1 juni. Door te schilderen met waterverf/aquarel verf, gaat men stap voor stap te werk met de opbouw van de lagen ervan. In wezen zijn dit dimensies. Men zet een sfeer op en brengen er vervolgens op een subtiele wijze vormen in aan. Men laat zich leiden door de energie stroom van deze eerste opzet en maken vervolgens gebruik van wat er tot dan toe is ontstaan. Dit beeld of deze indruk wordt in de vorm meer uitgewerkt. Dan wordt het geheel met elkaar ver bonden door het een richting/beweging te geven. De onderwerpen zijn: water, lucht, vuur en aarde. Voor meer informatie en aan melding kan men contact opne men met Anna Maria van Gemert via tel/fax (0478)583272. Kijk ook op www.annamariavange- mert.nl Eightiesparty De Uitmarkt Op vrijdag 31 maart vindt in café De Uitmarkt een eightiespar ty plaats. DJ Paul draait op deze avond veel swingende nummers uit de roemruchte jaren tachtig. De avond begint om 20.00 uur en de entree is gratis. In de komende maanden zal De Uitmarkt op vrij dag met nog meer thema-avonden komen, onder andere met de the ma's soul, disco, seventies, nine ties, Nederlands en smartlappen. Wat gebeurt er als U niet adverteert Hier volgt de niet zo gemakke lijke maartopgave: De koek is op. De muisjes zijn bevroren. De boter ligt onneembaar in de vloot. Ik poog vergeefs een huivering te smoren: April betoont zich wreder dan begroot. Wie is de auteur van boven staande versregels en uit welk gedicht zijn ze afkomstig? Ant woorden op deze vragen kan men insturen naar het secretariaat van Literair Café Venray-regio, Rochusstraat 1, 5801 RR Venray. Dit kan tot vrijdag 21 april. Elke laatste donderdag van de maand verschijnt er een nieuwe opgave en wordt het gedicht van de afge lopen maand bekendgemaakt. Er zijn steeds tien punten te verdie nen: vijf voor de juiste naam van de dichter en vijf voor de goede titel van het gedicht. Iedereen die de oplossing weet, spoort het Literair Café aan in te zenden. Immers behalve voor de jaarwed strijd, wordt er voor mensen die wel eens een of twee keer een fragment herkennen, aan het einde van het jaar een prijs ver loot! De stand luidt na de tweede ronde als volgt: Aan kop gaat vooralsnog een heel peloton: De heer J. Bekenes, de dames L. Col- sen, H. Craghs en R. van Daal, de heren A. Ederveen, A. Kroft, A. Leyssen en P. Weerts hebben nu twintig punten. De heer T. van Els en mevr. L. Geurts volgen ieder met tien punten. Het gedicht van de maand februari was van Mar- nix Gijsen. Het spreekt voor zich. De vader in het gedicht verricht een symbolische daad, waarmee hij afstand doet "van daad en tijd". Dat geschenk geeft hij door aan zijn kind! Geschenk van mijn vader Wij zaten samen, zwijgend, bij het vuur; mijn lieve vader en ik. Bij elk klokgetik kwam zijn stervensuur nader en nader. Hij was rustig en goed; lijk de moeder die haar kindje heeft gedekt tot de kin, en die heengaat op lichten voet, stil en verblijd. Zo wist hij zijn denken en daden bedolven onder Gods warme barmhartig heid. Hij stond langzaam uit zetel op, recht en sterk lijk hij had geleefd. Zijn fijne hand heeft gebeefd op mijn hand: een nevel over ontwakend land. Toen heeft hij zijn laatste daad gedaan: hij gaf mij zijn uurwerk, eenvoudig, zonder één woord en monklend is hij te rust gegaan. Maar toen ik hem zacht naar het bed geleidde, wist ik hoe een Engel, zingend, aan- schreed achter ons beiden. Want moedig had mijn vader, in mijn handen afstand van daad en tijd gedaan. Trots en wenend ben ik van hem heengegaan. Marnix Gijsen Op zondag 23 april is voor drachtskunstenaar Pierre Wilms om 11.30 uur te gast in het Thee huis met een poëzievoordracht. Op dinsdag 16 mei wordt in Schouwburg Venray, Nescio's Uit vreter door Johannes Kemkens opgevoerd. Met deze viert voor stelling zijn 25-jarige jubileum. Het seizoen wordt besloten met een topper: Tom Lanoye komt naar Venray op zondag 21 mei. De muziek wordt verzorgd door Ad en Anouk Haans. Plaats: Thee huis van het St. Odapark; tijd 11.30 uur. Wie ook donateur wil worden van het Literair Café Ven- ray-regio kan contact opnemen met het secretariaat. Daarmee steunt men de activiteiten van het Venrayse Literair Café. Men krijgt het programma thuisgestuurd en bovendien ontvangt men reductie op de entreekosten van de bijeen komsten. Informatie over het bovengenoemde of over het werk van het Literair Café kan men ver krijgen bij het secretariaat: Rochusstraat 1, 5801 RR in Ven ray, tel. (0478)582948 of via www.literair-cafe-venray.nl Popkoor Venrode geeft op zon dag 2 april in samenwerking met Orkest Flavour vanaf 15-30 uur een Voorjaarsconcert in Schouw burg Venray. Venrode is een koor met modern repertoire en zingt onder andere liederen van Queen en Michael Jackson. Venrode heeft de laatste jaren hard gewerkt aan een nieuw imago. Zo werd het repertoire vervangen en is het koor easy-lis- teningpopmuziek gaan zingen. Dat men dit een goede keuze mag noemen is gebleken toen Venro de vorig jaar van 27 Nederlandse en Belgische koren tweede werd bij het Hot-zone Festival in Apel doorn onder leiding van dirigent Max Smeets, die speciaal voor Venrode arrangementen schrijft. Momenteel is Venrode bezig met het instuderen van de Musical Jesus Christ Superstar voor het vijftig jarig jubileumconcert op 30 en 31 maart 2007. Samen met de solisten Rik Alofs (Jesus) en Joep Hoebers (Judas) gaat het koor deze musical opvoeren. Tijdens het Voorjaarsconcert wordt hier van een tipje van de sluier opge licht doordat er een tweetal liede ren worden gezongen. Jeugdfanfare BMBM uit Broek huizen, Maashees, Broekhuizen- vorst en Melderslo heeft deelge nomen aan het Eurofesival for Youth Orchestras in Maasbracht. Behalve het predikaat 'goed' werd ook de aanmoedigingsprijs in de wacht gesleept en werd het orkest uitgeroepen tot 'meest veelbelovende orkest' van het fes tival. Vanaf november vorig jaar is er onder leiding van de nieuwe diri gent, Maarten Rijs, gerepeteerd voor dit internationale jeugdcon- cours. Jeugdfanfare BMBM telt 72 leden in de leeftijd tussen de tien en achttien jaar. Na dit succes in Maasbracht gaat BMBM zich rich ten op de jaarlijkse concertreis in Luxemburg waar het haar seizoen traditioneel mee afsluit. Hiervoor wordt een meer popu lair programma ingestudeerd. In Luxemburg verzorgt het jeugdor kest op een twaalftal toeristische plaatsen aansprekende concerten met enerzijds echte fanfaremu ziek maar anderzijds ook met pop ulaire muziek. Meer informatie is te vinden op www.bmbm.nl. Kleine Broer kinderkunst presenteert op zaterdag 1 en zondag 2 april haar activitei ten in Venray. Tijdens de maandelijkse Abra- hamArt Show is Kleine Broer er te vinden met voorbeelden van haar kinderkunst en een tekenwedstrijd. De winnaar van deze tekenwedstrijd krijgt een origineel schilderij van de winnende tekening. Kleine Broer maakt kunst met kinderen. Kinderen maken onder begeleiding van een kunstenaar een origineel kunstwerk voor in huis of een uniek cadeau. Op basis van elementen uit tekenin gen van kinderen maakt Korneel Jeuken een compositie voor een schilderij. Onder zijn begeleiding maken de kinderen het schilderij af. Hij komt daarvoor bij de men sen thuis met ezel, verf en pense len. Zo maken de kinderen samen één mooi en uniek kunstwerk. Kleine Broer houdt ook creatieve activiteiten voor kinderfeestjes en kinderworkshops voor bijvoor beeld scholen. Kleine Broer bestaat uit beeldend kunstenaar Korneel Jeuken (1975) en Janne- ke Wijdeveld (1977). Korneel is geboren in Venray en is sinds 1998 professioneel werkzaam als beeldend kunstenaar. Na zijn afstuderen aan kunstacademie St. Joost in Breda rondde hij in 2002 succesvol een Post-graduate stu die aan het Piet Zwart Instituut in Rotterdam af. Hij exposeerde op verscheidene plekken in Neder land, maar ook in Italië, Duitsland, Schotland en Suriname. Wijdeveld is sinds 2001 werkzaam in het voortgezet onderwijs. Mede geïns pireerd door de geboorte van hun dochtertje zijn ze in 2005 begon nen met het maken van schilderij en met kinderen. Kleine Broer is deze dagen van 11.00 tot 17.00 uur te zien in het AbrahamArt Centre op het St. Annaterrein in Venray. Voor meer informatie www.kleine-broer.nl.of tel.06- 41908675. In het kader van de tentoon stellingsreeks Toys Are Us in het Odapark in Venray wordt zondag 2 april de installatie The Garden Centre Of Gethse- mane van de Londense kun stenaars Mally Mallinson en Shaun Doyle geopend. Shaun Doyle en Mally Mallinson hebben twee jaar geleden de beslissing genomen hun krachten te bundelen en hun gekte te com bineren in een gezamenlijke zoek tocht door het Never-Neverland van religie en kunst. Voor het Odapark zijn Mallinson en Doyle geen onbekenden. Samen partici peerden zij in de succesvolle mobiele tentoonstelling van de kunstmanifestatie LAT, Living Apart Together met de tot ver beelding sprekende Fascist Fruit- boys. Op deze tentoonstelling ziet men een tuincentrum dat meer lijkt op een vreemde schroothoop of een themapark vol Christelijke symboliek, met de titel The Garden Centre of Geth- semane. Dit vreemde tuincentrum dat lijkt op een teletubbieland- schap symboliseert de Hof van Olijven. Centraal in het tuincen trum staat de kruisiging van Jezus, een caravan in de vorm van een schedel met hallucinogenen pad destoelen op het dak, een viertal legers tuinkabouters, een huilen de Christustorso als fontein, en zelfs de Pausmobiel heeft een eigen parkeerplaats. Mally Mallins on en Shaun Doyle hebben deel genomen aan tal van internationa le tentoonstellingen in ondermeer Londen, New York en Toronto. Hun eerste grote solo-presentatie was afgelopen winter in The John Hansard Gallery in Southhamp ton. De installatie JFC Bible Bur gers van Mallinson, die ook te zien was in het Odapark, is inmid dels aangekocht door de spraak makende kunstverzamelaar Char les Saatchi in Londen. The Garden Centre of Gethsemane wordt zon dag om 16.00 uur geopend. Drs. Jacques Oomen, klinisch psycho loog, hoofd kliniek gedragsthera pie GGZ Noord en Midden Lim burg gaat de tentoonstelling inleiden. Deze is na de opening nog te bezichtigen tot en met 5 juni. Het Odapark is dagelijks open van 11.00 tot 17.00 uur met uitzondering van de maandag. Eerste paasdag is het Odapark gesloten echter tweede paasdag en tweede pinksterdag is het Oda park geopend. Zie voor meer informatie www.odapark.nl. De Locht In streekmuseum De Locht in Melderslo wordt op zondagmid dag 2 april een demonstratie boter maken met behulp van een ouderwetse houten karnton gege ven. Ook wordt er kaas gemaakt. Elders in het museum is de zadel maker aan het werk. Het museum is op dinsdag, donderdag en zon dag geopend van 14.00 tot 17.00 uur. Groepen kunnen ook op andere dagen en tijden terecht. Zie ook www.delocht.nl. e-mail: Boekrecensie in Peel en Maas Een rustgevende groene oase, een enorme weelde aan bloemen, een eetkamer bui ten, een plek om te overleven voor bezoekers uit de natuur, heerlijk vers fruit en groen ten... Het kan allemaal in een tuin en soms kan dat zelfs tegelijk. Zelfs als je nooit eerder hebt getuinierd, kun je met dit boek helemaal uit de voeten. Je vindt er alles in wat je moet weten om een groene oase te creëren zoals jij die het liefst hebt. Het maakt niet uit of je tuin klein is of groot. De principes en de praktijk van het ontwerpen en inrichten van een tuin, het verzorgen en ver meerderen van planten, je eigen groenten kweken, planten in pot ten en bakken houden, een mooi gazon en tips hoe je de hele tuin steeds mooi kunt houden; dat is de informatie (en nog veel meer) die je van dit boek mag verwach ten. Het staat er allemaal duidelijk in, tot in detail uitgelegd en toege past in leuke projecten met stap- voor-stap-uitleg. Zo krijg je elke basistechniek onder de knie. Suc ces verzekerd! De plantenoverzichten vanaf bladzijde 340 informeren over planten voor alle tuinsituaties. Ze worden uitgebreid beschreven, inclusief het onderhoud dat ze vragen. Dat is een uiterst belang rijk extra waardoor dit boek een echte tuinvriend wordt op je weg naar de voor jou ideale tuin. Susan Berry is een in Engeland zeer bekende auteur en redacteur op tuingebied met een enorme ervaring in het tuinieren. Ze heeft inmiddels tien tuinboeken op haar naam staan. Daarnaast schreef ze tal van artikelen, die in allerlei kranten en tijdschriften zijn gepubliceerd. Tuinieren voor beginners kost 15 euro en is te koop bij boekhan del Van den Munckhof in Venray. Kunst Cultuur .«9eur^ redactie: redactie@vandenmunckhof.nl advertentie-afdeling: advertentie@vandenmunckhof.nl

Peel en Maas | 2006 | | pagina 16