Koester uw monument Bijzondere expositie in bibliotheek Venray Nel en Mie nemen afscheid Oostrumse ondernemersorganisatie bestaat 50 jaar Deelnemers OOZO Live CONSUMENTEN BEURS II 50 JAAR Thuiszorg nodig? Bel 0478-526262 Honderdzevenentwintigste jaargang - week 13 - donderdag 30 maart 2006 Maandagmiddag is een groot gedeelte van de expositie al klaar. In de ontvangstruimte, achterin het gebouw, komt werk te han gen wat uitnodigt om langer bij stil te staan. Centraal in de bieb wordt kleiner werk in vitrinekas ten tentoongesteld. Er komt ook een gastenboek bij. Jacqueline Hanssen vindt dat het allemaal goed tot zijn recht komt. "Het is krachtig en onbevangen werk. Het heeft ook iets brutaals en rebels in zich. Inge zette zich graag af tegen de degelijkheid en de gevestigde orde. Dat deed ze op een humoristische manier. Direct en met veel fantasie." Arnoud Bruijns is blij dat Inge door deze expositie weer 'her leeft'. "Ze was oorspronkelijk en anders dan andere collega's. Onverschillig, wars van autoriteit maar ook gevoelig. Ze gaf een heel eigen draai aan haar baan. De eerste twee maanden na haar overlijden was ze het gesprekson derwerp van de dag. Het is bij veel collega's enorm hard aange komen. Maar we hebben ook een heel druk jaar achter de rug. In maart hadden we de viering van het vijftigjarig bestaan. Dat moest ook doorgaan. Toen kwam er een verbouwing en heropening ach teraan. Het gewone leven draaide door. Pas in september hebben we haar vacature ingevuld. Dat was een moment dat iedereen zich ervan bewust was dat het afscheid definitief was. Iedereen vindt het fijn dat we door deze expositie haar nu kunnen herden ken. Alweer ruim een jaar geleden is het nu toch een mooi moment." Jacqueline Hanssen kan het beamen. "We hebben allemaal tijd en ruimte nodig gehad voordat we zover waren. En de opening valt ook nog precies samen met haar verjaardag. Inge heeft niet zo vaak geëxposeerd. Ze vond het altijd zo'n gedoe. Ik denk dat ze van boven meekijkt en ze zal het wel goed vinden zo." Diefstal De politie onderzoekt een dief stal uit een auto die geparkeerd stond op de Kamperfoelie. Daarbij hebben onbekenden twee modelvliegtuigjes met bijbehoren de attributen gestolen. Dit gebeurde vorige week tussen maandagmiddag vijf uur en dins dagavond tien uur. Eventuele getuigen kunnen contact opne men met de basiseenheid Venray via 0900-8844. Bijna op de hoek van de Veulenseweg-Horsterweg in Leunen staat dit kruis. Het beton nen kruis is een afgietsel van het vorige en het is vervaardigd door de Stichting Kruisen en Kapellen. Vóór de oorlog was het corpus van hout, en wit geverfd. Ook het kruishout moest vervangen wor den en volgens de buurt dateert dit kruis van rond 1750. Heel bij zonder is, dat dit monumentje van devotie voor het eerst wordt ver meld in 1533 als hagelkruis. Het beschermt dus al bijna vijfhon derd jaar tegen onweer- en hagel- schade. Ook hier weer een tekst bord met Mijn Jezus Barmhartigheid. Hier is de plek waar vroeger de weg van Leunen naar Veulen achter het huis langs liep en aansloot op de huidige weg. Aan de andere kant van die aansluiting staat de Mariakapel. Reacties graag naar Stichting Venray Monumentaal, e-mail ven ray monumentaal@kpnplanet.nl. Tekeningen en schilderingen van overleden medewerkster Inge Nabben Twee bestuursleden van de KBO-afdeling Castenray na men vorige week afscheid: Nel Cox-Spreeuwenberg en Mie Thielen-Tacken. Voor hun inzet voor de afdeling Castenray, die 117 leden telt, kre gen ze als dank de zilveren speld van verdiensten opgespeld door regiovoorzitter Harry Beerkens. Ook de bijbehorende oorkonde werd door Beerkens aan de twee dames overhandigd. Door voorzit ster Truus Tacken werden de twee gefeliciteerd en natuurlijk ontvingen ze ook een bloemetje. Nel Cox-Spreeuwenberg was ruim negen jaar voor de afdeling actief als secretaresse en Mie Thielen-Tacken was ruim negen jaar bestuurslid. In april is in de Venrayse bibliotheek een bijzondere expositie van Inge Nabben te bezichtigen. De gehele maand is de bieb opgesierd met teke ningen en schilderingen van de oud-medewerkster. Zij werkte tot haar plotselinge overlijden, begin januari 2005, bij de jeugdafdeling. Directeur Arnoud Bruijns en haar vriendin Jacqueline Hanssen kwamen al snel op het idee een tentoonstelling te organi seren. Vanaf komende vrijdag is het expressieve werk te bezichtigen. Kriskras door de bibliotheek komen de bezoekers (pen)teke- ningen, schetsen, schilderingen en allerlei schilderstukken tegen. Van groot tot klein, van felle kleu ren tot zwartwit. Ook de beide etalages naast de hoofdingang doen mee. In de ene staat een drieluik wat ze samen met Jacqueline Hanssen en Henk Jacobs vervaardigde. In de andere staat wat groter keramisch werk zoals een totempaal en een trom. "Haar overlijden betekende een grote schok", vertelt Arnoud Begin deze week werd de Venrayse bibliotheek ingericht met het werk van Inge Nabben. Bruijns. "Het is een vrij klein team dat al vele jaren samenwerkt. We wisten dat Inge heel artistiek was alhoewel ze daar niet mee te koop liep. We wilden als bilbliotheek graag een kunstwerk van haar hebben als herinnering." "Toen is ook het idee voor een expositie geboren", zegt Jacqueline Hanssen. Nu, ruim een jaar later, is het moment daar. "We hebben eerst haar werk met familie en vrienden uitgezocht. Ik stond ervan versteld hoeveel zij heeft achtergelaten. Het is ook veel te veel om in een keer te exposeren. We laten nu vooral werk zien wat ze laatste jaren heeft gemaakt. Maar ook wat met de bieb te maken heeft. Zoals die grote gekleurde beesten die Inge ooit voor de kinderboekenweek heeft geschilderd." Arnoud Bruijns reageerde enthousiast en zegde graag zijn medewerking toe. "We krijgen vaker verzoeken van mensen uit de omgeving om hier te expose ren. Als het kan bieden we daar voor de gelegenheid. Meestal heb ben we iedere maand een andere tentoonstelling." Het hoge en ruime gebouw van de bibliotheek aan de Merseloseweg vormt ook een prachtige locatie. Al maanden is Jacqueline bezig met de voorbe reiding. Het uitzoeken van het werk, het bij elkaar zoeken van series, het inlijsten en ten slotte het ophangen. "Gelukkig heb ik genoeg hulp. Het is ook heel fijn om te doen. Want met haar zus, enkele vrienden en collega's zijn we nu samen bezig met haar cre atieve nalatenschap. Zo leeft haar werk ook voort. En ook nog op de plek waar zij jaren gewerkt heeft." BESTE VRIENDIN Jacqueline Hanssen is docente tekenen en schilderen. Zij stond aan de wieg van de kunstzinnige ontplooiing van haar beste vriend in. "Inge komt uit heel creatieve familie. Alleen kwam dat bij haar pas later tot uiting. Ze meende dat ze het niet kon en dacht dat ze daarvoor niet het geduld had. Ik was toen net geslaagd aan de aca demie voor beeldende kunst in Maastricht. We hadden het veel over creativiteit en expressie. Inge had veel talent en een kunst zinnige kijk op dingen. Maar ze had geen technisch inzicht. Toch leerde ze snel haar fantasie de vrije loop te laten." Ze volgde cursussen bij Marlies van Zeben en ook van kunstenaar Mathieu Knippenberg stak ze veel op. "Inge heeft een stormachtige ontwikkeling doorgemaakt", vindt Jacqueline. "Dat zie je heel goed terug in haar werk door de jaren heen. Ze heeft een heel eigen stijl ontwikkeld. Ze werkte veel vanuit haar gevoel en fantasie. Kinderboeken en de illustraties daarin hebben haar beïnvloed. Ze haalde ook veel inspiratie uit die ren en uit de natuur zoals schel pen, stenen of gewone houtjes of takken die ze vond." Hanssen loopt met het plan rond ooit een boek uit te bren gen. "Om zo haar werk een plek te geven. Inge had iets met boe ken. Ze werkte bij de bieb en was altijd in boeken aan het neuzen." www.aostrum.nl 1 2 april Huis Tuin - Auto's - Beauty Mode - Vrije tijd Recreatie - Zaterdag 1 april van 14.00-22.00 uur Zondag 2 april van 11.00-18.00 uur OOZO viert jubileum met consumentenbeurs Oostrum heeft, ook op con- sumentengebied, nogal wat te bieden. Daarvan kunt u zich dit weekeinde zelf overtuigen tijdens de grootse consumen tenbeurs die de OOZO in het kader van haar 50-jarig bestaan op industrieterrein De Hulst houdt. De OOZO werd in 1955 opge richt als de RK Middenstands Vereniging Oostrum. Een naam die tot 1983 bleef bestaan. Vanaf dat jaar is de naam de Oostrumse Organisatie van Zelfstandige Ondernemers. De vereniging komt op voor de belangen van de Oostrumse ondernemers, coördi neert pr-zaken in het belang van Oostrum en is mede betrokken bij de nominaties voor de Venrayse Ondernemersprijzen. Tien jaar geleden, bij het 40- jarig bestaan, werd voor het eerst een consumentenbeurs georgani seerd in de loodsen van Manders Verhuur, een van de leden. Een beurs die alle verwachtingen overtrof met ruim 3000 bezoe kers. Destijds werd eigenlijk meteen besloten om een keer in de vijf jaar een beurs te organise ren. In 2000 was echter het draag vlak binnen de organisatie te smal waardoor werd afgezien van een beurs. Nu, bij het 50-jarig jubileum, is de tweede Oostrumse consumen tenbeurs een feit. Onder de naam OOZO LIFE nemen uitsluitend OOZO leden deel aan de beurs. Dankzij de medewerking van Verstappen Verpakkingen, Maessen Bedrijven en de familie van Dijck staat er langs The Zenith op De Hulst een tent van maar liefst 2300 m2. De beurs is voor de consumen ten geopend op zaterdag 1 april van 14.00 tot 22.00 uur en op zondag 2 april van 11.00 tot 18.00 uur. Vrijdagavond is de officiële ope ning door Harrie Loozen, voorzit ter van de Kamer van Koophandel, waarna een feest avond volgt voor de OOZO-leden. De entree voor de beurs bedraagt 2,50 euro. Kinderen tot 16 jaar mogen gratis binnen. Behalve toegang tot de beurs krijgt u hiervoor ook nog een con sumptie en kunt u een excursie maken naar discotheek The Zenith. Op de beurs zijn 35 bedrijven vertegenwoordigd met de meest uiteenlopende variaties van bran ches en ambachten. Verder kunt u genieten van livemuziek, mode shows, demonstraties, is er kin- dervermaak en zal Omroep Venray zaterdag live uitzendingen verzorgen. Voor de inwendige mens kunt u terecht op het grote horecaterras. Zo is er zaterdag avond vanaf 21.00 uur een optre den van de Oostrumse feestband Aacht vur Ellef die tot 01.00 uur zal blijven spelen. De beurs is te voet of per fiets het best te bereiken via de Henri Dunantstraat. Met de auto kunt u via de rotonde op de Deurneseweg nabij The Zenith de parkeerplaatsen bereiken. huishoudelijke, persoonlijke en gespecialiseerde verzorging verpleging vrijwillige thuishulp zorgboerderij hulp op afroep dagvoorziening consultatie voor senioren zorg tv www.thuiszorgnoordlimburg.nl Thuiszorg N oo rd - Li m b u rg Daar kunt u op rekenen! Fresco Schilderwerken Vlasakker la, 5807 BK Oostrum Hoveniersbedrijf A. van Soest Geysterseweg 18 5807 AV Oostrum Autobedrijf GHV bv Stationsweg 183 5807AA Oostrum Raedts Bouwbedrijf Mgr.Hanssenstraat 57 5807 BB Oostrum Zeil en zadelmakerij Creemers Wanssumseweg 19, 5807 EA Oostrum Henk Hoeijmakers vof Henri Dunantstraat 25a, 5807 ES Oostrum Keukencentrum Peter Nellen de Hulst 9a 5807 EW Oostrum Finidi bv Geysterseweg 1 5807 AT Oostrum Versleijen Metaalbewerking Geysterseweg 9 5807 AT Oostrum Parket World de Hulst 8a, 5807 EW Oostrum Fotostudio Wilbert Achten Randenrade 82, 5807 BM Oostrum Pare de Witte Vennen Sparrendreef 12, 5807 EK Oostrum Manders Verhuur De Hulst 15, 5807 EW Oostrum Van de Mortel Assurantieadvies Past Wijnhovenpark, 5801BZ Venray Ivonne Hanen pedicurepraktijk Gildestraat 14, 5807 BH Oostrum Jolina Bruidsmode Mgr.Hanssenstraat 15a, 5807 BA Oostrum Sailcenter Limburg BVBA Maasdijk 1 Bus 2, 3640 Ophoven/Kinrooy Ten Brinke Hekwerken De Hulst 17a,5807 EW Oostrum Vera Zonweringenen rolluiken De Hulst 19, 5807 EW Oostrum De Wieneshof, groencursussen en workshops Mgr.Hanssenstraat 51, 5807 BB Oostrum De Stoffelhoeve Sfeervol Wonen Stationsweg 86, 5807 AC Oostrum Goed Idee Meubelen Stationsweg 130a, 5807 AD Oostrum Arts Schildersbedrijf Stationsweg 108, 5807 AC Oostrum Tandtechnisch Lab. M.Custers Oirloseweg 4, 5807 EG Oostrum RIT Bandenservice Witte Vennenweg 4, 5807 EJ Oostrum Top Support Dakwerken vof Stationsweg 124b, 5807 AD Oostrum Autoschade Venray de Hulst 10, 5807 EW Oostrum Michel Derkx Timmer en klussenbedr. Vennenweg 5a, Oostrum Kraanverhuurbedr.v. Rattingen Henri Dunantstraat 37, Oostrum Keurslager Biermann v.d. Eijnden Mgr.Hanssenstraat 31 Oostrum Den Bekker Aostrum, fam.Lepsy Mgr.Hanssenstraat 25 Oostrum De Statie, fam.Lepsy Stationsweg 213 5807 AB Oostrum DorpsServiceCentrum D'n Oesterham Watermolenstraat 1 Oostrum 't Allemanscafé Mgr.Hanssenstraat 45 5807 BA Oostrum Café Zaal Back in Time Mgr.Hanssenstraat 29 5807 BA Oostrum Restaurant-Bowling Venray Mgr.Hanssenstraat 10 5807 BD Oostrum ENTREE 2,50 (incl. 1 consumptie) tot 16 jaar gratis EL EN MAAS Oostrumse Organisatie Zelfstandige Ondernemers Industrieterrein de Hulst 2, Oostnim SPONSOREN Hoofdsponsor VERSTAPPEN VERPAKKINGEN BV Sponsoren Discotheek Zenith Maessen Bedrijven BV Gemeente Venray Rabobank Venray Meerio-Wanssom Nabben Vertiuur van evenementen wagens HD-springlaissenverhuur STANDHOUDERS Fresco Schilderwerken Hoveniersbedrijf A. van Soest Autobedrijf GHV BV Raedts Bouwbedrijf Zeil en zadelmakerij Creemens vof Henk Hoeijmakers vof Keukencentrum Peter Nellen FinidiBV Versleijen Metaalbewerking Parket World Fotostudio Wilbert Achton Pare de Witte Vennen Manders Verhuur Van de Mortel Assurantieadvies Ivonne Hanen pedicurepraktijk Jolina Bruidsmode Sailcenter Limburg BVBA Ten Brinke Hekwerken Vera Venray Zonweringen De Wieneshof, groencursussen De Stoffelhoeve Sfeervol Wonen Goed Idee Meubelen Arts Schildersbedrijf Tandtechnisch Laboratorium Ousters RIT Bandenservice Top Support Dakwerken vof Autoschade Venray Michel Derkx Timmer en klussenbedrijf Kraanverhuurbedrijf van Rattingen TERRAS Keuislager Biermann v.d. Eijnden Den Bekker Aostrum, fam. Lepsy De Statie, tam. Lepsy Dorps Service Centrum D 'n Oesterham 't Allemanscafé Café Zaal Back in Time Restaurant-Bowling Venray

Peel en Maas | 2006 | | pagina 15